Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 13 сентября 2006 года N 11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2006 года N 4416. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 июля 2007 года N 02-02/158а
Сноска. Приказ Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 13 сентября 2006 года N 11 утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 2 июля 2007 г. N  02-02/158а .
В соответствии с подпунктом 2)  статьи 6  Закона Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту регистрации Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения заинтересованных подразделений Агентства, органов юстиции и статистики города Алматы, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департаменту развития Агентства обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства.
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по регулированию деятельности
регионального финансового центра
города Алматы
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
12 сентября 2006 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по регулированию деятельности
регионального финансового
центра города Алматы
от 13 сентября 2006 года N 11
Правила государственной регистрации (перерегистрации)
юридических лиц - участников регионального финансового центра
города Алматы

Заңды тұлғалар-Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) Ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 13 ұыркүйектегі N 11 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 10 қазандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4416 болып енгізілді. Күші жойылды - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің 2007.07.02. N 02-02/158 Бұйрығымен
Ескерту. ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 13 қыркүйектегі N 11 Бұйрығының күші жойылды - ҚР Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің 2007 жылғы 2 шілдедегі N  02-02/158  Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы туралы"  Заңы  6 бабының 2) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Заңды тұлғалар-Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қатысушыларын тiркеу (қайта тiркеу) Ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейiн қолданысқа енгiзiледi.
3. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының "Өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгiнiң (әрi қарай - Агенттiк) тiркеу Департаментiне:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінде мемлекеттiк тiркелуiне шаралар қолданылсын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап он күндiк мерзiм iшiнде Агенттiктiң, Алматы қаласының әдiлет және статистика органдарының, Қазақстан Республикасының қаржы рыногын реттеу және қадағалау жөнiндегi агенттiктiң және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң мүдделi бөлiмшелерiнiң назарына жеткiзiлсiн.
4. Агенттiктiң даму департаментiне осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануы қамтамасыз етiлсiн.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттiк Төрағасының бағыттаушы орынбасарына жүктелсiн.
Қазақстан Республикасы
Алматы қаласының өңiрлiк
қаржы орталығының қызметiн
реттеу Агенттігінің Төрағасы
"КЕЛIСIЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
12 қыркүйек 2006 жыл
"КЕЛIСIЛГEH"
Қазақстан Республикасының
Статистика жөніндегі
Агенттігінің төрағасы
"___"__________ 2006 жыл
Қазақстан Республикасы
Алматы қаласының
өңiрлiк қаржы орталығының
қызметiн реттеу агенттiгi
төрағасының
2006 жылғы 13 қыркүйектегі
N 11 бұйрығымен
БЕКIТIЛДI
Заңды тұлғалар-Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының
қатысушыларын мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу)
ЕРЕЖЕСI

1. Общие положения
1. Настоящие Правила регламентируют деятельность Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - регистрирующий орган) по государственной регистрации создаваемых, реорганизуемых и ликвидируемых юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы (далее - финансовый центр).
2. Государственная регистрация является способом придания субъектам статуса юридического лица, действующего на территории города Алматы и желающего стать участником финансового центра. Государственной регистрации в качестве потенциального участника финансового центра подлежат юридические лица, основным видом деятельности которых будет осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности (далее - юридические лица).
3. Официальными подтверждениями обладания субъектом правами юридического лица являются занесение сведений о юридическом лице в единый Государственный регистр юридических лиц и свидетельство о государственной регистрации юридического лица.
4. Государственная регистрация юридических лиц регистрирующим органом осуществляются в целях:
удостоверения факта создания, реорганизации и прекращения юридического лица;
ведения государственного реестра участников финансового центра;
реализации информации об участниках финансового центра, (за исключением информации, составляющей служебную или коммерческую тайну) по тарифам, установленным антимонопольным органом.
5. Регистрирующий орган ведет государственный реестр и электронный регистр участников финансового центра (далее - Реестр и электронный регистр), содержащие сведения о созданных, реорганизованных и ликвидированных юридических лицах - участниках финансового центра.
6. Порядок ведения Реестра и электронного регистра определяется внутренним документом регистрирующего органа.
2. Регистрационный сбор
7. Порядок уплаты и зачисления в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц - создаваемых, реорганизуемых и прекращающих деятельность регулируется налоговым законодательством Республики Казахстан.
3. Порядок государственной регистрации юридического лица
8. Государственная регистрация юридических лиц регистрирующим органом включает в себя проверку соответствия учредительных и других документов, представленных на государственную регистрацию, законодательным актам Республики Казахстан, выдачу им свидетельства о государственной регистрации установленного образца с присвоением регистрационного номера, занесения сведений о юридических лицах в Реестр и электронный регистр юридических лиц регистрирующего органа и направление уведомления о произведенной государственной регистрации в органы юстиции.
При проверке документов, представляемых для регистрации или перерегистрации юридических лиц, регистрирующий орган взаимодействует с центральными и местными государственными органами.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже заңды тұлғалар-Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы қатысушыларының (бұдан әрi - қаржы орталығы) құрылатын, қайта құрылатын және таратылатын мемлекеттiк тiркеуi бойынша Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгiнiң (бұдан әрi - тiркеушi органдар) әрекетiн реттейдi.
2. Мемлекеттiк тiркеу Алматы қаласының аумағында әрекет жасайтын субъектiлерге заңды тұлға мәртебесiн беру тәсiлi болып табылады. Қаржы орталығының әлеуеттi қатысушысы ретiнде мемлекеттiк тiркеуге негiзгi қызмет түрлерiне брокерлiк және (немесе) делдал қызметiн жүзеге асыратын заңды тұлғалар жатады.
3. Заңды тұлға туралы деректердi заңды тұлғалардың бiрыңғай Мемлекеттiк регистрiне енгiзу және заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк субъектiнiң заңды тұлға құқықтарын иемденгенiнiң ресми айғағы болып табылады.
4. Тiркеушi органмен заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу:
заңды тұлғаны құру, қайта ұйымдастыру және тоқтату фактiсiн растау;
қаржы орталығы қатысушыларының мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзу;
қаржы орталығының қатысушылары туралы ақпаратты (қызметтiк немесе коммерциялық құпия болып табылатын ақпаратты қоспағанда) монополияға қарсы орган белгiлеген тарифтер бойынша өткiзу мақсатында iске асырылады.
5. Тiркеушi орган құрылған, қайта құрылған және таратылатын қаржы орталығының заңды тұлғалары-қатысушылары туралы мәлiметтерге ие қаржы орталығы қатысушыларының мемлекеттiк реестрiн және электрондық регистрiн (бұдан әрi - Реестр және қатысушылардың электрондық регистрi) жүргiзедi.
6. Реестрдi және электрондық регистрдi жүргiзу тәртiбi тiркеушi органның iшкi құжатымен анықталады.
2. Тiркеу алымы
7. Құрылған, қайта құрылған және өз қызметiн тоқтатқан заңды тұлғалардың мемлекеттiк тiркеуден өткенi үшiн жинақ қаржысына төлем төлеуi мен аудару тәртiбi Қазақстан Республикасының  салық  заңдары бойынша реттеледi.
3. Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу тәртiбi
8. Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеуiне мемлекеттiк тiркеуге ұсынылған құрылтай және басқа құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкестiгiн тексеру, тiркеу нөмiрiн бере отырып оларға белгiлi бiр үлгiдегi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi беру, заңды тұлғаларды бiрыңғай Мемлекеттiк Реестрге енгiзу үшiн әдiлет органына заңды тұлғалар туралы мәлiметтердi енгiзу жатады.
Заңды тұлғаларды тiркеу немесе қайта тiркеу үшiн ұсынылатын құжаттарды тексеру кезiнде тiркеушi орган орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдармен өзара iс-қимыл жасайды.

9. Для регистрации юридического лица - потенциального участника финансового центра в регистрирующий орган представляются:
заявление о государственной регистрации установленного образца на государственном и русском языках (Приложение 1);
пакет учредительных и других документов на государственном и русском языках (перечень документов приводится в Приложении 2);
доверенность на право представление и получение документов.
10. Документы, предусмотренные п. 2 Приложения 2 к настоящим Правилам, могут быть представлены в регистрирующий орган на английском языке.
В таких случаях перевод представленных документов на государственный и русский языки обеспечивается регистрирующим органом.
11. После представления вышеуказанных документов:
1) регистрирующий орган в течение одного рабочего дня проверяет полноту пакета представленных документов и правильность их составления и соответствия законодательным актам Республики Казахстан;
2) в случае соответствия учредительных документов законодательным актам Республики Казахстан, регистрирующий орган издает приказ о государственной регистрации юридического лица, который подписывает руководитель регистрирующего органа или его заместитель, и вносит в Реестр и электронный регистр юридических лиц сведения о юридическом лице;
3) сведения о зарегистрированном юридическом лице из электронного регистра передаются регистрирующим органом через каналы связи единого Государственного регистра юридических лиц в форме электронного извещения в орган государственной статистики.
При этом регистрирующий орган не имеет доступа к единому Государственному регистру юридических лиц.
4) орган государственной статистики на основании электронного извещения полученного по каналам связи от регистрирующего органа в течение одного рабочего дня присваивает юридическим лицам унифицированные идентификационные и другие системно-учетные коды, включает сведения о них в Государственный статистический регистр;
5) орган государственной статистики в течение одного рабочего дня с момента присвоения юридическим лицам унифицированных идентификационных и других системно-учетных кодов направляет в налоговый орган извещение для осуществления государственной регистрации налогоплательщика;
6) регистрирующий орган получает статистическую карточку, свидетельство налогоплательщика, предоставляемые органом статистики и налоговым органом по описи (Приложение 4);
7) регистрирующий орган оформляет дело (проставляет соответствующие штампы и печати), содержащее по одному экземпляру учредительных и других документов;

9. Қаржы орталығының заңды тұлғасы-әлеуеттi қатысушысын тiркеу үшiн тiркеушi органға:
Белгiленген үлгiде мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде мемлекеттiк тiркеу туралы өтiнiш (1 Қосымша);
мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде құрылтайшы және басқа да құжаттар пакетi (2 қосымшада келтiрiлген құжаттар тiзбесi);
құжаттарды беруге және алуға құқық беретiн сенiмхат берiледi.
10. Осы Ереженiң 2 қосымшасының 2 тармақшасында қарастырылған құжаттар тiркеушi органға ағылшын тiлiнде берiлуi мүмкiн.
Мұндай жағдайларда берiлген құжаттарды мемлекеттiк және орыс тiлдерiне аударуды тiркеушi орган қамтамасыз етедi.
11. Жоғарыда көрсетiлген құжаттар ұсынылғаннан кейiн:
1) тiркеушi орган бiр жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттар пакетінiң толықтығын және олардың дұрыс дайындалғанын, Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкестiгiн тексередi;
2) құрылтай құжаттары Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес келген жағдайда тiркеушi орган тiркеушi органның басшысы немесе оның орынбасары қол қоятын, заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы бұйрық шығарады және заңды тұлға туралы мәлiметтердi Реестрге және электрондық регистрiне енгiзедi;
3) тiркеушi орган тiркелген заңды тұлға туралы мәлiметтердi электрондық регистрiнен бiрыңғай Мемлекеттiк регистрдiң байланыс арналары арқылы электрондық хабарлама жүзiнде мемлекеттiк статистика органына жiбередi;
Бұл жағдайда тiркеушi органның заңды тұлғалардың бiрыңғай Мемлекеттiк регистрiне қол жетiмдiлiгi жөн;
4) мемлекеттiк статистика органы байланыс арналары арқылы алған электрондық хабарламаға сүйене отырып бiр жұмыс күн iшiнде заңды тұлғаларға бiрiздендiрiлген сәйкестендiру және басқа жүйелi-есептi кодтарын бередi; заңды тұлғалар туралы мәлiметтердi бiрыңғай мемлекеттiк статистика регистрiне енгiзедi;
5) мемлекеттiк статистика органы заңды тұлғаға бiрiздендiрiлген сәйкестендiру және басқа да жүйелi-есептi кодтарды бергеннен кейiн бiр жұмыс күн iшiнде салық төлеушiнi тiркеуден өткiзу үшiн салық органына хабарлама жiбередi;
6) Тiркеушi орган тiзiмдеме бойынша статистика органы және салық органы ұсынған статистикалық карточканы, салық төлеушiнiң куәлiгiн алады (4 қосымша);
7) тiркеушi орган құрылтай және басқа құжаттардың бiр-бiр данасы бар iстi ресiмдейдi (сәйкес штамптар мен мөрлердi қояды);

8) после оформления дела регистрирующий орган выдает юридическому лицу свидетельство о государственной регистрации юридического лица установленного образца (Приложение 5), свидетельство налогоплательщика, статистическую карточку, а также подлинники учредительных документов;
9) в целях внесения сведений о юридических лицах - участниках регионального финансового центра города Алматы в единый Государственный регистр юридических лиц, регистрирующий орган направляет в орган юстиции соответствующее уведомление;
10) регистрирующий орган передает третий экземпляр учредительных документов юридического лица и приказ о произведенной государственной регистрации юридического лица в налоговый орган.
4. Перерегистрация юридического лица
12. Юридическое лицо подлежит перерегистрации в следующих случаях:
1) уменьшение размера уставного капитала;
2) изменения наименования;
3) изменения состава участников в хозяйственных товариществах (за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг).
Юридическое лицо обязано в течение месяца с момента принятия решения полномочного органа подать в регистрирующий орган заявление о перерегистрации с приложением пакета необходимых документов.
Перерегистрация юридического лица по основаниям изменения состава участников, изменения наименования или уменьшения его уставного капитала возможна в следующих случаях реорганизации.
При присоединении, когда происходит прекращение одного и более юридических лиц, укрупнение одного юридического лица, к которому переходят права и обязанности присоединенных юридических лиц в соответствии с передаточным актом, присоединенные юридические лица должны быть исключены из Реестра и из единого Государственного регистра юридических лиц, о чем одновременно указывается в приказе о государственной перерегистрации. Если в результате присоединения юридическое лицо не подлежит перерегистрации, то регистрирующий орган, на основании договора (решения) о присоединении и передаточного акта выносит приказ об исключении из Реестра и из электронного регистра юридических лиц, присоединенных юридических лиц, при этом у последних изымаются подлинники учредительных документов и свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации). Заявление в регистрирующий орган подается в произвольной форме с указанием способа извещения кредиторов, а также номера и даты опубликования в средствах массовой информации сведений о реорганизации юридического лица. Исключение из Реестра и из электронного регистра юридических лиц, производится путем внесения в него записи о прекращении деятельности юридического лица. В приказе необходимо указывать полное наименование присоединенных юридических лиц и полное наименование присоединившего их юридического лица.

8) iстi ресiмдегеннен кейiн тiркеушi орган заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеуi туралы белгiленген үлгiдегi куәлiгiн (5 қосымша), салық төлеушiнiң куәлiгiн, статистикалық карточкасын, сондай-ақ құрылтай құжаттарының түпнұсқаларын бередi;
9) заңды тұлғалар - Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қатысушылары туралы мәлiметтi заңды тұлғалардың бiрыңғай Мемлекеттiк регистрiне енгiзу мақсатында тiркеушi орган әдiлет органына тиiстi хабарлама жiбередi;
10) тiркеушi орган заңды тұлғаның құрылтай құжаттары мен заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеуi жүргiзiлген туралы бұйрықтың үшiншi данасын салық органына жiбередi.
4. Заңды тұлғаны қайта тiркеу
12. Заңды тұлға мынадай жағдайларда қайта тiркеуге жатады:
1) жарғылық капитал мөлшерi азайғанда;
2) атауы өзгергенде;
3) шаруашылық серiктестiктерiндегi қатысушылардың (саны жүз және одан да көп қатысушылары бар шаруашылық серiктестiктерiн қоспағанда) құрамы өзгергенде.
Өкiлеттi орган шешiмi қабылданған сәттен бастап бiр айдың iшiнде заңды тұлға тiркеушi органға қажеттi құжаттар пакетiмен қоса ұсына отырып қайта тiркеу туралы арыз беруге мiндеттi.
Қатысушылар құрамының өзгеруi, атауының өзгеруi немесе жарғылық капиталының азаюы негiзiнде заңды тұлғаның қайта тiркеуi қайта құрудың келесi жағдайларында болуы мүмкiн.
Қосу барысында бiр және бiрнеше заңды тұлғалар таратылып, өткiзу қажетiне сәйкес қосылған заңды тұлғалардың мiндеттерi мен құқықтарын иемденетiн бiр заңды тұлғаның iрiленуi жүзеге асады. Қосылған заңды тұлғалар Тiркелiмнен шығарылуға тиiс, бұл туралы мемлекеттiк қайта тiркеу туралы бұйрықта бiрден көрсетiледi. Eгep қосылу нәтижесiнде заңды тұлға қайта тiркеуге тиiстi болмаса, онда қосылатын заңды тұлғаның тiркелуiн (қайта тiркелуiн) тiркеудi жүзеге асырған тiркеушi орган қосылу туралы шешiмi мен беру актiсiнiң негiзiнде қосылған заңды тұлғаларды Тiркелiмнен шығару туралы бұйрық шығарады. Тiркеушi органға кредиторларды хабардар ету тәсiлi, сондай-ақ заңды тұлғаның қайта құрылуы туралы хабарлама жарияланған бұқаралық ақпарат құралдарының шығарылған күнi мен нөмiрi көрсетiлген еркiн түрдегi жазбаша өтiнiшi берiледi. Егер қайта құру нәтижесiнде қосып алушы заңды тұлға қайта тiркеуге жатса, онда қосылатын заңды тұлғаны Тiркелiмнен шығаруды қайта тiркеуге құжаттар пакетi тапсырылған тiркеушi орган жүзеге асыра алады. Осы жағдайда заңды тұлғаны қайта тiркеу және қосылған заңды тұлғаны Тiркелiмнен шығару туралы бұйрықтың көшiрмесi бұрынғы тiркеушi органға жiберiлуi тиiс. Бұл жағдайларда соңғылардың құрылтай құжаттарының және мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiгiнiң түпнұсқалары алынады. Тiркелiмнен шығару заңды тұлғаның қызметiнiң тоқтатылғаны туралы жазба бойынша жүргiзiледi. Бұйрықта қосылған заңды тұлғалардың және оларды қосып алған заңды тұлғаның толық атаулары көрсетiлуге тиiс.

При выделении, когда из состава одного юридического лица выделяются одно и более юридических лиц, прекращение деятельности первоначального лица не происходит, а выделившиеся (вновь возникшие) юридические лица подлежат государственной регистрации. При наличии оснований, предусмотренных пунктом 6  статьи 42  Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть) первоначальное юридическое лицо подлежит перерегистрации. Права и обязанности реорганизованного юридического лица переходят к каждому выделенному из него юридическому лицу в соответствии с разделительным балансом.
13. Для перерегистрации юридическое лицо в регистрирующий орган представляет:
заявление о перерегистрации юридического лица установленного образца;
решение или выписка из решения полномочного органа о внесении изменений (дополнений) в учредительные документы, скрепленное печатью юридического лица;
учредительные документы с внесенными изменениями (дополнениями). При этом внесение изменений и дополнений может быть оформлено двумя способами: путем составления учредительных документов в новой редакции либо оформления изменений (дополнений) в виде приложений к прежним учредительным документам;
подлинники прежних учредительных документов;
подлинники свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации), свидетельства налогоплательщика и статистической карточки;
квитанцию или копию платежного поручения об уплате сбора за перерегистрацию.
Указанный перечень документов представляется во всех случаях прохождения перерегистрации.
14. В зависимости от основания перерегистрации юридическое лицо должно представить в регистрирующий орган другие документы в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан. В частности, в случае выхода из состава хозяйственного товарищества (за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг), представляется документ, подтверждающий отчуждение (уступку) или переход права выбывающего участника на долю в имуществе (уставном капитале) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и учредительными документами. При реорганизации юридического лица в регистрирующий орган представляется также передаточный акт или разделительный баланс с указанием положений (сведений) о правопреемстве по обязательствам реорганизованного юридического лица - участника финансового центра.

Бөлiп шығару барысында бiр заңды тұлғаның құрамынан бiр және бiрнеше заңды тұлғалар бөлiнiп шығады. Бұл жағдайда алғашқы заңды тұлғаның әрекетi тоқтатылмайды, ал бөлiнiп шыққан (жаңадан пайда болған) заңды тұлғалар мемлекеттiк тiркеуден өтедi. Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң (жалпы бөлiм)  42-бабы  6-тармағында көрсетiлген негiздер бар болған жағдайда алғашқы заңды тұлға қайта тiркеледi. Қайта құрылған заңды тұлғаның құқықтары мен мiндеттерi бөлiнген әрбiр заңды тұлғаға бөлу балансына сәйкес берiледi.
13. Заңды тұлғаны қайта тiркеу үшiн тiркеушi органға:
заңды тұлғаны қайта тiркеу туралы белгiленген үлгiдегi арызы;
құрылтай құжаттарына өзгерiстер (толықтырулар) енгiзу туралы өкiлдi органның заңды тұлғаның мөрiмен бекiтiлген шешiмi немесе шешiмнiң көшiрмесi;
өзгерiстер (толықтырулар) енгiзiлетiн құрылтай құжаттар. Мұнда өзгерiстер (толықтырулар) енгiзу екi тәсiлмен: жаңа редакцияда құрылтай құжаттарына жасау немесе өзгерiстердi (толықтыруларды) бұрынғы құрылтай құжаттарға қосымша түрiнде ресiмдеу мүмкiн;
бұрынғы құрылтай құжаттарының түпнұсқалары;
мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң түпнұсқалары, статистика карточкасының және салық төлеушiнiң куәлiгiнiң түпнұсқалары;
қайта тiркеу үшiн алымның төленгенi туралы түбiртек немесе төлем тапсырмасының көшiрмесi ұсынылады.
Көрсетiлген құжаттардың тiзiмi қайта тiркеуден өтудiң барлық жағдайларында ұсынылады.
14. Қайта тiркеудiң негiздерiне қарай заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес тiркеушi органға басқа құжаттарды ұсынуы тиiс. Шаруашылық серiктестiгi құрамынан шыққан жағдайда, саны жүз және одан да көп қатысушылары бар шаруашылық серiктестiктерiн қоспағанда, қатысушылар құрамының өзгеруi негiздемесi бойынша қайта тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының заңдарына және құрылтай құжаттарына сәйкес шығып кететiн қатысушының, мүлiктегi (жарғылық капиталдағы) үлеске құқығы оның иелiгiнен шығарылғанын (басқа бiреуге берiлгенiн) немесе басқаға ауысқанын растайтын құжат ұсынылады. Заңды тұлға қайта құрылғанда тiркеушi органға осы Ереженiң 18 тармағында аталған құжаттардан басқа қайта құрылған заңды тұлғаның мiндеттерi бойынша құқықтық мұрагерлiк туралы ереже (мәлiмет) көрсетiлген бөлу балансы немесе өткiзу актi ұсынылады.

15. После представления документов регистрирующий орган:
проверяет полноту пакета представленных документов и правильность их составления (оформления), соответствие их законодательным актам Республики Казахстан;
издает приказ об аннулировании прежнего свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица в случае отсутствия нарушений действующего законодательства в соответствии с установленным порядком;
вносит в Реестр и электронный регистр юридических лиц новые сведения о юридическом лице;
в течение одного рабочего дня со дня регистрации направляет в государственный орган статистики извещение о произведенной государственной перерегистрации юридического лица;
выдает свидетельство о перерегистрации юридического лица, установленного образца;
дополняет дело новыми учредительными документами либо экземпляром вносимых в учредительные документы изменений и дополнений, оформленных как приложение к прежним учредительным документам, а также подлинником прежнего свидетельства, подлинниками свидетельства налогоплательщика, статистической карточки и другими документами юридического лица. После оформления дела (проставления соответствующих штампов и печати) подлинники учредительных документов возвращаются уполномоченному лицу;
уведомляет орган юстиции о произведенной государственной перерегистрации юридического лица для внесения сведений о нем в единый Государственный регистр юридических лиц.
16. Изменения, внесенные в учредительные документы по предусмотренным законодательными актами основаниям без перерегистрации юридического лица, являются недействительными.
5. Порядок внесения изменений и дополнений
в учредительные документы юридического лица
17. Юридическое лицо обязано сообщать об изменениях других данных, внесение которых в учредительные документы не влечет перерегистрацию и осуществляется без взимания сбора. В случае внесения таких изменений и дополнений в учредительные документы юридическое лицо извещает об этом регистрирующий орган в месячный срок.
18. Для внесения изменений и дополнений в учредительные документы, не влекущих перерегистрацию, в регистрирующий орган представляются:
заявление, составляемое в произвольной форме;
решение либо выписка из решения полномочного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, скрепленное печатью;
три экземпляра изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, которые могут быть оформлены в виде приложения к прежним учредительным документам либо как учредительные документы в новой редакции. Если учредительные документы в соответствии с законом подлежат нотариальному удостоверению, то и вносимые в них изменения и дополнения должны быть удостоверены в нотариальном порядке;
подлинники прежних учредительных документов свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации), статистическая карточка и свидетельство налогоплательщика.

15. Құжаттар ұсынылғаннан кейiн тiркеушi орган:
ұсынылған құжаттар пакетiнiң толықтығын және олардың дұрыс жасалғандығын Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкестiгiн тексередi;
мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы бұрынғы куәлiктiң күшiн жою туралы және қолданыстағы заңдар бұзылмаған жағдайда белгiленген тәртiпке сәйкес заңды тұлғаны қайта тiркеу туралы бұйрық шығарады;
Реестрге және электрондық регистрге заңды тұлға туралы мәлiметтердi енгiзедi;
тiркеген күннен бастап бiр жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк статистика органына заңды тұлғаны мемлекеттiк қайта тiркегенi туралы хабарлама жiбередi;
заңды тұлғаны қайта тiркеу туралы белгiленген үлгiдегi куәлiк бередi.
iстi жаңа құрылтай құжаттармен немесе бұрынғы құрылтайшы құжаттарға қосымша ретiнде енгiзiлетiн өзгертулер мен толықтырулар, сондай-ақ бұрынғы куәлiктiң түпнұсқасымен, статистикалық карточканың, салық төлеушiнiң куәлiгiнiң түпнұсқаларымен және заңды тұлғаның басқа құжаттарымен толықтырады. Iс қалыптастырылып болғаннан кейiн (тиiстi мөртабандар мен мөрлер қойылғаннан кейiн) құрылтай құжаттардың түпнұсқасы өкiлеттi тұлғаға қайтарылады;
заңды тұлғаның мемлекеттiк қайта тiркеуiн жүргiзгендiгi туралы мәлiметтi бiрыңғай Мемлекеттiк регистрiне енгiзу үшiн әдiлет органына хабарлайды.
16. Заңнамалық актiлерiнде қарастырылған негiз бойынша заңды тұлғаның қайта тiркелуiнсiз құрылтай құжаттарына енгiзiлген өзгерiстер жарамсыз болып табылады.
5. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгертулер
мен толықтырулар енгiзудiң тәртiбi
17. Заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлуi қайта тiркелуге апарып соқпайтын және алымды төлемей-ақ жүзеге асатын басқа мәлiметтердiң өзгеруi туралы хабарлауға мiндеттi. Заңды тұлға құрылтай құжаттарына мұндай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлетiн жағдайда бұл жайлы бiр ай мерзiм iшiнде тiркеушi органға хабарлауға тиiс.
18. Қайта тiркелуге әкелiп соқпайтын өзгерiстер мен толықтыруларды құрылтай құжаттарына енгiзу үшiн тiркеушi органға:
өз еркiмен жазылған арыз;
құрылтай құжаттарға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы заңды тұлғаның өкiлдi органының мөрi басылған шешiмi немесе одан келтiрiлген үзінді;
бұрынғы құрылтай құжаттарына қосымша ретiнде немесе құрылтай құжаттары жаңа редакция түрiнде рәсiмделуi мүмкiн болатын заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерiстерi мен толықтыруларының үш данасы. Eгep заңға сәйкес құрылтай құжаттарды нотариалды куәландыру қажет болса, онда оған енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар да нотариалды тәртiпте куәландырылуы қажет;
бұрынғы құрылтай құжаттарының мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiгiнiң, статистикалық карточкасы мен салық төлеушiнiң куәлiгiнiң түпнұсқалары ұсынылады.

19. После получения указанных документов регистрирующий орган:
проверяет правильность их составления и соответствие вносимых изменений и дополнений законодательству;
издает приказ о регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы в случае отсутствия недостатков;
вносит в Реестр и в электронный регистр юридических лиц, новые сведения о юридическом лице;
в течение одного рабочего дня со дня регистрации направляет в государственный орган статистики извещение о произведенной регистрации внесения изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица;
после оформления изменений и дополнений (проставления соответствующих штампов и печати) один экземпляр возвращается уполномоченному лицу юридического лица, а другие документы подшиваются к регистрационным материалам юридического лица. В случае если учредительные документы представлены в новой редакции, то подлинники прежних учредительных документов возврату не подлежат;
уведомляет орган юстиции о произведенной регистрации внесения изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица для внесения изменений в единый Государственный регистр юридических лиц.
20. В случае изменения места нахождения юридического лица на территории города Алматы регистрирующий орган:
издает приказ о регистрации внесенных изменений в учредительные документы, выдаче переоформленного свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и аннулировании прежнего свидетельства;
вносит в Реестр и в электронный регистр юридических лиц сведения о месте нахождения юридического лица;
выдает свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации), а также статистическую карточку с указанием нового места нахождения юридического лица, прежних регистрационного номера и даты регистрации (перерегистрации). Подлинник учредительного документа после проставления соответствующих штампов и печати регистрирующего органа возвращается уполномоченному лицу;
подшивает к регистрационным материалам юридического лица прежние подлинники статистической карточки и другие представленные документы.
6. Выдача дубликата свидетельства о регистрации
21. По заявлению юридического лица регистрирующий орган в течение трех рабочих дней производит выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации.
За выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации юридического лица взимается сбор за государственную регистрацию юридических лиц в порядке, определяемом Налоговым кодексом Республики Казахстан.
7. Регистрация ликвидации юридического лица

19. Тiркеушi орган көрсетiлген құжаттарды алғаннан кейiн:
олардың дұрыс жасалғандығын және енгiзiлетiн өзгертулер мен толықтырулардың заңға сәйкестiгiн тексередi;
кемшiлiктерi болмаған жағдайда құрылтай құжаттарына енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу туралы бұйрық шығарады;
Тiркелiмге және заңды тұлғалардың электрондық регистрiне заңды тұлғалар туралы жаңа деректердi енгiзедi;
тiркеген күннен кейiн бiр жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк статистика органына заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына енгiзiлген өзгерiстермен толықтырулардың тiркелгенi туралы хабарлама жiбередi;
өзгерiстер мен толықтырулар ресiмделгеннен (тиiстi мөртабандар мен мөр қойылғаннан) кейiн бiр данасы заңды тұлғаның өкiлеттi тұлғасына қайтарылады, ал өзге құжаттар заңды тұлғаның тiркеу iстерiне тiгiледi. Құрылтай құжаттары жаңа редакцияда тапсырылған жағдайда, бұрынғы құрылтай құжаттарының түпнұсқалары қайтарылуға жатпайды;
заңды тұлғалардың бiрыңғай Мемлекеттiк регистрiне өзгерiстер енгізу үшiн заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуiне тiркеу жүргiзгендiгi туралы әдiлет органына хабарлайды.
20. Алматы қаласының аумағында заңды тұлғаның мекен-жайы өзгерген жағдайда тiркеушi орган:
құрылтай құжаттарына енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу, мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы қайта толтырылған куәлiктi беру және бұрынғы куәлiктi жою туралы бұйрық шығарады;
Реестрге және заңды тұлғалардың регистрiне электрондық заңды тұлғаның мекен-жайы туралы мәлiметтердi енгiзедi;
жаңа мекен-жайы, жаңа тiркелген нөмiрi және заңды тұлғаның жаңа тiркелген (қайта тiркелген) күнi көрсетiлген заңды тұлғаны тiркеу (қайта тiркеу) туралы белгiлi үлгiдегi куәлiктi және статистикалық карточканы бередi. Тiркеушi органның тиiстi мөртабандары мен мөрлерi қойылғаннан кейiн құрылтай құжаттың түпнұсқасы уәкiлеттi тұлғаға берiледi;
бұрынғы статистикалық карточкасының түпнұсқалары мен тапсырылған өзге де құжаттарды заңды тұлғаның тiркеу материалдарына тiгедi.
6. Тiркеу туралы куәлiктiң телқұжатын беру
21. Заңды тұлғаның өтiнiшi бойынша тiркеушi орган үш жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктердiң телқұжатын бередi.
Заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк дубликатын беру үшiн Қазақстан Республикасының Салық  кодексiнде  белгiленген тәртiппен заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым алынады.
7. Заңды тұлғаны таратуды тiркеу

22. Собственник имущества юридического лица или уполномоченный орган, принявший решение о ликвидации юридического лица, обязан незамедлительно сообщить об этом регистрирующему органу.
23. Регистрирующий орган, получив решение о ликвидации или реорганизации юридического лица, проверяет соблюдение порядка ликвидации или реорганизации, предусмотренного законодательными актами Республики Казахстан.
Для регистрации прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации представляются:
1) заявление о регистрации ликвидации по установленной форме (Приложение 6);
2) решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного на то учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица;
3) учредительные документы, свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) и статистическая карточка;
4) документ, подтверждающий публикацию в печатном издании информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
5) промежуточный ликвидационный баланс, содержащий сведения о составе имущества ликвидируемого юридического лица, перечне заявленных кредиторами претензий, а также результатах их рассмотрения;
6) ликвидационный баланс;
7) решение собственника имущества юридического лица или иного органа, принявшего решение о ликвидации юридического лица, об утверждении промежуточного и ликвидационного балансов, скрепленное печатью юридического лица;
8) документ об уничтожении печати юридического лица;
9) справка об отсутствии налоговой задолженности;
10) уведомление уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций об аннулировании выпуска акций (для акционерных обществ);
11) квитанция или документ, подтверждающие уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию ликвидацию юридического лица.
Регистрация прекращения деятельности юридического лица, ликвидированного по решению суда, осуществляется на основании решения суда.
Регистрирующий орган в течение 7 дней с момента получения документов, указанных в пункте 23 настоящих Правил:
проверяет соблюдение порядка ликвидации, предусмотренного законодательством и уставом юридического лица;
издает приказ о регистрации прекращения деятельности юридического лица, аннулировании свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и исключении его из Реестра и из электронного регистра юридических лиц. При выявлении нарушений установленного порядка ликвидации юридического лица регистрирующий орган выносит приказ об отказе в регистрации ликвидации;
вносит в Реестр и в электронный регистр юридических лиц, сведение о прекращении деятельности юридического лица;
уведомляет орган юстиции о регистрации прекращения деятельности юридического лица.
Подлинники учредительных документов, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и статистической карточки, а также другие представленные для регистрации ликвидации документы хранятся в регистрирующем органе.

22. Заңды тұлғаны тарату туралы шешiм қабылдаған заңды тұлғаның мүлкiнiң меншiк иесi немесе уәкiлеттi орган бұл жайында тiркеушi органға бiрден хабарлауға мiндеттi.
23. Тiркеуші орган, заңды тұлғаны тарату немесе қайта ұйымдастыру туралы шешiмдi алғаннан кейiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде қарастырылған тарату немесе қайта ұйымдастыру тәртiбiнiң сақталуын тексередi.
Заңды тұлғаның таратылу негiздемесi бойынша қызметiнiң тоқтатылуын тiркеу үшiн:
1) белгiленген нысан бойынша таратылуды тiркеу туралы өтiнiш (6 қосымша);
2) заңды тұлғаның мүлкiнiң меншiк иесiнiң немесе меншiк иесi уәкiлеттік берген органның не оған заңды тұлғаның мөрi басылған құрылтай құжаттарымен уәкiлеттiк берген заңды тұлға органының шешiмi;
3) құрылтай құжаттары, мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк және статистикалық карточка;
4) заңды тұлғаның таратылуы, кредиторлар қойған талаптарды мәлiмдеудiң тәртiбi мен мерзiмдерi туралы баспасөз басылымдарында ақпараттың жарияланғанын растайтын құжат;
5) таратылатын заңды тұлға мүлкiнiң құрамы, кредиторлар мәлiмдеген талаптардың тiзбесi туралы мәлiметтер қамтылған аралық тарату балансы, сондай-ақ оларды қарау нәтижелерi;
6) тарату балансы;
7) заңды тұлға мүлкi меншiк иесiнiң немесе заңды тұлғаны тарату туралы, заңды тұлғаның мөрi басылған аралық және тарату баланстарын бекiту туралы шешiмдi қабылдаған өзге органның шешiмi;
8) заңды тұлғаның мөрiнiң жойылғандығы туралы құжаты;
9) салық берешегiнiң жоқ екендiгi туралы анықтама;
10) акция шығарылымдарының (акционерлiк қоғамдар үшiн) күшi жойылғандығы туралы қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның хабарламасы;
11) заңды тұлғалардың мемлекеттiк тiркелгенi үшiн бюджетке алым төленгенiн растайтын түбiртек немесе құжат табыс етiледi.
Соттың шешiмi бойынша таратылған заңды тұлға қызметiнiң тоқтатылуын тiркеу, сот шешiмiнiң негiзiнде жүзеге асырылады.
Тiркеушi орган осы Ереженiң 23-тармағында көрсетiлген құжаттарды алғаннан кейiн 7 күн iшiнде:
заңмен және заңды тұлғаның жарғысымен қарастырылған тарату тәртiбiнiң сақталуын тексередi;
Заңды тұлғаның таратылуын тiркеу, мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктi жою және оны Реестрдiң шығару туралы бұйрық шығарады. Заңды тұлғаны таратудың белгiленген тәртiбiн бұзушылық анықталған жағдайда тiркеушi орган тiркеуден бас тарту туралы бұйрық шығарады.
Реестрге және заңды тұлғалардың электронды регистрiн заңды тұлға қызметiнiң тоқтатылғандығы туралы мәлiметтердi енгiзедi;
Заңды тұлғаның қызметiн тоқтатқандығын тiркеу туралы әдiлет органына хабарлайды.
Құрылтай құжаттары, мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк және статистикалық карточканың түпнұсқалары, сондай-ақ таратуды тiркеуге ұсынылған өзге де құжаттар тiркеушi органда сақталады.

24. Регистрация ликвидации юридического лица, признанного судом банкротом, осуществляется на основании решения суда о признании банкротом и определения суда о завершении конкурсного производства. В данном случае представление в регистрирующий орган заявления о регистрации ликвидации не требуется.
8. Сроки государственной регистрации. Отказ в регистрации
25. Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц должна быть произведена не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
26. При представлении неполного пакета документов, наличия в них недостатков, выявленных в ходе их рассмотрения, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста) или перевода и нотариального заверения, а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами, срок государственной регистрации (перерегистрации) прерывается.
27. В случае, если юридическое лицо не получило лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности по истечении шести месяцев со дня государственной регистрации в качестве юридического лица, то регистрирующий орган вправе обратиться в специализированный финансовый суд о принудительной ликвидации юридического лица.
28. Нарушение порядка создания и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствие учредительных документов законодательным актам Республики Казахстан, а также непредставление передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствие в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица влекут отказ в государственной регистрации и перерегистрации юридического лица.
29. В случае отказа в регистрации либо перерыва срока регистрации уполномоченным органом издается и вручается заявителю приказ, содержащий ссылку на нарушение конкретного закона (его конкретной статьи). При отказе в государственный регистрации (перерегистрации) заявление, документы, содержащие нарушения законодательства, и уплаченный сбор за государственную регистрацию (перерегистрацию) возврату не подлежат.
30. В случае объявления перерыва срока регистрации (перерегистрации) не возвращаются документы, содержащие нарушение действующего законодательства, явившееся основанием для перерыва срока регистрации (перерегистрации). После перерыва течение срока начинается заново: время, истекшее до перерыва, не засчитывается в новый срок.

24. Сот банкрот деп таныған заңды тұлғаны таратуды тiркеу банкрот деп тану туралы сот шешiмi және байқау өндiрiсiнiң аяқталғаны туралы сот анықтамасы негiзiнде жүзеге асырылады. Бұл жағдайда тiркеушi органға таратуды тiркеу туралы арызды тапсыру қажет емес.
8. Мемлекеттiк тiркеу мерзiмi. Тiркеуден бас тарту
25. Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) қажеттi құжаттармен қоса берiлген өтiнiш үш жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей жүргiзiлуге тиiс.
26. Құжаттардың толық емес пакетi ұсынылған, оларды қарастыру барысында анықталған жетiспеушiлiктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының {маманның) қорытындысы немесе аударым және нотариалды растау қажет болған жағдайларда, сондай-ақ заңнамалық актiлерi қарастыратын басқа да негiздемелер бойынша мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) мерзiмi үзіледі.
27. Егер заңды тұлға заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу күнiнен бастап алты ай iшiнде делдал және (немесе) дилерлiк қызметтердi жүзеге асыруға қаржы рыногы және қаржылық ұйымдарды реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органнан лицензия алмаған жағдайда тiркеушi орган мамандандырылған қаржы сотына заңды тұлғаны мәжбүрлеп тарату туралы арыз беруге құқылы.
28. Заңды тұлғаны құрудың және қайта ұйымдастырудың Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде белгiленген тәртiбiн бұзу, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес келмеуi, сондай-ақ табыстау актiсiн немесе бөлу балансын, ұсынбау не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқық мұрагерлiгi туралы ережелердiң болмауы, заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеуден және қайта тiркеуден бас тартуға әкеп соғады.
29. Тiркеуден бас тартқан немесе тiркеу мерзiмiн үзген жағдайларда тiркеушi орган нақты заңның (оның нақты бабының) бұзылғанына сiлтемесi бар бұйрық шығарады. Бас тартылған жағдайда өтiнiш, заңдарға қайшылығы бар құжаттар және мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) үшiн төленген алым қайтарылуға жатпайды.
30. Тiркеу (қайта тiркеу) мерзiмiнiң үзiлiсi жарияланған жағдайда тiркеу (қайта тiркеу) мерзiмiнiң үзiлiсiне себеп болған, қолданып жүрген заңға қайшылығы бар құжаттар қайтарылмайды. Үзiлiстен кейiн мерзiмнiң өтуi қайтадан басталады: үзiлiске дейiн өткен уақыт жаңа мерзiмге есептелмейдi.

31. Регистрация изменений и дополнений в учредительные документы, не влекущих государственную перерегистрацию, осуществляется в те же сроки, какие предусмотрены в настоящих Правилах для регистрации юридического лица. При представлении неполного пакета документов или наличия в них нарушений законодательства регистрирующий орган выносит отказ в регистрации изменений и дополнений в учредительные документы.
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации (перерегистрации) юридических лиц -
участников регионального финансового
центра города Алматы
________________________________________
Наименование регистрирующего органа
Заявление о государственной регистрации
юридического лица
1. Форма организации (укажите в соответствующей ячейке х)
юридическое лицо _______________________________________________
2. Наименование юридического лица
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Участие в составе юридического лица
иностранных инвесторов (укажите в соответствующей ячейке х)
1) да _______ 2) нет ____________
4. Юридическое лицо является дочерней организацией (укажите в
соответствующей ячейке х)
1) да _________ 2) нет ___________
5. Осуществление деятельности юридического лица на основании
Типового устава (укажите в соответствующей ячейке х)
1) да _________ 2) нет ____________
6. Место нахождение юридического лица
Почтовый индекс: _______________________________________________
Район в городе: ________________________________________________
Улица, микрорайон, квартал, переулок,
проспект: ______________________________________________________
Номер дома: ____________________________________________________
Квартира, комната: _____________________________________________
Номер телефона: ________________________________________________
Номер факса: ___________________________________________________
7. Сведения о руководителе юридического лица, (укажите
в соответствующей ячейке х)
1) гражданин Республики Казахстан ______________________________
2) иностранное лицо ____________________________________________
3) лицо без гражданства ________________________________________
Ф.И.О. _________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: _____________________________
Номер, дата выдачи документа, удостоверяющего личность, кем
выдан __________________________________________________________
Страна постоянного местожительства _____________________________
РНН, (в случае отсутствия указать номер налоговой регистрации
в стране регистрации гражданства) ______________________________
Номер телефона: ________________________________________________
Номер факса: ___________________________________________________
E-mail: ________________________________________________________

31. Құрылтай құжаттарына мемлекеттiк қайта тiркеуге әкелiп соқпайтын өзгерiстер мен толықтырулардың енгiзiлуiн тiркеу заңды тұлғаны тiркеу үшiн осы Ережеде қарастырылған мерзiмдерде жүзеге асырылады. Құжаттардың толық емес пакетi ұсынылып немесе оларда заңға қайшылықтар болған жағдайда тiркеушi орган құрылтай құжаттарына енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеуден бас тартады.
Заңды тұлғалар-Алматы
қаласының өңiрлiк қаржы
орталығының қатысушыларын
мемлекеттiк тiркеу
(қайта тiркеу) Ережесiне
1 қосымша
_________________________
Тiркеушi органның атауы
Заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы өтiнiш
1. Ұйым нысаны (тиiстi х ұясында көрсетiңiз) заңды тұлға __________
2. Заңды тұлғаның атауы ___________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Заңды тұлғаның құрамында қатысу
Шетел инвесторлары (тиiстi х ұясында көрсетiңiз)
1) иә __________________     2) жоқ __________________
4. Заңды тұлға еншiлес ұйым болып табылады (тиiстi x ұясында
көрсетiңiз)
1) иә __________________     2) жоқ __________________
5. Типтiк жарғы негiзiнде заңды тұлғаның қызметiн жүзеге асыру
(тиiстi х ұясында көрсетiңiз)
1) иә __________________     2) жоқ __________________
6. Заңды тұлғаның мекен-жайы
Почта индексi: ____________________________________________________
Қаладағы ауданы: __________________________________________________
Көше, ықшамаудан, махалла, тұйық көше,
даңғыл: ___________________________________________________________
үйдің нөмірі: _____________________________________________________
пәтер, бөлме: _____________________________________________________
телефон нөмiрi: ___________________________________________________
факс нөмiрi: ______________________________________________________
7. Заңды тұлғаның басшысы туралы мәлiмет (тиiстi х ұясында
көрсетiңiз) Қазақстан Республикасының азаматы _____________________
2) шетел азаматы __________________________________________________
3) азаматтығы жоқ тұлға ___________________________________________
Аты-жөнi __________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: ___________________________________
Нөмiрi, жеке басын куәландыратын құжаттың берiлген күнi, кiммен
берiлдi ___________________________________________________________
Тұрақты мекендейтiн елi ___________________________________________
СТН, (жоқ болған жағдайда азаматтығы тiркелген елдегi салық тiркеу
нөмiрi) ___________________________________________________________
Телефон нөмiрi: ___________________________________________________
Факс нөмiрi: ______________________________________________________
E-mail: ___________________________________________________________

8. Форма собственности (укажите в соответствующей ячейке х)
1) государственная _______________ 2) частная __________________
9. Основной вид деятельности:
________________________________________________________________
10. Размер уставного капитала __________________________________
11. Вид уставного капитала (для нерезидента) ___________________
12. Состав учредителей юридического лица (укажите
в соответствующей ячейке х)
юридическое лицо _______________________________________________
физическое лицо ________________________________________________
Юридическое лицо (резидент)
Наименование ___________________________________________________
________________________________________________________________
Дата регистрации и регистрационный номер _______________________
Код ОКПО _______________________________________________________
РНН ____________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _____________________________________
Сумма вклада (тыс. тенге, иностранная валюта) __________________
Юридическое лицо (нерезидент)
Страна регистрации _____________________________________________
Наименование ___________________________________________________
Регистрационный номер (согласно выписки из торгового реестра,
или другого легализованного документа, удостоверяющего, что
субъект является юридическим лицом) ____________________________
Дата регистрации _______________________________________________
Код ОКПО, либо вид деятельности ________________________________
РНН, либо номер налоговой регистрации __________________________
Доля в уставном капитале, % ____________________________________
Сумма вклада ___________________________________________________
Физическое лицо (гражданин Республики Казахстан)
Ф.И.О. _________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: _____________________________
Номер, дата выдачи документа, удостоверяющего личность, кем
выдан __________________________________________________________
Страна постоянного местожительства _____________________________
РНН ____________________________________________________________
Доля в уставном капитале % _____________________________________
Сумма вклада ___________________________________________________
Физическое лицо (иностранный гражданин)
Ф.И.О. _________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: _____________________________
Номер, дата выдачи документа, удостоверяющего личность, кем
выдан __________________________________________________________
Страна постоянного местожительства _____________________________
Номер налоговой регистрации ____________________________________
Доля в уставном капитале, % ____________________________________
Сумма вклада ___________________________________________________

8. меншiк нысаны {тиiстi x ұясында көрсетiңiз) ____________________
1) мемлекеттiк __________     2) жекеменшiк __________
9. негiзгi қызмет түрi: ___________________________________________
10. Жарғы капиталының көлемi ______________________________________
11. Жарғы капиталының түрi (бейрезидент үшiн) _____________________
12. Заңды тұлғаның құрылтайшылар құрамы (тиiстi x ұясында
көрсетiңiз) _______________________________________________________
2) жеке тұлға _____________________________________________________
Заңды тұлға (резидент)
Атауы _____________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тiркеу және қайта тiркеу датасы ___________________________________
ОҚЖК коды _________________________________________________________
СТН _______________________________________________________________
Жарғы капиталындағы үлесi % _______________________________________
Салым сомасы (мың теңге, шетел валютасы) __________________________
Заңды тұлға (бейрезидент) _________________________________________
Тiркелу елi _______________________________________________________
атауы _____________________________________________________________
сауда тiзiлiмiнен алынған көшiрмеге немесе субъектiнiң заңды тұлға
екендiгiн растайтын басқа заңдастырылған құжатқа сәйкес тiркеу
нөмiрi ____________________________________________________________
Тiркелу датасы ____________________________________________________
ОҚЖК коды немесе қызмет түрi ______________________________________
СТН немесе салық тiркеу нөмiрi ____________________________________
Жарғы капиталындағы үлесi % _______________________________________
Салым сомасы _______________________________________________________
Жеке тұлға (Қазақстан Республикасының азаматы)
Аты-жөнi __________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: ___________________________________
Нөмiрi, жеке басын куәландыратын құжаттың берiлген күнi, кiммен
берiлдi ___________________________________________________________
Тұрақты мекендейтiн елi ___________________________________________
СТН _______________________________________________________________
Жарғы капиталындағы үлесi % _______________________________________
Салым сомасы ______________________________________________________
Жеке тұлға (шетел азаматы)
Аты-жөнi __________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: ___________________________________
Нөмiрi, жеке басын куәландыратын құжаттың берiлген күнi, кiммен
берiлдi ___________________________________________________________
Тұрақты мекендейтiн елi ___________________________________________
Салық тiркеу нөмiрi _______________________________________________
Жарғы капиталындағы үлесi % _______________________________________
Салым сомасы ______________________________________________________

13. Ожидаемая (примерная) численность занятых человек __________
14. Создание юридического лица предшествует реорганизация
(укажите в соответствующей ячейке х)
1) преобразование _______________ 2) слияние ___________________
3) выделение ____________________ 4) разделение ________________
15. Количество юридических лиц, участвующих в реорганизации ____
16. В случае преобразования необходимо указать следующие сведения:
Прежнее наименование юридического лица _________________________
Код ОКПО _______________________________________________________
РНН ____________________________________________________________
17. В случае слияния необходимо указать следующие сведения:
Наименования юридических лиц, участвующих в слиянии ____________
Код ОКПО _______________________________________________________
РНН ____________________________________________________________
18. В случае выделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование действующего юридического лица, из которого
выделено новое юридическое лицо ________________________________
Код ОКПО _______________________________________________________
PНН ____________________________________________________________
19. В случае разделения необходимо указать следующие сведения:
Наименование юридического лица, на базе которого созданы
юридические лица _______________________________________________
Код ОКПО _______________________________________________________
РНН ____________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
"___" _________ 200_года.
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации (перерегистрации) юридических лиц -
участников регионального финансового
центра города Алматы
Перечень документов, представляемых для регистрации
1.  Для государственной регистрации юридического лица - участника финансового центра представляются следующие документы:
Заявление о регистрации;
Три экземпляра устава;
Три экземпляра протокола учредительного собрания;
Доверенность (два экземпляра);
Документ, подтверждающий место нахождения юридического лица - участника финансового центра;
Справка об отсутствии налоговой задолженности;
Квитанция или копия платежного поручения об уплате сбора за регистрацию.
Примечание:
В случае если учредители приняли решение осуществлять свою деятельность на основе Типового устава, то представления устава в процессе государственной регистрации товарищества не требуется.
В данном случае заявление подписывается всеми учредителями, подлинность подписей которых должна быть нотариально удостоверена.

13. күтiлетiн (шамамен) жұмыс iстейтiн Адам саны __________________
14. Заңды тұлғаны құру қайта құру жолы
(тиiстi х ұясында көрсетiңiз)
1) қайта құру __________   2) қосылу __________
3) бөлу ________________   4) бөлiну __________
15. қайта ұйымдастыруға қатысатын заңды тұлғалардың саны __________
16. Қайта құрылған жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету қажет:
Заңды тұлғаның бұрынғы атауы ______________________________________
ОҚЖК коды _________________________________________________________
СТН _______________________________________________________________
17. Қосылған жағдайда келесi мәлiметтердi көрсету қажет:
Қосылуға қатысатын заңды тұлғалардың атауы ________________________
ОҚЖК коды _________________________________________________________
СТН _______________________________________________________________
18. Бөлу кезiнде келесi мәлiметтердi көрсету:
Жаңа заңды тұлға бөлiнген жұмыс iстейтiн заңды тұлғаның атауы _____
ОҚЖК коды _________________________________________________________
PHH _______________________________________________________________
19. Бөлiну кезiнде келесi мәлiметтердi көрсету:
Базасында заңды тұлға құрылған заңды тұлғаның атауы _______________
ОҚЖК коды _________________________________________________________
СТН _______________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң аты-жөнi және қолы
"___"____________________ 200__ жыл.
Заңды тұлғалар-Алматы
қаласының өңiрлiк қаржы
орталығының қатысушыларын
мемлекеттiк тiркеу
(қайта тiркеу) Ережесiне
2 қосымша
Тiркеуге ұсынатын құжаттардың тiзiмi
1. Қаржы орталығының заңды тұлға-қатысушысын мемлекеттiк тiркеу үшiн келесi құжаттар ұсынылады:
тiркеу туралы өтiнiш;
жарғының үш данасы;
үш дана құрылтай жиналысының хаттамасы;
сенiмхат (екi дана)
Қаржы орталығының заңды тұлға-қатысушысының тұрған жерiн растайтын құжат;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет алдында құрылтайшылардың берешегi жоқ екендiгi туралы анықтама;
тiркеу үшiн алым төленгенi туралы түбiртек немесе төлем тапсырмасының көшiрмесi.
Ескерту:
Мына жағдайда, егер серiктестiк құрылтайшылары өз қызметiн серiктестiктiң Үлгi жарғысы негiзiнде жүзеге асыру жөнiнде шешiм қабылдаған болса, серiктестiктi мемлекеттiк тiркеу кезiнде жарғыны ұсыну талап етiлмейдi.
Осы жағдайда арызға барлық құрылтайшылар қол қояды, қолдардың растығы нотариалды куәландырылады.

2. При регистрации юридических лиц с иностранным участием кроме документов, указанных в пункте 1, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно должны быть представлены:
Легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки.
Копия паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя -иностранного физического лица, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки.
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации (перерегистрации) юридических лиц -
участников регионального финансового
центра города Алматы
ИЗВЕЩЕНИЕ
о государственной регистрации (перерегистрации)
юридического лица, об изменении места нахождении
юридического лица, наименование юридического лица
1.
Укажите "X" в соответствующей ячейке:
1.1
Регистрация
1.2
Перерегистрация

2. Шетел қатысатын заңды тұлғаларды тiркеу кезiнде 1 тармақта көрсетiлген құжаттардан басқа, егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарда өзгеше белгiленбесе, осы тәртiппен көзделген құжаттардан басқа, қосымша:
Құрылтайшы - шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттiң заңдары бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын сауда тiзiлiмiнен заңды көшiрмесi немесе басқа да заңы құжат мемлекеттiк және орыс тiлдерiне нотариалдық жолмен куәландырылған аудармасымен қоса.
Құрылтайшының-шетелдiк жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын паспорттың көшiрмесi немесе басқа да құжат мемлекеттiк және орыс тiлдерiне нотариалдық жолмен куәландырылған аудармасымен қоса табыс етiлуге тиiс.
Заңды тұлғалар-Алматы
қаласының өңiрлiк қаржы
орталығының қатысушыларын
мемлекеттiк тiркеу
(қайта тiркеу) Ережесiне
3 қосымша
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы, заңды тұлғаның орналасу орнының өзгеруі,
заңды тұлғаның атауы туралы
ХАБАРЛАМА
1.
Сәйкес ұяшықта "X" көрсетіңіз
1.1.
Тіркеу
1.2.
Қайта тіркеу

1) юридическое лицо-участник регионального финансового центра
города Алматы (далее - участник финансового центра)
__________________________________________________________________
2. Наименование ликвидируемого юридического лица-участника
финансового центра, подлежащего снятию с учета ___________________
3. Регистрационный номер юридического лица-участника финансового
центра ___________________________________________________________
4. Основание ликвидации __________________________________________
5. Ликвидация юридического липа-участника финансового центра,
(укажите в соответствующей ячейке х)
1) добровольная _________________ 2) принудительная ______________
6. Решение о ликвидации (снятии с учета) принято (укажите в
соответствующей ячейке х) ________________________________________
1) собственником имущества _______________________________________
2) уполномоченного собственником органом _________________________
3) судом _________________________________________________________
4) органом юридического лица-участника финансового центра,
уполномоченного учредительными документами _______________________
7. Номер решения и дата его принятия
__________________________________________________________________
8. Наименование печатного органа, в котором опубликовано
объявление о ликвидации юридического лица - участника финансового
центра ___________________________________________________________
9. Номер и дата публикации
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
10. Промежуточный ликвидационный баланс утвержден (указать номер
и дату) __________________________________________________________
11. Ликвидационный баланс утвержден (указать номер и дату)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
"__" ___________ 200_года
К заявлению прилагаются:

1) заңды тұлғалар-Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының
Қатысушысы (әрi қарай - қаржы орталығының қатысушысы) _____________
2. Есептен алуға жататын қаржы орталығының қатысушысы-таратылатын
заңды тұлғаның атауы ______________________________________________
3. Қаржы орталығының қатысушысы - заңды тұлғаның тiркеу нөмiрi ____
4. Тарату негiзi __________________________________________________
5. Қаржы орталығының қатысушысы-заңды тұлғаны тарату
(тиiстi x ұясында көрсетiңiз)
1) өз еркiмен ________    2) мәжбүрлеу __________
6. Тарату (есептен алу) туралы шешiм қабылданды (тиiстi х ұясында
көрсетiңiз) _______________________________________________________
1) мүлiктiң иесi __________________________________________________
2) меншiк иесiмен уәкiл етiлген орган _____________________________
3) сотпен _________________________________________________________
4) құрылтайшы құжаттармен уәкiл етiлген, қаржы орталығының
қатысушысы-заңды тұлғаның органы __________________________________
7. шешiм нөмiрi және оның қабылданған күнi ________________________
8. Қаржы орталығының қатысушысы-заңды тұлғаны тарату туралы
хабарлама жарияланған баспа органының атауы _______________________
9. жарияланған нөмiрi және датасы _________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
10. аралық тарату балансы бекiтiлдi (нөмiрi және датасын көрсету)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
11. тарату балансы бекiтiлдi (нөмiрi және датасын көрсету)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң аты-жөнi және қолы
"___"______________ 200__ жыл
Өтiнiшке қосымша берiледi: