Об утверждении формы справки-обоснования к нормативному правовому акту
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 сентября 2006 года N 240. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2006 года N 4376. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 912
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 21.10.2016 № 912.
В целях реализации пункта 9 Правил государственной регистрации нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2006 года № 778, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму справки-обоснования к нормативному правовому акту.
2. Департаменту регистрации нормативных правовых актов настоящий приказ довести до сведения территориальных органов юстиции, центральных и местных государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Министр
Утверждена приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 сентября 2006 года
N 240
Форма справки-обоснования
к нормативному правовому акту
Сноска. Форма с изменениями, внесенными приказами Министра юстиции РК от 31.12.2010 № 346; от 08.08.2013 № 268; от 17.03.2015 N 151; от 28.09.2015 № 518.
Справка-обоснование к
______________________________________________________________
(форма, дата принятия, регистрационный номер и заголовок
нормативного правового акта)
N
Перечень сведений, которые
должны быть отражены
Информация
государственного
органа
1.
Государственный орган, представив-
ший нормативный правовой акт
2.
Основание принятия нормативного
правового акта (компетенция
государственного органа) со
ссылкой на соответствующую норму
нормативного правового акта
3.
Обоснование необходимости
принятия нормативного правового
акта (конкретные цели, мотивы и в
связи с чем принят акт)
4.
Сведения о ранее принятых
нормативных правовых актах по
данному вопросу и  подготовке
предложений об их изменении  и
дополнений или признании утратив-
шими силу в связи с принятием
нормативного правового акта
5.

Нормативтік құқықтық актіге негіздеме-анықтама нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2006 жылғы 4 қыркүйектегі N 240 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 6 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 4376. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 21 қазандағы № 912 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 21.10.2016 № 912 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 тамыздағы № 778 қаулысымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу ережесінің 9-тармағын іске асыру мақсатында,  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Нормативтік құқықтық актіге анықтама-негіздеменің нысаны бекітілсін.
2. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті осы бұйрықты аумақтық әділет органдарының, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2006 жылғы 4 қыркүйектегі
N 240 бұйрығымен
бекітілген
Нормативтік құқықтық актіге анықтама-негіздеменің нысаны
Ескерту. Нысанға өзгерістер енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2010.12.31 № 346; 08.08.2013 № 268; 17.03.2015 № 151; 28.09.2015 № 518 бұйрықтарымен.
______________________________________________________________ (нысаны, қабылданған күні, тіркеу нөмірі және нормативтік құқықтық актінің тақырыбы )
-анықтама-негіздеме
N
Көрсетілуі тиіс мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік органның
ақпараты
1.
Нормативтік құқықтық актіні ұсынатын мемлекеттік орган
2.
Нормативтік құқықтық актінің тиісті нормасына сүйене отырып, нормативтік құқықтық актіні қабылдау қажеттілігі (мемлекеттік органның құзыреті)
3.
Нормативтік құқықтық актіні қабылдау қажеттілігінің негізі (нақты мақсаттары, себептері және акт неге байланысты қабылданды)
4.
Осы мәселе бойынша бұрын қабылданған нормативтік құқықтық актілер және нормативтік құқықтық актіні қабылдауға байланысты олардың өзгергені және толықтырылғаны немесе күші жойылды деп танылғаны туралы мәліметтер
5.

Сведения о ранее принятых нормативных правовых актах по данному вопросу, в государственной регистрации которых было отказано, с указанием реквизитов актов об их отмене с учетом требований пункта 16 Правил государственной регистрации нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2006 года № 778
6.
Предусматривает ли данный нормативный правовой акт увеличение расходов или сокращение поступлений республиканского или местного бюджетов
7.
Сведения о согласовании нормативного правового акта с заинтересованными государственными органами
8.
Сведения об опубликовании (распространении) в средствах массовой информации, включая интернет-ресурсы, проектов нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов частного предпринимательства
8-1.
Информация о результатах проведения анализа регуляторного воздействия (при наличии)
9.
Список аккредитованных объединений
предпринимателей, не представивших экспертные заключения (для актов, касающихся интересов субъектов частного предпринимательства)
_____________________    ____________    _______________________
Должность             подпись         фамилия и инициалы

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 тамыздағы № 778 қаулысымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу қағидаларының 16-тармағының талаптарын ескере отырып, олардың жойылғаны туралы актілердің деректемелерін көрсете отырып, осы мәселе бойынша бұрын қабылданған, мемлекеттік тіркеуден бас тартылған нормативтік құқықтық актілер туралы мәліметтерді
6.
Осы нормативтік құқықтық акт республикалық немесе жергілікті бюджет шығыстарының көбеюін немесе түсімдердің қысқаруын көздейме
7.
Нормативтік құқықтық актіні мүдделі мемлекеттік органдармен келісу туралы мәлімет
8.
Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілер жобаларының бұқаралық ақпарат құралдарында, интернет-ресурстарды қоса алғанда, жариялау туралы мәліметтерді
8-1.
Реттеушілік әсерді талдау жүргізу нәтижелері туралы ақпаратты (бар болса)
9.
Сараптамалық қорытындыларды ұсынбаған кәсіпкерлердің аккредиттелген бірлестіктерінің тізімін қамтуы тиіс (жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын актілер үшін)
«__________________    ____________   ___________________
Лауазымы         қолы        тегі және аты-жөні

Примечание: справка-обоснование подписываются лицами, указанными в пункте 9 Правил государственной регистрации нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2006 года № 778.

Ескерту: негіздеме-анықтамаға Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 17 тамыздағы № 778 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу қағидаларының 9-тармағында көрсетілген адамдар қол қояды