О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2006 года N 253 "О некоторых вопросах проведения легализации имущества в налоговых органах"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 августа 2006 года N 331. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 сентября 2006 года N 4387
ПРИКАЗЫВАЮ:
Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2006 года N 253 "О некоторых вопросах проведения легализации имущества в налоговых органах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 4288, опубликованный в "Юридической газете" от 19 июля 2006 года N 132 (1112)) следующие дополнения и изменения:
пункт 2 после слова "имущества" дополнить словами ", за исключением денег";
в  Инструкции  по проведению легализации имущества в налоговых органах, утвержденной указанным приказом:
в пункте 13 слово "Специалист" заменить словами "В случае легализации имущества, за исключением денег, специалист";
в пункте 16 слова "в течение трех рабочих дней со дня получения документов, представленных на легализацию," исключить;
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. В случае легализации денег специалист по результатам рассмотрения документов самостоятельно принимает одно из двух предложений:
1) о принятии заявления;
2) о возврате заявления.";
в пункте 18:
после слова "Комиссией" дополнить словами "/специалистом (в случае легализации денег)";
слова "пункте 16" заменить словами "пунктах 16 и 16-1";
подпункт 1) дополнить словами "(в случае легализации имущества, за исключением денег)";
абзац первый пункта 21 дополнить предложением следующего содержания:
"При этом в письме не должны содержаться сведения о виде имущества, представленного для легализации.";
дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Общий срок рассмотрения заявлений о легализации имущества в налоговых органах не должен превышать трех рабочих дней со дня поступления в налоговый орган документов, представленных на легализацию.".
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Рахметов Н.К.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан

"Салық органдарында мүлікті жария ету жүргізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 11 шілдедегі N 253 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 29 тамыздағы N 331 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 11 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 4387
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық органдарында мүлiктi жария ету жүргiзудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің   2006 жылғы 11 шілдедегі N 253  бұйрығына   (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 12 шілдеде N 4288 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 19 шілдедегі N 132 (1112) жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
2-тармақта "мүлікті" деген сөздің алдынан "ақша қаражаттарын қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салық органдарында мүлікті жария етуді жүргізу жөніндегі нұсқаулықта:
13-тармақта "Маман" деген сөз "ақша қаражаттарын қоспағанда, мүлікті жария ету жағдайында маман" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақта "жария етуге ұсынылған құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Ақша қаражаттарын қоспағанда мүлікті жария ету жағдайында маман құжаттарды қарау нәтижесі бойынша төмендегі екі ұсыныстың бірін қабылдайды:
1) өтінішті қабылдау туралы;
өтінішті қайтару туралы."
18-тармақта:
"Комиссия" деген сөзден кейін "/маман (ақша қаражаттарын жария ету жағдайында)" деген сөздермен толықтырылсын;
"16-тармағында" деген сөз "16 және 16-1 тармақтарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақша "(ақша қаражаттарын қоспағанда, мүлікті жария ету жағдайында)" деген сөздермен толықтырылсын;
21-тармақтың бірінші абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте хатта жария етуге ұсынылған мүліктің түрі туралы мәліметтер болмауы тиіс.";
мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Салық органдарында мүлікті жария ету туралы өтінішті қараудың жалпы мерзімі жария етуге ұсынылған құжаттардың салық органына келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен аспауы керек.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Н.Қ.Рахметов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі