Об утверждении Правил ревизии лесных обходов, проводимой государственными лесовладельцами
Приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2007 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2007 года № 4595. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 560
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 01.09.2010 № 560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 26 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Правила ревизии лесных обходов, проводимой государственными лесовладельцами.
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2007 года N 82
Правила ревизии лесных обходов,
проводимой государственными лесовладельцами 1. Общие положения
1. Настоящие правила ревизии лесных обходов, проводимой государственными лесовладельцами (далее - Правила), регламентируют порядок ревизии лесного обхода, закрепленного за лесником, государственным инспектором природоохранного учреждения и другими работниками государственных лесовладельцев (далее - лесник) в целях определения эффективности охраны лесов, целевого использования земель государственного лесного фонда, особо охраняемых природных территорий и распространяются на всех государственных лесовладельцев независимо от их ведомственной принадлежности.
2. О закреплении лесного обхода за лесником и имущества, переданного для служебного пользования, издается акт государственного лесовладельца.
3. Ревизии лесных обходов в зависимости от сроков и целей проведения разделяются на плановые, внеплановые и контрольные.
2. Порядок и сроки проведения
ревизий лесных обходов
4. Ревизию лесных обходов организуют и проводят государственные лесовладельцы. Для ее проведения актом государственного лесовладельца создаются комиссии в составе двух и более человек, и утверждается график ревизии.
5. В состав комиссии при проведении плановых и внеплановых ревизий лесных обходов могут включаться: мастера леса, помощники лесничих, лесничие, инженеры лесного хозяйства всех категорий, государственные инспекторы и другие работники государственных лесовладельцев, ведающие вопросами охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесопользования.

Мемелекеттік орман иеленушілердің орман қарау аймақтарына ревизия жасау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2007 жылығы 27 ақпандағы N 82 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 30 наурыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4595 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010 жылғы 1 қыркүйектегі N 560 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010.09.01  N 560(ресми жарияланғаннан бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман  кодексінің 26-бабын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік орман иеленушілердің орман қарау аймақтарына ревизия жасау ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық ол бірінші рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылық
комитеті төрағасының
2007 жылғы 27 ақпандағы
N 82 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік орман иеленушілер
орман қарау аймақтарына ревизия жасау ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік орман иеленушілердің орман қарау аймақтарына ревизия жасау ережесі (бұдан әрі - Ереже) ормандарды қорғау тиімділігін, мемлекеттік орман қоры, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінің нысаналы пайдаланылуын анықтау мақсатында орманшыға, табиғат қорғау мекемесінің мемлекеттік инспекторына, мемлекеттік орман иеленушілердің басқа қызметкерлеріне (бұдан әрі - орманшы) бекітіп берілген орман қарау аймағына ревизия жасау тәртібін реттейді және барлық мемлекеттік орман иеленушілерге олардың ведомстволық тегіне қарамастан қолданылады.
2. Орман қарау аймағын және қызмет бабында пайдалану үшін орман күтушіге бекітіп беру туралы мемлекеттік орман иеленушінің актісі шығарылады.
3. Орман қорғау аймақтарына ревизия жасау өткізу мерзімдері мен мақсаттарына байланысты жоспарлы, жоспардан тыс және бақылау ревизиялары болып бөлінеді.
2. Орман қарау аймақтарына ревизия жасау
тәртібі және мерзімі
4. Орман қарау аймақтарына ревизия жасауды мемлекеттік орман иеленуші ұйымдастырады және өткізеді. Оны өткізу үшін мемлекеттік орман иеленушінің актісімен екі және одан да көп адам құрамында комиссиялар құрылады.
5. Орман қарау аймақтарының жоспарлы және жоспардан тыс ревизияларын өткізу кезінде комиссия құрамына: барлық санаттағы орман шаруашылығының орман шеберлері, орманшыларының көмекшілері, орманшылары, инженерлері, ормандарды күзету, қорғау, молықтыру және орман пайдалану мәселелерімен айналысатын мемлекеттік орман иеленушілердің мемлекеттік инспекторлары мен басқа да қызметкерлері енгізіледі.

6. Ревизия лесного обхода проводится в присутствии лесника, за которым он закреплен.
7. Плановые ревизии проводятся во всех лесных обходах два раза в год:
весной - после схода снежного покрова, с окончанием ревизии до 1 июня;
осенью - до выпадения снега, с окончанием ревизии до 1 ноября.
8. Внеплановые ревизии проводятся при передаче лесного обхода от одного лесника другому в связи с:
прекращением трудовых отношений на данной должности прежнего работника;
увольнением, переводом на другую работу, отсутствием на работе более 10 дней по причине болезни, ухода в отпуск, командировки на учебу;
необходимостью проверки заявлений о неудовлетворительной работе или злоупотреблениях служебным положением лесника.
9. Контрольные ревизии проводятся в лесных обходах, наиболее подверженных лесонарушениям, после плановых ревизий с целью проверки качества и соблюдения порядка их проведения с охватом не менее 30 % лесных обходов лесничества.
10. Для проведения контрольных ревизии лесных обходов актом государственного лесовладельца утверждаются комиссий из двух и более человек, в состав которых могут входить: инженера лесного хозяйства всех категорий, заместители директора и директора государственных лесовладельцев.
11. При проведении контрольных ревизий лесных обходов в них могут принимать участие представители уполномоченного органа в области лесного хозяйства и его территориальных органов, работники структурных подразделений лесного хозяйства областных исполнительных органов, иных государственных органов в пределах их компетенции.
12. Комиссия, осуществляющая ревизию лесного обхода, проверяет:
1) обеспечение охраны лесов от незаконных порубок;
2) выполнение мероприятий по профилактике и предупреждению лесных пожаров, своевременному их обнаружению и ликвидации;
3) сохранность лесоустроительных и лесохозяйственных знаков, средств наглядной пропаганды, элементов благоустройства;
4) наличие плана лесонасаждения и паспорта лесного обхода, с перечнем вверенного ему под охрану участка государственного лесного фонда и имущества;
5) наличие и пригодность к эксплуатации вверенного леснику имущества, а также техническое состояние закрепленных за ним транспорта, средств связи, специальных средств;
6) соблюдение порядка хранения, ношения и применения служебного оружия и боеприпасов;
7) наличие у лесника форменной одежды и соблюдение им порядка ее ношения.

6. Орман қарау аймағының ревизиясы ол бекітіп берілген орман күтушінің қатысуымен өткізіледі.
7. Жоспарлы ревизиялар барлық орман қарау аймақтарында жылына екі рет өткізіледі:
көктемде - қар қабаты кеткеннен кейін, ревизия 1 маусымға дейін аяқталады;
күзде - қар жауғанға дейін, ревизия 1 қарашаға дейін аяқталады.
8. Жоспардан тыс ревизиялар:
бұрынғы қызметкердің осы лауазымдағы еңбекке қатынастарының тоқтатылуына;
жұмыстан шығуына, басқа жұмысқа ауысуына, ауырып қалу себепті жұмыста 10 күннен көп болмауына, демалысқа шығуына, іссаппарда, оқуда болуына;
орман күтушінің қанағаттанарлықсыз жұмысы немесе қызмет бабын теріс пайдалануы туралы өтініштерді тексеру қажеттілігіне байланысты орман қарау аймағын бір орман күтушіден басқасына беру кезінде жүргізіледі.
9. Бақылау ревизиялары орман тәртібін бұзушылыққа барынша көп ұшыраған орман қарау аймақтарында орманшылықтың орман қарау аймақтарының кемінде 30 % қамтып, жоспарлы ревизиялардың өткізілу сапасын және өткізілу тәртібінің сақталуын тексеру мақсатында осы тексерулерден кейін өткізіледі.
10. Орман қарау аймақтарының бақылау ревизияларын өткізу үшін мемлекеттік орман иеленушінің актісімен екі және одан да көп адамнан комиссиялар бекітіледі, олардың құрамына барлық санаттағы орман шаруашылығының инженерлері, мемлекеттік орман иеленушілердің директорларының орынбасарлары мен директорлары енуі мүмкін.
11.  Орман қарау аймақтарының бақылау ревизияларын өткізу кезінде оларға орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық органдарының өкілдері, облыстық атқарушы органдардың орман шаруашылығы құрылымдық бөлімшелерінің, өзге мемлекеттік органдардың қызметкерлері өздерінің құзыреті шегінде қатысуы мүмкін.
12. Орман қарау аймағының ревизиясын жүзеге асырушы комиссия:
1) ормандардың заңсыз ағаш кесуден қорғалуының қамтамасыз етілуін;
2) орман өрттерінің алдын алу және ескерту, оларды дер кезінде байқау және жою жөніндегі іс-шаралардың орындалуын;
3) орман орналастыру және орман шаруашылығы белгілерінің, көрнекі насихат құралдарының, көріктендіру элементтерінің сақталуын;
4) оған қорғауға сеніп берілген мемлекеттік орман қорының учаскесі мен мүлік тізбесі көрсетілген орман екпелері жоспарының және орман қарау аймағы паспортының болуын;
5) орман күтушіге берілген мүліктің бар-жоғын және пайдалануға жарамдығын, сондай-ақ оған бекітілген көліктің, байланыс құралдарының, арнайы құралдардың техникалық жай-күйін;
6) қызметтік қару мен оқ-дәрілерді сақтау, алып жүру және қолдану тәртібінің сақталуын;
7) орман күтушінің нысандық киімі болуын және оның оны киіп жүру тәртібін сақтауын тексереді.

13. При проведении плановых, внеплановых и контрольных ревизий учитываются неоформленные в установленном порядке лесонарушения, нарушения требований  Правил пожарной безопасности в лесах Республики Казахстан, утвержденных Приказом Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 268, зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3369 и  Санитарных правил в лесах Республики Казахстан, утвержденных Приказом Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 декабря 2004 года N 265, зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3340.
14. Пни незаконно срубленных деревьев и поврежденные в результате лесонарушений деревья клеймятся.
При проведении ревизий инженерами лесного хозяйства всех категорий и другими специалистами, не имеющими закрепленных клейм, клеймение производится клеймом специалиста, участвующего в ревизии.
3. Документация и отчетность по ревизии лесных обходов
15. По окончании ревизии лесного обхода составляется акт в двух экземплярах по форме, согласно  приложению 1 к настоящим Правилам.
16. Отчеты об итогах плановых ревизий лесных обходов представляются государственными лесовладельцами в месячный срок по их окончанию, установленным пунктом 7 настоящих Правил, в вышестоящую организацию и в территориальное управление уполномоченного органа в области лесного хозяйства, согласно  приложениям 2 и к настоящим Правилам с пояснительной запиской.
17. В случае установления недостатков и нарушений по итогам плановых, внеплановых и контрольных ревизий лесных обходов руководителем государственного лесовладельца издается акт, в котором предусматриваются необходимые меры по устранению недостатков и нарушений.
Приложение 1
к Правилам ревизии лесных обходов,
проводимой государственными
лесовладельцами
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(наименование государственного лесовладельца)
Акт ревизии лесного обхода
обход N _____    ______________________________________________
(наименование лесничества или подразделения
_______________________________________________________________,
государственного лесовладельца)
произведенный в период с "___" ________ 200_ года по "___"
__________ 200_ года
Комиссией в составе:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество ревизующего)
________________________________________________________________
на основании приказа (распоряжения)
________________________________________________________________
(должностное лицо, издавшего приказ, дата и номер приказа)
в присутствии __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество лесника ревизуемого обхода
________________________________________________________________
и присутствующих при ревизии лиц и их должность)
________________________________________________________________
произведена ревизия вышеуказанного лесного обхода, при этом
установлено следующее:

13. Жоспарлы, жоспардан тыс және бақылау ревизияларын өткізу кезінде белгіленген тәртіппен ресімделмеген орман тәртібін бұзушылықтар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 3369 нөмірмен тіркелген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2004 жылғы 13 желтоқсандағы  N 268 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ормандарындағы өрт қауіпсіздігі ережесінің және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің
тізілімінде N 3340 нөмірмен тіркелген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2004 жылғы 10 желтоқсандағы  N 265 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ормандарындағы санитарлық ереженің талаптарын бұзушылықтар ескеріледі.
14. Заңсыз кесілген ағаштардың түбірлері және орман тәртібін бұзу салдарынан зақымдалған ағаштар таңбаланады.
Ревизияларды бекітіп берілген таңбалары жоқ барлық санаттағы орман шаруашылығының инженерлері және басқа мамандар жүргізген кезде таңбалау ревизияға қатысушы маманның таңбасымен жүргізіледі.
3. Орман қарау аймақтарының ревизиясы бойынша
құжаттама және есептілік
15. Орман қарау аймағының ревизиясы аяқталған соң осы Ереженің  1-қосымшасына сәйкес нысанда екі дана акт жасалады.
16. Жоспарлы орман қарау аймақтары ревизияларының актілерін мемлекеттік орман иеленушілер олар аяқталғаннан кейін осы Ереженің 7-тармағында белгіленген бір ай мерзім ішінде түсіндірме жазбамен осы  Ереженің 2 және  3-қосымшаларына сәйкес жоғары тұрған ұйымға және орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық басқармасына береді.
17. Орман қарау аймақтарының жоспарлы, жоспардан тыс және бақылау ревизияларының қорытындылары бойынша кемшіліктер мен тәртіп бұзушылықтар анықталған жағдайда мемлекеттік орман иеленушінің  басшысы кемшіліктер мен тәртіп бұзушылықтарды жою жөнінде қажетті шаралар көзделген акт шығарады.
Мемлекеттік орман иеленушілердің
орман қарау аймақтарына ревизия
жасау ережесіне
1-қосымша
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(Мемлекеттік орман иеленушінің атауы)
Орман қарау аймағы ревизиясының актісі
___________________________________________________________
(орманшылықтың атауы немесе мемлекеттік орман
_________________________________________________________________
иеленушінің бөлімшесі)
N __ орман қарау аймағын 200__ жылғы»"__" _______-дан
200_ жылғы "___" ______ -ға дейінгі аралықта
Мына құрамдағы комиссия:__________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(ревизия жасаушының лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты)
________________________________________________________________
_______________________________________бұйрығы (өкімі) негізінде
(бұйрық шығарған лауазымды тұлға, бұйрықтың күні және нөмірі)
________________________________________________________________
(орман қарау аймағына ревизия жасалып отырған орман күтушінің
және ревизия кезінде____________________________________________
болған адамдардың тегі, аты, әкесінің аты және олардың лауазымы)
_____________________________________________қатысуымен жоғарыда
көрсетілген орман қарау аймағына ревизия жасадым, бұл орайда
мыналар анықталды:

1. Лесник ревизуемого лесного обхода проживает в
________________________________________________________________
(название кордона, населенного пункта, адрес)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
При расстоянии от центра лесного обхода ___ километров.
2. Лесной обход состоит из лесных кварталов за номером:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
всего в количестве __ кварталов, общей площадью __ гектаров.
3. Незаконные порубки древесины, не оформленные актами о
лесонарушении (не заклейменные пни, взятые на учет при данной
ревизии):
Наимено-
вание
породы
деревьев
Диаметр
пня в
санти-
метрах
коли-
чес-
тво,
штук
объем,
м 3
коли-
чес-
тво,
штук
объем,
м 3
коли-
чес-
тво,
штук
объем,
м 3
коли-
чес-
тво,
штук
объем,
м 3
до 4-х
4
8
12
16
20
24
28
32
36
40
44
Всего
деревьев
и их
объем по
каждой
породе
Стои-
мость
древеси-
ны по
базовым
ставкам
платы
за дре-
весину,
отпуска-
емую на
корню
4. Итоговые данные о незаконных порубках древесины по
лесному обходу N ___, обнаруженные при ревизии: всего незаконных
порубок ____ м 3 , общая стоимость древесины незаконных порубок по
базовым ставкам платы за древесину, отпускаемую на корню __ тыс.
тенге.
5. При ревизии все пни незаконных порубок древесины
заклеймены ____________________________ клеймом с оттиском:
(указать вид клейма)
_________________________
(нанести оттиск)
6. Выявленные нарушения (указать места лесонарушений -
квартал, выдел, вид, размер):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
7. Наличие и пригодность к эксплуатации вверенного леснику
имущества, а также техническое состояние закрепленных за ним
транспорта, средств связи, специальных средств
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________

1. Ревизия жасалып отырған орман қарау аймағының орман күтушісі________________________________________________________
(кордонның, елді мекеннің атауы, мекен-жайы)
__________________________________________________________тұрады.
Орман қарау аймағының орталығынан қашықтығы   _____ километр.
2. Орман қарау аймағы мынадай нөмірлі орман орамдарынан тұрады:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
барлық орамдар саны ______, жалпы көлемі ________ гектар.
3. Орман тәртібін бұзушылықтар туралы актілермен ресімдел.
меген заңсыз ағаш кесу (осы ревизия кезінде есепке алынған
таңбаланбаған түбірлер):
Ағаш
тұқы.
мының
атауы
Түбір
диа.
метрі,
санти.
метрі
Саны,
дана
Көле.
мі,
м 3
Саны,
дана
Көле.
мі,
м 3
Саны,
дана
Көле.
мі,
м 3
Саны,
дана
Көле.
мі,
м 3
4-дейін
4
8
12
16
20
24
28
32
36
40
44
Барлы.
ғы
ағаштар
және
әрбір
тұқым
бойынша
олардың
көлемі
Түбі.
рімен
боса.
тылатын
ағаш
үшін
ақының
база.
лық
став.
кала.
ры
бойын.
ша
сүрек.
тің
құны
4. Ревизия жасалып отырған кезеңде N ______ орман қарау аймағы
бойынша заңсыз ағаш кесу туралы қорытынды деректер: барлығы заңсыз
ағаш кесу ________  м 3 ,  түбірімен босатылатын ағаш үшін ақының
базалық ставкалары бойынша сүректің құны______ мың теңге.
5. Заңсыз ағаш кесулердің барлық түбірлері ревизия кезінде
__________ таңбасымен таңбаланды ________________________
(таңбаның түрін көрсету)
______________________
(белгіні түсіру)
6. Анықталған тәртіп бұзушылықтар: (орман тәртібі бұзылған
орындар көрсетілсін - орам, телім, түрі, көлемі):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Орман күтушіге берілген мүліктің болуы және пайдалануға
жарамдылығы, сондай-ақ оған бекітіп берілген көліктің, байланыс
құралдарының, арнайы құралдардың техникалық жай-күйі _____________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

8. Состояние и содержание выданного леснику оружия и
боеприпасов, индивидуальных средств защиты
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
9. Наличие плана лесонасаждения и паспорта лесного обхода
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
10. Наличие и состояние форменного обмундирования
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
11. Заключение и выводы комиссии:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Подписи:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(подписи, инициалы и фамилии ревизующих)
________________________________________________________________
(подпись, инициалы и фамилия ревизуемого)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(подписи, инициалы и фамилии присутствующих)
Приложение 2
к Правилам ревизии лесных обходов,
проводимой государственными
лесовладельцами
Отчет
о ревизии лесных обходов по государственному
лесовладельцу за 200_ год
по ____________________ области
Наи-
ме-
но-
ва-
ние
под-
раз-
де-
ле-
ний
Коли-
чество
обхо-
дов
Обна-
ружено
ревизией
не запро-
токолиро-
ванных
само-
вольных
порубок
Запротоколировано
незаконных порубок между
ревизиями
Итого
запротоко-
лировано
незакон-
ных
порубок
п
о
п
л
а
н
у
ф
а
к
т
и
ч
е
с
к
и
о
б
ъ
е
м
м 3
так-
совая
стои-
мость
тыся-
чи
тенге
на
выявленых
лиц
на
невыявленных
лиц
о
б
ъ
е
м
м 3
стои-
мость
древе-
сины
тысячи
тенге
с
л
у
ч
а
е
в
о
б
ъ
е
м
м 3
стои-
мость
древе-
сины*
тысячи
тенге
с
л
у
ч
а
е
в
о
б
ъ
е
м
м 3
стои-
мость
древе-
сины
тысячи
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Всего
незакон-
ных
рубок
за реви-
зионный
период
% За-
про-
токо-
лиро-
ван-
ного
объе-
ма
неза-
кон-
ных
пору-
бок
дре-
веси-
ны
Сек-
вес-
тро-
ван-
но
дре-
ве-
си-
ны,
м 3
% Сек-
вес-
тра
от
за-
про-
токо-
лиро-ван-
но-
го
обеъ-
ма
неза-
кон-
ных
пору-
бок
Прочие лесонарушения
о
б
ъ
е
м
м 3
стои-
мость
древе-
сины
тысячи
тенге
Всего
лесона-
рушений
Самоволь-
ный выпас
скота
Самоволь-
ное сено-
кошение
чис-
ло
слу-
чаев
Сум-
ма
ущер-
ба**
тыся-
чи
тенге
чис-
ло
слу-
чаев
Сум-
ма
ущер-
ба
тыся-
чи
тенге
чис-
ло
слу-
чаев
Сумма
ущер-
ба
тыся-
чи
тенге
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Движение дел по
лесонарушениям
Выводы по результатам ревизии
при-
вле-
чено
к
адми-
нис-
тра-
тив-
ной
от-
вет-
стве-
ннос-
ти
чело-
век
нало-
жено
штра-
фов
тыся-
чи
тенге
пере-
дано
дел
в
суды
рас-
смо-
трено
суда-
ми
Освобождены
от должности
пони-
жено
в
дол-
жнос-
ти
повы-
шено
в
дол-
жнос-
ти
на-
ло-
жено
взы-
ска-
ния
объ-
яв-
лена
бла-
го-
дар-
ность
п
р
е
м
и
р
о
в
а
н
ы
с
пере-
дачей
дел в
пра-
воох-
рани-
тель-
ные
ор-
ганы
без
пере-
дачи
дел в
право-
охра-
ни-
тель-
ные
органы
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Примечание:
* - определяется по базовым таксовым ставкам за древесину,
отпускаемую на корню;
** - определяется по базовым ставкам платы для исчисления размеров
вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики
Казахстан
Приложение 3
к Правилам ревизии лесных обходов,
проводимой государственными
лесовладельцами
Отчет
о незаконных порубках древесины
за _____________________ 200__ и 200__ годов по материалам
(период весна, осень)
___________________ ревизий лесных обходов
(период весна, осень)
по___________________________________________
(наименование государственного лесовдадельца)
Наиме-
нование
подраз-
делений
государ-
ственного
лесовла-
дельца
Годы
весна
____
осень
____
Незаконные
порубки
древесины,
м 3
Запротоко-
лировано
незаконных
порубок
древесины, м 3
Движение
дел по
лесонару-
шениям
в
с
е
г
о
в том
числе
запро-
токо-
лиро-
вано
%
на
выяв-
ленных
лиц
на не
выяв-
ленных
лиц
Пере-
дано
дел в
право-
охра-
нитель-
ные
органы
пере-
дано
дел в
суды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Секвестрировано
древесины
Объем
незаконных
порубок в
сравнении с
предыдущим
годом
Прочие нарушения
м 3
в % от
запрото-
колирован-
ного
количества
незаконных
порубок
+, -
м 3
%
число
случаев
ущерб
тысячи
тенге
результат
+ ,-
число
случаев
10
11
12
13
14
15
16

8. Орман күтушіге берілген қару мен оқ-дәрінің, жеке қорғану
құралдарының жай-күйі және күтіп ұсталуы: ________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
9. Орман қарау аймағы екпелері жоспарының және паспортының
болуы ____________________________________________________________
__________________________________________________________________
10. Нысанды киімнің бар-жоғы және күтіп ұсталуы ____________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Комиссияның қорытындысы және тұжырымдамасы:_____________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қолдар:
______________________________________________________
(ревизия жасаушылардың қолы, аты-жөні және тегі)
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
(ревизия жасалып отырған адамның қолы, аты-жөні және тегі)
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
(қатысушылардың қолы, аты-жөні және тегі)
Мемлекеттік орман иеленушілердің орман
қарау аймақтарына ревизия жасау ережесіне
N 2 қосымша
______________ облысы бойынша 200_ жылы мемлекеттік
орман иеленушілер бойынша __________ орман қарау
аймақтары ревизиялары материалдарының жиынтық
ведомосы
Ұй.
ым.
ның
ата.
уы
Орман қа.
рау
аймақта.
рының
саны
Ревизия
хаттама
толтырыл.
маған өз
бетімен
ағаш ке.
суді
анықтады
Ревизиялар аралығында заңсыз ағаш кесуге хаттама  толтырылды
нақ.
тысы
кө.
ле.
мі,
тек.
ше
метр
так.
са.
лық
құны
мың
тең.
ге
анықталған
адамдарға
анықталмаған адамдарға
оқи.
ғалар
көле.
мі
текше
метр
так.
са.
лық
құны
мың
теңге
оқи.
ғалар
көле.
мі
текше
метр
так.
са.
лық
құны
мың
теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Хаттама жасал.
ған заңсыз ағаш
кесулер жиыны
Ревизиялық
кезеңдегі
заңсыз ағаш
кесулер
барлығы
жалпы
көлемнің
кесулері.
нен хатта.
ма жасал.
ған көлем.
нің пайызы
кесулерден
тыйым са.
лынған
ағаш көле.
мі, текше
метр
хаттама жа.
салған
кесу.
лерден
тыйым салын.
ған ағаш көлемінің
пайызы
көлемі
текше
метр
такса.
лық
құны
мың
теңге
көлемі
текше
метр
такса.
лық
құны
мың
теңге
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Өзге орман тәртібін бұзушылықтар
Орман тәртібін бұзу.
шылықтар бойынша
істердің қозғалысы
Орман
тәртібін
бұзушы.
лықтар
барлығы
Өз бетімен
мал жаю
Өз бетімен
шөп шабу
Аң аулау
ережесін
бұзу
тәр.
тіпті.
лік
жауап.
керші.
лікке
тарту
айып.
пұл
салын.
ды,
мың
теңге
сотқа
бе.
ріл.
ген
істер
оқи.
ға
саны
кел.
ген
зиян
мың
тең.
ге
оқи.
ға
саны
кел.
ген
зиян
мың
тең.
ге
оқи.
ға
саны
кел.
ген
зиян
мың
тең.
ге
оқи.
ға
саны
кел.
ген
зиян
мың
тең.
ге
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы
шыға.
рылған
про.
цес.
суал.
дық
шешім
Ревизия нәтижелері бойынша тұжырымдар
Қызметінен
босатылды
қыз.
меттен
төмен.
детіл.
ген
қызме.
ті жо.
ғарла.
ған
жаза
қолда.
нылды
алғыс
жария.
ланды
сыйлық
берілді
заң
орган.
дрына
беріл.
ген
заң
орган.
дрына
беріл.
меген
30
31
32
33
34
35
36
37
Мемлекеттік орман иеленушілердің орман
қарау аймақтарына ревизия жасау ережесіне
N 3 қосымша
_______________________________ бойынша
(мемлекеттік орман иеленушілер)
__________________ орман қарау аймақтары ревизияларының
көктем, күз мерзімі
материалдары бойынша 200___________________  және
көктем, күз мерзімі
200__ жылдары заңсыз ағаш кесу туралы есеп
Мемле.
кеттік
орман
иеле.
нуші
бөлім.
шесі.
нің
атауы
Жыл.
дар
көктем
күз
Заңсыз ағаш кесу,
м 3
Заңсыз ағаш
кесуге хаттама
жасалда,
м 3
Орман
тәртібін
бұзушы.
лықтар
бойынша
істердің
қозғалысы
барлы.
ғы
оның
ішін.
де
хатта.
ма
жасал.
ғаны
%
анық.
талған
адам.
дарға
анық.
талма.
ған
адам.
дарға
Құқық
қорғау
органда.
рына бе.
рілген
істер
1
2
3
4
5
6
8
кестенің жалғасы
Сотқа
беріл.
ген
істер
Секвестрлен.
ген сүрек
Былтырғы жыл.
мен салыстыр.
ғанда заңсыз
ағаш кесу кө.
лемі
Басқа тәртіп
бұзушылықтар
м 3
хатта.
ма
жасал.
ған
заңсыз
ағаш
кесу
мөлше.
ріне
%
+, -
м 3
%
оқиға.
лар
саны
нұқсан
мың
теңге
нәтижесі
+, -
оқиғалар
саны
9
10
11
12
13
14
15
16