О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 января 2005 года N 17 "Об установлении пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 124. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2006 года N 4267. Утратило силу - от 17 июня 2006 года N 132 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК и его действие распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2006 года)
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 124 утратило силу - от 17 июня 2006 года N  132  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК и его действие распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2006 года).
В соответствии с подпунктами 11), 15) пункта 2  статьи 3 , пунктом 4  статьи 45 ,   статьей 49  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктами 5), 6) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 января 2005 года N 17 "Об установлении пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3484), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года  N 221  (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3751), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года  N 310  (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2005 года  N 387  (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3952), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года  N 414  (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3994), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года  N 66  (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4172) следующие дополнения и изменение:
в Правилах расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
в подпункте 1):
в абзаце третьем после слов "в банках второго уровня" дополнить словами "Республики Казахстан";
дополнить абзацами четвертым-шестым следующего содержания:
"деньги на счетах в центральном депозитарии ценных бумаг;
деньги на счетах в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service");
деньги на счетах в организациях-нерезидентах, предоставляющих банковские услуги организациям для осуществления операций на организованном рынке ценных бумаг;";

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 29 қаңтардағы N 17 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 124 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4267. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 17 маусымдағы N 132 қаулысымен.
Ескерту: Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 17 маусымдағы N 132  қаулысымен .
__________________________________________
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  3-бабы 2-тармағының 11), 15) тармақшаларына,  45-бабының  4-тармағына,  49-бабына  және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  9-бабы 1-тармағының 5), 6) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 29 қаңтардағы N 17  қаулысына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3484 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 25 маусымдағы N 221  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3751 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 387   қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3952 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 қарашадағы N 414  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3994 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 66  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4172 тіркелген) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесінде:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай мазмұндағы төртінші-алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"бағалы қағаздар орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша;
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер шоттарындағы ақша;
бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша;";

дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) вклады в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;";
дополнить подпунктом 13-2) следующего содержания:
"13-2) акции организаторов торгов с ценными бумагами, центрального депозитария ценных бумаг и иных юридических лиц, являющихся частью инфраструктуры рынка ценных бумаг, акционерами которых являются профессиональные участники рынка ценных бумаг, уменьшенные на пятьдесят процентов, за вычетом резервов на возможные потери;";
в приложении 2:
в таблице "Расчет пруденциальных нормативов "Коэффициент достаточности собственного капитала" (К 1 ) и "Коэффициент достаточности высоколиквидных активов" (К 2 ) для Организации  и Фонда по состоянию на "___" __________ 20___ года __________ (полное наименование Организации, Фонда)":
в строке 1 цифры "1.2" заменить цифрами "1.5";
дополнить строками 1.3., 1.4., 1.5. следующего содержания:
1.3.
деньги на счетах в центральном
депозитарии ценных бумаг
100 %
1.4.
деньги на счетах в
банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный
рейтинг не ниже категории "А"
(по классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's" и
"Fitch") или "А2" (по
классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors
Service")
100 %
1.5.
деньги на счетах в
организациях-нерезидентах,
предоставляющих банковские
услуги организациям для
осуществления операций на
организованном рынке ценных
бумаг
100 %
дополнить строкой 3-1 следующего содержания:
3-1.
Вклады в банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный
и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не
ниже категории "А" (по
классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's"
и "Fitch") или "А2" (по
классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors
Service") (с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
100 %
дополнить строкой 13-2 следующего содержания:
13-2.
Акции организаторов торгов с
ценными бумагами, центрального
депозитария ценных бумаг и
иных юридических лиц,
являющихся частью
инфраструктуры рынка ценных
бумаг, акционерами которых
являются профессиональные
участники рынка ценных бумаг,
уменьшенные на пятьдесят
процентов, за вычетом
резервов на возможные потери
50 %

мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);";
мынадай мазмұндағы 13-2) тармақшамен толықтырылсын:
"13-2) бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар орталық депозитарийінің және акционерлері бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары болып табылатын, бағалы қағаздар рыногы инфрақұрылымының бір бөлігі болып табылатын өзге заңды тұлғалардың ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, елу процентке азайтылған акциялары;";
2-қосымшада:
"20 ___ жылғы "__"_______________ жағдай бойынша _________________________________ (Ұйымның, Қордың толық атауы)   Ұйымға және Қорға арналған "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" (К1) және "Өтімділігі жоғары активтердің жеткіліктілік коэффициенті" (К2) пруденциалдық нормативтердің есептелуі" кестесінде:
1-жолда "1.2" деген цифрлар "1.5" деген цифрлармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 1.3, 1.4, 1.5-жолдармен толықтырылсын:
1.3
бағалы қағаздар орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша
100%
1.4
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер шоттарындағы ақша
100%
1.5
бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша
100%
мынадай мазмұндағы 3-1-жолмен толықтырылсын:
3-1.
ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып)
100%
мынадай мазмұндағы 13-2-жолмен толықтырылсын:
13-2.
бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар орталық депозитарийінің және акционерлері бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары болып табылатын, бағалы қағаздар рыногы инфрақұрылымының бір бөлігі болып табылатын өзге заңды тұлғалардың ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, елу процентке азайтылған акциялары
50%

