О внесении изменения и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 139 "Об утверждении форм типовых кастодиальных договоров"
Постановление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 апреля 2006 года N 96. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2006 года N 4236. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года № 67
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.04.2014 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О секьюритизации", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 139 "Об утверждении форм типовых кастодиальных договоров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2320) следующие изменение и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 2) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктами 3), 4) следующего содержания:
"3) форму Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом, управляющим агентом и специальной финансовой компанией (приложение 3);
4) форму Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом и специальной финансовой компанией, самостоятельно осуществляющей инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам (приложение 4).";
дополнить Приложениями 3, 4 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", организатора торгов.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кастодиандық үлгі шарттардың нысандарын бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 139 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 96 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 22 мамырда тіркелді. Тіркеу N 4236. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасы төрағасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі № 67 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банк Басқармасы төрағасының 23.04.2014 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Секьюритилендіру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кастодиандық үлгі шарттардың нысандарын бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 139  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2320 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
2) тармақшада "бекітілсін" деген сөз алынып тасталсын;
"." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3), 4) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) кастодиан-банк, басқарушы агент және арнайы қаржы компаниясы арасында жасалатын Кастодиандық үлгі шарттың нысаны (3-қосымша);
4) кастодиан-банк және бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді өз бетімен инвестициялайтын арнайы қаржы компаниясы арасында жасалатын Кастодиандық үлгі шарттың нысаны (4-қосымша) бекітілсін.";
Осы қаулының қосымшасына сай 3, 4-қосымшалармен толықтырылсын;
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне, сауда-саттықты ұйымдастырушыға жіберілсін.

4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 15 апреля 2006 года N 96
"Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 21 апреля 2003 года N 139
Типовой кастодиальный договор,
заключаемый между банком-кастодианом, управляющим
агентом и специальной финансовой компанией
"___" _________20___ года     _________________________________
(наименование населенного пункта)
Настоящий Договор заключен между следующими сторонами:
Специальная финансовая компания
_______________________________________________________________,
(наименование компании, номер и дата свидетельства
государственной (пере)регистрации юридического лица),
именуемая в дальнейшем "Компания" в лице
_______________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством,
Управляющий агент
_______________________________________________________________,
(наименование Управляющего, номер лицензии и дата выдачи),
именуемый в дальнейшем "Управляющий" в лице
_______________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством,
Банк-Кастодиан
________________________________________________________________,
(наименование банка, номер лицензии, дата выдачи)
именуемый в дальнейшем "Кастодиан" в лице
________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством.
Глава 1. Предмет договора
1. Предметом договора является предоставление услуг по ответственному хранению и учету выделенных активов Компании на счетах в Кастодиане.
2. Компания осуществляет финансирование под уступку денежного требования путем выпуска облигаций, обеспеченных выделенными активами, а также инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам. Для осуществления этих функций Компания открывает счета в Кастодиане.
3. Управляющий осуществляет инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам Компании, находящимся на соответствующих счетах Компании в Кастодиане, согласно условиям договора на управление инвестиционным портфелем.

4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 15 сәуірдегі
N 96 қаулысына қосымша
"Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2003 жылғы 21 сәуірдегі
N 139 қаулысына 3-қосымша
Кастодиан банк, басқарушы агент және арнайы
қаржы компаниясы арасында жасалатын
Кастодиандық үлгі шарт
"____" ____________ 200___жыл _______________________________
(елді мекеннің атауы)
Осы Шарт мынадай тараптардың арасында жасалды:
Арнайы қаржы компаниясы
____________________________________________________________________
(Компанияның атауы, заңды тұлғаны мемлекеттік (қайта) тіркеу
куәлігінің нөмірі және күні)
бұдан әрі "Компания" деп аталады да, заңнамаға сәйкес
берілген жарғы немесе сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
____________________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
ақылы,______________________________________________________________
Басқарушы агент_____________________________________________________
(Басқарушының атауы, лицензия номері және берілген күні)
бұдан әрі "Басқарушы" деп аталады да, жарғы немесе заңнамаға
сәйкес берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
____________________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
арқылы,_____________________________________________________________
Кастодиан банк______________________________________________________
(банктің атауы, лицензия номері, берілген күні)
бұдан әрі "Кастодиан" деп аталады да, жарғы немесе заңнамаға
сәйкес берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
____________________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
арқылы.
1-тарау. Шарттың мәні
1. Шарттың мәні Компанияның Кастодиан шоттарындағы бөлінген активтерін жауапты сақтау және есепке алу жөніндегі қызметті ұсыну болып табылады.
2. Компания ақшалай талап етуді бөлінген активтермен қамтамасыз етілген облигацияларды шығару жолымен қаржыландыруды, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауды жүзеге асырады. Осы функцияларын жүзеге асыру үшін Компания Кастодианда шот ашады.
3. Басқарушы Инвестициялық портфельді басқару шартының талаптарына сәйкес Кастодиандағы Компанияның тиісті шоттарындағы Компанияның бөлінген активтері бойынша уақытша еркін түсімдерін инвестициялауды жүзеге асырады.

4. Компания поручает, а Кастодиан с соблюдением законодательства Республики Казахстан и в соответствии с настоящим Договором обеспечивает сохранность и учет вверенных ему выделенных активов Компании и осуществляет контроль за их целевым размещением.
Глава 2. Права и обязанности сторон
5. Кастодиан обязан:
1) открыть Компании и вести банковский инвестиционный счет в тенге с режимом счета, описанным в главе 3 настоящего Договора;
2) открыть Компании и вести банковский инвестиционный счет в иностранной валюте с режимом счета, описанным в главе 4 настоящего Договора;
3) открыть Компании и вести внебалансовые счета для учета и хранения ценных бумаг и других финансовых инструментов, разрешенных для инвестирования за счет выделенных активов с режимом счета, описанным в главе 5 настоящего Договора (далее - счета по учету финансовых инструментов);
4) зачислять на банковский инвестиционный счет в течение операционного дня поступления по выделенным активам Компании;
5) предоставлять Управляющему и Компании уведомления о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте по видам операций не позднее ___ часов следующего операционного дня;
6) исполнять платежные поручения Управляющего по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге и банковского инвестиционного счета в иностранной валюте на соответствующие счета контрагентов в национальной и иностранной валютах при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам и производить списание (зачисление) ценных бумаг и размещение (возврат) в банковские вклады со (на) счетов(а) по учету финансовых инструментов;
7) исполнять платежные поручения Компании по списанию денег с банковского инвестиционного счета на банковский текущий счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы;
8) исполнять платежные поручения Компании (или Управляющего) по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский текущий счет Компании или Управляющего для возмещения расходов Управляющего, возникших при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам на основании трехстороннего акта сверки между Управляющим, Кастодианом и Компанией;
9) извещать Управляющего и Компанию о зачислении (списании) ценных бумаг на счета (со счетов) по учету финансовых инструментов не позднее рабочего дня, следующего за днем зачисления (списания) ценных бумаг;

4. Компания тапсырады, ал Кастодиан Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтай отырып және осы Шартқа сәйкес Компанияның өзіне сеніп тапсырылған активтерінің сақталуын және есебін жүргізуді қамтамасыз етеді және олардың мақсатқа орай орналастырылуына бақылау жасайды.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5. Кастодиан:
1) Компанияға осы Шарттың 3-тарауында сипатталған шот режимінде теңгеде банктік инвестициялық шот ашуды және жүргізуді;
2) Компанияға осы Шарттың 4-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасында банктік инвестициялық шот ашуды және жүргізуді;
3) Компанияға осы Шарттың 5-тарауында сипатталған шот режимінде бөлінген активтер есебінен инвестициялауға рұқсат берілген бағалы қағаздарды және басқа қаржы құралдарын есепке алу және сақтау үшін баланстан тыс шоттарды ашуды және жүргізуді (бұдан әрі - қаржы құралдарын есепке алу шоты);
4) Компанияның бөлінген активтер бойынша түсімдерін операциялық күн ішінде банктік инвестициялық шот есебіне алуды;
5) Басқарушыға және Компанияға операциялық күннен кейінгі күнгі сағат ___ кешіктірмей операциялар түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны ұсынуды;
6) бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау кезінде ақшаны теңгедегі банктік инвестициялық шоттан және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан қарсы агенттердің ұлттық валютадағы және шетел валютасындағы тиісті шоттарына аудару кезінде және бағалы қағаздарды есептен шығаруға (есептеуге) және қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан (шоттарға) банктік салымдарға орналастыруды (қайтаруды) жүргізу кезінде ақша аудару бойынша Басқарушының тапсырмаларын орындауды;
7) бөлінген активтер қамтамасыз ету болып табылатын шығарылған облигациялар жөніндегі міндеттемелерін оның іске асыруы үшін Компанияның банктік ағымдағы шотына банктік инвестициялық шоттағы ақшаны есептен шығару жөніндегі Компанияның төлем тапсырмаларын орындауды;
8) Басқарушы, Кастодиан және Компания арасындағы үш жақты салыстыру актісі негізінде бөлінген активтер бойынша уақытша еркін келіп түсімдерді инвестициялау кезінде пайда болған Басқарушының шығыстарын өтеу үшін Компанияның немесе Басқарушының банктік ағымдағы шотына теңгедегі банктік инвестициялық шоттан ақша аудару жөніндегі Компанияның (немесе Басқарушының) төлем тапсырмаларын орындауды;
9) Басқарушыны және Компанияны қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарда (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) туралы бағалы қағаздарды есептеген күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етуді;

10) обеспечивать сохранность выделенных активов;
11) обеспечивать ежедневный учет операций, связанных с движением выделенных активов;
12) хранить отчетность по выделенным активам, а также первичные документы по учету выделенных активов в течение пяти лет. Первичные документы, подтверждающие приобретение Компанией права требования, хранятся Кастодианом в течение пяти лет с момента исполнения требований по ним;
13) предоставлять Управляющему и Компании информацию от эмитентов ценных бумаг не позднее рабочего дня, следующего за днем поступления информации Кастодиану;
14) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов, осуществляемым Кастодианом, Управляющим и Компанией;
15) оказывать услуги номинального держателя в объеме, определяемом законодательством Республики Казахстан;
16) соблюдать конфиденциальность сведений о банковских инвестиционных счетах и счетах по учету финансовых инструментов Компании в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
17) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора;
18) не исполнять приказы Управляющего о переводе денег с банковских инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и списании ценных бумаг со счетов по учету финансовых инструментов с момента получения официального уведомления от уполномоченного органа о приостановлении действия лицензии Управляющего и до момента получения официального уведомления от уполномоченного органа о возобновлении действия лицензии Управляющего;
19) с момента получения от Компании уведомления о направлении письменного уведомления Управляющему о приостановлении действия договора или его расторжении на управление инвестиционным портфелем между Компанией и Управляющим, действовать в соответствии с письменными поручениями Компании;
20) письменно информировать Управляющего и Компанию о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на кастодиальную деятельность или других обстоятельствах, ведущих к изменению прав Кастодиана на хранение и учет выделенных активов, в срок не позднее рабочего дня, следующего за днем получения официального решения уполномоченного органа;
21) в течение ___ рабочих дней отвечать на письменные запросы Компании и Управляющего;
22) осуществлять контроль за поступлением доходов по финансовым инструментам;
23) зачислять доходы, полученные по финансовым инструментам на банковские инвестиционные счета Компании в день поступления дохода на корреспондентский счет Кастодиана;

10) бөлінген активтердің сақталуын қамтамасыз етуді;
11) бөлінген активтердің қозғалысына байланысты операцияларды күн сайын есепке алуды қамтамасыз етуді;
12) бөлінген активтер бойынша есеп беруді, сондай-ақ бөлінген активтерді есепке алу жөніндегі бастапқы құжаттарды бес жыл бойы сақтауды. Компанияның талап ету құқығын иеленуін растайтын бастапқы құжаттарды Кастодиан ол бойынша талаптарды орындаған сәттен бастап бес жыл бойы сақтауды;
13) Басқарушыға және Компанияға бағалы қағаздар эмитенттерінен ақпаратты Кастодианға ақпарат түскен күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынуды;
14) Кастодиан, Басқарушы және Компания жүзеге асыратын бөлінген активтердің есебі мен бағалануының сәйкестігін қамтамасыз етуді;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталған көлемде номиналды ұстаушы ретіндегі қызметті жүзеге асыруды;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес банктік инвестициялық шоттары және Компанияның қаржы құралдарын есепке алу шоты туралы мәліметтердің құпиялылығын сақтауды;
17) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерге тұрақты түрде қарсы тексеруді жүргізуді;
18) Компанияның теңгедегі немесе шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан ақша аудару немесе қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан бағалық қағаздарды есептен шығару туралы Басқарушының бұйрығын уәкілетті мемлекеттік органнан Компания лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру туралы ресми хабарламасын алған сәттен бастап уәкілетті мемлекеттік органнан Компания лицензиясының қолданылуын қайтадан қалпына келтіру туралы ресми хабарламасын алған сәтке дейін орындамауды;
19) Компаниядан кастодиандық қызметті атқаруға арналған өзінің лицензиясының тоқтатыла тұрғаны немесе Компания мен Басқарушының арасындағы инвестициялық портфельді басқарудың бұзылғаны туралы жазбаша хабарламаның жіберілгендігі туралы хабарламаны алған сәттен бастап Компанияның жазбаша ұйғарымдарына сәйкес іс-қимыл жасауды;
20) уәкілетті органның ресми шешімін алған күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей бөлінген активтерді сақтау және есебін алу жөніндегі Кастодиан құқығының өзгеруіне алып келетін басқа жағдайлар немесе кастодиандық қызметке берілген лицензияның қолданылуының уақытша тоқтатылуы (жойылуы) туралы Басқарушыны және Компанияны жазбаша хабардар етуді;
21) Компанияның жазбаша сұрауларына ___ жұмыс күні ішінде жауап қайтаруды;
22) қаржы құралдары бойынша кірістердің түсіміне бақылау жасауды;
23) қаржы құралдары бойынша алынған кірісті Компанияның банктік инвестициялық шотына Кастодианның корреспонденттік шотына кіріс түскен күні есептеуді;

24) не исполнять поручения Управляющего в случае их несоответствия законодательству Республики Казахстан с незамедлительным уведомлением об этом уполномоченного органа и Компании.
6. Кастодиан имеет право:
1) ежемесячно получать оплату за свои услуги от Компании и Управляющего в соответствии с пунктами 20 и 21 настоящего Договора;
2) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
3) выставлять счета-фактуры Компании или Управляющему в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем между Компанией и Управляющим на возмещение расходов Кастодиана по оплате услуг соответствующих организаций, осуществляющих функции номинального держателя, по обслуживанию сделок с временно свободными поступлениями по выделенным активам и ведению счетов по учету финансовых инструментов;
4) не исполнять платежные поручения Управляющего или Компании на списание сумм с инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте в случае отсутствия на указанных счетах сумм, достаточных для исполнения таких платежных поручений с учетом текущих поступлений;
5) изменять тарифы с предварительным письменным уведомлением Компании и Управляющего об этом за ___ рабочих дней;
6) безакцептно списывать суммы расходов, понесенные Кастодианом по сделкам с временно свободными поступлениями по выделенным активам, совершенным на международных рынках, которые подтверждаются трехсторонним актом сверки между Компанией, Кастодианом и Управляющим.
7. Компания обязана:
1) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов с Управляющим и Кастодианом;
2) предоставлять Кастодиану копию договора на управление инвестиционным портфелем, заключенного между Управляющим и Компанией, а также копии всех изменений и дополнений к нему;
3) представлять Кастодиану копии свидетельства о государственной (пере)регистрации юридического лица, устава, проспекта выпуска акций и отчета об утверждении выпуска акций (в случае регистрации Компании в форме акционерного общества), а также копии всех изменений и дополнений в указанные документы;
4) в день погашения обязательств по выпущенным Компанией облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы, направлять поручение Кастодиану с одновременным уведомлением Управляющего по списанию денег с банковского инвестиционного счета на банковский текущий счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям;
5) направлять Кастодиану и Управляющему (если обязанность направлять платежные поручения Кастодиану возложена на Управляющего, в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем, заключенным между Компанией и Управляющим) распоряжение на перевод денег с банковского инвестиционного счета в тенге на текущий банковский счет Компании, а также направлять Кастодиану платежные документы для перевода денег с банковского инвестиционного счета на текущий банковский счет Компании;

24) Басқарушының тапсырмалары Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес келмеген жағдайда дереу уәкілетті органға және Компанияға хабарлай отырып, оны орындамауды міндетіне алады.
6. Кастодианның:
1) ай сайын осы Шарттың 20 және 21-тармақтарына сәйкес Компаниядан және Басқарушыдан өзінің көрсеткен қызметі үшін ақы алуға;
2) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талаптармен және тәртіпте осы Шартты бұзуға;
3) бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдермен мәмілелер бойынша қызметті және қаржы құралдарының есебі жөніндегі шоттарды жүргізетін номиналды ұстаушының функциясын жүзеге асыратын тиісті ұйымдардың қызметіне ақы төлеу бойынша Кастодианның шығыстарын өтеуге Компания мен Басқарушы арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартқа сәйкес Компанияға немесе Басқарушыға шот-фактура ұсынуға;
4) көрсетілген шоттарда ағымдағы түсімдерді ескере отырып, мұндай төлем тапсырмаларын орындауға жеткілікті сома болмаған жағдайда, Компанияның немесе Басқарушының теңгедегі немесе шетел валютасындағы инвестициялық шоттан және зейнетақы төлемдерінің банктік шотынан соманы есептен шығару жөніндегі төлем тапсырмасын орындамауға;
5) Компанияны және Басқарушыны бұл жөнінде ___ жұмыс күні бұрын алдын-ала жазбаша хабардар ете отырып, тарифтерді өзгертуге;
6) Кастодианның халықаралық рыноктарда бөлінген активтермен жасалған мәмілелер бойынша Компания, Кастодиан және Басқарушы арасындағы салыстырып тексеру актісімен расталған шеккен шығыстары сомасын акцептсіз есептен шығаруға құқығы бар.
7. Компания:
1) Басқарушы мен Кастодиан арасындағы бөлінген активтерді есептеу мен бағалаудың сәйкестігін қамтамасыз етуді;
2) Кастодианға Басқарушы мен Кастодиан арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартының көшірмесін, сондай-ақ оған жасалған барлық өзгерістер мен толықтырулардың көшірмелерін беруге;
3) Кастодианға заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу куәлігінің, жарғының, акциялар шығарылымы проспектісінің және акциялар шығарылымын бекіту туралы есептің (Компания акционерлік қоғам нысанында тіркелген жағдайда) проспектісінің көшірмелерін, сондай-ақ аталған құжаттарға жасалған барлық өзгерістер мен толықтыруларды ұсынуды;
4) бөлінген активтер қамтамасыз етуі болып табылған Компания шығарған облигациялар бойынша міндеттемелерді өтеу күні шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді іске асыру үшін Компанияның банктік инвестициялық шотынан банктік ағымдағы шотына Кастодианға ақшаны есептен шығару жөніндегі тапсырманы жіберуді;
5) Кастодианға және Басқарушыға (егер Компания мен Басқарушы арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартына сәйкес Кастодианға төлем тапсырмаларын жіберу міндеті Басқарушыға жүктелген болса) теңгедегі банктік инвестициялық шоттан ақшаны Компанияның банктік ағымдағы шотына аудару жөнінде өкім жіберуге, сондай-ақ Кастодианға банктік инвестициялық шоттан ақшаны Компанияның банктік ағымдағы шотына аудару жөніндегі төлем құжаттарын жіберуді;

6) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом и указанные в подпункте 3) пункта 6 настоящего Договора, не позднее ___ рабочих дней со дня получения счета, если такая обязанность предусмотрена договором на управление инвестиционным портфелем, заключенным между Компанией и Управляющим;
7) информировать Кастодиана и Управляющего о всех санкциях, наложенных на Компанию со стороны уполномоченных органов, или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Компании на осуществление деятельности в день получения решения соответствующего государственного органа;
8) предоставить Кастодиану пакет документов, определенный законодательством Республики Казахстан для открытия счетов, указанных в подпунктах 1) - 3) пункта 5 настоящего Договора;
9) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смены руководящих работников, имеющих право подписи на платежных документах, изменение адресов, телефонов, регистрационного номера налогоплательщика) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
10) сообщать Кастодиану и Управляющему в письменной форме, в срок не менее чем за два месяца, о предполагаемой ликвидации или реорганизации Компании;
11) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора.
8. Компания имеет право:
1) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
2) получать информацию от Кастодиана и Управляющего о деятельности по управлению инвестиционным портфелем, осуществляемой Управляющим, в порядке, предусмотренном пунктом 9 настоящего Договора.
9. Управляющий обязан:
1) сообщать Кастодиану реквизиты организации (-й), осуществляющей (-их) брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее - брокер-дилер), с которой (-ыми) Управляющий заключил договор на оказание услуг брокера на рынке ценных бумаг в день заключения договора;
2) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора;
3) предоставить Кастодиану и Компании копию государственной лицензии на право осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем, нотариально засвидетельствованную карточку образцов подписей руководящих работников Управляющего, уполномоченных подписывать письменные поручения Кастодиану от имени Управляющего;
4) сообщать Кастодиану и Компании в письменной форме, в срок не менее чем за два месяца, о предполагаемой ликвидации или реорганизации Управляющего;

6) Кастодиан берген және осы Шарттың 6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды шотты алған күннен бастап ___ жұмыс күнінен кешіктірмей егер осындай мүмкіндік Компания мен Басқарушы арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартында көзделген болса, төлеуді;
7) Кастодианды және Басқарушыны уәкілетті орган тарапынан салынған барлық санкциялар туралы немесе тиісті мемлекеттік органның шешімін алған күннен бастап Компанияның атқарып отырған қызметіне байланысты құқықтарына өзгерістер енгізуге алып келетін өзге де жағдайлар туралы хабардар етіп отыруды;
8) Кастодианға осы Шарттың 5-тармағының 1)-3) тармақшаларында көрсетілген шоттарды ашу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құжаттар пакетін беруді;
9) Кастодианды барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлерді ауыстыру, салық төлеушінің мекен-жайларының, телефондарының, тіркеу нөмірлерінің ауысуы) өзгерістер келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Кастодиандағы тиісті құжаттарды ұсыну арқылы жазбаша хабардар етуді;
10) Компанияның болжалданып отырған таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы туралы екі айдан кем емес мерзім ішінде Кастодианға және Басқарушыға жазбаша нысанда хабардар етуді;
11) Осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді қарсы салыстырып тексеруді тұрақты жүргізуді міндетіне алады.
8. Компания:
1) осы Шарттың 10-тарауымен көзделген талаппен және тәртіппен осы Шартты бұзуға;
2) Кастодианнан және Басқарушыдан осы Шарттың 9-тарауында көзделген тәртіппен Басқарушы жүзеге асырып отырған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызмет туралы ақпарат алуға құқылы.
9. Басқарушы:
1) Басқарушы шарт жасалған күні Кастодианға бағалы қағаздар рыногындағы брокерлік қызметі үшін шарт жасаған бағалы қағаздар рыногындағы брокерлік және дилерлік қызметті (бұдан әрі - брокер-дилер) жүзеге асырушы ұйымның (ұйымдардың) деректемелерін хабарлауды;
2) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді тұрақты түрде қарама-қарсы салыстыра бақылау жүргізуді;
3) Кастодианға және Компанияға инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыру құқығына берілген мемлекеттік лицензияның, Басқарушының атынан Кастодианның жазбаша тапсырмаларына қол қоюға уәкілетті Басқарушының басшы қызметкерлерінің қойылатын қолдарының үлгілерінің нотариатта куәландырылған карточкасының көшірмесін беруді;
4) Кастодианға және Компанияға Басқарушыда болжалданып отырған тарату немесе қайта ұйымдастыру туралы екі айдан кем емес мерзімде жазбаша нысанда хабардар етуді;

5) в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам и направлять Кастодиану платежные документы на перечисление денег по указанным реквизитам и приказы по зачислению (списанию) ценных бумаг и размещению (возврату) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов;
6) одновременно с направлением брокеру-дилеру оригиналов заказов на заключение сделок с участием временно свободных поступлений по выделенным активам направлять Кастодиану копии таких заказов (доверенность на оплату, распоряжение на перевод) и приказы на зачисление (списание) ценных бумаг на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов в рамках операционного дня Кастодиана, обеспечивая тем самым возможность Кастодиана участвовать в системе подтверждения сделок, совершаемых на организованном рынке ценных бумаг и осуществлять контроль за исполнением сделок и целевым размещением выделенных активов;
7) в случае самостоятельного участия Управляющего в сделках купли-продажи ценных бумаг в качестве брокера-дилера - информировать или письменно уведомлять Кастодиана об участии в торгах и их результатах в день заключения сделки купли-продажи ценных бумаг;
8) предоставлять Компании отчет о совершенных с временно свободными поступлениями по выделенным активам сделках на следующий рабочий день после совершения сделок;
9) ежемесячно до ___ часов текущего операционного дня предоставлять Компании и Кастодиану информацию о:
сумме полученного инвестиционного дохода;
сумме начисленного инвестиционного дохода;
10) предоставлять Кастодиану и Компании копии договоров банковского вклада с банками второго уровня в день их заключения;
11) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом Компании согласно подпункту 3) пункта 6 настоящего Договора в срок не позднее ___ операционных дней со дня выставления счета;
12) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов с Компанией и Кастодианом;
13) информировать Кастодиана и Компанию о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Управляющего на инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам, в день получения решения уполномоченного органа;
14) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смена руководящих работников, имеющего право подписи на платежных документах, изменение адресов, телефонов, регистрационного номера налогоплательщика) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауды жүзеге асыруды және Кастодианға көрсетілген деректемелер бойынша ақша аудару жөніндегі төлем құжаттарын және бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) және қаржы құралдарының есебін алу жөніндегі шоттарға (шоттардан) салымдарды орналастыру (қайтару) жөніндегі бұйрықтарды жіберуді;
6) бөлінген активтер бойынша еркін түсімдерді қатыстыра отырып мәміле жасауға брокер-дилерге бір мезгілде тапсырыстардың түпнұсқаларын жібере отырып, Кастодианға осындай бұйрықтардың көшірмелерін (төлем сенімхаты және аударым жасау өкімі) және Кастодианның операциялық күні аясында қаржы құралдарының есебін алу жөніндегі шоттарға (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) жөніндегі бұйрықтарды жібере отырып, осынысымен Кастодианның бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында жасалатын мәмілелерді растау жүйесіне қатысуын және мәмілелердің және бөлінген активтердің мақсатты орналастырылуына бақылауын жүзеге асыруды;
7) Басқарушының брокер-дилер ретінде бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілелеріне дербес қатысқан жағдайын хабарландыруға немесе Кастодианды сауда-саттыққа қатысу және бағалы қағаздарды сатып алу-сату жөніндегі мәмілені жасау күнгі оның нәтижесі туралы жазбаша хабардар етуді;
8) Компанияға мәміле жасалғаннан кейінгі жұмыс күні бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдермен жасалған мәмілелер туралы есеп беруді;
9) Компанияға және Кастодианға ай сайын ағымдағы операциялық күні cағат ___ дейін мыналар туралы ақпарат беруге:
алынған инвестициялық кіріс сомасын;
есептелген инвестициялық кіріс сомасын;
10) Кастодианға және Қорға екінші деңгейдегі банкпен банктік салым жөнінде жасалған шарттардың көшірмелерін олар жасалған күні беруді;
11) Кастодианның Компанияға ұсынған шот-фактурасын осы Шарттың 6-тармағының 3) тармақшасына сәйкес шот ұсынылған күннен бастап ___ операциялық күннен кешіктірмей төлеуді;
12) бөлінген активтерді есепке алудың және бағалаудың Компаниямен және Кастодианмен сәйкестілігін қамтамасыз етуді;
13) инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған өз лицензиясының іс-әрекетінің уақытша тоқтатылуы (тоқталуы) туралы немесе бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауға Басқарушының құқықтарын өзгертуге алып келетін өзге де жағдайлар туралы уәкілетті органның шешімін алған күні Кастодианды және Компанияны хабардар етуді;
14) барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлерді ауыстыру, салық төлеушінің мекен-жайларының, телефондарының, тіркеу нөмірлерінің ауысуы) өзгерістер келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Кастодианның тиісті құжаттарын ұсыну арқылы Кастодианды жазбаша хабардар етуді;

15) получать возмещение расходов, возникших при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам на основании трехстороннего акта сверки между Управляющим, Компанией и Кастодианом.
10. Управляющий имеет право:
1) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
2) получать плату за услуги в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем, заключенным между Компанией и Управляющим.
Глава 3. Режим банковского
инвестиционного счета в тенге
11. Банковский инвестиционный счет в тенге предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам, дохода по финансовым инструментам, возникшим в результате инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в национальной валюте, а также реализации финансовых инструментов, приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным активам, и прочих поступлений и расходов.
12. Право распоряжения счетом принадлежит Управляющему в соответствии с настоящим Договором, в отдельных случаях - Компании в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем, заключенным между ними.
13. Деньги, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Управляющего или Компании.
Глава 4. Режим банковского
инвестиционного счета в иностранной валюте
14. Банковский инвестиционный счет в иностранной валюте предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам, реализация прав требований по которым производится в иностранной валюте, приобретения иностранной валюты за счет временно свободных поступлений по выделенным активам, направляемой на покупку ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте, продажи иностранной валюты, поступления полученного дохода по финансовым инструментам, стоимость которых выражена в иностранной валюте, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в иностранной валюте и прочих поступлений и расходов в иностранной валюте.
15. Право распоряжения счетом принадлежит Управляющему.
16. Деньги, находящиеся на счете в иностранной валюте, не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Управляющего или Компании.
Глава 5. Режим счета
по учету финансовых инструментов
17. Счет по учету финансовых инструментов является внебалансовым счетом Компании, предназначенным для учета ценных бумаг и других финансовых инструментов, приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным активам.

15) Басқарушы, Компания және Кастодиан арасындағы үш жақты салыстыру актісі негізінде бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау кезінде пайда болған шығыстарды өтеуді қабылдауды міндетіне алады.
10. Басқарушы:
1) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талап пен тәртіппен осы Шартты бұзуға;
2) Басқарушы мен Компания арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартына сәйкес қызметіне төлем алуға құқылы.
3-тарау. Теңгедегі банктік инвестициялық шот режимі
11. Теңгедегі банктік инвестициялық шот бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау нәтижесінде пайда болған қаржы құралдары кірісін, бөлінген активтер бойынша түсімдерді, бағалы қағаздарды өтеуге, салымдарға орналастыруға және ұлттық валютада екінші деңгейдегі банктерде орналасқан салымдар бойынша қайтып келген сомаларды алуға, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен және басқа түсімдер мен шығыстар есебінен қаржы құралдарын сатуға арналып отыр.
12. Осы Шартқа сәйкес Басқарушының, жекелеген жағдайларда - Компанияның олардың арасында инвестициялық портфельді басқаруға жасалған шартқа сәйкес шотты басқару құқығы бар.
13. Шоттағы ақша Басқарушының немесе Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
4-тарау. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық
шоттың режимі
14. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шот құны шетел валютасында көрсетілген қаржы құралдары бойынша алынған кіріс түсімінен, шетел валютасын сатудан, шетел валютасымен номинирленген бағалы қағаздарды сатып алуға бағытталған бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен шетел валютасын сатып алудан, талап ету құқығын іске асыру шетел валютасымен жасалатын бөлінген активтер бойынша түсімдерді есептеуге, бағалы қағаздарды өтеуге, шетел валютасындағы екінші деңгейдегі банктерге орналастырылған салымдар бойынша қайтарылған сомаларды қабылдауға және шетел валютасындағы басқа түсімдер мен шығыстарға арналып отыр.
15. Шотты басқару құқығы Басқарушыға жүктеледі.
16. Шоттағы шетел валютасындағы ақша Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
5-тарау. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі
шот режимі
17. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шот Компанияның бағалы қағаздарды және бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен сатып алынған басқа да қаржы құралдарын есепке алуға арналған баланстан тыс шоты болып табылады.

18. Право распоряжения счетом принадлежит Управляющему.
19. Финансовые инструменты, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Управляющего или Компании.
Глава 6. Размер и
порядок оплаты услуг Кастодиана
20. Компания и Управляющий оплачивают счета Кастодиана в соответствии с настоящим Договором и договором на управление инвестиционным портфелем между Компанией и Управляющим.
21. Тарифы Кастодиана являются неотъемлемой частью настоящего Договора. В случае изменения тарифов Кастодиана, данные изменения оформляются в виде дополнительного соглашения.
Глава 7. Форма и периодичность отчетности
22. По мере движения денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте Кастодиан предоставляет Управляющему уведомление по типам операций о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте, и Компании - указанное уведомление и выписки к нему.
23. Выписка о зачислении (списании) ценных бумаг и размещении (возврате) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов, а также выписки акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" предоставляется Кастодианом Управляющему и Компании ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным.
24. Кастодиан в течение трех рабочих дней месяца, следующего за отчетным, формирует в электронном виде и направляет Управляющему и Компании для сверки следующие данные о:
1) структуре финансовых инструментов;
2) движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте;
3) покупной стоимости финансовых инструментов;
4) текущей стоимости инвестиций за счет активов Компании;
5) сумме начисленного и полученного инвестиционного дохода;
6) документации, подтверждающей приобретение Компанией права требования;
7) сумме комиссионных вознаграждений Кастодиана.
25. Сверка по данным, указанным в пункте 24 настоящего Договора, оформляется трехсторонним актом сверки, который должен быть подписан уполномоченными представителями Кастодиана, Управляющего и Компании не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
26. При возникновении затрат, связанных с осуществлением инвестиционной деятельности в отношении выделенных активов, Кастодиан, Управляющий и Компания производят сверку по таким затратам.
Глава 8. Ответственность сторон
27. В случае несвоевременного исполнения Кастодианом поручений (приказов) Управляющего или Компании, направленных ими в соответствии с условиями настоящего Договора, Кастодиан уплачивает стороне, поручение (приказ) которой не исполнено в срок, неустойку в размере ___ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на сумму, указанную в неисполненном в срок поручении, за каждый день просрочки, включая день оплаты.

18. Шотты басқару құқығы Басқарушыға тиесілі.
19. Шоттағы қаржы құралдары Басқарушының немесе Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
6-тарау. Кастодиан көрсеткен қызметке ақы төлеу
мөлшері мен тәртібі
20. Компания және Басқарушы Кастодианның шоттарын осы Шартқа және Компания және Басқарушы инвестициялық портфельді басқару үшін жасалған шартына сәйкес төлейді.
21. Кастодианның тарифтері осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Кастодианның тарифтері өзгерген жағдайда осы өзгерістер қосымша келісім түрінде ресімделеді.
7-тарау. Есеп беру нысандары және кезеңділігі
22. Кастодиан теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалуына қарай Басқарушыға операциялардың түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы туралы хабарламаны, және Компанияға - аталған хабарламаны және оның үзінді көшірмесін береді.
23. Кастодиан қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттарға(дан) бағалы қағаздарды есепке алу (есептен шығару) және салымдарды орналастыру (қайтару) туралы үзінді-көшірмені, сондай-ақ "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының үзінді-көшірмелерін Компанияға ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
24. Кастодиан есепті айдан кейінгі айдың үш жұмыс күні ішінде салыстырып тексеру үшін мынадай деректерді электрондық түрде қалыптастырады және Басқарушыға және Компанияға жібереді:
1) қаржы құралдарының құрылымын;
2) теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақша қозғалысын;
3) қаржы құралдарының сатып алу құнын;
4) зейнетақы активтерінің есебінен инвестициялардың ағымдағы құны;
5) есептелген және алынған инвестициялық кіріс сомасын;
6) Компанияның талап ету құқығын иеленгенін растайтын құжаттамаларды;
7) Кастодианның комиссиялық сыйақы сомасын.
25. Шарттың 24-тармағында көрсетілген деректер бойынша салыстырып тексеру есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірілмей Кастодиан, Басқарушы және Компания уәкілетті өкілдері қол қоюы тиіс үш жақты салыстырып тексеру актісімен ресімделеді.
26. Бөлінген активтерге қатысты инвестициялық қызметті жүзеге асыруға байланысты шығындар пайда болған жағдайда Кастодиан, Басқарушы және Компания осындай шығындар бойынша салыстырып тексеру жүргізеді.
8-тарау. Тараптардың жауапкершіліктері
27. Басқарушының немесе Компанияның осы Шарттың талаптарына сәйкес жіберген тапсырмаларын (бұйрықтарын) Кастодиан уақтылы орындамаған жағдайда Кастодиан тапсырмасы (бұйрығы) мерзімінде орындалмаған Компанияның Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгілеген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің _______мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін мерзімінде орындалмаған тапсырмада көрсетілген сомаға есептелген айып төлейді.

28. В случае несвоевременной оплаты счетов-фактур, указанных в подпункте 3) пункта 6 и в подпункте 11) пункта 9 настоящего Договора, Компания и/или Управляющий обязаны уплатить Кастодиану неустойку в размере ___ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на невыплаченную сумму за каждый день просрочки, включая день оплаты, согласно договору на управление инвестиционным портфелем, заключенному между Компанией и Управляющим.
29. Сторона, причинившая ущерб другой стороне или сторонам в результате неисполнения, неправильного или несвоевременного исполнения ею своих обязательств по настоящему Договору, обязана в течение пяти рабочих дней после возникновения таких обстоятельств возместить ущерб этой стороне или сторонам и уплатить им неустойку в размере ___ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, рассчитываемый на сумму ущерба каждой из сторон в отдельности.
30. Стороны освобождаются от выплаты неустоек, указанных в пунктах 27 - 29 настоящего Договора, в случае, если основания возникновения неустоек прямо связаны с обстоятельствами непреодолимой силы, указанными главой 9 настоящего Договора.
31. Управляющий несет ответственность за несвоевременное представление Кастодиану платежных поручений для расчетов по осуществляемым сделкам на первичном, вторичном рынке ценных бумаг Республики Казахстан и на международных рынках.
Глава 9. Обстоятельства Форс-мажора
32. В случае если какой-либо из сторон мешают, препятствуют или задерживают исполнить обязательства по настоящему Договору обстоятельства Форс-мажора, указанные в пункте 33 настоящего Договора, исполнение такой стороной обязательств по настоящему Договору приостанавливается соразмерно времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства и в той степени, в какой они мешают, препятствуют или задерживают исполнение вышеназванных обязательств.
33. Форс-мажор означает любые обстоятельства, включая, но, не ограничиваясь, пожары, наводнения, землетрясения, войны (объявленные и не объявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или беспорядки, принятие законов, постановлений, решений и иных актов уполномоченных органов, прямо или косвенно запрещающих, указанные в настоящем Договоре, виды деятельности.
34. В день возникновения Форс-мажора, сторона, у которой имеются препятствия в выполнении обязательств по настоящему Договору, должна письменно уведомить другие стороны о наступлении Форс-мажора и о влиянии Форс-мажора на выполнение ею таких обязательств. Если сторона не сделала уведомления о Форс-мажоре, как установлено данным пунктом, такая сторона утрачивает право, оговоренное пунктом 35 настоящего Договора, за исключением случаев, когда для такой стороны в результате Форс-мажора стало невозможным послать уведомление другим сторонам.

28. Осы Шарттың 9-тармағының 11) тармақшасында және 6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды уақтылы төлемеген жағдайда Компания және/немесе Басқарушы Кастодианға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгіленген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде Басқарушы мен Компанияның арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартына сәйкес ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін төленбеген сомаға есептелген айып төлеуге міндетті.
29. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамау, дұрыс немесе уақтылы орындамау нәтижесінде басқа тарапқа немесе тараптарға шығын келтірген тарап осындай жағдайлар туындағаннан кейін бес жұмыс күні ішінде осы тарапқа немесе тараптарға шығынды өтеуге және оларға төлем жасау күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгіленген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің______мөлшерінде тараптың әрқайсысына жеке есептелген шығын сомасына есептелген айыптарды төлеуі міндетті.
30. Егер айыптардың туындау негіздері осы Шарттың 9-тарауында көрсетілген дүлей күш жағдайына тікелей байланысты болса, тараптар осы Шарттың 27-29-тармақтарында көрсетілген айыптарды төлеуден босатылады.
31. Басқарушы Қазақстан Республикасының бастапқы және қайталама бағалы қағаздар рыноктарында және халықаралық рыноктарда жүзеге асырылатын мәмілелер бойынша есептеулерге арналған төлем тапсырмаларының Кастодианға уақтылы берілуі үшін жауапкершілік алады.
9-тарау. Төтенше жағдайлар
32. Егер осы Шарттың 33-тармағында көрсетілген Төтенше жағдайлар тараптардың біріне осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға бөгет, кедергі жасаса немесе кідіртсе, осындай тараптың осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауы Төтенше жағдайлар созылатын тең уақытқа және жоғарыда аталған міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасау немесе кідірту дәрежесіне қарай тоқтатыла тұрады.
33. Төтенше жағдай өртті, су тасқынын, зілзаланы, соғыстарды (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азамат соғысын немесе тәртіпсіздіктерді, осы Шартта көрсетілген қызмет түрлеріне уәкілетті органдар тікелей немесе жанама тыйым салатын заңдар, қаулылар, шешімдер және өзге де актілерді қабылдауын қосатын, бірақ шектемейтін кез келген жағдайларды білдіреді.
34. Төтенше жағдай туындаған күні осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға кедергісі бар тарап басқа тараптарды Төтенше жағдайдың басталғаны туралы және Төтенше жағдайдың оған осындай міндеттемелерді орындауына әсері туралы жазбаша хабарлауы тиіс. Егер тарап осы тармақта белгіленгендей Төтенше жағдай туралы хабарламаса, сол тарап осы тарап үшін Төтенше жағдай нәтижесінде басқа тараптарға хабарлама жіберуге мүмкіндігі болмай қалған жағдайларды қоспағанда осы шарттың 35-тармағында көрсетілген құқықтарын жоғалтады.

35. В течение одного рабочего дня после прекращения Форс-мажора, вовлеченная в него сторона должна письменно уведомить другие стороны о прекращении Форс-мажора и должна возобновить исполнение своих обязательств по настоящему Договору. В случае если Форс-мажор продолжается более одного месяца после его наступления, любая из сторон вправе прекратить действие настоящего Договора в соответствии с главой 10 настоящего Договора.
Глава 10. Срок действия
Договора и порядок его расторжения
36. Настоящий Договор считается заключенным с момента его подписания сторонами и действует бессрочно.
37. Настоящий Договор может быть расторгнут, наряду с общими основаниями прекращения обязательств по договору, в одном из следующих случаев:
1) на основании соответствующего решения исполнительного органа Компании;
2) по требованию Управляющего;
3) по решению Кастодиана;
4) при прекращении действия выданной уполномоченным органом лицензии Кастодиана на осуществление кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг.
38. Инициатор расторжения настоящего Договора обязан уведомить стороны настоящего Договора за тридцать календарных дней до намеченной даты расторжения настоящего Договора.
39. Настоящий Договор считается расторгнутым после завершения процедуры передачи активов Компании новому Кастодиану в порядке, установленным уполномоченным органом.
40. При расторжении настоящего Договора по инициативе Кастодиана он обязан исполнить обязательства по настоящему Договору до момента подписания Компанией и Управляющим кастодиального договора с другим банком, имеющим лицензию уполномоченного органа на осуществление кастодиальной деятельности.
Глава 11. Прочие условия
41. Стороны обязуются соблюдать законодательство Республики Казахстан, касающееся предмета настоящего Договора и регулирующее отношения сторон по настоящему Договору.
42. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из сторон.
43. В случае противоречия условий настоящего Договора условиям любого иного договора или соглашения, заключенных между сторонами в отдельности или вместе, положения настоящего Договора являются приоритетными и стороны будут руководствоваться в первую очередь положениями настоящего Договора.
44. Изменения и дополнения в настоящий Договор вносятся по письменному согласию сторон, путем подписания дополнительных соглашений, являющихся неотъемлемой частью настоящего Договора.
45. Неурегулированные споры сторон по настоящему Договору, рассматриваются судами Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией на основании действующего законодательства Республики Казахстан.

35. Төтенше жағдай тоқтатылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оған тартылған тарап басқа тарапқа Төтенше жағдайдың тоқтатылғаны туралы жазбаша хабарлауы тиіс және осы шарт бойынша міндеттемелерін орындауды қайта жаңартуы тиіс. Егер Төтенше жағдай басталғаннан кейін бір айдан астам уақытқа созылса, тараптардың кез келгені осы шарттың 10-тарауға сәйкес осы Шарттың қолданылуын тоқтатуға құқылы.
10-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі және
оны бұзу тәртібі
36. Осы Шарт оған қол қойылған сәттен бастап жасалған деп саналады және мерзімсіз қолданылады.
37. Шартты бұзу Шарт бойынша міндеттемелерді тоқтатудың жалпы негіздемелерімен бірге мынадай жағдайларда болуы мүмкін:
1) Компанияның атқарушы органының тиісті шешімінің негізінде;
2) Басқарушының талап етуі бойынша;
3) Кастодианның шешімі бойынша;
4) Кастодианға уәкілетті орган бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметті жүзеге асыруға берген лицензиясының қолданылу мерзімі тоқтатылған кезде.
38. Шартты бұзу жөнінде бастама жасаушы Шартты бұзу жөніндегі белгіленген күнге дейінгі отыз күнтізбелік күн ішінде тараптарды хабарландыруы міндетті.
39. Компанияның активтерін жаңа Компанияға уәкілетті орган белгілеген тәртіппен беру рәсімдері аяқталған соң бұзылды деп есептеледі.
40. Шарт Кастодианның бастамасы бойынша бұзылған жағдайда ол Компания мен Басқарушының кастодиан қызметін жүзеге асыруға уәкілетті органның лицензиясы бар басқа банкпен кастодиан шартына қол қойған сәтіне дейін осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға міндетті.
11-тарау. Басқа да талаптар
41. Тараптар Қазақстан Республикасының осы Шарттың мәніне қатысты және осы Шарт бойынша тараптардың қатынастарын реттейтін заңдарын сақтауға міндеттенеді.
42. Осы Шарт әрқайсысының заң күшi бiрдей мемлекеттiк және орыс тiлдерінде үш дана етiп жасалған, әрбір тарапқа бір-бірден келеді.
43. Осы Шарттың талаптары кез келген өзге шарттың немесе тараптар арасында жеке немесе бірге жасалған келісімнің талаптарына қайшы келген жағдайда осы Шарттың ережелері басым болып табылады және тараптар ең алдымен осы Шарттың ережелерін басшылыққа алады.
44.  Осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар тараптардың жазбаша келісуі бойынша осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісімге қол қою арқылы енгізіледі.
45. Тараптардың осы Шарт бойынша реттелмеген дауларын Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамалары негізінде Қазақстан Республикасының соттары олардың құзыретіне сәйкес қарайды.

46. Ни одна из сторон не вправе передавать или уступать свои права или обязанности по настоящему Договору третьим лицам.
Глава 12. Реквизиты и подписи сторон
Компания                          Управляющий
________________________________  ___________________________
________________________________  ___________________________
________________________________  ___________________________
(реквизиты Компании,              (реквизиты Управляющего,
регистрационный номер             регистрационный номер
налогоплательщика, почтовый       налогоплательщика, телефоны,
адрес, телефоны, банковский       почтовый адрес, банковский
идентификационный код,            идентификационный код,
индивидуальный идентификационный  индивидуальный
код, код бенефициара)             идентификационный код, код
бенефициара)
________________________________  ___________________________
(должность, подпись                (должность, подпись
представителя Компании)          представителя Управляющего)
место печати                        место печати
Кастодиан
______________________________________
______________________________________
______________________________________
(реквизиты Кастодиана, регистрационный
номер налогоплательщика, почтовый адрес,
телефоны, банковский идентификационный
код, индивидуальный идентификационный код,
код бенефициара)
_____________________________________________
(должность, подпись представителя Кастодиана)
место печати
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 21 апреля 2003 года N 139
Типовой кастодиальный договор,
заключаемый между банком-кастодианом и специальной
финансовой компанией, самостоятельно осуществляющей
инвестирование временно свободных поступлений по
выделенным активам
"___" _________ 20__ года    _________________________________
(наименование населенного пункта)
Настоящий Договор заключен между следующими сторонами:
Специальная финансовая компания
_______________________________________________________________,
(наименование компании, номер и дата свидетельства
государственной (пере)регистрации юридического лица),
именуемая в дальнейшем "Компания" в лице
_______________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством,
Банк-Кастодиан
_______________________________________________________________,
(наименование банка, номер лицензии, дата выдачи)
именуемый в дальнейшем "Кастодиан" в лице
_______________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством.

46. Тараптардың ешқайсысы да осы Шарт бойынша құқықтарын немесе міндеттемелерін үшінші тұлғаға беруге немесе басқаға беруге құқылы емес.
12-тарау. Тараптардың деректемелері және қолдары
Компания                        Басқарушы
_________________________________   _______________________________
_________________________________   _______________________________
_________________________________   _______________________________
(Компанияның деректемелері, салық   (Кастодианның деректемелері,
төлеушінің тіркеу нөмірі, почталық  салық төлеушінің тіркеу нөмірі,
мекен-жайы, телефондары, банктік    почталық мекен-жайы,
бірегейлендіру коды, жеке бірегей-  телефондары, банктік
лендіру коды, бенефициар коды)      бірегейлендіру коды, жеке
бірегейлендіру коды, бенефициар
коды)
__________________________________  _______________________________
(Компания өкілінің лауазымы,         (Басқарушы өкілінің лауазымы,
қолы)                                                    қолы)
мөрдің орны                               мөрдің орны
Кастодиан
_______________________________________
(Компанияның деректемелері, салық
төлеушінің тіркеу нөмірі, почталық
мекен-жайы, телефондары, банктік
бірегейлендіру коды, жеке бірегей-
лендіру коды, бенефициар коды)
_______________________________________
(Басқарушы өкілінің лауазымы, қолы)
мөрдің орны
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкі Басқармасының
2003 жылғы 21-сәуірдегі
N 139 қаулысына 4-қосымша
Кастодиан банк пен бөлінген активтер бойынша уақытша
еркін түсімдерді инвестициялауды дербес жүзеге асыратын
арнайы қаржы компаниясы арасында жасалатын
Кастодиандық үлгі шарт
"____" ____________ 200___жыл _______________________________
(елді мекеннің атауы)
Осы Шарт мынадай тараптардың арасында жасалды:
Арнайы қаржы компаниясы
____________________________________________________________________
(Компанияның атауы, мемлекеттік (қайта) тіркеу куәлігінің нөмірі
және күні)
бұдан әрі "Компания" деп аталады да, заңнамаға сәйкес берілген
жарғы немесе сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
____________________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
арқылы,
Кастодиан Банк
____________________________________________________________________
(Банктің атауы, лицензия нөмірі және берілген күні)
бұдан әрі "Кастодиан" деп аталады да, жарғы немесе заңнамаға
сәйкес берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
____________________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
арқылы.

Глава 1. Предмет договора
1. Предметом настоящего договора является предоставление услуг по ответственному хранению и учету выделенных активов Компании на счетах в Кастодиане.
2. Компания осуществляет финансирование под уступку денежного требования путем выпуска облигаций, обеспеченных выделенными активами, а также инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам. Для осуществления этих функций Компания открывает счета в Кастодиане.
3. Компания поручает, а Кастодиан с соблюдением законодательства Республики Казахстан и в соответствии с настоящим Договором обеспечивает сохранность и учет вверенных ему выделенных активов Компании и осуществляет контроль за их целевым размещением.
Глава 2. Права и обязанности сторон
4. Кастодиан обязан:
1) открыть Компании и вести банковский инвестиционный счет в тенге с режимом счета, описанным в главе 3 настоящего Договора;
2) открыть Компании и вести банковский инвестиционный счет в иностранной валюте с режимом счета, описанным в главе 4 настоящего Договора;
3) открыть Компании и вести внебалансовые счета для учета и хранения ценных бумаг и других финансовых инструментов, разрешенных для инвестирования за счет выделенных активов с режимом счета, описанным в главе 5 настоящего Договора (далее - счета по учету финансовых инструментов);
4) зачислять на банковский инвестиционный счет в течение операционного дня поступления по выделенным активам Компании;
5) предоставлять Компании уведомления о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте по видам операций не позднее ___ часов следующего операционного дня;
6) исполнять платежные поручения Компании по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге и банковского инвестиционного счета в иностранной валюте на соответствующие счета контрагентов в национальной и иностранной валюте при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам и производить списание (зачисление) ценных бумаг и размещение (возврат) в банковские вклады со (на) счетов(а) по учету финансовых инструментов;
7) исполнять платежные поручения Компании по списанию денег с банковского инвестиционного счета на банковский текущий счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы;
8) исполнять платежные поручения Компании по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский текущий счет Компании для возмещения расходов Компании, возникших при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам на основании акта сверки между Кастодианом и Компанией;

1-тарау. Шарттың мәні
1. Шарттың мәні Компанияның Кастодиан шоттарындағы бөлінген активтерін жауапты сақтау және есепке алу жөніндегі қызметті ұсыну болып табылады.
2. Компания ақшалай талап етуді бөлінген активтермен қамтамасыз етілген облигацияларды шығару жолымен қаржыландыруды, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауды жүзеге асырады. Осы функцияларды жүзеге асыру үшін Компания Кастодианда шот ашады.
3. Компания тапсырады, ал Кастодиан Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтай отырып және осы Шартқа сәйкес Компанияның өзіне сеніп тапсырылған активтерінің сақталуын және есебін жүргізуді қамтамасыз етеді және олардың мақсатқа орай орналастырылуына бақылау жасайды.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Кастодиан:
1) Компанияда осы Шарттың 3-тарауында сипатталған шот режимінде теңгеде банктік инвестициялық шот ашуды және жүргізуді;
2) Компанияда осы Шарттың 4-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасында банктік инвестициялық шот ашуды және жүргізуді;
3) Компанияда осы Шарттың 5-тарауында сипатталған шот режимінде (бұдан әрі - қаржы құралдарын есепке алу шоты) бөлінген активтер есебінен инвестициялауға рұқсат берілген бағалы қағаздарды және басқа қаржы құралдарын есепке алу және сақтау үшін баланстан тыс шоттарды ашуға және жүргізуге;
4) Компанияның бөлінген активтері бойынша түсімдерін операциялық күн ішінде банктік инвестициялық шот есебіне алуды;
5) Компанияға операциялық күннен кейінгі күнгі сағат______ кешіктірмей операциялар түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны ұсынуды;
6) бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау кезінде ақшаны теңгедегі банктік инвестициялық шоттан және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан қарсы агенттердің ұлттық валютадағы және шетел валютасындағы тиісті шоттарына аудару кезінде және бағалы қағаздарды есептен шығаруға (есептеуге) және қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан (шоттарға) банктік салымдарға орналастыруды (қайтаруды) жүргізу кезінде ақша аудару жөніндегі Компанияның тапсырмаларын орындауды;
7) бөлінген активтер қамтамасыз ету болып табылатын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерін оның іске асыруы үшін Компанияның банктік ағымдағы шотына банктік инвестициялық шоттағы ақшаны есептен шығару жөніндегі Компанияның төлем тапсырмаларын орындауды;
8) Кастодиан және Компания арасындағы салыстырып тексеру актісі негізінде бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау кезінде пайда болған Компанияның шығыстарын өтеу үшін Компанияның банктік ағымдағы шотына теңгедегі банктік инвестициялық шоттан ақша аудару жөніндегі Компанияның төлем тапсырмаларын орындауды;

9) извещать Компанию о зачислении (списании) ценных бумаг на счета (со счетов) по учету финансовых инструментов не позднее рабочего дня, следующего за днем зачисления (списания) ценных бумаг;
10) обеспечивать сохранность выделенных активов;
11) обеспечивать ежедневный учет операций, связанных с движением выделенных активов;
12) хранить отчетность по выделенным активам, а также первичные документы по учету выделенных активов в течение пяти лет. Первичные документы, подтверждающие приобретение Компанией права требования, хранятся Кастодианом в течение пяти лет с момента исполнения требований по ним;
13) предоставлять Компании информацию от эмитентов ценных бумаг не позднее рабочего дня, следующего за днем поступления информации Кастодиану;
14) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов, осуществляемым Кастодианом и Компанией;
15) оказывать услуги номинального держателя в объеме, определяемом законодательством Республики Казахстан;
16) соблюдать конфиденциальность сведений о банковских инвестиционных счетах и счетах по учету финансовых инструментов Компании в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
17) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора;
18) не исполнять приказы Компании о переводе денег с банковских инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и списании ценных бумаг со счетов по учету финансовых инструментов с момента получения официального уведомления от уполномоченного органа о приостановлении операций по лицевым счетам Компании и до момента получения официального уведомления от уполномоченного органа о возобновлении движений по лицевым счетам Компании;
19) письменно информировать Компанию о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на кастодиальную деятельность или других обстоятельствах, ведущих к изменению прав Кастодиана на хранение и учет выделенных активов, в срок не позднее рабочего дня, следующего за днем получения официального решения уполномоченного органа;
20) в течение ___ рабочих дней отвечать на письменные запросы Компании;
21) осуществлять контроль за поступлением доходов по финансовым инструментам;
22) зачислять доходы, полученные по финансовым инструментам на банковские инвестиционные счета Компании в день поступления дохода на корреспондентский счет Кастодиана;
23) не исполнять поручения Компании в случае их несоответствия законодательству Республики Казахстан с незамедлительным уведомлением об этом уполномоченного органа.

9) Компанияны қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарда (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) туралы бағалы қағаздарды есептеген күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етуді;
10) бөлінген активтердің сақталуын қамтамасыз етуді;
11) бөлінген активтердің қозғалысына байланысты операцияларды күн сайын есепке алуды қамтамасыз етуді;
12) бөлінген активтер бойынша есеп беруді, сондай-ақ бөлінген активтерді есепке алу жөніндегі бастапқы құжаттарды бес жыл бойы сақтауды. Компанияның талап ету құқығын иеленуін растайтын бастапқы құжаттарды Кастодиан ол бойынша талаптарды орындаған сәттен бастап бес жыл бойы сақтауды;
13) Компанияға бағалы қағаздар эмитенттерінен түскен ақпаратты Кастодианға ақпарат түскен күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынуды;
14) Кастодиан және Компания жүзеге асыратын бөлінген активтердің есебі мен бағалануының сәйкестігін қамтамасыз етуді;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталған көлемде номиналды ұстаушы ретіндегі қызметті жүзеге асыруды;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес банктік инвестициялық шоттар және Компанияның қаржы құралдарын есепке алу шоты туралы мәліметтердің құпиялылығын сақтауды;
17) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерге тұрақты түрде қарсы салыстырып тексеру жүргізуді;
18) теңгедегі немесе шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан ақша аудару немесе қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан бағалы қағаздарды есептен шығару туралы Компанияның бұйрығын уәкілетті мемлекеттік органнан Компания лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру туралы ресми хабарламасын алған сәттен бастап уәкілетті мемлекеттік органнан Компания лицензиясының қолданылуын қайтадан қалпына келтіру туралы ресми хабарламасын алған сәтке дейін орындамауды;
19) уәкілетті органның ресми шешімін алған күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей бөлінген активтерді сақтау және есебін алу жөніндегі Кастодиан құқығының өзгеруіне алып келетін басқа жағдайлар немесе кастодиандық қызметке берілген лицензияның қолданылуының уақытша тоқтатылуы (жойылуы) туралы Компанияны жазбаша хабардар етуді;
20) Компанияның жазбаша сұрауларына ___ жұмыс күні ішінде жауап қайтаруды;
21) қаржы құралдары бойынша кірістердің түсіміне бақылау жасауды;
22) қаржы құралдары бойынша алынған кірісті Компанияның банктік инвестициялық шотына Кастодианның корреспонденттік шотына кіріс түскен күні есептеуді;
23) Компанияның тапсырмалары Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес келмеген жағдайда дереу уәкілетті органға хабарлай отырып, оны орындамауды міндетіне алады.

5. Кастодиан имеет право:
1) ежемесячно получать оплату за свои услуги от Компании в соответствии с пунктами 14 и 15 настоящего Договора;
2) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
3) выставлять счета-фактуры Компании на возмещение расходов Кастодиана по оплате услуг соответствующих организаций, осуществляющих функции номинального держателя, по обслуживанию сделок с временно свободными поступлениями по выделенным активам и ведению счетов по учету финансовых инструментов;
4) не исполнять платежные поручения Компании на списание сумм с инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте в случае отсутствия на указанных счетах сумм, достаточных для исполнения таких платежных поручений с учетом текущих поступлений;
5) изменять тарифы с предварительным письменным уведомлением Компании об этом за ___ рабочих дней;
6) безакцептно списывать суммы расходов, понесенные Кастодианом по сделкам с временно свободными поступлениями по выделенным активам, совершенным на международных рынках, которые подтверждаются актом сверки между Компанией и Кастодианом.
6. Компания обязана:
1) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов с Управляющим и Кастодианом;
2) представлять Кастодиану копии свидетельства о государственной (пере)регистрации юридического лица, устава, проспекта выпуска акций и отчета об утверждении выпуска акций (в случае регистрации Компании в форме акционерного общества), а также копии всех изменений и дополнений в указанные документы;
3) представлять Кастодиану сведения о работниках, обладающих квалификационными свидетельствами с правом допуска к выполнению работ по управлению портфелем ценных бумаг, в функциональные обязанности которых входит осуществление деятельности по инвестированию временно свободных поступлений по выделенным активам;
4) в день погашения обязательств по выпущенным Компанией облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы, направлять поручение Кастодиану по списанию денег с банковского инвестиционного счета на банковский текущий счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям;
5) направлять Кастодиану распоряжение на перевод денег с банковского инвестиционного счета в тенге на текущий банковский счет Компании, а также направлять Кастодиану платежные документы для перевода денег с банковского инвестиционного счета на текущий банковский счет Компании;
6) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом и указанные в подпункте 3) пункта 5 настоящего Договора, не позднее ___ рабочих дней со дня получения счета;

5. Кастодианның:
1) ай сайын осы Шарттың 14 және 15-тармақтарына сәйкес Компаниядан және Басқарушыдан өзінің көрсеткен қызметі үшін ақы алуға;
2) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талаптармен және тәртіпте осы Шартты бұзуға;
3) бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдермен мәмілелер бойынша қызметті және қаржы құралдарының есебі жөніндегі шоттарды жүргізетін номиналды ұстаушының функциясын жүзеге асыратын тиісті ұйымдардың қызметіне ақы төлеу бойынша Кастодианның шығыстарын өтеуге Компанияға шот-фактура ұсынуға;
4) көрсетілген шоттарда ағымдағы түсімдерді ескере отырып, мұндай төлем тапсырмаларын орындауға жеткілікті сома болмаған жағдайда, Компанияның теңгедегі немесе шетел валютасындағы инвестициялық шотынан есептен шығару жөніндегі төлем тапсырмасын орындамауға;
5) Компанияны бұл жөнінде ___ жұмыс күні бұрын алдын-ала жазбаша хабардар ете отырып, тарифтерді өзгертуге;
6) халықаралық рыноктарда бөлінген активтермен жасалған мәмілелері бойынша Компания мен Кастодиан арасындағы салыстырып тексеру актісімен расталған Кастодианның шеккен шығыстары сомасын акцептсіз есептен шығаруға құқығы бар.
6. Компания:
1) Басқарушы мен Кастодиан арасындағы бөлінген активтерді есептеу мен бағалаудың сәйкестігін қамтамасыз етуді;
2) Кастодианға заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу куәлігінің, жарғының, акциялар шығарылымы проспектісінің және акциялар шығарылымын бекіту туралы есептің (Компания акционерлік қоғам нысанында тіркелген жағдайда) проспектісінің көшірмелерін, сондай-ақ аталған құжаттарға жасалған барлық өзгерістер мен толықтыруларды ұсынуды;
3) Кастодианға бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау жөніндегі қызметті жүзеге асыру функционалды міндетіне кіретін бағалы қағаздар портфелін басқару жөніндегі жұмысты орындау құқығы берілген біліктілік куәлігін иеленетін қызметкерлер туралы мәлімет беруді;
4) бөлінген активтер қамтамасыз етуі болып табылған Компания шығарған облигациялар бойынша міндеттемелерді өтеу күні Кастодианға оның шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді іске асыру үшін Компанияның банктік инвестициялық шотынан банктік ағымдағы шотына ақшаны есептен шығару жөніндегі тапсырманы бірмезгілдегі хабарламасымен бірге жіберуді;
5) Кастодианға теңгедегі банктік инвестициялық шоттан ақшаны Компанияның банктік ағымдағы шотына аудару жөнінде өкім жіберуге, сондай-ақ Кастодианға банктік инвестициялық шоттан ақшаны Компанияның банктік ағымдағы шотына аудару жөніндегі төлем құжаттарын жіберуді;
6) шотты алған күннен бастап ___ жұмыс күнінен кешіктірмей осы Шарттың 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген және Кастодиан берген шот-фактураларды төлеуді;

7) информировать Кастодиана о всех санкциях, наложенных на Компанию со стороны уполномоченных органов, или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Компании на осуществление деятельности в день получения решения соответствующего государственного органа;
8) предоставить Кастодиану пакет документов, определенный законодательством Республики Казахстан для открытия счетов, указанных в подпунктах 1) - 3) пункта 4 настоящего Договора;
9) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смены руководящих работников, имеющих право подписи на платежных документах, изменение адресов, телефонов, регистрационного номера налогоплательщика) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
10) сообщать Кастодиану в письменной форме, в срок не менее чем за два месяца, о предполагаемой ликвидации или реорганизации Компании;
11) в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам и направлять Кастодиану платежные документы на перечисление денег по указанным реквизитам и приказы по зачислению (списанию) ценных бумаг и размещению (возврату) вкладов на(со) счета(ов) по учету финансовых инструментов;
12) одновременно с направлением брокеру-дилеру оригиналов заказов на заключение сделок с участием временно свободных поступлений по выделенным активам направлять Кастодиану копии таких заказов (доверенность на оплату, распоряжение на перевод) и приказы на зачисление (списание) ценных бумаг на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов в рамках операционного дня Кастодиана, обеспечивая тем самым возможность Кастодиана участвовать в системе подтверждения сделок, совершаемых на организованном рынке ценных бумаг и осуществлять контроль за исполнением сделок и целевым размещением выделенных активов;
13) в случае самостоятельного участия Компании в сделках купли-продажи ценных бумаг - информировать или письменно уведомлять Кастодиана в день заключения сделки купли-продажи ценных бумаг;
14) предоставлять Кастодиану копии договоров банковского вклада с банками второго уровня в день их заключения;
15) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора.
7. Компания имеет право:
1) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
2) получать информацию от Кастодиана, касающуюся учета и хранения выделенных активов.

7) Кастодианды уәкілетті орган тарапынан салынған барлық санкциялар туралы немесе тиісті мемлекеттік органның шешімін алған күннен бастап Компанияның атқарып жатқан қызметіне байланысты құқықтарына өзгерістер енгізуге әкелетін өзге де жағдайлар туралы хабардар етіп отыруды;
8) Кастодианға осы Шарттың 4-тармағының 1)-3) тармақшаларында көрсетілген шоттарды ашу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құжаттар пакетін беруді;
9) барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлерді ауыстыру, салық төлеушінің мекен-жайларының, телефондарының, тіркеу нөмірлерінің ауысуы) өзгерістер келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Кастодианның тиісті құжаттарын ұсыну арқылы Кастодианды жазбаша хабардар етуді;
10) Компанияның болжалданып отырған таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы туралы екі айдан кем емес мерзім ішінде Кастодианға және Басқарушыға жазбаша нысанда хабардар етуді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауды жүзеге асыру және Кастодианға көрсетілген деректер бойынша ақша аударуға арналған төлем құжаттарын және бағалы қағаздарды есепке алу (есептен шығару) және қаржы құралдарын есепке алу бойынша салымдарды шот(тарға(дан)қа орналастыру жөніндегі бұйрықтарды жіберуді;
12) бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді қатыстыра отырып, мәміле жасауға брокер-дилерге бір мезгілде тапсырыстардың түпнұсқаларын жібере отырып, Кастодианға осындай тапсырыстардың көшірмелерін (төлем сенімхаты және аударым жасау өкімі) және Кастодианның операциялық күні аясында қаржы құралдарының есебін алу жөніндегі шоттарға (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) жөніндегі бұйрықтарды жібере отырып, осынысымен Кастодианның бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында жасалатын мәмілелерді растау жүйесіне қатысу мүмкіндігін және мәмілелердің және бөлінген активтердің мақсатты орналастырылуына бақылауын жүзеге асыруды;
13) Компания бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілелеріне дербес қатысқан жағдайында - Кастодианды хабарландыруға немесе бағалы қағаздарды сатып алу-сату жөніндегі мәмілені жасау күні жазбаша хабардар етуді;
14) екінші деңгейдегі банктермен жасалған банк салымдары шарттарының көшірмесін олар жасалған күні Кастодианға беруді;
15) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді қарсы салыстырып тексеруді тұрақты жүргізуді міндетіне алады.
7. Компания:
1) осы Шарттың 10-тарауымен көзделген талаппен және тәртіппен осы Шартты бұзуға;
2) бөлінген активтердің есебін алу және сақтауға қатысты Кастодианнан ақпарат алуға құқылы.

Глава 3. Режим банковского
инвестиционного счета в тенге
8. Банковский инвестиционный счет в тенге предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам, дохода по финансовым инструментам, возникшим в результате инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в национальной валюте, а также реализации финансовых инструментов, приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным активам, и прочих поступлений и расходов.
9. Деньги, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Компании.
Глава 4. Режим банковского инвестиционного
счета в иностранной валюте
10. Банковский инвестиционный счет в иностранной валюте предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам, реализация прав требований по которым производится в иностранной валюте, приобретения иностранной валюты за счет временно свободных поступлений по выделенным активам, направляемой на покупку ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте, продажи иностранной валюты, поступления полученного дохода по финансовым инструментам, стоимость которых выражена в иностранной валюте, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в иностранной валюте и прочих поступлений и расходов в иностранной валюте.
11. Деньги, находящиеся на счете в иностранной валюте, не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Компании.
Глава 5. Режим счета по учету
финансовых инструментов
12. Счет по учету финансовых инструментов является внебалансовым счетом Компании, предназначенным для учета ценных бумаг и других финансовых инструментов, приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным активам.
13. Финансовые инструменты, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Компании.
Глава 6. Размер и
порядок оплаты услуг Кастодиана
14. Компания оплачивает счета Кастодиана в соответствии с настоящим Договором.
15. Тарифы Кастодиана являются неотъемлемой частью настоящего Договора. В случае изменения тарифов Кастодиана, данные изменения оформляются в виде дополнительного соглашения.
Глава 7. Форма и периодичность отчетности
16. По мере движения денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте Кастодиан предоставляет Компании уведомление по типам операций о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте.

3-тарау. Теңгедегі банктік инвестициялық шоттың режимі
8. Теңгедегі банктік инвестициялық шот бөлінген активтер түсімін есептеуге, бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау нәтижесінде пайда болған қаржы құралдары бойынша кіріске, бағалы қағаздарды өтеуге, салымдарға орналастыруға және ұлттық валютада екінші деңгейдегі банктерде орналасқан салымдар бойынша қайтып келген сомаларды алуға, сондай-ақ бөлінген активтер және басқа түсімдер мен шығыстар бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен иеленген қаржы құралдарын сатуға арналып отыр.
9. Шоттағы ақша Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
4-тарау. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық
шоттың режимі
10. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шот құны шетел валютасында көрсетілген қаржы құралдары бойынша алынған кіріс түсімінен, шетел валютасын сатудан, шетел валютасымен номинирленген бағалы қағаздарды сатып алуға бағытталған бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен шетел валютасын сатып алудан, талап ету құқығын іске асыру шетел валютасымен жасалатын бөлінген активтер бойынша түсімдерді есептеуге, бағалы қағаздарды өтеуге, шетел валютасындағы екінші деңгейдегі банктерге орналастырылған салымдар бойынша қайтарылған сомаларды қабылдауға және шетел валютасындағы басқа түсімдер мен шығыстарға арналған.
11. Шоттағы шетел валютасындағы ақша Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
5-тарау. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі
шот режимі
12. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шот Компанияның бағалы қағаздарды және бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен сатып алынған басқа да қаржы құралдарын есепке алуға арналған баланстан тыс шоты болып табылады.
13. Шоттағы қаржы құралдары Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
6-тарау. Кастодиан көрсеткен қызметке ақы төлеу
мөлшері мен тәртібі
14. Компания осы шартқа сәйкес Кастодианның шоттарын төлейді.
15. Кастодианның тарифтері осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Кастодианның тарифтері өзгерген жағдайда осы өзгерістер қосымша келісім түрінде ресімделеді.
7-тарау. Есеп беру нысандары және кезеңділігі
16. Кастодиан теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалуына қарай Компанияға операциялардың түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы туралы хабарламаны береді.

17. Выписка о зачислении (списании) ценных бумаг и размещении (возврате) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов, а также выписки акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" предоставляется Кастодианом Компании ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным.
18. Кастодиан в течение трех рабочих дней месяца, следующего за отчетным, формирует в электронном виде и направляет Компании для сверки следующие данные о:
1) структуре финансовых инструментов;
2) движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте;
3) покупной стоимости финансовых инструментов;
4) текущей стоимости инвестиций за счет активов Компании;
5) сумме начисленного и полученного инвестиционного дохода;
6) документации, подтверждающей приобретение Компанией права требования;
7) сумме комиссионных вознаграждений Кастодиана.
19. Сверка по данным, указанным в пункте 18 настоящего Договора, оформляется актом сверки, который должен быть подписан уполномоченными представителями Кастодиана и Компании не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
20. При возникновении затрат, связанных с осуществлением инвестиционной деятельности в отношении выделенных активов Кастодиан и Компания производят сверку по таким затратам.
Глава 8. Ответственность сторон
21. В случае несвоевременного исполнения Кастодианом поручений (приказов) Компании, направленных ею в соответствии с условиями настоящего Договора, Кастодиан уплачивает неустойку в размере ___ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на сумму, указанную в неисполненном в срок поручении, за каждый день просрочки, включая день оплаты.
22. В случае несвоевременной оплаты счетов-фактур, указанных в подпункте 6) пункта 6 настоящего Договора, Компания обязана уплатить Кастодиану неустойку в размере ___ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на невыплаченную сумму за каждый день просрочки, включая день оплаты.
23. Сторона, причинившая ущерб другой стороне в результате неисполнения, неправильного или несвоевременного исполнения ею своих обязательств по настоящему Договору, обязана в течение пяти рабочих дней после возникновения таких обстоятельств возместить ущерб этой стороне и уплатить ей неустойку в размере ____ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, рассчитываемый на сумму ущерба.

17. Кастодиан қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттарға(дан) бағалы қағаздарды есепке алу (есептен шығару) және салымдарды орналастыру (қайтару) туралы үзінді-көшірмені, сондай-ақ "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының үзінді-көшірмелерін Компанияға ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
18. Кастодиан есепті айдан кейінгі айдың үш жұмыс күні ішінде салыстырып тексеру үшін мынадай деректерді электрондық түрде қалыптастырады және Компанияға жібереді:
1) қаржы құралдарының құрылымын;
2) теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақша қозғалысын;
3) қаржы құралдарының сатып алу құнын;
4) зейнетақы активтерінің есебінен инвестициялардың ағымдағы құнын;
5) есептелген және алынған инвестициялық кіріс сомасын;
6) Компанияның талап ету құқығын иеленгенін растайтын құжаттамаларды;
7) Кастодианның комиссиялық сыйақы сомасын.
19. Шарттың 18-тармағында көрсетілген деректер бойынша салыстырып тексеру есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірілмей Кастодиан және Компания уәкілетті өкілдері қол қоюы тиіс салыстырып тексеру актісімен ресімделеді.
20. Бөлінген активтерге қатысты инвестициялық қызметті жүзеге асыруға байланысты шығындар пайда болған жағдайда Кастодиан және Компания осындай шығындар бойынша салыстырып тексеру жүргізеді.
8-тарау. Тараптардың жауапкершіліктері
21. Компанияның осы Шарттың талаптарына сәйкес жіберген тапсырмаларын (бұйрықтарын) Кастодиан уақтылы орындамаған жағдайда Кастодиан тапсырмасы (бұйрығы) мерзімінде орындалмаған Компанияның Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгілеген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің _______мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін мерзімінде орындалмаған тапсырмада көрсетілген сомаға есептелген айып төлейді.
22. Осы Шарттың 6-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды уақтылы төлемеген жағдайда Компания Кастодианға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгіленген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін төленбеген сомаға есептелген айып төлеуге міндетті.
23. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамау, дұрыс немесе уақтылы орындамау нәтижесінде басқа тарапқа немесе тараптарға шығын келтірген тарап осындай жағдайлар туындағаннан кейін бес жұмыс күні ішінде осы тарапқа немесе тараптарға шығынды өтеуге және оларға төлем жасау күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгіленген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде тараптың әрқайсысына жеке есептелген шығын сомасына есептелген айыптарды төлеуі міндетті.

24. Стороны освобождаются от выплаты неустоек, указанных в пунктах 21 - 23 настоящего Договора, в случае, если основания возникновения неустоек прямо связаны с обстоятельствами непреодолимой силы, указанными главой 9 настоящего Договора.
25. Компания несет ответственность за несвоевременное представление Кастодиану платежных поручений для расчетов по осуществляемым сделкам на первичном, вторичном рынке ценных бумаг Республики Казахстан и на международных рынках.
Глава 9. Обстоятельства Форс-мажора
26. В случае если какой-либо из сторон мешают, препятствуют или задерживают исполнить обязательства по настоящему Договору обстоятельства Форс-мажора, указанные в пункте 27 настоящего Договора, исполнение такой стороной обязательств по настоящему Договору приостанавливается соразмерно времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства и в той степени, в какой они мешают, препятствуют или задерживают исполнение вышеназванных обязательств.
27. Форс-мажор означает любые обстоятельства, включая, но, не ограничиваясь, пожары, наводнения, землетрясения, войны (объявленные и не объявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или беспорядки, принятие законов, постановлений, решений и иных актов уполномоченных органов, прямо или косвенно запрещающих, указанные в настоящем Договоре, виды деятельности.
28. В день возникновения Форс-мажора, сторона, у которой имеются препятствия в выполнении обязательств по настоящему Договору, должна письменно уведомить другие стороны о наступлении Форс-мажора и о влиянии Форс-мажора на выполнение ею таких обязательств. Если сторона не сделала уведомления о Форс-мажоре, как установлено данным пунктом, такая сторона теряет право, оговоренное пунктом 29 настоящего Договора, за исключением случаев, когда для такой стороны в результате Форс-мажора стало невозможным послать уведомление другим сторонам.
29. В течение одного рабочего дня после прекращения Форс-мажора, вовлеченная в него сторона должна письменно уведомить другую сторону о прекращении Форс-мажора и должна возобновить исполнение своих обязательств по настоящему Договору. В случае если Форс-мажор продолжается более одного месяца после его наступления, любая из сторон вправе прекратить действие настоящего Договора в соответствии с главой 10 настоящего Договора.
Глава 10. Срок действия Договора
и порядок его расторжения
30. Настоящий Договор считается заключенным с момента его подписания сторонами и действует бессрочно.
31. Настоящий Договор может быть расторгнут, наряду с общими основаниями прекращения обязательств по договору, в одном из следующих случаев:

24. Егер айыптардың туындау негіздері осы Шарттың 9-тарауында көрсетілген дүлей күш жағдайына тікелей байланысты болса, тараптар осы Шарттың 21-23-тармақтарында көрсетілген айыптарды төлеуден босатылады.
25. Компания Қазақстан Республикасының бастапқы және қайталама бағалы қағаздар рыноктарында және халықаралық рыноктарда жүзеге асырылатын мәмілелер бойынша есептеулерге арналған төлем тапсырмаларының Кастодианға уақтылы берілуі үшін жауапкершілік алады.
9-тарау. Төтенше жағдайлар
26. Егер осы Шарттың 27-тармағында көрсетілген Төтенше жағдайлар тараптардың біріне осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға бөгет, кедергі жасаса немесе кідіртсе, осындай тараптың осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауы Төтенше жағдайлар созылатын тең уақытқа және жоғарыда аталған міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасау немесе кідірту дәрежесіне қарай тоқтатыла тұрады.
27. Төтенше жағдай өртті, су тасқынын, зілзаланы, соғыстарды (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азамат соғысын немесе тәртіпсіздіктерді, осы Шартта көрсетілген қызмет түрлеріне уәкілетті органдар тікелей немесе жанама тыйым салатын заңдар, қаулылар, шешімдер және өзге де актілерді қабылдауын қосатын, бірақ шектемейтін кез келген жағдайларды білдіреді.
28. Төтенше жағдай туындаған күні осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға кедергісі бар тарап басқа тараптарды Төтенше жағдайдың басталғаны туралы және Төтенше жағдайдың оған осындай міндеттемелерді орындауына әсері туралы жазбаша хабарлауы тиіс. Егер тарап осы тармақта белгіленгендей Төтенше жағдай туралы хабарламаса, сол тарап осы тарап үшін Төтенше жағдай нәтижесінде басқа тараптарға хабарлама жіберуге мүмкіндігі болмай қалған жағдайларды қоспағанда осы шарттың 29-тармағында көрсетілген құқықтарын жоғалтады.
29. Төтенше жағдай тоқтатылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оған тартылған тарап басқа тарапқа Төтенше жағдайдың тоқтатылғаны туралы жазбаша хабарлауы тиіс және осы шарт бойынша міндеттемелерін орындауды қайта жаңартуы тиіс. Егер Төтенше жағдай басталғаннан кейін бір айдан астам уақытқа созылса, тараптардың кез келгені 10-тарауға сәйкес осы Шарттың қолданылуын тоқтатуға құқылы.
10-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі және оны
бұзу тәртібі
30. Осы шарт оған қол қойылған сәттен бастап жасалған деп саналады және мерзімсіз қолданылады.
31. Шартты бұзу Шарт бойынша міндеттемелерді тоқтатудың жалпы негіздемелерімен бірге мынадай жағдайларда болуы мүмкін: