О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года N 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных компаний"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2007 года N 98. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 октября 2007 года N 4953. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.09.2010 № 81 (вводится в действие с 01.01.2011).
В целях совершенствования бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных организациях Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года  N 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных компаний" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1972; с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 сентября 2003 года  N 325 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года N 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1972", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2516, от 3 февраля 2005 года  N 22 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года N 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня, кредитных товариществ и ипотечных компаний", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3475, от 5 июня 2006 года  N 49 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года N 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня, кредитных товариществ и ипотечных компаний", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4285) внести следующие изменения и дополнения:
в заголовке, преамбуле и пункте 1 слова "ипотечных компаний" заменить словами "ипотечных организаций";
в типовом Плане счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных компаний, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке и далее по тексту слова "ипотечных компаний", "ипотечных компаниях", "ипотечными компаниями", "ипотечной компании" и "ипотечные компании" заменить соответственно словами "ипотечных организаций", "ипотечных организациях", "ипотечными организациями", "ипотечной организации" и "ипотечные организации";
в главе 1:

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 27 тамыздағы N 98 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 1 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4953 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 81 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.09.2010 № 81 (01.01.2011 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық компаниялардың бухгалтерлік есебін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі  N 274 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1972 тіркелген; Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2516 тіркелген "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1972 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Шоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 1 қыркүйектегі N 325, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3475 тіркелген "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің, кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған шоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 3 ақпандағы N 22, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4285 тіркелген "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің, кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Бухгалтерлік есептің толық есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 5 маусымдағы N 49 қаулыларымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен қоса) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбында, кіріспеде, 1-тармақта "ипотекалық компаниялардың" деген сөздер "ипотекалық ұйымдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарында:
тақырыбында және одан әрі мәтін бойынша "ипотекалық компаниялардың", "ипотекалық компаниялар" және "ипотекалық компанияның" деген сөздер тиісінше "ипотекалық ұйымдардың", "ипотекалық ұйымдар" және "ипотекалық ұйымның" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тарауда:

подпункты 4) и 5) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"4) Резиденты:
граждане Республики Казахстан, в том числе временно находящиеся за границей или находящиеся на государственной службе Республики Казахстан за ее пределами, за исключением граждан Республики Казахстан, имеющих документ на право постоянного проживания в иностранном государстве, выданный в соответствии с законодательством этого государства;
иностранцы и лица без гражданства, имеющие документ на право постоянного проживания в Республике Казахстан;
все юридические лица, созданные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, с местом нахождения на территории Республики Казахстан, а также их филиалы и представительства с местом нахождения в Республике Казахстан и за ее пределами;
дипломатические, торговые и иные официальные представительства Республики Казахстан, находящиеся за пределами Республики Казахстан;
5) Нерезиденты:
физические лица, юридические лица, их филиалы и представительства, не указанные в подпункте 4) настоящего пункта.";
в подпункте 2) пункта 5 и далее по тексту слова "местные органы власти", "местными органами власти", "местным органам власти", "местных органов власти", "(местные органы власти Республики Казахстан)", "(местные органы власти иностранного государства)", "акционерами-местными органами власти", "местными органам власти" заменить соответственно словами "местные исполнительные органы", "местными исполнительными органами", "местным исполнительным органам", "местных исполнительных органов", "(местные исполнительные органы Республики Казахстан)", "(местные исполнительные органы иностранного государства)", "акционерами-местными исполнительными органами", "местными исполнительными органами";
в главе 2:
названия счетов 1005 000, 1005 131, 1005 232, 1005 233 после слова "банкоматах" дополнить словами "и электронных терминалах";
после счета 1106 000 дополнить группой счетов и счетом следующего содержания:
"1150 000 Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение
1150 131 Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение";
название группы счетов 1200 изложить в следующей редакции:
"1200 Ценные бумаги, предназначенные для торговли";
после счета 1201 223 дополнить счетом следующего содержания:
"1201 231 Ценные бумаги в тенге, предназначенные для торговли, выпущенные иностранными центральными банками";
после счета 1201 233 дополнить счетом следующего содержания:
"1201 241 Ценные бумаги в тенге, предназначенные для торговли, выпущенные банками-нерезидентами";
после счета 1201 243 дополнить счетом следующего содержания:
"1201 251 Ценные бумаги в тенге, предназначенные для торговли, выпущенные организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
после счета 1201 263 дополнить счетом следующего содержания:
"1201 271 Ценные бумаги в тенге, предназначенные для торговли, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства";
счета 1202 111, 1202 112, 1202 121, 1202 122, 1202 131, 1202 132, с 1202 141 по 1202 143, с 1202 151 по 1202 153, с 1202 161 по 1202 163, с 1202 171 по 1202 173 после слов "в тенге,", "в СКВ,", "в ДВВ," дополнить словами "предназначенным для торговли,";

3-тармақтың 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Резиденттер:
осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген шет мемлекетте тұрақты тұру құқығына құжаты бар Қазақстан Республикасының азаматтарын қоспағанда, уақытша шет елде жүрген немесе Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметінде одан тыс жерлерде жүрген азаматтарды қоса алғанда Қазақстан Республикасының азаматтары;
Қазақстан Республикасында тұрақты тұру құқығына құжаты бар шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар;
Қазақстан Республикасының аумағында тұрғылықты орны бар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрылған барлық заңды тұлғалар, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасында және одан тыс жерлерде тұрғылықты орны бар филиалдары мен өкілдіктері;
Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі Қазақстан Республикасының дипломатиялық, сауда-саттық және өзге де ресми өкілдіктері;
5) Резидент еместер:
осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілмеген жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, олардың филиалдары мен өкілдіктері.";
2-тарауда:
1005 000, 1005 131, 1005 232, 1005 233 шоттардың атындағы "Банкоматтардағы" деген сөзден кейін "және электрондық терминалдардағы" деген сөздермен толықтырылсын;
1106 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шот тобымен және шотпен толықтырылсын:
"1150 000 Айналысқа шығарылғанға дейінгі ұлттық валюта банкноталары
1150 131 Айналысқа шығарылғанға дейінгі ұлттық валюта банкноталары";
1200 шоттар тобының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"1200 Саудаға арналған бағалы қағаздар";
1201 223 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1201 231 Шетелдік орталық банктер шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар";
1201 233 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1201 241 Резидент емес банктер шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар";
1201 243 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1201 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар";
1201 263 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1201 271 Шет мемлекеттердің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар";
1202 111, 1202 112, 1202 121, 1202 122, 1202 131, 1202 132, 1202 141-ден бастап 1202 143 аралығындағы, 1202 151-ден бастап 1202 153 аралығындағы, 1202 161-ден бастап 1202 163 аралығындағы, 1202 171-ден бастап 1202 173 аралығындағы шоттарда "теңгедегі", "ЕАВ-дағы", "ВБТ-дағы" деген сөздердің алдында ", саудаға арналған," деген сөздермен толықтырылсын;

после счета 1202 223 дополнить счетом следующего содержания:
"1202 231 Просроченная задолженность по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным иностранными центральными банками";
после счета 1202 233 дополнить счетом следующего содержания:
"1202 241 Просроченная задолженность по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным банками-нерезидентами";
после счета 1202 243 дополнить счетом следующего содержания:
"1202 251 Просроченная задолженность по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
после счета 1202 263 дополнить счетом следующего содержания:
"1202 271 Просроченная задолженность по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства";
после счета 1251 163 дополнить счетами следующего содержания:
"1251 231 Вклады в тенге, размещенные в иностранных центральных банках (на одну ночь)
1251 232 Вклады в СКВ, размещенные в иностранных центральных банках (на одну ночь)
1251 233 Вклады в ДВВ, размещенные в иностранных центральных банках (на одну ночь)";
после счета 1252 163 дополнить счетами следующего содержания:
"1252 231 Вклады до востребования в тенге, размещенные в иностранных центральных банках
1252 232 Вклады до востребования в СКВ, размещенные в иностранных центральных банках
1252 233 Вклады до востребования в ДВВ, размещенные в иностранных центральных банках";
после счета 1253 163 дополнить счетами следующего содержания:
"1253 231 Краткосрочные вклады в тенге, размещенные в иностранных центральных банках (до одного месяца)
1253 232 Краткосрочные вклады в СКВ, размещенные в иностранных центральных банках (до одного месяца)
1253 233 Краткосрочные вклады в ДВВ, размещенные в иностранных центральных банках (до одного месяца)";
после счета 1254 163 дополнить счетами следующего содержания:
"1254 231 Краткосрочные вклады в тенге, размещенные в иностранных центральных банках (до одного года)
1254 232 Краткосрочные вклады в СКВ, размещенные в иностранных центральных банках (до одного года)
1254 233 Краткосрочные вклады в ДВВ, размещенные в иностранных центральных банках (до одного года)";
после счета 1255 163 дополнить счетами следующего содержания:
"1255 231 Долгосрочные вклады в тенге, размещенные в иностранных центральных банках
1255 232 Долгосрочные вклады в СКВ, размещенные в иностранных центральных банках
1255 233 Долгосрочные вклады в ДВВ, размещенные в иностранных центральных банках";

1202 223 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1202 231 Шетелдік орталық банктер шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек";
1202 233 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1202 241 Резидент емес банктер шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек";
1202 243 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1202 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек";
1202 263 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1202 271 Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек";
1251 163 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1251 231 Шетелдердің орталық банктеріне орналастырылған теңгедегі салымдар (бір түнге)
1251 232 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған, ЕАВ-дегі салымдар (бір түнге)
1251 233 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған, ВБТ-дағы салымдар (бір түнге)";
1252 163 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1252 231 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған, теңгедегі талап ету бойынша салымдары
1252 232 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған, ЕАВ-дегі талап ету бойынша салымдары
1252 233 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған, ВБТ-дағы талап ету бойынша салымдары";
1253 163 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1253 231 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған теңгедегі қысқа мерзімді салымдар (бір айға дейін)
1253 232 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған ЕАВ-дегі қысқа мерзімді салымдар (бір айға дейін)
1253 233 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған ВБТ-дағы қысқа мерзімді салымдар (бір айға дейін)";
1254 163 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1254 231 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған теңгедегі қысқа мерзімді салымдар (бір жылға дейін)
1254 232 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған ЕАВ-дегі қысқа мерзімді салымдар (бір жылға дейін)
1254 233 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған ВБТ-дағы қысқа мерзімді салымдар (бір жылға дейін)";
1255 163 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1255 231 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған теңгедегі ұзақ мерзімді салымдар
1255 232 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған ЕАВ-дегі ұзақ мерзімді салымдар
1255 233 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған ВБТ-дағы ұзақ мерзімді салымдар";

после счета 1256 163 дополнить счетами следующего содержания:
"1256 231 Условные вклады в тенге, размещенные в иностранных центральных банках
1256 232 Условные вклады в СКВ, размещенные в иностранных центральных банках
1256 233 Условные вклады в ДВВ, размещенные в иностранных центральных банках";
после счета 1257 163 дополнить счетами следующего содержания:
"1257 231 Просроченная задолженность иностранных центральных банков по вкладам в тенге
1257 232 Просроченная задолженность иностранных центральных банков по вкладам в СКВ
1257 233 Просроченная задолженность иностранных центральных банков по вкладам в ДВВ";
после счета 1264 153 дополнить счетами следующего содержания:
"1264 231 Вклад в тенге, являющийся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенный в иностранных центральных банках
1264 232 Вклад в СКВ, являющийся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенный в иностранных центральных банках
1264 233 Вклад в ДВВ, являющийся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенный в иностранных центральных банках";
после счета 1267 143 дополнить счетами следующего содержания:
"1267 231 Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств банка и ипотечной организации, размещенных в иностранных центральных банках, в тенге
1267 232 Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств банка и ипотечной организации, размещенных в иностранных центральных банках, в СКВ
1267 233 Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств банка и ипотечной организации, размещенных в иностранных центральных банках, в ДВВ";
после счета 1325 000 дополнить счетом следующего содержания:
"1326 000 Финансовый лизинг организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций";
после счета 1411 123 дополнить счетами следующего содержания:
"1411 151 Краткосрочные займы в тенге, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам
1411 152 Краткосрочные займы в СКВ, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам
1411 153 Краткосрочные займы в ДВВ, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам";
после счета 1417 123 дополнить счетами следующего содержания:
"1417 151 Долгосрочные займы в тенге, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам
1417 152 Долгосрочные займы в СКВ, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам
1417 153 Долгосрочные займы в ДВВ, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам";
название группы счетов 1450 изложить в следующей редакции:
"1450 Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи";
номера и названия следующих счетов:

1256 163 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1256 231 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған теңгедегі шартты салымдар
1256 232 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған ЕАВ-дегі шартты салымдар
1256 233 Шетелдік орталық банктерде орналастырылған ВБТ-дағы шартты салымдар";
1257 163 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1257 231 Шетелдік орталық банктердің теңгедегі салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі
1257 232 Шетелдік орталық банктердің ЕАВ-дегі салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі
1257 233 Шетелдік орталық банктердің ВБТ-дағы салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі";
1264 153 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1264 231 Банктің және ипотекалық ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, шетелдік орталық банктерде орналастырылған теңгедегі салым
1264 232 Банктердің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, шетелдік орталық банктерде орналастырылған ЕАВ-дегі салым
1264 233 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, шетелдік орталық банктерде орналастырылған ВБТ-дағы салым";
1267 143 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1267 231 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық, қарымжы) ретінде берілген, шетелдік орталық банктерде теңгемен орналастырылған ақшаны сақтау шоты
1267 232 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық, қарымжы) ретінде берілген, шетелдік орталық банктерде ЕАВ орналастырылған ақшаны сақтау шоты
1267 233 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық, қарымжы) ретінде берілген, шетелдік орталық банктерде ВБТ орналастырылған ақшаны сақтау шоты";
1325 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1326 000 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға қаржы лизингі";
1411 123 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1411 151 Басқа резидент қаржы ұйымдарына берілген теңгедегі қысқа мерзімді заемдар
1411 152 Басқа резидент қаржы ұйымдарына берілген ЕАВ-дегі қысқа мерзімді заемдар
1411 153 Басқа резидент қаржы ұйымдарына берілген БВТ-дегі қысқа мерзімді заемдар";
1417 123 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1417 151 Басқа резидент қаржы ұйымдарына берілген теңгедегі ұзақ мерзімді заемдар
1417 152 Басқа резидент қаржы ұйымдарына берілген ЕАВ-дегі ұзақ мерзімді заемдар
1417 153 Басқа резидент қаржы ұйымдарына берілген БВТ-дегі ұзақ мерзімді заемдар";
1450 шоттар тобының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"1450 Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар";
мынадай шоттардың:

"1451 000 Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
1451 111 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством Республики Казахстан
1451 112 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством Республики Казахстан
1451 121 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные местными органами власти Республики Казахстан
1451 122 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные местными органами власти Республики Казахстан
1451 131 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
1451 132 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
1451 141 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-резидентами
1451 142 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-резидентами
1451 143 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-резидентами
1451 151 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1451 152 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1451 153 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1451 161 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1451 162 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1451 163 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1451 171 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1451 172 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1451 173 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1451 212 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством иностранного государства
1451 213 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством иностранного государства
1451 222 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные местными органами власти иностранного государства
1451 223 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные местными органами власти иностранного государства

1451 000 Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
1451 111 Қазақстан Республикасының Үкіметі теңгемен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 112 Қазақстан Республикасының Үкіметі ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 121 Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары теңгемен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 122 Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 131 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі теңгемен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 132 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 141 Резидент банктер теңгемен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 142 Резидент банктер ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 143 Резидент банктер ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 151 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар теңгемен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 152 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 153 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 161 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар теңгемен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 162 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 163 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 171 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар теңгемен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 172 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 173 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 212 Шетелдік мемлекеттің үкіметі ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 213 Шетелдік мемлекеттің үкіметі ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 222 Шетелдік мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 223 Шетелдік мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар

1451 232 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные иностранными центральными банками
1451 233 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные иностранными центральными банками
1451 242 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-нерезидентами
1451 243 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-нерезидентами
1451 252 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1451 253 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1451 262 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями иностранного государства
1451 263 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями иностранного государства
1451 272 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
1451 273 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами" исключить;
после счета 1452 223 дополнить счетом следующего содержания:
"1452 231 Ценные бумаги в тенге, имеющиеся в наличии для продажи, выпущенные иностранными центральными банками";
после счета 1452 233 дополнить счетом следующего содержания:
"1452 241 Ценные бумаги в тенге, имеющиеся в наличии для продажи, выпущенные банками-нерезидентами";
после счета 1452 243 дополнить счетом следующего содержания:
"1452 251 Ценные бумаги в тенге, имеющиеся в наличии для продажи, выпущенные организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
после счета 1452 253 дополнить счетом следующего содержания:
"1452 261 Ценные бумаги в тенге, имеющиеся в наличии для продажи, выпущенные государственными нефинансовыми организациями иностранного государства";
после счета 1452 263 дополнить счетом следующего содержания:
"1452 271 Ценные бумаги в тенге, имеющиеся в наличии для продажи, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства";
в названии счетов с 1453 000 по 1455 000 слово "прочим" исключить, после слова "бумагам" дополнить словами ", имеющимся в наличии для продажи";
в названии счетов 1456 000, 1457 000 слово "прочих" исключить, после слова "бумаг" дополнить словами ", имеющихся в наличии для продажи";
после счета 1476 283 дополнить группой счетов и счетами следующего содержания:
"1480 Ценные бумаги, удерживаемые до погашения

1451 232 Шетелдік орталық банктер ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 233 Шетелдік орталық банктер ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 242 Резидент емес банктер ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 243 Резидент емес банктер ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 252 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 253 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 262 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 263 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 272 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары ЕАВ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
1451 273 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары ВБТ-мен шығарған өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар" нөмірлері мен аттары алынып тасталсын;
1452 223 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1452 231 Шетелдік орталық банктер шығарған, сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар";
1452 233 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1452 241 Резидент емес банктер шығарған, сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар";
1452 243 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1452 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар";
1452 253 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1452 261 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары шығарған сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар";
1452 263 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1452 271 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар";
1453 000 бастап 1455 000 аралығындағы шоттарының атындағы "басқа да" деген сөздер ", сату үшін қолда бар" деген сөздермен ауыстырылсын;
1456 000, 1457 000 шоттарының атындағы "басқа да" деген сөздер ", сату үшін қолда бар" деген сөздермен ауыстырылсын;
1476 283 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттар тобымен және шоттармен толықтырылсын:
"1480 Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар

1481 000 Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
1481 111 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством Республики Казахстан
1481 112 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством Республики Казахстан
1481 121 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан
1481 122 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан
1481 131 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
1481 132 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
1481 141 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-резидентами
1481 142 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-резидентами
1481 143 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-резидентами
1481 151 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1481 152 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1481 153 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1481 161 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1481 162 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1481 163 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1481 171 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1481 172 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1481 173 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1481 212 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством иностранного государства
1481 213 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством иностранного государства
1481 222 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные местными исполнительными органами иностранного государства

1481 000 Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
1481 111 Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 112 Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 121 Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 122 Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 131 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 132 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 141 Резидент банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 142 Резидент банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 143 Резидент банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 151 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 152 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 153 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 161 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 162 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 163 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 171 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 172 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 173 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 212 Шетелдік мемлекеттің Үкіметі шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 213  Шетелдік мемлекеттің Үкіметі шығарған өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 222  Шетелдік мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар

1481 223 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные местными исполнительными органами иностранного государства
1481 231 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные иностранными центральными банками
1481 232 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные иностранными центральными банками
1481 233 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные иностранными центральными банками
1481 241 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-нерезидентами
1481 242 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-нерезидентами
1481 243 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные банками-нерезидентами
1481 251 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1481 252 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1481 253 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1481 261 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями иностранного государства
1481 262 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями иностранного государства
1481 263 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями иностранного государства
1481 271 Ценные бумаги в тенге, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства
1481 272 Ценные бумаги в СКВ, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства
1481 273 Ценные бумаги в ДВВ, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства
1482 000 Дисконт по приобретенным ценным бумагам, удерживаемым до погашения
1483 000 Премия по приобретенным ценным бумагам, удерживаемым до погашения
1484 000 Вознаграждение, начисленное предыдущими держателями по ценным бумагам, удерживаемым до погашения";
после счета 1604 233 дополнить счетом следующего содержания:
"1610 000 Долгосрочные активы, предназначенные для продажи";
после счета 1660 000 дополнить счетом следующего содержания:
"1661 000 Гудвилл";
после счета 1740 123 дополнить счетами следующего содержания:
"1740 151 Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам в тенге

