О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 мая 2004 года N 454 "Об утверждении Инструкции по организации подготовки и издания учебной литературы"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2006 года N 380. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 августа 2006 года N 4333. Утратил силу приказом и.о Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 июня 2008 года N 325
Сноска. Утратил силу приказом и.о Министра образования и науки РК от 05.06.2008 N    325  (порядок введения в действие см.  п. 5 ).
В целях совершенствования организации работы по подготовке и изданию учебной литературы для организаций образования  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 мая 2004 года N 454 "Об утверждении Инструкции по организации подготовки и издания учебной литературы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2883, опубликованный в "Юридической газете" от 12 августа 2005 года N 147-148, с изменениями, внесенными в соответствии с  приказом  Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 января 2006 года N 44, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4080, опубликованным в "Юридической газете" от 28 апреля 2006 года N 76-77) следующие изменения и дополнение:
в Инструкции по организации подготовки и издания учебной литературы для организаций образования, утвержденной указанным приказом:
абзац второй пункта 2 изложить в следующей редакции:
"учебник - книга для обучения, содержащая систематическое изложение учебной дисциплины, ее раздела, части, соответствующее типовой учебной программе, и официально утвержденная в качестве данного вида издания;";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Центральный исполнительный орган Республики Казахстан в области образования (далее - центральный исполнительный орган) организует работу по подготовке и изданию учебной литературы.";
в пункте 3 слова "Республики Казахстан в области образования (далее - центральный исполнительный орган)" исключить;
пункт 7 исключить;
пункт 10 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Центральный исполнительный орган по результатам экспертизы присваивает учебной литературе гриф "Допущено" ("Рекомендовано") и утверждает Перечень учебной литературы, разрешенной к использованию в организациях образования всех уровней.";
в пункте 13 слова "решение коллегии" заменить словами "заключение экспертизы";
в пункте 14 слова "Казахская академия образования имени Ы.Алтынсарина, организации, определяемые центральным исполнительным органом, осуществляют" заменить словами "Республиканский научно-практический центр "Учебник" Министерства образования и науки Республики Казахстан осуществляет".

"Білім беру ұйымдары үшін оқу әдебиеттерін дайындауды және басып шығаруды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2004 жылғы 24 мамырдағы N 454 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2006 жылғы 10 шілдедегі N 380 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 8 тамызда тіркелді. Тіркеу N 4333. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы  Білім және ғылым министрлігінің 2008 жылғы 5 маусымдағы N 325 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2008.06.05  N 325  (қолданысқа енгізілу тәртібін  5-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
Білім беру ұйымдары үшін оқу әдебиеттерін дайындау және басып шығару жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1.»"Білім беру ұйымдары үшін оқу әдебиеттерін дайындауды және басып шығаруды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы"» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2004 жылғы  24 мамырдағы N 454  бұйрығына  (нормативтік құқықтық актілерін  мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2883 болып тіркелген, 2005 жылғы 12 тамыздағы N 83-84»"Заң газетінде" жарияланған, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2006 жылғы 31 қаңтардағы N 44  бұйрығына  сәйкес енгізілген өзгертулермен қоса, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4080 болып тіркелген, 2006 жылғы 28 сәуірдегі N 76-77»"Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, білім беру ұйымдары үшін оқу әдебиеттерін дайындауды және басып шығаруды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта:
2-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"оқулық - оқу пәні, оның бөлімдері, бөліктері жүйелі түрде мазмұндалатын үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес келетін және осы басылымның түрі ретінде ресми бекітілген оқытуға арналған кітап";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасының білім саласындағы орталық атқарушы орган (бұдан әрі - орталық атқарушы орган) оқу әдебиеттерін дайындау және басып шығару жөніндегі жұмысты ұйымдастырады.";
3-тармақтағы»"Қазақстан Республикасының білім аясындағы (бұдан әрі - орталық атқарушы орган)" сөздер алынып тасталсын;
7-тармақ алынып тасталсын;
10-тармақ  алынып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Орталық атқарушы орган сараптама нәтижелері бойынша оқу әдебиетіне»"Жіберілген»(ұсынылған)" деген гриф береді және барлық деңгейдегі білім беру ұйымдарындағы білім беру процесінде пайдалануға жіберілген оқу әдебиеттерінің тізбесін бекітеді.";
13-тармақта»"алқа шешімі" деген сөздер»"сараптаманың қорытындысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақта»"Ы.Алтынсарин атындағы Қазақ білім академиясы, орталық атқарушы орган анықтаған ұйымдар жүзеге асырады" деген сөздер»"Оқулық»республикалық ғылыми-практикалық орталығы жүзеге асырады" деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Департаменту дошкольного и среднего образования (Испусинова С.Б.):
1) представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) по прохождении государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Абдымомунова А.К.
Министр

2. Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (С.Б.Есбосынова):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап, қолданысқа енгізіледі.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр А.Қ.Әбдімомыновқа жүктелсін.
Министр