Об утверждении Правил предоставления социальной помощи на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2006 N 71. Зарегистрирован Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 апреля 2006 года N 1619. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 30 июня 2009 года N 177
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 30.06.2009 N 177
В соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления социальной помощи на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.03.2008 года N 141 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней)
Сноска. Пункт 2, 3 и 4 исключены - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 23 февраля 2007 года N 46
5. Департаменту здравоохранения обеспечить качественное зубопротезирование участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.03.2008 года N 141 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней)
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Мурзалина М.К.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.03.2008 года N 141 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней)
Аким области
Утверждены
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 12 апреля 200, года N 71
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.03.2008 года N 141 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней)
ПРАВИЛА
предоставления социальной помощи на зубопротезирование
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны

Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға қатысушылары мен мүгедектеріне тістерін протездеуге әлеуметтік көмек ұсыну ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2006 жылғы 12 сәуірдегі N 71 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2006 жылғы 18 сәуірде N 1619 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 30 маусымдағы N 177 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.06.30 N 177 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңы 27-бабы 1-тармағы 17) тармақшасына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Заңы 20-бабына сәйкес облыс әкiмiдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға қатысушылары мен мүгедектерiне тiстерiн протездеуге әлеуметтiк көмек ұсынудың қоса берiлген Ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ өөзгертулер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 141 қаулысымен
Ескерту. 2, 3, 4 тармақтар алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2007 жылғы 23 ақпандағы N 46 қаулысымен
5. Денсаулық сақтау департаментi Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға қатысушылары мен мүгедектерiнiң тiстерiн сапалы протездеудi қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 5-тармақ өөзгертулер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 141 қаулысымен
6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары М.К. Мырзалинға жүктелсiн.
Ескерту. 6-тармақ өөзгертулер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 141 қаулысымен
Облыс әкiмi
Облыс әкімдігінің
2006 жылғы 12 сәуірдегі
N 71 қаулысымен бекітілген
Ескерту. Тақырыпқаөөзгертулер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 141 қаулысымен
Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер
жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне
теңестірілген адамдарға қатысушылар мен мүгедектеріне
тістерін протездеуге әлеуметтік көмек ұсыну ережесі

1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления социальной помощи на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - Правила) регламентируют порядок и условия ее предоставления.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.03.2008 года N 141 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней)
2. Социальная помощь на зубопротезирование предоставляется участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, постоянно проживающим на территории Северо-Казахстанской области и нуждающимся в зубопротезировании.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.03.2008 года N 141 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней)
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
социальная помощь - одна из форм социальной защиты населения в виде социальных выплат, направленных на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
уполномоченный орган по назначению и выплате социальной помощи на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - уполномоченный орган) - районные и городской отделы занятости и социальных программ;
организация, осуществляющая зубопротезирование (далее - организация) - медицинская организация, имеющая лицензию на зубопротезную деятельность.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.03.2008 года N 141 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней)
4. В случае смерти получателя назначенная социальная помощь выплачивается его наследникам.
5. Социальная помощь назначается в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов).
2. Порядок назначения социальной помощи
6. Участники и инвалиды Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны представляют в уполномоченный орган по месту жительства следующие документы:
1) заявление установленной формы согласно приложению;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа, удостоверяющего статус;
4) копию документа, подтверждающего место жительства;

1. Жалпы ережелер
1. Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға қатысушылары мен мүгедектеріне тістерін протездеуге әлеуметтік көмек ұсынудың осы Ережесі (бұдан әрі-Ереже) оны беру тәртібі және шарттарын реттейді.
Ескерту. 1-тармақ өөзгертулер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 141 қаулысымен
2. Тістерді протездеуге әлеуметтәк көмек Солтүстік Қазақстан облысы аумағында тұракты тұратын және тістерін протездеуге мұқтаж Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға қатысушылары мен мүгедектеріне беріледі.
Ескерту. 2-тармақ өөзгертулер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 141 қаулысымен
3. Осы Ережеде келесі ұғымдар пайдаланылады:
әлеуметтік көмек- Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға қатысушылары мен мүгедектеріне тістерін протездеуге бағытталған әлеуметтік көмек түріндегі халықты әлеуметтік қорғаудың бір нысаны;
Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға қатысушылары мен мүгедектеріне тістерін протездеуге әлеуметтік көмек тағайынадау және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
тiстердi протездеудi iске асыратын ұйым (бұдан әрi-ұйым)- тiстердi протездеу қызметiне лицензиясы бар медициналық ұйым.
Ескерту. 3-тармақ өөзгертулер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 141 қаулысымен
4. Алушы қайтыс болған жағдайда тағайындалған әлеуметтiк көмек оның мұрагерлерiне төленедi.
5. Әлеуметтiк көмек тiстердi протездеудiң (бағалы металдардан, метталды керамикадан басқа) құны мөлшерiнде тағайындалады.
2.  Әлеуметтiк көмек тағайындаудың тәртiбi
6. Ұлы Отан соғысының сондай-ақ, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға қатысушылары мен мүгедектерi тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады
1) қоса берiлген үлгiдегi өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың  көшiрмесi;
3) мәртебенi куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
4) тұрғылықты жерiн  растайтын құжаттың көшiрмесi.

5) счет-фактуру от организации о стоимости зубопротезирования.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.03.2008 года N 141 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней)
7. Документы, необходимые для получения социальной помощи, представляются в подлинниках и в копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
8. Работники уполномоченного органа заверяют копии документов, регистрируют заявление с прилагаемыми документами в журнале регистрации.
9. Уполномоченный орган формирует дело и в течение десяти дней со дня принятия заявления принимает решение о назначении социальной помощи либо отказе в ней.
3. Порядок выплаты
10. Уполномоченный орган формирует списки-ведомости на выплату социальной помощи в 2-х экземплярах.
11. Выплата социальной помощи осуществляются через филиалы банков второго уровня, имеющих лицензию Национального банка Республики Казахстан и АО "Казпочта", имеющей лицензию Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовой организации, путем зачисления на лицевые счета граждан.
12. Банки второго уровня или АО "Казпочта" на основании договора на оказание платных услуг осуществляют зачисление суммы на открытые лицевые счета получателей.
13. Выплата социальной помощи производится из средств районных и городского бюджетов по бюджетной программе 06-2-451-007-000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
4. Ответственность за своевременность назначения социальной помощи
14. Уполномоченный орган по назначению и выплаты социальной помощи несет ответственность за правильность и своевременность назначения социальной помощи и ее выплаты в установленном порядке настоящими Правилами.
15. Контроль за правильностью назначения и выплаты социальной помощи осуществляется в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение к Правилам
Начальнику отдела занятости
и социальных программ
________________ района (города)
Заявление
Фамилия ___________________________________
Имя _______________________________________
Отчество __________________________________
Статус ____________________________________
Адрес _____________________________________
РНН _______________________________________
Номер расчетного счета ____________________
В отделении _______________________________
Прошу назначить мне социальную помощь на зубопротезирование.
Приложение на ___листах.
"___" ____________ 200_ года ___________________
/подпись заявителя/
Заявление принято

5) тiстердi протездеу құны туралы ұйымнан шот-фактура.
7. Салыстырып тексеру үшiн әлеуметтiк көмек алуға қажеттi құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, одан кейiн құжаттардың түпнұсқалары өтiнiш берушiге қайтарылады.
8. Уәкiлеттi орган қызметкерлерi құжаттардың көшiрмелерiн куәландырады, өтiнiштi қоса берiлген құжаттармен тiркеу жорналында тiркейдi.
9. Уәкiлеттi орган iстi қалыптастырады және өтiнiшi алған күннен он күн iшiнде әлеуметтiк көмек тағайындау не болмаса бас тарту туралы шешiмдi қабылдайды.
3. Төлеу тәртiбi
10. Уәкiлеттi орган әлеуметтiк көмек төлеуге тiзiм-ведомосiн 2 данада жасайды.
11. Әлеуметтiк көмектi төлеу Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң лицензиясы бар екiншi деңгейдегi банк филиалдары және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгiнiң лицензиясы бар "Қазпошта" АҚ арқылы азаматтардың жеке шоттарына енгiзу жолымен iске асырылады.
12. Екiншi деңгейдегi банктер немесе "Қазпошта"»АҚ ақылы қызмет  көрсету шарты негiзiнде алушылардың ашық жеке шоттарына сомалар енгiзудi iске асырады.
13. Әлеуметтiк көмек төлеу 06-2-451-007-000 "Азаматтардың мұқтаж санаттарына жергiлiктi өкiлеттi органдар шешiмi бойынша әлеуметтiк көмек" бюджеттiк бағдарламасы бойынша аудандық және қалалық бюджеттер қаржатынан жүргiзiледi.
4. Әлеуметтiк көмектiң уақытылы тағайындалуы
үшiн жауапкершiлiк
14. Әлеуметтiк көмектi тағайындау және төлеу жөнiндегi уәкiлеттi орган әлеуметтiк көмектi тағайындаудың және оны төлеудiң дұрыстығы мен уақытылығы үшiн осы Ережеде белгiленген тәртiппен жауапты болады.
15. Әлеуметтiк көмектi тағайындаудың және төлеудiң дұрыстығын бақылау Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес жүзеге асырылады.
Ережеге қосымша
_______________ ауданы (қаласы)
жұмыспен қамту және әлеуметтiк
бағдарламалар  бөлiмiнiң бастығы
________________________________
Өтiнiш
Тегi ____________________________________
Аты  ____________________________________
Әкесiнiң аты ____________________________
Мәртебесi _______________________________
Мекен-жайы ______________________________
СТН _____________________________________
Есеп шотының нөмiрi _____________________
Бөлімше _________________________________
Маған тiстерiмдi протездеуге әлеуметтiк көмек тағайындауыңызды
сұраймын .
Қосымшасы  ____ бетте
200__ жылы  "___"__________        _______________________
(өтiнiш берушiнiң қолы)
Өтiнiш
200 __ жылы   "___"__________      _________________________
(өтiнiш қабылдаған адамның
Т.А.Ә. және қолы)