Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров и организациями по профессиональной сертификации бухгалтеров
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 мая 2007 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2007 года № 4741. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 561
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 20.12.2012 № 561 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 15) пункта 5  статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности"  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень отчетности аккредитованных профессиональных организаций бухгалтеров согласно  приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы отчетности представляемой аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров согласно  приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень отчетности аккредитованных организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров согласно  приложению 3 к настоящему приказу;
4) формы отчетности представляемой аккредитованными организациями по профессиональной сертификации бухгалтеров согласно  приложению 4 к настоящему приказу.
2. Аккредитованным профессиональным организациям бухгалтеров и организациям по профессиональной сертификации бухгалтеров ежегодно в срок до 1 июня года, следующего за отчетным, представлять в Министерство финансов Республики Казахстан отчеты по формам, установленным настоящим приказом.
3. Департаменту методологии управления государственными активами Министерства финансов Республики Казахстан (Айтжанова Ж.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 мая 2007 года N 188
Перечень отчетности аккредитованных
профессиональных организаций бухгалтеров
N
п/п
Наименование отчета
Срок
представ-
ления
1
Сведения о руководящем составе аккредитованной
профессиональной организации бухгалтеров
за 20__ год
До 1 июня
года,
следующего
за отчетным
годом
2
Отчет о количестве бухгалтеров и бухгалтерских
организаций, вступивших (выбывших)
в аккредитованную профессиональную организацию
бухгалтеров в 20___ году
3
Отчет о проведении курсов повышения квалификации
членов аккредитованной профессиональной органи-
зации бухгалтеров за 20__ год
4
Отчет о количестве профессиональных бухгалтеров
в аккредитованной профессиональной организации
бухгалтеров за 20__ год *
5
Отчет о деятельности аккредитованной профессио-
нальной организации бухгалтеров за 20 ___год
* Первоначальный отчет представляется по истечении 1 года
с момента выдачи свидетельства об аккредитации
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 мая 2007 года N 188
Формы отчетности представляемой аккредитованными
профессиональными организациями бухгалтеров  *
форма 1
__________________________________________________________________
(указывается наименование аккредитованной профессиональной
организации бухгалтеров)
Сведения о руководящем составе
аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
за 20__год
N
п/п
Ф.И.О
Долж-
ность
Образо-
вание
Стаж
работы
Контактный
телефон
Дата и период
избрания
(назначение)
Руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
_________________
М.П.
форма 2
__________________________________________________________________
(указывается наименование аккредитованной профессиональной
организации бухгалтеров)
Отчет о количестве бухгалтеров и бухгалтерских организаций,
вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную
организацию бухгалтеров в 20___ году
табл. N№1
N
п/п
Ф.И.О.
Адрес,
телефон, электронный адрес
Опыт работы
(стаж не менее
двух лет
в сфере
бухгалтерского
учета
или аудита)
Дата
вступления
Дата
выбытия
табл. N 2
N
п/п
Наименование
бухгалтерской
организации
Юридический
адрес,
номер и дата
свидетельства
о гос.
регистрации
Фактическое
местонахождение,
телефон,
электронный
адрес
Дата
вступ-
ления
Дата
выбытия
Руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
_________________
М.П.
форма N 3
__________________________________________________________________
(указывается наименование аккредитованной профессиональной
организации бухгалтеров)
Отчет о проведении курсов повышения квалификации
членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
за 20__ год
N
п/п
Форма и место
проведения
повышения
квалификации
бухгалтеров
Наименование
темы
Количество
часов
Общее
количество
бухгалтеров,
прошедших
повышение
квалификации
Руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
________________
М.П.
форма N 4
Отчет о количестве профессиональных бухгалтеров
в аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
за 20__ год
Членов _____________________________________________________________
(указывается наименование аккредитованной профессиональной
организации бухгалтеров)
N
п/п
Ф.И.О.
Адрес,
телефон,
элект-
ронный
адрес
Наименование,
номер
сертификата
и дата
его выдачи,
наименование
организации
выдавшей
сертификат
с приложением
его нотариально
заверенной
копии
Место
работы,
должность
Дата
вступ-
ления
Номер
членского
билета или
документа,
подтверж-
дающего
членство
в профес-
сиональной
организации
бухгалтеров
Руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
__________________
М.П.
форма N 5
Отчет о деятельности аккредитованной
профессиональной организацией бухгалтеров за 20 ___г.
Анализ деятельности аккредитованной профессиональной организации
бухгалтеров (проведенные мероприятия в сфере бухгалтерского учета и
финансовой отчетности, в том числе совместно с уполномоченным органом
по регулированию деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансо-
вой отчетности, информация о наличии сайта, внесенные предложения по
совершенствованию бухгалтерского учета и финансовой отчетности, коли-
чество рассмотренных запросов по применению международных и националь-
ных стандартов финансовой отчетности, и иная деятельность, предусмот-
ренная Уставом профессиональной организации бухгалтеров)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________
Руководитель аккредитованной  профессиональной организации
бухгалтеров ______________________________________________
М.П.
* Отчетность аккредитованными профессиональными организациями
бухгалтеров предоставляются на бумажных и на электронных носителях.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 мая 2007 года N 188
Перечень отчетности аккредитованных
организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров
N
п/п
Наименование отчета
Срок
представления
1
Отчет о проведении экзаменов аккредитованной
организации по профессиональной сертификации
бухгалтеров за 20__ год
До 1 июня года,
следующего
за отчетным годом
2
Перечень организаций по обучению кандидатов
в профессиональные бухгалтера за 20__ год
3
График сдачи экзаменов на 20__ год
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 мая 2007 года N 188
Формы отчетности представляемой аккредитованными
организациями по профессиональной сертификации бухгалтеров *
Форма 1
Отчет о проведении экзаменов аккредитованной
организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров
за 20__ год
N
п/п
Количество
кандидатов,
допущенных
к экзаменам
Количество
сдавших
экзамены
(наименование
экзамена)
Наименование
обучающей
организации
Стоимость
экзамена
на одного
человека
Руководитель аккредитованной организации по профессиональной
сертификации бухгалтеров
_________________
М.П.
Форма 2
Перечень организаций по обучению
кандидатов в профессиональные бухгалтера
за 20__год
N
п/п
Наименование
организации
Адрес,
телефон,
электронный
адрес
Руко-
води-
тель
орга-
низации
Коли-
чество
часов
обучения
Стоимость
обучения
на одного
человека
Сведения
о препо-
давателях
Руководитель  аккредитованной организации по профессиональной
сертификации бухгалтеров
_________________
М.П.
Форма 3
График проведения экзаменов на 20__ год
N
п/п
Дата
проведения
Время
проведения
экзаменов
Место
проведения
Стоимость
экзамена
Примечание
Руководитель аккредитованной организации по профессиональной
сертификации бухгалтеров
_________________
М.П.
* Отчетность аккредитованными организациями по профессиональной
сертификации бухгалтеров предоставляются на бумажных и на электронных
носителях.

Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдары мен бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөніндегі ұйымдардың есептілігі тізбесін, нысандары мен ұсыну мерзімділігін бекіту туралы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 7 мамырдағы N 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 14 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4741 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 561 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 20.12.2012 № 561 Бұйрығымен (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы "Бухгалтерлік есеп пен қаржы есептілігі туралы" Заңының  20-бабы 5-тармағының 15)-тармақшасын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдарының (бұдан әрі - кәсіптік ұйымдар) есептілік тізбесі;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік   ұйымдары ұсынатын есептілік нысандары;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес бухгалтерлердің кәсіптік сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымдардың (бұдан әрі - сертификаттау жөніндегі ұйымдар) есептілік тізбесі;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес аккредиттелген кәсіптік   ұйымдар ұсынатын бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөнінде есептілік нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдары мен бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөніндегі ұйымдар жыл сайын есепті жылдан кейінгі 1 маусымға дейінгі мерзімде осы бұйрықта белгіленген нысандар бойынша есеп ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мемлекеттік активтерді басқару әдіснамасы департаменті (Ж.Н. Айтжанова) осы бұйрықты заңмен белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2007 жылғы 28 мамырдағы
N 188 бұйрығына
1-қосымша
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік
ұйымдарының есептілік тізбесі
N р/б
Есепті ң атауы Ұсыну
1
Бухгалтерлердің аккредиттелген
кәсіптік ұйымның 200___ жылғы
басшылық құрамы туралы мәлімет
Келесі есеп жылына дейінгі жылдың 1 маусымына
дейін
2
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымына 200___ жылы енген (шыққан)бухгалтерлер мен бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп
3
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдар мүшелерінің 200___ жылғы біліктілікті көтеру курстарын өткізу туралы есеп
4
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдардағы 200___ жылғы  мамандандырылған бухгалтерлер саны туралы есеп
5
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдарының 200___ жылғы қызметі  туралы есеп
* Бастапқы  есеп аккредиттеу туралы куәлік тапсырылған кезден 1 жыл
өткеннен кейін ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2007 жылғы 28 мамырдағы
N 188 бұйрығына
2-қосымша
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының
ұсынатын есептілік нысандары
1-нысан
____________________________________________________________
(бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының  атауы
көрсетіледі)
Бухгалтерлердің аккредиттелген
кәсіптік ұйымның 200__  жылғы
басшы құрамы туралы есеп
N р /б Аты ,   тег і Қ ызмет і Б і л і м і Ж ұ мыс   ө т і л і Байланыс телефоны Сайлан ғ ан
(та ғ айындал-
ғ ан ) к ү н і мен мерз і м і
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының басшысы
_____________
М.О
2-нысан
____________________________________________________________________
(бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының атауы көрсетіледі)
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымына 200__
жылы енген (шыққан)бухгалтерлер мен бухгалтерлік ұйымдардың
саны туралы есеп
N 1 кесте
N
р /б
Аты ,
тег і
Мекен -жайы ,
телефоны ,
эл .
мекен-жайы
Ж ұ мыс   ө т і л і
(бухг алтерл ік
есеп ж ә не
аудит  бойынша
2 жылдан кем
емес ж ұ мыс
ө т і л і )
Енген
к ү н і
Шы қ қ ан
к ү н і
N 2 кесте
N
р /б
Бухгалтер-
л і к ұ йымны ң
атауы
За ң ды мекен-
жайы ,   мемлекетт і к
т і ркеу туралы ку ә-
л і кт і кт і ң
н ө м і р і мен
к ү н і
Т ұ р ғ ылы қ ты
т ұ р ғ ан жер і ,
телефоны ,
электронды қ
мекен - жайы
Енген
к ү н і
Шы қ қ ан
к ү н і
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының басшысы
_____________
М.О
3-нысан
___________________________________________________________________
(бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының атауы
көрсетіледі)
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының
мүшелерінің 200__  жылғы біліктілікті көтеру курстарын
өткізуі туралы есеп
N р /б Бухгалтерлерд і ң б і л і кт і л і кт і
к ө теруд і
ө тк і зуд і ң нысаны мен орны
Та қ ырыпты ң
атауы
Са ғ аттар
саны
Б і л і кт і л і кт і
к ө теруд і   ө ткен
бухгалтерлерд і ң жалпы саны
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының басшысы
_____________
М.О
4-нысан
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдағы
200__  жылғы кәсіптік бухгалтерлерінің
саны туралы есеп
Мүшелері_________________________________________________________
(бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының атауы көрсетіледі)
р/ р
N
Аты -
ж ө н і, Тег і
Мекен- жайы , телефоны , эл .
мекен - жайы
Сертификат-
ты ң атауы ,
н ө м і р і мен бер і лген
к ү н і ,  нотариалды растал ғ ан к ө ш і рм ес і н   қ оса бере
отырып   сер-
тификат ты берген
ұ йымны ң атауы
Ж ұ мыс
орны ,
қ ызмет і
Енген
к ү н і
Бухгалтерлер-
д і ң к ә с і пт і к
ұ йымында ғ ы
м ү шел і к
билет і немесе оны ң м ү шел і г і н
растайтын
қ ұ жатты ң
н ө м і р і
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының басшысы
_____________
М.О
5-нысан
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік
ұйымының 200 __ жылғы қызметі туралы есеп
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының қызметіне
талдау (бухгалтерлік есеп пен қаржы есептілігі саласында
өткізілген, соның ішінде бухгалтерлік есеп пен қаржы есептілігі
саласындағы қызметті реттейтін өкілетті органмен бірлесіп
өткізілген шаралар, сайттың бар-жоғы туралы ақпарат, бухгалтерлік
есеп пен қаржы есептілігін жетілдіруге енгізген ұсыныстар, қаржылық
есептіліктің халықаралық және ұлттық стандарттарының қолданылуы
туралы қарастырылған сұрау салудың саны және бухгалтерлердің
кәсіптік ұйымның Жарғысы көзделген өзге де қызмет)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының басшысы
_____________
М.О
* Бухгалтерлердің аккредиттелген   кәсіптік ұйымдарының есептілігі
қағаз және электронды тасымалдаушылармен беріледі
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2007 жылғы 28 мамырдағы
N 188 бұйрығына
3-қосымша
Бухгалтерлердің кәсіптік сертификаттау жөніндегі
аккредиттелген ұйымдардың есептілік тізбесі
N р/б Есептің атауы Ұсыну мерзімі
1
Кәсіпті сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның 200__ жылғы өткізген емтиханы туралы есеп
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 маусымына дейін
2
Кәсіптік бухгалтерлерге
үміткерлерді оқыту жөнінде ұйымдар 200__   жылғы тізбесі
3
Емтихан тапсырудың 200__  жылға кестесі
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2007 жылғы 28 мамырдағы
N 188 бұйрығына
4-қосымша
Бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау
жөніндегі аккредиттелген ұйымдардың ұсынатын есептілік
нысандары
1-нысан               Бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөнінде
аккредиттелген ұйымның 200__ жылғы емтихан өткізуі туралы есеп
N
р /б
Е мтихандар ғ а ж і бер і лген
ү м і ткерлер   саны
Е мтихандарды тапсыр ғ андар саны (емтихан атауы ) О қ ыту ұ йымы   атауы Б і р адам ғ а ша қ қ анда   емтихан
қ ұ ны
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының басшысы
___________
М.О.
2-нысан
Кәсіптік бухгалтерлер үміткерлерін оқыту жөніндегі
ұйымдардың 200__ жылғы тізбесі
N
р /б
Ұйымны ң атауы Мекен
жайы , телефоны , электрон-
ды қ мекен-жайы
Ұйым бас-
шы сы
О қ у
сағат-
тары-
ның саны
Б і р
адам ғ а    ша қ қ ан-
да ғ ы о қ у   қ ұ ны
О қ ытушы лар   туралы
м ә л і мет тер
Бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөнінде аккредиттелген
ұйымының басшысы
_____________
М.О
3-нысан
Емтихандар өткізудің 200__ жылға кестесі
N
р /б
Ө тк і зген
к ү н і
Емтихандар
ө тк і зген
уа қ ыты
Ө тк і зген жер і Емтихан-
ны ң   қ ұ ны
Ескер-
ту
Бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөніндегі аккредиттелген
ұйымның басшысы
_____________
М.О
* Бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөніндегі аккредиттелген
ұйымдардың есептілігі қағаз және электронды тасымалдаушылармен
беріледі