О ставках платы за побочные лесные пользования
Решение Мангистауского областного Маслихата от 29 ноября 2006 года N 18/336. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 декабря 2006 года N 1961
В соответствии с пунктом 2 статьи 14 Лесного  кодекса Республики Казахстан областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за побочные лесные пользования на 2007-2009 годы по Мангистауской области на основании расчетов, составленных Мангистауским областным управлением природных ресурсов и регулирования природопользования по согласованию с Мангистауским областным управлением сельского хозяйства, Мангистауской областной территориальной инспекцией Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Мангистауским областным территориальным управлением лесного и охотничьего хозяйства, Мангистауским областным территориальным управлением охраны окружающей среды (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие c 1 января 2007 года.
Председательствующий,
секретарь областного маслихата                         Б. Чельпеков
Приложение
к решению областного маслихата
от 29 ноября 2006 года N 18/336

Орманды жанама пайдаланғаны үшін төленетін төлем ставкалары туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 29 қарашадағы N 18/336 шешiмi. Маңғыстау облыстық әділет Департаментінде 2006 жылғы 26 желтоқсанда N 1961 тіркелді
Қазақстан Республикасы Орман  кодексінің  14-бабы 2-тармағына сәйкес облыстық мәслихат  ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Маңғыстау облысы бойынша 2007-2009 жылдары орманды жанама пайдаланғаны үшін төленетін төлем ставкалары Маңғыстау облыстық табиғи ресурстар мен табиғат пайдалануды реттеу басқармасы жасаған,  Маңғыстау облыстық ауылшаруашылығы басқармасымен, Қазақстан Республикасы ауылшаруашылығы Министрлігінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясымен, Маңғыстау облыстық аумақтық орман және аң шаруашылығы басқармасымен, Маңғыстау облыстық аумақтық қоршаған ортаны қорғау басқармасымен келісілген есептеулер негізінде бекітілсін (қоса беріліп отыр).
2. Осы шешім 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағалық етуші,
облыстық мәслихат хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 29 қарашадағы
N 18/336 шешіміне қосымша

от 25 до 40 км
1,0
от 40 км до 60 км
0,8
свыше 60 км
0,6
2. Плата за сенокосные, пастбищные угодья, предоставленные в долгосрочное пользование, а также непокрытые лесом земли, во временное пользование для несельскохозяйственных целей, устанавливается со стоимости соответствующих категорий земли, увеличенная вдвое.
3. Для определения размера платежей за использование 1 га лесной земли, согласованного Комитетом лесного, рыбного и охотничьего хозяйства института Казгипролесхоза, а также утвержденного методическими указаниями Министерства экологии и биоресурсов от 03.05.1995 года, учитывались особенности приготовления корма для скота Мангистауской области.
Например, если урожайность гектара составляет 2,5 цн, со 100 га сенокосной земли приготавливается 250 цн. травы. За 100 га сенокосной земли плата производится в расчете 60 тенге за 1 га, итого составляет 6000 тенге. За 1 центнер травы плата производится 24 тенге (6000:250цн).
Себестоимость 1 цн. травы сельскохозяйственной структуры по области составляет 450-500 тенге, и продажная цена 1 тюка массой 22-25 кг травы составляет 150 тенге. Эта цена в Мангистауской области является невысокой.
В связи с расстоянием места приготовления и перевозки корма учитывались льготы.

25 км-ден 40 км-ге дейін
1,0
40 км-ден 60 км-ге дейін
0,8
60 км - ден жоғары
0,6
2. Ұзақ мерзімге пайдалануға берілген шабындық және жайылымдық жерлер мен ауылшаруашылық мақсатына пайдаланылмайтын уақытша қолданысқа берілген жерлер үшін тиісті жер категориясына байланысты белгіленген бағаның екі еселенген төлемі алынады.
3. Бір гектар орманды жерді пайдаланғаны үшін төленетін төлем мөлшерін анықтауда "Казгипролесхоз" институтының Орман, балық және аң шаруашылығы комитетімен келісілген, сондай-ақ, экология және биоресурстар Министрлігі 03.05. 1995 жылы бекіткен әдістемелік нұсқаулықтар мен Маңғыстау облысының мал азығын дайындаудағы ерекшеліктері ескерілді.
Мысалы: Өнімділігі гектарына 2,5 цн.-ден болғанда 100 га шабындық жерден 250 цн. шөп дайындалады. Шөп шабушы 100 га шабындық жерге 60 теңгеден барлығы 6000 теңге төлейді. Бір центнер шөп үшін 24 теңге (6000:250 цн.) төлейді.
Облыс көлеміндегі шаруашылық құрылымдарында 1 цн. шөптің өзіндік құны 450-500 теңге аралығында болатынын және сатылатын 22-25 кг-дық бір орам шөптің бағасы 150 теңге екенін ескеріп, салыстырма жасағанда бұл баға Маңғыстау облысында қымбат емес.
Мал азығы дайындалатын жер мен тасымалданатын орынның ара қашықтығына байланысты жеңілдіктер қарастырылған.