О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 132 "Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 226. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года N 4478. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 119
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 119 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В целях совершенствования нормативных правовых актов по вопросам пруденциального регулирования организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 132 "Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4299) следующие дополнения и изменения:
в Правилах расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
в абзаце первом слова "накопительного пенсионного фонда (далее - Фонд), организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами (далее - Организация)" исключить;
в подпунктах 6), 14), 16) слова "Фонду, Организации" исключить;
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) долговые ценные бумаги, прошедшие процедуру листинга на специальной торговой площадке Регионального Финансового Центра города Алматы, с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к Брокеру и (или) дилеру и Управляющему аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, в том числе:
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к Брокеру и (или) дилеру и Управляющему аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченной по условиям договора на срок не более трех дней в размере, не превышающем двадцати процентов от суммы активов по балансу;
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к Брокеру и (или) дилеру и Управляющему аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более девяносто дней в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу Брокера и (или) дилера и Управляющего, уменьшенная на пятьдесят процентов.";
в пункте 4 слова "Фонда, Организации" исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 132 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 226 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 8 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4478 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 119 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 119 қаулысымен
------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 2-тармағының 11), 15) тармақшаларына, 45-бабының 4-тармағына, 49-бабына және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 1-тармағының 5), 6) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. ...
5. ...
6. ...
7. ...
Төрайым                                    Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 119 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
1. ...
2. Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 132 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 226 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4478 тіркелген).
3. ...
4. ...
Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарды пруденциалдық реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 132 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4299 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесінде:
3-тармақта:
бірінші абзацтағы "Жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі - Қор), зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның (бұдан әрі - Ұйым)" деген сөздер алып тасталсын;
6), 14), 16) тармақшалардағы "Қорға, Ұйымға" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) Алматы қаласының Өңірлік Қаржы Орталығының арнаулы сауда алаңында листинг рәсімінен өткен негізгі борыш сомасын және есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып, ықтимал шығын резервтерін қоспағанда борыштық бағалы қағаздар;";
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) Брокерге және (немесе) дилерге және Басқарушыға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын (ықтимал шығын резервін шегере отырып), қызметкерлер мен басқа тұлғалардың дебиторлық берешегін шегергендегі ұйымның дебиторлық берешегі, оның ішінде:
Брокерге және (немесе) дилерге және Басқарушыға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын, баланс бойынша активтер сомасының жиырма процентінен аспайтын мөлшердегі шарт талаптары бойынша дебиторлық берешекті шегергендегі жасалған шарт талаптарын қызметкерлердің және басқа тұлғалардың үш күннен аспайтын мерзімге кешіктірген дебиторлық берешек (ықтимал шығын резервін шегере отырып);
Брокерге және (немесе) дилерге және Басқарушыға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын, Брокердің және (немесе) дилердің және Басқарушының балансы бойынша жасалған шарт талаптарын қызметкерлердің және басқа тұлғалардың тоқсан күннен аспайтын мерзімге кешіктірген елу процентке кемітілген активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі дебиторлық берешекті шегергендегі дебиторлық берешек (ықтимал шығын резервін шегере отырып).";
4-тармақтағы "Қордың, Ұйымның" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:

"5. Для накопительного пенсионного фонда, осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами (далее - Фонд), организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами (далее - Организация), перечень ликвидных и прочих активов определяется постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 223 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами.";
Главы 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок расчета пруденциальных
нормативов для Фонда
6. Коэффициент достаточности собственного капитала при осуществлении Фондом деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, а также при совмещении Фондом деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами и брокерской и дилерской деятельности без права ведения счетов клиента в качестве номинального держателя, рассчитывается по формуле:
К 1 = (ЛА - О)/ВПА, где
ЛА - активы Фонда, указанные в пунктах 3 и 4 настоящих Правил;
О - совокупные обязательства Фонда;
ВПА - стоимость финансовых инструментов, находящихся в инвестиционном портфеле Фонда, взвешенных по степени риска, которая рассчитывается по формуле:
ВПА = Е(К * Кр) + ((Опр + СПр) + ЕАк * 0,08 + Вр)) + УВД, где
Е(К * Кр) - кредитный риск, где
К - текущая стоимость долговых ценных бумаг, отнесенных в категорию удерживаемых до погашения в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, а также долговых ценных бумаг, которые находятся в портфеле более трех лет, депозитов, аффинированных драгоценных металлов;
Кр - степень риска финансового инструмента, взвешиваемого по кредитному риску, в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам;
(Опр + СПр) + ЕАк * 0,08 + Вр - рыночный риск, где
(Опр + СПр) - процентный риск, представляющий собой сумму специфического процентного риска, рассчитанного в соответствии с Приложением 1-1 к настоящим Правилам, и общего процентного риска, рассчитанного в соответствии с Приложением 1-2 к настоящим Правилам, по долговым ценным бумагам, не принятых в расчет кредитного риска,
ЕАк * 0,08 - фондовый риск, где
Ак - текущая стоимость акций,
Вр - валютный риск, определяемый как В * 0,08, где
В - текущая стоимость финансовых инструментов, номинированных в иностранной валюте, и драгоценных металлов;
УВД - усредненный валовой доход, рассчитываемый по формуле:
Е валового дохода, полученного за последние три финансовых года .
УВД =                               3
Величина УВД рассчитывается ежегодно по состоянию на первое число первого месяца отчетного года в соответствии с финансовой отчетностью и корректируется в случае необходимости после ежегодного аудита.

"5. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры үшін (бұдан әрі - Қор) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым үшін (бұдан әрі - Ұйым) өтімді және басқа активтер тізбесі Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 27-қазандағы N 223 қаулысымен анықталады.";
2 және 3-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қор үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу тәртібі
6. Қор зейнетақы активтерін инвестициялық басқару бойынша қызметті жүзеге асыру барысында меншікті капиталының, сондай-ақ Қор зейнетақы активтері мен брокерлік және дилерлік қызметті номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығынсыз инвестициялық басқару жөніндегі қызметті қоса атқарған кезде жеткіліктілік коэффициенті мына формула бойынша есептелінеді:
К 1 =(ӨА - М)/ МЗА, мұнда
ӨА - осы ереженің 3 және 4-тармақтарында көрсетілген Қор активтері;
М - Қордың жиынтық міндеттемелері;
МЗА - мына формула бойынша есептелетін тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген Қордың инвестициялық портфеліндегі қаржы құралдарының құны:
МЗА = Е(К*Кт)+(( Жпт + Епт) + ЕАк*0,08 + Вт)) + ОЖК, мұнда Е(К*Кт) - кредиттік тәуекел, мұнда
К - қаржылық есептің халықаралық стандартына сәйкес өтелгенге дейін ұсталынатын санатқа енгізілген борыштық бағалы қағаздардың, сондай-ақ үш жылдан астам портфелдегі борыштық бағалы қағаздардың, депозиттердің, аффилиирленген бағалы металдардың ағымдағы құны;
Кт - осы ереженің 1-қосымшасына сәйкес кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген қаржы құралдарының тәуекел деңгейі;
(Жпт + Епт) + ЕАк*0,08 + Вт - рыноктық тәуекел, мұнда
(Жпт + Епт) - осы ереженің 1-1-қосымшасына сәйкес есептелген ерекше пайыздық тәуекелдің және осы Ереженің 1-2-қосымшасына сәйкес есептелген жалпы пайыздық тәуекелдің кредиттік тәуекелдің есебіне қабылданбаған борыштық бағалы қағаздар бойынша сомасын көрсететін пайыздық тәуекел,
ЕАк*0,08 - қор тәуекелі, мұнда
Ак - акциялардың ағымдағы құны,
Вт - В*0,08 ретінде анықталатын валюталық тәуекел, мұнда
В - шетел валютасында және бағалы металдарда номинирленген қаржы құралдарының ағымдағы құны;
ОЖК - формула бойынша есептелетін орташа алынған жалпы кіріс:
Е соңғы үш қаржы жылында алынған жалпы кіріс
ОЖК = _____________________________________________
З
ОЖК мөлшері қаржылық есеп беруге сәйкес есепті жылдың бірінші айының бірінші күнгі жағдай бойынша жыл сайын есептеледі және қажет болғанда жыл сайынғы аудиттен кейін түзетіледі.

7. Значение коэффициента достаточности собственного капитала ежедневно должно составлять:
1) с 1 января 2007 года-не менее 0,01;
2) с 1 января 2008 года - не менее 0,04;
3) с 1 января 2009 года - не менее 0,06.
Глава 3. Порядок расчета пруденциальных нормативов
для организаций, осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
8. Коэффициент достаточности собственного капитала при совмещении Организацией деятельности с деятельностью по управлению инвестиционным портфелем (при наличии активов в управлении), а также при совмещении Организацией деятельности с брокерской и дилерской деятельностью без права ведения счетов клиента в качестве номинального держателя рассчитывается по формуле:
К 1 = (ЛА - О)/ВПА, где
ЛА - активы Организации, указанные в пунктах 3 и 4 настоящих Правил;
О - совокупные обязательства Организации;
ВПА - стоимость финансовых инструментов, находящихся в инвестиционном портфеле фонда, взвешенных по степени риска, которая рассчитывается по формуле:
ВПА = Е(К * Кр) + ((Опр + СПр) + ЕАк * 0,08 + Вр)) + УВД, где Е(К * Кр) - кредитный риск, где
К - текущая стоимость долговых ценных бумаг, отнесенных в категорию удерживаемых до погашения в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, а также долговых ценных бумаг, которые находятся в портфеле более трех лет, депозитов, аффинированных драгоценных металлов;
Кр - степень риска финансового инструмента, взвешиваемого по кредитному риску, в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам;
(Опр + СПр) + ЕАк * 0,08 + Вр - рыночный риск, где
(Опр + СПр) - процентный риск, представляющий собой сумму специфического процентного риска, рассчитанного в соответствии с Приложением 1-1 к настоящим Правилам, и общего процентного риска, рассчитанного в соответствии с Приложением 1-2 к настоящим Правилам, по долговым ценным бумагам, не принятых в расчет кредитного риска,
ЕАк * 0,08 - фондовый риск, где
Ак - текущая стоимость акций,
Вр - валютный риск, определяемый как В * 0,08, где
В - текущая стоимость финансовых инструментов, номинированных в иностранной валюте, и драгоценных металлов;
УВД - усредненный валовой доход, рассчитываемый по формуле:
Е валового дохода, полученного за последние три финансовых года
УВД =                               3
Величина УВД рассчитывается ежегодно по состоянию на первое число первого месяца отчетного года в соответствии с финансовой отчетностью и корректируется в случае необходимости после ежегодного аудита.
9. Коэффициент достаточности собственного капитала при совмещении Организацией деятельности с брокерской и дилерской деятельностью без права ведения счетов клиента в качестве номинального держателя рассчитывается по формуле:
К 1 = (ЛА  -О)/ВПА, где

7. Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициентінің мәні күн сайын мынадай болу тиіс:
1) 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап - 0,01 кем емес;
2) 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап - 0,04 кем емес;
3) 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап - 0,06 кем емес.
3-тарау. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу тәртібі
8. Ұйым инвестициялық портфельді басқару қызметімен (басқаруында активтер болса) қоса атқарғанда, сондай-ақ Ұйым клиенттердің шоттарын номиналды ұстаушы ретінде жүргізу құқығынсыз брокерлік және дилерлік қызметті қоса атқарғанда, меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:
К 1 = (ҰА - М)/МЗА, мұнда
ҰА - осы ереженің 3 және 4-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың активтері;
М - Ұйымның жиынтық міндеттемелері;
МЗА - қордың инвестициялық портфеліндегі тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген қаржы құралдарының құны мына формула бойынша есептелінеді:
МЗА = Е(К*Кт) + (( Жпт + Епт) + ЕАк*0,08 + Вт)) + ОЖК, мұнда
Е(К*Кт) - кредиттік тәуекел, мұнда
К - қаржылық есептің халықаралық стандартына сәйкес өтелгенге дейін ұсталынатын санатқа енгізілген борыштық бағалы қағаздардың, сондай-ақ үш жылдан астам портфелдегі борыштық бағалы қағаздардың, депозиттердің, аффинирленген бағалы металдардың ағымдағы құны;
Кт - осы ереженің 1-қосымшасына сәйкес кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген қаржы құралдарының тәуекел деңгейі;
(Жпт + Епт)+ ЕАк*0,08 + Вр - рыноктық тәуекел, мұнда
(Жпт + Епт) - осы ереженің 1-1-қосымшасына сәйкес есептелген ерекше пайыздық тәуекелдің және осы Ереженің 1-2-қосымшасына сәйкес есептелген жалпы пайыздық тәуекелдің кредиттік тәуекелдің есебіне қабылданбаған борыштық бағалы қағаздар бойынша сомасын көрсететін пайыздық тәуекел,
ЕАк*0,08 - қор тәуекелі, мұнда
Ак - акциялардың ағымдық құны,
Вт - В*0,08 ретінде анықталатын валюталық тәуекел, мұнда
В - шетел валютасында және бағалы металдарда номинирленген қаржы құралдарының ағымдағы құны;
ОЖК - формула бойынша есептелетін орташа алынған жалпы кіріс:
Е соңғы үш қаржы жылында алынған жалпы кіріс
ОЖК = ________________________________________________
З
ОЖК мөлшері қаржылық есеп беруге сәйкес есепті жылдың бірінші айының бірінші күнгі жағдай бойынша жыл сайын есептеледі және қажет болғанда жыл сайынғы аудиттен кейін түзетіледі.
9. Ұйым номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығынсыз брокерлік және дилерлік қызметті қоса атқарғанда, меншік капиталдың жеткіліктілік коэффиценті мына формула бойынша есептеледі:
К 1 =(ҰА - М)/ МЗА, мұнда

ЛА - активы Организации, указанные в пунктах 3 и 4 настоящих Правил;
О - совокупные обязательства Организации;
ВПА - стоимость финансовых инструментов, находящихся в инвестиционном портфеле фонда, взвешенных по степени риска, которая рассчитывается по формуле:
ВПА = Е(К * Кр) + ((Опр + СПр) + ЕАк * 0,08 + Вр)) + УВД, где
Е(К * Кр) - кредитный риск, где
К - текущая стоимость долговых ценных бумаг, отнесенных в категорию удерживаемых до погашения в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, а также долговых ценных бумаг, которые находятся в портфеле более трех лет, депозитов, аффинированных драгоценных металлов;
Кр - степень риска финансового инструмента, взвешиваемого по кредитному риску, в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам;
(Опр + СПр) + ЕАк * 0,08 + Вр - рыночный риск, где
(Опр + СПр) - процентный риск, представляющий собой сумму специфического процентного риска, рассчитанного в соответствии с Приложением 1-1 к настоящим Правилам, и общего процентного риска, рассчитанного в соответствии с Приложением 1-2 к настоящим Правилам, по долговым ценным бумагам, не принятых в расчет кредитного риска,
ЕАк * 0,08 - фондовый риск, где
Ак - текущая стоимость акций,
Вр - валютный риск, определяемый как В * 0,08, где
В - текущая стоимость финансовых инструментов, номинированных в иностранной валюте, и драгоценных металлов;
УВД - усредненный валовой доход, рассчитываемый по формуле:
Е валового дохода, полученного за последние три финансовых года
УВД =                               3
Величина УВД рассчитывается ежегодно по состоянию на первое число первого месяца отчетного года в соответствии с финансовой отчетностью и корректируется в случае необходимости после ежегодного аудита.
10. Значение коэффициента достаточности собственного капитала ежедневно должно составлять:
1) с 1 января 2007 года - не менее 0,01;
2) с 1 января 2008 года - не менее 0,04;
3) с 1 января 2009 года - не менее 0,06.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Фонд, Организация, Брокер и (или) дилер и Управляющий производят расчет пруденциальных нормативов каждый рабочий день по состоянию на конец предшествующего рабочего дня, а также на конец каждого из выходных дней, непосредственно предшествовавших текущему рабочему дню с соблюдением требований, указанных в пунктах 31, 32 настоящих Правил, по форме согласно Приложениям 7, 8 к настоящим Правилам.
Организация, осуществляющая брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя, и отдельные виды банковских операций, производит расчет пруденциальных нормативов каждый рабочий день по состоянию на конец предшествующего рабочего дня с соблюдением требований постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 142 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4300).
Расчет пруденциальных нормативов на бумажном носителе подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, а также иными лицами, обладающими правом подписи указанной информации согласно внутренним документам Фонда, Организации, Брокера и (или) дилера и Управляющего, заверяется печатью и хранится у Фонда, Организации, Брокера и (или) дилера и Управляющего.
По требованию уполномоченного органа Фонд, Организация, Брокер и (или) дилер и Управляющий не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляют расчет пруденциальных нормативов на бумажном носителе.";

ҰА - осы ереженің 3 және 4-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың активтері;
М - Ұйымның жиынтық міндеттемелері;
МЗА - қордың инвестициялық портфеліндегі тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген қаржы құралдарының құны мына формула бойынша есептелінеді:
МЗА = Е(К*Кт) + (( Жпт + Епт) + ЕАк*0,08 + Вт)) + ОЖК, мұнда
Е(К*Кт) - кредиттік тәуекел, мұнда
К - қаржылық есептің халықаралық стандартына сәйкес өтелгенге дейін ұсталынатын санатқа енгізілген борыштық бағалы қағаздардың, сондай-ақ үш жылдан астам портфелдегі борыштық бағалы қағаздардың, депозиттердің, аффинирленген бағалы металдардың ағымдағы құны;
Кт - осы ереженің 1-қосымшасына сәйкес кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген қаржы құралдарының тәуекел деңгейі;
(Жпт + Епт) + ЕАк*0,08 + Вр - рыноктық тәуекел, мұнда
(Жпт + Епт) - осы ереженің 1-1-қосымшасына сәйкес есептелген ерекше пайыздық тәуекелдің және осы Ереженің 1-2-қосымшасына сәйкес есептелген жалпы пайыздық тәуекелдің кредиттік тәуекелдің есебіне қабылданбаған борыштық бағалы қағаздар бойынша сомасын көрсететін пайыздық тәуекел,
ЕАк*0,08 - қор тәуекелі, мұнда
Ак - акциялардың ағымдық құны,
Вт - В*0,08 ретінде анықталатын валюталық тәуекел, мұнда
В - шетел валютасында және бағалы металдарда номинирленген қаржы құралдарының ағымдағы құны;
ОЖК - формула бойынша есептелетін орташа алынған жалпы кіріс:
Е соңғы үш қаржы жылында алынған жалпы кіріс,
ОЖК = ______________________________________________
З
ОЖК мөлшері қаржылық есеп беруге сәйкес есепті жылдың бірінші айының бірінші күнгі жағдай бойынша жыл сайын есептеледі және қажет болғанда жыл сайынғы аудиттен кейін түзетіледі.
10. Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициентінің мәні күн сайын мынадай болу тиіс:
1) 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап - 0,01 кем емес;
2) 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап - 0,04 кем емес;
3) 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап - 0,06 кем емес";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Қор, Ұйым, Брокер және (немесе) дилер және Басқарушы осы Ереженің 31, 32-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтай отырып, осы Ереженің 7, 8-қосымшаларына сәйкес нысанда осының алдындағы жұмысы күнінің соңындағы, сондай-ақ ағымдағы тікелей жұмыс күнінің алдындағы әр демалыс күнінің соңындағы жағдай бойынша әр жұмыс күні үшін пруденциалдық нормативтерінің есебін жасайды.
Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым "Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 17 маусымдағы N 142 қаулысының талаптарын сақтаумен осының алдындағы жұмыс күнінің соңындағы жағдай бойынша әр жұмыс күнінің пруденциалдық нормативтерінің есебін жасайды.
Қағаз тасымалдағыштағы пруденциалдық нормативтердің есебіне бірінші басшы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қол қояды, сондай-ақ Қордың, Ұйымның, Брокер мен (немесе) дилердің, Басқарушының ішкі құжаттарына сәйкес аталған ақпаратқа қол қою құқығы бар өзге тұлғалар қол қояды Қор, Ұйым, Брокер және (немесе) дилер және Басқарушының мөрімен расталады және Қорда, Ұйымда, Брокер мен (немесе) дилерде, Басқарушыда сақталады.
Уәкілетті органның талап етуі бойынша Қор, Ұйым, Брокер және (немесе) дилер және Басқарушы сұрату алынған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей пруденциалдық нормативтер есебінің қағаз тасымалдағыштағы нұсқасын береді.";

приложение 1 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложениями 1-1 и 1-2 к Правилам согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в приложении 5 к Правилам:
наименование таблицы изложить в следующей редакции:
"Дополнительные сведения для расчета пруденциального
норматива "Коэффициент достаточности собственного капитала"
(К 1 ) для Организации и Фонда
по состоянию на "__"__________ 20 ___ года
_______________________________________________
(полное наименование Организации, Фонда)";
строку 8013 изложить в следующей редакции:
"
8013
Акции юридических лиц
Республики Казахстан, имеющих
международную рейтинговую
оценку не ниже "ВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
или рейтинговую оценку не ниже
"kzBBB" по национальной шкале
"Standard & Poor's",
обращающихся на организованных
рынках иностранных государств
или Республики Казахстан, и долговые ценные бумаги
юридических лиц Республики
Казахстан, имеющие международную рейтинговую
оценку не ниже "ВВ-" агентства
"Standard&Poor's" или рейтинг
аналогичного уровня одного
из других рейтинговых
агентств, или рейтинговую
оценку не ниже "kzBBB" по
национальной шкале "Standard
& Poor's", обращающиеся на
организованных рынках
иностранных государств или
Республики Казахстан, за
вычетом резервов на возможные
потери
в строке 8017 слова "категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service")" заменить словами ""ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
в приложении 7 к Правилам:
наименование таблицы изложить в следующей редакции:
"Расчет пруденциального норматива
"Коэффициент достаточности собственного капитала"
(К 1 ) для Организации и Фонда
по состоянию на "__"____________ 20 ___года
__________________________________________
(полное наименование Организации, Фонда)";
графы "Учитываемый объем" и "Расчетная стоимость" исключить;
строку 1 после слова "Деньги" дополнить словами "и денежные эквиваленты";
в строке 1.1 слова ", не более десяти процентов от суммы активов по балансу" исключить;
строку 3 изложить в следующей редакции:
"
3.
Вклады в банках второго уровня Республики
Казахстан, акции которых включены в
официальный список фондовой биржи по
наивысшей категории листинга, или
являющихся дочерними банками-резидентами,
родительские банки-нерезиденты которых
имеют долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства "Standard
& Poor's" или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств,
или имеющие долгосрочный кредитный
рейтинг по международной шкале не ниже
"ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг не ниже "kzBBB" по
национальной шкале "Standard & Poor's" или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, с
учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения, за вычетом
резервов на возможные потери
";

Ереженің 1-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Ереженің 1-1 және 1-2 қосымшалармен толықтырылсын;
Ереженің 5-қосымшада:
кестенің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
_______________________________________________
(Ұйымның, Қордың толық атауы)
"___жылғы "__" жағдай бойынша
"Ұйым мен Қорға арналған "Меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті" (К 1 ) пруденциалдық нормативінің есебі үшін қосымша мәліметтер";
8013 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"8013
Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен емес халықаралық рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар, немесе шет мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыноктарындағы айналыстағы  Standard & Рооr's-нің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ-дан төмен емес рейтингі бағасы бар Қазақстан Республикасының заңды
тұлғаларының акциялары, және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен емес халықаралық рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің
осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе болуы мүмкін жоғалтулар резервін шегергендегі шет мемлекеттердің немесе
Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыноктарындағы айналыстағы Standard & Рооr's-нің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ" -дан төмен емес рейтинг бағасы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының борыштық бағалы қағаздары
";
8017-жолдағы ""А" ("Standard & Рооr's" және "Fitch" рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" ("Moody's Investors Service" рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) санатынан" деген сөздер "Standard & Рооr's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-" немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар" деген сөздермен ауыстырылсын;
Ереженің 7-қосымшада:
Кестенің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
__________________________________________
(Ұйымның, Қордың толық атауы)
"20__ жылғы "___" жағдай бойынша
"Ұйым мен Қорға арналған "Меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті"(К 1 ) пруденциалдық нормативінің есебі";
"Ескерілген көлем" және "Есеп айырысу құны" бағандары алып тасталсын;
1-жолдағы "Ақша" деген сөзден кейін "және ақша эквиваленттері" деген сөздермен толықтырылсын;
1.1-жолдағы ", баланс бойынша активтер сомасының он пайызынан аспайтын" деген сөздер алып тасталсын;
3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"3.
Аса жоғары листинг санаты бойынша қор  биржасының ресми тізіміне енгізілген немесе болуы мүмкін жоғалтулар резервін шегергендегі негізгі борыш сомасын және есептелген сыйақыны ескергендегі резидент емес сабақтас банктерінің Standard & Рооr's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-дан төмен емес ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, дербес   рейтингі бар немесе басқа рейтинг    бағасы бар агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі    бар, немесе халықаралық шәкіл бойынша Standard & Рооr's-нің ВВ-"-дан төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар немесе Standard & Рооr's-нің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ"-дан төмен емес рейтингі бар немесе басқа рейтинг  агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар еншілес резидент банктер болып табылатын Қазақстан Республикасының екінші    деңгейдегі банктеріндегі салымдар
";

в строке 4 слова "категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service")" заменить словами ""ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
в строке 10 слова ""ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's и Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service")" заменить словами ""ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
в строке 11 слова ""ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's и Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") заменить словами ""ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
строку 12 изложить в следующей редакции:
"
12.
Акции иностранных эмитентов, имеющих
рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств, за
вычетом резервов на возможные потери
";
строку 14 изложить в следующей редакции:
"
14.
Акции юридических лиц Республики
Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не
ниже "ВВ-" по международной шкале
агентства "Standard & Poor's" или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, или рейтинговую
оценку не ниже "kzBBB" по национальной
шкале Standard & Poor's, обращающихся на
организованных рынках иностранных
государств или Республики Казахстан, и
долговые ценные бумаги юридических лиц
Республики Казахстан, имеющие рейтинговую
оценку не ниже "ВВ-" по международной
шкале агентства "Standard & Poor's" или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку не ниже "kzBBB" по
национальной шкале Standard & Poor's
Республики Казахстан, обращающихся на
организованных рынках иностранных
государств или Республики Казахстан, за
вычетом резервов на возможные потери
";
в строке 16 слова ", уменьшенные на пятьдесят процентов" исключить;
дополнить строкой 16-1 следующего содержания:
"
16-1.
Долговые ценные бумаги, прошедшие
процедуру листинга на специальной
торговой площадке Регионального
Финансового Центра города Алматы,
с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения, за вычетом
резервов на возможные потери
";
в строке 18 слова "уменьшенные на пятьдесят процентов," исключить;
в строке 20 слова "в размере, не превышающем двадцати процентов от суммы активов по балансу" исключить;
в строке 21 слова "в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу Организации, Фонда, уменьшенная на пятьдесят процентов" исключить;
в строке 23 слова ", в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу Организации, Фонда" исключить;
в строке 24 слова ", в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу Организации, Фонда" исключить;
в строке 25 слова ", в размере, не превышающем пяти процентов от суммы активов по балансу Организации, Фонда" исключить;
в строке 26 слова ", в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу Организации, Фонда" исключить;
строку 29 изложить в следующей редакции:
"
29.
Стоимость финансовых инструментов,
взвешенных по степени риска (ВПА)
";

4-жолдағы ""А" санатынан ("Standard & Рооr's" және "Fitch" рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша)" деген сөздер ""Standard & Рооr's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-" немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-жолдағы ""ВВВ" ("Standard & Рооr's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша)" деген сөздер "Standard & Рооr's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-" немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-жолдағы ""ВВВ" ("Standard & Рооr's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша)" деген сөздер "Standard & Рооr's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-" немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"12.
Мүмкін жоғалтулар резервін шегергендегі  Standard & Рооr's-нің халықаралық шәкілі  бойынша "ВВВ-"-дан төмен емес рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің  бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі   бар шетел эмитенттерінің акциялары
";
14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"14.
Standard & Рооr's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВ-"-дан төмен емес рейтинг
бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттіктердің бірінің осыған ұқсас
деңгейіндегі рейтингі бар, немесе шет мемлекеттердің немесе Қазақстан     Республикасының ұйымдасқан рыноктарындағы айналыстағы Standard & Рооr's-нің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ-дан төмен емес рейтинг бағасы бар, және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ-"-дан төмен емес халықаралық рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе болуы мүмкін жоғалтулар резервін шегергендегі шет мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыноктарындағы айналыстағы Standard & Рооr's-нің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ-дан төмен емес рейтинг бағасы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының акциялары
";
16-жолдағы ", елу пайызға кемітілген" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 16-1-жолмен толықтырылсын:
"16-1.
Болуы мүмкін жоғалтулар резервін шегергендегі негізгі борыш және есептелген сыйақы сомасын ескерген Алматы қаласындағы Өңірлік Қаржы Орталығының арнайы сауда алаңындағы листинг рәсімінен өткен борыштық бағалы қағаздар
";
18-жолдағы "елу процентке азайтылған" деген сөздер алып тасталсын;
20-жолдағы "баланстық активтер сомасының жиырма процентінен аспайтын мөлшердегі" деген сөздер алып тасталсын;
21-жолдағы "ұйымның, Қордың балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын, елу процентке кемітілген мөлшердегі" деген сөздер алып тасталсын;
23-жолдағы "Ұйымның (Қордың) балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі" деген сөздер алып тасталсын;
24-жолдағы "Ұйымның (Қордың) балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі" деген сөздер алып тасталсын;
25-жолдағы "Ұйымның (Қордың) балансы бойынша активтер сомасының бес процентінен аспайтын мөлшердегі" деген сөздер алып тасталсын;
26-жолдағы "Ұйымның (Қордың) балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі" деген сөздер алып тасталсын;
29 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Тәуекел деңгейі бойынша есептелген қаржы
құралдарының құны (МЗА)";

"Приложение 1-1
к Правилам расчета
пруденциальных нормативов для
организаций, совмещающих виды
профессиональной деятельности
на рынке ценных бумаг
Специфический процентный риск
N
Наименование
Сумма
Коэффициент
специфичного
риска(%)
Сумма к
расчету
1
Стоимость финансовых
инструментов с рыночным риском,
связанным с изменением ставки
вознаграждения в виде
государственных ценных бумаг
Республики Казахстан, ценных
бумаг, имеющих статус
государственных, выпущенных
центральными Правительствами и
центральными банками иностранных
государств, суверенный рейтинг
которых не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
0
2
Стоимость финансовых
инструментов с рыночным риском,
связанным с изменением ставки
вознаграждения со сроком
погашения менее 6 месяцев в виде
государственных ценных бумаг
Республики Казахстан, выпущенных
местными органами власти
Республики Казахстан, ценных
бумаг, имеющих статус
государственных, выпущенных
центральными Правительствами и
центральными банками иностранных
государств, суверенный рейтинг
которых не ниже "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
ценных бумаг, выпущенных
международными финансовыми
организациями, ценных бумаг,
включенных в официальный список
организаторов торгов Республики
Казахстан и организаторов торгов
за пределами Казахстана
0,25
3
Стоимость финансовых
инструментов с рыночным риском,
связанным с изменением ставки
вознаграждения со сроком
погашения от 6 месяцев до 24
месяцев в виде государственных
ценных бумаг Республики
Казахстан, выпущенных местными
органами власти Республики
Казахстан, ценных бумаг, имеющих
статус государственных,
выпущенных центральными
Правительствами и центральными
банками иностранных государств,
суверенный рейтинг которых не
ниже "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
ценных бумаг, выпущенных
международными финансовыми
организациями, ценных бумаг,
включенных в официальный список
организаторов торгов Республики
Казахстан и организаторов торгов
за пределами Казахстана
1
4
Стоимость финансовых
инструментов с рыночным риском,
связанным с изменением ставки
вознаграждения со сроком
погашения более 24 месяцев в
виде государственных ценных
бумаг Республики Казахстан,
выпущенных местными органами
власти Республики Казахстан,
ценных бумаг, имеющих статус
государственных, выпущенных
центральными Правительствами и
центральными банками иностранных
государств, суверенный рейтинг
которых не ниже "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
ценных бумаг, выпущенных
международными финансовыми
организациями, ценных бумаг,
включенных в официальный список
организаторов торгов Республики
Казахстан и организаторов торгов
за пределами Казахстана
1,6
5
Стоимость финансовых
инструментов с рыночным риском,
связанным с изменением ставки
вознаграждения, указанных в
шестой группе приложения 1

есептеу ережесіне 1-1-қосымша"
Ерекше пайыздық тәуекел
р/с
N
Атауы
Сомасы
Ерекше
тәуекел коэффициенті (%)
Есепке
арналған сома
1
Standard & Рооr's агенттігінің "АА-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингтерімен шет мемлекеттердің Орталық үкіметтері мен орталық банктері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі сыйақы мөлшерлеме өзгеруіне байланысты рынок тәуекелімен қаржы құралдарының құны.
0
2
Қазақстан Республикасы сауда-саттық ұйымдастырушыларының ресми тізіміне және Қазақстаннан тыс қара жердегі сауда-саттық ұйымдастырушыларының тізіміне кіргізілген бағалы қағаздар түріндегі, халықаралық қаржылық ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингтерімен шет мемлекеттердің Орталық үкіметтері мен орталық банктері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасы жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі 6 айдан кем емес өтеу мерзімімен сыйақы мөлшерлеме өзгеруіне байланысты рынок тәуекелімен қаржы құралдарының құны.
0,25
3
Қазақстан Республикасы сауда-саттық ұйымдастырушыларының ресми тізіміне және Қазақстаннан тыс қара жердегі сауда-саттық ұйымдастырушыларының тізіміне кіргізілген бағалы қағаздар түріндегі, халықаралық қаржылық ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингтерімен шет мемлекеттердің Орталық үкіметтері мен орталық банктері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасы жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі 6 айдан 24 айға дейін өтеу мерзімімен сыйақы мөлшерлеме өзгеруіне байланысты рынок тәуекелімен қаржы құралдарының құны.
1
4
Қазақстан Республикасы сауда-саттық ұйымдастырушыларының ресми тізіміне және Қазақстаннан тыс қара жердегі сауда-саттық ұйымдастырушыларының тізіміне кіргізілген бағалы қағаздар түріндегі, халықаралық қаржылық ұйымдар шығарған бағалы    қағаздар, Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік   агенттіктердің бірінің   осындай деңгейдегі   рейтингтерімен шет мемлекеттердің Орталық  үкіметтері мен орталық банктері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасы жергілікті үкімет органдары шығарған   Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы   қағаздар түріндегі 24 айдан астам өтеу мерзімімен сыйақы мөлшерлеме өзгеруіне байланысты рынок
тәуекелімен қаржы құралдарының құны
1,6
5
1-қосымшаның алтыншы     тобында көрсетілген сыйақы  мөлшерлеме өзгеруіне  байланысты рынок тәуекелімен қаржы құралдарының құны