О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 27 августа 2002 года N 110 "Об утверждении Перечня лекарственных средств, отпускаемых без рецепта"
Приказ Председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 24 февраля 2006 года N 23. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан от 10 марта 2006 года N 4113. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 310.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.04.2010 № 310.
В соответствии со  статьей 7  Закона Республики Казахстан "О лекарственных средствах", а также в целях реализации  постановления  Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2005 года N 692 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании фармацевтической деятельности" и совершенствования лекарственного обеспечения,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 27 августа 2002 года N 110 "Об утверждении Перечня лекарственных средств, отпускаемых без рецепта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1995, опубликованный в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан" 2003 год, N 2, ст. 764, внесены изменения и дополнения приказами Председателя Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 25 сентября 2003 года  N 136 , от 16 января 2004 года  N 7 ) следующие изменения и дополнения:
в Перечне зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, подлежащих отпуску без рецепта врача, утвержденном указанным приказом:
в разделе 1 "Список однокомпонентных лекарственных средств":
в графе 4, строки, порядковый номер 10 слово "крем" заменить словом "таблетки";
строку, порядковый номер 17 изложить в следующей редакции:
"17.  Ацетилсалициловая
кислота                 Аспирин Кардио    Таблетки
Асперкад          таблетки шипучие
Аспирин           таблетки
Аспирин-С         растворимые,
АСС-500-Шентон    таблетки,
Ацетилсали-       покрытые
циловая кислота   оболочкой"
Ацилпирин
НюСилз
Ронал
Тромбо-Асс
Терапин
Тромбокард
Упсарин УПСА
Упсарин УПСА с
витамином С
Эйч-эл-пэйн/
HL-Pain

"Рецептісіз босатылатын дәрілік заттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсібі комитеті төрағасының 2002 жылғы 27 тамыздағы N 110 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті Төрайымының 2006 жылғы 24 ақпандағы N 23 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 10 наурызда тіркелді. Тіркеу N 4113. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі № 310 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.04.29 № 310 Бұйрығымен.
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының7-бабына сәйкес, сондай-ақ "Лицензиялау" ережесін және фармацевтикалық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 шілдедегі N 692  қаулысын іске асыру және дәрілік заттармен қамтамасыз етуді жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Рецептісіз босатылатын дәрілік заттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсібі комитеті төрағасының 2002 жылғы 27 тамыздағы N 110  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 1995 тіркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық кесімдерінің бюллетені" журналында жарияланған, 2002 жыл, N 2, 764-құжат, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсібі комитеті төрағасының 2003 жылғы 25 қыркүйектегі  N 136 , 2004 жылғы 16 қаңтардағы   N 7 бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген), бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында тіркелген Рецептісіз босатылатын дәрілік заттардың тізбесінде:
"Бір компонентті дәрілік заттар тізімі" деген 1-бөлімде:
4-бағанда, реттік нөмірі 10-жолда "крем" деген сөз "таблеткалар" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 17-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Ацетилсалицил      Аспирин Кардио       таблеткалар
қышқылы            Асперкад             көпіршікті
Аспирин              таблеткалар
Аспирин-С            еритін
АСС-500-Шентон       таблеткалар
Ацетилсалицил        қабықпен
қышқылы              қапталған
Ацилпирин            таблеткалар";
Ню-Силз
Ронал
Тромбо-АСС
Терапин
Тромбокард
Упсарин УПСА
Упсарин УПСА с
витамином С
Эйч-эл-пэйн/
HL-Pain

графу 4, строки, порядковый номер 43 дополнить словом "крем";
графу 3, строки, порядковый номер 44 дополнить словом "Долобене";
дополнить строкой, порядковый номер 61-1 следующего содержания:
"61-1. Диметинден Фенистил гель для наружного применения, капли для приема внутрь";
графу 4, строки, порядковый номер 75 дополнить словом "капсулы";
графу 3, строки, порядковый номер 81 дополнить словом "Йодомарин 100";
графу 3, строки, порядковый номер 94 дополнить словом "Дермазол";
строку, порядковый номер 98 изложить в следующей редакции:
"98.  Клотримазол             Кандибене         Крем в тубах,
Клотримазол       раствор
Кандид            дерматологический
Канестен          во флаконах, мазь в
Кандид Б          тубах, таблетки
Кандид Б6         вагинальные"
Канизон
Клотрим
графу 4, строки, порядковый номер 101 дополнить словами "гель для носа";
графу 3, строки, порядковый номер 108 дополнить словами "Лорактив, Кларисан, Аларин";
графу 4, строки, порядковый номер 128 дополнить словами "эмульсия, для наружного применения";
графу 3, строки, порядковый номер 138 дополнить словом "Нитрокор";
дополнить строками, порядковые номера 151-1, 151-2, 164-1 следующего содержания:
"151-1. Пимерколимус          Элидел            Крем
151-2.  Пропилникотинат       Аналгос           Крем
164-1.  Рутозид               Венорутон         Капсулы, гель
в тубах"
графу 4, строки, порядковый номер 177 дополнить словами "капли глазные";
строку, порядковый номер 179 изложить в следующей редакции:
"179. Тербинафин              Ламизил           Крем, гель"
Тербинокс
Ламизил Дермгель
строку, порядковый номер 202 изложить в следующей редакции:
"202. Хлорамфеникол           Синтомицин        Суппозитории
вагинальные,
спиртовый раствор"
Левомицетин
строку, порядковый номер 208 изложить в следующей редакции:
"208. Циклопирокс             Батрафен          Лак для ногтей,
Дафнеджин         раствор во флаконе-
Канолен           спринцовке,
крем в тубах,
свечи, крем
вагинальный"
строку, порядковый номер 212 изложить в следующей редакции:
"212. Цетиризин               Алсет             Таблетки,
Аналергин         покрытые
Зиртек            оболочкой, капли
Зодак             для приема внутрь
Носмин            сироп"
Цетризет
Цетрин
Зинцет
Парлазин
в разделе 2 "Список комбинированных (многокомпонентных) лекарственных средств, отпускаемых без рецепта":
дополнить строками, порядковые номера 6-1, 28-1, 32-1, 44-1, 45-1, 56-1, 89-1, 104-1, 104-2, 119-1, 153-1, следующего содержания:
"6-1. Алвитил                            Сироп, таблетки

4-бағанда реттік нөмірі 43-жол "крем" деген сөзбен толықтырылсын;
3-бағанда реттік нөмірі 44-жол "Долобене" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 61-1-жолмен толықтырылсын:
"61-1. Диметинден Фенистил сыртқа қолдануға арналған гель, ішуге арналған тамшылар";
4-бағанда реттік нөмірі 75-жол "капсулалар" деген сөзбен толықтырылсын;
3-бағанда, реттік нөмірі 81-жол "Йодомарин 100" деген сөзбен толықтырылсын;
3-бағанда реттік нөмірі 94-жол "Дермазол" деген сөзбен толықтырылсын;
реттік нөмірі 98-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Клотримазол        Кандибене            тубадағы крем
Клотримазол          құтыдағы
Кандид               дерматологиялық
Канестен             ерітінді
Кандид Б             тубадағы жақпа
Кандид В6            май
Канизон              вагиналды
Клотрим              таблеткалар";
4-бағанда реттік нөмірі 101-жол "мұрына арналған гель" деген сөздермен толықтырылсын;
3-бағанда реттік нөмірі 108-жол "Лорактив, Кларисан, Аларин" деген сөздермен толықтырылсын;
4-бағанда реттік нөмірі 128-жол "сыртқа қолдануға арналған эмульсия" деген сөздермен толықтырылсын;
3-бағанда реттік нөмірі 138-жол "Нитрокор" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 151-1, 151-2, 164-1 деген жолдармен толықтырылсын:
"151-1. Пимерколимус    Элидел               кремі
151-2.  Пропилникотинат Аналгос              кремі
164-1.  Рутозид         Венорутон            капсулалар
тубадағы гель"
4-бағанда реттік нөмірі 177-жол "көз тамшылары" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 179 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"179.   Тербинафин      Ламизил              крем, гель".
Тербинокс
Ламизил
Дермгель
реттік нөмірі 202-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"202.   Хлорамфеникол   Синтомицин           вагиналды
Левомицетин          суппозиторийлер
спиртті
ерітінді"
реттік нөмірі 208-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"208.   Циплопирокс     Батрафен             тырнаққа
Дафнеджин            арналған лак
Канолен              флакон-
спринцовкадағы
сұйықтық
тубадағы крем
балауыздар
вагиналды крем";
реттік нөмірі 212-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"212.   Цетиризин       Алсет                қабықпен
Аналергин            қапталған
Зиртек               таблеткалар
Зодак                ішуге арналған
Носмин               тамшылар
Цетризет             шырын";
Цетрин
Зинцет
Парлазин
"Рецептісіз босатылатын аралас (көп компонентті) дәрілік заттар тізімі" деген 2-бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 6-1, 28-1, 32-1, 44-1, 45-1, 56-1, 89-1, 104-1, 104-2, 119-1, 153-1-жолдармен толықтырылсын:
"6-1. Алвитил шырын,               таблеткалар

28-1. Антиоксикапс,                      Капсулы
Антиоксикапс с селеном,
Антиоксикапс с цинком
32-1. Артра                              Таблетки, покрытые
оболочкой
44-1. Апофер                             Сироп
45-1. Бальзам Авиценна                   Жидкость
56-1. Бенорал                            Таблетки, покрытые
оболочкой
89-1. Виброцил                           Раствор (капли назальные),
спрей назальный, гель
назальный
104-1. Витадиабетокапс                   Капсулы
104-2. Витрум Остеомаг                   Таблетки
119-1. Геримакс женьшень                 Эликсир, таблетки,
покрытые оболочкой
153-1. Дип Рилиф                         Гель"
графу 2, строки, порядковый номер 159 дополнить словами "Доктор Тайс Нова Фигура";
в графе 2, строки, порядковый номер 172, слово "Инсадо" заменить словом "Инсадол";
дополнить строкой, порядковый номер 173-1 следующего содержания:
"173-1. Инфлюцид гомеопатические таблетки";
графу 3, строки, порядковый номер 176 дополнить словом "таблетки";
графу 3, порядковый номер 184, дополнить словом "спрей";
дополнить строками, порядковые номера 187-1, 187-2 следующего содержания:
"187-1. Кальцемин                        Таблетки, покрытые
оболочкой
187-2. Кальцемин Адванс                  Таблетки, покрытые
оболочкой"
графу 3, строки, порядковый номер 189, дополнить словом "таблетки";
дополнить строками, порядковые номера 197-1, 204-1, 214-1, 215-1 следующего содержания:
"197-1. Кардиомагнил                     Таблетки, покрытые
оболочкой
204-1. Климактоплан                      Таблетки
214-1. Кофицил плюс                      Таблетки
215-1. Крапивы масло                     Масляный экстракт"
графу 3, порядковый номер 217, дополнить словами "пастилки со вкусом апельсина";
дополнить строкой, порядковый номер 257-1 следующего содержания:
"257-1. Лоркоф                           Сироп"
дополнить строками, порядковые номера 267-1, 281-1, 299-1, 300-1, 307-1, 307-2, 311-1, 327-1, 336-1, 358-1, 393-1, 427-1, 452-1, 459-1, 459-2, 467-1, 476-1, 485-1, 528-1 следующего содержания:
"267-1. Максамин форте                   Таблетки, покрытые
сахарной оболочкой
281-1. Мильгамма                         Драже
299-1. Нафтидим                          Раствор (капли
назальные)
300-1. Неогриппин                        Сироп
307-1. Нолгрипп                          Таблетки
307-2. Нолкоф                            Сироп от кашля
311-1. Ньюберол                          Таблетки
327-1. Панкреофлат                       Таблетки
336-1. Педитрал(О.Р.С) со вкусом
апельсина, лимона и лайма         Порошок

28-1. Антиоксикапс                 капсулалар
Селенді антиоксикапс
Қорғасынды антиоксикапс
32-1. Артра                        қабықпен қапталған
таблеткалар
44-1. Апофер                       шырын
45-1. Авиценна бальзамы            сұйықтық
56-1. Бенорал                      қабықпен қапталған
таблеткалар
89-1. Виброцил                     ерітінді (мұрынға
арналған тамшылар)
мұрына арналған
спрей, мұрынға
арналған гель
104-1. Витадиабетокапс             капсулалар
104-2. Витрум Остеомаг             таблеткалар
119-1. Геримакс жень-шень          эликсир, қабықпен
қапталған таблеткалар
153-1. Дип Рилиф                   гель".
2-бағанда реттік нөмірі 159-жол "Доктор Тайс Нова Фигура" деген сөздермен толықтырылсын;
2-бағанда реттік нөмірі 172-жолда "Инсадо" деген сөз "Инсадол" деген сөзбен аустырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 173-1-жолмен толықтырылсын:
"173-1. Инфлюцид гомеопатикалы     Таблеткалар";
3-бағанда реттік нөмірі 176-жол "таблеткалар" деген сөзбен толықтырылсын;
3-бағанда реттік нөмірі 184-жол "спрей" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 187-1, 187-2 деген жолдармен толықтырылсын:
"187-1. Кальцемин                  қабықпен қапталған
таблеткалар
187-2.  Кальцемин Адванс           қабықпен қапталған
таблеткалар";
3-бағанда реттік нөмірі 189-жол "таблеткалар" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 197-1, 204-1, 214-1, 215-1-жолдармен толықтырылсын:
"197-1 Кардиомагнил                қабықпен қапталған
таблеткалар
204-1. Климактоплан                таблеткалар
214-1. Кофицил плюс                таблеткалар
215-1. Қалақай майы                майлы экстракт";
3-бағанда реттік нөмірі 217-жол "Апельсин дәмді пастилкалар" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 257-1 деген жолмен толықтырылсын:
"257-1. Лоркоф                     шырын";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 267-1, 281-1, 299-1, 300-1, 307-1, 307-2, 311-1, 327-1, 336-1, 358-1, 393-1, 427-1, 452-1, 459-1, 459-2, 467-1, 476-1, 485-1, 528-1-жолдармен толықтырылсын:
"267-1. Максамин форте             қантты қабықпен
қапталған таблеткалар
281-1.  Мильгамма                  драже
299-1.  Нафтидим                   ертінді (мұрынға
арналған тамшылар)
300-1.  Неогриппин                 шырын
307-1.  Нолгрипп                   таблеткалар
307-2.  Нолкоф                     жөтелге қарсы
шырын
311-1.  Ньюберол                   таблеткалар
327-1.  Панкреофлат                таблеткалар
336-1.  Апельсин, лимон және       ұнтақ
лайма дәмі бар Педитрал
(О.Р.С)

358-1. Прегнавит Ф                       Таблетки шипучие
393-1. Ринзасип                          Порошок
427-1. Солодки масло                     Масляный экстракт
452-1. Фигурин                           Капсулы
459-1. Флюколдекс Плюс                   Ингалятор
459-2. Флюколдекс Плюс растирание        Мазь
467-1. Тонзилотрен                       Таблетки
гомепатические
476-1. Тридцать плюс                     Капсулы
485-1. Умкалор                           Раствор
528-1. Циннабсин                         Таблетки"
графу 2, строки, порядковый номер 534 дополнить словом "Цитрамон-форте";
дополнить строками, порядковые номера 537-1, 539-1 следующего содержания:
"537-1. Шипалы май, масло
мультиплановое                   Жидкость во флаконе
539-1.  Эвкалипт                         Таблетки".
2. Управлению фармацевтического контроля Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметова Л.Д):
1) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан Дуйсекеева А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель

358-1.  Прегнавит Ф                көпіршік таблеткалар
393-1.  Ринзасип                   ұнтақ
427-1.  Мия майы                   майлы экстракт
452-1.  Фигурин                    капсулалар
459-1.  Флюколдекс Плюс            ингалятор
459-2.  Флюколдекс Плюс            жақпа май
467-1.  Тонзилотрен                гомепаттық таблеткалар
476-1.  Отыз плюс                  капсулалар
485-1.  Умкалор                    ерітінді
528-1.  Циннабсин                  таблеткалар";
2-бағанда реттік нөмірі 534-жол "Цитрамон-форте" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 537-1, 539-1-жолдармен толықтырылсын:
"537-1. Шипалы май, мультипланды   құтыдағы сұйықтық
май
539-1.  Эвкалипт                   таблеткалар".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Фармацевтикалық бақылау басқармасы (Ахметова Л.Ж.):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті төрайымының орынбасары А.А.Дүйсекеевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрайым