О внесении дополнения и изменений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 12 декабря 2003 года N 312-ОД "Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов операторами связи по регулируемым видам услуг телекоммуникаций и услуг, технологически связанных с предоставлением услуг телекоммуникаций"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 5 апреля 2007 года N 88-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2007 года N 4626. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 12 декабря 2003 года N 312-ОД "Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов операторами связи по регулируемым видам услуг телекоммуникаций и услуг, технологически связанных с предоставлением услуг телекоммуникаций" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2003 года за N 2649, внесены изменения и дополнения приказом Председателя Агентства по регулированию естественных монополий от 18 марта 2005 года N 90-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 12 декабря 2003 года N 312-ОД "Об утверждении Правил раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов операторами связи по видам услуг телекоммуникаций, регулируемых в соответствии с законодательством о естественных монополиях и антимонопольным законодательством", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 31 марта 2005 года за N 3532, опубликованный в газете "Официальная газета" 30 апреля 2005 года N 18) следующие дополнение и изменения:

"Телекоммуникациялар қызметтерінің және телекоммуникациялардың қызметтер ұсынуына технологиялық байланысты қызметтерінің реттеліп көрсетілетін түрлері бойынша байланыс операторларының табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы \N 312-НҚ бұйрығына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи Монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2007 жылғы 5 сәуірдегі N 88-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 24 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4626 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Телекоммуникациялар қызметтерінің және телекоммуникациялардың қызметтер ұсынуына технологиялық байланысты қызметтерінің реттеліп көрсетілетін түрлері бойынша байланыс операторларының табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 312 -НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркелімнің тізілімінде 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 2649 нөмірмен тіркелген, "Табиғи монополиялар туралы заңнамаға және монополияға қарсы заңнамаға сәйкес реттеліп көрсетілетін телекоммуникациялар қызметтерінің түрлері бойынша байланыс операторларының табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлектеп есепке алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 312-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 18 наурыздағы N 90-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркелімнің тізілімінде 2005 жылғы 31 наурыздағы N 3532 нөмірмен тіркелген, "Ресми газет" газетінде 2005 жылғы 30 сәуірдегі N 18 жарияланған) мынадай толықтыру мен өзгерістер енгізілсін:

пункт 2 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) с 2007 года, представлять в разрезе регулируемых видов услуг, согласно перечню регулируемых услуг, а также услуг, на которые применяются регулируемые государством цены (тарифы), утверждаемые Правительством Республики Казахстан:
годовую отчетность - в срок не позднее пятнадцатого апреля года, следующего за отчетным, в соответствии с финансовой отчетностью, прошедшей обязательный ежегодный аудит;
полугодовую отчетность - в срок не позднее пятнадцатого августа отчетного года.";
в Правилах ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов операторами связи по регулируемым видам услуг телекоммуникаций и услуг, технологически связанных с предоставлением услуг телекоммуникаций, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2 слова "в сфере естественной монополий" заменить словами "в сферах естественных монополий";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Операторы связи представляют в уполномоченный орган:
годовую отчетность - в срок не позднее пятнадцатого апреля года, следующего за отчетным, в соответствии с финансовой отчетностью, прошедшей обязательный ежегодный аудит;
полугодовую отчетность - в срок не позднее пятнадцатого августа отчетного года.";
в заголовках приложений 2-11 к указанным Правилам слова "за ___ полугодие ___ г." заменить словами "за период с ____ по ___ г.".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере телекоммуникаций и аэронавигации Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Алиев И.Ш.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, акционерного общества "Казахтелеком" и акционерного общества "Транстелеком".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель
СОГЛАСОВАН:
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по информатизации и связи

2-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) 2007 жылдан бастап реттеліп көрсетілетін қызметтердің тізбесіне сәйкес реттеліп көрсетілетін қызмет түрлерінің бөлігіндегі қызметтерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін мемлекет реттейтін, бағалар (тарифтер) қолданылатын қызметтердің бөлінісінде;
жылдық есептілікті - міндетті жыл сайынғы аудиттен өткеннен, қаржы есептілігіне сәйкес, есепті кезеңнен кейінгі жылдың сәуірінің он бесінші күнінен кешіктірмей;
жартыжылдық есептілікті - есепті жылдың тамыз айының он бесінші күнінен кешіктірмей";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Телекоммуникациялар қызметтерінің және телекоммуникациялардың қызметтер ұсынуына технологиялық байланысты қызметтерінің реттеліп көрсетілетін түрлері бойынша байланыс операторларының табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесінде:
2-тармақтағы "табиғи монополия саласындағы" деген сөздер "табиғи монополиялар салаларындағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Байланыс операторлары уәкілетті органға:
жылдық есептілікті - міндетті жыл сайынғы аудиттен өткеннен, қаржы есептілігіне сәйкес, есепті кезеңнен кейінгі жылдың сәуірінің он бесінші күнінен кешіктірмей;
жартыжылдық есептілікті - есепті жылдың тамыз айының он бесінші күнінен кешіктірмей";
көрсетілген Ережелердің 2-11-қосымшаларының атауларында "_____жылдың жарты жылдық" деген сөздер "_____-______ жылғы кезең аралығында" деген сөздермен ауыстырылсын.".
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Телекоммуникациялар және аэронавигация саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Е.Ш. Әлиев) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, "Қазақтелеком" акционерлік қоғамының, "Транстелеком" акционерлік қоғамының назарына жеткізсін.
Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Н.Ш. Алдабергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Ақпараттандыру және байланыс агенттігі

11 апреля 2007 года

2007 жылғы 11 сәуір