О городском бюджете на 2007 год
Решение Кокшетауского городского Маслихата от 13 декабря 2006 года N С-37/5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау 26 декабря 2006 года N 1-1-54. Утратило силу - постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 15 октября 2008 года № 16/17
Утратило силу - постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 15 октября 2008 года № 16/17
В соответствии со статьей 63 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 8 273 738,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 837 896 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 83 851 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 385 003 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 2 966 988,7 тысяч тенге.
2) затраты - 8 735 929,6 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 462 190,9 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 155 881 тысяча тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов - 155 881 тысяча тенге;
5)сальдо по операциям с финансовыми активами - 317 395 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства - 143 300 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 319 595 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - - 623 704,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 623 704,9 тысяч тенге.
Сноска. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 21 февраля 2007 года N С-38/7; решением Кокшетауского городского маслихата от 30 марта 2007 года N С-39/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 14 июня 2007 года N С-43/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 16 июля 2007 года N С-45/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 14 сентября 2007 года N C-3/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 5 октября 2007 года N С-4/7
2. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акциз;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.

2007 жылға арналған қалалық бюджет туралы
Көкшетау қалалық мәслихатының 2006 жылғы 13 желтоқсандағы N С-37/5 шешімі. Көкшетау қаласының әділет басқармасында 2006 жылғы 26 желтоқсанда N 1-1-54 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2008 жылғы 15 қазандағы № 16/17 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2008.10.15 № 16/17 шешімімен
Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 63 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы, 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2007 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) табыстар - 8 273 738,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 4 837 896 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 83 851 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 385 003 мың теңге;
трансферттік түсімдер - 2 966 988,7 мың теңге.
2) шығындар - 8 735 929,6 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 462 190,9 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелендіру - - 155 881 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелерді төлеу - 155 881 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 317 395 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 143 300 мың теңге;
қаржы активтерді алу - 319 595 мың теңге;
6) бюджеттік тапшылық (профицит) - -623 704,9 мың теңге;
7) бюджеттік тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) 623 704,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 21 ақпандағы N С-38/7 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 30 наурыздағы N С-39/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 маусымдағы N С-43/5шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі N С-45/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 қыркүйектегі N С-3/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 5 қазандағы N C-4/7 шешімімен.
2. Қалалық бюджет табыстары келесі көздер есебінен қалыптастырылады:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
төлем көзінен салық салынбайтын жеке табыс салығынан түсетін табыстар;
біржолғы талондар бойынша қызметтерді іске асыратын жеке тұлғалардан алынатын табыс салығынан түсетін табыстар;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж салығы.

2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочих неналоговых поступлений.
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
продажи нематериальных активов.
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета.
3. Утвердить в городском бюджете резерв местного исполнительного органа в сумме 139 811,7 тысячи тенге, в том числе резерв местного исполнительного органа на неотложные затраты в сумме 102 635 тысяч тенге и чрезвычайный резерв местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера в сумме 37 176,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата от 14.06.2007 N С-43/5; от 14.09.2007 N C-3/5; от 05.10.2007 N С-4/7.
4. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 1 251 611 тысяч тенге.
5. Учесть в городском бюджете на 2007 год возврат целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2004 году, в сумме 88 118 тысяч тенге.
5-1) Учесть в городском бюджете возврат в областной бюджет неиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2006 году в сумме 86 909,2 тысяч тенге.
Сноска. Дополнен пунктом 5-1 - решением Кокшетауского городского маслихата от 21 февраля 2007 года N С-38/7; Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 14 июня 2007 года N С-43/5
6. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета на образование в сумме 520 305 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 94 965 тысяч тенге, в том числе:
31 540 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;

2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза табыс бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3)   негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату;
4) келіп түсетін трансферттер, соның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
3. Қалалық бюджетте жергілікті атқарушы органның 139 811,7 мың теңге сомасы резерві, соның ішінде жергілікті атқару органның резерві жедел шығындарына 102 635 мың теңге және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқару органның жедел резервіне 37 176,7 мың теңге сомасы бекітілсін.
Ескерту. 3 тармаққа өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 маусымдағы N С-43/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 қыркүйектегі N С-3/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 5 қазандағы N C-4/7 шешімімен.
4. Қала бюджетінің шығындарында 1 251 611 мың теңге сомасында облыстық бюджетке алымдар алу қаралғандығы есепке алынсын.
5. 2007 жылға арналған қалалық бюджетте 2004 жылдың облыстық бюджетінен бөлініп, пайдаланылмаған мақсатты трансферттер өсімі 88 118 мың теңге сомасында екендігі есепке алынсын.
5-1. 2006 жылы бөлінген, пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді 86 909,2 мың теңге сомасында, облыстық бюджетке қайтаруын қамтамасыз ету.
Ескерту. 5-1 тармағымен толықтырылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 21 ақпандағы N С-38/7 шешімімен; 5-1 тармағына өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 маусымдағы N С-43/5 шешімімен.
6. Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беруге 520 305 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер 2007 жылға арналған қалалық бюджетте алдын ала қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер 94 965 мың теңге сомасында, соның ішінде:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру үшін - 31 540 мың теңге;

29 500 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
5 175 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
5 908 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
11 162 тысячи тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования;
2 707 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования;
8 973 тысячи тенге - на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе среднего общего образования;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 425 340 тысяч тенге, в том числе: 1 800 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
423 540 тысяч тенге - на строительство средней школы на 1200 мест в микрорайоне "Приречный" города Кокшетау.
Сноска. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 14 июня 2007 года N С-43/5; Пункт 6 в новой редакции - решением Кокшетауского городского маслихата от 16 июля 2007 года N С-45/5; Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 5 октября 2007 года N С-4/7
7. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие за счет средств областного бюджета на образование в сумме 250 197 тысяч тенге, в том числе:
250 197 тысяч тенге - на строительство детского сада в микрорайоне Центральный.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 12 709 тысяч тенге, в том числе:
12 422 тысяч тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, в том числе:
обязательные гигиенические средства - 6 211 тысяч тенге;
предоставление услуг индивидуальными помощниками - 5 116 тысяч тенге;
предоставление услуг специалистами жестового языка 1 095 тысяч тенге;
287 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций.

жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз ету үшін - 29 500 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеу үшін - 5 175 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізу үшін - 5 908 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасау үшін - 11 162 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді зерделеу жөніндегі оқу, анықтама және электронды әдебиет сатып алуға және жеткізу үшін - 2 707 мың теңге;
мемлекеттік жүйенің жалпы орта білім беруде интерактивті оқыту жүйесін енгізу үшін - 8 973 мың теңге;
2) дамытуға 425 340 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер, соның ішінде:  электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту үшін - 1 800 мың теңге;
Көкшетау қаласының "Приречный" ықшам ауданында 1200 орынды орта мектебін салу үшін - 423 540 мың теңге;
Ескерту. 6 тармаққа өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 маусымдағы N С-43/5 шешімімен; 6 тармақ жаңа редакцияда - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі N С-45/5 шешімімен; Өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 5 қазандағы N C-4/7 шешімімен.
7. 2007 жылғы арналған қалалық бюджетке облыстық бюджет қаражаттары есебінен білім беру саласына мақсатты трансферттерді дамытуға 250 197 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Центральный ықшам ауданында бала-бақша салу құрылысына - 250 197 мың теңге.
8. 2007 жылға арналған қалалық бюджетке республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 12 709 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
мүгедектерді арнайы гигиеналық құрал-жабдықтармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың міндетті бағдарламасына сәйкес жеке көмекшілер мен мамандардың ыммен тілдесу қызметін ұсынуға - 12 422 мың теңге, соның ішінде:
міндетті гигиеналық құралдарға - 6 211 мың теңге;
жеке көмекшілермен ұсынылатын қызметтерге - 5 116 мың теңге;
ыммен тілдесу мамандарының ұсынатын қызметтеріне - 1 095 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифтерінің көтерілуін өтеуге берілетін өтемақы - 287 мың теңге.

Сноска. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 30 марта 2007 года N С-39/5 решением Кокшетауского городского маслихата от 14 июня 2007 года N С-43/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 16 июля 2007 года N С-45/5
9. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 5 684 тысячи тенге, в том числе:
1 060 тысяч тенге-на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
4 624 тысячи тенге - на социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
Сноска. Пункт 9 в новой редакции - решением Кокшетауского городского маслихата от 16 июля 2007 года N С-45/5
10. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 4 709 тысяч тенге, в том числе:
отдел сельского хозяйства - 699 тысяч тенге;
отдел земельных отношений - 4 010 тысяч тенге.
11. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета в сумме 318 000 тысяч тенге, в том числе:
318 000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11-1. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 323 437,7 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 103 185,5 тысяч тенге, в том числе:
63 240,3 тысяч тенге - на капитальный ремонт улицы "Т. Сулейменова" города Кокшетау, от проспекта "Абылай-хана" до микрорайона "Васильковский";
39 945,2 тысяч тенге - на текущий ремонт улицы "М.Горького" города Кокшетау, от улицы "Ш.Уалиханова" до стадиона "Юбилейный";
2) целевые трансферты на развитие в сумме 220 252,2 тысяч тенге, в том числе:
90 000 тысяч тенге - на реконструкцию напорного коллектора КНС (канализационной насосной станции) - N 2 по улице "Т. Сулейменова" города Кокшетау;
10 252,2 тысячи тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
120 000 тысяч тенге - на строительство наружных инженерных сетей в городе Кокшетау.
Сноска. Дополнен пунктом 11-1 - решением Кокшетауского городского маслихата от 14 июня 2007 года N С-43/5; Пункт 11-1 в новой редакции - решением Кокшетауского городского маслихата от 16 июля 2007 года N С-45/5; Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 5 октября 2007 года N С-4/7
11-2. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 24 300 тысяч тенге, в том числе: 10 600 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий города Кокшетау; 13 700 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала коммунальных предприятий города Кокшетау.

Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының   2007 жылғы 30 наурыздағы N С-39/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 маусымдағы N С-43/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі N С-45/5 шешімімен.
9. Облыстық бюджет қаражаты есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз етуге 5 684 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер 2007 жылға арналған қалалық бюджетте алдын ала қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға материалды қамтамасыз ету үшін - 1 060 мың теңге;
Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің коммуналдық қызметтері шығынына арналып, әлеуметтік көмек көрсету үшін - 4 624 мың теңге;
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі N С-45/5 шешімімен.
10. 2007 жылға арналған қалалық бюджетке республикалық бюджет қаражаттары есебінен мемлекеттік басқару деңгейлері арасында шектеулер аясындағы тапсырылатын әкімшілік функцияларға арналған ағымдағы мақсатты трансферттерден 4 709 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
ауыл шаруашылық бөліміне - 699 мың теңге;
жер қатынастары бөліміне - 4 010 мың теңге.
11. 2007 жылға арналған қалалық бюджетке республикалық бюджет қаражаттары есебінен дамыту үшін ағымдағы мақсатты трансферттерден 318 000 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және салуға - 318 000 мың теңге.
11-1. Облыстық бюджет қаражаты есебінен 323 437,7 мың теңге сомасында қаралған нысаналы трансферттер 2007 жылға арналған қалалық бюджетте алдын ала қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер 103 185,5 мың теңге сомасында, соның ішінде:
Көкшетау қаласының "Т.Сүлейменов" көшесін, "Абылай-хан" даңғылынан "Васильковский" ықшам ауданына дейін күрделі жөндеу үшін - 63 240,3 мың теңге;
Көкшетау қаласының "М.Горький" көшесін, "Ш.Уәлиханов" көшесінен "Юбилейный" стадионына дейін ағымдағы жөндеу үшін - 39 945,2 мың теңге.
2) нысаналы трансферттер дамуға 220 252,2 мың теңге сомасында, соның ішінде:
Көкшетау қаласының "Т.Сүлейменов" көшесі бойындағы КНС (канализациялық-насостық станция) - 2 коллекторын қайта құру үшін - 90 000 мың теңге;
инженерлі - коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және орналастыру үшін - 10 252,2 мың теңге;
Көкшетау қаласында сыртқы инженерлік жүйелердің құрылысы үшін - 120 000 мың теңге;
Ескерту. 11-1 тармағымен толықтырылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 маусымдағы N С-43/5 шешімімен; 11-1 тармақ жаңа редакцияда - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі N С-45/5 шешімімен; Өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 5 қазандағы N C-4/7 шешімімен.
Облыстық бюджет қаражаты есебінен 24 300 мың теңге сомасында қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер 2007 жылға арналған қалалық бюджетте ескерілсін, соның ішінде: жылумен қамтамасыз ететін Көкшетау қаласы кәсіпорындарының жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін - 10 600 мың теңге; Көкшетау қаласының коммуналдық кәсіпорындарының жарғы капиталын арттыру үшін - 13 700 мың теңге;

Сноска. Дополнен пунктом 11-2 - решением Кокшетауского городского маслихата от 5 октября 2007 года N С-4/7
12. Предусмотреть в городском бюджете на 2007 год бюджетные кредиты в сумме 360 000 тысяч тенге на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
Сноска. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 30 марта 2007 года N С-39/5
12-1. В соответствии с внесенными изменениями в Программу развития жилищного строительства в Акмолинской области на 2005-2007 годы реконструкцию бывшего общежития по улице Буденного, 113 предусмотренную за счет средств городского бюджета на сумму 156 747 тысяч тенге производить за счет кредитов из республиканского бюджета.
Сноска. Дополнен пунктом 12-1 - решением Кокшетауского городского маслихата от 5 октября 2007 года N С-4/7
13. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие за счет средств областного бюджета на строительство Дворца спорта в г.Кокшетау в сумме 1 500 000 тысяч тенге.
Сноска. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 16 июля 2007 года N С-45/5
14. Учесть в затратах городского бюджета на 2007 год погашение бюджетных кредитов, выделенных на строительство жилья, в сумме 651 821 тысяч тенге.
Сноска. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 30 марта 2007 года N С-39/5
15. В составе расходов городского бюджета на 2007 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из городского бюджета.
Сноска. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 21 февраля 2007 года N С-38/7
16. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию инвестиционных проектов (программ) городского бюджета на 2007 год, согласно приложению 2.
17. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2007 год, согласно приложению 3.
18. Утвердить перечень бюджетных программ района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 4.

Ескерту. 11-2 тармақшасымен толықтырылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 5 қазандағы N C-4/7 шешімімен.
12. 2007 жылға арналған қалалық бюджетте 2005-2007 жылдарға арналған қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамыту мемлекеттік бағдарламасына сәйкес нөлдік мөлшерлемеде сыйақы (мүддені) бойынша тұрғын үй құрылысына 360 000 мың теңге сомасында бюджеттік несие қарастырылсын.
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының   2007 жылғы 30 наурыздағы N С-39/5 шешімімен.
12-1. 2005-2007 жылдарға арналған Ақмола облысының тұрғын үй құрылысын дамыту Бағдарламасына енгізілген өзгерістерге сәйкес Буденный көшесі, 113 үйде орналасқан бұрынғы жатақхананы қайта қалпына келтіру үшін қала   бюджетінен қаралған 156 747 мың теңге республикалық бюджеттен алынған несие есебінен жүргізілсін.
Ескерту. 12-1 тармақшасымен толықтырылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 5 қазандағы N C-4/7 шешімімен.
13. 2007 жылға арналған қалалық бюджетте дамыту үшін Көкшетау қаласында Спорт сарайын салу үшін
1 500 000 мың теңге сомасында облыстық бюджет  қаражаттары есебінен мақсатты трансферттердің бөлінгендігі ескерілсін.
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі N С-45/5 шешімімен.
14. 2007 жылға арналған қала бюджеттің шығындарына тұрғын үй құрылысына бөлінген 651 821 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттердің төленетіндігі ескерілсін.
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының   2007 жылғы 30 наурыздағы N С-39/5 шешімімен.
15. 2007 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамына Қазақстан Республикасының заңына сәйкес қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерлерде тұратын және жұмыс істеп жүрген білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына айлық ақыдан және тарифтік мөлшерлемеде 25 пайыздық мөлшерде қосымша ақы төленетіндігі қарастырылған.
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 21 ақпандағы N С-38/7 шешімімен.
16. 2007 жылға арналған қала бюджетінің инвестициялық жобаларын (бағдарламаларын) жүзеге асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларын бөле отырып, бюджеттік бағдарламаларды дамыту тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. 2007 жылға арналған қала бюджетін орындау процесінде секвестірлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

19. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в Управлении юстиции города Кокшетау.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель 37 сессии   Секретарь городского
городского маслихата     маслихата
Приложение 1
к решению сессии городского маслихата
от 13 декабря 2006 года N С-37/5
"О городском бюджете на 2007 год"
Сноска. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 21 февраля 2007 года N С-38/7. Внесены изменения - решением Кокшетауского городского маслихата от 30 марта 2007 года N С-39/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 14 июня 2007 года N С-43/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 16 июля 2007 года N С-45/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 14 сентября 2007 года N C-3/5; решением Кокшетауского городского маслихата от 5 октября 2007 года N С-4/7
Ка-
те-
го-
рия
К
л
а
с
с
Под-
класс
Наименование
Сумма
I. Доходы
1
Налоговые поступления

19. Осы шешім Көкшетау қаласының әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді.
20. Осы шешімді 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
37-ші сессия қалалық
мәслихатының төрағасы
Қалалық мәслихатының
хатшысы
Қалалық мәслихаттың
"2007 жылға арналған қалалық
бюджет туралы" 2006 жылдың
13 желтоқсандағы N С-37/5
шешіміне 1 қосымша
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 21 ақпандағы N С-38/7 шешімімен;  Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 30 наурыздағы N С-39/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 маусымдағы N С-43/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі N С-45/5шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 қыркүйектегі N С-3/5 шешімімен; Көкшетау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 5 қазандағы  N C-4/7 шешімімен.
Санаптар
Саныптар
Санапна
Атауы  Сома
І. Кіріс
1
Салықтық түсімдер

452
Отдел финансов района
(города областного значения)
14
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических
лиц
Приложение 3
к решению сессии городского маслихата
от 13 декабря 2006 года N С-37/5
"О городском бюджете на 2007 год"
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения городского бюджета на 2007 год
Фун-
кцио-
наль-
ная
гру-
ппа
Под-
функ-
ция
Ад-
мини-
стра-
тор
бюд-
жет-
ных
про-
грамм
Про-
гра-
мма
Наименование
1
2
3
4
7
4
Образование
2
Начальное общее, основное общее,
среднее общее образование
464
Отдел образования района (города
областного значения)
3
Общеобразовательное обучение
Приложение 4
к решению сессии городского маслихата
от 13 декабря 2006 года N С-37/5
"О городском бюджете на 2007 год"
Перечень бюджетных программ района в городе, города районного
значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2007 год
Функ-
цио-
наль-
ная
гру-
ппа
Под-
функ-
ция
Адми-
ни-
ст-
ра-
тор
бюд-
жет-
ных
про-
гра-
мм
Про-
гра-
мма
Наименование
1
2
3
4
7
Аппарат акима Красноярского
сельского округа
1
Государственные услуги общего
характера
1
Представительные, исполнительные и
другие органы, выполняющие общие
функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка,
аула (села), аульного (сельского)
округа
1
Функционирование аппарата акима
района в городе, города районного
значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка,
аула (села), аульного (сельского)
округа
14
Организация водоснабжения
населенных пунктов
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка,
аула (села), аульного (сельского)
округа
8
Освещение улиц населенных пунктов
9
Обеспечение санитарии населенных
пунктов
11
Благоустройство и озеленение
населенных пунктов
8
Культура, спорт, туризм и
информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
123
Аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка,
аула (села), аульного (сельского)
округа
6
Поддержка культурно-досуговой
работы на местном уровне
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка,
аула (села), аульного (сельского)
округа
13
Обеспечение функционирования
автомобильных дорог в городах
районного значения, поселках,аулах
(селах), аульных (сельских) округах
Аппарат акима пос. Станционный
1
Государственные услуги общего
характера
1
Представительные, исполнительные и
другие органы, выполняющие общие
функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка,
аула (села), аульного (сельского)
округа
1
Функционирование аппарата акима
района в городе, города районного
значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка,
аула (села), аульного (сельского)
округа
8
Освещение улиц населенных пунктов
9
Обеспечение санитарии населенных
пунктов
11
Благоустройство и озеленение
населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка,
аула (села), аульного (сельского)
округа
13
Обеспечение функционирования
автомобильных дорог в городах
районного значения, поселках,аулах
(селах), аульных (сельских) округах
Приложение 5
к решению сессии городского маслихата
от 13 декабря 2006 года N С-37/5
"О городском бюджете на 2007 год"

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
14
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Қалалық мәслихаттың
"2007 жылға арналған қалалық бюджет туралы"
2006 жылдың 13 желтоқсандағы N С-37/5
шешіміне 3 қосымша
2007 жылға арналған қалалық бюджет процессінің орындауында секвестірлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Атқарымдық топ
Шағ.топ
Бюджетттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
6
4
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
3
Жалпы білім беру
Қалалық мәслихаттың
"2007 жылға арналған қалалық
бюджет туралы"
2006 жылдың 13 желтоқсандағы
N С-37/5 шешіміне 4 қосымша
2007 жылға қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округінің бюджеттік бағдарламалар тізімі
Атқарымдық топ
Шағ.топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкі
мшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
6
Краснояр селолық округінің әкімінің аппараты
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл
(село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің аппараты
14
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің аппараты
8
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
9
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
11
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл
(село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
6
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
13
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық), округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Станционный поселкесі әкімінің аппараты
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
8
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
9
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
11
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
13
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық), округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Қалалық мәслихаттың
38 сессиясының шешіміне
N C-38/7 қосымша 3
Қалалық мәслихаттың
"2007 жылға арналған қалалық
бюджет туралы"
2006 жылдың 13 желтоқсандағы
N С-37/5 шешіміне 5 қосымша