дополнить строками 19.1, 19.2, 19.3 следующего содержания:
19.1
текущая стоимость пенсионных
активов, принятых в
управление (ТПА)
19.2
коэффициент кредитного риска
(k)
19.3
усредненный валовой доход
(УВД)
в приложении 3:
таблицу "Дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов "Коэффициент достаточности собственного капитала" (К 1 ) и "Коэффициент достаточности высоколиквидных активов" (К 2 ) для Организации и Фонда по состоянию на "__"___________20___ года ________ (полное наименование Организации, Фонда)" дополнить строками 8015, 8016, 8017, 8018  следующего содержания:
8015
Деньги на счетах в банках второго уровня
Республики Казахстан
8016
Деньги на счетах в центральном депозитарии
ценных бумаг
8017
Деньги на счетах в банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже
категории "А" (по классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или
"А2" (по классификации рейтингового агентства
"Moody's Investors Service")
8018
Деньги на счетах в организациях-нерезидентах,
предоставляющих банковские услуги организациям
для осуществления операций на организованном
рынке ценных бумаг
в приложении 4:
таблицу "Расчет пруденциального норматива "Коэффициент достаточности собственного капитала" (К 1 ) для Управляющего и Брокера и (или) дилера по состоянию на  "__" _______ 20__года":
дополнить строками 1.3, 1.4, 1.5 следующего содержания:
1.3
деньги на счетах в АО
"Центральный депозитарий
ценных бумаг"
100
1.4
деньги на счетах в
банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный
рейтинг не ниже категории "А"
(по классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's" и
"Fitch") или "А2" (по
классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors
Service")
100
1.5
деньги на счетах в
организациях-нерезидентах,
осуществляющих расчетные
банковские услуги для
организаторов торгов с ценными
бумагами
100
дополнить строкой 2-1 следующего содержания:
2-1
вклады в банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный
и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже
категории "А" (по
классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's" и
"Fitch") или "А2" (по
классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors
Service") с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения, за вычетом
резервов на возможные потери
100
дополнить строкой 12.2 следующего содержания:
12.2
акции организаторов торгов с
ценными бумагами, Центрального
депозитария ценных бумаг и
иных юридических лиц,
являющихся частью
инфраструктуры рынка финансовых
инструментов и акционерами
которых являются
профессиональные участники
рынка финансовых инструментов,
уменьшенные на пятьдесят
процентов, за вычетом резервов
на возможные потери
50
в приложении 5:

мынадай мазмұндағы 19.1, 19.2, 19.3-жолдармен толықтырылсын:
19.1
Басқаруға алынған зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (ЗАА)
19.2
кредит тәуекелінің коэффициенті (k)
19.3
орташа алынған жалпы кіріс (ОАЖК)
3-қосымшада:
"20 ___ жылғы "__"_______________ жағдай бойынша ______________________ (Ұйымның, Қордың атауы) Ұйымға және Қорға арналған Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" (К 1 ) және "Өтімділігі жоғары активтердің жеткіліктілік коэффициенті (К 2 ) пруденциалдық нормативтерді есептеу үшін қосымша мәліметтер" кестесі мынадай мазмұндағы 8015, 8016, 8017, 8018-жолдармен толықтырылсын:
8015
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің шоттарындағы ақша
8016
Бағалы қағаздар орталық
депозитарийінің шоттарындағы ақша
8017
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердің шоттарындағы ақша
8018
Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша
4-қосымшада:
"20 ___ жылғы "__"_______________ жағдай бойынша Басқарушыға және Брокерге және (немесе) дилерге арналған "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" (К 1 ) пруденциалдық нормативінің есептеуі" кестесі:
мынадай мазмұндағы 1.3, 1.4, 1.5-жолдармен толықтырылсын:
1.3
Бағалы қағаздар орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша
100
1.4
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердің шоттарындағы ақша
100
1.5
Бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылар үшін есеп айырысу банктік қызмет көрсететін резидент-емес ұйымдардың шоттарындағы ақша
100
мынадай мазмұндағы 2-1-жолмен толықтырылсын:
2-1
ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар
100
мынадай мазмұндағы 12.2-жолмен толықтырылсын:
12.2
бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар орталық  депозитарийінің және акционерлері қаржы құралдары рыногының кәсіпқой қатысушылары болып табылатын, қаржы құралдары рыногы инфрақұрылымының бір бөлігі болып табылатын өзге заңды тұлғалардың ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, елу процентке азайтылған акциялары
50
5-қосымшада:

таблицу "Дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов для Управляющего и Брокера и (или) дилера по состоянию на "__"»________20___ года" дополнить строками 8024, 8025, 8026, 8027 следующего содержания:
8024
Деньги на счетах в банках второго уровня
Республики Казахстан
8025
Деньги на счетах в центральном депозитарии
ценных бумаг
8026
Деньги на счетах в банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по
классификации рейтинговых агентств "Standard &
Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации
рейтингового агентства "Moody's Investors
Service")
8027
Деньги на счетах в организациях-нерезидентах,
предоставляющих банковские услуги организациям
для осуществления операций на организованном
рынке ценных бумаг
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти дней со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и Объединения юридических лиц "Ассоциация управляющих активами".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

"20 ___ жылғы "__"_______________ жағдай бойынша Басқарушыға және Брокерге және (немесе) дилерге арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу үшін қосымша мәліметтер" кестесі мынадай мазмұндағы 8024, 8025, 8026, 8027-жолдармен толықтырылсын:
8024
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің шоттарындағы ақша
8025
Бағалы қағаздар орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша
8026
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердің шоттарындағы ақша
8027
Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға