О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года N 224 "Об утверждении формы отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 279. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 05 февраля 2008 года № 5129. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2013 года № 147
Сноска. Постановление утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.06.2013 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 июня 2005 года № 224 "Об утверждении формы отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3750), с дополнениями и изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 27 октября 2006 года № 232 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года № 224 "Об утверждении формы отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4481) следующие дополнения и изменения:
в приложении к указанному постановлению:
в таблицах 1. "Отчет об остатках на балансовых счетах активов, обязательств и собственного капитала":
наименование строки 1005 дополнить словами "и электронных терминалах";
строку 1200 изложить в следующей редакции:
"
1200
Ценные бумаги, предназначенные для
торговли
";
строку 1450 изложить в следующей редакции:
"
1450
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии
для продажи
";
строку 1451 исключить;
в наименовании строк 1453, 1454, 1455, 1456, 1457:
слова "прочим", "прочих" исключить;
после слов "бумагам", "бумаг" дополнить словами ", имеющимся в наличии для продажи", ", имеющихся в наличии для продажи" соответственно;
после строки 1476 дополнить строками следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар жөніндегі есеп нысандарын бекіту туралы" 2005 жылғы 25 маусымдағы N 224 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 279 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 5 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5129 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 28 маусымдағы № 147 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.06.2013 № 147 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының»"Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар жөніндегі есеп нысандарын бекіту туралы" 2005 жылғы 25 маусымдағы  N 224 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3750 тіркелген), Агенттік Басқармасының»"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»"Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар жөніндегі есеп нысандарын бекіту туралы" 2005 жылғы 25 маусымдағы N 224 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы  N 232 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4481 тіркелген) енгізілген толықтырулармен және өзгерістерімен бірге мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулының қосымшасында:
"Активтердің, міндеттемелердің және меншікті капиталдың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" 1-кестеде:
1005-жолдың атауы»"және электрондық терминалдардағы" деген сөздермен толықтырылсын;
1200-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
1200
Саудаға арналған бағалы қағаздар
";
1450-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
1450
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
";
1451-жол алынып тасталсын:
1453, 1454, 1455, 1456, 1457-жолдардың атауында:
"басқа" деген сөз алынып тасталсын;
"бағалы қағаздардың",»"бағалы қағаздар" деген сөздерден кейін»"сату үшін қолда бар" деген сөздермен толықтырылсын;
1476-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"

1480
Ценные бумаги, удерживаемые до
погашения
1481
Ценные бумаги, удерживаемые до
погашения
1482
Дисконт по приобретенным
ценным бумагам, удерживаемым
до погашения
1483
Премия по приобретенным ценным
бумагам, удерживаемым до
погашения
1484
Вознаграждение, начисленное
предыдущими держателями по
ценным бумагам, удерживаемым
до погашения
";
после строки 1604 дополнить строкой следующего содержания:
"
1610
Долгосрочные активы, предназначенные
для продажи
";
после строки 1660 дополнить строкой следующего содержания:
"
1661
Гудвилл
";
в наименовании строк 1812, 1832 слова "услуги по реализации страховых полисов" заменить словами "агентские услуги";
в наименовании строки 1816 слова "по выданным гарантиям" заменить словами "по операциям с гарантиями";
в наименовании строк 1819, 1839 слова "кастодиальной деятельности" заменить словами "профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг";
после строки 1824 дополнить строками следующего содержания:
"
1825
Начисленные комиссионные доходы за
услуги по инкассации
1826
Начисленные комиссионные доходы за
услуги по купле-продаже
аффинированных драгоценных металлов
1827
Начисленные комиссионные доходы за
услуги по сейфовым операциям
";
строку 1852 изложить в следующей редакции:
"
1852
Расчеты с профессиональными
участниками рынка ценных бумаг
";
в наименовании строк 1867, 1878 слово "небанковской" заменить словом "неосновной";
наименование строк 2034, 2036, 2038 после слов "Правительства Республики Казахстан" дополнить словами "и местных исполнительных органов Республики Казахстан";
в наименовании строк 2035, 2037 слова "местных органов власти" заменить словами "местных исполнительных органов";
в наименовании строк 2203, 2211, 2215, 2217, 2219, 2221, 2223 слово "клиентов" заменить словами "юридических лиц";
в наименовании строк 2204, 2205, 2206, 2207, 2208, 2209 слова ", являющиеся объектом обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)" исключить;
строку 2213 изложить в следующей редакции:
"
2213
Вклад, являющийся обеспечением
обязательств физических лиц
";
в наименовании строки 2730 слово "прочим" исключить;
в наименовании строк 2812, 2832 слова "услугам по реализации страховых полисов" заменить словами "агентским услугам";
в наименовании строк 2819, 2839 слова "кастодиальной деятельности" заменить словами "профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг";
строку 2852 изложить в следующей редакции:
"

1480
Өтелгенге дейін ұсталынып қалатын
бағалы қағаздар
1481
Өтелгенге дейін ұсталынып қалатын
бағалы қағаздар
1482
Өтегенге дейін ұсталынып қалатын, сатып
алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт
1483
Өтегенге дейін ұсталынып қалатын, сатып
алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлық
1484
Өтегенге дейін ұсталынып қалатын, бұрын-
ғы ұстаушылар бағалы қағаздар бойынша
есептеген сыйақы
";
1604-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
1610
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
";
1660-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
1661
Гудвилл
";
1812, 1832-жолдардың атауында»"Сақтандыру полистерін сату бойынша қызмет көрсетуге" деген сөздер»"агенттік қызмет көрсетуге" деген сөздермен ауыстырылсын;
1816-жолдың атауында»"берілген кепілдіктер бойынша" деген сөздер»"кепілдіктері бар операциялар бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
1819, 1839-жолдардың атауында»"Кастодиан қызметі" деген сөздер»"Бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметі" деген сөздермен ауыстырылсын;
1824-жолдан кейін мынадай жолдармен толықтырылсын:
"
1825
Инкассация қызметі бойынша есептелген
комиссиялық кірістер
1826
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-
сату бойынша қызмет үшін есептелген
комиссиялық кірістер
1827
Сейф операциялары бойынша қызмет үшін
есептелген комиссиялық кірістер
";
1852-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1852
Бағалы қағаздар рыногының кәсіби
қатысушыларымен есептесу
";
1867, 1878-жолдардың атауында»"Банктік емес" деген сөздер»"Негізгі емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
2034, 2036, 2038-жолдардың атауында»"Қазақстан Республикасы
үкіметінен" деген сөзден кейін»"және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан" деген сөздермен толықтырылсын;
2035, 2037-жолдардың атауында»"өкіметінің жергілікті органдарынан"»деген сөздерді»"жергілікті атқарушы органдарынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
2203, 2211, 2215, 2217, 2219, 2221, 2223-жолдардың атауында "клиенттердің" деген сөзді»"заңды тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
2204, 2205, 2206, 2207, 2208, 2209-жолдардың атауында "Салымдардың (депозиттердің) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) объектісі болып табылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
2213-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2213
Жеке тұлғалардың міндеттемелерін
қамтамасыз ету болып табылатын салым
";
2730-жолдың атауында»"басқа" деген сөз алынып тасталсын;
2812, 2832-жолдардың атауында»"Сақтандыру полистерін сату бойынша қызмет көрсету" деген сөздер»"агенттік қызмет көрсету" деген сөздермен ауыстырылсын;
2819, 2839-жолдардың атауында»"Кастодиан қызметі" деген сөздер»"Бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметі" деген сөздермен ауыстырылсын;
2852-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

2852
Расчеты с профессиональными
участниками рынка ценных бумаг
";
после строки 2862 дополнить строкой следующего содержания:
"
2863
Обязательства по
привилегированным акциям
";
в наименовании строки 2867 слово "небанковской" заменить словом "неосновной";
после строки 2867 дополнить строками следующего содержания:
"
2868
Оценочные обязательства
2869
Кредиторы по гарантиям
";
строки 3002, 3026, 3051, 3052, 3053, 3581, 3582, 3585, 3586 исключить;
строку 3599 изложить в следующей редакции:
"
3599
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
";
в таблицах 2. "Отчет об остатках на балансовых счетах доходов и расходов":
после строки 4052 дополнить строкой следующего содержания:
"
4091
Другие доходы, связанные с
получением вознаграждения по
операциям с другими банками
";
в наименовании строки 4431 слова "местных органов власти" заменить словами "местных исполнительных органов";
в наименовании строки 4450 слова "прочим ценным бумагам" заменить словами "ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи";
строку 4451 исключить;
в наименовании строки 4453 слово "прочим" исключить;
после строки 4476 дополнить строками следующего содержания:
"
4480
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения
4481
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по приобретенным
ценным бумагам
4482
Доходы по амортизации дисконта по
приобретенным ценным бумагам
";
в наименовании строки 4602 слова "услуги по реализации страховых полисов" заменить словами "агентские услуги";
в наименовании строки 4606 слова "по выдаче гарантий" заменить словами "по операциям с гарантиями";
в наименовании строки 4609 слова "кастодиальной деятельности" заменить словами "профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг";
после строки 4614 дополнить строками следующего содержания:
"
4615
Комиссионные доходы за услуги по
инкассации
4616
Комиссионные доходы за услуги по
купле-продаже аффинированных
драгоценных металлов
4617
Комиссионные доходы за услуги по
сейфовым операциям
";
в наименовании строки 4922 слово "небанковской" заменить словом "неосновной";
строки 4940, 4941, 4942, 4943 исключить;
после строки 4943 дополнить строками следующего содержания:
"
4950
Доходы от восстановления резервов
(провизии)
4951
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных  по вкладам,
размещенным в других банках
4952
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных по займам и
финансовому лизингу, предоставленным
другим банкам

2852
Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларымен есептесу
";
2862-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын
"
2863
Артықшылық берілген акциялар бойынша міндеттемелер
";
2867-жолда»"Банктік емес" деген сөздер»"Негізгі емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
2867-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
2868
Бағалау міндеттемелері
2869
Кепілдіктер бойынша кредиторлар
";
3002, 3026, 3051, 3052, 3053, 3581, 3582, 3585, 3586-жолдар алынып тасталсын;
3599-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3599
Бөлінбеген таза кіріс (өтелмеген шығындар)
";
"2. Баланс шоттарындағы кірістер мен шығыстардың қалдықтары туралы есеп" деген кестеде:
4052-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
4091
Басқа банктердегі операциялар бойынша
сыйақы алуға байланысты кірістер
";
4431-жолдың атауында "өкіметінің жергілікті органдарынан" деген сөздерді»"жергілікті атқарушы органдарынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
4450-жолдардың атауында»"Басқа бағалы қағаздар" деген сөздер»"Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
4451-жол алынып тасталсын;
4453-жол атауында»"басқа" деген сөз алынып тасталсын;
4476-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:»
"
4480
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4481
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
сыйақы алуға байланысты кірістер
4482
Сатып алынған бағалы қағаздардың дисконт
амортизациясы бойынша кірістер
";
4602-жолдың атауында»"Сақтандыру полистерін сату бойынша қызметі" деген сөздер»"Агенттік қызмет көрсету" деген сөздермен ауыстырылсын;
4606-жолдың атауында»"Кепілдік беру" деген сөздер» "Кепілдіктері бар операциялар" деген сөздермен ауыстырылсын;
4609-жолдың атауында»"Кастодиан қызметі" деген сөздер»"Бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметі" деген сөздермен ауыстырылсын;
4614-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
4615
Инкассациялау жөніндегі қызмет үшін
комиссиялық кірістер
4616
Тазартылмаған қымбат металдарды сатып
алу-сату жөніндегі қызмет үшін комиссия-
лық кірістер
4617
Сейф операциялары жөніндегі қызмет үшін комиссиялық кірістер
";
4922-жолдың атауында»"Банктік емес" деген сөздер»"Негізгі емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
4940, 4941, 4942, 4943-жолдары алынып тасталсын;
4943-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
4950
Резервтерді (провизияларды) қалпына
келтіруден түскен кірістер
4951
Басқа банктерде орналастырылған салымдар
бойынша құрылған резервтерді (провизия-
лары) қалпына келтіруден түскен кірістер
4952
Басқа банктерге берілген заемдар мен
қаржы лизингі бойынша құрылған резервтер-
ді (провизияларды) қалпына келтіруден  түскен кірістер

4953
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных по дебиторской
задолженности, связанной с банковской
деятельностью
4954
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных по ценным бумагам
4955
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных  по займам и
финансовому лизингу, предоставленным
клиентам
4956
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных по займам и
финансовому лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
4957
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных на покрытие
убытков от прочей банковской
деятельности
4958
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных по условным
обязательствам
4959
Доходы от восстановления резервов
(провизии), созданных по дебиторской
задолженности, не связанной с основной
деятельностью
";
в наименовании строк 5030, 5034, 5036, 5037, 5038 слова "местных органов власти" заменить словами "местных исполнительных органов";
в наименовании строки 5306 слова "прочим ценным бумагам" заменить словами "ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи";
после строки 5307 дополнить строкой следующего содержания:
"
5308
Расходы по амортизации премии по
приобретенным ценным бумагам,
удерживаемым до погашения
";
в наименовании строки 5459 слова "связанной с небанковской" заменить словами "не связанной с основной";
после строки 5466 дополнить строкой следующего содержания:
"
5468
Ассигнования по созданию оценочных
обязательств
";
в наименовании строки 5602 слова "услугам по реализации страховых полисов" заменить словами "агентским услугам";
в наименовании строки 5609 слова "кастодиальной деятельности" заменить словами "профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг";
после строки 5713 дополнить строкой следующего содержания:
"
5714
Расходы от обесценения гудвилла
";
в наименовании строки 5922 слово "небанковской" заменить словом "неосновной";
после строки 5925 дополнить строкой следующего содержания:
"
5926
Расходы по привилегированным акциям
";
строки 5940, 5941, 5942, 5943 исключить;
в таблицах 3. "Отчет об остатках на внебалансовых счетах условных и возможных требований и обязательств":
после строки 6030 дополнить строками следующего содержания:
"
6040
Возможные требования рамбурсирующего
банка к банку-эмитенту/другому лицу

4953
Банк қызметімен байланысты дебиторлық  берешек бойынша құрылған резервтерді  (провизияларды) қалпына келтіруден
түскен кірістер
4954
Бағалы қағаздар бойынша құрылған резерв-
терді (провизияларды) қалпына келтіруден
түскен кірістер
4955
Клиенттерге берген заемдар және қаржылық
лизинг бойынша құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден түскен
кірістер
4956
Банктің жекелеген түрлерін жүзеге асыра-
тын ұйымдарға берілген заемдар және қар-
жылық лизинг бойынша құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден түскен
кірістер
4957
Басқа банк қызметінен болған шығындарды
өтеуге құрылған резервтерді (провизиялар-
ды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4958
Шартты міндеттемелер бойынша құрылған
резервтерді (провизияларды) қалпына
келтіруден түскен кірістер
4959
Негізгі қызметпен байланысты емес деби-
торлық берешектер бойынша құрылған
резервтерді (провизияларды) қалпына
келтіруден түскен кірістер
";
5030, 5034, 5036, 5037, 5038-жолдардың атауында»"өкіметінің жергілікті органдарынан" деген сөздерді»"жергілікті атқарушы органдарынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
5306-жолдың атауында»"басқа бағалы қағаздар" деген сөздер»"сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар" деген сөздермен ауыстырылсын;
5307-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
5308
Өтегенге дейін ұсталынып қалатын сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлық-
ақы амортизациясына байланысты шығыстар
";
5459-жолдың атауында "Банктік емес қызметке байланысты" деген сөздер»"Негізгі қызметпен байланысты емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
5466-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
5468
Бағалау міндеттемелерді құру бойынша
қаржы бөлу
";
5602-жолдың атауында»"Сақтандыру полистерін сату бойынша алынған қызмет көрсету бойынша" деген сөздер»"Алынған агенттік қызмет көрсету бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
5609-жолдың атауында»"кастодиан қызметі бойынша" деген сөздер»"бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметі бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
5713-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
5714
Гудвиллдың құнсыздануынан шығыстар
";
5922-жолдың атауында»"Банктік емес" деген сөздер»"Негізгі емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
5925-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
5926
Артықшылықты акциялар бойынша шығыстар
";
5940, 5941, 5942, 5943-жолдар алынып тасталсын;
"3. Шартты әрі мүмкін талаптардың және міндеттемелердің баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" деген кестеде:
6030-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
6040
Рамбурстаушы банктің эмитент банк/
басқа тұлғаға ықтимал талаптары

6045
Возможные требования по рамбурсированию
";
в наименовании строк 6210, 6710 слова "(по пассивным операциям)" исключить;
строку 6220 исключить;
в наименовании строк 6310, 6810 слова "(по пассивным операциям)" исключить;
строку 6320 исключить;
после строки 6415 дополнить строками следующего содержания:
"
6998
Позиция по сделкам с аффинированными
драгоценными металлами
6999
Позиция по сделкам с иностранной
валютой
";
строки 6498, 6499 исключить;
после строки 6530 дополнить строками следующего содержания:
"
6540
Возможные обязательства по
рамбурсированию
6545
Возможные обязательства
рамбурсирующего банка перед
банком-эмитентом/другим лицом
";

6045
Рамбурстау бойынша ықтимал талаптар
";
6210, 6710-жолдардың атауында»"(пассив операциялар бойынша)"»деген сөздер алынып тасталсын;
6220-жол алынып тасталсын;
6310, 6810-жолдардың атауында»"(пассив операциялар бойынша)" деген сөздер алынып тасталсын;
6320-жол алынып тасталсын;
6415-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
6998
Тазартылған қымбат металдармен
мәмілелер бойынша позиция
6999
Шетел валютасымен мәмілелер бойынша
позиция
";
6498, 6499-жолдар алынып тасталсын;
6530 - жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
6540
Рамбурстау бойынша ықтимал міндеттемелер
6545
Рамбурстаушы банктің эмитент банктің/
басқа тұлғаның алдындағы ықтимал
міндеттемелері
";

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, и его действие распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2008 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Дилимбетова Г.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению информационных технологий (Бейсенбаев А.Ж.) в срок до 1 января 2008 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня".
5. Службе Председателя Агентства обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі және оның қолданылуы 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таралады.
3. Стратегия және талдау департаменті (Г.А. Ділімбетова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне, екінші деңгейдегі банктерге және»"Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Ақпараттық технологиялар басқармасы (А.Ж. Бейсенбаев) 2008 жылғы 1 қаңтар мерзіміне дейін "Екінші деңгейдегі банктерден есептілік-статистикалық ақпаратты жинақтау және өңдеу" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйенің жетілдіруін қамтамасыз етсін.
5. Агенттіктің Төраға қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға