Об утверждении Перечня организаций и должностей работников, по которым устанавливается доплата за условия труда и Правил доплаты за квалификационную категорию
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 января 2007 года № 50. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 февраля 2007 года № 4536. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июля 2010 года № 576
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 30.07.2010 № 576 (порядок введения в действие см. п. 6).
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2006 года N 1156 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечни:
1) должностей медицинским работникам, служащим и техническим работникам центров по профилактике и борьбе со СПИД, работников научно - исследовательских организаций, научно-производственных объединений и их структурных подразделений, в том числе по производству бактериальных и вирусных препаратов, которым устанавливается доплата в размере 60 % от должностного оклада за выполнение научной тематики по проблеме СПИД и контактирующих с больными СПИД и ВИЧ-инфицированными, работающих с вирусом СПИД и потенциально зараженным ВИЧ-материалом (в том числе животным) согласно приложению 1;
2) организаций и должностей работников, по которым устанавливается доплата за особые условия труда согласно приложению 2.
2. Утвердить Правила доплаты за квалификационную категорию согласно приложению 3.
3. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 июля 2004 года N 541 "О перечнях организаций и должностей работников, по которым устанавливается доплата за условия труда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3009, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., N 37-40, ст. 1025.).
4. Департаменту экономики и финансов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тажибаева С.М.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.

"Еңбек жағдайы үшін қосымша ақы белгіленетін ұйымдар мен қызметкерлер лауазымдарының тізбесін және Біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 29 қаңтардағы N 50 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 3 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4536 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 19 сәуірдегі № 271 Бұйрығымен. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 30 шілдедегі № 576 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.07.30 № 576 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз) Бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 қарашадағы N 1156 қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Мыналардың:
1) 1-қосымшаға сәйкес ЖҚТБ проблемасы бойынша ғылыми тақырыпты орындағаны үшін және ЖҚТБ-мен ауыратын сырқаттар мен АҚТҚ жұқтырғандармен байланыста болатын, ЖҚТБ қоздырғышымен және АҚТҚ-материалын ықтимал жұқтырғандармен (оның ішінде жануарлармен) жұмыс істейтін, лауазымдық жалақысының 60% жалақысы мөлшерінде қосымша ақы белгіленетін ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталықтарының медицина қызметкерлеріне, қызметшілері мен техникалық қызметкерлерінің, ғылыми-зерттеу ұйымдарының, ғылыми-өндірістік бірлестіктердің және олардың бөлімшелерінің, оның ішінде бактериялық және вирусты препараттардың өндірісі жөніндегі құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлер лауазымдарының;
2) 2-қосымшаға сәйкес Айрықша еңбек жағдайы үшін қосымша ақы белгіленетін ұйымдар мен қызметкерлер лауазымдарының тізбелері бекітілсін.
2. 3-қосымшаға сәйкес Біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеу Ережесі бекітілсін.
3. "Еңбек жағдайы үшін қосымша ақы белгіленетін ұйымдар мен қызметкерлер лауазымдарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 19 шілдедегі  N 541 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3009 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде тіркелген, 2004 ж., N 37-40, 1025-құжат) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Экономика және қаржы департаменті (Тәжібаева С.М.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.

5. Департаменту организационно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Акрачкова Д.В.) обеспечить официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Нусупову А.Б.
8. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2007 г.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 января 2007 года N 50
Перечень должностей медицинским работникам, служащим и
техническим работникам центров по профилактике и борьбе со СПИД,
работников научно-исследовательских организаций, научно-производственных
объединений и их структурных подразделений, в том числе по производству
бактериальных и вирусных препаратов, за выполнение научной тематики по
проблеме СПИД и контактирующие с больным СПИД и ВИЧ-инфицированными,
работающие с вирусом СПИД и потенциально зараженным ВИЧ-материалом
(в том числе животным), по которым устанавливается доплата в размере
60 % от должностного оклада.
NN
Перечень организаций
Перечень должностей работников
1
Государственное
учреждение
"Республиканский центр
по профилактике и
борьбе со СПИД"
Министерства
здравоохранения
Республики Казахстан
Медицинские работники, служащие и технические работники
2
Областные (городские)
центры по профилактике
и борьбе со СПИД
Медицинские работники, служащие и технические работники
3
В научно-исследовате-
льских организациях
здравоохранения,
занятых научно-
исследовательской
работой по проблеме
ВИЧ/СПИД
Директор,заместитель директора: по лечебной работе
и науке
Профессор, доцент. Главный
научный сотрудник, ведущий
научный сотрудник, старший
научный сотрудник, научный
сотрудник, младший научный
сотрудник. Врач-лаборант,
лаборант, помощник медицинской
сестры (санитарка)
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 января 2007 года N 50
Перечень организаций и должностей работников,
по которым устанавливается доплата за особые условия труда
N
Перечень
организаций
(подразделений)
Перечень
должностей
работников
Особые
условия
Приме-
чание
1
Государственные
противочумные
учреждения
станции,
(отделения)
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан
Все работники,
независимо от
наименования
должности
и специальности
За работу с
возбудителями
особо опасных
инфекций и
материалами
возможно
зараженными
2
РГКП«"Казахский
научный Центр
карантинных и
зоонозных
инфекций имени
М. Айкимбаева"
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан
Все работники,
независимо от
наименования
должности
и специальности
За работу с
возбудителями
особо опасных
инфекций и
материалами
возможно
зараженными
3
Лаборатории и
отделы особо
опасных инфекций
ГУ«"Казахская
республиканская
санитарно-эпиде-
миологическая
станция",
Центров
санитарно-
эпидемиологи-
ческой экспертизы
областей,
городов Астаны,
Алматы
Работники
лабораторий,
отделов
особо опасных
инфекций и
вивариев
За работу с
возбудителями
особо опасных
инфекций и
материалами
возможно
зараженными
4
Лаборатории
трансмиссивных
вирусных
инфекций
и паразитологии
РГКП "Научный
центр гигиены и
эпидемиологии"
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан
Работники
лабораторий,
трансмиссивных
вирусных
инфекций и
паразитологии
РГКП«"Научный
центр гигиены и
эпидемиологии"
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан
За работу с
возбудителями
особо опасных
инфекций и
материалами
возможно
зараженными
5
Государственное
учреждение
"Центр Медицины
катастроф" и его территори-
альные
подразделения
Работники
специализиро-
ванных бригад
по оказанию
медицинской
помощи при
чрезвычайных
ситуациях
За оказание
экстренной
медицинской
помощи по
ликвидации
последствий
чрезвычайных
ситуаций
природного и
техногенного
характера
6
Государственное
учреждение
"Казахский
республиканский
лепрозорий"
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан
Все работники
независимо от
наименования
должности и
специальности
За организацию
и лечение
лепры
заболеваний
7
Государственное
учреждение
"Центр судебной медицины"
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан и его
территориальные
подразделения,
патологоанатоми-
ческие бюро
(отделения и
лаборатории)
Руководители и
их заместители
по экспертной
работе,
заведующие
экспертными
подразделени-
ями, лаборато-
риями,отделени-
ями, эксперты:
врачи, биологи,
химики,
гистологи,
молекулярные
биологи,
судебно-меди-
цинские экспер-
ты, медицинские
сестры, фельд-
шера, медицин-
ские регистра-
торы и санитары
За осуществле-
ние судебно-
медицинской
экспертной
деятельности
8
Семейные
врачебные
амбулатории
городские
поликлиники
(подразделения),том числе
поликлиники
центральных
районных больниц,
поликлиники
противотуберку-
лезных больниц
сельских
районов,
центральные
районные
поликлиники
(консультативно-
диагностичес-
кие), а также
диспансера
(поликлинические
подразделения)
- противотубер-
кулезные,
неврологические,
онкологические,
психо-невроло-
гические,
наркологические
и центры по
профилактике и
лечению
зависимых
заболеваний
Заведующие
терапевтичес-
кими,
педиатрическими
отделениями,
старшие
участковые
медицинские
сестры, а также
терапевты
подростковых
служб, психиат-
ры, фтизиатры,
онкологи,
наркологи и
участковые
медицинские
сестры
указанных служб
За оказание
первичной
медико-сани-
тарной помощи
населению
в условиях
территориаль-
ного участка
9
Государственное
учреждение
"Республиканский
клинический
госпиталь для
инвалидов
Отечественной
войны"
отделения и
подразделения
в составе других
больниц
Все медицинские
и фармацевти-
ческие
работники
независимо от
наименования
должностей и
специальностей,
служащие, тех-
нические
работник и
другие работники
За оказание
медицинской
помощи в
госпиталях для
инвалидов
великой
Отечественной
войны и лиц,
приравненных к
ним, и
специальных
отделениях в
составе
больниц
10
Медицинским
работникам,
медицинских
отрядов
специального
назначения,
организованных
для непосред-
ственного
оказания
экстренной
медицинской
помощи и
спасательных
работ
Медицинские
работники,
выездных
бригад станции
санитарной
авиации,
отделений
плановой и
экстренной
консультативнойпомощи
республиканских
областных и
региональных
больниц незави-
симо от
наименования
должностей и
специальностей
За оказание
экстренной
медицинской
помощи
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 января 2007 года N 50
Правила доплаты за квалификационную категорию .

5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ұйымдастыру-құқықтық қамтамасыз ету департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Ә.Б.Нүсіповаға жүктелсін.
7. Осы бұйрық 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2007 жылғы»29 қаңтардағы
N 50 бұйрығына
1-қосымша
ҚТБ проблемасы бойынша ғылыми тақырыпты орындағаны үшін және
ЖҚТБ-мен ауыратын сырқаттар мен АҚТҚ жұқтырғандармен
байланыста болатын, ЖҚТБ қоздырғышымен және АҚТҚ-материалын
ықтимал жұқтырғандармен (оның ішінде жануарлармен) жұмыс
істейтін, лауазымдық жалақысының 60% жалақысы мөлшерінде
қосымша ақы белгіленетін ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы
күрес жөніндегі орталықтарының медицина қызметкерлеріне,
қызметшілері мен техникалық қызметкерлерінің, ғылыми-зерттеу
ұйымдарының, ғылыми-өндірістік бірлестіктердің және олардың
бөлімшелерінің, оның ішінде бактериялық және вирусты
препараттардың өндірісі жөніндегі құрылымдық бөлімшелерінің
қызметкерлер лауазымдарының тізбесі
NN
Ұйымдардың тізбесі
Қызметкерлер лауазымдарының тізбесі
1
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің»ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегі республикалық орталық мемлекеттік мекемесі
Медицина қызметкерлері, қызметшілер мен техникалық қызметкерлер
2
Облыстық (қалалық) ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегі орталықтар
Медицина қызметкерлері, қызметшілер мен техникалық қызметкерлер
3
АҚТҚ/ЖҚТБ проблемасы бойынша ғылыми-зерттеу   жұмысымен айналысатын денсаулық сақтау саласының ғылыми-зерттеу ұйымдары
Директор, директордың емдеу ісі және ғылым жөніндегі орынбасары, Профессор, доцент. Бас ғылыми  қызметкер, жетекші ғылыми  қызметкер, аға ғылыми қызметкер, ғылыми қызметкер, кіші ғылыми қызметкер. Зертханашы-дәрігер,  медбикенің көмекшісі (санитар)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2007 жылғы»29 қаңтардағы
N 50 бұйрығына
2-қосымша
Айрықша еңбек жағдайы үшін қосымша ақы
белгіленетін ұйымдар мен қызметкерлер
лауазымдарының тізбесі
№N
Ұйымдардың (бөлімшелердің) тізбесі
Қызметкерлер лауазымдарының тізбесі
Айрықша жағдайлар
Ескертпе
1
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Обаға қарсы күрес мемлекеттік мекемелері      (станциялар, бөлімшелер)
Лауазымы мен мамандығының атауына қарамастан, барлық қызметкерлер
Аса қауіпті жұқпалардың қоздырғыштарымен және ықтимал жұқтырған  материалдармен жұмыс істегені үшін
2
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Масғұт Айқымбаев атындағы Қазақ карантиндiк және зооноздық  жұқпалы аурулар ғылыми орталығы" РМҚК
Лауазымы мен мамандығының атауына қарамастан, барлық қызметкерлер
Аса қауіпті жұқпалардың қоздырғыштарымен және ықтимал жұқтырған  материалдармен жұмыс істегені үшін
3
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  "Қазақ республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы"»ММ, облыстардың, Астана мен Алматы қалалары Санитарлық-эпиденмиологиялық сараптама орталықтарының аса қауіпті жұқпалар зертханалары мен бөлімдері
Аса қауіпті жұқпалар зертханалары мен бөлімдерінің және хайуанатханаларының қызметкерлері
Аса қауіпті жұқпалардың қоздырғыштарымен және ықтимал жұқтырған  материалдармен жұмыс істегені үшін
4
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  "Гигиена және эпидемиология ғылыми орталығы" РМҚК трансмиссиялы вирусты жұқпалар зертханалары
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  "Гигиена және эпидемиология ғылыми орталығы" РМҚК трансмиссиялы вирусты жұқпалар зертханаларының қызметкерлері
Аса қауіпті жұқпалы аурулар қоздырғыштарымен және жұқтырылуы ықтимал материалдармен жұмыс істегені үшін
5
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  "Апаттар медицинасы орталығы" мемлекеттік мекемесі және оның аумақтық бөлімшелері
Төтенше жағдайлар кезінде медициналық көмек көрсету жөніндегі мамандандырылған бригадалардың қызметкерлері
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою бойынша шұғыл медициналық көмек көрсеткені үшін
6
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  "Қазақ республикалық лепрозорийi" мемлекеттік мекемесі
Лауазымы мен мамандығының атауына қарамастан, барлық қызметкерлер
Алапес ауруын емдеуді ұйымдастырғаны үшін
7
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  "Сот медицинасы орталығы" мемлекеттік мекемесі және оның аумақтық бөлімшелері, патологоанатомиялық бюро (бөлімшелері мен зертханалары)
Басшылар мен олардың сараптама жұмысы жөніндегі орынбасарлары, сараптама бөлімшелерінің,  зертханаларының  меңгерушілері, сарапшылар:
дәрігерлер,
биологтар,
химиктер,
гистологтар,
молекулярлық биологтар,
сот-медициналық сарапшылар,
медбикелер,
фельдшерлер,
медициналық тіркеушілер және санитарлар
Сот-медициналық сараптама қызметін жүзеге асырғаны үшін
8
Отбасылық дәрігерлік амбулаториялар, қалалық емханалар (бөлімшелер), оның ішінде аудандық орталық ауруханалардың емханалары, ауылдық аймақтардың туберкулезге қарсы ауруханаларының емханалары, аудандық орталық емханалар (консультациялық-диагностикалық), сондай-ақ диспансерлер (емханалық бөлімшелер) - туберкулезге қарсы, неврологиялық, онкологиялық, психо-неврологиялық, наркологиялық және тәуелділік ауруларының алдын алу және оларды емдеу жөніндегі орталықтар
Терапия, педиатрия бөлімшелерінің меңгерушілері, аға учаскелік медбикелер, сондай-ақ жасөспірімдер қызметінің терапевтері, психиатрлар, фтизиатрлар, онкологтар, наркологтар және көрсетілген қызметтердің учаскелік медбикелері
Аумақтық учаскелерде халыққа медициналық-санитарлық көмек көрсеткені үшін
9
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  "Отан соғысының мүгедектерiне арналған республикалық клиникалық госпиталь" мемлекеттік мекемесі, басқа ауруханалардың құрамындағы бөлімдер мен бөлімшелер
Лауазымы мен мамандығының атауына қарамастан, барлық медицина және фармацевтика қызметкерлері, қызметшілер, техникалық қызметкерлер мен басқа да жұмысшылар
Отан соғысының мүгедектерiне және оларға теңестірілген адамдарға арналған госпитальдарда және ауруханалардың құрамындағы арнаулы бөлімшелерде медициналық көмек көрсеткені үшін
10
Шұғыл медициналық көмекті тікелей көрсету және құтқару жұмыстары үшін ұйымдастырылған арнайы мақсаттағы медициналық жасақтардың медицина қызметкерлері
Лауазымы мен мамандығының атауына қарамастан, санитарлық авиация станциясының көшпелі бригадаларының, республикалық, облыстық және өңірлік ауруханалардың жоспарлы және шұғыл консультациялық көмек бөлімшелерінің медицина қызметкерлері
Шұғыл медициналық көмек көрсеткені үшін
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2007 жылғы»29 қаңтардағы
N 50 бұйрығына
3-қосымша
Біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеу ережесі

1. Доплата за квалификационную категорию  медицинским работникам, а также руководителям подразделений (заведующим отделениями, главным медицинским сестрам, старшим медицинским сестрам) производится за фактически отработанное время.
2. Руководителям медицинских организаций, их заместителям доплата за квалификационную категорию по врачебным специальностям производится только в случаях выполнения работы по совмещаемой специальности.

1. Медицина қызметкерлеріне, сондай-ақ бөлімшелердің басшыларына (бөлімшелердің меңгерушілеріне, бас мейірбикелерге, аға мейірбикелерге) біліктілік санаты үшін қосымша ақы нақты жұмыс істеген уақыты үшін төленеді.
2. Медициналық ұйымдардың басшыларына, олардың орынбасарларына дәрігерлік мамандықтар бойынша біліктілік санаты үшін қосымша ақы қоса атқаратын мамандықтар бойынша жұмыстарды атқарған жағдайларда ғана төленеді.