Об утверждении Правил предоставления деклараций производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции
Приказ Председателя налогового комитета Министерство финансов Республики Казахстан от 31 мая 2007 года N 363. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2007 года N 4768. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 17 сентября 2010 года N 461
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 17.09.2010 N 461 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьей 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления деклараций производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.
2. Управлению администрирования акцизов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Байгазиев Н.Д.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационно-финансового обеспечения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Юсупов Р.Ю.):
принять меры по опубликованию настоящего приказа в средствах массовой информации Республики Казахстан после государственной регистрации;
довести до сведения налоговых комитетов по областям, городам Астана, Алматы, на территории специальных экономических зон.
4. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 июня 1998 года N 9 "Порядок декларирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 июля 1998 года под N 539).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 31 мая 2007 года N 363
Правила предоставления деклараций производства
и оборота этилового спирта и алкогольной продукции
Сноска. По тексту слово "течении" заменено словом "течение" приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления деклараций производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" и определяют порядок предоставления деклараций производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.

Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және айналымы декларацияларын тапсыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 31 мамырдағы N 363 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 28 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4768 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2010 жылғы 17 қыркүйектегі N 461 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.17 N 461 (ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
"Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңның 4-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және айналымы декларацияларын тапсыру ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Акциздерді әкімшілендіру басқармасы (Н.Д. Байғазиев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің ұйымдастыру-қаржылық қамтамасыз ету басқармасы (Р.Ю. Юсупов):
осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау бойынша шаралар қабылдасын;
облыстар, Астана, Алматы қалалары бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумағындағы салық комитеттерінің назарына жеткізсін.
4. "Этил спирті мен алкогольді өнімдердің өндірісі мен айналысын мағлұмдаудың тәртібі" Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Алкогольді өнімдердің өндірісі мен айналысына бақылау жасау жөніндегі комитеті төрағасының 1998 жылғы 30 маусымдағы N 9 бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1998 жылғы 21 шілдеде N 539 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының 2007 жылғы
31 мамырдағы N 363 бұйрығымен
бекітілген
Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру
және айналымы декларацияларын тапсыру
ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және айналымы декларацияларын тапсыру ережесі (бұдан әрі - Ереже)»"Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленген және этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын декларациялау тәртібін белгілейді.

2. Декларирование объемов производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции производится посредством представления деклараций, отражающих сведения о производстве и обороте этилового спирта и/или алкогольной продукции.
3. Декларация по производству и обороту этилового спирта и/или виноматериала представляется индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами, осуществляющими производство и оборот этилового спирта и/или виноматериала при наличии лицензии на производство этилового спирта и/или лицензии на производство виноматериала в налоговый орган по месту нахождения и (или) регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
4. Декларация по производству и обороту алкогольной продукции представляется индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами, осуществляющими производство и оборот алкогольной продукции, при наличии лицензии на производство алкогольной продукции в налоговый орган по месту нахождения и (или) регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
5. Декларация по обороту алкогольной продукции представляется индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами, осуществляющими оборот алкогольной продукции, при наличии лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции в налоговый орган по месту нахождения и (или) регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
5-1. Структурные подразделения юридического лица, осуществляющие производство и оборот этилового спирта и/или виноматериала, производство и оборот алкогольной продукции, оборот алкогольной продукции представляют Декларации по производству и обороту этилового спирта и/или виноматериала, по производству и обороту алкогольной продукции, по обороту алкогольной продукции по месту регистрации структурного подразделения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

2. Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі және айналымының көлемдерін декларациялау этил спиртінің және/немесе алкоголь өнімінің өндірілуі және айналымы туралы мәліметтер көрсетілетін декларацияларды табыс ету арқылы жүргізіледі.
3. Этил спиртінің және/немесе шарап материалының өндірілуі және айналымы бойынша декларацияны этил спиртін өндіруге лицензиясы бар және/немесе шарап материалын өндіруге лицензиясы бар этил спиртін және/немесе шарап материалын өндіруді және айналымын жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысанда салық салу объектiлерi мен салық салуға байланысты объектiлердiң орналасқан және (немесе) тiркеу орны бойынша табыс етеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
4. Алкоголь өнімінің өндірілуі және айналымы бойынша декларацияны алкоголь өнімін өндіруге лицензиясы бар алкоголь өнімін өндіруді және айналымын жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысанда салық салу объектiлерi мен салық салуға байланысты объектiлердiң орналасқан және (немесе) тiркеу орны бойынша етеді.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
5. Алкоголь өнімінің айналымы бойынша декларацияны сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензиясы бар алкоголь өнімінің айналымын жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысанда салық салу объектiлерi мен салық салуға байланысты объектiлердiң орналасқан және (немесе) тiркеу орны бойынша табыс етеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
5-1. Этил спирті және/немесе шарап материалын өндірісі және айналымы, алкоголь өнімін өндірісі және айналымы, алкоголь өнімін айналымы айналастын заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшелері этил спирті және/немесе шарап материалын өндірісі және айналымы, алкоголь өнімін өндірісі және айналымы, алкоголь өнімін айналымы декларацияларын құрылымдық бөлiмшелері тіркеу жері бойынша табыс етеді.
Ескерту. 5-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.

6. Декларации по производству и обороту этилового спирта и/или виноматериала, по производству и обороту алкогольной продукции, по обороту алкогольной продукции представляются ежемесячно к 20 числу месяца, следующего за отчетным, на электронных носителях.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
6-1. Индивидуальные предприниматели или юридические лица не позднее чем за три рабочих дня до истечения срока представления Декларации по производству и обороту этилового спирта и/или виноматериала, по производству и обороту алкогольной продукции, по обороту алкогольной продукции, может представить в налоговый орган по месту нахождения и (или) регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением заявление о продлении срока представления такой Декларации согласно приложению 4 к настоящим Правилам в электронном виде.
Налоговый орган при получении заявления продлевает срок представления декларации на 10 рабочих дней.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
7. Декларации, представляемые в соответствии с Правилами, подписываются индивидуальными предпринимателями и руководителем, главным бухгалтером юридического лица и скрепляются печатью/электронной цифровой подписью.
8. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, нарушающие требования данных Правил, несут ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
2. Порядок составления декларации по производству
и обороту этилового спирта и/или виноматериала
9. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
10. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование производителя этилового спирта и/или виноматериала, представляющего данную декларацию.
11. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который производитель этилового спирта и/или виноматериала представляет данную декларацию.
12. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
13. В графе 2 указывается код бюджетной классификации.
14. В графе 3 указывается код товарной номенклатуры внешне-экономической деятельности этилового спирта или виноматериала.
Данная графа заполняется при условии наличия импорта и/или экспорта этилового спирта и/или виноматериала.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
15. В графе 4 указывается вид продукции.

6. Этил спиртінің және/немесе шарап материалының өндірілуі және айналымы бойынша, алкоголь өнімінің өндірілуі және айналымы бойынша, алкоголь өнімінің айналымы бойынша декларациялар ай сайын есептіден кейінгі айдың 20-сыншы күніне жері бойынша электронды жеткізгіштерде табыс етіледі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
6-1. Жеке кәсіпкерлер немесе заңды тұлғалар этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі және айналымы декларацияларын табыс ету мерзімінің аяқталғанына дейін 3 жұмыс күнінен кешіктірмей салық салу  (немесе) тiркеу орны бойынша салық органына осы Декларацияның табыс ету мерзімін ұзарту туралы арыз хатын осы Ереженің 4 қосымшасына сәйкес электрондық түрде тапсыра алады.
Салық органы 10 күнтізбелік күнге декларацияларды табыс ету уақыт мерзімін созады.
Ескерту. 6-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
7. Ережелерге сәйкес табыс етілетін декларацияларға жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғаның басшысы, бас бухгалтері қолын қояды және мөрмен/электрондық цифрлық қолтаңбамен бекітіледі.
8. Осы Ереженің талаптарын бұзған жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерінде көзделген жауаптылықта болады.
2. Этил спиртінің және/немесе шарап материалының
өндірілуі және айналымы бойынша декларацияны
толтыру тәртібі
9. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
10. "Субъектінің атауы" жолында аталған декларацияны табыс ететін этил спиртін және/немесе шарап материалын өндірушінің атауы көрсетіледі.
11. "Есепті кезең" жолында этил спиртін және/немесе шарап материалын өндіруші аталған декларацияны табыс ететін есепті кезең көрсетіледі.
12. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
13. 2-бағанда  бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
14. 3-бағанда этил спиртінің немесе шарап материалының сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының коды көрсетіледі.
Бұл баған этил спирті және/немесе шарап материалы импорт және/немесе экспорт бар жағдайда толтырылады.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
15. 4-бағанда өнімнің түрі көрсетіледі.

16. В графе 5 указывается объем этилового спирта или виноматериала, имеющихся у производителя на начало отчетного периода, в даллах. Данный показатель переходит из остатков на конец предыдущего отчетного периода.
Индивидуальные предприниматели или юридические лица, впервые начавшие деятельность по производству и обороту этилового спирта и/или виноматериала, при заполнении данной графы указывают нулевой остаток этилового спирта и/или виноматериала.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
17. В графе 6 указывается общее количество этилового спирта или виноматериала, как произведенного предприятием-производителем, так и поступившего со стороны в течение отчетного периода, в даллах (графа 6 = графа 7 + графа 8).
18. В графе 7 указывается объем произведенного предприятием-производителем этилового спирта или виноматериала в течение отчетного периода, в даллах.
19. В графе 8 указываются объемы этилового спирта или виноматериала, поступившего от других поставщиков в течение отчетного периода, в даллах.
При условии отсутствия данных по приобретенному этиловому спирту и/или виноматериалу от других поставщиков приложение 2 к данной декларации не заполняется.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
20. В графе 9 указывается общее количество израсходованного этилового спирта и/или виноматериала в отчетном периоде, в том числе реализация для собственного производства алкогольной продукции, реализация на экспорт, использование на технические нужды, реализация на медицинские цели, производственные потери и прочие расходы, в даллах (графа 9 = графа 10 + графа 11 + графа 12 + графа 13 + графа 14 + графа 15).
21. В графе 10 указывается объем этилового спирта или виноматериала, как отгруженного в течение отчетного периода для производства алкогольной продукции другим производителям, так и израсходованного для собственного производства алкогольной продукции, в даллах.
22. В графе 11 указывается общее количество реализованного в течение отчетного периода на экспорт этилового спирта или виноматериала, в даллах.
При условии отсутствия данных по реализации приложение 1 к данной декларации не заполняется.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
23. В графе 12 указывается объем этилового спирта, использованного в течение отчетного периода на технические нужды предприятия-производителя, не связанные с производством алкогольной продукции, в даллах.

16. 5-бағанда есепті кезеңнің басына өндірушінің өзінде бар этил спиртінің немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі, далл. Осы көрсеткіш өткен есепті кезеңнің қалдықтарынан көшіріледі.
Қызметін алғашқы рет бастаған жеке кәсіпкер немесе заңды тұлғалар бұл бағанды толтырған кезде этил спирті және/немесе шарап материалының нөль қалдығын көрсетеді
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
17. 6-бағанда есепті кезеңнің ішінде өндіруші кәсіпорын өндірген, сонымен қатар шеттен келіп түскен этил спиртінің немесе шарап материалының жалпы көлемі көрсетіледі, далл (6-баған = 7-баған + 8-баған).
18. 7-бағанда есепті кезеңнің ішінде өндіруші кәсіпорын өндірген этил спиртінің немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі, далл.
19. 8-бағанда есепті кезеңнің ішінде басқа жеткізушілерден келіп түскен этил спиртінің немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі, далл.
Басқа жабдықтаушылардан этил спирті және/немесе шарап материалдары сатып алу деректер болмаған жағдайда осы декларацияның 2-қосымшасы толтырылмайды.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
20. 9-бағанда есепті кезеңде шығындалған этил спиртінің немесе шарап материалының жалпы көлемі көрсетіледі, соның ішінде алкоголь өнімін өзі өндіру үшін өткізу, экспортқа өткізу, техникалық қажеттіліктерге пайдалану, медициналық мақсаттарда пайдалануға өткізу, өндірістік шығындар және өзге де шығыстар, далл (9-баған = 10-баған + 11-баған + 12 -баған + 13-баған + 14-баған + 15-баған).
21. 10-бағанда есепті кезеңнің ішінде алкоголь өнімін өндіру үшін шетке өткізілген, сонымен қатар алкоголь өнімін өзі өндіру үшін жіберілген этил спиртінің немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі, далл.
22. 11-бағанда есепті кезеңнің ішінде экспортқа өткізілген этил спиртінің немесе шарап материалының жалпы көлемі көрсетіледі, далл.
Өткізу туралы деректер болмаған жағдайда осы декларацияның 1 қосымшасы толтырылмайды.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
23. 12-бағанда есепті кезеңнің ішінде өндіруші кәсіпорынның алкоголь өнімін өндірумен байланысты емес техникалық қажеттіліктеріне пайдаланылған этил спиртінің көлемі көрсетіледі, далл.

24. В графе 13 указывается объем этилового спирта, реализованного в течение отчетного периода на сторону для медицинских целей, в даллах.
25. В графе 14 указываются производственные потери этилового спирта или виноматериала, имевшие место в течение отчетного периода в процессе производства, в даллах.
26. В графе 15 указываются объемы прочих расходов этилового спирта или виноматериала, имевшие место в течение отчетного периода и не отраженные в графах 10-14, в даллах.
27. В графе 16 указывается объем этилового спирта или виноматериала, находящегося у производителя на конец отчетного периода, в даллах (графа 16 = графа 5 + графа 6 - графа 9).
3. Порядок составления сведений о получателе
этилового спирта и/или виноматериала
28. Сведения о получателе этилового спирта и/или виноматериала составляются по форме согласно приложению 1 к декларации по производству и обороту этилового спирта и/или виноматериала.
Данная форма заполняется при условии наличия реализации этилового спирта и/или виноматериала производителем за отчетный месяц.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
29. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
30. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование производителя этилового спирта и/или виноматериала, представляющего данное приложение.
31. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который производитель этилового спирта и/или виноматериала представляет данное приложение.
32. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
33. В графе 2 указывается тип поставки продукции (на экспорт; на внутренний рынок).
34. В графе 3 указывается цель отгрузки продукции (для производства алкогольной продукции, для технических нужд, для собственного производства алкогольной продукции, прочие цели).
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
35. В графе 4 указывается РНН получателя продукции.
36. В графе 5 указывается наименование получателя продукции.
37. В графе 6 указывается номер лицензии получателя продукции.
Данная графа заполняется при условии указания цели отгрузки "для производства алкогольной продукции".
Сноска. Пункт 37 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
38. В графе 7 указывается дата получения лицензии получателем продукции.
Данная графа заполняется при условии указания цели отгрузки "для производства алкогольной продукции".
Сноска. Пункт 38 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

24. 13-бағанда есепті кезеңнің ішінде медициналық мақсаттар үшін басқа жаққа өткізілген этил спиртінің көлемі көрсетіледі, далл.
25. 14-бағанда есепті кезеңнің ішінде өндіріс процесінде орын алған этил спиртінің немесе шарап материалының өндірістік шығындары көрсетіледі, далл.
26. 15-бағанда есепті кезеңнің ішінде орын алған және 10-14-бағандарда көрсетілмеген этил спиртінің немесе шарап материалының өзге де шығыстарының көлемі көрсетіледі, далл.
27. 16-бағанда есепті кезеңнің соңына өндірушінің қолында бар этил спиртінің немесе шарап материалының көлемі көрсетіледі, далл (16-баған = 5-баған + 6-баған -9-баған).
3. Этил спиртін немесе шарап материалын алушы
туралы мәліметтерді толтыру тәртібі
28. Этил спиртін немесе шарап материалын алушы туралы мәліметтер этил спиртінің және/немесе шарап материалының өндірілуі және айналымы бойынша декларацияға 1-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
Бұл форма есеп кезеңнің ішінде өндіруші этил спиртті және/немесе шарап материалдарды өткізген жағдайда толтырылады.
Ескерту. 28-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
29. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
30. "Субъектінің атауы" жолында аталған қосымшаны табыс ететін этил спиртін және/немесе шарап материалын өндірушінің атауы көрсетіледі.
31. "Есепті кезең" жолында этил спиртін және/немесе шарап материалын өндіруші аталған қосымшаны табыс ететін есепті кезең көрсетіледі.
32. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
33. 2-бағанда өнімді жеткізудің түрі (экспортқа; ішкі рынокқа) көрсетіледі.
34. 3-бағанда өнімді тиеп-жөнелтудің мақсаты (алкоголь өнімін өндіру үшін, техникалық қажеттіліктер үшін, алкоголь өнімін өзі өндіру үшін, өзге де мақсаттар) көрсетіледі.
Ескерту. 34-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
35. 4-бағанда өнімді алушының СТН-і көрсетіледі.
36. 5-бағанда өнімді алушының атауы көрсетіледі.
37. 6-бағанда өнімді алушы лицензиясының нөмірі көрсетіледі.
Бұл баған өнімді тиеп-жөнелтудің мақсатында "алкоголь өнімін өндіру үшін" деп көрсетілген жағдайда толтырылады.
Ескерту. 37-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
38. 7-бағанда өнімді алушының лицензияны алған күні көрсетіледі.
Бұл баған өнімді тиеп-жөнелтудің мақсатында "алкоголь өнімін өндіру үшін" деп көрсетілген жағдайда толтырылады.
Ескерту. 38-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.

39. В графе 8 указывается срок действия лицензии получателя продукции.
Данная графа заполняется при условии указания цели отгрузки "для производства алкогольной продукции".
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
40. В графе 9 указывается объем реализованной в течение отчетного периода продукции, как импортной, так и внутреннего производства, в даллах.
41. В графе 10 указывается код бюджетной классификации.
42. В графе 11 указывается вид поставленной продукции.
43. В графе 12 указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности, присваиваемый товару при пересечении таможенной границы Казахстана. При условии, когда продукция реализована на внутреннем рынке, данная графа не заполняется.
44. В графе 13 указывается номер грузовой таможенной декларации на отгруженную продукцию. При условии, когда продукция реализована на внутренний рынок, данная графа не заполняется.
45. В графе 14 указывается дата оформления грузовой таможенной декларации на отгруженную продукцию. При условии, когда продукция реализована на внутренний рынок, данная графа не заполняется.
4. Порядок составления сведений о поставщике
этилового спирта и/или виноматериала
46. Сведения о поставщике этилового спирта и/или виноматериала составляются по форме согласно приложению 2 к декларации по производству и обороту этилового спирта и/или виноматериала.
Данная форма заполняется при условии наличия прихода этилового спирта и/или виноматериала от других поставщиков за отчетный месяц, в том числе возврат ранее реализованной продукции.
Сноска. Пункт 46 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
47. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
48. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование производителя этилового спирта и/или виноматериала, представляющего данное приложение.
49. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который производитель этилового спирта и/или виноматериала представляет данное приложение.
50. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
51. В графе 2 указывается тип поставки продукции (импорт, поставки внутреннего рынка).
52. В графе 3 указывается цель поставки продукции (для производства алкогольной продукции, для технических нужд, возврат ранее поставленной продукции и прочие цели).
53. В графе 4 указывается РНН поставщика продукции.
54. В графе 5 указывается наименование поставщика продукции.

39. 8-бағанда өнімді алушы лицензиясының қолданыс мерзімі көрсетіледі.
Бұл баған өнімді тиеп-жөнелтудің мақсатында "алкоголь өнімін өндіру үшін" деп көрсетілген жағдайда толтырылады.
Ескерту. 39-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
40. 9-бағанда есепті кезеңнің ішінде импорттық, сонымен қатар ішкі өндіріс өнімінің өткізілген көлемі көрсетіледі, далл.
41. 10-бағанда бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
42. 11-бағанда жеткізілген өнімнің түрі көрсетіледі.
43. 12-бағанда Қазақстанның кедендік шекарасынан өткен кезде тауарға берілетін сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды көрсетіледі. Өнім ішкі рынокқа өткізілген жағдайда, аталған баған толтырылмайды.
44. 13-бағанда тиеп-жөнелтілген өнімге жүк кедендік декларацияның нөмірі көрсетіледі. Өнім ішкі рынокқа өткізілген жағдайда, аталған баған толтырылмайды.
45. 14-бағанда тиеп-жөнелтілген өнімге жүк кедендік декларацияның ресімделген күні көрсетіледі. Өнім ішкі рынокқа өткізілген жағдайда, аталған баған толтырылмайды.
4. Этил спиртін немесе шарап материалын жеткізуші
туралы мәліметтерді толтыру тәртібі
46. Этил спиртін немесе шарап материалын жеткізуші туралы мәліметтерді толтыру этил спиртінің және/немесе шарап материалының өндірілуі және айналымы бойынша декларацияға 2-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
Бұл баған есеп кезеңнің ішінде этил спирті және/немесе шарап материалы басқа жабдықтаушылардан келіс, соның ішінде бұрын жеткізілген өнімді қайтару болған жағдайда толтырылады.
Ескерту. 46-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
47. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
48. "Субъектінің атауы" жолында аталған қосымшаны табыс ететін этил спиртін және/немесе шарап материалын өндірушінің атауы көрсетіледі.
49. "Есепті кезең" этил спиртін және/немесе шарап материалын өндіруші аталған қосымшаны табыс ететін есепті кезең көрсетіледі.
50. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
51. 2-бағанда өнімді жеткізудің түрі (импорт, ішкі рыноктың жеткізулері) көрсетіледі.
52. 3-бағанда өнімді жеткізудің мақсаты (алкоголь өнімін өндіру үшін, техникалық қажеттіліктер үшін, бұрын жеткізілген өнімді қайтару және өзге де мақсаттар) көрсетіледі.
53. 4-бағанда өнімді жеткізушінің СТН-і көрсетіледі.
54. 5-бағанда өнімді жеткізушінің атауы көрсетіледі.

55. В графе 6 указывается номер лицензии поставщика продукции.
56. В графе 7 указывается дата получения лицензии поставщиком продукции.
57. В графе 8 указывается срок действия лицензии поставщика продукции.
58. В графе 9 указывается объем установленной квоты на импорт этилового спирта или виноматериала по лицензии на импорт поставщика.
Данная графа заполняется при условии, что поставленная продукция за отчетный месяц является импортом.
Сноска. Пункт 58 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
59. В графе 10 указывается объем поставленной поставщиком в течение отчетного периода продукции, как импортной, так и внутреннего производства, в даллах.
60. В графе 11 указывается код бюджетной классификации.
61. В графе 12 указывается вид отгруженной продукции.
62. В графе 13 указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности, присваиваемый товару при пересечении таможенной границы Казахстана. Заполняется при условии, что поставленная продукция является импортом.
63. В графе 14 указывается номер грузовой таможенной декларации на приобретенную продукцию. Заполняется при условии, что поставленная продукция является импортом.
64. В графе 15 указывается дата оформления грузовой таможенной декларации на приобретенную продукцию. Заполняется при условии, что поставленная продукция является импортом.
5. Порядок составления декларации по
производству и обороту алкогольной продукции
65. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
66. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование производителя алкогольной продукции.
67. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который представляется данная декларация.
68. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
69. В графе 2 указывается код бюджетной классификации.
70. В графе 3 указывается код таможенной номенклатуры внешнеэкономической деятельности алкогольной продукции.
Данная графа заполняется при условии наличия импорта и/или экспорта алкогольной продукции за отчетный месяц.
Сноска. Пункт 70 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
71. В графе 4 указывается вид алкогольной продукции.
72. В графе 5 указывается процентное содержание безводного спирта в каждом виде алкогольной продукции (кроме пива).
73. В графе 6 общий остаток по каждому виду алкогольной продукции на начало отчетного периода, в даллах.
Данный показатель переходит из остатков на конец предыдущего отчетного периода. Индивидуальные предприниматели или юридические лица, впервые начавшие деятельность по производству и обороту алкогольной продукции, при заполнении данной графы указывают нулевой остаток алкогольной продукции.
Сноска. Пункт 73 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

55. 6-бағанда өнімді жеткізуші лицензиясының нөмірі көрсетіледі.
56. 7-бағанда өнімді жеткізушінің лицензияны алған күні көрсетіледі.
57. 8-бағанда өнімді жеткізуші лицензиясының қолданыс мерзімі көрсетіледі.
58. 9-бағанда жеткізушінің импорттауға лицензиясы бойынша этил спиртін немесе шарап материалын импорттауға белгіленген квотаның көлемі көрсетіледі.
59. 10-бағанда есепті кезеңнің ішінде жеткізуші жеткізген импорттық, сонымен қатар ішкі рынок өнімінің көлемі көрсетіледі, далл.
60. 11-бағанда бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
61. 12-бағанда тиеп-жөнелтілген өнімнің түрі көрсетіледі.
62. 13-бағанда Қазақстанның кедендік шекарасынан өткен кезде тауарға берілетін сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды көрсетіледі. Жеткізілген өнім импорт болып табылған жағдайда толтырылады.
63. 14-бағанда сатып алынған тауарға жүк кедендік декларацияның нөмірі көрсетіледі. Жеткізілген өнім импорт болып табылған жағдайда толтырылады.
64. 15-бағанда сатып алынған тауарға жүк кедендік декларацияны ресімдеу күні көрсетіледі. Жеткізілген өнім импорт болып табылған жағдайда толтырылады.
5. Алкоголь өнімінің өндірілуі және айналымы бойынша
декларацияны толтыру тәртібі
65. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
66. "Субъектінің атауы" алкоголь өнімін өндірушінің атауы көрсетіледі.
67. "Есепті кезең" жолында аталған декларация табыс етілетін есепті кезең көрсетіледі.
68. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
69. 2-бағанда бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
70. 3-бағанда алкоголь өнімінің сыртқы экономикалық қызметінің кедендік номенклатурасының коды көрсетіледі.
Бұл баған есеп кезеңнің ішінде алкоголь өнімі импорт және/немесе экспорт бар жағдайда толтырылады.
Ескерту. 70-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
71. 4-бағанда алкоголь өнімінің түрі көрсетіледі.
72. 5-бағанда алкоголь өнімінің (сырадан басқа) әрбір түрінің құрамындағы сусыз спирттің проценттік қатынасы көрсетіледі.
73. 6-бағанда есепті кезеңнің басына алкоголь өнімінің әрбір түрі бойынша жалпы қалдық көрсетіледі, далл.
Бұл көрсеткіш алдыңғы есеп кезеңінің қалдығынан ауысады. Қызметін алғашқы рет бастаған жеке кәсіпкер немесе заңды тұлғалар бұл бағанды толтырған кезде алкоголь өнімінің нөль қалдығын көрсетеді.
Ескерту. 73-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.

74. В графе 7 указывается общий приход алкогольной продукции за отчетный период, в даллах (графа 7 = графа 8 + графа 9).
75. В графе 8 указывается объем собственного производства алкогольной продукции по каждому виду за отчетный период, в даллах.
76. В графе 9 указывается объем алкогольной продукции и/или этилового спирта, по каждому виду, полученной от других поставщиков, в течение отчетного периода, в том числе по этиловому спирту, предназначенному для собственного производства алкогольной продукции, а также по импорту, в даллах.
Сноска. Пункт 76 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
77. В графе 10 указывается общий расход алкогольной продукции, в даллах (графа 9 = графа 11 + графа 12 + графа 13 + графа 14 + графа 15).
78. В графе 11 указывается объем реализованной алкогольной продукции на внутренний рынок за отчетный месяц, в даллах.
79. В графе 12 указывается объем реализованной алкогольной продукции на экспорт за отчетный месяц, в даллах.
80. В графе 13 указываются объем алкогольной продукции, использованной на собственные нужды, в даллах.
81. В графе 14 указываются объемы производственных потерь алкогольной продукции, в даллах.
82. В графе 15 указываются объемы прочего расхода алкогольной продукции, в даллах.
83. В графе 16 указывается общий остаток алкогольной продукции по видам на конец отчетного периода, в даллах (графа 16 = графа 6 - графа 7 + графа 10).
6. Порядок составления сведений о получателе алкогольной продукции
84. Сведения о получателе алкогольной продукции составляются по форме согласно приложению 1 к декларации по производству и обороту алкогольной продукции.
Данная форма заполняется при условии наличия реализации алкогольной продукции производителем за отчетный месяц.
Сноска. Пункт 84 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
85. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
86. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование производителя алкогольной продукции, представляющего данное приложение.
87. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который производитель алкогольной продукции представляет данное приложение.
88. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
89. В строке 2 указывается тип поставки продукции (на экспорт, на внутренний рынок).
90. В графе 3 указывается цель поставки продукции (для дальнейшей реализации, для технических нужд, и прочие цели).
Сноска. Пункт 90 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

74. 7-бағанда есепті кезең үшін алкоголь өнімінің жалпы кірісі көрсетіледі, далл (7-баған = 8-баған+ 9-баған).
75. 8-бағанда есепті кезең үшін өнімнің әрбір түрі бойынша өз өндірісі алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі, далл.
76. 9-бағанда есепті кезеңнің ішінде басқа жеткізушілерден алынған өнімнің әрбір түрі бойынша, соның ішінде этил спирті алкоголь өнімін өзі өндіру бойынша, сонымен қатар импорт бойынша алкоголь өнімінің және/немесе этил спирті көлемі көрсетіледі, далл.
Ескерту. 76-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
77. 10-бағанда алкоголь өнімінің жалпы шығысы көрсетіледі, далл (9-баған =11-баған + 12-баған + 13-баған + 14-баған +15-баған).
78. 11-бағанда есепті ай үшін ішкі рынокқа өткізілген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі, далл.
79. 12-бағанда есепті ай үшін экспортқа өткізілген алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі, далл.
80. 13-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдаланылған алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі, далл.
81. 14-бағанда алкоголь өнімінің өндірістік шығындарының көлемі көрсетіледі, далл.
82. 15-бағанда алкоголь өнімінің өзге де шығыстарының көлемі көрсетіледі, далл.
83. 16-бағанда есепті кезеңнің соңына түрлері бойынша алкоголь өнімінің жалпы қалдығы көрсетіледі, далл (16-баған = 6-баған - 7-баған + 10-баған).
6. Алкоголь өнімін алушы туралы
мәліметтерді толтыру тәртібі
84. Алкоголь өнімін алушы туралы мәліметтер этил спирті мен алкоголь өнімі бойынша декларацияға 1-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
Бұл форма есеп кезеңнің ішінде өндіруші алкоголь өнімін өткізген жағдайда толтырылады.
Ескерту. 84-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
85. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
86. "Субъектінің атауы" жолында аталған қосымшаны табыс ететін алкоголь өнімін өндірушінің атауы көрсетіледі.
87. "Есепті кезең" жолында алкоголь өнімін өндіруші аталған қосымшаны табыс ететін есепті кезең көрсетіледі.
88. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
89. 2-бағанда өнімді жеткізудің түрі (экспортқа, ішкі рынокқа) көрсетіледі.
90. 3-бағанда өнімді жеткізудің мақсаты (одан әрі өткізу үшін, техникалық қажеттіліктер үшін, және өзге де мақсаттар) көрсетіледі.
Ескерту. 90-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.

91. В графе 4 указывается РНН получателя продукции.
92. В графе 5 указывается наименование получателя продукции.
93. В графе 6 указывается номер лицензии получателя продукции.
94. В графе 7 указывается дата получения лицензии получателем продукции.
95. В графе 8 указывается срок действия лицензии получателя продукции.
96. В графе 9 указывается объем отгруженной в течение отчетного периода продукции, как на импорт, так и на внутреннем рынке, в даллах.
97. В графе 10 указывается код бюджетной классификации.
98. В графе 11 указывается вид реализованной продукции.
99. В графе 12 указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности, присваиваемый товару при пересечении таможенной границы Казахстана. При условии, когда продукция приобретена на внутреннем рынке, данная графа не заполняется.
100. В графе 13 указывается номер грузовой таможенной декларации на отгруженную продукцию. При условии, когда продукция приобретена на внутреннем рынке, данная графа не заполняется.
101. В графе 14 указывается дата оформления грузовой таможенной декларации на отгруженную продукцию. При условии, когда продукция приобретена на внутреннем рынке, данная графа не заполняется.
7. Порядок составления сведения о поставщике алкогольной
продукции и/или этилового спирта
Сноска. Наименование раздела 7 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
102. Сведения о поставщике алкогольной продукции составляются по форме согласно приложению 2 к декларации по производству и обороту алкогольной продукции.
В данной форме указываются сведения о полученной алкогольной продукции от других поставщиков, в том числе возврат ранее реализованной продукции, а также сведения о полученном этиловом спирте за отчетный месяц в целях использования для собственного производства алкогольной продукции.
Сноска. Пункт 102 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
103. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
104. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование производителя алкогольной продукции, представляющего данное приложение.
105. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который производитель алкогольной продукции представляет данное приложение.
106. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
107. В графе 2 указывается тип поставки (импорт, со внутреннего рынка).
108. В графе 3 указывается цель поставки (для дальнейшей реализации, для технических нужд, возврат ранее поставленной продукции, прочие цели).

91. 4-бағанда өнімді алушының СТН-і көрсетіледі.
92. 5-бағанда өнімді алушының атауы көрсетіледі.
93. 6-бағанда өнімді алушы лицензиясының нөмірі көрсетіледі.
94. 7-бағанда өнімді алушының лицензияны алған күні көрсетіледі.
95. 8-бағанда өнімді алушы лицензиясының қолданыс мерзімі көрсетіледі.
96. 9-бағанда есепті кезеңнің ішінде импортқа, сонымен қатар ішкі рынокта тиеп-жөнелтілген өнімнің көлемі көрсетіледі, далл.
97. 10-бағанда бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
98. 11-бағанда өткізілген өнімнің түрі көрсетіледі.
99. 12-бағанда Қазақстанның кедендік шекарасынан өткен кезде тауарға берілетін сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды көрсетіледі. Өнім ішкі рынокта сатып алынған жағдайда, аталған баған толтырылмайды.
100. 13-бағанда тиеп-жөнелтілген өнімге жүк кедендік декларацияның нөмірі көрсетіледі. Өнім ішкі рынокта сатып алынған жағдайда, аталған баған толтырылмайды.
101. 14-бағанда тиеп-жөнелтілген өнімге жүк кедендік декларацияны ресімдеу күні көрсетіледі. Өнім ішкі рынокта сатып алынған жағдайда, аталған баған толтырылмайды.
7. Алкоголь өнімін және/немесе этил спиртін жеткізуші туралы
мәліметтерді толтыру тәртібі
Ескерту. 7-бөлімнің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
102. Алкоголь өнімін жеткізуші туралы мәліметтерді толтыру алкоголь өнімінің өндірілуі және айналымы бойынша декларацияға N 2 қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
Бұл формада басқа жеткізушілерден алынған алкоголь өнімі туралы мәліметтер көрсетіледі, соның ішінде бұрын жеткізілген өнімді қайтару, сонымен қатар есеп кезеңнің ішінде алкоголь өнімін өзі өндіру үшін алынған этил спирті туралы мәлімет.
Ескерту. 102-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
103. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
104. "Субъектінің атауы" жолында аталған қосымшаны табыс ететін алкоголь өнімін өндірушінің атауы көрсетіледі.
105. "Есепті кезең" жолында алкоголь өнімін өндіруші аталған қосымшаны табыс ететін есепті кезең көрсетіледі.
106. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
107. 2-бағанда жеткізудің түрі (импорт, ішкі рыноктан) көрсетіледі.
108. 3-бағанда жеткізудің мақсаты (одан әрі өткізу үшін, техникалық қажеттіліктер үшін, бұрын жеткізілген өнімді қайтару, өзге де мақсаттар) көрсетіледі.

109. В графе 4 указывается РНН поставщика продукции.
110. В графе 5 указывается наименование продукции.
111. В графе 6 указывается номер лицензии поставщика продукции.
112. В графе 7 указывается дата получения лицензии поставщиком продукции.
113. В графе 8 указывается срок действия лицензии поставщика продукции.
114. В графе 9 указывается объем квоты поставщика на импорт алкогольной продукции, далл.
Данная графа заполняется при условии, что поставленная продукция за отчетный месяц является импортом.
Сноска. Пункт 114 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
115. В графе 10 указывается объем полученной в течение отчетного периода продукции, как импортной, так и внутреннего производства, в даллах.
116. В графе 11 указывается код бюджетной классификации.
117. В графе 12 указывается вид поставленной продукции.
118. В графе 13 указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности, присваиваемый товару при пересечении таможенной границы Казахстана. Заполняется при условии, что поставленная продукция является импортом.
119. В графе 14 указывается номер грузовой таможенной декларации на поставленную продукцию. Заполняется при условии, что поставленная продукция является импортом.
120. В графе 15 указывается дата оформления грузовой таможенной декларации на поставленную продукцию. Заполняется при условии, что поставленная продукция является импортом.
8. Порядок составления баланса сырья на производстве алкогольной продукции
121. Баланс сырья на производстве алкогольной продукции составляется по форме согласно приложению 3 к декларации по производству и обороту алкогольной продукции.
Данная форма заполняется при условии наличия объемов производства алкогольной продукции, произведенной из спирта и/или виноматериала, за отчетный месяц.
Сноска. Пункт 121 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
122. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
123. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование производителя алкогольной продукции, представляющего данное приложение.
124. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который представляется данное приложение.
125. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
126. В графе 2 указывается код бюджетной классификации.
127. В графе 3 указывается код таможенной номенклатуры внешнеэкономической деятельности.
128. В графе 4 указывается наименование сырья (этилового спирта и/или виноматериала).
Сноска. Пункт 128 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

109. 4-бағанда өнімді жеткізушінің СТН-і көрсетіледі.
110. 5-бағанда өнімнің атауы көрсетіледі.
111. 6-бағанда өнімді жеткізуші лицензиясының нөмірі көрсетіледі.
112. 7-бағанда өнімді жеткізушінің лицензияны алған күні көрсетіледі.
113. 8-бағанда өнімді жеткізуші лицензиясының қолданыс мерзімі көрсетіледі.
114. 9-бағанда алкоголь өнімін импортына жеткізуші квотасының көлемі көрсетіледі, далл.
115. 10-бағанда есепті кезеңнің ішінде алынған импорттық, сонымен қатар ішкі өндіріс өнімінің көлемі көрсетіледі, далл.
116. 11-бағанда бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
117. 12-бағанда жеткізілген өнімнің түрі көрсетіледі.
118. 13-бағанда Қазақстанның кедендік шекарасынан өткен кезде тауарға берілетін сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды көрсетіледі. Жеткізілген өнім импорт болып табылған жағдайда толтырылады.
119. 14-бағанда жеткізілген тауарға жүк кедендік декларацияның нөмірі көрсетіледі. Жеткізілген өнім импорт болып табылған жағдайда толтырылады.
120. 15-бағанда жеткізілген өнімге жүк кедендік декларацияны ресімдеу күні көрсетіледі. Жеткізілген өнім импорт болып табылған жағдайда толтырылады.
8. Алкоголь өнімі өндірісіндегі шикізаттың
теңгерімін толтыру тәртібі
121. Алкоголь өнімі өндірісіндегі шикізаттың теңгерімі алкоголь өнімінің өндірілуі және айналымы бойынша декларацияға N 3 қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
Бұл форма есеп кезеңнің ішінде алкоголь өнімінің өндірісі үшін этил спирті және/немесе шарап материалы қолданған жағдайда толтырылады.
Ескерту. 121-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
122. "СТН-і" салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
123. "Субъектінің атауы" аталған қосымшаны табыс ететін алкоголь өнімін өндірушінің атауы көрсетіледі.
124. "Есепті кезең" жолында аталған қосымша табыс етілетін есепті кезең көрсетіледі.
125. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
126. 2-бағанда бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
127. 3-бағанда сыртқы экономикалық қызметтің кедендік номенклатурасының коды көрсетіледі.
128. 4-бағанда шикізаттың атауы көрсетіледі (этил спирті және/немесе шарап материалы).
Ескерту. 128-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.

129. В графе 5 указывается общий остаток сырья у производителя на начало отчетного периода, в даллах.
Сноска. Пункт 129 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
130. В графе 6 указывается общий приход сырья, в даллах.
Сноска. Пункт 130 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
131. В графе 7 указывается общий расход сырья, в даллах (графа 7 = графа 8 + графа 13 + графа 14 + графа 15).
Сноска. Пункт 131 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
132. В графе 8 указывается количество сырья, использованного на купаж, в даллах.
Данная графа заполняется при условии использования сырья на купаж.
Сноска. Пункт 132 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
133. В графе 9 указывается вид выпущенной продукции.
Сноска. Пункт 133 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
134. В графе 10 указывается процентное содержание безводного спирта в произведенной алкогольной продукции.
Сноска. Пункт 134 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
135. В графе 11 указывается норма расхода сырья на 1 литр алкогольной продукции, согласно паспорту производства, в даллах.
Сноска. Пункт 135 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
136. В графе 12 указывается объем выпущенной продукции, в даллах.
Сноска. Пункт 136 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
137. В графе 13 указывается объем сырья, использованного для производства алкогольной продукции, указанного в графе 12, в даллах (графа 13=графа 12*графа 11).
Сноска. Пункт 137 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
138. В графе 14 указываются производственные потери сырья, в даллах.
Сноска. Пункт 138 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
139. В графе 15 указываются прочие расходы сырья, в даллах.
Сноска. Пункт 139 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
140. В графе 16 указывается остаток сырья на конец отчетного периода, в даллах (графа 16 = графа 5 + графа 6 - графа 7).
Сноска. Пункт 140 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

129. 5-бағанда есепті кезеңнің басына өндірушідегі шикізаттың жалпы қалдығы көрсетіледі, далл.
Ескерту. 129-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
130. 6-бағанда шикізаттың жалпы кірісі көрсетіледі, далл.
Ескерту. 130-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
131. 131. 4-бағанда шикізаттың жалпы шығысы көрсетіледі, далл (7-баған=8-баған+13-баған+14-баған+15баған).
Ескерту. 131-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
132. 8-бағанда купажға жұмсалынған шикізат мөлшері көрсетіледі, далл.
Бұл баған шикізатты купажға жұмсаған кезде толтырылады.
Ескерту. 132-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
133. 9-бағанда шығарылған өнімнің түрі көрсетіледі.
Ескерту. 133-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
134. 10-бағанда шығарылған өнімнің ішіндегі сусыз спирттің проценттік мазмұны көрсетіледі.
Ескерту. 134-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
135. 11-бағанда өндіріс паспортына сәйкес даллда, 1 литр алкоголь өніміне шикізат нормасы көрсетіледі.
Ескерту. 135-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
136. 12-бағанда даллда, шығарылған өнімнің көлемі көрсетіледі.
Ескерту. 136-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
137. 13-бағанда 12 бағанда көрсетілген алкоголь өнімдерін өндіру үшін даллда, жұмсаған шикізаттың мөлшері көрсетіледі (13-баған=12-баған*11-баған).
Ескерту. 137-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
138. 14-бағанда даллда, шикізаттың өндірістік шығындары көрсетіледі.
Ескерту. 138-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
139. 15-бағанда даллда, шикізаттың өзге де шығыстары көрсетіледі.
Ескерту. 139-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
140. 16-бағанда даллда, есепті кезеңнің соңына шикізаттың қалдығы көрсетіледі (16-баған=5-баған+6-баған-7-баған).
Ескерту. 140-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.

141. Исключен приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
142. Исключен приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
143. Исключен приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
144. Исключен приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
145. Исключен приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
9. Порядок составления объема продукции,
произведенной из готовой алкогольной продукции
146. Объем продукции, выпущенной из готовой алкогольной продукции составляются по форме согласно приложению 4 к декларации по производству и обороту алкогольной продукции.
Данная форма заполняется при условии наличия объемов производства алкогольной продукции, произведенной из готовой алкогольной продукции, возвращенной на переработку, за отчетный месяц.
Сноска. Пункт 146 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
147. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
148. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование производителя, представляющего данное приложение.
149. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который представляется данное приложение.
150. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
151. В графе 2 указывается код бюджетной.
152. В графе 3 указывается наименование продукции, поступившей на переработку.
153. В графе 4 указывается объем алкогольной продукции, поступившей на переработку, в даллах.
154. В графе 5 указывается код бюджетной классификации продукции, полученной в результате переработки.
155. В графе 6 указывается наименование продукции, полученной в результате переработки.
156. В графе 7 указываются производственные потери, в даллах.
157. В графе 8 указывается объем выпущенной продукции из переработанной продукции, в даллах.
10. Порядок составления декларации по обороту алкогольной продукции
158. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
159. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица, осуществляющего хранение и/или оптовую реализацию алкогольной продукции и представляющего данную декларацию.
160. В строке "Период" указывается отчетный период, за который представляется данная декларация.
161. В графе 1 указывается порядковый номер строки.

141. <*>
Ескерту. 141-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
142. <*>
Ескерту. 141-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
143. <*>
Ескерту. 141-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
144. <*>
Ескерту. 141-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
145. <*>
Ескерту. 141-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
9. Дайын алкоголь өнімінен қайта өндірілген өнімінің
көлемін толтыру тәртібі
146. Дайын алкоголь өнімінен қайта өндірілген өнімінің көлемі этил спирті мен алкоголь өнімі бойынша декларацияға 4-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
Бұл форма есеп кезеңнің ішінде алкоголь өнімінің өндірісі үшін қайта істеуге дайын алкоголь өнімдері қолданған жағдайда толтырылады.
Ескерту. 146-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
147. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
148. "Субъектінің атауы" жолында аталған қосымшаны табыс ететін өндірушінің атауы көрсетіледі.
149. "Есепті кезең" жолында аталған қосымша табыс етілетін есепті кезең көрсетіледі.
150. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
151. 2-бағанда бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
152. 3-бағанда қайта өңдеуге келіп түскен өнімнің атауы көрсетіледі.
153. 4-бағанда қайта өңдеуге келіп түскен алкоголь өнімнің көлемі көрсетіледі, далл.
154. 5-бағанда қайта өңдеу нәтижесінде алынған өнімнің бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
155. 6-бағанда қайта өңдеу нәтижесінде алынған өнімнің атауы көрсетіледі.
156. 7-бағанда өндірістік залалдар көрсетіледі, далл.
157. 8-бағанда қайта өңделген өнімнен шығарылған өнімнің көлемі көрсетіледі, далл.
10. Алкоголь өнімінің айналымы бойынша
декларацияны толтыру тәртібі
158. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
159. "Субъектінің атауы" жолында алкоголь өнімін сақтауды және/немесе көтерме сатуды жүзеге асыратын және аталған декларацияны табыс ететін жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
160. "Есепті кезең" жолында аталған декларация табыс етілетін есепті кезең көрсетіледі.
161. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.

162. В графе 2 указывается код бюджетной классификации.
163. В графе 3 указывается код таможенной номенклатуры внешнеэкономической деятельности.
Данная графа заполняется при условии наличия импорта и/или экспорта алкогольной продукции за отчетный месяц.
Сноска. Пункт 163 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
164. В графе 4 указывается вид алкогольной продукции.
165. В графе 5 указывается общий остаток алкогольной продукции на начало отчетного периода, в даллах.
Данный показатель переходит из остатков на конец предыдущего отчетного периода. Индивидуальные предприниматели или юридические лица, впервые начавшие деятельность по обороту алкогольной продукции, при заполнении данной графы указывают нулевой остаток алкогольной продукции.
Сноска. Пункт 165 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
166. В графе 6 указывается общий приход алкогольной продукции, в даллах (графа 6 = графа 7 + графа 8).
167. В графе 7 указывается приход алкогольной продукции отечественного производства за отчетный период, в даллах.
168. В графе 8 указывается приход алкогольной продукции импортного производства за отчетный период, в даллах.
169. В графе 9 указывается общий объем реализованной алкогольной продукции за отчетный период, в даллах (графа 9 = графа 10 + графа 11 + графа 12 + графа 13 + графа 14).
При условии отсутствия данных по реализации за отчетный месяц приложение 1 к данной декларации не заполняется.
Сноска. Пункт 169 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
170. В графе 10 указывается реализация алкогольной продукции на внутренний рынок за отчетный период, в даллах.
171. В графе 11 указывается реализация алкогольной продукции на экспорт за отчетный период, в даллах.
172. В графе 12 указываются объем алкогольной продукции, использованной на собственные нужды, в даллах.
173. В графе 13 указывается бой алкогольной продукции, в даллах.
174. В графе 14 указываются прочая реализация алкогольной продукции, в даллах.
175. В графе 15 указывается общий остаток алкогольной продукции на конец отчетного периода, в даллах (графа 15 = гр. 5 + гр. 6 - гр.9).
11. Порядок составления сведения о получателе алкогольной продукции
176. Сведения о получателе алкогольной продукции составляются по форме согласно приложению 1 к декларации по обороту алкогольной продукции.
Данная форма заполняется при условии наличия реализации алкогольной продукции оптовым покупателем за отчетный месяц.
Сноска. Пункт 176 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

162. 2-бағанда  бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
163. 3 сыртқы экономикалық қызметтің кедендік номенклатурасының коды көрсетіледі.
Бұл баған есеп кезеңнің ішінде алкоголь өнімі импорт және/немесе экспорт бар жағдайда толтырылады.
Ескерту. 163-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
164. 4-бағанда алкоголь өнімінің түрі көрсетіледі.
165. 5-бағанда есепті кезеңнің басына алкоголь өнімінің жалпы қалдығы көрсетіледі, далл.
Бұл көрсеткіш алдыңғы есеп кезеңінің қалдығынан ауысады. Қызметін алғашқы рет бастаған жеке кәсіпкер немесе заңды тұлғалар бұл бағанды толтырған кезде алкоголь өнімінің нөль қалдығын көрсетеді.
Ескерту. 165-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
166. 6-бағанда алкоголь өнімінің жалпы кірісі көрсетіледі, далл (6-баған=7-баған+8-баған).
167. 7-бағанда есепті кезең үшін отандық өндірістің алкоголь өнімінің кірісі көрсетіледі, далл.
168. 8-бағанда есепті кезең үшін импорттық өндірістің алкоголь өнімінің кірісі көрсетіледі, далл.
169. 9-бағанда есепті кезең үшін өткізілген алкоголь өнімінің жалпы көлемі көрсетіледі, далл (9-баған=10-баған+11-баған+12-баған +13-баған + 14-баған).
Өткізу туралы деректер болмаған жағдайда осы декларацияның 1 қосымшасы толтырылмайды.
Ескерту. 169-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
170. 10-бағанда есепті кезең үшін алкоголь өнімінің ішкі рынокқа өткізілуі көрсетіледі, далл.
171. 11-бағанда есепті кезең үшін алкоголь өнімінің экспортқа өткізілуі көрсетіледі, далл.
172. 12-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдаланылған алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі, далл.
173. 13-бағанда алкоголь өнімінің сынуы көрсетіледі, далл.
174. 14-бағанда алкоголь өнімін өзге де өткізу көрсетіледі, далл.
175. 15-бағанда есепті кезеңнің соңына алкоголь өнімінің жалпы қалдығы көрсетіледі, далл (19-баған=5-баған+6-баған-9-баған).
11. Алкоголь өнімін алушы туралы
мәліметтерді толтыру тәртібі
176. Алкоголь өнімін алушы туралы мәліметтер алкоголь өнімінің айналымы бойынша декларацияға N 1 қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
Бұл форма есеп кезеңнің ішінде топтап сатып алушы алкоголь өнімдерін өткізген жағдайда толтырылады.
Ескерту. 176-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.

177. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
178. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица, осуществляющего хранение и/или оптовую реализацию алкогольной продукции и представляющего данное приложение.
179. В строке "Отчетный период" указывается отчетный период, за который представляется данное приложение.
180. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
181. В строке 2 указывается тип отгрузки продукции (на экспорт, на внутренний рынок).
182. В графе 3 указывается цель отгрузки продукции (для дальнейшей реализации, для собственных нужд, возврат ранее поставленной продукции и прочие цели).
183. В графе 4 указывается РНН получателя продукции.
184. В графе 5 указывается наименование получателя продукции.
185. В графе 6 указывается номер лицензии получателя продукции.
186. В графе 7 указывается дата получения лицензии получателем продукции.
187. В графе 8 указывается срок действия лицензии получателя продукции.
188. В графе 9 указывается объем отгруженной в течение отчетного периода продукции, как импортной, так и внутреннего производства, в даллах.
189. В графе 10 указывается код бюджетной классификации.
190. В графе 11 указывается вид алкогольной продукции.
191. В графе 12 указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности, присваиваемый товару при пересечении таможенной границы Казахстана. При условии, когда товар приобретен на внутреннем рынке, данная графа не заполняется.
192. В графе 13 указывается номер грузовой таможенной декларации на отгруженную продукцию. При условии, когда продукция приобретена на внутреннем рынке, данная графа не заполняется.
193. В графе 14 указывается дата оформления грузовой таможенной декларации на отгруженную продукцию. При условии, когда продукция приобретена на внутреннем рынке, данная графа не заполняется.
12. Порядок составления сведений о поставщике алкогольной продукции
194. Сведения о поставщике алкогольной продукции составляются по форме согласно приложению 2 к декларации по обороту алкогольной продукции.
В данной форме указываются сведения о полученной алкогольной продукции от поставщиков, в том числе возврат ранее реализованной продукции за отчетный месяц.
Сноска. Пункт 194 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 01.12.2008 N 596 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
195. В строке "РНН" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
196. В строке "Наименование субъекта" указывается наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица, осуществляющего хранение и/или оптовую реализацию алкогольной продукции и представляющего данное приложение.

177. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
178. "Субъектінің атауы" жолында алкоголь өнімін сақтауды және/немесе көтерме сатуды жүзеге асыратын және аталған қосымшаны табыс ететін жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
179. "Есепті кезең" жолында аталған қосымша табыс етілетін есепті кезең көрсетіледі.
180. 1-бағанда  жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
181. 2-бағанда өнімді тиеп-жөнелтудің түрі (экспортқа, ішкі рынокқа) көрсетіледі.
182. 3-бағанда өнімді тиеп-жөнелтудің мақсаты (одан әрі өткізу үшін, өз қажеттіліктері үшін, бұрын жеткізілген өнімді қайтару және өзге де мақсаттар) көрсетіледі.
183. 4-бағанда өнімді алушының СТН-і көрсетіледі.
184. 5-бағанда өнімді алушының атауы көрсетіледі.
185. 6-бағанда өнімді алушы лицензиясының нөмірі көрсетіледі.
186. 7-бағанда өнім алушының лицензияны алған күні көрсетіледі.
187. 8-бағанда өнім алушы лицензиясының қолданыс мерзімі көрсетіледі.
188. 9-бағанда есепті кезең ішінде өткізілген импорттық, сонымен қатар ішкі өндіріс өнімінің көлемі көрсетіледі, далл.
189. 10-бағанда бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
190. 11-бағанда алкоголь өнімінің түрі көрсетіледі.
191. 12-бағанда Қазақстанның кеден шекарасынан өткен кезде тауарға берілетін сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды көрсетіледі. Өнім ішкі рыноктан сатып алынған болса, аталған баған толтырылмайды.
192. 13-бағанда жөнелтілген өнімге жүк кедендік декларацияның нөмірі көрсетіледі. Тауар ішкі рыноктан сатып алынған болса, аталған баған толтырылмайды.
193. 14-бағанда жөнелтілген өнімге жүк кедендік декларацияның ресімделген күн көрсетіледі. Өнім ішкі рыноктан сатып алынған болса, аталған баған толтырылмайды.
12. Алкоголь өнімін жеткізуші туралы
мәліметтерді толтыру тәртібі
194. Алкоголь өнімін жеткізуші туралы мәліметтер алкоголь өнімінің айналымы бойынша декларацияға N 2 қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
Бұл формада есеп кезеңнің ішінде жеткізушілерден алынған алкоголь өнімі туралы мәліметтер көрсетіледі, соның ішінде бұрын жеткізілген өнімді қайтару.
Ескерту. 194-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.01 N 596 Бұйрығымен.
195. "СТН-і" жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
196. "Субъектінің атауы" жолында алкоголь өнімін сақтауды және/немесе көтерме сатуды жүзеге асыратын және аталған қосымшаны табыс ететін жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.