Об утверждении Правил выдачи накопительному пенсионному фонду разрешения на создание или приобретение дочерней организации, значительное участие в уставном капитале юридических лиц, а также отзыва разрешения на создание или приобретение дочерней организации, значительное участие в уставном капитале юридических лиц
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 64. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2006 года № 4145. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 93
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 93.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи накопительному пенсионному фонду разрешения на создание или приобретение дочерней организации, значительное участие в уставном капитале юридических лиц, а также отзыва разрешения на создание или приобретение дочерней организации, значительное участие в уставном капитале юридических лиц.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц«"Ассоциация финансистов Казахстана" и Объединения юридических лиц "Ассоциация пенсионных фондов".

Жинақтаушы зейнетақы қорына еншілес ұйым құруға немесе сатып алуға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға рұқсат беру, сондай-ақ еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға берілген рұқсатты кері қайтарып алу туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 64 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 28 наурызда тіркелді. Тіркеу N 4145. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 93 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 93 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Жинақтаушы зейнетақы қорына еншілес ұйым құруға немесе сатып алуға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға рұқсат беру, сондай-ақ еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға берілген рұқсатты кері қайтарып алу туралы ереже бекітілсін
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің  мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және "Зейнетақы қорлары қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.

4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 25 февраля 2006 года N 64
Правила выдачи накопительному пенсионному фонду
разрешения на создание или приобретение дочерней
организации, значительное участие в уставном капитале
юридических лиц, а также отзыва разрешения на создание
или приобретение дочерней организации, значительное участие
в уставном капитале юридических лиц
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон) и предусматривают порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) разрешения накопительному пенсионному фонду (далее - Фонд) на создание или приобретение дочерней организации, а также разрешения на значительное участие в уставном капитале юридических лиц , отзыва разрешения на создание  или приобретение дочерней организации, значительное участие в уставном капитале юридических лиц .
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Глава 1. Общие положения
1. Фонды могут создавать дочерние организации, приобретать доли участия в уставных капиталах или акции юридических лиц в случаях, предусмотренных подпунктом 7) пункта 3      статьи 41 Закона.
2. Уполномоченный орган ведет реестры выданных и отозванных разрешений на создание или приобретение дочерней организации, а также разрешений на значительное участие в уставном капитале юридических лиц по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
N 64 қаулысымен бекітілген
Жинақтаушы зейнетақы қорына еншілес ұйым құруға немесе сатып алуға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты
қатысуға рұқсат беру, сондай-ақ еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты
қатысуға берілген рұқсатты кері қайтарып алу туралы ереже
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) жинақтаушы зейнетақы қорына (бұдан әрі - Қор) еншілес ұйым құруға немесе сатып алуға, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты түрде қатысуға рұқсат беру , еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға берілген рұқсатты қайтарып алу тәртібін көздейді.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қорлар Заңның 41-бабының 3-тармағының 7) тармақшасында көзделген жағдайларда еншілес ұйым құруы, заңды тұлғалардың жарғы капиталына немесе акцияларына қатысу үлесін сатып алуы мүмкін.
2. Уәкілетті орган еншілес ұйым құруға немесе сатып алуға берілген және кері қайтарып алынған рұқсаттардың тізілімін жүргізеді, сондай-ақ осы Ереженің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес нысандағы заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты қатысу үлесі үшін рұқсат береді.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

3. Разрешение на значительное участие в уставном капитале юридических лиц выдается Фонду при намерении владеть прямо или косвенно самостоятельно или при намерении владеть прямо и косвенно совместно с одним или несколькими лицами двадцатью и более процентами голосующих акций (долей участия в уставном капитале), либо наличии возможности голосовать двадцатью и более процентами акций юридического лица.
4. Косвенное владение Фондом акциями (долями участия) юридического лица определяется через владение Фондом долями участия в уставном капитале или акциями в размере двадцати и более процентов юридического лица, являющегося акционером (участником) юридического лица.
Глава 2. Порядок выдачи Фонду разрешения
на создание или приобретение дочерней организации,
а также разрешения на значительное участие
в уставном капитале юридических лиц
5. Фонд создает или приобретает дочернюю организацию при соблюдении условий, указанных в пункте 3 статьи 41-1 Закона.
6. Для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации Фонд представляет в уполномоченный орган заявление в произвольной форме с приложением документов, указанных в пункте 4 статьи 41-1 Закона.
Информация о руководящих работниках дочерней организации представляется согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Отчет аудиторской организации и финансовая отчетность приобретаемой дочерней организации, заверенная аудиторской организацией, представляются Фондом за последний завершенный финансовый год.
6-1. В случае подачи Фондом заявления для получения разрешения на приобретение дочерней организации - страховой (перестраховочной) организации, банка - резидентов Республики Казахстан, документы, указанные в подпунктах 1), 3), 4), 8), 9) пункта 4 статьи 41-1 Закона, в уполномоченный орган не представляются.
В случае подачи накопительным Фондом заявления для получения разрешения на создание дочерней организации - страховой (перестраховочной) организации, банка - резидентов Республики Казахстан сведения об аффилиированных лицах в уполномоченный орган не представляются.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 6-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
6-2. В случае если создаваемая либо приобретаемая заявителем дочерняя организация является банком, страховой (перестраховочной) организацией, открытым накопительным пенсионным фондом, то одновременно с заявлением на создание либо приобретение дочерней организации заявителю необходимо представить заявление на получение статуса крупного участника финансовой организации (банковского холдинга) с приложением необходимых документов для получения статуса крупного участника финансовой организации (банковского холдинга).
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 6-2 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 января 2008 года N 5 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

3. Заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты қатысу үлесі үшін рұқсат жекелей тіке немесе жанама иеленуді ниеттенген немесе бір немесе бірнеше тұлғалармен бірлесіп, дауыс беретін акциялардың жиырма және одан артық процентін (жарғы капиталындағы қатысу үлесі) тікелей және жанама иеленуді ниеттенген, не заңды тұлға акцияларының жиырма және одан артық процентімен дауыс беру мүмкіндігі болған Қорға беріледі.
4. Заңды тұлғалардың акцияларын (қатысу үлесі) жанама иелену Қордың жарғы капиталындағы қатысу үлесін иелену арқылы заңды тұлғаның (қатысушының) акционері болып табылатын заңды тұлғаның жиырма және одан артық проценті мөлшеріндегі акцияларына немесе жарғы капиталына қатысу үлесі бар Қорды иелену арқылы анықталады.
2-тарау. Қордың еншілес ұйым құруға немесе сатып
алуға, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғы капиталына
қомақты түрде қатысуға рұқсат беру тәртібі туралы
5. Қор Заңның 41-1-бабының 3-тармағында көрсетілген талаптарды сақтай отырып, еншілес ұйым құрады немесе сатып алады.
6. Қор еншілес ұйым құру немесе сатып алуға рұқсат алу үшін Заңның 41-бабының 4-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, уәкілетті органға ерікті нысанда өтініш береді.
Еншілес ұйымның басшы қызметкерлері туралы ақпарат осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес беріледі.
Қор аудиторлық ұйымның есебін және аудиторлық ұйым қол қойған сатып алынып отырған ұйымның қаржылық есеп беруін соңғы аяқталған қаржы жылы үшін береді.
6-1. Қор Қазақстан Республикасының резиденттері - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымды, банкті - еншілес ұйымды иеленуге рұқсат алу үшін өтініш берген жағдайда, Заңның 41-1-бабының 4-тармағының 1), 3), 4), 8), 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттар уәкілетті органға ұсынылмайды.
Жинақтаушы Қор Қазақстан Республикасының резиденттері - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның, банктің еншілес ұйымын құруға рұқсат алу үшін өтініш берген жағдайда, аффилиирленген тұлғалар жөніндегі мәліметтер уәкілетті органға ұсынылмайды.
Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы N 76 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-2. Егер өтініш берушінің құратын не ие болатын еншілес ұйымы банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, ашық жинақтаушы зейнетақы қоры болып табылған жағдайда, өтініш беруші еншілес ұйымын иеленуге берген өтінішпен бір уақытта қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысы мәртебесін алуға қажетті құжаттарды қосып, қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысы мәртебесін алуға өтінішін ұсынуы қажет.
Ескерту. 6-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.01.25. N 5 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

7. Для получения разрешения на значительное участие в уставном капитале юридических лиц Фонд представляет в уполномоченный орган заявление в произвольной форме с приложением документов, указанных в подпунктах 2), 3), 5)-7) пункта 4 статьи 41-1 Закона.
Информация о руководящих работниках юридического лица, в котором Фонд имеет значительное участие, представляется согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
7-1. В случае подачи Фондом заявления для получения разрешения на значительное участие в уставном капитале банка, страховой (перестраховочной) организации - резидентов Республики Казахстан документы, указанные в подпункте 3) пункта 4 статьи 41-1 Закона, в уполномоченный орган не представляются.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 7-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
8. Уполномоченный орган выдает Фонду разрешение или отказывает в выдаче разрешения на создание или приобретение дочерней организации, а также разрешение на значительное участие в уставном капитале юридических лиц не позднее трех месяцев после подачи заявления.
9. Отказ в выдаче разрешения Фонду уполномоченным органом на создание или приобретение дочерней организации, а также разрешения на значительное участие в уставном капитале юридических лиц производится по основаниям, предусмотренным пунктом 5 статьи 41-1 Закона.
10. В случае отказа Фонду в выдаче разрешения на создание или приобретение дочерней организации, а также разрешения на значительное участие в уставном капитале юридических лиц, уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя об основаниях отказа.
10-1. Решение о выдаче, отказе в выдаче накопительному пенсионному фонду разрешения на создание или приобретение дочерней организации, а также разрешения на значительное участие в уставном капитале юридических лиц принимается Правлением уполномоченного органа.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 10-1 - постановлением Правления Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года N 113 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
10-2. В случае неполучения разрешения уполномоченного органа на создание или приобретение дочерней организации Фонд осуществляет мероприятия, предусмотренные пунктом 8 статьи 41-1 Закона .
В случае приобретения Фондом права контроля над дочерней организацией по независящим от него причинам Фонд в месячный срок с момента обнаружения данного факта представляет документы, предусмотренные пунктом 4 статьи 41-1 Закона , для получения разрешения уполномоченного органа на приобретение дочерней организации.
Сноска. Правила дополнены пунктом 10-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

7. Қор заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты түрде қатысуға рұқсат алу үшін уәкілетті органға Заңның 41-1-бабының 4-тармағының 2), 3), 5)-7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса беріп, ерікті нысанда өтініш береді.
Қор қомақты түрде қатысып отырған заңды тұлғаның басшы қызметкерлері туралы ақпарат осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес беріледі.
Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы N 76 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Уәкілетті орган Қорға рұқсат береді немесе еншілес ұйым құруға немесе сатып алуға рұқсат беруден бас тартады, сондай-ақ өтініш бергеннен кейін үш айдан кешіктірмей заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты түрде қатысуға рұқсат береді.
9. Уәкілетті органның Қордың еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беруден, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты түрде қатысуына рұқсат беруден бас тартуы Заңның 41-1-бабының 5-тармағында көзделген негіздемелер бойынша жасалады.
10. Уәкілетті орган Қордың еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беруден, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты түрде қатысуына рұқсат беруден бас тартқан жағдайда өтініш берушіні бас тартудың негіздемелері туралы жазбаша хабардар етеді.
10-1. Жинақтаушы зейнетақы қорына еншілес ұйым құруға немесе сатып алуға, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты түрде қатысуға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту туралы шешімді уәкілетті органның Басқармасы қабылдайды.
Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 113 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10-2. Қор уәкілетті органның еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға рұқсатын алмаған жағдайда, Заңның 41-1-бабының 8-тармағымен көзделген іс-шараларды жүзеге асырады.
Қор өзіне қатысты емес себептер бойынша еншілес ұйымға бақылау құқығын иеленген жағдайда, Қор осы факті анықталған сәттен бастап бір ай мерзімінде еншілес ұйымды сатып алуға уәкілетті органның рұқсатын алу үшін Заңның 41-1-бабының 4-тармағымен көзделген құжаттарды табыс етеді.
Ескерту. 10-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

10-3. В случае неполучения разрешения уполномоченного органа на значительное участие в уставном капитале юридических лиц Фонд осуществляет мероприятия, предусмотренные пунктом 9 статьи 41-1 Закона .
Сноска. Правила дополнены пунктом 10-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Глава 2-1. Порядок отзыва разрешения на создание или
приобретение Фондом дочерней организации, а также
значительное участие в уставном капитале юридических лиц
10-4. Уполномоченный орган производит отзыв разрешения на создание или приобретение дочерней организации, а также на значительное участие в уставном капитале юридических лиц в случаях, предусмотренных пунктом 10 статьи 41-1 Закона .
10-5. В случае отзыва разрешения на создание или приобретение дочерней организации, значительное участие в уставном капитале юридических лиц Фонд осуществляет мероприятия, предусмотренные пунктом 10 статьи 41-1 Закона , и представляет уведомление в уполномоченный орган в трехдневный срок с даты отчуждения  принадлежащих ей акций (доли участия), с приложением подтверждающих документов.
Сноска. Правила дополнены главой 2-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Глава 3. Заключительные положения
11. В случае нарушения требований настоящих Правил уполномоченный орган может применить к Фонду меры воздействия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
12. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи накопительному
пенсионному фонду разрешения на
создание или приобретение дочерней
организации, значительное участие в
уставном капитале юридических лиц ,
а также отзыва разрешения на создание
или приобретение дочерней организации,
значительное участие в уставном
капитале юридических лиц
Реестр уполномоченного органа
по учету выданных и отозванных разрешений
накопительному пенсионному фонду на создание
и приобретение дочерней организации
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
N
Наименование
накопитель-
ного
пенсионного
фонда
Наимено-
вание
дочерней
организации
Данные о
прохождении
дочерней
организацией
государст-
венной
регистрации
в качестве
юридического
лица
Дата и
номер раз-
решения
накопи-
тельного
пенсионного
фонда на создание и
приобретение
Фондом
дочерней
организации
Дата и номер
отзыва
выданного
Фонду
разрешения
на создание
или
приобретение
дочерней
организации
Вид
деятель-
ности
дочерней
органи-
зации
1.
Приложение 2
к Правилам выдачи накопительному
пенсионному фонду разрешения на
создание или приобретение дочерней
организации, значительное участие в
уставном капитале юридических лиц ,
а также отзыва разрешения на создание
или приобретение дочерней организации,
значительное участие в уставном
капитале юридических лиц
Реестр уполномоченного органа
по учету выданных разрешений накопительному
пенсионному фонду на значительное участие
в уставном капитале юридических лиц
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
N
Наименование
накопитель-
ного
пенсионного
фонда
Наимено-
вание
юридичес-
кого лица,
в котором
накопитель-
ный пен-
сионный
фонд имеет
значитель-
ное
участие
Данные о
прохождении
юридического
лица, в котором
накопительный
пенсионный
фонд имеет
значительное
участие,
государственной
регистрации
в качестве
юридического
лица
Дата и
номер
разрешения
на значи-
тельное
участие в
уставном
капитале
юридичес-
кого лица
Дата и
номер
отзыва
выданного
разрешения
на значи-
тельное
участие в
уставном
капитале
юридичес-
ких лиц
Вид
деятель-
ности
юриди-
ческого
лица, в
котором
накопи-
тельный
пенсион-
ный фонд
имеет
значи-
тельное
участие
1.
Приложение 3
к Правилам выдачи накопительному
пенсионному фонду разрешения на
создание или приобретение дочерней
организации, значительное участие в
уставном капитале юридических лиц ,
а также отзыва разрешения на создание
или приобретение дочерней организации,
значительное участие в уставном
капитале юридических лиц
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Информация о руководящих работниках дочерней организации

10-3. Қор заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға уәкілетті органның рұқсатын алмаған жағдайда, Заңның 41-1-бабының  9-тармағымен көзделген іс-шараларды жүзеге асырады.
Ескерту. 10-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2-1-тарау. Қордың еншілес ұйымды құруға немесе сатып
алуға, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға берілген рұқсатты кері қайтарып алу тәртібі
Ескерту. 2-1-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10-4. Уәкілетті орган Заңның 41-1-бабының 10-тармағымен көзделген жағдайларда еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға берілген рұқсатты кері қайтарып алады.
10-5. Еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға берілген рұқсатты кері қайтарып алған жағдайда, Қор Заңның 41-1-бабының 10-тармағымен көзделген іс-шараларды жүзеге асырады және уәкілетті органға өзіне тиесілі акцияларды (қатысу үлесін) иелігінен шығарған күннен бастап, үш күндік мерзімде растайтын құжаттарды қоса бере отырып, хабарламаны табыс етеді .
3-тарау. Қорытынды ережелер
11. Осы Ереженің талаптары бұзылған жағдайда уәкілетті орган Қорға Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген ықпал ету шараларын қолдануы мүмкін.
12. Осы Ереже реттемейтін мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес шешілуі тиіс.
Жинақтаушы зейнетақы қорына
еншілес ұйым құруға немесе сатып
алуға, заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына қомақты қатысуға рұқсат
ұйымды құруға немесе сатып алуға,
заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына қомақты қатысуға
берілген рұқсатты кері қайтарып
алу туралы ережеге
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қорына еншілес ұйым құруға
немесе сатып алуға берілген және кері қайтарып алынған  рұқсаттарды есепке алу жөніндегі уәкілетті органның тізілімі
N
Жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
Еншілес ұйымның атауы
Еншілес ұйымның заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеуден өткендігі туралы деректер
Қордың еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына жинақтаушы зейнетақы қорына  берілген рұқсаттардың күні және нөмірі
Қордың еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға берілген рұқсатты кері қайтарып алу күні және нөмірі
Еншілес ұйым қызметінің түрі
1.
Жинақтаушы зейнетақы қорына
еншілес ұйым құруға немесе сатып
алуға, заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына қомақты қатысуға рұқсат
ұйымды құруға немесе сатып алуға,
заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына қомақты қатысуға
берілген рұқсатты кері қайтарып
алу туралы ережеге
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Заңды тұлғалардың жарғы капиталына қомақты түрде қатысу
үлесіне жинақтаушы зейнетақы қорына берілген рұқсаттарды
есепке алу жөніндегі уәкілетті органның тізілімі
N
Жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
Жинақтаушы зейнетақы қорының қомақты түрде қатысуы бар заңды тұлғаның атауы
Жинақтаушы зейнетақы қорының қомақты түрде қатысуы бар заңды тұлғаның заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеуден өткендігі туралы деректер
Заңды тұлғаның жарғы капиталына қомақты түрде қатысуға рұқсат беру күні және нөмірі
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
қомақты қатысуға берілген рұқсатты
қайтарып алу күні
және нөмірі
Жинақтаушы зейнетақы қорының қомақты түрде қатысуы бар заңды тұлғаның қызмет түрі
1.
Жинақтаушы зейнетақы қорына
еншілес ұйым құруға немесе сатып
алуға, заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына қомақты қатысуға рұқсат
ұйымды құруға немесе сатып алуға,
заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына қомақты қатысуға
берілген рұқсатты кері қайтарып
алу туралы ережеге
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Еншілес ұйымдардың басшы қызметкерлері туралы ақпарат

1. Фамилия, имя, отчество ____________________________________
2. Гражданство _______________________________________________
3. Данные документа, удостоверяющего личность, _______________
4. Место (места) работы, должность (должности)________________
5. Адрес (адреса) места (мест) работы,
контактный телефон ________________________________________
6. Образование (включая курсы повышения квалификации):
Дата поступления -
дата окончания
Название учебного
заведения
Специальность
7. Краткое резюме о трудовой деятельности:
Период работы
Место работы
Должность
8. Сведения о наличии непогашенной или неснятой в
установленном законом порядке судимости:
Дата
Наименование
суда
Место
нахождения
суда
Вид
наказания
Статья
Уголовного
Кодекса
Республики
Казахстан
Дата
принятия
процес-
суального
решения
судом
9. Сведения о привлечении к административной ответственности
за совершение правонарушений, связанных с финансовой деятельностью:
Дата
Орган,
принявший
решение о привлечении
к админи-
стративной
ответствен-
ности
Место
нахождения
органа,
принявшего
решение о
привлечении
к админист-
ративной ответст-
венности
Вид
админист-
ративного
взыскания
Статья
Кодекса
Республики
Казахстан
об адми-
нистратив-
ных право-
нарушениях
Дата
принятия
решения
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении,
была проверена мною и является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество _______________________
(печатными буквами)
Дата ___________________
Подпись ________________
Приложение 4
к Правилам выдачи накопительному
пенсионному фонду разрешения на
создание или приобретение дочерней
организации, значительное участие в
уставном капитале юридических лиц ,
а также отзыва разрешения на создание
или приобретение дочерней организации,
значительное участие в уставном
капитале юридических лиц
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 194 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Информация о руководящих работниках юридического лица,
в котором накопительный пенсионный фонд имеет
значительное участие
1. Фамилия, имя, отчество ____________________________________
2. Гражданство _______________________________________________
3. Данные документа, удостоверяющего личность ________________
4. Место (места) работы, должность (должности)________________
5. Адрес (адреса) места (мест) работы,
контактный телефон  _______________________________________
6. Образование (включая курсы повышения квалификации):
Дата      поступления -
дата окончания
Название учебного
заведения
Специальность

1. Фамилиясы, аты-жөні ______________________________________
2. Азаматтығы _______________________________________________
3. Жеке басты куәландыратын құжат деректері _________________
4. Жұмыс орны (орындары), қызметі (қызметтері) ______________
5. Жұмыс орнының (орындарының) мекен-жайы (мекен-жайлары),
байланыс телефоны _________________________________________________
6. Білімі (біліктілік көтеру курсын қосқанда):
Келіп түскен күні - аяқталған күні
Оқу орнының аты
Мамандығы
7. Еңбек қызметі туралы қысқаша түйіндеме:
Жұмыс кезеңі
Жұмыс орны
Қызметі
8. Заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған
сотталғандығы туралы мәліметтер:
Күні
Сот атауы
Соттың тұратын жері
Жаза түрі
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің бабы
Соттың іс жүргізу шешімін қабылдаған күні
9. Қаржы қызметіне байланысты құқық бұзғаны үшін әкімшілік
жауапкершілікке тарту туралы мәліметтер:
Күні
Әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылдаған орган
Әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылдаған органның тұратын жері
Әкімшілік тәртіптік жазаның түрі
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзу туралы Кодексінің бабы
Шешім қабылдау күні
Осы өтініштегі ақпаратты мен тексердім және ол анық және
толық болып табылады.
Фамилиясы, аты-жөні _______________________________________________
(баспа әріптерімен)
Күні ___________________________
Қолы ___________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорына
еншілес ұйым құруға немесе сатып
алуға, заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына қомақты қатысуға рұқсат
ұйымды құруға немесе сатып алуға,
заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына қомақты қатысуға
берілген рұқсатты кері қайтарып
алу туралы ережеге
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 194 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қоры қомақты түрде қатысып отырған
заңды тұлғаның басшы қызметкерлері туралы ақпарат
1. Фамилиясы, аты-жөні ______________________________________
2. Азаматтығы _______________________________________________
3. Жеке басты куәландыратын құжат деректері _________________
4. Жұмыс орны (орындары), қызметі (қызметтері) ______________
5. Жұмыс орнының (орындарының) мекен-жайы (мекен-жайлары),
байланыс телефоны _________________________________________________
6. Білімі (біліктілік көтеру курсын қосқанда):
Келіп түскен күні - аяқталған күні
Оқу орнының аты
Мамандығы