О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 13-2-П "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях Комитетом транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и его территориальными органами"
Приказ Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 марта 2006 года N 21-2-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2006 года N 4189. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 809
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.07.2015 № 809.
В соответствии с  Кодексом  Республики Казахстан "Об административных правонарушениях",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 13-2-П "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях Комитетом транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и его территориальными органами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2748, с изменениями, внесенными  приказом  Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 ноября 2005 года N 79-п, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3946, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 23 декабря 2005 года N 240-241) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по производству дел об административных правонарушениях Комитетом транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и его территориальными органами, утвержденной указанным приказом:
в пункте 8:
подпункт 1) дополнить абзацем следующего содержания:
"занятие предпринимательской или иной деятельностью, а также осуществление действий (операций) без регистрации или без лицензии, специального разрешения, квалификационного аттестата (свидетельства) в случаях, когда разрешение, лицензия, квалификационный аттестат (свидетельство) обязательны, если эти деяния не содержат признаков уголовно наказуемого деяния;";
в подпункте 2):
в абзаце седьмом слова "самовольный" и "самовольная" заменить соответственно словами "незаконный" и "незаконная";
дополнить абзацами следующего содержания:
"нарушение требований правил технической эксплуатации железных дорог;
нарушение правил организации продажи, продления срока действия проездных документов (билетов) и работы билетных касс на железнодорожном транспорте;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) в области автомобильного транспорта:
нарушение правил перевозок пассажиров, багажа и грузов автомобильным транспортом;
управление автотранспортным средством без контрольных устройств регистрации режима труда и отдыха водителей (тахографов) или с выключенными такими устройствами либо с незаполненными диаграммными дисками, а равно без ведения ежедневных регистрационных листков режима труда и отдыха водителей при осуществлении автомобильных перевозок опасных грузов; международных автомобильных перевозок пассажиров, багажа и грузов; междугородных, межобластных регулярных и нерегулярных автомобильных перевозок пассажиров, багажа;
нарушение режима труда и отдыха водителями автотранспортных средств при осуществлении автомобильных перевозок пассажиров, багажа или грузов;
осуществление водителями автотранспортных средств, принадлежащих иностранным физическим и юридическим лицам, международных автомобильных перевозок на территории Республики Казахстан без разрешений или специальных разрешений в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об автомобильном транспорте;
отсутствие списков пассажиров у водителей автотранспортных средств при осуществлении нерегулярных международных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
перевозка пассажиров, багажа или грузов автотранспортными средствами, зарегистрированными на территории иностранного государства, в том числе временно ввезенными на территорию Республики Казахстан, принадлежащими перевозчикам иностранного государства, между пунктами, расположенными на территории Республики Казахстан;
управление автобусом, микроавтобусом, не прошедшими предрейсового технического осмотра, при осуществлении регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
перевозка опасных грузов специализированными автотранспортными средствами с нарушением установленных правил, а равно без специального разрешения;
перевозка крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов автотранспортными средствами, а также перевозка неделимых крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов специализированными автотранспортными средствами с нарушением установленных правил, а равно без специального разрешения;
осуществление регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа без соответствующего свидетельства, подтверждающего право обслуживания маршрутов указанных перевозок;
провоз в автобусе, трамвае, троллейбусе, маршрутном такси взрывоопасных веществ или предметов, а также сдача их в багаж или в камеру хранения на автотранспорте;";
в абзаце восемнадцатом подпункта 4) слово "самовольная" заменить словом "незаконная";
в подпункте 5):

"Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитеті және оның аумақтық органдарының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс жүргізу жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2004 жылғы 23 ақпандағы 13-2-Ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 17 наурыздағы N 21-2-Ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 15 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4189. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 шілдедегі № 809 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.07.2015 № 809 бұйрығымен.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының   Кодексіне   сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитетінің және оның аумақтық органдарының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс жүргізу жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2004 жылғы 23 ақпандағы N 13-2-Ө (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3946 нөмірмен тіркелген, "Заң" газетінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы 176 (177) нөмірінде жарияланған Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 11 қарашадағы N 79-ө  бұйрығымен енгізілген өзгерістерімен бірге Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2748 нөмірмен тіркелген)  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитетінің және оның аумақтық органдарының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс жүргізу жөніндегі нұсқаулығында:
8-тармақтағы:
1) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"рұқсат, лицензия, біліктілік аттестаты (куәлігі) міндетті болған жағдайларда, тіркеусіз немесе лицензиясыз, арнайы рұқсатсыз, біліктілік аттестатынсыз (куәлігінсіз) кәсіпкерлік немесе өзге де қызметпен айналысу, сондай-ақ іс-әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру, егер бұл әрекеттерде қылмыстық жаза қолданатын әрекет белгілері болмаса;";
2) тармақшада:
жетінші абзацтағы "өз бетімен" және "өз бетімен" деген сөздер тиісінше "заңсыз" және "заңсыз" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"темiр жолдарды техникалық пайдалану ережелерiнiң талаптарын бұзу;
темiр жол көлiгiнде жол жүру құжаттарын (билеттердi) сату, олардың қолданылу мерзiмiн ұзарту және билет кассаларының жұмысын ұйымдастыру ережелерiн бұзу";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) автомобиль көлігі саласында:
жолаушыларды, багаж бен жүктерді автомобиль көлігімен тасымалдау ережелерін бұзу;
жүргізушілердің еңбек және демалыс режимін тіркейтін бақылау құрылғыларынсыз (тахографтарсыз) немесе ажыратылған осындай құрылғылармен, не толтырылмаған диаграммалық дискілермен, сол сияқты қауіпті жүктерді автомобильмен тасымалдауды; жолаушыларды, багажды және жүктерді автомобильмен халықаралық тасымалдауды; жолаушыларды, багажды автомобильмен қалааралық, облысаралық тұрақты және тұрақты емес тасымалдауды жүзеге асырған кезде жүргізушілердің еңбек және демалыс режимін күнделікті тіркеу парақтарын жүргізбей автокөлік құралын басқаруы;
автокөлік құралдарын жүргізушілердің жолаушыларды, багажды немесе жүктерді автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыру кезінде еңбек және демалыс режимін бұзуы;
шетелдік жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөлік құралдарын жүргізушілердің, Қазақстан Республикасының автомобиль көлігі туралы заңдарында көзделген жағдайларда, Қазақстан Республикасының аумағында автомобильмен халықаралық тасымалдауды рұқсатсыз немесе арнайы рұқсатсыз жүзеге асыруы;
жолаушыларды және багажды автомобильмен тұрақты емес халықаралық тасымалдауды жүзеге асыру кезінде автокөлік құралдарын жүргізушілерде жолаушылар тізімінің болмауы;
шет мемлекеттің аумағында тіркелген, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелінген, шет мемлекеттің тасымалдаушыларына тиесілі автокөлік құралдарымен Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан пункттер арасында жолаушыларды, багажды немесе жүктерді тасымалдау;
жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды жүзеге асыру кезінде рейс алдындағы техникалық тексеруден өтпеген автобусты, шағын автобусты басқару;
қауіпті жүктерді мамандандырылған автокөлік құралдарымен белгіленген ережелерді бұза отырып, сол сияқты арнайы рұқсатсыз тасымалдау;
ірі көлемді және (немесе) ауыр салмақты жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдау, сондай-ақ бөлінбейтін ірі көлемді және (немесе) ауыр салмақты жүктерді мамандандырылған автокөлік құралдарымен белгіленген ережелерді бұза отырып, сол сияқты арнайы рұқсатсыз тасымалдау;
жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды көрсетілген тасымалдау бағыттарына қызмет көрсету құқығын растайтын тиісті куәліксіз жүзеге асыру;
автобуста, трамвайда, троллейбуста, маршрутты таксиде жарылыс қаупi бар заттарды немесе бұйымдарды алып жүру, сондай-ақ оларды автокөлiкте багажға немесе сақтау камерасына өткiзу;";
4) тармақшаның он сегізінші абзацындағы "өз бетімен" деген сөз "заңсыз" деген сөзбен ауыстырылсын;
5) тармақшада:

в абзаце шестнадцатом после цифры "247" дополнить словами ", частью 6-1  статьи 461 ";
абзац семнадцатый изложить в следующей редакции:
"систематическое нарушение правил эксплуатации транспортных средств, то есть совершение в течение года два и более правонарушений, предусмотренных статьями  246 ,  247 , частью 6-1  статьи 461 ,  статьей 483  Кодекса;";
абзац двадцатый изложить в следующей редакции:
"систематическое нарушение правил дорожного движения физическими лицами, управляющими транспортными средствами, то есть совершение в течение года два и более правонарушений, предусмотренных частью 6-1 статьи 461, частью первой статьи 463, когда эти нарушения являются нарушениями правил перевозки пассажиров и грузов, частями второй и третьей  статьи 463  Кодекса.";
в пункте 18 слова "139 (частью первой), 246, 247, 439, 440, 441,  447 ,  448 ,  449 ,  450 ,  451 ,  452 ,  453  (частями первой, третьей),  454  (частями четвертой, пятой),  455 ,  456 ,  457 ,  458 ,  459 460  (кроме нарушений на судах воздушного, морского транспорта), 463 (когда эти нарушения являются нарушениями правил перевозки пассажиров и грузов, в том числе крупногабаритных или опасных грузов, а также в случае проезда без специального разрешения транспортных средств, весовые или габаритные параметры которых превышают установленные нормативы), 477 (частями первой, второй, четвертой), 479-481 (кроме нарушений на судах воздушного, морского транспорта), 483, 486 (частью первой)," заменить словами " 246  (часть первая),  247 ,  357-2  (часть первая),  439 ,  440 ,  441 ,  447 ,  447-1 ,  447-2 ,  447-3 ,  447-4 ,  448 ,  449 ,  450 ,  451 ,  452 ,  453  (части первая, третья),  454  (части четвертая, пятая),  455 ,  456 ,  457 ,  458 ,  459 ,  460  (кроме нарушений на судах воздушного, морского транспорта),  461  (часть 6-1),  463  (часть первая, когда эти нарушения являются нарушениями правил перевозки пассажиров и грузов, части вторая и третья), 467-1, 477 (части первая, вторая, четвертая), 479-481 (кроме нарушений на судах воздушного, морского транспорта), 483, 486 (часть первая),";
в абзаце третьем пункта 19 слова "139 (частью первой), 440, 441, 447, 454 (частью четвертой), 455, 456, 463 (частью второй), 477 (частями первой, второй, четвертой), 479, 480, 486 (частью первой)," заменить словами " 357-2  (часть первая),  440 ,  441 ,  447 ,  447-1 ,  447-2 ,  447-3 ,  447-4 ,  454  (часть четвертая),  455 ,  456 ,  461  (часть 6-1), 463 (часть вторая),  467-1 ,  477  (части первая, вторая, четвертая),  479 ,  480 ,  486  (часть первая),";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

он алтыншы абзацтағы "247-баптарымен" деген сөздерден кейін ", 461 бабының 6-1 бөлігінде" деген сөздермен толықтырылсын;
он жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"көлік құралдарын пайдалану ережелерін үнемі бұзу, яғни бір жыл ішінде осы  Кодекстің 246, 247 баптарында, 461 бабының 6-1 бөлігінде, 483 бабында көзделген екі және одан да көп құқық бұзушылықты жасау;";
жиырмасыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"көлік құралдарын жүргізуші азаматтардың жол жүрісі ережелерін үнемі бұзуы, яғни бір жыл ішінде  Кодекстің 461 бабының 6-1 бөлігінде, 463 бабының бірінші бөлігінде, бұл бұзушылықтар жолаушылар мен жүктерді тасымалдау ережелерін бұзушылық болып табылған кезде, 463 бабының екінші және үшінші бөліктерінде көзделген екі және одан да көп құқық бұзушылықты жасауы";
18-тармақта "139 (бірінші бөлім), 246, 247, 439, 440, 441, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453 (бірінші, үшінші бөлімдер), 454 (төртінші, бесінші бөлімдер), 455, 456, 457, 458, 459-460 (әуе, теңіз көлігі кемелеріндегі бұзушылықтардан басқа), 463 (бұл бұзушылықтар жолаушылар мен жүктерді, сонымен қатар ірі көлемді немесе қауіпті жүктерді, сондай-ақ салмақтық немесе көлемдік өлшемдері белгіленген нормативтерден асқан көлік құралдарының арнайы рұқсатсыз жүріп өту жағдайында тасымалдау ережелерін бұзушылық болып табылған кезде), 477 (бірінші, екінші, төртінші бөлімдер), 479-481 (әуе, теңіз көлігі кемелеріндегі бұзушылықтардан басқа), 483, 486 (бірінші бөлім)," деген сөздер "246 (бірінші бөлігі), 247, 357-2 (бірінші бөлігі), 439, 440, 441, 447, 447-1, 447-2, 447-3, 447-4, 448, 449, 450, 451, 452, 453 (бірінші, үшінші бөліктері), 454 (төртінші, бесінші бөліктері), 455, 456, 457, 458, 459, 460 (әуе, теңіз көлігі кемелеріндегі бұзушылықтардан басқа), 461 (6-1 бөлігі), 463 (бірінші бөлігі, бұл бұзушылықтар жолаушылар мен жүктерді тасымалдау ережелерін бұзушылық болып табылған кезде), 467-1, 477 (бірінші, екінші, төртінші бөліктері), 479-481 (әуе, теңіз көлігі кемелеріндегі бұзушылықтардан басқа), 483, 486 (бірінші бөлігі)," деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақтың үшінші абзацындағы "139 (бірінші бөлім), 440, 441, 447, 454 (төртінші бөлім), 455, 456, 463 (екінші бөлім), 477 (бірінші, екінші, төртінші бөлімдер), 479, 480, 486 (бірінші бөлім)," деген сөздер "357-2 (бірінші бөлігі), 440, 441, 447, 447-1, 447-2, 447-3, 447-4, 454 (төртінші бөлігі), 455, 456, 461 (6-1 бөлігі), 463 (екінші бөлігі), 467-1, 477 (бірінші, екінші, төртінші бөліктері), 479, 480, 486 (бірінші бөлігі)," деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. По делам об административных правонарушениях, рассмотрение которых отнесено к ведению судов, указанных в  статье 541  Кодекса, протоколы о правонарушениях составляют уполномоченные на то должностные лица органов транспортного контроля по следующим  статьям 356 ,  357-1 ,  357-2  (часть вторая),  453  (часть вторая),  454 (части первая-третья),  484  Кодекса.";
в пункте 22:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Дела об административных правонарушениях, предусмотренных  статьями 246  (частью первой),  247 ,  447 ,  447-1 ,  447-3 ,  461  (частью 6-1),  463  (частью первой, когда эти нарушения являются нарушениями правил перевозки пассажиров и грузов, частями второй и третьей),  477  (частями первой, второй, четвертой),  479 481  (кроме нарушений на судах воздушного, морского транспорта),  483 ,  484 ,  486  (частью первой) Кодекса, могут рассматриваться также по месту учета транспортных средств, судов, в том числе маломерных, или по месту жительства лица, в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Протокол о совершении административного правонарушения составляется должностным лицом органа транспортного контроля по форме согласно Приложению 1 к настоящей Инструкции.
При совершении административного правонарушения, влекущего наложение административного взыскания в виде предупреждения или штрафа, если он не превышает размера пяти месячных расчетных показателей и лицо (физическое лицо, орган или лицо, осуществляющее функции управления юридическим лицом) признало факт совершения правонарушения, протокол об административном правонарушении не составляется. Взыскание в виде предупреждения оформляется уполномоченным на то должностным лицом на месте совершения административного правонарушения. При наложении взыскания в виде штрафа выдача квитанции установленного образца согласно Приложению 9 к настоящей Инструкции, являющейся документом строгой финансовой отчетности, осуществляется уполномоченным на то должностным лицом на месте совершения административного правонарушения. При этом уполномоченным на рассмотрение данного дела лицом выносится постановление по делу об административном правонарушении в соответствии с Кодексом.
Лицо, совершившее административное правонарушение, подтверждает свое согласие с наложенным взысканием посредством росписи на втором экземпляре предупреждения или платежного документа.
Протокол не составляется также в случаях, если производство по делу об административном правонарушении возбуждено постановлением прокурора.
Если лицо оспаривает взыскание, налагаемое на него в порядке, установленном в абзаце втором настоящего пункта, составляется протокол об административном правонарушении в соответствии со  статьей 635  Кодекса.";
в пункте 30 слово "выявления" заменить словом "обнаружения";
в пункте 31 после слова "суток" дополнить словами "с момента составления";

"20. Соттарға қарау жүргізуге жіберілген, әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша  Кодекстің 541-бабында көрсетілген құқық бұзушылықтар туралы хаттамаларды Кодекстің 356, 357-1, 357-2 (екінші бөлігі), 453 (екінші бөлігі), 454 (бірінші-үшінші бөліктері), 484 баптары бойынша оған уәкілетті көліктік бақылау органдарының лауазымды тұлғалары жасайды.";
22-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
" Кодекстің 246 (бірінші бөлігі), 247, 447, 447-1, 447-3, 461 (6-1 бөлігі), 463 (бірінші бөлігі, бұл бұзушылықтар жолаушылар мен жүктерді тасымалдау ережелерін бұзушылық болып табылған кезде), 477 (бірінші, екінші, төртінші бөліктері), 479-481 (әуе, теңіз көлігі кемелеріндегі бұзушылықтардан басқа), 483, 484, 486 (бірінші бөлігі) - баптарында көзделген әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстер көлiк құралдары, кемелер, соның iшiнде шағын көлемдi кемелер есепке алынған жер бойынша немесе өзiне қатысты әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс жүргiзiлiп жатқан адамның тұрғылықты жерi бойынша да қаралуы мүмкiн";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы көліктік бақылау органының лауазымды тұлғасы осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда жасайды.
Ескерту немесе айыппұл түрiнде әкiмшiлiк жаза қолдануға әкеп соғатын әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасалған жағдайда, егер айыппұл бес айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнен аспаса және адам (жеке тұлға, орган немесе заңды тұлғаның басқару функциясын жүзеге асыратын адам) құқық бұзушылық жасау фактiсiн мойындаса, әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама жасалмайды. Ескерту түрiндегi жазаны соған уәкiлеттiк берiлген лауазымды адам әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасалған жерде ресiмдейдi. Айыппұл түрiнде жаза қолданылған жағдайда қатаң қаржылық есептiлiк құжаты болып табылатын, белгiленген үлгiдегi түбiртек берудi соған уәкiлеттiк берiлген лауазымды адам әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасалған жерде жүзеге асырады. Бұл ретте берілген істі қарауда уәкілетті тұлға Кодекске сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөнінде қаулы шығарады.
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасаған адам ескертудiң немесе төлем құжатының екiншi данасына қол қою арқылы қолданылған жазаға өзiнiң келiсетiнiн растайды.
Сондай-ақ әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізу прокурордың қаулысымен қозғалған жағдайларда хаттама жасалмайды.
Егер адам оған осы тармақтың екінші абзацында белгіленген тәртіпте жүктелген жазаға қарсы дауласса,  Кодекстің 635-бабына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасалады.";
30-тармақтағы "анықталғаннан" деген сөз "ашылғаннан" деген сөзбен ауыстырылсын;
31-тармақтағы "хаттама" деген сөзден кейін "жасалған кезден бастап" деген сөздермен толықтырылсын;

в абзаце четвертом подпункта 2) пункта 35 слова "на товары, транспортные средства и иное имущество, принадлежащее" заменить словами "или изъятие товаров, транспортных средств и иного имущества, принадлежащих";
приложение 1 к указанной Инструкции изложить в редакции согласно  приложению 1  к настоящему приказу;
приложение 6 к указанной Инструкции изложить в редакции согласно  приложению 2  к настоящему приказу;
в приложении 9 к указанной Инструкции:
после слов "Корешок к Квитанции об уплате административного штрафа" слова "к постановлению N____________" исключить;
после слов "Квитанция об уплате административного штрафа" слова "N ____________" исключить;
приложение 10 к указанной Инструкции исключить.
2. Отделу юридической и кадровой службы (Жарылгасов С.С.) в установленном порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Есжанова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета транспортного контроля
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 17 марта 2006 года N 21-2-п
Приложение 1
к Инструкции по производству дел об
административных правонарушениях
Комитетом транспортного контроля
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан и его
территориальными органами
Протокол
об административном правонарушении
N _____серия_______________
___________________             вр.___ч___м "__" ________ 200_г.
(место составления)
Я, _______________________________________________________
________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. сотрудника органа транспортного контроля)
_______________________________________________________________,
действующий в соответствии с  постановлением  Правительства
Республики Казахстан от 24.11.2004 года N 1232 "Вопросы
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан",
согласно ст.ст.  28,   29,   30 Кодекса  Республики Казахстан "Об
административных правонарушениях" от 30 января 2001 года (далее -
КоАП), составил настоящий протокол.
При проверке______________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(наименование и адресные реквизиты юридического лица, Ф.И.О.
нарушителя, РНН, год и место рождения, место работы,
занимаемая должность, домашний адрес)
___________________________ (N, дата выдачи, орган, выдавший
удостоверение личности, паспорт)
Установил:
Физическому (представителю юридического) лицу(а), в
отношении которого ведется производство по делу об
административном правонарушении, разъяснены права и обязанности,
предусмотренные  ст. 584  КоАП РК _______________________________.
(подпись лица)
Физическое (представитель юридического) лицо(а):
_______________ языком владею, производство по делу прошу
проводить на _______________ языке, подпись _____________,
в юридической помощи защитника нуждаюсь/не нуждаюсь
____________________________,
(да/нет, подпись)
в услугах переводчика нуждаюсь/не нуждаюсь______________________
(да/нет, подпись)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(место, время совершения и сущность обнаруженных в ходе проверки
________________________________________________________________
нарушений административного законодательства)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(название, номер, дата метрологической проверки, показания
технического средства, если оно использовалось при выяснении и
фиксации административного правонарушения; иные сведения,
необходимые для разрешения дела)
Указанные нарушения влекут ответственность в соответствии
со ст. _________ КоАП.
Согласно  ст.584  КоАП, лицо, в отношении которого ведется
производство по делу об административном правонарушении, вправе
знакомиться с протоколом и другими материалами дела, давать
объяснения, делать замечания по содержанию и оформлению
протокола, представлять доказательства, заявлять ходатайства и
отводы, пользоваться юридической помощью защитника, при
рассмотрении дела выступать на родном языке или языке, которым
владеет, и пользоваться услугами переводчика, если не владеет
языком, на котором ведется производство; обжаловать применение
мер обеспечения производства по делу, протокол об
административном правонарушении и постановление по делу, а также
пользоваться иными процессуальными правами, предоставленными ему
КоАП.
Объяснение правонарушителя________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(подпись)
На основании вышеизложенного данный протокол вместе с
прилагаемыми материалами для наложения административного
взыскания согласно  ст. 640  КоАП, подлежит направлению - судье,
органу (должностному лицу), уполномоченному рассматривать дело об
административном правонарушении.
Адрес, телефон:___________________________________________
________________________________________________________________
Замечания и дополнения к протоколу не имею (имею)
___________________________
(подпись правонарушителя)
Протокол составил:________________________________________
________________________________________________________________
(сотрудник органа транспортного контроля)
____________________
(подпись)
В присутствии свидетелей:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
подписи свидетелей: 1._____________ 2.___________(с правами и
обязанностями свидетелей в соответствии со  ст. 594  КоАП
ознакомлены).
В присутствии понятых:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
подписи понятых: 1._____________ 2.___________(с правами и
обязанностями понятых в соответствии со  ст. 595  КоАП
ознакомлены).
Копию протокола получил, с правами и обязанностями
ознакомлен:
_______________________         _____________________________
(Ф.И.О.)                  (подпись правонарушителя)
Протокол изъятия вещей и документов прилагается:
_____________________________
(N, серия, дата составления)
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета транспортного контроля
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 17 марта 2006 года N 21-2-п
Приложение 6
к Инструкции по производству дел об
административных правонарушениях
Комитетом транспортного контроля
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан и его
территориальными органами
Постановление
по делу об административном правонарушении
N _____ серия _______________
Я, _______________________________________________________
(занимаемая должность, фамилия, имя, отчество)
________________________________________________________________,
действующий в соответствии с  постановлением  Правительства
Республики Казахстан от 24.11.2004 года N 1232 "Вопросы
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан",
согласно  ст. 651  Кодекса Республики Казахстан "Об
административных правонарушениях" от 30 января 2001 года (далее -
КоАП), "____" _______________ 200__ г.
________________________________________________________________
(место рассмотрения)
рассмотрев протокол ____________________________________________
(N, серия, дата составления протокола)
________________________________________________________________
(приложенные к нему материалы об административном правонарушении)
в отношении ____________________________________________________
(сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело)
________________________________________________________________
Установил:
Язык производства по рассматриваемому делу________________
________________________________________________________________
(обстоятельства, установленные при рассмотрении дела)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
На основании вышеизложенного, руководствуясь статьей
_______ КоАП
Постановил:
________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, место работы, реквизиты юридического лица)
________________________________________________________________
(совершившего административное правонарушение)
РНН ____________________ привлечь к административной
ответственности по статье _____ КоАП в виде __________________ в
размере ______ месячного расчетного показателя, что составляет
_________________________________________________________ тенге,
(цифрами и прописью)
за нарушение____________________________________________________
(наименование нормативных
________________________________________________________________
правовых актов, номера статей, которые были нарушены)
Штраф подлежит уплате не позднее тридцати дней в _______________
________________________________________________________________
(указать в какой бюджет, номер счета банка)
Изъятые документы и вещи (конфискованы, переданы, уничтожены,
возвращены) нужное подчеркнуть__________________________________
Наименование____________________________________________________
Количество штук_________________________________________________
Изъятые документы и вещи возвращены_____________________________
(Ф.И.О., подпись нарушителя)
Согласно  ст. 655  КоАП, постановление может быть обжаловано,
опротестовано в вышестоящий орган (вышестоящему должностному
лицу) или в специализированный районный и приравненный к нему
административный суд по месту нахождения органа (должностного
лица), в десятидневный срок со дня вручения копии постановления.
Копию постановления получил (а)_________________________________
(Ф.И.О., подпись нарушителя)
Примечание: по истечении срока, установленного ст.  707  КоАП к

35-тармақтың 2) тармақшасының төртінші абзацындағы "тиесілі тауарларға, көлік құралына және өзге мүлікке қамау салу," деген сөздер "тиесілі тауарларға, көлік құралдарына және өзге де мүлікке тыйым салу немесе алып қою" деген сөздермен ауыстырылсын.
көрсетілген Нұсқаулықтың 1-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Нұсқаулықтың 6-қосымшасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Нұсқаулықтың 9-қосымшасындағы:
"Әкімшілік айыппұлды төлеу туралы қаулыға түбіртекке түбіршек N ___________" деген сөздер "Әкімшілік айыппұлды төлеу туралы түбіртекке түбіршек" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Нұсқаулықтың 10-қосымшасы алып тасталынсын.
2. Заң және кадрлық қызмет бөлімі (С.С.Жарылғасов) белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жіберсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Қ.Б.Есжановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар министрлігінің
Көліктік бақылау комитеті төрағасының
2006 жылғы 17 наурыздағы
N 21-2-Ө бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Көліктік бақылау комитетімен және
оның аумақтық органдарымен әкімшілік
құқық бұзушылықтар туралы іс жүргізу
жөніндегі нұсқаулыққа 1-қосымша
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
Хаттама
N _____ сериясы ______________
___________________      200__ж. "___"_________ ____сағат ___ минут
(жасалған жері)
Мен, _________________________________________________________
____________________________________________________________________
(көліктік бақылау органы қызметкерінің лауазымы мен аты-жөні)
____________________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің
мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24
қарашадағы N 1232  қаулысына сәйкес, 2001 жылғы 30 қаңтардағы
Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы
Кодексінің (бұдан әрі - ӘҚБК) 28, 29, 30-баптарына сәйкес іс-әрекет
жасаушы, осы хаттаманы жасадым.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және мекен-жайлық реквизиттері, бұзушылық
жасаған адамның аты-жөні, СТН  туған жылы мен жері, жұмыс орны,
лауазымы, мекен-жайы) тексеру кезінде мыналар
Анықталды:
Оған қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша
іс-жүріліп жатқан жеке (заңды тұлғаның өкіліне) тұлға, ҚР ӘҚБК
584-бабымен көзделген құқықтары мен міндеттері
түсіндірілді________________________________________________________
(тұлғаның қолы)
Жеке (заңды тұлғаның өкілі) тұлға:___________________________
тілін білемін, іс бойынша өндірісті ____________ тілде жүргізуіңізді
өтінемін, қолы _______________________, қорғаушының заңдылық көмегі
қажет/қажет емес __________________________________________________,
(иә/жоқ, қолы)
аудармашының қызметі қажет/қажет емес_______________________________
(иә/жоқ, қолы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тексеру барысында анықталған әкімшілік заңнама бұзушылықтардың
____________________________________________________________________
болған орны, уақыты және мазмұны)
____________________________________________________________________
(егер ол әкімшілік құқық бұзушылықты анықтау мен бекіту кезінде
пайдаланған болса, метрологиялық тексерудің атауы, нөмірі, датасы,
техникалық құралдың көрсеткіші, істің шешімі үшін қажетті өзге де
мәліметтер)
Көрсетілген бұзушылықтар ӘҚБ Кодекстің______________ баптарына
сәйкес жауапкершілік жүктейді.
Оған қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша
іс-жүріліп жатқан тұлға, ӘҚБК-нің 584-бабына сәйкес, хаттамамен
және істің басқа материалдарымен танысуға, түсініктеме беруге,
хаттаманың мазмұны мен ресімделуі бойынша ескерту жасауға,
дәлелдемелер ұсынуға, кепілдеме беруге, қарсы болуға, қорғаушының
заң көмегін пайдалануға, іс қаралған кезде ана тілінде немесе
өзінің білетін тілінде сөйлеуге, егер іс жүргізіліп жатқан тілді
білмейтін болса аудармашының көмегін пайдалануға, іс бойынша
іс-жүргізуді қамтамасыз ету шараларын қолдануға, әкімшілік құқық
бұзушылық туралы хаттамаға және іс бойынша шығарылған қаулыға шағым
жасауға, сондай-ақ өзіне ӘҚБ Кодекспен берілген өзге де
процессуалдық құқықтарды пайдалануға құқылы.
Құқық бұзушының түсініктемесі ________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Құқық бұзушының қолы: ________________________________________
Жоғарыда баяндалғандардың негізінде аталмыш хаттама қоса
беріліп отырған материалдармен бірге 640-бапқа сәйкес әкімшілік
жаза қолдану үшін сотқа, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс
қарауға уәкілетті органға (лауазымды тұлғаға) жіберіледі.
Мекен-жайы, телефоны:_________________________________________
____________________________________________________________________
Хаттамаға ескертулер мен толықтыруларым жоқ (бар)_____________
____________________________________________________________________
____________________________
(құқық бұзушының қолы)
Хаттама жасаған:______________________________________________
____________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының қызметкері)
_____________________________
(қолы)
Мына куәлардың қатысуымен:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
куәлардың қолы: 1.___________  2.______________
(куәлардың құқықтарымен және міндеттерімен ӘҚБК-нің 594-бабына сәйкес таныстырылды)
Мына куәгерлердің қатысуымен:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
куәгерлердің қолы: 1.___________  2.______________
(куәгерлердің құқықтармен және міндеттерімен ӘҚБК-нің 595-бабына сәйкес таныстырылды)
Хаттаманың көшірмесін алдым, құқықтармен және міндеттермен
таныстым:
___________________________________     ____________________________
(аты-жөні)                        (құқық бұзушының қолы)
Заттар мен құжаттарды алып қою хаттамасы қоса берілді:
___________ (N, сериясы, жасаған күні)______________________________
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар министрлігінің
Көліктік бақылау комитеті төрағасының
2006 жылғы 17 наурыздағы
N 21-2-Ө бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Көліктік бақылау комитетімен және
оның аумақтық органдарымен әкімшілік
құқық бұзушылықтар туралы іс жүргізу
жөніндегі нұсқаулыққа 6-қосымша
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша
Қаулы
N_____ сериясы _____________
Мен,__________________________________________________________
(атқаратын лауазымы, аты-жөні)
____________________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің
мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24
қарашадағы N 1232  қаулысына сәйкес, 2001 жылғы 30 қаңтардағы
Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы
Кодексінің (бұдан әрі - ӘҚБК) 651-бабына сәйкес іс-әрекет жасаушы,
2004 ж. "____" _____________________________________________________
(қаралған жері)
____________________________________________________________________
(оған қатысты іс қаралған тұлға туралы мәліметтер)
____________________________________________________________ қатысты
____________________________________________________________________
(оған қоса берілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер)
___________________________________________________ хаттаманы қарап,
(хаттаманың N, сериясы, жасалған күні)
Анықтадым:
Қаралатын іс бойынша өндірістің тілі________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(істі қарау кезінде анықталған жағдайлар)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жоғарыда баяндалғанның негізінде, ӘҚБК-нің _____ бабын
басшылыққа ала отырып,
Қаулы етемін:
____________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның аты-жөні, лауазымы, жұмыс орны, реквизиттері)
СТТН________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бұзылған нормативтік құқықтық актілердің атауы, баптардың нөмірі)
бұзғаны үшін _____ айлық есептік көрсеткіш__________________________
(цифр және жазбаша)
_______________ теңге көлемінде ӘҚБК ____ бабы бойынша _____________
түріндегі әкімшілік жазаға тартылсын.
Айыппұл отыз күннен кешіктірілмей___________________________________
(қай бюджет, банк шотының нөміріне
____________________________________________________ төлеуге жатады.
салынатындығын көрсету)
Алып қойылған құжаттар мен заттар (тәркіленген, берілген, жойылған,
қайтарылған) керектісін белгілеу____________________________________
Атауы_______________________________________________________________
Саны, дана__________________________________________________________
Алып қойылған құжаттар мен заттар қайтарылды________________________
бұзушының аты-жөні, қолы)
ӘҚБК-нің 655-бабына сәйкес, қаулының көшірмесін алған күннен бастап
он күн мерзім ішінде, жоғары тұрған органға (жоғары тұрған
лауазымдық тұлғаға) немесе органның (лауазымды тұлғаның) орналасқан
жеріндегі мамандандырылған райондық және оған теңестірілген
әкімшілік сотқа қаулы бойынша наразылық білдіруге, шағымдануға
болады.
Қаулының көшірмесін алдым___________________________________________
(бұзушының аты-жөні, қолы)
Ескерту: ӘҚБК-нің 707-бабымен белгіленген мерзім өтіп кетсе,

нарушителю применяются меры, установленные ст. ст.  708 ,  709  КоАП.
__________________________________         _____________
(занимаемая должность, Ф.И.О.)             (подпись)
М.П.

бұзушыға ӘҚБК-ің 708, 709-бабымен белгіленген шаралар қолданылады.
____________________________________          __________________
(атқаратын лауазымы, аты-жөні)                   (қолы)
М.О.