"О внесении изменений и дополнения в приказы Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 мая 2003 года № 210 "Об утверждении Правил принятия и формы предварительного решения" и исполняющего обязанности Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2005 года № 385 "Об утверждении Правил принятия решения таможенного органа по классификации товаров и его формы"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 486. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 01 февраля 2008 года № 5121. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В целях упорядочения порядка принятия предварительного и классификационного решений относительно товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в  приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 мая 2003 года N 210 "Об утверждении Правил принятия и формы предварительного решения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2295, опубликованный в "Официальной газете" 26 июля 2003 года N 30 (135), с изменениями и дополнениями, внесенными  приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 24 декабря 2003 года N 579 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 мая 2003 года N 210 "Об утверждении Правил принятия и формы предварительного решения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2693, опубликованный в "Официальной газете" от 15 мая 2004 г. N 20 (177)) и  приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 125 "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 мая 2003 года N 210 "Об утверждении Правил принятия и формы предварительного решения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 4183, опубликованный в "Юридической газете" от 28 апреля 2006 года N 76-77 (1056-1057)), следующие изменения и дополнения:
в пункте 4:
слова "Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Мулькина С.Д." заменить словами "Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан";
в Правилах принятия и формы предварительного решения, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1:
подпункт 2) исключить;
в подпункте 3) слова "применения методологии" исключить;
в пункте 2 слова "по вопросам таможенного дела" исключить;

"Алдын ала шешімді қабылдау ережелері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 15 мамырдағы N 210 және "Кеден органының тауарды жiктеу жөніндегі шешiмiн қабылдау ережесiн және оның нысанын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің төрағасы міндетін атқарушының 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 385 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы N 486 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 1 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5121 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы тасымалданатын тауарларға қатысты алдын-ала және жіктеу шешімдерін қабылдау тәртібін реттеу мақсатында,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Алдын ала шешімді қабылдау ережелері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 15 мамырдағы  N 210   (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2295 болып тіркелген, 2003 жылғы 26 шілдедегі N 30 (135) "Ресми газетте" жарияланған, "Алдын ала шешімді қабылдау ережелері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 15 мамырдағы N 210 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 24 желтоқсандағы  N 579 бұйрығымен, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2693 болып тіркелген, 2004 жылғы 15 мамырдағы N 20 (177) "Ресми газетте" жарияланған) және "Алдын ала шешімді қабылдау ережелері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 15 мамырдағы N 210 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2006 жылғы 30 наурыздағы  N 125 бұйрығымен, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4183 болып тіркелген, 2006 жылғы 28 сәуірдегі N 76-77 (1056-1057) "Заң газетінде" жарияланған) өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
4-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының орынбасары С.Д. Мулькинге" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
Аталған бұйрықпен бекітілген Алдын ала шешімді қабылдау ережелері мен нысандарында:
1-тармақта:
2)-тармақша алынып тасталсын;
3)-тармақшадағы "әдістемесін пайдалану" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақтағы "кеден ісі мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;

пункт 5-1 исключить;
в пункте 9:
в абзаце первом слова "методологии таможенной стоимости, методологии" заменить словом "определения";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Предварительное решение оформляется на бланке установленной формы (приложение 2) и подписывается руководителем таможенного органа либо его заместителем, курирующим данное направление.
Бланки предварительного решения являются бланками строгой отчетности, имеют порядковый номер, исполненный типографским способом.
Первый экземпляр предварительного решения заверяется гербовой печатью таможенного органа, и с сопроводительным письмом направляется в адрес заявителя или выдается нарочно заявителю для последующего представления одновременно с грузовой таможенной декларацией, второй экземпляр (со вторым экземпляром сопроводительного письма) хранится в таможенном органе, его выдавшем. Копия предварительного решения принятого таможенным органом направляется в уполномоченный орган".
абзац пятый исключить;
в пункте 16:
слова ", методологии определения таможенной стоимости и" заменить словами "и определения";
слова "по вопросам таможенного дела" исключить;
в приложении 1 слова "по определению таможенной стоимости," исключить;
приложение 4 исключить.
2. Внести в  приказ исполняющего обязанности Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2005 года N 385 "Об утверждении Правил принятия решения таможенного органа по классификации товаров и его формы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 3892, опубликованный в "Юридической газете" 21 декабря 2005 года N 237-238 (971-972)), с изменением, внесенным  приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 12 июля 2006 года N 240 "О внесении изменения в некоторые приказы Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4318, опубликованный в "Юридической газете" от 1 сентября 2006 года N 158 (1138)), следующее изменение и дополнения:
в пункте 4 слова "Абдишева Б.Т." исключить;
в Правилах принятия решения таможенного органа по классификации товаров и его формы, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Бланки решений таможенных органов по классификации товаров являются бланками строгой отчетности, имеют учетную серию и номер, включающий код таможенного органа согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, исполненный типографским способом";
пункт 13 дополнить словами следующего содержания:
"Уполномоченным органом решение по классификации товара принимается также по запросам других подразделений Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан, а также по запросам государственных органов";
дополнить приложением 1-1 согласно приложению к настоящему приказу.

5-1 тармақ алынып тасталсын;
9-тармақта:
бірінші абзацтағы "кеден құнының әдістемесі, шығу елінің әдістемесі" деген сөздер "шығу елін айқындау" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Алдын ала шешім белгіленген нысандағы бланкте ресімделеді (2-қосымша) және оған кеден органының басшысы не осы бағытты басқаратын оның орынбасары қол қояды.
Алдын ала шешім бланктері қатаң есептілік бланктері болып табылады, олардың баспаханалық әдіспен жасалған реттік нөмірлері бар.
Алдын ала шешімнің бірінші данасы кеден органының таңбалық мөрімен расталады және ілеспе хатпен бірге өтініш берушінің мекен-жайына жіберіледі, немесе жүк кеден декларациясымен бірге одан әрі ұсыну үшін өтініш берушінің қолына беріледі, екінші дана (ілеспе хаттың екінші данасымен бірге) оны берген кеден органында сақталады. Кеден органы қабылдаған алдын ала шешімнің көшірмесі уәкілетті органға жіберіледі".
бесінші абзац алынып тасталсын;
16-тармақта:
"тауардың кеден құнын және шығу елін айқындау әдістемесі" деген сөздер "тауардың шығу елін айқындау" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Кеден ісі мәселелері жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
1-қосымшадағы "кеден құнын айқындау жөніндегі" деген сөздер алынып тасталсын.
4-қосымшасы алынып тасталсын.
2. "Кеден органының тауарды жiктеу жөніндегі шешiмiн қабылдау ережесiн және оның нысанын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің төрағасы міндетін атқарушының 2005 жылғы 29 қыркүйектегі  N 385 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3892 болып тіркелген, 2005 жылғы 21 желтоқсандағы N 237-238 (971-972) "Заң газетінде" жарияланған) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің кейбір бұйрықтарына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2006 жылғы 12 шілдедегі  N 240 бұйрығымен енгізілген өзгеріспен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4318 болып тіркелген, 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 158 (1138) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
4-тармақтағы "Б.Т. Әбдішевке" деген сөздер алынып тасталсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеден органының тауарларды жiктеу жөніндегі шешiмiн қабылдау ережесi және оның нысандарында:
11-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Кеден органдарының тауарларды жіктеу жөніндегі шешімдердің бланктері қатаң есептілік бланктері болып табылады, оларда осы Ереженің 1-1-қосымшасына сәйкес кеден органының кодын қоса алғанда баспаханалық әдіспен жасалған есептік сериясы мен нөмірі болады";
13-тармақ мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
"Уәкілетті орган тауарды жiктеу жөніндегі шешiмдi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің басқа бөлімшелерінің сұрау салулары, сондай-ақ мемлекеттік органдардың сұрау салулары бойынша қабылдайды";
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын.

3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Карбузов К-К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр
Приложение N 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 декабря 2007 года N 486
Приложение N 1-1
к Правилам принятия решения
таможенного органа по
классификации товаров и его
формы
Серии бланков предварительного решения по
классификации товара в соответствии с Товарной номенклатурой
внешнеэкономической деятельности, предварительного решения по
определению таможенной стоимости, решения таможенного органа
по классификации товара
N
п/п
Наименование таможенных органов
Серии
бланков
1
Комитет таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
KZ
2
Департамент таможенного контроля по городу
Астана
KZA
3
Департамент таможенного контроля по городу
Алматы
KZБ
4
Департамент таможенного контроля по
Акмолинской области
KZB
5
Департамент таможенного контроля по
Алматинской области
KZГ
6
Департамент таможенного контроля по
Актюбинской области
KZД
7
Департамент таможенного контроля по Атырауской области
KZE
8
Департамент таможенного контроля по
Восточно-Казахстанской области
KZЖ
9
Департамент таможенного контроля по Жамбылской
области
KZЗ
10
Департамент таможенного контроля по
Западно-Казахстанской области
KZИ
11
Департамент таможенного контроля по
Карагандинской области
KZЛ
12
Департамент таможенного контроля по Кызылординской области
KZM
13
Департамент таможенного контроля по
Костанайской области
KZH
14
Департамент таможенного контроля по Мангистауской области
KZO
15
Департамент таможенного контроля по Павлодарской области
KZП
16
Департамент таможенного контроля по
Северо-Казахстанской области
KZC
17
Департамент таможенного контроля по
Южно-Казахстанской области
KZT
18
Таможня "Байконыр"
KZУ
19
Таможня "Достык"
KZX
20
Таможня "Астана - жана кала"
KZЦ

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (Қ-К. Кәрбозов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2007 жылғы 27 желтоқсандағы
N 486 бұйрығына қосымша
Кеден органының тауарды жiктеу
жөніндегі шешiмiн қабылдау
ережесiне және оның нысанына
1-1-қосымша
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына
сәйкес тауарларды жіктеу жөніндегі алдын ала шешім, кеден
құнын айқындау жөніндегі алдын ала шешім, тауарларды жіктеу
жөніндегі кеден органының шешімі бланктерінің сериялары
N
р/н
Кеден органдарының атауы
Бланктердің
сериялары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитеті
Астана қаласы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Алматы қаласы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Алматы облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Ақтөбе облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Атырау облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Шығыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік
бақылау департаменті
Жамбыл облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Батыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік
бақылау департаменті
Қарағанды облысы бойынша Кедендік
бақылау департаменті
Қызылорда облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Қостанай облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Маңғыстау облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Павлодар облысы бойынша Кедендік бақылау
департаменті
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша
Кедендік бақылау департаменті
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Кедендік бақылау департаменті
"Байқоңыр" кедені
"Достық" кедені
"Астана-жаңа қала" кедені
KZ
KZA
KZБ
KZB
KZГ
KZД
KZЕ
KZД
KZЗ
KZИ
KZЛ
KZМ
KZН
KZО
KZП
KZС
KZТ
KZУ
KZХ
KZЦ