Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2006 году
Постановление Акимата города Астаны от 9 января 2006 года N 23-6-28п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 17 февраля 2006 года за N 432. Утратило силу постановлением Акимата города Астаны от 5 января 2007 года N 23-9п
Сноска. Постановление Акимата города Астаны от 9 января 2006 года N 23-6-28п  утратило силу постановлением Акимата города Астаны от 5 января 2007 года N  23-9п .
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О занятости населения" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Определить целевыми группами населения следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до 21 года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до 23 лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) репатрианты (оралманы).
2. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент):
1) принять меры по обеспечению временной занятости и профессиональной подготовки лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения;
3) осуществлять контроль за трудоустройством лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Работодателям:
1) содействовать трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) предоставлять Департаменту в полном объеме информацию о предстоящем высвобождении работников в связи с ликвидацией организации, сокращением численности или штата, количестве и категориях работников, которых оно может коснуться, с указанием должностей и профессий, специальностей, квалификации и размера оплаты труда высвобождаемых работников и сроках, в течение которых они будут высвобождаться, не менее чем за один месяц до начала высвобождения;
3) направлять Департаменту сведения о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) в течение трех рабочих дней со дня их появления;

2006 жылы халықтың»нысаналы топтарын анықтау және оларды»жұмыспен қамтылуына және әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету шаралары туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 23-6-28қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 17 ақпанда N 432 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы Әкімдігінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы N 23-9қ қаулысымен
Ескерту: Қаулының күші жойылды - Астана қаласы Әкімдігінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы   N 23-9қ   қаулысымен.
___________________________________________
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес Астана қаласының әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Халықтың нысаналы топтары болып мына санаттар анықталсын:
1) аз қамтылғандар;
2) 21 жасқа дейiнгi жастар;
3) балалар-үйлерiнiң тәрбиеленушiлерi, жетiм балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған 23 жасқа дейiнгi балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызiлiктi, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының»заңнамаларында белгiленген тәртiппен асырауында тұрақты күтiмдi, көмектi немесе қадағалауды қажет етедi деп танылған адамдары бар азаматтар;
6) жасы бойынша зейнеткерлікке шығуға (екі жыл қалған зейнеткерлік жасына дейінгі) тұлғалар;
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар.
2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент):
1) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды уақытша жұмыспен қамтуды және кәсiби даярлауды қамтамасыз ету жөнiнде шаралар қолдансын;
2) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетудi қамтамасыз етсiн;
3) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың»жұмысқа орналасуын бақылауды жүзеге асырсын.
3. Жұмыс берушiлер:
1) халықтың»нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетсiн;
2) ұйымның таратылуына, адам санының немесе штаттың қысқартылуына байланысты алдағы уақытта қызметкерлердiң жұмыстан босайтыны, босатылатын қызметкерлердiң қызметтерi мен кәсiптерi, мамандықтары, бiлiктiлiгi және еңбекақы мөлшерi көрсетiле отырып, босатылуы мүмкiн қызметкерлердiң саны мен санаттары және олар босатылатын мерзiмдер туралы жұмыстан босату басталардан кемiнде бiр ай бұрын Департаментке толық көлемде ақпарат берсiн;
3) Департаментке бос жұмыс орындары (бос лауазымдар) пайда болған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде олар туралы мәлiмет жiберсiн;

4) своевременно (в течение пяти рабочих дней со дня направления к нему Департаментом граждан) извещать о приеме на работу или об отказе в приеме на работу с указанием причины путем соответствующей отметки в направлении, выданном Департаментом.
4.  Постановление  акимата города Астаны от 24 декабря 2004 года N 3-1-1941п "Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2005 году" признать утратившим силу (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 30 декабря 2004 года под N 369, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 22 января 2005 года N 10-11, "Вечерняя Астана" от 18 января 2005 года N 7).
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мустафину С.С.
Аким                              У.ШУКЕЕВ
Первый
заместитель акима                 Есилов С.С.
Заместитель акима                 Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                 Мустафина С.С.
Заместитель акима                 Толибаев М.Е.
Заместитель акима                 Фомичев С.В.
Руководитель
аппарата акима                    Тамабаев К.Ж.
Директор
Государственного
учреждения "Департамент
финансов города
Астаны"                           Аскарова А.Е.
Заведующая отделом
документационной
экспертизы                        Башимова Д.Р.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных
программ города Астаны"           Демеува А.С.

4) Департамент берген жолдамаға тиiстi белгi қою арқылы жұмысқа қабылдау немесе жұмысқа қабылдаудан бас тарту себебiн көрсете отырып, ол туралы дер кезiнде (департамент оған азаматтарды жiберген күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде) хабарласын.
4. Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2004 жылғы 24 желтоқсандағы
N 3-1-1941қ "2005 жылы халықтың нысаналы топтарын анықтау және олардың жұмыспен қамтылуына және әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету шаралары туралы"  қаулысының  (Астана қаласының Әдiлет департаментiнде 2004 жылғы 30 желтоқсанда N 369 болып тiркелген, 2005 жылғы 22 қаңтардағы N 10-11 "Астана хабары" және 2005 жылғы 18 қаңтардағы N 7 "Вечерняя Астана" газеттерiнде жарияланған күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары С.С.Мұстафинаға жүктелсiн.
Әкiм
Әкiмнiң бiрiншi орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiм аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлiмiнiң меңгерушiсi
"Астана қаласының Жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар департаментi"
мемлекеттiк мекемесiнің
директоры