1481 223 Шетелдік мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 231 Шетелдік орталық банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 232 Шетелдік орталық банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 233 Шетелдік орталық банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 241 Резидент емес банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 242 Резидент емес банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 243 Резидент емес банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 252 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 253 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 261 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 262 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 263 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1481 271 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар
1481 272 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ЕАВ-дегі бағалы қағаздар
1481 273 Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын ВБТ-дағы бағалы қағаздар
1482 000 Сатып алынған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша дисконт
1483 000 Сатып алынған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
1484 000  Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша бұрынғы ұстаушылар есептеген сыйақы";
1604 233 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1610 000 Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер";
1660 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1661 000 Гудвилл";
1740 123 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1740 151 Өзге резидент қаржы ұйымдарына берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша есептелген теңгедегі кірістер

1740 152 Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам в СКВ
1740 153 Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам в ДВВ";
после счета 1741 123 дополнить счетами следующего содержания:
"1741 151 Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу в тенге, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам
1741 152 Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу в СКВ, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам
1741 153 Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу в ДВВ, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам";
после счета 1744 223 дополнить счетом следующего содержания:
"1744 231 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным иностранными центральными банками";
после счета 1744 233 дополнить счетом следующего содержания:
"1744 241 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным банками-нерезидентами";
после счета 1744 243 дополнить счетом следующего содержания:
"1744 251 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
после счета 1744 253 дополнить счетом следующего содержания:
"1744 261 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным государственными нефинансовыми организациями иностранного государства";
после счета 1744 263 дополнить счетом следующего содержания:
"1744 271 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, предназначенным для торговли, выпущенным негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства";
после счета 1745 233 дополнить счетом следующего содержания:
"1745 241 Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до погашения, выпущенным банками-нерезидентами, в тенге";
после счета 1745 243 дополнить счетом следующего содержания:
"1745 251 Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до погашения, выпущенным организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в тенге";
после счета 1745 253 дополнить счетом следующего содержания:
"1745 261 Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до погашения, выпущенным государственными нефинансовыми организациями иностранного государства в тенге";
после счета 1745 263 дополнить счетом следующего содержания:
"1745 271 Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до погашения, выпущенным негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства в тенге";

1740 152 Өзге резидент қаржы ұйымдарына берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша есептелген ЕАВ-дегі кірістер
1740 153 Өзге резидент қаржы ұйымдарына берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша есептелген ВБТ-дегі кірістер";
1741 123 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1741 151 Өзге резидент қаржы ұйымдарына берілген теңгедегі заемдар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1741 152 Өзге резидент қаржы ұйымдарына берілген ЕАВ-дегі заемдар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1741 153 Өзге резидент қаржы ұйымдарына берілген ВБТ-дағы заемдар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы";
1744 223 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1744 231 Шетелдік орталық банктер шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1744 233 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1744 241 Резидент емес банктер шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1744 243 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1744 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1744 253 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1744 261 Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1744 263 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1744 271 Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған, саудаға арналған теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1745 233 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1745 241 Резидент емес банктер шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1745 243 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1745 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1745 253 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1745 261 Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1745 263 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1745 271 Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған, өтеуге дейін ұсталатын теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";

после счета 1746 233 дополнить счетом следующего содержания:
"1746 241 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, имеющимся в наличии для продажи, выпущенным банками-нерезидентами";
после счета 1746 243 дополнить счетом следующего содержания:
"1746 251 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, имеющимся в наличии для продажи, выпущенным организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
после счета 1746 253 дополнить счетом следующего содержания:
"1746 261 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, имеющимся в наличии для продажи, выпущенным государственными нефинансовыми организациями иностранного государства";
после счета 1746 263 дополнить счетом следующего содержания:
"1746 271 Начисленные доходы по ценным бумагам в тенге, имеющимся в наличии для продажи, выпущенным негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства";
в названии счетов 1812 000, 1812 100, 1832 000, 1832 100 слова "услуги по реализации страховых полисов" заменить словами "агентские услуги";
в названии счетов с 1816 000 по 1816 200 слова "по выданным гарантиям" заменить словами "по операциям с гарантиями";
в названии счетов с 1819 000 по 1819 200, с 1839 000 по 1839 200 слова "по кастодиальной деятельности" заменить словами ", связанные с профессиональной деятельностью на рынке ценных бумаг";
после счета 1824 200 дополнить счетами следующего содержания:
"1825 000 Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации
1825 100 Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации, предоставленные резидентам
1826 000 Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов
1826 100 Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов, предоставленные резидентам
1826 200 Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов, предоставленные нерезидентам
1827 000 Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
1827 100 Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям, предоставленные резидентам
1827 200 Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям, предоставленные нерезидентам";
номер и название счета "1851 121 Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в местные бюджеты" исключить;
в названии счетов 1852 000, 1852 151, с 1852 251 по 1852 253 слово "брокерами" заменить словами "профессиональными участниками рынка ценных бумаг";

1746 233 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1746 241 Резидент емес банктер шығарған сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1746 243 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1746 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар шығарған, сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1746 253 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1746 261 Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары шығарған, сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1746 263 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1746 271 Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары шығарған, сату үшін қолда бар теңгедегі бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер";
1812 000, 1812 100, 1832 000, 1832 100 шоттардың аттарындағы "Сақтандыру полистерін сату бойынша көрсетілген қызметтері" деген сөздер "агенттік қызмет көрсетулер" деген сөздермен ауыстырылсын;
1816 000 бастап 1816 200 аралығындағы шоттардың аттарындағы "Берілген кепілдіктер бойынша" деген сөздер "Кепілдіктермен операциялар бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
1819 000, 1819 100, 1819 200, 1839 000, 1839 100, 1839 200 шоттардың атауларындағы "Кастодиандық қызметтен" деген сөздер "Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызметке байланысты" деген сөздермен ауыстырылсын;
1824 200 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1825 000 Инкассация бойынша көрсетілген қызмет үшін есептелген комиссиялық кірістер
1825 100 Инкассация бойынша резиденттерге көрсетілген қызмет үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826 000 Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша көрсетілген қызмет үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826 100 Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша резиденттерге көрсетілген қызмет үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826 200 Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша резидент еместерге көрсетілген қызмет үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827 000 Сейф операциялары бойынша көрсетілген қызмет үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827 100 Сейф операциялары бойынша резиденттерге көрсетілген қызмет үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827 200 Сейф операциялары бойынша резидент еместерге көрсетілген қызмет үшін есептелген комиссиялық кірістер";
"1851 121 Салық және жергілікті бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша есеп айырысулар" шотының нөмірі және атауы алынып тасталсын;
1852 000, 1852 151, 1852 251, 1852 252, 1852 253 шоттарының атауындағы "Брокерлермен" деген сөз "бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылармен" деген сөздермен ауыстырылсын;

после счета 1852 000 дополнить счетом следующего содержания:
"1852 141 Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг и банками-резидентами в тенге";
в названии счета 1852 151 слово "(резидентами)" заменить словами "(организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций)";
после счета 1852 151 дополнить счетами следующего содержания:
"1852 241 Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг и банками-нерезидентами в тенге
1852 242 Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг и банками-нерезидентами в СКВ
1852 243 Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг и банками-нерезидентами в ДВВ";
в названии счетов 1852 251, 1852 252, 1852 253 слово "(нерезидентами)" заменить словами "(организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций)";
в названии счетов с 1867 000 по 1867 113, с 1867 121 по 1867 123, с 1867 131 по 1867 133, с 1867 141 по 1867 143, с 1867 151 по 1867 153, с 1867 161 по 1867 163, с 1867 171 по 1867 173, с 1867 181 по 1867 183, с 1867 191 по 1867 193, с 1867 211 по 1867 213, с 1867 221 по 1867 223, с 1867 231 по 1867 233, с 1867 241 по 1867 243, с 1867 251 по 1867 253, с 1867 261 по 1867 263, с 1867 271 по 1867 273, с 1867 281 по 1867 283, с 1867 291 по 1867 293, 1878 000 слово "небанковской" заменить словом "неосновной";
после счета 2014 163 дополнить счетами следующего содержания:
"2014 251 Корреспондентские счета организаций-нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в тенге
2014 252 Корреспондентские счета организаций-нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в СКВ
2014 253 Корреспондентские счета организаций-нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в ДВВ";
названия счетов 2034 000, 2036 000, 2038 000 после слов "Правительства Республики Казахстан" дополнить словами "и местных исполнительных органов Республики Казахстан";
номера и названия следующих счетов:
"2045 000 Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций";
"2047 000 Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций" исключить;
после счета 2130 143 дополнить счетами следующего содержания:
"2130 231 Вклад в тенге, являющийся обеспечением обязательств иностранных центральных банков

1852 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1852 141 Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылармен және резидент банктермен теңгедегі есеп айырысулар";
1852 151 шоттың атындағы "(резиденттермен)" деген сөз "(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдармен)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1852 151 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"1852 241 Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылармен және резидент емес банктермен теңгедегі есеп айырысулар
1852 242 Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылармен және резидент емес банктермен ЕАВ-дегі есеп айырысулар
1852 243 Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылармен және резидент емес банктермен ВБТ-дағы есеп айырысулар";
1852 251, 1852 252, 1852 253 шоттардың атауларындағы "(резиденттермен)" деген сөз "(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдармен)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1867 000, 1867 111, 1867 112, 1867 113, 1867 121, 1867 122, 1867 123, 1867 131, 1867 132, 1867 133, 1867 141, 1867 142, 1867 143, 1867 151, 1867 152, 1867 153, 1867 161, 1867 162, 1867 163, 1867 171, 1867 172, 1867 173, 1867 181, 1867 182, 1867 183, 1867 191, 1867 192, 1867 193, 1867 211, 1867 212, 1867 213, 1867 221, 1867 222, 1867 223, 1867 231, 1867 232, 1867 233, 1867 241, 1867 242, 1867 243, 1867 251, 1867 252, 1867 253, 1867 261, 1867 262, 1867 263, 1867 271, 1867 272, 1867 273, 1867 281, 1867 282, 1867 283, 1867 291, 1867 292, 1867 293, 1878 000 шоттарының атауларындағы "Банктік емес" деген сөздер "Негізгі емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
2014 163 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"2014 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдардың теңгедегі корреспонденттік шоттары
2014 252 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдардың ЕАВ-дегі корреспонденттік шоттары
2014 253 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдардың ВБТ-дағы корреспонденттік шоттары";
2034 000, 2036 000, 2038 000 шоттарының атаулары "Қазақстан Республикасының Үкіметінен" деген сөздерден кейін "және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай шоттардың:
2045 000 Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заем құнын оң түзету шоты
2047 000 Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заем құнын теріс түзету шотының нөмірлері мен атаулары алынып тасталсын;
2130 143 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2130 231 Шетелдік орталық банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын теңгедегі салым

2130 232 Вклад в СКВ, являющийся обеспечением обязательств иностранных центральных банков
2130 233 Вклад в ДВВ, являющийся обеспечением обязательств иностранных центральных банков";
в названии счетов 2203 000, 2211 000, 2215 000, 2217 000, 2219 000, 2221 000, 2223 000 слово "клиентов" заменить словами "юридических лиц";
номера и названия следующих счетов:
"2203 191 Текущий счет в тенге домашних хозяйств-резидентов
2203 192 Текущий счет в СКВ домашних хозяйств-резидентов
2203 193 Текущий счет в ДВВ домашних хозяйств-резидентов";
"2203 291 Текущие счета в тенге домашних хозяйств-нерезидентов
2203 292 Текущие счета в СКВ домашних хозяйств-нерезидентов
2203 293 Текущие счета в ДВВ домашних хозяйств-нерезидентов" исключить;
в названии счетов 2204 000, с 2204 191 по 2204 193, с 2204 291 по 2204 293, 2205 000, с 2205 191 по 2205 193, с 2205 291 по 2205 293, 2206 000, с 2206 191 по 2206 193, с 2206 291 по 2206 293, 2207 000, с 2207 191 по 2207 193, с 2207 291 по 2207 293, 2208 000, с 2208 191 по 2208 193, с 2208 291 по 2208 293, 2209 000, с 2209 191 по 2209 193, с  2209 291 по 2209 293 слова ", являющиеся объектом обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)" исключить;
номера и названия следующих счетов:
"2211 191 Вклады до востребования в тенге домашних хозяйств-резидентов
2211 192 Вклады до востребования в СКВ домашних хозяйств-резидентов
2211 193 Вклады до востребования в ДВВ домашних хозяйств-резидентов
2211 291 Вклады до востребования в тенге домашних хозяйств-нерезидентов
2211 292 Вклады до востребования в СКВ домашних хозяйств-нерезидентов
2211 293 Вклады до востребования в ДВВ домашних хозяйств-нерезидентов
2215 191 Краткосрочные вклады в тенге домашних хозяйств-резидентов
2215 192 Краткосрочные вклады в СКВ домашних хозяйств-резидентов
2215 193 Краткосрочные вклады в ДВВ домашних хозяйств-резидентов";
2215 291 Краткосрочные вклады в тенге домашних хозяйств-нерезидентов
2215 292 Краткосрочные вклады в СКВ домашних хозяйств-нерезидентов
2215 293 Краткосрочные вклады в ДВВ домашних хозяйств-нерезидентов
2217 191 Долгосрочные вклады в тенге домашних хозяйств-резидентов
2217 192 Долгосрочные вклады в СКВ домашних хозяйств-резидентов

2130 232 Шетелдік орталық банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын ЕАВ-дегі салым
2130 233 Шетелдік орталық банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын ВБТ-дағы салым";
2203 000, 2211 000, 2215 000, 2217 000, 2219 000, 2221 000, 2223 000 шоттардың атауындағы "Клиенттердің" деген сөз "Заңды тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай шоттардың:
"2203 191 Резиденттердiң үй шаруашылығындағы теңгемен ағымдағы есепшоты
2203 192  Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен ағымдағы есепшоты
2203 193  Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ВБТ-мен ағымдағы есепшоты
2203 291 Резидент еместердiң үй шаруашылығындағы теңгемен ағымдағы есепшоты
2203 292 Резидент еместердiң үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен ағымдағы есепшоты
2203 293  Резидент еместердiң үй шаруашылығындағы ВБТ-мен ағымдағы есепшоты" нөмірлері мен атаулары алынып тасталсын;
2204 000, 2204 191, 2204 192, 2204 193, 2204 291, 2204 292, 2204 293, 2205 000, 2205 191, 2205 192, 2205 193, 2205 291, 2205 292, 2205 293, 2206 000, 2206 191, 2206 192, 2206 193, 2206 291, 2206 292, 2206 293, 2207 000, 2207 191, 2207 192, 2207 193, 2207 291, 2207 292, 2207 293, 2208 000, 2208 191, 2208 192, 2208 193, 2208 291, 2208 292, 2208 293, 2209 000, 2209 191, 2209 192, 2209 193, 2209 291, 2209 292, 2209 293 шоттарының атауларында "салымдарға (депозиттерге) міндетті ұжымдық кепілдік берудің (сақтандырудың) объектісі болып табылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай шоттардың:
"2211 191 Резиденттердiң үй шаруашылығындағы теңгемен талап ету салымдары
2211 192 Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен талап ету салымдары
2211 193 Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ВБТ-мен талап ету салымдары";
"2211 291 Резидент еместердiң үй шаруашылығындағы теңгемен талап ету салымдары
2211 292 Резидент еместердiң үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен талап ету салымдары
2211 293 Резидент еместердiң үй шаруашылығындағы ВБТ-мен талап ету салымдары";
"2215 191  Резиденттердің үй шаруашылығындағы теңгемен қысқа мерзімді салымдары
2215 192  Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен қысқа мерзімді салымдары
2215 193 Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ВБТ-мен қысқа мерзімді салымдары";
"2215 291 Резидент еместердің үй шаруашылығындағы теңгемен қысқа мерзімді салымдары
2215 292 Резидент еместердің үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен қысқа мерзімді салымдары
2215 293 Резидент еместердің үй шаруашылығындағы ВБТ-мен қысқа мерзімді салымдары";
"2217 191 Резиденттердің үй шаруашылығындағы теңгемен ұзақ мерзімді салымдары
2217 192 Резиденттердің үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен ұзақ мерзімді салымдары

2217 193 Долгосрочные вклады в ДВВ домашних хозяйств-резидентов
2217 291 Долгосрочные вклады в тенге домашних хозяйств-нерезидентов
2217 292 Долгосрочные вклады в СКВ домашних хозяйств-нерезидентов
2217 293 Долгосрочные вклады в ДВВ домашних хозяйств-нерезидентов
2219 191 Условные вклады в тенге домашних хозяйств-резидентов
2219 192 Условные вклады в СКВ домашних хозяйств-резидентов
2219 193 Условные вклады в ДВВ домашних хозяйств-резидентов
2219 291 Условные вклады в тенге домашних хозяйств-нерезидентов
2219 292 Условные вклады в СКВ домашних хозяйств-нерезидентов
2219 293 Условные вклады в ДВВ домашних хозяйств-нерезидентов
2221 191 Карт-счета в тенге домашних хозяйств-резидентов
2221 192 Карт-счета в СКВ домашних хозяйств-резидентов
2221 193 Карт-счета в ДВВ домашних хозяйств-резидентов
2221 291 Карт-счета в тенге домашних хозяйств-нерезидентов
2221 292 Карт-счета в СКВ домашних хозяйств-нерезидентов
2221 293 Карт-счета в ДВВ домашних хозяйств-нерезидентов
2223 191 Вклад в тенге, являющийся обеспечением обязательств домашних хозяйств-резидентов
2223 192 Вклад в СКВ, являющийся обеспечением обязательств домашних хозяйств-резидентов
2223 193 Вклад в ДВВ, являющийся обеспечением обязательств домашних хозяйств-резидентов
2223 291 Вклад в тенге, являющийся обеспечением обязательств домашних хозяйств-нерезидентов
2223 292 Вклад в СКВ, являющийся обеспечением обязательств домашних хозяйств-нерезидентов
2223 293 Вклад в ДВВ, являющийся обеспечением обязательств домашних хозяйств-нерезидентов" исключить;
название счета 2213 000 изложить в следующей редакции:
"Вклад, являющийся обеспечением обязательств физических лиц";
в названии счетов с 2213 191 по 2213 193, с 2213 291 по 2213 293 слова ", относящийся к объекту обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)" исключить;
после счета 2237 123 дополнить счетами следующего содержания:
"2237 131 Счет хранения указаний отправителя в тенге в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу Национального Банка Республики Казахстан
2237 132 Счет хранения указаний отправителя в СКВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу Национального Банка Республики Казахстан

2217 193 Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ВБТ-мен ұзақ мерзімді салымдары";
"2217 291 Резидент еместердің үй шаруашылығындағы теңгемен ұзақ мерзімді салымдары
2217 292 Резидент еместердің үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен ұзақ мерзімді салымдары
2217 293 Резидент еместердің үй шаруашылығындағы ВБТ-мен ұзақ мерзімді салымдары";
"2219 191  Резиденттердiң үй шаруашылығындағы теңгемен шартты салымдары
2219 192  Резиденттердің үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен шартты салымдары
2219 193  Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ВБТ-мен шартты салымдары";
"2219 291  Резидент еместердің үй шаруашылығындағы теңгемен шартты салымдары
2219 292  Резидент еместердің үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен шартты салымдары
2219 293  Резидент еместердің үй шаруашылығындағы ВБТ-мен шартты салымдары";
"2221 191  Резиденттердiң үй шаруашылығындағы теңгемен карт-шоттары
2221 192  Резиденттердің үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен карт-шоттары
2221 193  Резиденттердiң үй шаруашылығындағы ВБТ-мен карт-шоттары";
"2221 291  Резидент еместердің үй шаруашылығындағы теңгемен карт-шоттары
2221 292  Резидент еместердің үй шаруашылығындағы ЕАВ-мен карт-шоттары
2221 293  Резидент еместердің үй шаруашылығындағы ВБТ-мен карт-шоттары";
"2223 191  Резидент үй шаруашылықтарының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын теңгедегі салым
2223 192  Резидент үй шаруашылықтарының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын ЕАВ-дағы салым
2223 193  Резидент үй шаруашылықтарының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын ВБТ-дағы салым";
"2223 291  Резидент емес үй шаруашылықтарының ақша түріндегі теңгедегі қамтамасыз етуі
2223 292  Резидент емес үй шаруашылықтарының ақша түріндегі ЕАВ-дағы қамтамасыз етуі
2223 293  Резидент емес үй шаруашылықтарының ақша түріндегі ВБТ-дағы қамтамасыз етуі" нөмірлері мен атаулары алынып тасталсын;
2213 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке тұлғалардың міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым";
2213 191 бастап 2213 193 аралығындағы, 2213 291 бастап 2213 293 аралығындағы шоттардың атындағы "Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) объектісіне қатысты" деген сөздер алынып тасталсын;
2237 123 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2237  131 Жөнелтушінің Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес теңгемен сақтау шоты
2237 132 Жөнелтушінің Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ЕАВ-мен сақтау шоты

2237 133 Счет хранения указаний отправителя в ДВВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу Национального Банка Республики Казахстан
2237 141 Счет хранения указаний отправителя в тенге в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу банков-резидентов
2237 142 Счет хранения указаний отправителя в СКВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу банков-резидентов
2237 143 Счет хранения указаний отправителя в ДВВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу банков-резидентов";
после счета 2237 193 дополнить счетами следующего содержания:
"2237 211 Счет хранения указаний отправителя в тенге в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу Правительства иностранного государства
2237 212 Счет хранения указаний отправителя в СКВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу Правительства иностранного государства
2237 213 Счет хранения указаний отправителя в ДВВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу Правительства иностранного государства
2237 221 Счет хранения указаний отправителя в тенге в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу местных исполнительных органов иностранного государства
2237 222 Счет хранения указаний отправителя в СКВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу местных исполнительных органов иностранного государства
2237 223 Счет хранения указаний отправителя в ДВВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу местных исполнительных органов иностранного государства
2237 231 Счет хранения указаний отправителя в тенге в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу иностранного центрального банка
2237 232 Счет хранения указаний отправителя в СКВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу иностранного центрального банка
2237 233 Счет хранения указаний отправителя в ДВВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу иностранного центрального банка
2237 241 Счет хранения указаний отправителя в тенге в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу банков-нерезидентов
2237 242 Счет хранения указаний отправителя в СКВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу банков-нерезидентов

2237 133 Жөнелтушінің Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ВБТ-мен сақтау шоты
2237 141 Жөнелтушінің резидент банктердің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес теңгемен сақтау шоты
2237 142 Жөнелтушінің резидент банктердің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ЕАВ-мен сақтау шоты
2237 143 Жөнелтушінің резидент банктердің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ВБТ-мен сақтау шоты";
2237 193 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2237 211 Жөнелтушінің шет мемлекет Үкіметінің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес теңгемен сақтау шоты
2237 212 Жөнелтушінің шет мемлекет Үкіметінің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ЕАВ-мен сақтау шоты
2237 213 Жөнелтушінің шет мемлекет Үкіметінің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ВБТ-мен сақтау шоты
2237 221 Жөнелтушінің шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдарының пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес теңгемен сақтау шоты
2237 222 Жөнелтушінің шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдарының пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ЕАВ-мен сақтау шоты
2237 223 Жөнелтушінің шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдарының пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ВБТ-мен сақтау шоты
2237 231 Жөнелтушінің шетелдік орталық банктің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес теңгемен сақтау шоты
2237 232 Жөнелтушінің шетелдік орталық банктің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ЕАВ-мен сақтау шоты
2237 233 Жөнелтушінің шетелдік орталық банктің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ВБТ-мен сақтау шоты
2237 241 Жөнелтушінің резидент емес банктердің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес теңгемен сақтау шоты
2237 242 Жөнелтушінің резидент емес банктердің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ЕАВ-мен сақтау шоты

2237 243 Счет хранения указаний отправителя в ДВВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу банков-нерезидентов
2237 261 Счет хранения указаний отправителя в тенге в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу государственных нефинансовых организаций иностранного государства
2237 262 Счет хранения указаний отправителя в СКВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу государственных нефинансовых организаций иностранного государства
2237 263 Счет хранения указаний отправителя в ДВВ в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, поступивших в пользу государственных нефинансовых организаций иностранного государства";
после счета 2713 143 дополнить счетами следующего содержания:
"2713 231 Начисленные расходы по вкладу в тенге, являющемуся обеспечением обязательств иностранных центральных банков
2713 232 Начисленные расходы по вкладу в СКВ, являющемуся обеспечением обязательств иностранных центральных банков
2713 233 Начисленные расходы по вкладу в ДВВ, являющемуся обеспечением обязательств иностранных центральных банков";
в названии счета 2 730 000 слово "прочим" исключить;
в названии счетов с 2730 131 по 2730 133, с 2730 141 по 2730 143, с 2730 151 по 2730 153, с 2730 161 по 2730 163, с 2730 171 по 2730 173, с 2730 181 по 2730 183, с 2730 191 по 2730 193, с 2730 231 по 2730 233, с 2730 241 по 2730 243, с 2730 251 по 2730 253, с 2730 261 по 2730 263, с 2730 271 по 2730 273, с 2730 281 по 2730 283, с 2730 291 по 2730 293 слово "другим" исключить;
после счета 2770 000 дополнить счетами следующего содержания:
"2770 121 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в тенге с местными исполнительными органами
2770 131 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в тенге с Национальным Банком Республики Казахстан
2770 141 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в тенге с банками-резидентами";
после счета 2770 191 дополнить счетами следующего содержания:
"2770 221 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в тенге с местными исполнительными органами иностранного государства
2770 222 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в СКВ с местными исполнительными органами иностранного государства
2770 223 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в ДВВ с местными исполнительными органами иностранного государства

2237 243 Жөнелтушінің резидент емес банктердің пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ВБТ-мен сақтау шоты
2237 261 Жөнелтушінің шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес теңгемен сақтау шоты
2237 262 Жөнелтушінің шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ЕАВ-мен сақтау шоты
2237 263 Жөнелтушінің шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының валюта заңнамасына сәйкес ВБТ-мен сақтау шоты";
2713 143 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2713 231 Шетелдік орталық банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын теңгедегі салым бойынша есептелген шығыстар
2713 232 Шетелдік орталық банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын ЕАВ-дегі салым бойынша есептелген шығыстар
2713 233 Шетелдік орталық банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын ВБТ-дағы салым бойынша есептелген шығыстар";
2730 000 шоттың атауындағы "басқа" деген сөз алынып тасталсын;
2730 131 бастап 2730 133 аралығындағы, 2730 141 бастап 2730 143 аралығындағы, 2730 151 бастап 2730 153 аралығындағы, 2730 161 бастап 2730 163 аралығындағы, 2730 171 бастап 2730 173 аралығындағы, 2730 181 бастап 2730 183 аралығындағы, 2730 191 бастап 2730 193 аралығындағы, 2730 231 бастап 2730 233 аралығындағы, 2730 241 бастап 2730 243 аралығындағы, 2730 251 бастап 2730 253 аралығындағы, 2730 261 бастап  2730 263 аралығындағы, 2730 271 бастап 2730 273 аралығындағы, 2730 281 бастап 2730 283 аралығындағы, 2730 291 бастап 2730 293 аралығындағы шоттардың атауындағы "басқа" деген сөз алынып тасталсын;
2770 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2770 121 Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша жергілікті атқарушы органдарымен теңгемен есептелген шығыстар
2770 131 Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен теңгемен есептелген шығыстар
2770 141 Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша резидент банктермен теңгемен есептелген шығыстар";
2770 191 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2770 221 Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдармен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша теңгемен есептелген шығыстар
2770 222 Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдармен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2770 223 Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдармен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ВБТ-мен есептелген шығыстар

2770 231 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в тенге с иностранными центральными банками
2770 232 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в СКВ с иностранными центральными банками
2770 233 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в ДВВ с иностранными центральными банками
2770 241 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в тенге с банками-нерезидентами
2770 242 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в СКВ с банками-нерезидентами
2770 243 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в ДВВ с банками-нерезидентами
2770 251 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в тенге с финансовыми организациями-нерезидентами
2770 252 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в СКВ с финансовыми организациями-нерезидентами
2770 253 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в ДВВ с финансовыми организациями-нерезидентами";
в названии счетов 2812 000, 2812 100, 2832 000, 2832 100 слова "услугам по реализации страховых полисов" заменить словами "агентским услугам";
в названии счетов 2819 000, 2819 100, 2819 200, 2839 000, 2839 100, 2839 200 слова "по кастодиальной деятельности" заменить словами ", связанным с профессиональной деятельностью на рынке ценных бумаг";
номер и название счета 2851 121 "Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в местные бюджеты" исключить;
в названии счетов 2852 000, с 2852 151 по 2852 153, с 2852 251 по 2852 253 слово "брокерами" заменить словами "профессиональными участниками рынка ценных бумаг";
после счета 2862 293 дополнить группой счетов и счетами следующего содержания:
"2863 000 Обязательства по привилегированным акциям
2863 111 Обязательства перед Правительством Республики Казахстан по привилегированным акциям в тенге
2863 121 Обязательства перед местными исполнительными органами Республики Казахстан по привилегированным акциям в тенге
2863 131 Обязательства перед Национальным Банком Республики Казахстан по привилегированным акциям в тенге
2863 141 Обязательства перед другими банками-резидентами по привилегированным акциям в тенге
2863 151 Обязательства перед организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, по привилегированным акциям в тенге
2863 161 Обязательства перед государственными нефинансовыми организациями-резидентами по привилегированным акциям в тенге
2863 171 Обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами по привилегированным акциям в тенге

2770 231 Шетелдік орталық банктермен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша теңгемен есептелген шығыстар
2770 232 Шетелдік орталық банктермен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2770 233 Шетелдік орталық банктермен әкімшілік-шаруашылық
қызмет бойынша ВБТ-мен есептелген шығыстар
2770 241 Резидент емес банктермен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша теңгемен есептелген шығыстар
2770 242 Резидент емес банктермен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2770 243 Резидент емес банктермен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ВБТ-мен есептелген шығыстар
2770 251 Резидент емес қаржылық ұйымдармен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша теңгемен есептелген шығыстар
2770 252 Резидент емес қаржылық ұйымдармен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2770 253 Резидент емес қаржылық ұйымдармен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ВБТ-мен есептелген шығыстар";
2812 000, 2812 100, 2832 000, 2832 100 шоттардың аттарындағы "Сақтандыру полистерін жүзеге асыру қызметі" деген сөздер "Агенттік қызмет көрсетулер" деген сөздермен ауыстырылсын;
2819 000, 2819 100, 2819 200, 2839 000, 2839 100, 2839 200 шоттардың аттарындағы "Кастодиан қызметі бойынша" деген сөздер "Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызметке байланысты" деген сөздермен ауыстырылсын;
2851 121 "Салық және жергілiкті бюджетке төленетiн басқа да міндеттi төлемдер бойынша есеп айырысуы" шотының нөмірі және аты алынып тасталсын;
2852 000, 2852 151 бастап 2852 153 аралығындағы, 2852 251 бастап 2852 253 аралығындағы шоттардың атауындағы "Брокерлермен" деген сөз "Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылармен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2862 293 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттар тобымен және шоттармен толықтырылсын:
"2863 000 Артықшылықты акциялар бойынша міндеттемелер
2863 111 Артықшылықты акциялар бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 121 Артықшылықты акциялар бойынша Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 131 Артықшылықты акциялар бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 141 Артықшылықты акциялар бойынша басқа резидент банктер алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 151 Артықшылықты акциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 161 Артықшылықты акциялар бойынша мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 171 Артықшылықты акциялар бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер

2863 181 Обязательства перед некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства, по привилегированным акциям в тенге
2863 191 Обязательства перед домашними хозяйствами-резидентами по привилегированным акциям в тенге
2863 211 Обязательства перед Правительством иностранного государства по привилегированным акциям в тенге
2863 221 Обязательства перед местными исполнительными органами иностранного государства по привилегированным акциям в тенге
2863 231 Обязательства перед иностранными центральными банками по привилегированным акциям в тенге
2863 241 Обязательства перед банками-нерезидентами по привилегированным акциям в тенге
2863 251 Обязательства перед организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, по привилегированным акциям в тенге
2863 261 Обязательства перед государственными нефинансовыми организациями иностранного государства по привилегированным акциям в тенге
2863 271 Обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами по привилегированным акциям в тенге
2863 281 Обязательства перед некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства, по привилегированным акциям в тенге
2863 291 Обязательства перед домашними хозяйствами-нерезидентами по привилегированным акциям в тенге";
в названии счетов 2867 000, с 2867 111 по 2867 113, с 2867 121 по 2867 123, с 2867 131 по 2867 133, с 2867 141 по 2867 143, с 2867 151 по 2863 153, с 2867 161 по 2867 163, с 2867 171 по 2867 173, с 2867 181 по 2867 183, с 2867 191 по 2867 193, с 2867 211 по 2867 213, с 2867 221 по 2867 223, с 2867 231 по 2867 233, с 2867 241 по 2867 243, с 2867 251 по 2867 253, с 2867 261 по 2867 263, с 2867 271 по 2867 273, с 2867 281 по 2867 283, с 2867 291 по 2867 293 слово "небанковской" заменить словом "неосновной";
после счета 2867 293 дополнить группами счетов и счетами следующего содержания:
"2868 000 Оценочные обязательства
2868 111 Оценочные обязательства перед Правительством Республики Казахстан в тенге
2868 112 Оценочные обязательства перед Правительством Республики Казахстан в СКВ
2868 113 Оценочные обязательства перед Правительством Республики Казахстан в ДВВ
2868 121 Оценочные обязательства перед местными исполнительными органами Республики Казахстан в тенге

2863 181 Артықшылықты акциялар бойынша үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 191 Артықшылықты акциялар бойынша резидент үй шаруашылықтары алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 211 Артықшылықты акциялар бойынша шет мемлекеттің үкіметі алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 221 Артықшылықты акциялар бойынша шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 231 Артықшылықты акциялар бойынша шетелдік орталық банктер алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 241 Артықшылықты акциялар бойынша резидент емес банктер алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 251 Артықшылықты акциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 261 Артықшылықты акциялар бойынша шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 271 Артықшылықты акциялар бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 281 Артықшылықты акциялар бойынша үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2863 291 Артықшылықты акциялар бойынша резидент емес үй шаруашылықтары алдындағы теңгедегі міндеттемелер";
2867 000, 2867 111 бастап 2867 113 аралығындағы, 2867 121 бастап 2867 123 аралығындағы, 2867 131 бастап 2867 133 аралығындағы, 2867 141 бастап 2867 143 аралығындағы, 2867 151 бастап 2867 153 аралығындағы, 2867 161 бастап 2867 163 аралығындағы, 2867 171 бастап 2867 173 аралығындағы, 2867 181 бастап 2867 183 аралығындағы, 2867 191 бастап 2867 193 аралығындағы, 2867 211 бастап 2867 213 аралығындағы, 2867 221 бастап 2867 223 аралығындағы, 2867 231 бастап 2867 233 аралығындағы, 2867 241 бастап 2867 243 аралығындағы, 2867 251 бастап 2867 253 аралығындағы, 2867 261 бастап 2867 263 аралығындағы, 2867 271 бастап 2867 273 аралығындағы, 2867 281 бастап 2867 283 аралығындағы, 2867 291 бастап 2867 293 аралығындағы шоттарының аттарындағы "Банктік емес" деген сөздер "Негізгі емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
2867 293 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттар тобымен және шоттармен толықтырылсын:
"2868 000 Бағалау міндеттемелері
2868 111 Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 112 Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 113 Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 121 Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдар алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері

2868 122 Оценочные обязательства перед местными исполнительными органами Республики Казахстан в СКВ
2868 123 Оценочные обязательства перед местными исполнительными органами Республики Казахстан в ДВВ
2868 131 Оценочные обязательства перед Национальным Банком Республики Казахстан в тенге
2868 132 Оценочные обязательства перед Национальным Банком Республики Казахстан в СКВ
2868 133 Оценочные обязательства перед Национальным Банком Республики Казахстан в ДВВ
2868 141 Оценочные обязательства перед другими банками-резидентами в тенге
2868 151 Оценочные обязательства перед организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в тенге
2868 161 Оценочные обязательства перед государственными нефинансовыми организациями-резидентами в тенге
2868 171 Оценочные обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами в тенге
2868 181 Оценочные обязательства перед некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства, в тенге
2868 191 Оценочные обязательства перед домашними хозяйствами-резидентами в тенге
2868 211 Оценочные обязательства перед Правительством иностранного государства в тенге
2868 212 Оценочные обязательства перед Правительством иностранного государства в СКВ
2868 213 Оценочные обязательства перед Правительством иностранного государства в ДВВ
2868 221 Оценочные обязательства перед местными исполнительными органами иностранного государства в тенге
2868 222 Оценочные обязательства перед местными исполнительными органами иностранного государства в СКВ
2868 223 Оценочные обязательства перед местными исполнительными органами иностранного государства в ДВВ
2868 231 Оценочные обязательства перед иностранными центральными банками в тенге
2868 232 Оценочные обязательства перед иностранными центральными банками в СКВ
2868 233 Оценочные обязательства перед иностранными центральными банками в ДВВ
2868 241 Оценочные обязательства перед банками-нерезидентами в тенге
2868 242 Оценочные обязательства перед банками-нерезидентами в СКВ
2868 243 Оценочные обязательства перед банками-нерезидентами в ДВВ
2868 251 Оценочные обязательства перед организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в тенге
2868 252 Оценочные обязательства перед организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в СКВ
2868 253 Оценочные обязательства перед организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в ДВВ
2868 261 Оценочные обязательства перед государственными нефинансовыми организациями иностранного государства в тенге

2868 122 Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдар алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 123 Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдар алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 131 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 132 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 133 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 141 Басқа резидент банктер алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 151 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 161 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 171 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 181 Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 191 Резидент үй шаруашылықтары алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 211 Шет мемлекеттің Үкіметі алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 212 Шет мемлекеттің Үкіметі алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 213 Шет мемлекеттің Үкіметі алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 221 Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдар алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 222 Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдар алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 223 Шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдар алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 231 Шетелдік орталық банктер органдары алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 232 Шетелдік орталық банктер органдары алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 233 Шетелдік орталық банктер органдары алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 241 Резидент емес банктер алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 242 Резидент емес банктер алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелер
2868 243 Резидент емес банктер алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 252 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 253 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 261 Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары
алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері

2868 262 Оценочные обязательства перед государственными нефинансовыми организациями иностранного государства в СКВ
2868 263 Оценочные обязательства перед государственными нефинансовыми организациями иностранного государства в ДВВ
2868 271 Оценочные обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами в тенге
2868 272 Оценочные обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами в СКВ
2868 273 Оценочные обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями -нерезидентами в ДВВ
2868 281 Оценочные обязательства перед некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства, в тенге
2868 282 Оценочные обязательства перед некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства, в СКВ
2868 283 Оценочные обязательства перед некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства, в ДВВ
2868 291 Оценочные обязательства перед домашними хозяйствами-нерезидентами в тенге
2868 292 Оценочные обязательства перед домашними хозяйствами-нерезидентами в СКВ
2868 293 Оценочные обязательства перед домашними хозяйствами-нерезидентами в ДВВ
2869 000 Кредиторы по гарантиям
2869 111 Кредиторы (Правительство Республики Казахстан) по гарантиям в тенге
2869 112 Кредиторы (Правительство Республики Казахстан) по гарантиям в СКВ
2869 113 Кредиторы (Правительство Республики Казахстан) по гарантиям в ДВВ
2869 121 Кредиторы (местные исполнительные органы Республики Казахстан) по гарантиям в тенге
2869 122 Кредиторы (местные исполнительные органы Республики Казахстан) по гарантиям в СКВ
2869 123 Кредиторы (местные исполнительные органы Республики Казахстан) по гарантиям в ДВВ
2869 141 Кредиторы (банки-резиденты) по гарантиям в тенге
2869 142 Кредиторы (банки-резиденты) по гарантиям в СКВ
2869 143 Кредиторы (банки-резиденты) по гарантиям в ДВВ
2869 151 Кредиторы (организации-резиденты, осуществляющие отдельные виды банковских операций) по гарантиям в тенге
2869 152 Кредиторы (организации-резиденты, осуществляющие отдельные виды банковских операций) по гарантиям в СКВ
2869 153 Кредиторы (организации-резиденты, осуществляющие отдельные виды банковских операций) по гарантиям в ДВВ
2869 161 Кредиторы (государственные нефинансовые организации-резиденты) по гарантиям в тенге
2869 162 Кредиторы (государственные нефинансовые организации-резиденты) по гарантиям в СКВ

2868 262 Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 263 Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 271 Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдары алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 272 Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдары алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 273 Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдары алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 281 Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 282 Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 283 Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері
2868 291 Резидент емес үй шаруашылықтары алдындағы теңгедегі бағалау міндеттемелері
2868 292 Резидент емес үй шаруашылықтары алдындағы ЕАВ-дегі бағалау міндеттемелері
2868 293 Резидент емес үй шаруашылықтары алдындағы ВБТ-дағы бағалау міндеттемелері;
2869 000 Кепілдік беру бойынша кредиторлар
2869 111 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
2869 112 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
2869 113 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
2869 121 Теңгемен кепілдік беру бойынша редиторлар (Қазақстан  Республикасының жергілікті атқарушы органдар)
2869 122 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдар)
2869 123 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдар)
2869 141 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент банктер)
2869 142 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент банктер)
2869 143 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент банктер)
2869 151 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар)
2869 152 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар)
2869 153 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар)
2869 161 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар)
2869 162 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар
(мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар)

2869 163 Кредиторы (государственные нефинансовые организации-резиденты) по гарантиям в ДВВ
2869 171 Кредиторы (негосударственные нефинансовые организации-резиденты) по гарантиям в тенге
2869 172 Кредиторы (негосударственные нефинансовые организации-резиденты) по гарантиям в СКВ
2869 173 Кредиторы (негосударственные нефинансовые организации-резиденты) по гарантиям в ДВВ
2869 181 Кредиторы (некоммерческие организации-резиденты, обслуживающие домашние хозяйства) по гарантиям в тенге
2869 182 Кредиторы (некоммерческие организации-резиденты, обслуживающие домашние хозяйства) по гарантиям в СКВ
2869 183 Кредиторы (некоммерческие организации-резиденты, обслуживающие домашние хозяйства) по гарантиям в ДВВ
2869 191 Кредиторы (домашние хозяйства-резиденты) по гарантиям в тенге
2869 192 Кредиторы (домашние хозяйства-резиденты) по гарантиям в СКВ
2869 193 Кредиторы (домашние хозяйства-резиденты) по гарантиям в ДВВ
2869 211 Кредиторы (Правительство иностранного государства) по гарантиям в тенге
2869 212 Кредиторы (Правительство иностранного государства) по гарантиям в СКВ
2869 213 Кредиторы (Правительство иностранного государства) по гарантиям в ДВВ
2869 221 Кредиторы (местные исполнительные органы иностранного государства) по гарантиям в тенге
2869 222 Кредиторы (местные исполнительные органы иностранного государства) по гарантиям в СКВ
2869 223 Кредиторы (местные исполнительные органы иностранного государства) по гарантиям в ДВВ
2869 241 Кредиторы (банки-нерезиденты) по гарантиям в тенге
2869 242 Кредиторы (банки-нерезиденты) по гарантиям в СКВ
2869 243 Кредиторы (банки-нерезиденты) по гарантиям в ДВВ
2869 251 Кредиторы (организации-нерезиденты, осуществляющие отдельные виды банковских операций) по гарантиям в тенге
2869 252 Кредиторы (организации-нерезиденты, осуществляющие отдельные виды банковских операций) по гарантиям в СКВ
2869 253 Кредиторы (организации-нерезиденты, осуществляющие отдельные виды банковских операций) по гарантиям в ДВВ
2869 261 Кредиторы (государственные нефинансовые организации иностранного государства) по гарантиям в тенге
2869 262 Кредиторы (государственные нефинансовые организации иностранного государства) по гарантиям в СКВ
2869 263 Кредиторы (государственные нефинансовые организации иностранного государства) по гарантиям в ДВВ
2869 271 Кредиторы (негосударственные нефинансовые организации иностранного государства) по гарантиям в тенге

2869 163 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар
(мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар)
2869 171 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар
(мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар)
2869 172 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар
(мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар)
2869 173 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар
(мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар)
2869 181 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдар)
2869 182 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдар)
2869 183 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдар)
2869 191 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент үй шаруашылықтары)
2869 192 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент үй шаруашылықтары)
2869 193 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент үй шаруашылықтары)
2869 211 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет мемлекеттің Үкіметі)
2869 212 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет мемлекеттің Үкіметі)
2869 213 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет мемлекеттің Үкіметі)
2869 221 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары)
2869 222 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары)
2869 223 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет мемлекеттің жергілікті атқарушы органдары)
2869 241 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент емес банктер)
2869 242 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар
(резидент емес банктер)
2869 243 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар
(резидент емес банктер)
2869 251 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар)
2869 252 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар)
2869 253 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар)
2869 261 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары)
2869 262 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары)
2869 263 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет
мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары)
2869 271 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет
мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары)

2869 272 Кредиторы (негосударственные нефинансовые организации иностранного государства) по гарантиям в СКВ
2869 273 Кредиторы (негосударственные нефинансовые организации иностранного государства) по гарантиям в ДВВ
2869 281 Кредиторы (некоммерческие организации-нерезиденты, обслуживающие домашние хозяйства) по гарантиям в тенге
2869 282 Кредиторы (некоммерческие организации-нерезиденты, обслуживающие домашние хозяйства) по гарантиям в СКВ
2869 283 Кредиторы (некоммерческие организации-нерезиденты, обслуживающие домашние хозяйства) по гарантиям в ДВВ
2869 291 Кредиторы (домашние хозяйства-нерезиденты) по гарантиям в тенге
2869 292 Кредиторы (домашние хозяйства-нерезиденты) по гарантиям в СКВ
2869 293 Кредиторы (домашние хозяйства-нерезиденты) по гарантиям в ДВВ";
номера и названия следующих счетов:
"3002 000 Неоплаченный уставный капитал - простые акции";
"3026 000 Неоплаченный уставный капитал - привилегированные акции";
"3051 000 Уставный капитал - вклады и паи
3052 000 Неоплаченный уставный капитал - вклады и паи
3053 000 Выкупленные вклады и паи";
"3581 000 Резервы переоценки прошлых лет иностранной валюты
3581 102 Резервы переоценки прошлых лет СКВ
3581 103 Резервы переоценки прошлых лет ДВВ
3582 000 Резервы переоценки прошлых лет аффинированных драгоценных металлов
3585 000 Резервы переоценки прошлых лет займов в тенге с фиксацией валютного эквивалента займов
3586 000 Резервы переоценки прошлых лет вкладов в тенге с фиксацией валютного эквивалента вкладов" исключить;
название счета 3599 000 изложить в следующей редакции:
"Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)";
после счета 4052 000 дополнить счетом следующего содержания:
"4091 000 Другие доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям с другими банками";
в названии счета 4450 слова "прочим ценным бумагам" заменить словами "ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи";
номер и название счета "4451 000 Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, удерживаемым до погашения" исключить;
в названии счета 4453 000 слово "прочим" исключить;
после счета 4476 000 дополнить счетами следующего содержания:
"4480 000 Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, удерживаемым до погашения
4481 000 Доходы, связанные с получением вознаграждения по приобретенным ценным бумагам
4482 000 Доходы по амортизации дисконта по приобретенным ценным бумагам";

2869 272 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет
мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары)
2869 273 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (шет
мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары)
2869 281 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар)
2869 282 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар)
2869 283 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар)
2869 291 Теңгемен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент емес үй шаруашылықтары)
2869 292 ЕАВ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент емес үй шаруашылықтары)
2869 293 ВБТ-мен кепілдік беру бойынша кредиторлар (резидент емес үй шаруашылықтары)";
мынадай шоттардың:
"3002 000  Төленбеген жарғылық капитал - жай акциялар
3026 000  Төленбеген жарғылық капитал - артықшылық берiлген акциялар
3051 000  Жарғылық капитал - салымдар және пайлар
3052 000  Ақы төленбеген жарғылық капитал - салымдар және пайлар
3053 000  Өтеп алынған салымдар және пайлар
3581 000  Өткен жылдардың шетел валютасымен қайта бағалау резервтерi
3581 102  Өткен жылдардың ЕАВ-мен қайта бағалау резервтерi
3581 103  Өткен жылдардың ВБТ-мен қайта бағалау резервтерi
3582 000  Аффинирленген қымбат металдардың өткен жылдардағы қайта бағалау резервтерi
3585 000 Заемдардың валюта баламасын белгiлей отырып теңгемен заемдардың өткен жылдардың қайта бағалау резервтерi
3586 000 Салымдардың валюта баламасын белгiлей отырып теңгемен салымдардың өткен жылдардың қайта бағалау резервтерi" нөмірлері мен аттары алынып тасталсын;
3599 000 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"Бөлінбеген таза пайда (орны жабылмаған зиян)";
4052 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"4091 000 Басқа банктермен операциялар бойынша сыйақы алуға байланысты басқа кірістер";
4450 шоттың атында "Басқа бағалы қағаздар" деген сөздер "Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"4451 000 Өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер" шотының нөмірі мен аты алынып тасталсын;
4453 000 шоттың атында "басқа да" деген сөздер алынып тасталсын;
4476 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"4480 000 Өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4481 000 Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4482 000 Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт амортизациясы бойынша кірістер";

в названии счета 4602 000 слова "услуги по реализации страховых полисов" заменить словами "агентские услуги";
в названии счета 4606 000 слова "по выдаче гарантий" заменить словами "по операциям с гарантиями";
в названии счета 4609 000 слова "по кастодиальной деятельности" заменить словами ", связанные с профессиональной деятельностью на рынке ценных бумаг";
после счета 4614 000 дополнить счетами следующего содержания:
"4615 000 Комиссионные доходы за услуги по инкассации
4616 000 Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов
4617 000 Комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям";
в названии счета 4922 000 слово "небанковской" заменить словом "неосновной";
номера и названия следующих счетов:
"4940 Чрезвычайные доходы
4941 000 Чрезвычайные доходы
4942 000 Доходы прошлых периодов, связанные с банковской деятельностью, выявленные в отчетном периоде
4943 000 Доходы прошлых периодов, связанные с небанковской деятельностью, выявленные в отчетном периоде" исключить;
после счета 4943 000 дополнить группой счетов и счетами следующего содержания:
"4950 000 Доходы от восстановления резервов (провизий)
4951 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по вкладам, размещенным в других банках
4952 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
4953 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
4954 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по ценным бумагам
4955 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
4956 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4957 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных на покрытие убытков от прочей банковской деятельности
4958 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по условным обязательствам
4959 000 Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по дебиторской задолженности, не связанной с основной деятельностью";
в названии счета 5306 000 слова "прочим ценным бумагам" заменить словами "ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи";

4602 000 шоттың атында "Сақтандыру полистерiн сату бойынша қызметi" деген сөздер "Агенттік қызмет көрсетулер" деген сөздермен ауыстырылсын;
4606 000 шоттың атында "Берiлген кепiлдiктер бойынша қызметiне" деген сөздер "Кепілдіктермен операциялар бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
4609 000 шоттың атында "Кастодиан қызметiне" деген сөздер ", Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызметке байланысты";
4614 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"4615 000 Инкассация бойынша қызмет көрсеткені үшін комиссиялық кірістер
4616 000 Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсеткені үшін комиссиялық кірістер
4617 000 Сейф операциялары бойынша қызмет көрсеткені үшін комиссиялық кірістер";
4922 000 шоттың атындағы "банктік емес" деген сөздер "негізгі емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай шоттардың:
"4940 Төтенше кiрiстер
4941 000 Төтенше кiрiстер
4942 000  Өткен кезеңдердiң есептi кезеңде анықталған банктiк қызметке байланысты кiрiстерi
4943 000 Өткен кезеңдердiң есептi кезеңде анықталған банктiк емес қызметке байланысты кiрiстерi" нөмірлері және аттары алынып тасталсын;
4943 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттар тобымен және шоттармен толықтырылсын:
"4950 000 Резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4951 000 Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4952 000 Басқа банктерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4953 000 Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4954 000 Бағалы қағаздар бойынша жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4955 000 Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4956 000 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4957 000 Басқа да банк қызметінен шығындарды жабуға жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4958 000 Шартты міндеттемелер бойынша жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер
4959 000 Негізгі қызметпен байланысты емес дебиторлық берешек бойынша жасалған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден кірістер";
5306 000 шоттың атында "басқа да бағалы қағаздар" деген сөздер "сату үшін қолда бар бағалы қағаздар" деген сөздермен ауыстырылсын;

после счета 5307 000 дополнить счетом следующего содержания:
"5308 000 Расходы по амортизации премии по приобретенным ценным бумагам, удерживаемым до погашения";
в названии счета 5459 000 слова "связанной с небанковской" заменить словами "связанной с неосновной";
после счета 5466 000 дополнить счетом следующего содержания:
"5468 000 Ассигнования по созданию оценочных обязательств";
в названии счета 5602 000 слова "услугам по реализации страховых полисов" заменить словами "агентским услугам";
в названии счета 5609 000 слова "по кастодиальной деятельности" заменить словами ", связанные с профессиональной деятельностью на рынке ценных бумаг";
после счета 5713 000 дополнить счетом следующего содержания:
"5714 Расходы от обесценения гудвилла";
в наименовании счета 5922 000 слово "небанковской" заменить словом "неосновной";
после счета 5925 000 дополнить счетом следующего содержания:
"5926 000 Расходы по привилегированным акциям";
номера и названия следующих счетов:
"5940 Чрезвычайные расходы
5941 000 Чрезвычайные расходы
5942 000 Убытки прошлых периодов, связанные с банковской деятельностью, выявленные в отчетном периоде
5943 000 Убытки прошлых периодов, связанные с небанковской деятельностью, выявленные в отчетном периоде" исключить;
после счета 6030 000 дополнить счетами следующего содержания:
"6040 000 Возможные требования рамбурсирующего банка к банку эмитенту/другому лицу
6045 000 Возможные требования по рамбурсированию";
в названии счетов 6210 000, 6310 000, 6710 000, 6810 000 слова "(по пассивным операциям)" исключить;
номера и названия следующих счетов:
"6220 000 Условные требования по покупке финансовых фьючерсов (по активным операциям)";
"6320 000 Условные требования по продаже финансовых фьючерсов (по активным операциям)";
"6498 000 Позиция по сделкам с аффинированными драгоценными металлами
6499 000 Позиция по сделкам с иностранной валютой";
"6720 000 Условные обязательства по покупке финансовых фьючерсов (по активным операциям)";
"6820 000 Условные обязательства по продаже финансовых фьючерсов (по активным операциям)" исключить;
после счета 6530 000 дополнить счетами следующего содержания:
"6540 000 Возможные обязательства по рамбурсированию
6545 000 Возможные обязательства рамбурсирующего банка перед банком-эмитентом/другим лицом";
после счета 7535 000 дополнить счетом следующего содержания:
"7536 000 Просроченные ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление";

5307 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"5308 000 Сатып алынған, өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы амортизациясы бойынша шығыстар";
5459 000 шоттың атында "Банктiк емес қызметке байланысты" деген сөздер "Негізгі қызметке байланысты" деген сөздермен ауыстырылсын;
5466 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"5468 000 Бағалау міндеттемелерін жасау бойынша қаражат бөлу";
5602 000 шоттың атында "Сақтандыру полистерін сату бойынша көрсетiлген қызметке" деген сөздер "агенттік қызмет көрсетулер" деген сөздермен ауыстырылсын;
5609 000 шоттың атында "Кастодиан қызметі бойынша" деген сөздер ", Бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызметпен байланысты" деген сөздермен ауыстырылсын;
5713 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"5714 Гудвиллдің құнсыздануынан шығыстар";
5922 000 шотының атында "Банктiк емес" деген сөз "Негізгі емес" деген сөзбен ауыстырылсын;
5925 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"5926 000 Артықшылықты акциялар бойынша шығыстар";
мынадай шоттардың:
"5940 Төтенше шығыстар
5941 000 Төтенше шығыстар
5942 000 Банк қызметіне байланысты, есепті кезеңде анықталған өткен кезеңдердегі шығындар
5943 000 Негізгі қызметке байланысты есепті кезеңде анықталған өткен кезеңдердегі шығындар" нөмірлері және аттары алынып тасталсын;
6030 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"6040 000 Эмитент банкке/басқа тұлғаға рамбурстаушы банктің ықтимал талаптары
6045 000 Рамбурстау бойынша ықтимал талаптар";
6210 000, 6310 000, 6710 000, 6810 000 шоттардың аттарынан "(пассив операциялары бойынша)" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай шоттардың:
"6220 000  Қаржы фьючерстерiн (актив операциялары бойынша) сатып алу бойынша шартты талаптар
6320 000 Қаржы фьючерстерiн (актив операциялары бойынша) сату бойынша шартты талаптар
6498 000 Тазартылған қымбат металдармен мәмiлелер бойынша позициясы
6499 000  Шетел валютасымен мәмiлелер бойынша позициясы
6720 000  Қаржы фьючерстерiн (актив операциялары бойынша) сатып алу бойынша шартты мiндеттемелер
6820 000  Қаржы фьючерстерiн (актив операциялары бойынша) сату бойынша шартты мiндеттемелер;" нөмірлері және аттары алынып тасталсын;
6530 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"6540 000 Рамбурстау бойынша ықтимал міндеттемелер
6545 000 Эмитент банк/басқа тұлға алдындағы рамбурстаушы банктің ықтимал міндеттемелері";
7535 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"7536 000 Талап ету құқығы сенімгерлік басқаруға қабылданған мерзімі өткен ипотекалық заемдар";

после счета 7688 000 дополнить группой счетов и счетами следующего содержания:
"7700 000 Активы, принятые на кастодиальное хранение, за исключением пенсионных активов накопительных пенсионных фондов
7701 000 Ценные бумаги
7702 000 Вклады в других банках
7703 000 Аффинированные драгоценные металлы
7704 000 Операции "обратное РЕПО"
7705 000 Операции "РЕПО"
7706 000 Производные финансовые инструменты
7707 000 Инвестиции в капитал
7708 000 Инвестиции в здания, машины, оборудование, транспортные и другие основные средства
7709 000 Прочие активы
7710 000 Дивиденды
7711 000 Вознаграждение
7712 000 Вознаграждение, начисленное предыдущим держателем по ценным бумагам
7713 000 Прочие требования".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении трех месяцев со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзацев семнадцатого, восемнадцатого, девятнадцатого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 25 сентября 2006 года.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", банков второго уровня и ипотечных организаций.
4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в трехдневный срок со дня получения настоящего постановления довести его до сведения ипотечных организаций.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка

7688 000 шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттар тобымен және шоттармен толықтырылсын:
"7700 000 Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы зейнетақы активтерін қоспағанда кастодиандық сақтауға қабылданған активтер
7701 000 Бағалы қағаздар
7702 000 Басқа банктердегі салымдар
7703 000 Тазартылған қымбат металдар
7704 000 Кері РЕПО операциялары
7705 000 РЕПО операциялары
7706 000 Туынды қаржы құралдары
7707 000 Капиталға инвестициялар
7708 000 Үйге, машинаға, жабдықтарға, көлікке және басқа негізгі құрал-жабдықтарға инвестициялар
7709 000 Басқа активтер
7710 000 Дивидендтер
7711 000 Сыйақы
7712 000 Бағалы қағаздар бойынша бұрынғы ұстаушы есептеген сыйақы
7713 000 Басқа да талаптар".
2. Осы қаулы 2006 жылғы 25 қыркүйекте қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы абзацтарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш ай өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) осы қаулыны Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, екінші деңгейдегі банктерге, ипотекалық ұйымдарға жіберсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары осы қаулыны алған күннен бастап үш күндік мерзімде оны ипотекалық ұйымдарға жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Г.З. Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы