О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года N 4 "Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 сентября 2006 года N 48. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2006 года N 4424. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 36
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 20.02.2015 № 36 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности, руководствуясь подпунктом 4-1)  статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года N 4 "Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2741, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., N 13-16, ст. 915) следующие дополнения и изменения:
в  Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности, утвержденной названным приказом:
в пункте 7 после слова "ответственности" дополнить словами "согласно нормам Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией"";
в пункте 8:
в абзаце первом слова ", с обязательным приложением копии акта о наложении взыскания" исключить;
в подпункте 1) слово "незамедлительно" заменить словами "в течение 3-х рабочих дней с момента получения сообщения о рассмотрении дела (материала) о коррупционном правонарушении";
в подпункте 2):
слово "незамедлительно" заменить словами "в течение 3-х рабочих дней";
слова ", с обязательным приложением копии акта о наложении взыскания" исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Государственными органами и должностными лицами, деятельность которых поднадзорна военному или транспортному прокурорам, карточка направляется в военное или региональное транспортное управления Комитета соответственно.";
в пункте 11:
в абзаце первом:
предложение второе и третье исключить;

"Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасаған, тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке алу туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 4 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 13 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4424 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2015 жылғы 20 ақпандағы № 36 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 20.02.2015 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасаған, тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке алуды жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасаған, тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке алу туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 4  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2741 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері Бюллетенінде 2004 ж., N 13-16 915 бап. жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген, Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасаған, тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке алу туралы Нұсқаулықта:
7-тармақта "жауаптылыққа" сөздерінен соң "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының нормаларына сәйкес" сөздерімен толықтырылсын;
8-тармақта:
бірінші азат жолда "жаза салу туралы актінің көшірмесін міндетті түрде қосу арқылы" сөздері алып тасталсын;
1) тармақшада "кідірмей" сөзі "сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы істі (материалды) қарау жөніндегі хабарламаны алған сәттен бастап 3 жұмыс күнінің ішінде" сөздерімен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"кідірмей" сөзі "3 жұмыс күнінің ішінде" сөздерімен ауыстырылсын;
"жаза салу туралы актінің көшірмесін міндетті түрде қосу арқылы" сөздері алып тасталсын;
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. Қызметі әскери және көлік прокурорларының қадағалауындағы мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалар Комитеттің соған сәйкес әскери және аймақтық көлік басқармаларына кәртішкені жолдайды.";
11-тармақта:
бірінші азат жолында:
екінші және үшінші сөйлемдері алып тасталсын;

слова "Пункт 4", "В пункте 5", "В пункте 6", "в пункте 7", "В пункте 8" заменить словами "Пункт 2", "В пункте 3", "В пункте 4", "в пункте 5", "В пункте 6", соответственно;
в абзаце втором слова "В пунктах 9-17" заменить словами "В пунктах 7-11";
в пункте 12:
в абзаце первом слова "в пунктах 18, 19" заменить словами "в пунктах 12, 13";
в абзаце втором слова "Пункты 20, 21" заменить словами "Пункты 14, 15";
в пункте 14 слова "не позднее 5 рабочих дней" заменить словами "в течение 3-х рабочих дней";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Карточки, содержащие неполные либо недостоверные сведения, заполненные с нарушением требований настоящей Инструкции или на бланках неустановленного образца, не регистрируются и подлежат возврату в орган, их выставивший, в течение 3-х рабочих дней, после поступления.
Откорректированные карточки, в течение 3 рабочих дней со дня поступления, подлежат направлению в региональное управление Комитета для регистрации.";
в пункте 17 по тексту слова "незамедлительно" заменить словами "в течение 3-х рабочих дней";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. В целях обеспечения полноты учета и контроля своевременности предоставления карточек, субъектам правовой статистики и специальных учетов необходимо ежеквартально (до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом) проводить сверки с соответствующим банком данных регионального управления Комитета.
График, образцы и формы актов сверок предварительно согласовываются с региональным управлением Комитета.";
пункт 19 после слов "поступление на государственную службу" дополнить словами ", и при переводе административного государственного служащего на другую государственную должность";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Истребование информации производится путем направления в Комитет запроса на лицо, уполномоченное на выполнение государственных функций, либо приравненное к ним, в том числе претендующее на поступление на государственную службу, согласно приложению 3.
Запросы, направляемые для определения повторности совершения лицом дисциплинарного правонарушения, также оформляются согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.";
пункт 21 дополнить абзацем следующего содержания:
"Примечание: Допускается использование удаленного электронного доступа к централизованному банку данных Комитета для получения необходимой информации субъектами правовой статистики и специальных учетов, в режиме запроса.";
приложение 1 "Карточка учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности формы N 1-К" к указанной Инструкции изложить согласно приложению 1 к настоящему приказу.

"4-тармақ", "5-тармақта", "6-тармақта", "7-тармақта", "8-тармақта" сөздері соған сәйкес "2-тармақ", "3-тармақта", "4-тармақта", "5-тармақта", "6-тармақта" сөздерімен ауыстырылсын;
екінші азат жолда "9-17-тармақтарда" сөздері "7-11-тармақтарында" сөздерімен ауыстырылсын;
12-тармақта:
бірінші азат жолда "18, 19-тармақтарында" сөздері "12, 13-тармақтарында" сөздерімен ауыстырылсын;
екінші азат жолда "20, 21-тармақтар" сөздері "14, 15-тармақтар" сөздерімен ауыстырылсын;
14-тармақта "5 жұмыс күнінен кешіктірілмей" сөздері "3 жұмыс күнінің ішінде" сөздерімен ауыстырылсын;
15-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"15. Толық емес немесе айқын емес мәліметтерден тұратын, осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзу арқылы немесе белгіленбеген үлгідегі бланкілерде толтырылған кәртішкелер тіркелмейді және оларды жіберген органға келіп түскеннен кейінгі 3 жұмыс күнінің ішінде қайтарылуға жатады.
Түзетуден өткен кәртішкелер келіп түскеннен кейінгі 3 күннің ішінде Комитеттің аймақтық басқармасына тіркеу үшін жіберілуге жатады.";
17-тармақтағы мәтін бойынша»кідірмей»"сөздері»3 жұмыс күнінің ішінде" сөздерімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 17-1-тармағымен толықтырылсын:
"17-1. Кәртішкелердің уақытылы ұсынылуын есепке алу мен бақылаудың толықтығын қамтамасыз ету мақсатында құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін) Комитеттің аймақтық басқармасының тиісті деректер банкімен салыстыру жүргізуі қажет.
Салыстыру актілерінің кестесі, үлгілері және нысандары Комитеттің аймақтық басқармасымен алдын ала келісіледі.";
"19-тармақ»мемлекеттік қызметке тұру" сөздерінен кейін "және әкімшілік мемлекеттік қызметкердің басқа мемлекеттік лауазымға ауысуы кезінде";
20-тармақ келесі редакцияда берілсін:
"20. Ақпаратты талап ету, 3-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті тұлғаның, немесе оған теңестірілген тұлғаның, сонымен бірге мемлекеттік қызметке орналасуға үміткер тұлғаның атына Комитетке сұранысты жолдау арқылы жүзеге асырылады.
Тұлғаның тәртіптік құқық бұзушылықты қайта жасағандығын айқындау үшін жолданатын сұраныстар да осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес ресімделінеді.";
21-тармақ келесі мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"Ескерту: құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің қажетті ақпаратты алуы үшін оған Комитеттің орталықтандырылған деректер банкіне берілетін алыстатылған электрондық рұқсатты сұраныс режімінде пайдалануына мүмкіндік беріледі.".
Осы Нұсқаулыққа қоса берілген "Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасаған, тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке алудағы N 1-К нысанды кәртішке" 1-қосымша осы бұйрыққа қоса берілген 1-қосымшаға сәйкес жазылсын.

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан - Председателя Комитета (Ким Г. В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО:
Верховный Суд
Республики Казахстан
29 августа 2006 год
Приложение 1
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 14 сентября 2006 года N 48
Приложение 1
к Инструкции о ведении учета лиц,
совершивших коррупционные
правонарушения, привлеченных к
дисциплинарной ответственности,
утвержденной приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 20 января 2004 года N 4
Карточка учета лиц, совершивших коррупционные
правонарушения, привлеченных к дисциплинарной
ответственности формы N 1-К
(составляется органом, выявившим коррупционное
правонарушение, ответственность за которое предусмотрена
Законом РК "О борьбе с коррупцией", по результатам
рассмотрения материала (протокола) о нем)
1.________________________________________________________________
(наименование органа, выявившего правонарушение)
2. Совершено: депутатом (1), судьей (2), акимом (3), кандидатом в
Президенты и депутаты (4), должностными лицами органов: МВД (5),
администрации судов Комитета судебного администрирования при ВС РК,
юстиции (6), финансовой полиции (7), КНБ (8), прокуратуры (9),
КТК МФ (10), Налогового Комитета (11), военнослужащими МО (12),
ВВ МВД (13), пограничной службы КНБ (14), Республиканской гвардии
(15), МЧС (16), служащие прочих государственных структур (17)
__________________________________________ (наименование ведомств)
3. Наименование органа, рассмотревшего материал (протокол)
о коррупционном правонарушении:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Квалификация правонарушения по нормам Закона РК "О борьбе с
коррупцией"
статья ____________ пункт _________подпункт_______
5. Материал (протокол) рассмотрен по существу:
5.1. Приказ (решение) N______ от "____" ______________ 20 __ г.

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты төмендегілерге:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу жүргізу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Орынбасары - Комитет Төрағасына жүктелсін (Ким Г.В.).
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Соты
29 тамыз 2006 жыл
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2006 жылғы»14»қыркүйектегі
N 48 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 20 қаңтардағы
N 4 бұйрығымен бекітілген
Сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылықтар жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған тұлғалардың
есебін жүргізу туралы
Нұсқаулыққа
1-қосымша
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке
алудың N 1 нысанды кәртішкесі
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы материалды
(хаттаманы) қарау нәтижелері бойынша жауаптылығы "Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес туралы" ҚР Заңымен қаралған
сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған органмен
құрылады)
1.__________________________________________________________________
(құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы)
2. Жасалған: депутатпен (1), сотпен (2), әкіммен (3), Президенттікке
және депутаттыққа кандидатпен (4), мынадай органдардың лауазымды
тұлғаларымен: ІІМ (5), ҚР ЖС жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің
соттар әкімшілігінің, әділеттің (6), қаржы полициясының (7),
ҰҚК (8), прокуратураның (9), ҚМ КБК (10), Салық Комитетінің (11),
ҚМ әскери қызметкерлерінің (12), ІІМ ІӘ (13), ҰҚК шекара
қызметінің (14), Республикалық  гвардияның (15), ТЖМ (16), өзге де
мемлекеттік құрылым қызметкерлерінің (17)
____________________________________________________________________
(ведомстволар атауы)
3. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы материалды (хаттаманы)
қараған органның атауы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" ҚР Заң-ң норма-ры б-ша
құқық бұзушылықты саралау
бап ____________  тармақ _________тармақша_______
5. Материал (хаттама) мәніне қарай қаралған:
5.1. Бұйрық (шешім) N __________  "____" __________________ 20 __ ж.

6. Применена мера взыскания: увольнение с должности (1), понижение
в должности (2), предупреждение о неполном служебном
соответствии (3), строгий выговор (4), выговор (5), замечание (6),
иное взыскание (7)________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________.
------------------------------------------------------------------
Сведения о лице, подвергнутом ответственности за коррупционное
правонарушение
------------------------------------------------------------------
7. ФАМИЛИЯ            |     ИМЯ         | ОТЧЕСТВО
------------------------------------------------------------------
__________________________|_________________|_____________________
8. Дата рождения "____" __________________ 19 ____ г.
9. Адрес проживания (регистрации) ________________________________
10. Место работы _________________________________________________
11. Должность ____________________________________________________
12. Должность, фамилия, подпись лица, заполнившего карточку
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
13. Дата заполнения "____" _________________ 20____ г.
14. Дата регистрации в региональном управлении
"_____" __________________ 20 ____ г.
N материала (протокола) по единому журналу _______________________
15. Сотрудник регионального управления ___________________________
(должность, фамилия, подпись)
Примечание: карточка является официальным статистическим
документом; лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных
сведений несут ответственность в установленном законодательством
порядке.

6. Мынадай жаза шарасы қолданылған: лауазымынан босату (1),
лауазымын төмендету (2), қызметтік сәйкестігі толық еместігі туралы
ескерту (3), қатаң сөгіс (4), сөгіс (5),  ескерту (6),  басқа да
жаза (7)___________________________
--------------------------------------------------------------------
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін
жауаптылыққа тартылған тұлға туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. ТЕГІ             |     АТЫ                     |  ӘКЕСІНЕ АТЫ
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Туған күні  "____" __________________ 20 ____ ж.
9. Тұрғылықты (тіркелген) мекен-жайы _______________________________
10. Жұмыс орны______________________________________________________
11. Лауазымы________________________________________________________
12. Кәртішкені толтырған тұлғаның лауазымы, тегі, қолы______________
____________________________________________________________________
13. Толтырылған күні "____" _________________ 20____ ж.
14. Аймақтық басқармада тіркелген күні  "_____" ________ 20 ____ ж.
бірыңғай журнал бойынша материалдың (хаттаманың) N_____
15. Аймақтық басқарма қызметкері____________________________________
(лауазымы, тегі, қолы)
Ескерту: кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады;
оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені
үшін заңдармен белгіленген тәртіпте жауапты болады.