О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 477 "Об утверждении Правил определения платежности банкнот и монет национальной валюты Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 марта 2007 года N 23. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2007 года N 4610. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В связи с вводом в обращение банкнот нового дизайна образца 2006 года и совершенствования порядка определения платежности банкнот национальной валюты Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 477 "Об утверждении Правил определения платежности банкнот и монет национальной валюты Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2689, опубликованное в газете "Казахстанская правда" от 12 февраля 2004 года N 29) внести следующие дополнения:
в Правилах определения платежности банкнот и монет национальной валюты Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 27 после цифры "3" дополнить цифрами ", 4, 5, 6, 7, 8, 9";
дополнить приложениями 4, 5, 6, 7, 8 и 9 следующего содержания:
"Приложение 4
к Правилам определения платежности
банкнот и монет национальной валюты
Республики Казахстан
Сетка для определения платежности банкнот Национального Банка
Республики Казахстан номиналом 200 тенге образца 2006 года
Размер 126 х 64 миллиметров
200 клеток соответствуют 100 % величины банкноты
Дата поступления банкноты: _________________
Реквизиты банкноты:
год выпуска ________________
номинал __________, серия ____, N __________
Площадь банкноты составляет: _____________ %
Определение платежности проверил:
_________________________ ___________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Заведующий кассой ________________________ ___________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Приложение 5
к Правилам определения платежности
банкнот и монет национальной валюты
Республики Казахстан
Сетка для определения платежности банкнот Национального Банка

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының банкноттары мен монеталарының төлемділігін анықтау ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 477 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 14 наурыздағы N 23 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 9 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4610 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 29 қарашадағы № 230 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2017 № 230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2006 жылғы үлгідегі жаңа дизайндағы банкноталардың айналысқа енгізілуіне және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы банкноталарының төлемділігін анықтау тәртібін жетілдіруге байланысты Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының банкноттары мен монеталарының төлемділігін анықтау ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 477 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2689 тіркелген, 2004 жылғы 10 ақпандағы N 30 "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының ұлттық валютасының банкноттары мен монеталарының төлемділігін анықтау ережесіне:
27-тармақта "3" деген саннан кейін ", 4, 5, 6, 7, 8, 9" деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшалармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы
ұлттық валютасының банкноттары
мен монеталарының төлемділігін
анықтау ережесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
2006 жылғы үлгідегі номиналы 200 теңге
банкнотасының төлемділігін анықтауға арналған тор
Өлшемі 126 х 64 миллиметр
200 тор банкнота шамасының 100 %-ына сәйкес келеді
Банкнотаның түскен күні: ______________________
Банкнотаның деректемелері:
шығарылған жылы _______________________________
номиналы ___________, сериясы ____, N _________
Банкнота алаңы: ___________________%-ын құрайды
Төлемділігін анықтауды тексерді:
_________________________ ___________
(аты-жөні) (қолы)
Касса меңгерушісі_______________________ ___________
(аты-жөні) (қолы)
Қазақстан Республикасы
ұлттық валютасының банкноттары
мен монеталарының төлемділігін
анықтау ережесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің

Размер 149 х 79 миллиметров
200 клеток соответствуют 100 % величины банкноты
Дата поступления банкноты: _________________
Реквизиты банкноты:
год выпуска ________________
номинал __________, серия ____, N __________
Площадь банкноты составляет: _____________ %
Определение платежности проверил:
_________________________ ___________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Заведующий кассой ________________________ ___________
(фамилия, инициалы) (подпись)
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту по работе с наличными деньгами (Мажитов Д.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев Л.А.) в трехдневный срок со дня получения от Департамента по работе с наличными деньгами заявки на опубликование принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б.А.
Председатель
Национального Банка

Өлшемі 149 х 79 миллиметр
200 тор банкнота шамасының 100%-ына сәйкес келеді
Банкнотаның түскен күні: ___________________________
Банкнотаның деректемелері:
шығарылған жылы ____________________________________
номиналы __________, сериясы ____, N _______________
Банкнота алаңы: ________________________%-ын құрайды
Төлемділігін анықтауды тексерді:
_________________________ ___________
(аты-жөні) (қолы)
Касса меңгерушісі ________________ ___________
(аты-жөні) (қолы) ".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Қолма-қол ақшамен жұмыс жүргізу департаменті (Мәжитов Д.М.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және филиалдарына, екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қолма-қол ақшамен жұмыс департаментінен жариялауға өтінімді алған күннен бастап үш күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А.Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы