Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 142. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2006 года № 4300. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 121
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 статьей 49 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его действие распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2006 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, объединения юридических лиц "Ассоциация Финансистов Казахстана", организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.

Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2006 жылғы 17 маусымдағы N 142 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 14 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 4300. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 121 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына, 49-бабынасәйкес, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және оның қолданысы 2006 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған қатынастарға таратылады.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 17 июня 2006 года N 142
Правила
представления отчетности о выполнении пруденциальных
нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и
дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента
в качестве номинального держателя и отдельные виды
банковских операций
Настоящие Правила устанавливают порядок представления в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций (далее - брокеры и (или) дилеры), отчетов о выполнении пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению брокерами и (или) дилерами.
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
1. Отчеты о выполнении пруденциальных нормативов включают в себя:
1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
2) расшифровку активов, взвешенных с учетом кредитного риска, в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
3) расшифровку условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
4) расшифровку условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска, в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам;
5) таблицу сравнения сроков активов и обязательств в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
6) отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;
7) дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
2. Отчеты, указанные в приложениях 1-7 к настоящим Правилам, представляются на бумажном и электронном носителях ежемесячно не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Отчет, указанный в приложении 6 к настоящим Правилам, представляется также еженедельно на третий рабочий день недели, следующей за отчетной, на электронном носителе без подтверждения на бумажном носителе.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 17 маусымдағы
N 142 қаулысымен бекітілген
Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу
құқығымен брокерлік және дилерлік қызметті және банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы
жөніндегі есеп беру ережесі
Осы Ережелер қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі - брокерлер және (немесе) дилерлер) брокерлер және (немесе) дилерлер сақтауы міндетті пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру тәртібін белгілейді.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.04.28 N 60 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
1. Пруденциалдық нормативтердің орындалуы туралы есептер құрамына мыналар кіреді:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес пруденциалдық нормативтерінің орындалуы туралы есеп;
2) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген активтерге жасалған талдау;
3) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген шартты және мүмкін міндеттемелерге жасалған талдау;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген туынды қаржы құралы бойынша шартты және мүмкін міндеттемелерге жасалған талдау;
5) осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес активтер мен міндеттемелер мерзімін салыстыру кестесін;
6) осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес әрбір шетел валютасы мен аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін валюталық нетто-позициясы бойынша валюталық позициялар туралы есеп;
7) осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес пруденциалдық нормативтерді есептеу үшін қосымша мәліметтер.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.04.28 N 60 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
2. Осы Ереженің 1-7-қосымшаларында көрсетілген есептер ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінде қағаз және электронды тасымалдағыштармен Астана уақыты бойынша 18.00-ден кешіктірмей беріледі.
Осы Ереженің 6-қосымшасында көрсетілген есеп, сондай-ақ апта сайын есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күні қағазға шығарылған нұсқамен расталмай, электронды тасымалдағыштармен беріледі.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
3. Отчеты на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату, указанные в приложениях 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящим Правилам, подписываются первым руководителем брокера и (или) дилера (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером, заверяются печатью и представляются в уполномоченный орган, а также хранятся в организации.
По требованию уполномоченного органа организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность по состоянию на определенную дату на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
3-1. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем брокера и (или) дилера (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
3-2. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-2 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
3-3. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, брокер и (или) дилер в течение трех рабочих дней со дня представления отчетности представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной брокером и (или) дилером, уполномоченный орган уведомляет об этом брокера и (или) дилера. Брокер и (или) дилер не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.04.28 N 60 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3. Осы Ереженiң 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-қосымшаларында көрсетiлген есептер есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағышта брокердің және (немесе) дилердің бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтері қол қойып мөрмен куәландырылады және уәкілетті органға ұсынылады, сондай-ақ ұйымда сақталады.
Ұйым уәкілетті органның талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күннен кешіктірмей белгілі бір күнгі жағдай бойынша есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
3-1. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін брокердің және (немесе) дилердің бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) және бас бухгалтер қамтамасыз етеді.
Ескерту. 3-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
3-2. Электрондық тасымалдағыштағы есептер құпиялылығын және ұсынылатын деректердің түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдаланумен ұсынылады.
Ескерту. Ереже 3-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
3-3. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, брокер және (немесе) дилер есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Брокер және (немесе) дилер ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында брокерге және (немесе) дилерге хабарлайды. Брокер және (немесе) дилер уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 3-3 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
4. Данные в отчетах указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
5. Единица измерения, используемая при составлении отчетов, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге. Коэффициенты представляются с тремя знаками после запятой.
6. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов организациями,
осуществляющими брокерскую и
дилерскую деятельность с правом
ведения счетов клиента в качестве
номинального держателя и отдельные
виды банковских операций
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 07.07.2009 № 139 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о выполнении пруденциальных
нормативов на "___" _______200__года
_______________________________________________
(краткое наименование Брокера и (или) дилера)
(в тысячах тенге)
N
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Уставный капитал
1-1
Оплаченный уставный капитал, в части
простых акций, за минусом собственных
выкупленных простых акций
1-2
Оплаченный уставный капитал, в части
привилегированных акций, за минусом
собственных выкупленных привилегированных
акций
2
Дополнительный капитал
3
Нераспределенный чистый доход прошлых лет
4
Нераспределенный чистый доход текущего года
4-1
Фонды, резервы, сформированные за счет
чистого дохода прошлых лет
5
Переоценка основных средств и ценных бумаг
6
Субординированный долг брокера и (или)
дилера за минусом выкупленного собственного
субординированного долга брокера и (или)
дилера, включаемый в собственный капитал,
в соответствии с пунктом 4 Правил расчета
пруденциальных нормативов для организаций,
осуществляющих брокерскую и дилерскую
деятельность с правом ведения счетов
клиента в качестве номинального держателя
и отдельные виды банковских операций,
утвержденных постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций от 28 апреля 2008
года N 56 (далее - Правила), в сумме, не
превышающей суммы оплаченного уставного
капитала за минусом собственных
выкупленных акций, дополнительного
капитала, нераспределенного чистого дохода
прошлых лет, фондов, резервов,
сформированных за счет чистого дохода
прошлых лет, размера превышения доходов
текущего года над расходами текущего года,
размера переоценки основных средств и
ценных бумаг
6-1
Общие резервы (провизии) в сумме, не

Ескерту. Ереже 3-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
4. Есептердегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгеде көрсетіледі.
5. Есептер жасалған кезде пайдаланылған өлшем бірліктері мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеге дейінгі сома нөлмен дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең немесе одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді. Коэффициенттер үтірден кейін үш белгімен беріледі.
6. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген тәртіппен шешіледі.
Номиналды ұстаушы ретінде
клиенттің шоттарын жүргізу
құқығымен брокерлік және
дилерлік қызметті және банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың пруденциалдық
нормативтерді орындауы
жөніндегі есеп беру
ережесінің 1-қосымшасы
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының 2008.04.28 N 60 (қолданысқа енгізілу
тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2009.07.07. N 139 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
200__ жылғы "___"_______ пруденциалдық
нормативтерді орындауы жөніндегі есеп
_____________________________________________________
(Брокердің және (немесе) дилердің қысқаша атауы)
(мың теңгемен)
N
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Жарғылық капитал
1-1
Сатып алынған меншікті жай акцияларды шегеріп, жай акциялар бөлігіндегі төленген жарғылық капитал
1-2
Сатып алынған меншікті артықшылық берілген акцияларды шегеріп, артықшылық берілген акциялар бөлігіндегі төленген жарғылық капитал
2
Қосымша капитал
3
Өткен жылдардың бөлінбеген таза кірісі
4
Ағымдағы жылдың бөлінбеген таза кірісі
4-1
Өткен жылдардың таза кірісі есебінен қалыптастырылған қорлар, резервтер
5
Негізгі құрал-жабдықтар мен бағалы қағаздарды қайта бағалау
6
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2008 жылғы 28 сәуірдегі N 56
қаулысымен бекітілген Номиналды ұстаушы ретінде
клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік
және дилерлік қызметті және банк операциялары-
ның жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ереже-
сінің (бұдан әрі - Ереже) 4-тармағына сәйкес
меншікті сатып алынған акцияларды алып таста-
ғандағы, қосымша капиталды, өткен жылдардың
бөлінбеген таза кірісін, өткен жылдардың таза
кірісі есебінен қалыптастырылған қорларды,
резервтерді, ағымдағы жылдың шығыстарынан ағым-
дағы жылдың кірістерінің асып түскен мөлшерін,
негізгі қаражаттар мен бағалы қағаздарды қайта
бағалау мөлшерін төленген жарғылық капитал
сомасынан аспайтын сомада меншікті капиталға
енгізілетін брокердің және (немесе) дилердің
сатып алынған меншікті реттелген борышын алып
тастағандағы брокердің және (немесе) дилердің
реттелген борышы
6-1
Кредиттік тәуекелді ескере отырып,

превышающей 1,25 процента суммы активов,
взвешенных с учетом кредитного риска
7
Нематериальные активы
8
Убыток текущего года
9
Убыток прошлых лет
10
Совокупная сумма инвестиций брокера и (или)
дилера, за исключением инвестиций в ценные
бумаги, допущенные к обращению в торговых
системах организатора торгов и имеющие
долговой рейтинг не ниже "ВВ+" агентства
Standard & Poors или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, не должна превышать размер
собственного капитала брокера и (или)
дилера

мөлшерленген активтер сомасының 1,25
процентінен аспайтын сомадағы жалпы
резервтер (провизиялар)
7
Материалдық емес активтер
8
Ағымдағы жылдың шығыны
9
Өткен жылдар шығыны
10
Сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде айналымға жіберілген және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+" төмен емес борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар бағалы қағаздарға инвестицияларды қоспағанда, брокер және (немесе) дилердің инвестицияларының жиынтық сомасы брокер және (немесе) дилердің меншікті капиталының мөлшерінен аспауы тиіс

56-1
Займы, предоставленные
физическим лицам на
приобретение доли участия,
соответствующей десяти и
более процентам от уставного
капитала юридического лица,
либо для приобретения десяти
и более процентов акций от
общего количества размещенных
акций акционерного общества
100
56-2
Займы, предоставленные
дочерним организациям брокера
и (или) дилера -
нерезидентам, имеющим
долговой рейтинг ниже "ВВ-"
агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств
100
57
Вклады в центральных
банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от
"ВВ+" до "В-" агентства
Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств, и
стран, не имеющих
соответствующей
рейтинговой оценки
100
58
Вклады в международных
финансовых организациях,
имеющих долговой рейтинг
от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного
уровня одного из
других рейтинговых
агентств, и международных
финансовых организациях,
не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки
100
59
Вклады в организациях-
резидентах, имеющих
долговой рейтинг ниже
"А-" агентства
Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств,
организациях-резидентах,
не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки, и
организациях-нерезидентах,
имеющих долговой рейтинг
от "ВВВ+" до "ВВ-"
агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств,
дочерних банках-
нерезидентах банка,
имеющих долговой рейтинг
ниже "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств,
и дочерних банках-
нерезидентах банка, не
имеющих соответствующей
рейтинговой оценки
100
60
Дебиторская задолженность
организаций-резидентов,
имеющих долговой рейтинг
ниже "А-" агентства
Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств,
организаций-резидентов,
не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки,
и организаций-нерезидентов
имеющих долговой рейтинг
от "ВВВ+" до "ВВ-"
агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств,
дочерних банков-
нерезидентов банка,
имеющих долговой рейтинг
ниже "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств,
и дочерних банков-
нерезидентов банка, не
имеющих соответствующей
рейтинговой оценки
100
61
Дебиторская задолженность
физических лиц
100
62
Ценные бумаги, имеющие
статус государственных,
выпущенные центральными
правительствами стран,
имеющих суверенный
рейтинг от "ВВ+" до "В-"
агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств,
и стран, не имеющих
соответствующей
рейтинговой оценки
100
63
Ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти
стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВВ+" до
"ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств, и
стран, не имеющих
соответствующей
рейтинговой оценки
100
64
Ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми
организациями, имеющими
долговой рейтинг от "ВВ+"
до "В-" агентства
Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств, и
международными финансовыми
организациями, не
имеющими соответствующей
рейтинговой оценки
100
65
Ценные бумаги, выпущенные
организациями-резидентами,
имеющими долговой рейтинг
ниже "А-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств, организациями-
резидентами, не имеющими
соответствующей рейтинговой
оценки, и организациями-
нерезидентами, имеющими
долговой рейтинг от "ВВВ+"
до "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств, дочерними
банками-нерезидентами банка,
имеющими долговой рейтинг
ниже "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств, и дочерними
банками-нерезидентами банка,
не имеющими соответствующей
рейтинговой оценки
100
66
Начисленное вознаграждение
по активам, включенным
в IV группу риска
100
67
Расчеты по платежам
100
68
Основные средства
100
69
Материальные запасы
100
70
Предоплата суммы
вознаграждения и расходов
100
V группа
71
Инвестиции, учитываемые по
справедливой стоимости, в
части акций (долей участия
в уставном капитале) и
вложений в субординированный
долг юридических лиц,
за исключением инвестиций
банка
100
72
Лицензионное программное
обеспечение, приобретенное
для целей основной
деятельности банка и
соответствующее
Международному стандарту
финансовой отчетности 38
100
73
Займы, предоставленные
центральным правительствам
стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "В-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств
150
74
Займы, предоставленные
центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг
ниже "В-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
150
75
Займы, предоставленные
международным финансовым
организациям, имеющим
долговой рейтинг ниже "В-"
агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств
150
76
Займы, предоставленные
местным органам власти
стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств
150
77
Займы, предоставленные
организациям-нерезидентам,
имеющим долговой рейтинг
ниже "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств, и организациям-
нерезидентам (за исключением
займов, предоставленных
дочерним банкам-нерезидентам
банка), не имеющим
соответствующей рейтинговой
оценки
150
78
Вклады в центральных банках
стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "В-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств
150
79
Вклады в международных
финансовых организациях,
имеющих долговой рейтинг
ниже "В-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств
150
80
Вклады в организациях-
нерезидентах (за исключением
вкладов в дочерних банках-
нерезидентах банка), имеющих
долговой рейтинг ниже "ВВ-"
агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств, и
организациях-нерезидентах
(за исключением вкладов в
дочерних банках-нерезидентах
банка), не имеющих
соответствующей рейтинговой
оценки
150
81
Дебиторская задолженность
организаций-нерезидентов
(за исключением дебиторской
задолженности дочерних
банков-нерезидентов банка),
имеющих долговой рейтинг
ниже "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств, и организаций-
нерезидентов (за исключением
дебиторской задолженности
дочерних банков-нерезидентов
банка), не имеющих
соответствующей рейтинговой
оценки
150
82
Ценные бумаги, выпущенные
центральными правительствами
стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "В-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств
150
83
Ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти
стран, суверенный рейтинг
которых ниже "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств
150
84
Ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми
организациями, имеющими
долговой рейтинг ниже "В-"
агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств
150
85
Ценные бумаги, выпущенные
организациями-нерезидентами
(за исключением выпущенных
дочерними банками-
нерезидентами банка),
имеющими долговой рейтинг
ниже "ВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств, и организациями-
нерезидентами (за
исключением выпущенных
дочерними банками-
нерезидентами банка), не
имеющими соответствующей
рейтинговой оценки
150
86
Начисленное вознаграждение
по активам, включенным
в V группу риска
150
Итого:
X
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее):
____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Главный бухгалтер: ____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Исполнитель: ______________________ _________ _______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "___" ___________200 __ года.
Место для печати
Приложение 3
к Правилам представления отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов организациями,
осуществляющими брокерскую и
дилерскую деятельность с правом
ведения счетов клиента в качестве
номинального держателя и отдельные
виды банковских операций
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Расшифровка условных и возможных обязательств,
взвешенных с учетом кредитов риска
на "___"__________ 200_года
_______________________________________________
(краткое наименование Брокера и (или) дилера)
N
Наименование статей
Сумма,
в
тысячах
тенге
Коэффициент
конверсии в
процентах
Сумма к
расче-
ту, в
тысячах
тенге
I группа
1
Условные (возможные)
обязательства по
приобретению либо продаже
ценных бумаг, выпущенных
Правительством Республики
Казахстан, Национальным
Банком Республики Казахстан
или ценных бумаг, выпущенных
центральными правительствами
и центральными банками
иностранных государств,
имеющих суверенный рейтинг на
уровне "АА-" и выше агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств.
0
2
Возможные (условные)
обязательства по размещению
Брокером и (или) дилером в
будущем займов и вкладов,
подлежащие отмене в любой
момент по требованию Брокера
и (или) дилера
0
II группа
3
Возможные (условные)
обязательства по размещению
Брокером и (или) дилером в
будущем займов и вкладов со
сроком погашения менее 1 года
20
III группа
4
Возможные (условные)
обязательства по размещению
Брокером и (или) дилером в
будущем займов и вкладов со
сроком погашения более 1 года.
50
IV группа
5
Соглашение о продаже Брокеру
и (или) дилеру и с
обязательством обратного
выкупа Брокером и (или)
дилером финансовых
инструментов.
100
6
Иные условные (возможные)
обязательства Брокера и (или)
дилера.
100
Итого:
X
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее):
____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Главный бухгалтер: ____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Исполнитель: ______________________ _________ _______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "___" ___________200 __ года.
Место для печати
Приложение 4
к Правилам представления отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов организациями,
осуществляющими брокерскую и
дилерскую деятельность с правом
ведения счетов клиента в качестве
номинального держателя и отдельные
виды банковских операций
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Расшифровка условных и возможных требований
обязательств по производным финансовым инструментам,
взвешенных с учетом кредитов риска
на "___"__________ 200_года
_______________________________________________
(краткое наименование Брокера и (или) дилера)
(в тысячах тенге)
N
Наименование
статей
Сумма,
в ты-
сячах
тенге
Коэффи-
циент
кредит-
ного
риска
для
произ-
водных
финан-
совых
инст-
румен-
тов
Сумма
с
уче-
том
кре-
дит-
ного
риска
для
про-
из-
вод-
ных
фи-
нан-
совых
инс-
тру-
мен-
тов,
в ты-
сячах
тенге
Рыноч-
ная
стои-
мость
произ-
водных
финан-
совых
инст-
румен-
тов, в
тыся-
чах
тенге
Коэф-
фи-
циент
кре-
дит-
ного
риска
для
контр-
агента
Сумма к
расчету,
в тысячах
тенге
1
2
3
4

56-1
Заңды тұлғаның жарғылық капиталынан
он және одан астам процентіне
сәйкес қатысу үлесін иеленуге не
акционерлік қоғамның орналастырыл-
ған акцияларының жалпы санынан
акциялардың он және одан астам
процентін иелену үшін жеке
тұлғаларға берілген заемдар
100
56-2
Standard & Poor's агенттігінің
"ВВ-"-дан төмен борыштық рейтингі
бар немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған
ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар
резидент емес брокердің және
(немесе) дилердің еншілес
ұйымдарына берілген заемдар
100
57
"Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан "В-" дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріндегі салымдар
100
58
"Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан "В-" дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
100
59
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-дан төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан "ВВ-" дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардағы, Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент емес банктің еншілес банкіндегі және тиісті рейтинг бағасы жоқ банктің резидент емес еншілес банкіндегі салымдар
100
60
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-дан төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан "ВВ-" дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардағы, Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент емес банктің еншілес банкіндегі және тиісті рейтинг бағасы жоқ банктің резидент емес еншілес банкіндегі дебиторлық берешек
100
61
Жеке тұлғалардың дебиторлық берешегі
100
62
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан "В-" дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
63
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан "В-" дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
64
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан "ВВ-" дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
100
65
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-дан төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан "ВВ-" дейінгі  борыштық рейтингі бар резидент емес ұйымдардың тиісті рейтинг бағасы жоқ немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейлі рейтингі бар, Standard & Poor's агенттігінің  "ВВ-"-дан төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейлі рейтингі бар, және тиісті рейтинг бағасы жоқ резидент емес банктің еншілес банкінің борыштық рейтингі бар резидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
100
66
IV-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
100
67
Төлемдер бойынша есептер
100
68
Негізгі құрал-жабдықтар
100
69
Материалдық қорлар
100
70
Сыйақының және шығыстар сомасының алдын-ала төлемі
100
V топ
71
Заңды тұлғалардың банктің инвестициясынан басқа акциялар бөлігіндегі (жарғы капиталындағы қатысу үлесі) және реттелген борышқа салған салымдардағы әділ құн бойынша ескерілген инвестициялар
100
72
Банктің негізгі қызмет мақсаты үшін сатып алынған және 38 халықаралық қаржылық есеп беру стандартына сәйкес келетін лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету
100
73
Standard & Poor's агенттігінің "В-"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген заемдар
150
74
Standard & Poor's агенттігінің "В-" дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
150
75
Standard & Poor's агенттігінің "В-" дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің халықаралық қаржы ұйымдарына берілген заемдар
150
76
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген заемдар
150
77
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен борыштық рейтингі бар резидент емес ұйымдарға немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтинг бағасы жоқ резидент емес ұйымдарға берілген заемдар
150
78
Standard & Poor's агенттігінің "В-"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
150
79
Standard & Poor's агенттігінің "В-"-дан төмен борыштық  рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
150
80
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" дан төмен борыштық рейтингі бар резидент емес ұйымдарындағы (банктің резидент емес еншілес банктеріндегі салымдардан басқа) немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтинг бағасы жоқ резидент емес ұйымдарындағы (банктің резидент емес еншілес банктеріндегі салымдардан басқа) салымдар
150
81
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" дан төмен борыштық рейтингі бар резидент емес ұйымдардың (банктің резидент емес еншілес банктердің дебиторлық берешегінен басқа) немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтинг бағасы жоқ резидент емес ұйымдардың (банктің резидент емес еншілес банктердің дебиторлық берешегінен басқа) дебиторлық берешегі
150
82
Standard & Poor's агенттігінің "В-" дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша сараланатын басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
150
83
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша сараланатын басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
150
84
Standard & Poor's агенттігінің "В-" дан төмен борыштық рейтингі бар немесе кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша сараланатын басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
85
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" дан төмен борыштық рейтингі бар резидент емес ұйымдар (банктің резидент емес еншілес банк шығарғандардан басқа) немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтинг бағасы жоқ резидент емес ұйымдар (банктің резидент емес еншілес банк шығарғандардан басқа) шығарған бағалы қағаздар
150
86
V-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
150
Жиынтығы:
Х
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________  ________________
(аты-жөні)                   (қолы)
Бас бухгалтер: _________________________________  ________________
(аты-жөні)                   (қолы)
Орындаушы: ___________________________ __________ _________________
(лауазымы, аты-жөні)          (қолы)  (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күн 200__ жыл "____" ___________
Мөр орны
Номиналды ұстаушы ретінде
клиенттің шоттарын жүргізу
құқығымен брокерлік және
дилерлік қызметті және банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың пруденциалдық
нормативтерді орындауы
жөніндегі есеп беру
ережесінің 3-қосымшасы
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының 2008.04.28 N 60 (қолданысқа енгізілу
тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
200  жылғы "___"_______ кредиттік тәуекелді ескергенде
мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер талдамасы
________________________________________________________
(Брокердің және (немесе) дилердің қысқаша атауы)
(мың теңгемен)
N
Баптардың атауы
Сомасы,
мың
теңге-
мен
Конверсия коэффициенті проценттермен
Есеп айырысу сомасы,
мың
теңгемен
1
2
3
4
5
I топ
1
Standard & Poor`s агенттігінен жоғары және "АА-" деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің шығарған бағалы қағаздары немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағалы қағаздарды сатып алу не сату жөніндегі шартты (мүмкін) міндеттемелері
0
2
Брокердің және (немесе) дилердің талап етуі бойынша кез-келген сәтте күшін жоюға жататын болашақ заемдар мен салымдарды орналастыру жөніндегі мүмкін (шартты) міндеттемелер
0
ІІ-топ
3
Брокердің және (немесе) дилердің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан астам мерзіммен заемдар мен салымдарды болашақта орналастыру жөніндегі мүмкін (шартты) міндеттемелері
20
ІІІ-топ
4
Брокердің және (немесе) дилердің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан кем мерзіммен заемдар мен салымдарды болашақта орналастыру жөніндегі мүмкін (шартты) міндеттемелері
50
ІV-топ
5
Брокерге және (немесе) дилерге сату жөніндегі келісім және Брокердің және (немесе) дилердің қаржы құралдарын кері сатып алу міндеттемесі
100
6
Брокердің және (немесе) дилердің өзге шартты (мүмкін) міндеттемелері
100
Жиынтық:
Х
Х
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________    ________________
(аты-жөні)                     (қолы)
Бас бухгалтер: _______________________    ________________
(аты-жөні)                    (қолы)
Орындаушы: ___________________________ __________ _________________
(лауазымы, аты-жөні)          (қолы)  (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күн 200__ жыл "____" ___________
Мөр орны
Номиналды ұстаушы ретінде
клиенттің шоттарын жүргізу
құқығымен брокерлік және
дилерлік қызметті және банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың пруденциалдық
нормативтерді орындауы
жөніндегі есеп беру
ережесінің 4-қосымшасы
Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының 2008.04.28 N 60 (қолданысқа енгізілу
тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
200__жылғы "___"_______ кредиттік тәуекелді ескеріп
мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты
және мүмкін талаптар мен міндеттемелерді талдау
___________________________________________________
(Брокердің және (немесе) дилердің қысқаша атауы)
(мың теңгемен)
N
Баптар атауы
Сомасы, мың теңгемен
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекелді ескерген сомасы, мың теңгемен
Туынды қаржы құралдарының рыноктық құны, мың теңгемен
Қарсы агент үшін проценттегі кредиттік тәуекел коэффициенті
Есеп айырысу сомасы, мың теңгемен
1
2
3
4

При заполнении Таблицы сравнения сроков активов и обязательств для каждого актива (обязательства) предусматривается наименьший срок, по истечении которого Брокер и (или) дилер имеет право требовать исполнения обязательств дебиторов и корреспондентов (исполняет требования клиентов). В строку 1 относятся активы и обязательства Брокера и (или) дилера, принимаемые в расчет величины высоколиквидных активов в соответствии с Правилами и обязательств до востребования, в том числе обязательств, по которым не установлен срок осуществления расчетов. Активы включаются, за исключением классифицированных активов (кроме сомнительных первой и второй категории). Данные по графам активов, обязательств и условных обязательств по строкам от 1 до 5 заполняются нарастающим итогом. Сумма строк 5 и 6 заносится в графу "Итого", которая сверяется с данными баланса Брокера и (или) дилера. Возникшее расхождение по графе "Итого" и итогом активной части баланса будет соответствовать сумме сформированных Брокером и (или) дилером резервов (провизии) и классифицированных активов (кроме сомнительных первой и второй категории).
Приложение 6
к Правилам представления отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов организациями,
осуществляющими брокерскую и
дилерскую деятельность с правом
ведения счетов клиента в качестве
номинального держателя и отдельные
виды банковских операций
Сноска. Приложение 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о валютных позициях
по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции
за каждый рабочий день месяца
по состоянию на "___" _________ 200_года
_____________________________________________
(краткое наименование Брокера и (или) дилера)
(в тысячах тенге)
Требо-
вания
Обяза-
тельства
Сальдо на конец операционного дня
по дням недели
1
2
(дата)
(дата)
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тельств
Пози-
ция
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тельств
Пози-
ция

Әрбір актив (міндеттеме) үшін активтер және міндеттемелер мерзімін салыстыру кестесін толтыру кезінде барынша төмен мерзім көзделеді, соның барысында Брокер және (немесе) дилер дебиторлар мен корреспонденттерден міндеттемелердің орындалуын талап етуге құқылы (клиенттер талабын орындайды). 1-жолға Ережеге және талап етілгенге дейін міндеттемелерге, оның ішінде есеп айырысуларды жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелерге сәйкес жоғары өтімді активтердің есебіне қабылданатын Брокердің және (немесе) дилердің активтері мен міндеттемелері жатады. Жіктелген активтерден басқа (бірінші және екінші санаттағы күмәнділерден басқа) активтер енгізіледі. 1 және 5 жолдар бойынша активтер, міндеттемелер және шартты міндеттемелер бойынша деректер өсіп отыратын жиынтық бойынша толтырылады. 5 және 6 жолдардың сомасы Брокер және (немесе) дилердің баланстық деректері бойынша салыстырылатын "Жиынтық" бағанына қойылады. Жиынтық" бағаны бойынша және баланстың активті бөлігінің жиынтығы бойынша пайда болған алшақтықтар Брокер және (немесе) дилер қалыптастырған резерв (провизия) сомасына активтердің жіктелуіне сәйкес келуі керек (бірінші және екінші санаттағы күмәнділерден басқа).
Номиналды ұстаушы ретінде
клиенттің шоттарын жүргізу
құқығымен брокерлік және
дилерлік қызметті және банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың пруденциалдық
нормативтерді орындауы
жөніндегі есеп беру
ережесінің 6-қосымшасы
Ескерту. 6-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының 2008.04.28 N 60 (қолданысқа енгізілу
тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
200 __ жылғы "___" _____________ жағдай бойынша
айдың әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы және
валюталық нетто-позиция бойынша валюталық позиция есебі
___________________________________________
(Брокердің және (немесе) дилердің атауы
(мың теңгемен)
Талап етулер
Міндеттемелер
Апта күндері бойынша операциялық күн соңындағы сальдо
1
2
(күні)
(күні)
Талап ету сомасы
Міндеттемелер  сомасы
Позиция
Талап ету сомасы
Міндеттемелер  сомасы
Позиция

1. Требование в
наличной
иностранной
валюте
....
....
2. Вклады,
размещенные/
привлеченные
....
....
3. Займы, выданные/ полученные
....
....
4. Начисленное
вознаграждение к
получению/выплате
....
....
5. Долговые и
долевые ценные
бумаги
....
....
6. Дебиторская/
кредиторская
задолженность
....
....
7. Производственные
финансовые
инструменты
....
....
Итого
требо-
вания
Итого обя-
зательства
....
....
Итого
требо-
вания
по
внеба-
лансовым
счетам
Итого обя-
зательства
Итого требо-
вания
Итого
продолжение таблицы
Сальдо на конец операционного дня по дням недели
3
4
5
(дата)
(дата)
(дата)
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тель-
ств
По-
зи-
ция
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тель-
ств
По-
зи-
ция
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тель-
ств
По-
зи-
ция
Величина собственного капитала Брокера и(или) дилера на последнюю
отчетную дату расчета нормативов: ______________________________
Установленный максимальный размер открытой валютной позиции по
валютам отдельных иностранных государств (групп иностранных
государств): ___________________________________________________
Установленный максимальный размер валютной нетто-позиции:
________________________________________________________________
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее):
____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Главный бухгалтер: ____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Исполнитель: ______________________ _________ _______________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "___" ___________200 __ года.
Место для печати
Пояснения по заполнению Отчета о валютных позициях
по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции
1. В соответствующих ячейках отражаются требования и обязательства в иностранной валюте, учитываемых на балансовых счетах, за вычетом сформированных специальных провизий.
2. В ячейках "Итого требования по внебалансовым счетам" указываются условные требования и обязательства в иностранной валюте, с учетом сумм проводимых Брокером и(или) дилером хеджируемых сделок, в том числе беспоставочных сделок, зы вычетом сформированных специальных провизии.
3. В ячейках "Итого требования" и "Итого обязательства" указывается нетто-позиция по всем иностранным валютам за каждый рабочий день недели отчетного периода.
4. Данные по размерам открытых позиций по валютам отдельных иностранных государств (групп иностранных государств) или по валютной нетто-позиции, превышающем установленные максимальные размеры, выделяются красным цветом.
Приложение 7
к Правилам представления отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов организациями,
осуществляющими брокерскую и
дилерскую деятельность с правом
ведения счетов клиента в качестве
номинального держателя и отдельные
виды банковских операций
Сноска. Правила дополнены приложением 7 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.04.2008 N 60 (порядок введения в действие см. п. 2 ); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 07.07.2009 № 139 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Дополнительные данные для расчета
пруденциальных нормативов
_____________________________________________
(краткое наименование брокера и (или) дилера)
по состоянию на "____"___________20___года
(в тысячах тенге)
Признак
Наименование признака
Сумма

1. Қолма-қол шетел валютасындағы талап ету
.......
....
2. Орналастырылған/тартылған салымдар
.....
.....
3. Берілген/алынған заемдар
......
.....
4. Алынатын/төленетін есептелген сыйақы
......
........
5. Борыштық және үлестік бағалы қағаздар
......
......
6. Дебиторлық/ кредиторлық берешек
......
........
7. Өндірістік қаржы құралдары
......
......
Талап ету жиынтығы
Міндеттемелер жиынтығы
......
......
Баланстан тыс шоттар бойынша талап ету жиынтығы
Баланстан тыс шоттар бойынша міндеттемелер жиынтығы
Талап ету жиынтығы
Міндеттемелер жиынтығы
кестенің жалғасы
Апта күндері бойынша операциялық күн соңындағы сальдо
3
4
5
(күні)
(күні)
(күні)
Талап ету сомасы
Міндеттемелер  сомасы
Позиция
Талап ету сомасы
Міндеттемелер  сомасы
Позиция
Талап ету сомасы
Міндеттемелер  сомасы
Позиция
Нормативтер есебінің соңғы есепті күніндегі Брокердің және(немесе)
дилердің меншікті капиталының шегі  _______________________________
Жекелеген шет мемлекеттердің (шет мемлекеттер тобының) валюталары
бойынша ашық валюталық позицияның белгіленген барынша жоғары
мөлшері:  _________________________________________________________
Валюталық нетто-позицияның белгіленген барынша жоғары мөлшері:
___________________________________________________________________
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________    ________________
(аты-жөні)                     (қолы)
Бас бухгалтер: _______________________    ________________
(аты-жөні)                    (қолы)
Орындаушы: ___________________________ __________ _________________
(лауазымы, аты-жөні)          (қолы)  (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күн 200__ жыл "____" ___________
Мөр орны
Әрбір шетелдік валюта және валюталық нетто-позиция бойынша
валюталық позициялар туралы Есепті толтыру бойынша түсіндіру
1. Тиісті ұяшықтарда қалыптасқан арнайы провизияларды шегере отырып, баланстық шоттарда шетел валютасымен ескерілген талап етулер және міндеттемелер көрсетіледі
2. "Баланстан тыс шоттар бойынша талап етулер жиынтығы" ұяшықтарында Брокердің және (немесе) дилердің жүргізген хеджирлеу мәмілелерінің сомасын, оның ішінде арнайы қалыптасқан провизияларды шегергендегі жеткізілмейтін мәмілелердің сомаларын ескеріп, шетел валютасындағы шартты талап етулер мен міндеттемелер көрсетіледі
3. "Талап етулер жиынтығы" және "Міндеттемелер жиынтығы" ұяшықтарында есепті кезеңдегі аптаның әрбір жұмыс күні үшін барлық шетел валюталары бойынша нетто-позиция көрсетіледі
4. Жекелеген шет мемлекеттердің (шет мемлекеттер тобының) валюталары бойынша ашық валюталық позицияларының мөлшерлері бойынша деректер немесе белгіленген барынша жоғары мөлшерлерден асып кететін валюталық нетто-позиция қызыл түспен белгіленеді.
Номиналды ұстаушы ретінде
клиенттің шоттарын жүргізу
құқығымен брокерлік және
дилерлік қызмет пен банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың пруденциалдық
нормативтерді орындауы
жөніндегі есеп беру
ережесіне 7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан
Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының 2008.04.28 N 60 (қолданысқа енгізілу
тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2009.07.07. N 139 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
Пруденциалдық нормативтерді есептеу үшін қосымша мәліметтер
____________________________________________
(брокердің және (немесе) дилердің қысқаша атауы)
20___жылғы "____"___________жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Белгі
Белгінің атауы
Сомасы

8001
Субординированный долг, включаемый в расчет
собственного капитала в соответствии с
пунктом 4 Правил
8002
Размер переоценки основных средств и
ценных бумаг
8003
Размер общих резервов (провизий)
8004
Совокупная сумма инвестиций брокера и
(или) дилера
8005
Инвестиции в ценные бумаги, допущенные к
обращению в торговых системах организатора
торгов и имеющие долговой рейтинг не ниже
"ВВ+" агентства Standard & Poors или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8006
Максимальный размер риска на одного заемщика
по его обязательствам перед брокером и (или)
дилером согласно главе 3 Правил
8007
Наличные тенге
8008
Наличная иностранная валюта стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8009
Аффинированные драгоценные металлы
8010
Займы, предоставленные Правительству
Республики Казахстан
8011
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8012
Займы, предоставленные Национальному Банку
Республики Казахстан
8013
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже
"АА-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8014
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющих долговой
рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8015
Вклады в Национальном Банке Республики
Казахстан
8016
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8017
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг
не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8018
Дебиторская задолженность Правительства
Республики Казахстан
8019
Дебиторская задолженность местных
исполнительных органов Республики Казахстан
по налогам и другим платежам в бюджет
8020
Государственные ценные бумаги Республики
Казахстан, выпущенные Правительством
Республики Казахстан и Национальным Банком
Республики Казахстан
8021
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами иностранных государств,
суверенный рейтинг которых не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств

8001
Ереженің 4-тармағына сәйкес меншікті
капитал есебіне енгізілетін реттелген
борыш
8002
Негізгі қаражаттар мен бағалы
қағаздарды қайта бағалау мөлшері
8003
Жалпы резервтердің (провизиялардың)
мөлшері
8004
Брокердің және (немесе) дилердің
инвестицияларының жиынтық сомасы
8005
Сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда
жүйелеріндегі айналысқа жіберілген және
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"
төмен емес немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі борыштық рейтингі бар бағалы
қағаздарға инвестициялар
8006
Ереженің 3-тарауына сәйкес брокердің
және (немесе) дилердің алдындағы бір
заемшыға оның міндеттемелері бойынша
тәуекелдің ең жоғары мөлшері
8007
Қолма-қол теңге
8008
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"
төмен емес немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі тәуелсіз рейтингі бар
елдердің қолма-қол шетелдік валютасы
8009
Тазартылған қымбат металдар
8010
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
берілген заемдар
8011
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"
төмен емес немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі тәуелсіз рейтингі бар
елдердің орталық үкіметтеріне берілген
заемдар
8012
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіне берілген заемдар
8013
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"
төмен емес немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі тәуелсіз рейтингі бар
елдердің орталық банктеріне берілген
заемдар
8014
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"
төмен емес борыштық рейтингі немесе
басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің
осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар
халықаралық қаржы ұйымдарына берілген
заемдар
8015
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіндегі салымдар
8016
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі тәуелсіз рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8017
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8018
Қазақстан Республикасы Үкіметінің дебиторлық берешегі
8019
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарының бюджетке төленетін салықтар және басқа да төлемдер бойынша дебиторлық берешегі
8020
Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
8021
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің
осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет
мемлекеттердің орталық үкіметі шығарған,
мемлекеттік мәртебесі бар бағалы
қағаздар

8022
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8023
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в I группу риска
8024
Наличная иностранная валюта стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8025
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8026
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+"
до "А-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8027
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющим долговой
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8028
Займы, предоставленные местным
исполнительным органам Республики Казахстан
8029
Займы, предоставленные местным органам
власти стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8030
Займы, предоставленные организациям, имеющим
долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8031
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8032
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"А+" до "А-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8033
Вклады в организациях, имеющих долговой
рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8034
Дебиторская задолженность местных
исполнительных органов Республики Казахстан,
за исключением дебиторской задолженности,
отнесенной к I группе риска
8035
Дебиторская задолженность организаций,
имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8036
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств

8022
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8023
І-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8024
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетелдік қолма-қол валютасы
8025
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметіне берілген заемдар
8026
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
8027
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген заемдар
8028
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарына берілген заемдар
8029
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген заемдар
8030
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық  рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген заемдар
8031
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8032
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8033
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
8034
1-топтағы тәуекелге жатқызылған дебиторлық берешектен басқа Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарының дебиторлық берешегі
8035
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
8036
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметі шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар

8037
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8038
Ценные бумаги, выпущенные местными
исполнительными органами Республики
Казахстан
8039
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, суверенный рейтинг которых не
ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8040
Ценные бумаги, выпущенные организациями,
имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8041
Долговые ценные бумаги, выпущенные
Акционерным обществом "Казахстанская
ипотечная компания"
8042
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным во II группу риска
8043
Неаффинированные драгоценные металлы
8044
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8045
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+"
до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8046
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющим долговой
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8047
Займы, предоставленные местным органам
власти стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8048
Займы, предоставленные организациям, имеющим
долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8049
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8050
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8051
Вклады в организациях, имеющих долговой
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств

8037
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8038
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған бағалы қағаздар
8039
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
8040
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
8041
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар
8042
ІІ-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8043
Тазартылмаған қымбат металдар
8044
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметіне берілген заемдар
8045
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі
тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
8046
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген заемдар
8047
Standard&Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейін төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген заемдар
8048
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген заемдар
8049
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8050
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8051
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар

8052
Дебиторская задолженность организаций,
имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8053
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8054
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8055
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8056
Ценные бумаги, выпущенные организациями,
имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8057
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в III группу риска
8058
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8059
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+"
до "В-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
8060
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющим долговой
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и международным финансовым
организациям, не имеющим соответствующей
рейтинговой оценки
8061
Займы, предоставленные местным органам
власти стран, имеющих долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
8062
Займы, предоставленные организациям-
резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже
"А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, организациям-
резидентам, не имеющим соответствующей
рейтинговой оценки, и организациям-
нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств

8052
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
8053
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
8054
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі
борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8055
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-"-ға дейін төмен емес тәуелсіз
рейтингі немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі рейтингі бар елдердің
жергілікті билік органдары шығарған
бағалы қағаздар
8056
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
8057
ІІІ-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8058
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан бастап "В-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне берілген заемдар
8059
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан бастап "В-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
8060
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан бастап "В-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингтік
бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына
берілген заемдар
8061
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВ-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына берілген заемдар
8062
Standard & Poor's агенттігінің "А-" дан төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және  Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВ-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға берілген заемдар

8063
Займы, предоставленные физическим лицам на
приобретение доли участия, соответствующей
десяти и более процентам от уставного
капитала юридического лица, либо для
приобретения десяти и более процентов акций
от общего количества размещенных акций
акционерного общества
8064
Займы, предоставленные дочерним организациям
брокера и (или) дилера - нерезидентам,
имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8065
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8066
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и международных
финансовых организациях, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8067
Вклады в организациях-резидентах, имеющих
долговой рейтинг ниже "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, организациях-резидентах, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки,
и организациях-нерезидентах, имеющих
долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8068
Дебиторская задолженность организаций-
резидентов, имеющих долговой рейтинг ниже
"А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, организаций-
резидентов, не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки, и организаций-
нерезидентов, имеющих долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8069
Дебиторская задолженность физических лиц
8070
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8071
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, имеющих суверенный рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
8072
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и международными финансовыми
организациями, не имеющими соответствующей
рейтинговой оценки

8063
Заңды тұлғаның жарғылық капиталынан он және одан астам процентке сәйкес қатысу үлесін иеленуге не акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының жалпы санынан акциялардың он және одан астам процентін иеленуге жеке тұлғаларға берілген заемдар
8064
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар  резидент емес брокер және (немесе) дилердің еншілес ұйымдарына берілген заемдар
8065
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8066
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8067
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардағы, сәйкес рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардағы және Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардағы салымдар
8068
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардың, сәйкес рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+" ден "ВВ-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардың дебиторлық берешегі
8069
Жеке тұлғалардың дебиторлық берешегі
8070
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
8071
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-ге дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
8072
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар

8073
Ценные бумаги, выпущенные организациями-
резидентами, имеющими долговой рейтинг ниже
"А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, организациями-
резидентами, не имеющими соответствующей
рейтинговой оценки, и организациями-
нерезидентами, имеющими долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8074
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в IV группу риска
8075
Расчеты по платежам
8076
Основные средства
8077
Материальные запасы
8078
Предоплата суммы вознаграждения и расходов
8079
Инвестиции, учитываемые по справедливой
стоимости, в части акций (долей участия в
уставном капитале) и вложений в
субординированный долг юридических лиц, за
исключением инвестиций брокера и (или)
дилера
8080
Лицензионное программное обеспечение,
приобретенное для целей основной
деятельности и соответствующее
Международному стандарту финансовой
отчетности 38 "Нематериальные активы"
8081
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8082
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8083
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющим долговой
рейтинг ниже "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8084
Займы, предоставленные местным органам
власти стран, имеющих суверенный рейтинг
ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8085
Займы, предоставленные организациям-
нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже
"ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и организациям-
нерезидентам, не имеющим соответствующей
рейтинговой оценки
8086
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8087
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг ниже
"В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8088
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих
долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и организациях-нерезидентах, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки

8073
Standard & Poor's агенттігінің "А"-дан төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдары, сәйкес рейтингтік
бағасы жоқ резидент ұйымдары және
Standard & Poor's агенттігінің
"ВВВ+"-ден "ВВ-"-ге дейінгі борыштық
рейтингі немесе басқа рейтингтік
агенттіктердің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі рейтингі бар резидент емес
ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
8074
ІV-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8075
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
8076
Негізгі қаражаттар
8077
Материалдық қорлар
8078
Сыйақы және шығыстар сомасын алдын ала төлеу
8079
Брокердің және (немесе) дилердің инвестицияларын қоспағанда, заңды тұлғалардың акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлесі) және реттелген борыштарындағы салымдар бөлігінде әділ құн бойынша ескерілетін инвестициялар
8080
Негізгі қызметінің мақсатына сатып алынған және "Материалдық емес активтер"
38 Қаржылық есептің халықаралық
стандартына сәйкес келетін лицензиялық
бағдарламалық қамтамасыз ету
8081
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген заемдар
8082
Standard & Poor`s агенттігінің "В"-ден  төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
8083
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар
халықаралық қаржы ұйымдарына берілген
заемдар
8084
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі
бар елдердің жергілікті билік
органдарына берілген заемдар
8085
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі
рейтингі бар резидент емес ұйымдарға
және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ
резидент емес ұйымдарға берілген заемдар
8086
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8087
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8088
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі
бар резидент емес ұйымдардағы және
сәйкес рейтингтік бағасы жоқ резидент
емес ұйымдардағы салымдар

8089
Дебиторская задолженность организаций-
нерезидентов, имеющих долговой рейтинг ниже
"ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и организаций-
нерезидентов, не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки
8090
Ценные бумаги, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8091
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, суверенный рейтинг которых
ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8092
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг ниже "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8093
Ценные бумаги, выпущенные организациями-
нерезидентами, имеющими долговой рейтинг
ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и организациями-
нерезидентами, не имеющими соответствующей
рейтинговой оценки
8094
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в V группу риска
8095
Обязательства перед нерезидентами Республики
Казахстан до востребования, в том числе
обязательства, по которым не установлен срок
осуществления расчетов
8096
Срочные обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан с первоначальным сроком
погашения до одного года включительно
8097
Срочные обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан с безусловным правом
кредитора требовать досрочного погашения
обязательств
8098
Краткосрочные обязательства перед филиалами
и представительствами иностранных компаний,
осуществляющих свою деятельность на
территории Республики Казахстан, которые
входят в секторы экономики "другие
финансовые организации - код 5",
"государственные нефинансовые организации -
код 6", "негосударственные нефинансовые
организации - код 7" и "некоммерческие
организации, обслуживающие домашние
хозяйства - код 8" в соответствии с
постановлением Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года
№ 388 "Об утверждении Правил применения
Государственного классификатора Республики
Казахстан - единого классификатора
назначения платежей" (зарегистрированным в
Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов под № 1011)
(далее - постановление № 388)
8099
Обязательства перед филиалами и
представительствами иностранных компаний,
осуществляющих свою деятельность на
территории Республики Казахстан, которые
входят в секторы экономики "другие
финансовые организации - код 5",
"государственные нефинансовые организации -
код 6", "негосударственные нефинансовые
организации - код 7" и "некоммерческие
организации, обслуживающие домашние
хозяйства - код 8" в соответствии
с постановлением № 388

8089
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі
бар резидент емес ұйымдардың және сәйкес
рейтингтік бағасы жоқ резидент емес
ұйымдардың дебиторлық берешегі
8090
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
8091
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
8092
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8093
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі
бар резидент емес ұйымдардың және тиісті
рейтингтік бағасы жоқ резидент емес
ұйымдардың шығарған бағалы қағаздары
8094
V-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8095
Талап етілгенге дейін Қазақстан Республикасының резиденттері емесі алдындағы міндеттемелер, оның ішінде есеп айырысудың жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
8096
Қазақстан Республикасының резиденттері емесі алдындағы бір жылға дейінгі бастапқы өтеу мерзімін қосқанда мерзімді міндеттемелер
8097
Кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап етуге сөзсіз құқығымен Қазақстан Республикасының резиденттері емесі алдындағы мерзімді міндеттемелер
8098
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісін - төлем белгілеудің бірыңғай жіктеушісін қолдану ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 388 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1011 тіркелген) (бұдан әрі - N 388 қаулы) сәйкес экономиканың "басқа қаржы ұйымдары – коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар – коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар – коды 8" секторларына кіретін шетел компанияларының филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімдік міндеттемелер
8099
N 388 қаулыға сәйкес "басқа қаржы ұйымдары – коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар – коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар – коды 8" экономика секторларына кіретін, Қазақстан Республикасының аумағында өзінің қызметін жүзеге асыратын шетел компанияларының өкілдіктері мен филиалдары алдындағы міндеттемелер

8100
Краткосрочные обязательства перед
нерезидентами Республики Казахстан,
являющимися международными организациями,
членом которых является Республика Казахстан
в соответствии с Законом Республики
Казахстан от 6 декабря 2001 года "О членстве
Республики Казахстан в Международном
валютном фонде, Международном банке
реконструкции и развития, Международной
финансовой корпорации, Международной
ассоциации развития, Многостороннем
агентстве гарантии инвестиций, Международном
центре по урегулированию инвестиционных
споров, Европейском банке реконструкции и
развития, Азиатском банке развития,
Исламском банке развития" (далее - Закон),
а также Евразийским банком развития,
созданным в соответствии с Законом
Республики Казахстан от 12 апреля 2006 года
"О ратификации Соглашения об учреждении
Евразийского банка развития" (далее – Закон
о ратификации Соглашения)
8101
Обязательства перед нерезидентами Республики
Казахстан, являющимися международными
организациями, членом которых является
Республика Казахстан в соответствии с
Законом, а также Законом о ратификации
Соглашения
8102
Выпущенные брокером и (или) дилером в
обращение долговые ценные бумаги,
находящиеся у нерезидентов Республики
Казахстан
8103
Ценные бумаги, выпущенные брокером и (или)
дилером посредством дочерних организаций
специального назначения в части
гарантируемых брокером и (или) дилером сумм
и учитываемых на бухгалтерском балансе
брокера и (или) дилера
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее):
____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Главный бухгалтер: ____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Исполнитель: _________________________ ___________ ________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "___" ___________20__ года
Место для печати

8100
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкіне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепілдігінiң Көпжақты Агенттігіне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөніндегі Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкіне, Азия Даму Банкіне, Ислам Даму Банкіне мүшелігі туралы" 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын, халықаралық ұйымдар ретінде танылған Қазақстан Республикасының резиденттері емесі, сондай-ақ "Еуразия даму банкін құру туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 12 сәуірдегі Заңына (бұдан әрі – Келісімді ратификациялау туралы Заң) сәйкес Еуразиялық даму банкі алдындағы қысқа мерзімдік міндеттемелер
8101
Заңға, сондай-ақ Келісімді ратификациялау туралы Заңға сәйкес Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар ретінде танылған Қазақстан Республикасының резиденттері емесі алдындағы міндеттемелер
8102
Брокер және (немесе) дилер айналысқа шығарған Қазақстан Республикасының резиденттері емесіндегі борыштық бағалы қағаздар
8103
Брокер және (немесе) дилер кепілдік берген және брокер және (немесе) дилердің бухгалтерлік балансында ескерілетін сома бөлігінде брокер және (немесе) дилер арнаулы мақсаттағы еншілес ұйымдары арқылы шығарған бағалы қағаздар
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
______________________________ ___________________
(тегі және аты)              (қолы)
Бас бухгалтер: ______________________________ ___________________
(тегі және аты)                (қолы)
Орындаушы: _______________________ __________ __________________
(лауазымы, тегі және аты)  (қолы)    (телефон нөмірі)
20__ жылғы "___" ___________ есепке қол қойған күн
Мөрге арналған орын