Об утверждении Правил лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 117. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2007 года № 4696. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 87
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 87 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность на рынке ценных бумаг, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Агентства от 27 декабря 2004 года  N 373 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3400);
2) постановление Правления Агентства от 30 июля 2005 года N 265 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 373 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3810);
3) постановление Правления Агентства от 27 мая 2006 года N 116 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 373 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4274).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня введения в действие Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании".
4. Управлению лицензирования (Нажимеденова А.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар рыногындағы қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 117 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 1 маусымдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4696 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 87 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 21 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар рыногындағы қызметті лицензиялау ережесі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 373 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3400 тіркелген);
2) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 373 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 265 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3810 тіркелген);
3) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 373 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 27 мамырдағы N 116 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4274 тіркелген).
3. Осы қаулы "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Лицензиялау басқармасы (Ә.Ж.Нәжімеденова):
1) Заң департаментімен (М.Б.Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 30 апреля 2007 года N 117
Правила
лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года " О рынке ценных бумаг" (далее – Закон) , от 4 июля 2003 года " О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 5 июня 2006 года " О региональном финансовом центре города Алматы ", от 11 января 2007 года " О лицензировании " и определяют условия и порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) лицензий на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан.
Действие настоящих Правил не распространяется на банки второго уровня и накопительные пенсионные фонды.
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4).
Глава 1. Условия и порядок выдачи лицензии
1. Для получения лицензии юридическое лицо, претендующее на получение лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг (далее - заявитель), представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора;
3) нотариально засвидетельствованные копии устава и свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица;
4) исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012);
4-1) документы, подтверждающие оплату минимального размера уставного капитала заявителя;
5) список филиалов (при наличии таковых), которые будут участвовать в осуществлении деятельности на рынке ценных бумаг, и нотариально засвидетельствованные копии положений о таких филиалах;

2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, банктерге және "Қазақстан Қаржыгерлер қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н.Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу
мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2007 жылғы 30 сәуірдегі N 117
қаулысымен бекітілді
Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар
рыногындағы қызметті лицензиялау ережесі
Осы Ереже "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі – Заң) , "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" 2006 жылғы 5 маусымдағы, "Лицензиялау туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беруінің шарттары мен тәртібін айқындайды.
Осы Ереженің қолданысы екінші деңгейдегі банктерге және жинақтаушы зейнетақы қорларына таралмайды.
Ескерту: Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232 қаулысымен.
1-тарау. Лицензия берудің шарттары мен тәртібі
1. Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алудан үміткер заңды тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші) лицензияны алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттар ұсынады:
1) Осы ереженің 1-қосымшасына сәйкес өтінішті;
2) лицензиялау алымының бюджетке төленгендігін растайтын құжатты;
3) заңды тұлға есебінде өтініш берушіні мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің және жарғының нотариат куәландырған көшірмелерін;
4) алынып тасталады
4-1) өтініш берушінің жарғылық капиталының барынша төмен мөлшерін төлегенін растайтын құжаттар;
5) бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға қатысатын филиалдардың (олар болған жағдайда) тізімін және мұндай филиалдар туралы ережелердің нотариат куәландырған көшірмелерін;

6) сведения об акционерах (участниках) согласно приложениям 2 3 к настоящим Правилам по состоянию на дату, предшествующую дате представления документов;
6-1) легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки, удостоверяющий, что участник (акционер) заявителя – нерезидент Республики Казахстан является юридическим лицом по законодательству иностранного государства и содержащий информацию об органе, зарегистрировавшем юридическое лицо-нерезидента, регистрационном номере, дате и месте регистрации;
6-2) для юридического лица – финансовой организации - нерезидента Республики Казахстан, являющегося акционером заявителя, намеренного осуществлять деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, - сведения о наличии минимального требуемого рейтинга, присвоенного одним из международных рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением Правления Агентства от 25 февраля 2006 года № 55 «Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг, а также о внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансовых организаций от 25 октября 2004 года № 304» (зарегистрированное в Реестре нормативных правовых актов под № 4139) – (далее – постановление № 55);
7) бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, отчет о движении денежных средств, отчет об изменениях в капитале акционеров - юридических лиц заявителя на конец последнего квартала перед внесением денег в оплату акций заявителя (указанное требование не распространяется на акционеров в лице государства и национальный управляющий холдинг, а также брокера и (или) дилера без права ведения счетов клиентов, регистратора, трансфер-агента, функционирующего в иной, помимо акционерного общества, организационно-правовой форме).
В случаях, когда акционером заявителя выступает юридическое лицо – нерезидент Республики Казахстан, имеющий долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже ВВ+, присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением № 55, финансовая отчетность, заверенная аудиторской организацией, представляется на государственном или русском языке за последний финансовый год перед внесением денег в оплату акций заявителя;

6) құжаттарды берген күннің алдындағы күндегі жағдай бойынша осы Ереженің 2, 3-қосымшаларына сәйкес акционерлер (қатысушылар) туралы мәліметтерді;
6-1) өтініш берушінің Қазақстан Республикасының резиденті емес қатысушысы шетел мемлекетінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын және резидент емес заңды тұлғаны тіркеген орган, тіркеу нөмірі, күні және тіркелу орны туралы ақпараты бар, нотариалды куәландырылған мемлекеттік және орыс тілдерінде аудармасы бар сауда тізілімінен заңдастырылған көшірме немесе басқа заңдастырылған құжат;
6-2) өтініш берушінің акционері болып табылатын, зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға ниет білдірген Қазақстан Республикасының резиденті емес заңды тұлға - қаржы ұйымы үшін – тізбесі Агенттік Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингті, осы рейтингті беретін рейтинг агенттіктерінің тізбесін белгілеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 55 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4139 тіркелген) – (бұдан әрі - N 55 қаулы), белгіленген халықаралық рейтинг агенттіктерінің бірімен тағайындалған барынша төмен талап етілетін рейтінгінің болуы туралы мәліметтер;
7) бухгалтерлік балансты, пайдалар мен залалдар туралы есепті, ақша қаражаттарының қозғалысы туралы есепті, өтініш берушінің акцияларын төлеуге ақша салар алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы өтініш берушінің акционерлер - заңды тұлғаларының капиталындағы өзгерістер туралы есепті (көрсетілген талап мемлекет және ұлттық басқарушы холдингі, сондай-ақ клиенттердің шоттарын жүргізуге құқығы жоқ брокердің және (немесе) дилердің, тіркеушінің, акционерлік қоғамнан өзге ұйымдық-құқықтық нысанда жұмыс істейтін трансфер-агенттің атынан акционерлерге қолданылмайды).
Өтініш берушінің акционері болып, тізбесі N 55 қаулысында белгіленген рейтинг агенттіктерінің бірімен тағайындалған ВВ+ төмен емес шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденті емес заңды тұлға акционері табылған жағдайда өтініш берушінің акцияларын төлеуге ақша салар алдындағы соңғы қаржылық жылына аудиторлық ұйымымен расталған қаржылық есебі мемлекеттік немесе орыс тілінде ұсынылады; ;

8) документы, представляемые для согласования руководящих работников, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) копию штатного расписания с указанием фамилий, имен и при наличии отчеств работников, занимаемых ими должностей;
10) положения о структурных подразделениях, на которые будут возложены функции по осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг;
11) положение о контрольном органе заявителя (за исключением заявителей, представивших документы для получения лицензии на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, трансфер-агентской деятельности), определяющего порядок, периодичность проведения проверок и сроки составления отчета контрольным органом;
12) положение об инвестиционном комитете, включая сведения о его составе (для заявителей, претендующих на получение лицензии на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем или деятельности по управлению пенсионными активами);
13) копии следующих документов, подтверждающих наличие у заявителя программно-технических средств и иного оборудования, необходимых для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
договор на поставку оборудования;
акт приема-передачи оборудования;
договор на разработку и (или) поставку программного обеспечения с указанием количества лицензий;
акт приема-передачи программного обеспечения;
документы по организации защиты и безопасности (описание порядка резервирования информации, описание механизма разделения доступа к данным, план восстановления, механизмы внутреннего контроля).
В случае самостоятельной разработки программного продукта заявителем либо безвозмездной передачи заявителю программного продукта другим лицом документы, указанные в абзацах втором, третьем, четвертом, пятом настоящего подпункта, не представляются.
В представленных документах отражается также следующая информация: наименование используемого программного обеспечения (серверные операционные системы, системы управления базами данных), версии, сведения о наличии лицензии.
Копии документов заверяются подписью первого руководителя заявителя, и оттиском печати заявителя;
14) бухгалтерский баланс заявителя на конец последнего квартала, предшествующего подаче заявления;
15) финансовая отчетность заявителя за последний завершенный год, подписанная первым руководителем правления заявителя и его главным бухгалтером, подтвержденную аудиторским отчетом, за исключением акционерных обществ, созданных в текущем году;

8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, басшы қызметкерлерді келісілу үшін ұсынылатын құжаттарды;
9) қызметкерлердің фамилиясы, аты және болған жағдайда әкесінің аты, олардың атқаратын лауазымы көрсетіле отырып, штаттық кестенің көшірмесін;
10) бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыру бойынша міндет жүктелетін құрылымдық бөлімшелер туралы ережені;
11) тексерулерді жүргізу тәртібін, кезеңділігін және бақылау органының есеп жасау мерзімдерін анықтайтын өтініш берушінің бақылау органы туралы ереже (бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімдері жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті, трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін құжаттарын ұсынған өтініш берушілерді қоспағанда);
12) құрамы туралы мәліметтерді (инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті немесе зейнетақы активтерін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялар алуға үміткер өтініш берушілер үшін) қоса отырып, инвестициялық комитет туралы ережені;
13) өтініш берушінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру үшін қажетті программалық-техникалық құралдарының және өзге жабдықтарының болуын растайтын мынадай құжаттардың көшірмелері:
жабдықтарды жеткізу шарты;
жабдықтарды қабылдау-тапсыру актісі;
лицензиялардың санын көрсете отырып, программалық қамтамасыз етуді әзірлеу және (немесе) жеткізу шарты;
программалық қамтамасыз етуді қабылдау-тапсыру актісі;
қорғауды және қауіпсіздікті ұйымдастыру жөніндегі құжаттар (ақпаратты резервілеу тәртібінің сипаттамасы, деректерге қол жетімділігін бөлу механизмінің сипаттамасы, қалпына келтіру жоспары, ішкі бақылау механизмдері).
Программалық өнімді дербес әзірлеген жағдайда не программалық өнімді басқа тұлғамен өтініш берушіге өтеусіз тапсырған жағдайда осы тармақшаның екінші, үшінші, төртінші, бесінші абзацтарында көрсетілген құжаттар ұсынылмайды.
Сондай-ақ, ұсынылған құжаттарда мынадай ақпарат көрсетіледі: пайдаланылатын программалық қамтамасыз етудің атауы (серверлік операциялық жүйелер, деректер базаларын басқару жүйелері), версиялар, лицензияның болуы туралы мәліметтер.
Құжаттардың көшірмелері бірінші басшының қолымен және өтініш берушінің мөр таңбасымен расталады;
14) өтініш беретін тоқсанның алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы бухгалтерлік балансты;
15) өтініш беруші басқармасының бірінші басшысы және оның бас бухгалтері қол қойған, ағымдағы жылы құрылған акционерлік қоғамдарды қоспағанда, аудиторлық есеппен расталған соңғы аяқталған жылға өтініш берушінің қаржылық есебін;

16) бизнес–план на ближайшие три года, утвержденный советом директоров и содержащий сведения, указанные в подпункте 1) пункта 1 статьи 48 Закона .
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4); от 29.03.2010 № 49; от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Юридические лица, обладающие лицензией на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, для получения лицензии на осуществление дополнительного вида деятельности на рынке ценных бумаг представляют документы, указанные в подпунктах 1), 2), 10), 12), 16) пункта 1 настоящих Правил.
3. Документы, перечисленные в пунктах 1 и 2 настоящих Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью заявителя на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки. Копии документов заверяются подписями должностных лиц заявителя, обладающих правом подписи таких документов, и оттиском печати заявителя.
4. Юридическим лицам, обладающим лицензией на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, лицензия на осуществление дополнительного вида деятельности на рынке ценных бумаг выдается при условии:
1) выполнения установленных уполномоченным органом для организаций, осуществляющих деятельность на рынке ценных бумаг, пруденциальных нормативов в течение трех последовательных месяцев, предшествующих дате подачи заявления о выдаче лицензии;
2) отсутствия санкций в течение трех последовательных месяцев, предшествующих дате подаче заявления на выдачу лицензии.
5. Документы, представленные на получение лицензии, рассматриваются уполномоченным органом в течение тридцати рабочих дней со дня представления полного пакета документов.
Документы, представленные на получение лицензии юридическими лицами, зарегистрированными уполномоченным государственным органом по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, рассматриваются уполномоченным органом в течение пятнадцати рабочих дней со дня представления полного пакета документов.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
6. При соответствии представленных для получения лицензии документов требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил заявителю выдается лицензия согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

16) директорлар кеңесімен бекітілген жақын арадағы үш жылға арналған және Заңның 48-бабының 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мәліметтерін қамтыған бизнес-жоспар.
Ескерту: 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232, 2010.03.29 N 49, 2010.03.29 № 50 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыларымен.
2. Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалар бағалы қағаздар рыногындағы қызметтің қосымша түрін жүзеге асыруға лицензияны алу үшін осы ереженің 1-тармағының 1), 2), 10), 12), 16) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
3. Осы Ереженің 1 және 2-тармақтарында санамаланған, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп, тігіліп және соңғы парағының артқы жағына тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, тігістің түйіншегіне жапсырылған жапсырманың үстіне өтініш берушінің мөрімен куәландырылып ұсынылады. Құжаттардың көшірмелері мұндай құжаттарға қол қою құқығына ие өтініш берушінің лауазымды тұлғаларының қолдарымен және өтініш беруші мөрінің таңбасымен куәландырылады.
4. Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғаларға бағалы қағаздар рыногында қызметтің қосымша түрін жүзеге асыруға лицензия мына жағдайларда беріледі:
1) бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін уәкілетті орган белгілеген пруденциалдық нормативтерді лицензия беру туралы өтініш берген күн алдындағы үш жүйелі ай ішінде орындаса;
2) лицензия беруге өтініш берген күн алдындағы үш жүйелі ай ішінде санкциялар болмаса.
5. Лицензия алу үшін ұсынылған құжаттар уәкілетті органмен құжаттардың толық пакетін ұсынған күннен бастап отыз жұмыс күн ішінде қаралады.
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органында тіркелген заңды тұлғалардың лицензия алу үшін ұсынылған құжаттарды уәкілетті орган құжаттардың толық пакетін ұсынған күннен бастап он бес жұмыс күн ішінде қарайды.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232 қаулысымен.
6. Лицензия алуға ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына және осы ережеге сәйкес келген жағдайда өтініш берушіге осы ереженің 4-қосымшасына сәйкес лицензия беріледі.

7. Лицензия выдается первому руководителю правления заявителя либо его представителю на основании доверенности.
8. Отказ в выдаче лицензии производится уполномоченным органом по основаниям, установленными законодательными актами Республики Казахстан. Об отказе в выдаче лицензии заявителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии.
9. Юридическое лицо, обладающее лицензией на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, в случаях изменения адреса, указанного в заявлении на получение лицензии, а также внесения изменений и дополнений в документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6), 9), 10), 11), 12), 13) пункта 1 настоящих Правил, представляет изменения и дополнения в уполномоченный орган в течение десяти дней со дня их внесения.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
10. Добровольный возврат юридическим лицом лицензии на осуществление видов деятельности на рынке ценных бумаг (в том числе исключение из лицензии отдельных видов деятельности) на основании заявления юридического лица может быть произведен только после предоставления юридическим лицом письма–гарантии об отсутствии обязательств по соответствующим видам деятельности, а также при отсутствии действующих договоров по указанным видам деятельности.
Информация о добровольном возврате лицензии публикуется юридическим лицом в средствах массовой информации республиканского значения не позднее шестидесяти календарных дней до даты ее возврата уполномоченному органу. Юридическое лицо при добровольном возврате уполномоченному органу лицензии одновременно с ходатайством представляет письмо о подтверждении исполнения мероприятий, указанных в настоящем пункте.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Глава 2. Заключительные положения
11. Уполномоченный орган раскрывает информацию о выдаче, лишении, приостановлении, прекращении и возобновлении действия лицензий путем ее размещения на официальном web-сайте уполномоченного органа либо по запросам заинтересованных лиц.
12. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам лицензирования
деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4); от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012).
В _________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от ________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Заявление
Прошу выдать лицензию на право осуществления
___________________________________________________________________
(указать виды деятельности на рынке ценных бумаг)
Сведения о заявителе:

7. Лицензия өтініш беруші басқармасының бірінші басшысына не сенімхат негізінде оның өкіліне беріледі.
8. Лицензия беруден бас тартуды Қазақстан Республикасы заңнамалық актілерімен белгіленген негіздемелер бойынша уәкілетті орган жүргізеді. Өтініш берушіге лицензия беруден бас тарту туралы лицензия беру үшін белгілеген мерзімде жазбаша нысанда дәлелденген жауап беріледі.
9. Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлға лицензия алуға өтініште көрсетілген адрес өзгертілген жағдайда, сондай-ақ осы Ереженің 1-тармағының 3), 4), 5), 6), 9), 10), 11), 12), 13) тармақшаларда көрсетілген құжаттарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізілсе, уәкілетті органға оларды енгізген күннен бастап, он күн ішінде өзгертулер мен толықтыруларды ұсынады.
Ескерту: 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232 қаулысымен.
10. Заңды тұлғаның бағалы қағаздар нарығында қызмет түрлерін жүзеге асыруға берілген лицензияны ерікті қайтаруы заңды тұлғаның өтініші негізінде тек заңды тұлға тиісті қызмет түрлері бойынша міндеттемелері жоқ екендігі туралы кепілдік-хатты бергеннен кейін, сондай-ақ көрсетілген қызмет түрлері бойынша қолданыстағы шарттар болмаған жағдайда ғана іске асырылады.
Лицензияны ерікті түрде қайтару туралы ақпаратты заңды тұлға оны уәкілетті органға қайтарған күнге дейін алпыс күнтізбелік күннен кешіктірмей республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жариялайды. Заңды тұлға уәкілетті органға лицензияны ерікті қайтарған кезде бір уақытта өтінішпен бірге осы тармақта көрсетілген іс-шаралардың орындалуын растау туралы хатты ұсынады.
Ескерту: 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232 қаулысымен.
2-тарау. Қорытынды ережелер
11. Уәкілетті органның не мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша уәкілетті орган ресми wеb-сайтта орналастыру арқылы лицензияларды беру, айыру, тоқтата тұру, тоқтату және жаңарту туралы ақпаратты ашады.
12. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасында заңнамамен белгілеген тәртіппен рұқсат беруге жатады.
Қазақстан Республикасы
бағалы қағаздар рыногындағы
қызметті лицензиялау ережесінің
1-қосымшасы
Ескерту: 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232, 2010.03.29 № 50 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулыларымен.
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Өтініш ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бағалы қағаздар рыногындағы қызмет түрлерін көрсетсін) жүзеге асыру
құқығына лицензия беруді сұраймын
Өтініш беруші туралы мәліметтер:

1. Наименование, место нахождения
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома)
___________________________________________________________________
(телефон, факс).
2. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации
___________________________________________________________________
(перерегистрации) юридического лица:
3. Бизнес - идентификационный номер
___________________________________________________________________
4. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации
выпуска объявленных акций (для юридических лиц в организационно пра-
вовой форме акционерного общества): _______________________________
5. Наименование и место нахождения, банковский идентификацион-
ный код банка, в котором открыт банковский счет заявителя _________
6. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них: _________________________________________
Заявитель и их учредители (акционеры) полностью несут ответст-
венность за достоверность прилагаемых к заявлению документов (инфор-
мации).
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) лица,
___________________________________________________________________
уполномоченного на подачу заявления)
(дата и подпись)
Место печати
Приложение 2
к Правилам лицензирования
деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Сведения об акционере (участнике)
(для юридического лица)
________________________________________
(полное наименование заявителя)
1. Акционер (участник) заявителя:
___________________________________________________________________
(полное наименование)
___________________________________________________________________
Место нахождения:
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(номера телефона и факса, адрес электронной почты при ее наличии)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
Резидент/нерезидент Республики Казахстан:
___________________________________________________________________
Основной вид деятельности:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

1. Атауы, орналасқан орны
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі)
____________________________________________________________________
(телефон, факс).
2. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
куәліктің нөмірі мен күні:
____________________________________________________________________
3. Бизнес – сәйкестендіру нөмірі:
____________________________________________________________________
4. Жарияланған акциялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу
туралы куәліктің нөмірі мен күні (акционерлік қоғамның ұйымдастыру
құқықтық нысанындағы заңды тұлғалар үшін):__________________________
5. Өтініш берушінің банктік шоты ашылған банктің банктік
бірегейлендірілген коды, атауы және орналасқан орны
____________________________________________________________________
6. Жіберілетін құжаттар тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша
дана және парақ саны:
____________________________________________________________________
Өтініш беруші және олардың құрылтайшылары (акционерлері)
өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) сенімділігіне
толығымен жауапкершілікті алады.
____________________________________________________________________
(өтінішті беруге уәкілетті тұлғаның фамилиясы, аты, әкесінің аты болса)
(күні және қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
бағалы қағаздар рыногындағы
қызметті лицензиялау ережесінің
2-қосымшасы
Ескерту: 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232 қаулысымен.
Акционер (қатысушы) туралы мәліметтер
(заңды тұлға үшін )
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
1. Өтініш берушінің акционері (қатысушысы):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(толық атауы)
Орналасқан орны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(почта индексі, адресі)
Байланысу деректемелері:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(телефон және факстің нөмірі, бар болса электронды почтаның адресі)
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берген күні, кім берген)
Қазақстан Республикасының резиденті/резидент емесі:
____________________________________________________________________
Қызметтің негізгі түрі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2. Процентное соотношение количества голосующих акций заяви-
теля, принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих акций
заявителя или доля участия в уставном капитале заявителя:
___________________________________________________________________
3. Размер собственного капитала акционера (участника) заяви-
теля перед внесением денег в оплату акций заявителя (в долю участия
в уставном капитале заявителя) и сумма, внесенная в оплату акции
заявителя (в долю участия в уставном капитале заявителя).
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Реквизиты документов, подтверждающих оплату уставного
капитала акционером (участником) (номер и дата платежных поручений,
приходных кассовых ордеров):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Сведения об участии акционера (участника) заявителя в
создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника,
акционера (указанные сведения не представляются в случаях, когда
акционером выступает юридическое лицо–нерезидент, имеющий
долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже ВВ+,
присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых
установлен постановлением № 55):
Полное
наименование/
фамилия, имя,
(при наличии
– отчество)
Место нахождения/
место жительства
(резидент/нерезидент
Республики Казахстан)
Процент
голосующих
акций либо
доля
участия в
уставном
капитале
Основной вид
деятель-
ности
6. Сведения об участниках, акционерах акционера (участника)
заявителя, владеющих десятью и более процентами голосующих акций ак-
ционера заявителя, либо долей участия в уставном капитале акционера
(участника) заявителя, составляющей десять и более процентов от его
уставного капитала:
Наименование/
фамилия,
имя и
отчество
(при
наличии)
Место
нахождения/
место
жительства
(резидент/
нерезидент
Республики
Казахстан)
Процент
голосующих
акций
либо
доля в
уставном
капитале
Основной
вид
деятельности
7. Сведения о промышленных, банковских, финансовых группах,
холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует
акционер (участник) заявителя, с указанием полных наименований, мест
нахождения организаций:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

2. Өтініш берушінің акционерге тиесілі дауыс беретін акциялар
санының өтініш берушінің дауыс беретін акцияларының жалпы санына
пайыздық арақатынасы немесе өтініш берушінің жарғылық капиталына
қатысу үлесі:
____________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің акцияларын төлеуге (өтініш берушінің
жарғылық капиталына қатысу үлесіне) ақша беру алдындағы өтініш
берушінің акционерінің (қатысушының) меншікті капиталының мөлшері
және өтініш берушінің акцияларын төлеуге (өтініш берушінің жарғылық
капиталына қатысу үлесіне) берілген сома.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Акционердің (қатысушының) жарғылық капиталының төлемін
растайтын құжаттардың деректемелері (төлем тапсырмаларының нөмірі
және күні, кіріс кассалық ордерлер):
____________________________________________________________________
5. Өтініш берушінің акционерінің (қатысушының) қатысушы, акционер ретінде өзге заңды тұлғалардың құруына және қызметіне қатысуы туралы мәліметтер (тізбесі N 55 қаулысымен белгіленген рейтинг агенттіктерінің бірімен тағайындалған ВВ+ төмен емес шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар резидент емес заңды тұлға акционері болып табылатын жағдайда көрсетілген мәліметтер ұсынылмайды):
Толық атауы/ тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты)
Орналасқан орны/тұрғылықты орны (Қазақстан Республикасының резиденті/ резидент емесі)
Дауыс беретін акцияларының пайызы немесе жарғылық капиталдағы үлесі
Қызметтің негізгі түрі
6. Өтініш беруші акционерінің дауыс беретін акцияларының он
және одан да артық пайызына не өтініш беруші акционерінің
(қатысушысының) жарғылық капиталында оның жарғылық капиталының он
және одан да артық пайызын құрайтын қатысу үлесіне ие өтініш беруші
акционерінің (қатысушысының) қатысушылары, акционерлері туралы
мәліметтер:
Атауы/фамилиясы, аты және әкесінің аты (бар болса)
Орналасқан орны/тұрғылықты орны (Қазақстан Республикасының резиденті/ резидент емесі)
Дауыс беретін акцияларының пайызы немесе жарғылық капиталдағы үлесі
Қызметтің негізгі түрі
7. Өтініш берушінің акционері (қатысушысы) қатысатын
өндірістік, банктік, қаржы топтары, холдингтер, концерндер,
қауымдастықтар, консорциумдар туралы, ұйымдардың толық атауы,
орналасқан орны көрсетілген мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

8. Сведения о других аффилиированных лицах акционера (участ-
ника), заявителя, не указанных в соответствии с пунктами 3-5 настоя-
щей анкеты, но являющихся таковыми в соответствии с законодательст-
вом Республики Казахстан
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Сведения о руководителе акционера (участника) заявителя:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
"___" _____________ 20__ года.
Подпись руководителя
акционера (участника) заявителя
_______________________________
место для печати
Приложение 3
к Правилам лицензирования
деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Сведения об акционере (участнике)
(для физического лица)
___________________________________
(полное наименование заявителя)
1. Акционер (участник) заявителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата и год рождения
___________________________________________________________________
Гражданство
___________________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность
___________________________________________________________________
(наименование документа, номер, серия и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(номер телефона, адрес электронной почты)
Место работы (с указанием адреса, должности)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Процентное соотношение количества голосующих акций заяви-
теля, принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих акций
заявителя или доля участия в уставном капитале заявителя:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Размер собственных средств акционера (участника) заявителя
перед внесением денег в оплату акций заявителя (в долю участия в ус-
тавном капитале заявителя) и сумма, внесенная в оплату акции заяви-
теля (в долю участия в уставном капитале заявителя):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

8. Өтініш берушінің акционерінің (қатысушысының) осы
сауалнаманың 3-5 тармақтарына сәйкес көрсетілмеген, бірақ Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес сондай болып табылатын басқа да
аффилирленген тұлғалары туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Өтініш берушінің акционерінің (қатысушысының) басшысы
туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
"___"______________20___жыл.
Өтініш берушінің
акционері (қатысушысы) басшысының қолы
__________________________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
бағалы қағаздар рыногындағы
қызметті лицензиялау ережесінің
3-қосымшасы
Ескерту: 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232 қаулысымен.
Акционер (қатысушы) туралы мәліметтер
(жеке тұлға үшін)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
1. Өтініш берушінің акционері (қатысушысы)
____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
Туған жылы және күні
____________________________________________________________________
Азаматтығы
____________________________________________________________________
Жеке тұлғасын куәландыратын құжаттың деректері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, сериясы және берген күні, кім берген)
Тұрғылықты жері_______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(почтаның индексі, адресі)
Байланысу деректемелері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(телефон нөмірі, электронды почтаның адресі)
Жұмыс орны (адрес, лауазымды көрсете отырып,)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Өтініш берушінің акционерге тиесілі дауыс беретін акциялар
санының өтініш берушінің дауыс беретін акцияларының жалпы санына
пайыздық арақатынасы немесе өтініш берушінің жарғылық капиталына
қатысу үлесі:
____________________________________________________________________
Өтініш берушінің акцияларын төлеуге (өтініш берушінің жарғылық
капиталына қатысу үлесіне) ақша беру алдындағы өтініш берушінің
акционерінің (қатысушының) меншікті қаражатының мөлшері және өтініш
берушінің акцияларын төлеуге (өтініш берушінің жарғылық капиталына
қатысу үлесіне) берілген сома:
____________________________________________________________________

4. Реквизиты документов, подтверждающих оплату уставного капи-
тала (номер и дата платежных поручений, приходных кассовых ордеров):
___________________________________________________________________
5. Сведения об участии акционера (участника) заявителя в
создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника,
акционера (указанные сведения не представляются в случаях, когда
акционером выступает юридическое лицо–нерезидент, имеющий
долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже ВВ+,
присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых
установлен постановлением № 55):
Полное
наименование/
фамилия, имя,
(при наличии
– отчество)
Место нахождения/
место жительства
(резидент/нерезидент
Республики Казахстан)
Процент
голосующих
акций либо
доля
участия в
уставном
капитале
Основной вид
деятель-
ности
6. Сведения о других аффилиированных лицах акционера
(участника) заявителя, не указанных в пункте 3 настоящей анкеты, но
являющихся таковыми в соответствии с законодательством Республики
Казахстан:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"__" __________ 20__года
Подпись акционера (участника) заявителя __________________
Приложение 4
к Правилам лицензирования
деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Сноска. Приложение с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 212 (порядок введения в действие см. п.2 ).
(печатается на бланке с изображением государственного
герба Республики Казахстан)
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия
на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Номер лицензии _________        Дата выдачи "__" ________ года
Выдана _______________________________________________________
(полное наименование лицензиата)
Настоящая лицензия дает право на осуществление следующих видов
деятельности на рынке ценных бумаг:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о лицензии на осуществление деятельности на рынке цен-
ных бумаг, полученной впервые:
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа,
____________________________________________________________________
выдавшего лицензию).
Председатель (заместитель Председателя)
уполномоченного органа ____________________________________
Место печати
город Алматы

4. Жарғылық капиталының төлемін растайтын құжаттардың
деректемелері (төлем тапсырмаларының нөмірі және күні, кіріс
кассалық ордерлер):
____________________________________________________________________
5. Өтініш берушінің акционерінің (қатысушының) қатысушы, акционер ретінде өзге заңды тұлғалардың құруына және қызметіне қатысуы туралы мәліметтер (тізбесі N 55 қаулысымен белгіленген рейтинг агенттіктерінің бірімен тағайындалған ВВ+ төмен емес шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар резидент емес заңды тұлға акционері болып табылатын жағдайда көрсетілген мәліметтер ұсынылмайды):
Толық атауы/ тегі, аты, (бар болса - әкесінің аты)
Орналасқан орны/тұрғылықты орны (Қазақстан Республикасының резиденті/ резидент емесі)
Дауыс беретін акцияларының пайызы немесе жарғылық капиталдағы үлесі
Қызметтің негізгі түрі
6. Өтініш берушінің акционерінің (қатысушысының) осы
сауалнаманың 3-тармағында көрсетілмеген, бірақ Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес сондай болып табылатын басқа да
аффилирленген тұлғалары туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
"__"________20__жыл
Өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) қолы
________________________
Қазақстан Республикасы
бағалы қағаздар рыногындағы
қызметті лицензиялау ережесінің
4-қосымшасы
Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 212 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.) Қаулысымен.
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген
бланкісінде басылады)
Уәкілетті органның толық атауы
Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруға
Лицензия
Лицензия нөмірі ______     Берілген күні "___"___________жыл
____________________________________________________________берілді
лицензиаттың толық атауы
Осы лицензия бағалы қағаздар рыногындағы қызметтің мынадай
түрлерін жүзеге асыруға құқық береді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бірінші рет бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге
асыруға алынған лицензия туралы деректер:
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы).
Уәкілетті органның Төрағасы
(Төрағаның орынбасары)________________________________________
Мөр орны
Алматы қаласы