Об утверждении Правил распределения стоимостных балансов подгрупп по состоянию на 1 января 2006 года, определенных в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, действовавшим до 1 января 2006 года, с учетом фиксированных активов, по которым в 2005 году была применена двойная норма амортизации, по группам, определенным пунктом 1 статьи 110 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 февраля 2006 года N 46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 февраля 2006 года N 4089. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 января 2009 года № 5
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 № 5.
В соответствии с пунктом 3  статьи 108  Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила распределения стоимостных балансов подгрупп по состоянию на 1 января 2006 года, определенных в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, действовавшим до 1 января 2006 года, с учетом фиксированных активов, по которым в 2005 году была применена двойная норма амортизации, по группам, определенным пунктом 1 статьи 110 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Управлению методологии Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Есмаганбетова Ж.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 3 февраля 2006 года N 46
Правила
распределения стоимостных балансов подгрупп по состоянию
на 1 января 2006 года, определенных в соответствии с налоговым
законодательством Республики Казахстан,
действовавшим до 1 января 2006 года, с учетом фиксированных активов,
по которым в 2005 году была применена двойная норма амортизации,по
группам, определенным пунктом 1 статьи 110 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
1.   Настоящие Правила определяют порядок распределения стоимостных балансов подгрупп, определенных в соответствии с налоговым законодательством, действовавшим до 1 января 2006 года, с учетом фиксированных активов, по которым в 2005 году была применена двойная норма амортизации, по группам, определенным пунктом 1  статьи 110  Налогового кодекса, и распространяются на плательщиков корпоративного подоходного налога, за исключением страховых (перестраховочных) организаций, плательщиков, соответствующих условиям пункта 1 и 2 статьи 121 Налогового кодекса, а также плательщиков, соответствующих условиям пункта 1 статьи 120 Налогового кодекса, не имеющим доходов, подлежащих обложению в общеустановленном порядке.
2. Стоимостные балансы подгрупп по состоянию на 1 января 2006 года, определенные в соответствии с налоговым законодательством, действовавшим до 1 января 2006 года, а также фиксированные активы, по которым в 2005 году была применена двойная норма амортизации, распределяются по группам, установленным статьей 110 Налогового кодекса, в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан "Классификатор основных фондов", утвержденным приказом Председателя Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 24 мая 2005 года N 150 "Об утверждении Государственного классификатора "Классификатор основных фондов" (далее - Классификатор основных фондов), в следующем порядке:
N групп в соответ- ствии с пунктом 1 статьи 110 Налого- вого кодекса
Наимено- вание фиксиро- ванных активов
Группировка основных средств и нематери-
альных активов на уровне подразделов Классифи-
катора основных фондов
№групп (подгрупп) по состоянию на 1 января 2006 года, определенные в соответ- ствии с законода-
тельством, действо- вавшим до 1 января 2006 года
I
Здания, сооружения (за исклю- чением нефтяных, газовых скважин и передаточ- ных устройств)

2006 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған, ішкі топтардың 2006 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша құн балансы 2005 жылы амортизацияның қосарлы нормасы қолданылған тіркелген активтер ескеріле отырып, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 110-бабы 1-тармағында айқындалған топтардың құн баланстарын бөлу Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 3 ақпандағы N 46 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 13 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 4089.Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 9 қаңтардағы N 5 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 5 бұйрығымен.
-------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. ...
4. Осы бұйрық 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр                                        Б.Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрдің
2009 жылғы 9 қаңтардағы
№ 5 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбір нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. ....
19. "2006 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған, ішкі топтардың 2006 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша құн балансы 2005 жылы амортизацияның қосарлы нормасы қолданылған тіркелген активтер ескеріле отырып, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 110-бабы 1-тармағында айқындалған топтардың құн баланстарын бөлу Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2006 жылғы 3 ақпандағы № 46 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4089 болып тіркелді, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 2 наурыздағы № 37).
.........
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 108-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген 2006 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған, ішкі топтардың 2006 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша құн балансы 2005 жылы амортизацияның қосарлы нормасы қолданылған тіркелген активтер ескеріле отырып, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 110-бабы 1-тармағында айқындалған топтардың құн баланстарын бөлу Ережелерін бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Салық комитетiнiң Әдiстеме басқармасы (Ж.С. Есмағанбетова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігіне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2006 жылғы 3 ақпандағы
N 46 бұйрығымен бекітілген
2006 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған, Қазақстан
Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған, ішкі
топтардың 2006 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша құн балансы
2005 жылы амортизацияның қосарлы нормасы қолданылған тіркелген
активтер ескеріле отырып, Қазақстан Республикасының "Салық
және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Кодексінің (Салық кодексі) 110-бабы 1-тармағында айқындалған
топтардың құн баланстарын бөлу Ережелері
1. Осы Ережелер 2006 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған, ішкі топтардың 2006 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша құн балансы 2005 жылы амортизацияның қосарлы нормасы қолданылған тіркелген активтер ескеріле отырып, Салық кодексінің 110-бабы 1-тармағында айқындалған топтардың құн баланстарын бөлу тәртібін айқындайды және Салық кодексінің 121-бабы 1 және 2-тармақтарына сәйкес келетін ұйымдарды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда корпорациялық табыс салығын төлеушiлер, сондай-ақ Салық кодексінің 120-бабы 1-тармағының шарттарына сәйкес келетін кірістері жоқ, жалпы белгіленген тәртіпте салық салуға жататын төлеушілерге таралады.
2. 2006 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған, ішкі топтардың 2006 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша құн балансы 2005 жылы амортизацияның қосарлы нормасы қолданылған тіркелген активтер ескеріле отырып, Салық кодексінің 110-бабы 1-тармағында айқындалған топтардың құн баланстары, "Негізгі қорлардың жіктеушісі" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2005 жылғы 24 мамырдағы N 150 бұйрығымен бекітілген "Негізгі қорлардың жіктеушісі" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне (бұдан әрі - Негізгі қорлардың жіктеушісі) сәйкес мынадай тәртіпте:
Салық
кодексі-
нің
110-бабы
1-тарма-
ғына
сәйкес
топтар-
дың
N
Тіркелген
активтердің атауы
Негізгі қорларды
және материалды
емес активтерді
Негізгі қорлардың
жіктеушісінің кiшi
бөлiмдері деңгейінде топтау
2006 жылғы 1 қаң-
тарға дейін қол-
даныста болған
салық заңнамасына
сәйкес айқындал-
ған, 2006 жылғы
1 қаңтары жағдайы
бойынша топтардың
(шағын топтардың)
N
I
Үйлер, құрылыстар
(мұнай, газ ұң-
ғымалары мен
беріліс құрыл-
ғыларын қоспа-
ғанда)

120.000000,
130.000000
(за исклю- чением групп 131.000000,
132.411000,
132.412000)
I, II (за исключением
II (1))
II
Машины и оборудова- ние, за исключением машин и оборудова- ния нефте- газодобычи
140.000000 (за исклю- чением класса 142.300200 и машин и оборудования,
используемых
в нефтегазо- добыче)
IV, V (за исключе- нием V (4)), VI, VII (за исключением VII(5)), IX(5), IX(6)
III
Канцеляр- ские машины и компьютеры
Класс 142.300200 подраздела 140.000000
VIII
IV
Фиксирован- ные активы, невключен- ные в дру- гие группы
Фиксирован ные активы, не включен- ные в груп- пы I, II, III
II(1), III, V(4), VII(5),
IX (за исклю-
чением IX(1),
IX(5), IX(6))

120.000000,
130.000000
(131.000000,
132.411000,
132.412000
топтарды қоспа-
ғанда)
I, II (II (1)
топтарды қоспа-
ғанда)
II
Мұнай-газ өндіру
машиналары мен
жабдықтарын қос-
пағанда, машина-
лар және жабдық
140.000000
(142.300200 класын
қоспағанда және
мұнай өндіруде
пайдаланатын маши-
налар мен құрал-
дар)
IV, V (V (4)
топтарды қоспа-
ғанда), VI, VII
(VII (5) топтарды
қоспағанда), IX
(5), IX (6)
III
Кеңсе машиналары
мен компьютерлер
140.000000 кiшi
бөлiмінің
142.300200 класы
VIII
IV
Басқа топтарға
қосылмаған
тіркелген
активтер
I, II, III топтар-
ға енгізілмеген
тіркелген активтер
II (1), III, V
(4), VII (5), IX
((IX (1), IX (5),
IX (6) топтарды
қоспағанда))