Об утверждении поправочных коэффициентов и границ зон для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельных участков при их предоставлении в частную собственность, при сдаче государством или государственными землепользователями в аренду
Решение Маслихата города Астаны от 9 февраля 2007 года N 344/43-III. Зарегистрированно в Департаменте юстиции города Астаны 21 февраля 2007 года N 461. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 29 января 2009 года N 185/30-IV.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 29 января 2009 года N 185/30-IV .
В соответствии со статьями 10, 11 Земельного кодекса  Республики Казахстан, маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить границы зон для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельных участков при их предоставлении в частную собственность, при сдаче государством или государственными землепользователями в аренду в соответствии с прилагаемой схемой зонирования территории города Астаны ( приложение 1 ).
2. Установить поправочные коэффициенты применяемые к базовой ставке платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность, при сдаче государством или государственными землепользователями в аренду ( приложение 2 ).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти  календарных дней после официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Секретарь маслихата
города Астаны
СОГЛАСОВАНО
Начальник ГУ "Управление земельных
отношений города Астаны" ( УЗО)
Приложение 1
к решению маслихата
города Астана
от 9 февраля 2007 года
N 344/43-III
Схема
зонирования территории города Астаны для определения границ зон и поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за
земельные участки при их предоставлении в частную собственность, сдаче государством или государственными землепользователями в аренду.
Зона N 1
Северная граница зоны N 1 начинается от моста через реку Сарыбулак на юго-восток по улице Конституции, далее проходит по улице Акжайык, затем на север по улице Биржан Сала до пересечения с улицей Кутпанова, далее по оси улицы до улицы Пушкина;
восточная граница зоны проходит на юг по улице Пушкина до проспекта Богенбай батыра, далее в северо-восточном направлении до улицы Торайгырова, улице Сейфулина, улице Валиханова и по улице Тархана до реки Акбулак. Затем в западном направлении по берегу реки Акбулак до реки Ишим, далее на северо-запад по реке Ишим и до проспекта Кабанбай батыра, улица N 12, далее в юго-восточном направлении по оси улицы, по границе Президентского парка до границы реки Ишим, далее до канала Нура-Ишим;

Жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде, мемлекет немесе мемлекеттік жер пайдаланушылар жалға берген кезде жер учаскесінің кадастрлік (бағалау) құнын анықтау үшін түзету коэффициенттері мен шекара аймақтарын бекіту туралы
Астана қаласы Мәслихатының 2007 жылғы 9 ақпандағы N 344/43-III Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2007 жылғы 21 ақпанда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 461 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 29 қаңтардағы N 185/30-IV шешімімен
Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2009.29.01 N 185/30-IV шешімімен
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 10, 11 баптарына сәйкес Астана қаласы мәслихаты ШЕШТІ :
1. Жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде мемлекет немесе мемлекеттік жер пайдаланушылар жалға берген кезде жер учаскесінің кадастрлік (бағалау) құнын анықтау үшін Астана қаласы аумақтарын аймақтарға бөлу схемасына сәйкес аймақ шекарасын бекітуді ( 1 қосымша ).
2. Жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде, мемлекет немесе мемлекеттік жер пайдаланушылар жалға берген кезде жер учаскесінің төлемақысының базалық құнына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеуді ( 2 қосымша ).
3. Осы шешім ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Астана қаласы мәслихатының
сессия төрағасы
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы
КЕЛІСІЛДІ
"Астана қаласының жер қатынастары
басқармасының" ММ бастығы (ЖҚБ)
Астана қаласы мәслихатының
2007 жылғы 9 ақпандағы
344/43-III шешіміне
1 қосымша
Жер учаскелерін мемлекеттік меншіктен жеке меншікке
берілген кезде мемлекет немесе мемлекеттік жер
пайдаланушылар жалға берген кезде, олар үшін
төлемақының базалық төлем мөлшеріне келтірілетін
түзету коэффициенттерін және аймақтар шекарасын
анықтау үшін Астана қаласы аумақтарын аймақтарға бөлу
Схемасы
N 1 аймақ
N 1 аймақтың солтүстік шекарасы Сарыбұлақ өзенінен өтетін көпірден оңтүстік-шығысқа Конституция көшесі бойымен, әрі қарай Ақжайық көшесі бойымен, одан солтүстікке қарай Біржан Сал көшесі бойымен Құтпанов қиылысына дейін, осы көшенің ортасымен Пушкин көшесіне дейін;
Бірінші аймақтың шығыс шекарасы Пушкин көшесінің оңтүстігі ауданымен Бөгенбай батыр даңғылына дейін, әрі қарай солтүстік-шығыс бағытында Торайғыров көшесі бойымен, Сейфуллин көшесі, Уәлиханов көшесі, Тархан көшесі бойымен Ақбұлақ өзеніне дейін, әрі қарай Есіл өзенінен солтүстік-батысқа көпірге дейін. Қабанбай батыр даңғылында оңтүстік-батыс бағытында N 12 көшенің ортасынан Президенттік саябақ шекарасы бойымен Есіл өзеніне дейін, әрі қарай Нұра-Есіл каналына дейін;

южная граница зоны N 1 начинается от моста по улице N 3 канала Нура-Ишим и следует в юго-западном направлении по улицам N 3 - N 23 до пересечения с проспектом Сарыарка;
западная граница зоны начинается от перекрестка улицы N 23 и проспекта Сарыарка, далее в северо-западном направлении по оси улицы Сарыарка до улицы Кубрина, далее в северном направлении по улице Таттимбета по улицам Щорса, далее в северо-западном направлении по проспекту Тлендиева до переулка первый Алматинский, следуя в северном направлении по осям улицы Жамбыла, Чапаева и Потанина, до улицы Затаевича, далее в северо-западном направлении до реки Сарыбулак.
Зона N 2
Зона N 2 состоит из двух частей. Северная граница первой части зоны N 2 проходит от улицы Котовского на юго-восток вдоль по железной дороги "Астана-Кокшетау" до пересечения с улицей Элеваторная;
восточная граница начинается от железной дороги по улице Элеваторная затем в северо-западном направлении по улице Пушкина, до пересечения с улицей Кутпанова;
южная граница начинается от улицы Пушкина, по оси улицы Кутпанова, до перекрестка улицы Биржан Сала и проспект Победы, далее в западном направлении по улице Акжайык, улице Конституции, до пересечения с улицей Карталинская и далее на юг по оси улицы Деповской до перекрестка улицы Жалын;
западная граница начинается от улицы Деповской, далее в северном направлении по улице Жалын до железной дороги "Астана-Кокшетау".
Северная граница второй части зоны N 2 начинается от улицы Валиханова, далее в северо-восточном направлении по оси улицы Сейфулина, на юг по оси улицы Бейсекбаева, до проспекта Абая, затем на северо-восток по улице Брусиловского, далее по улице Сейфулина, затем на юг по улице Жубанова, на восток по проспекту Абая до реки Акбулак, далее по проспекту Абая до перекрестка улицы Мустафина;
юго-восточная граница начинается от проспекта Абая, по улице Мустафина, проспекта Б. Момышулы, до улицы Тулебаева, далее в северо-западном направлении по проектируемой улице N 106, на юг по улице Мирзояна до проспекта Б. Момышулы на запад до улицы Манаса;
западная граница начинается от проспекта Б. Момышулы, далее на север по улице Манаса до реки Акбулак, затем на северо-восток до улицы Тархана и улицы Валиханова и на север до перекрестка улицы Сейфулина.
Зона N 3
Зона N 3 сформирована из пяти частей. Северо-восточная граница начинается от реки Сарыбулак, на юго-восток вдоль дома N 4 по улице Одинцовых до дома N 8 улицы Затаевича, затем на юго-запад 97 метров вдоль дома N 8 по улице Затаевича, далее в юго-восточном направлении до улицы Затаевича, далее на юг по оси улицы Потанина до улицы Московской, затем на юг 28 метров, на запад вдоль дома N№ 24 по улице Московской до дома N 26/1, далее 92 метра вдоль дома № 26/1 и на запад до дома N 58 по улице Московской, затем вдоль дома N 58 до улицы Чапаева. Далее по оси улицы Чапаева на юго-запад до дома N 39а по проспекту Сарыарка и 58 метров на юг вдоль дома N 39а по проспекту Сарыарка, затем на запад по улице Жамбыла, до улицы Димитрова, далее по улице Димитрова на юг до проспекта Богенбай батыра, затем на юго-восток до улицы Щорса далее на юг по улице Таттимбета и проспекта Сарыарка;
на юго-западе по границам садоводческих массивов в северо-восточном направлении  по берегу реки Ишим до реки Сарыбулак и улицы Одинцовых.
Северная граница второй части зоны N 3 проходит вдоль железной дороги "Астана-Караганда". Восточная граница начинается от моста железной дороги "Астана-Караганда" и улице Панфилова, далее в юго-восточном направлении по улице Фурманова и улице Сембинова до перекрестка улицы Сейфулина;
южная граница проходит от улицы Сембинова, далее по оси улицы Сейфулина до перекрестка улицы Торайгырова;
западная граница начинается от улицы Торайгырова на север до проспекта Богенбай батыра, по улице Пушкина улице Элеваторной до железной дороги "Астана-Караганда".
Северная граница третьей части зоны N 3 проходит от моста через реку Ак-булак по железной дороге "Астана-Кокшетау" до улицы Мустафина;
восточная граница проходит от железной дороги по улице Мустафина до проспекта Абая;
южная граница проходит от улицы Мустафина вдоль проспекта Абая до реки Ак-булак.
западная граница начинается от моста по проспекту Абая реки Ак-булак и на север по берегу реки до железной дороги "Астана-Караганда".
Северная граница четвертой части проходит от реки Ишим, на восток по реке Ак-булак до улицы Манаса и на юг до проспекта Б. Момышулы, затем  на северо-восток до проспекта Абылай хана;

N 1 аймақтың оңтүстік шекарасы N 3 көшесінің бойындағы көпірден Нұра-Есіл каналынан бастап оңтүстік-батыс бағытымен N 3, N 23 көшелерінен Сарыарқа даңғылының қиылысына дейін;
аймақтың батыс шекарасы N 23 көшесінің түйіскен жерімен және Сарыарқа даңғылынан бастап, әрі қарай солтүстік-батыс бағытында Сарыарқа көшесінің ортасымен Кубрин көшесіне дейін, әрі қарай солтүстік бағытында Тәттімбет және Щорс көшелеріне дейін, одан кейін солтүстік-батыс бағытында Тілендиев даңғылы бойымен бірінші Алматы қиылысына дейін солтүстік бағытта Жамбыл, Чапаев және Потанин көшелері ортасымен Затаевич көшесіне дейін әрі қарай солтүстік-батыс бағытында Сарыбұлақ өзеніне дейін.
N 2 аймақ
N 2 аймақ екі бөліктен тұрады, бірінші бөлігінің солтүстік шекарасы Котовский көшесінен бастап»"Астана-Көкшетау" темір жолы бойымен оңтүстік-шығысқа қарай Элеваторная көшесінің қиылысына дейін;
шығыс шекарасы темір жолдан бастап Элеваторная көшесі бойымен, содан солтүстік-батысқа бағытында Пушкин көшесіне дейін, әрі қарай Құтпанов көшесінің қиылысына дейін;
оңтүстік шекарасы Пушкин көшесінен бастап, Құтпанов көшесі ортасымен,
Біржан Сал және Жеңіс даңғылы түйіскен жеріне дейін, әрі қарай, батыс бағытында Ақжайық және Конституция көшелерімен, Карталинская көшесі қиылысына дейін және оңтүстікке қарай Деповская көшесі ортасымен Жалын көшесінің түйіскен жеріне дейін;
батыс шекарасы Деповская көшесінен бастап, солтүстік бағытта Жалын көшесіне дейін,»"Астана-Көкшетау" темір жолына дейін.
N 2 аймақтың екінші бөлігінің солтүстік шекаралары Уәлиханов көшесінен бастап, әрі қарай солтүстік-шығыс бағытында Сейфуллин көшесі ортасымен, оңтүстікке Бейсекбаев көшесі ортасымен, Абай даңғылына дейін солтүстік-шығысқа Брусиловский көшесімен, әрі қарай Сейфуллин көшесі, содан кейін оңтүстікке Жубанов көшесі бойымен, шығысқа қарай Абай даңғылы бойымен Ақбұлақ өзені дейін, содан әрі қарай Абай даңғылымен Мұстафин көшесінің түйіскен жеріне дейін;
оңтүстік-шығыс шекарасы Абай даңғылынан бастап, Мұстафин және Б.Момышұлы көшелері бойымен, Тулебаев көшесіне дейін, әрі қарай солтүстік-батыс бағытында жобаланудағы N 106 көшесіне дейін, оңтүстікке қарай Мирзоян көшесінен Б.Момышұлы даңғылына дейін, батысқа қарай Манас көшесіне дейін;
батыс шекаралары Б.Момышұлы даңғылынан бастап, әрі қарай солтүстік бағытында Манас көшесі бойымен Ақбұлақ өзеніне дейін, содан солтүстік-шығыстан Тархан және Уәлиханов көшелеріне дейін және солтүстікке Сейфулин көшесінің қиылысына дейін.
N 3 аймақ
N 3 аймақ бес бөліктерден құралған. Солтүстік-шығыс шекаралары Сарыбұлақ өзенінен басталып, оңтүстік-шығысқа қарай Одинцовых көшесіндегі N 4 үйдің бойымен Затаевич көшесінің N 8 үйіне дейін, содан Затаевич көшесіндегі N 8 үйдің бойымен 97 метр оңтүстік-батысқа қарай, әрі қарай оңтүстік-шығыс бағытында Затаевич көшесіне дейін, одан әрі оңтүстікке қарай Потанин көшесінің ортасымен Московская көшесіне дейін, содан 28 метр оңтүстікке қарай, әрі батысқа қарай Московская көшесінің N 24 үйдің бойымен N 26/1 үйіне дейін, әрі қарай 92 метр N 26/1 үйдің бойымен, содан кейін батысқа Московская көшесіндегі N 58 үйге дейін, содан әрі N 58 үйдің бойымен Чапаев көшесіне дейін. Әрі қарай Чапаев көшесінің ортасымен оңтүстік-батысқа Сарыарқа даңғылындағы N 39а үйіне дейін және 58 метр оңтүстікке қарай Сарыарқа даңғылындағы N 39а үйдің бойымен содан әрі батысқа қарай Жамбыл көшесімен Димитров көшесіне дейін, әрі қарай Димитров көшесінен оңтүстікке Богенбай батыр даңғылына дейін, әрі қарай оңтүстік-шығысқа Щорс көшесіне дейін, одан әрі оңтүстікке Тәттімбет көшесімен Сарыарқа даңғылына дейін;
оңтүстік-батыс шекаралары саяжай алқаптарымен солтүстік-шығыс бағытына Есіл өзенінің жағасы бойымен, Сарыбұлақ өзеніне Одинцовых көшесіне дейін.
N 3 аймақтың екінші бөлігі солтүстік шекарасы "Астана-Қарағанды" темір жол бойымен өтеді. Шығыс шекарасы "Астана-Қарағанды" темір жол көпірінен басталып, Панфилов көшесі, әрі қарай оңтүстік-шығыс бағытында Фурманов, Сембинов көшелерінен Сейфуллин көшесінің түйіскен жеріне дейін;
оңтүстік шекара Сембинов көшесінен, әрі қарай Сейфуллин көшесі ортасымен, Торайғыров көшесі түйіскен жеріне дейін қамтиды;
батыс шекарасы Торайғыров көшесінен бастап, солтүстікке қарай Богенбай батыр даңғылы және Пушкин көшесі Элеваторная көшесінен "Астана-Қарағанды" темір жолына дейін.
N 3 аймақтың үшінші бөлігі солтүстік шекарасы Ақ бұлақ өзен көпірінен "Астана-Көкшетау" темір жолы мен Мұстафин көшесінің бойымен өтеді.
шығыс шекарасы темір жолдан Мұстафин көшесімен Абай даңғылына дейін;
оңтүстік шекарасы Мұстафин көшесі мен Абай даңғылы бойымен Ақ бұлақ өзеніне дейін;
батыс шекарасы көпірден басталып Абай даңғылынан, солтүстікке қарай Ақ бұлақ өзені жағасымен "Астана-Қарағанды" темір жолына дейін.
N 3 аймақтың төртінші бөлігі солтүстік шекарасы Есіл өзенінен шығысқа қарай Ақ бұлақ өзені бойымен Манас көшесіне дейін, оңтүстікке қарай Б.Момышұлы даңғылына дейін және солтүстік-шығысқа, Абылай хан даңғылына дейін;

южная граница проходит по улице N 24, до улицы Манаса, далее на юго-запад по улице N 62 и улице N 63, затем по улице N 12 до перекрестка проспекта Б. Момышулы;
западная граница начинается от проспекта Б. Момышулы на северо-запад до улицы Токпанова, от улицы Токпанова до реки Ак-булак.
Северо-восточная граница пятой части зоны N 3 проходит по границе реки Ишим от моста проспекта Кабанбай батыра до моста улицы N 12;
южная граница начинается от моста через реку Ишим по оси улицы N 12 до перекрестка проспекта Кабанбай батыра;
западная граница начинается от улицы N 12, далее на север по проспекту Кабанбай батыра до моста через реку Ишим.
Зона N 4
Граница первой части зоны N 4 на севере: начинается от улицы Герцена по железной дороге "Астана-Кокшетау" до улицы Жалын, далее на юго-запад до улицы Деповской, затем на восток до улицы Карталинской, по улице Конституции на северо-восток до реки Сарыбулак;
восточная граница проходит по реке Сарыбулак до границ садоводческих массивов;
южная граница зоны проходит по границам садоводческого массива и далее в западном направлении до улицы 150 лет Абая, затем на юго-запад по оси улицы до реки Ишим, далее по берегу реки до южной границы квартала N 121, затем в северо-восточном направлении границы жилого массива Коктал-1 до трассы Астана-Екатеринбург;
западная граница проходит по границе жилого массива Коктал-1.
Северная граница второй части зоны N 4 проходит вдоль железной дороги "Астана-Караганда";
восточная граница проходит от железной дороги вдоль реки Ак-булак до проспекта Абая;
южная граница проходит от реки Ак-булак по проспекту Абая до улицы Жубанова, далее на северо-запад по улице Сейфулина до улицы Брусиловского и на юг до проспекта Абая, затем на север до улицы Бейсекбаева, далее по улице Сейфулина на северо-запад до улицы Сембинова, на северо-восток до улицы Фурманова, далее на северо-запад до улицы Панфилова и до моста железной дороги по Софиевской трассе.
Северная граница третьей части зоны N 4 проходит от реки Ишим, вдоль берега реки Ак-булак до улицы Токпанова;
восточная граница проходит вдоль улицы Токпанова до перекрестка проспекта Б. Момышулы;
юго-восточная граница проходит вдоль улицы N 12 и на север по границам реки Ишим до развилки реки Ишим и реки Ак-булак.
Северо-восточные границы  четвертой части зоны N 4 проходят от улицы Мустафина по железной дороге "Астана-Караганда" до улицы № N 16. На юг по улице N 16 до трассы Караганда-Астана, на восток до окончания жилого массива поселка Промышленный и на юг до границ садоводческих массивов;
южные границы проходят вдоль границ садоводческих массивов, расположенных южнее жилых массивов микрорайона Юго-Восток (правая сторона);

оңтүстік шекара N 24 көшесінен, Манас көшесіне дейін, әрі қарай оңтүстік-батысқа қарай N 62, N 63 көшелерге дейін, содан кейін N 12 көшесінен Б.Момышұлы даңғылының түйіскен жеріне дейін;
батыс шекара Б.Момышұлы даңғылынан солтүстік-батысқа қарай Тоқпанов көшесінен Ақ бұлақ өзеніне дейін.
N 3 аймақтың бесінші бөлігі солтүстік-шығыс шекарасы Есіл өзені шекарасынан Қабанбай батыр даңғылы көпірінен N 12 көшеге дейін өтеді;
оңтүстік шекарасы Есіл өзенінің көпірінен басталып N 12 көшесі ортасымен Қабанбай батыр даңғылы түйіскен жеріне дейін.
батыс шекарасы N 12 көшесінен басталып, әрі қарай солтүстікке Қабанбай батыр даңғылымен Есіл өзені көпіріне дейін.
N 4 аймақ
N 4 аймақтың бірінші бөлігінің солтүстік шекаралары Герцен көшесінен басталып "Астана-Кокшетау" темір жолынан Жалын көшесіне дейін, әрі қарай оңтүстік-батысқа Деповская көшесіне дейін, содан кейін шығысқа қарай Карталинская көшесіне дейін, Конституция көшесі бойымен солтүстік-шығысқа қарай Сарыбұлақ өзеніне дейін;
шығыс шекарасы Сарыбұлақ өзенінен саяжай алқап аймақтың шекараларына дейін;
оңтүстік шекарасы саяжай алқаптары шекарасынан әрі қарай батыс бағытында Абайдың 150 жылдығы аталу көшесіне дейін, содан кейін оңтүстік-батысқа қарай көше ортасымен Есіл өзеніне дейін, әрі қарай өзен жағасымен N 121 кварталдың оңтүстік шекарасына, әрі қарай солтүстік-шығыс бағытында Көктал-1 тұрғын-жай алқаптары содан Астана-Екатеринбург тас жолына дейін;
батыс шекарасы Көктал-1 кентінің тұрғын-жай алқаптары шекараларымен өтеді.
Солтүстік шекаралары N 4 аймақтың екінші бөлігі "Астана-Қарағанды" темір жол бойымен өтеді;
шығыс шекарасы темір жолдан Ақ бұлақ өзені бойымен Абай даңғылына дейін;
оңтүстік шекарасы Ақ бұлақ өзенінен Абай даңғылымен Жұбанов көшесіне дейін, әрі қарай Сейфуллин көшесімен солтүстік-батысқа қарай Брусиловский көшесіне дейін және оңтүстікке қарай Абай көшесіне дейін, содан кейін солтүстікке Бейсекбаев көшесіне дейін, әрі қарай Сейфуллин көшесінен солтүстік-батысқа Сембинов көшесіне дейін, солтүстік-шығыстан Фурманов көшесіне дейін, әрі қарай солтүстік-батысқа Панфилов көшесіне дейін және Софиев тас жолындағы темір жол көпіріне дейін қамтиды.
N 4 аймақтың үшінші бөлігінің солтүстік шекарасы Есіл өзенінен, Ақ бұлақ өзені жағасы бойымен Тоқпанов көшесіне дейін;
шығыс шекара Тоқпанов көшесі бойымен Б.Момышұлы даңғылы түйіскен жеріне өтеді;
оңтүстік-шығыс шекарасы N 12 көшесі бойымен, солтүстікке қарай Есіл өзені шекарасымен Ақ бұлақ өзеніне дейін өтеді.
N 4 аймақтың төртінші бөлігінің солтүстік-шығыс шекаралары Мұстафин көшесінен "Астана-Қарағанды" темір жолы бойымен N 16 көшесіне дейін. Оңтүстікке қарай N 16 көшесінен "Астана-Қарағанды" тас жолына дейін, шығысқа қарай Промышленный кентінің тұрғын-жай алқаптары аяқталғанына дейін және оңтүстікке қарай саяжай алқаптары шекараларына дейін;
оңтүстік шекаралар Оңтүстік-Шығыс (оң жағалауы) шағын ауданының тұрғын-жай алқаптарынан оңтүстікте орналасқан саяжай алқаптары шекаралары бойымен өтеді;

северо-западные границы начинаются от улицы N 12 по улице N № 63 и вдоль улицы N 24 до проспекта Абылай хана.
Пятая часть зоны N 4 находится в границах бывшего поселка Интернациональный.
Северная граница шестой части зоны N 4 начинается от  проспекта Кабанбай батыра по улице N 23 и улице N 3 до канала Нура-Ишим;
восточные границы проходят по границе канала Нура-Ишим до улицы Кабанбай батыра;
южные границы проходят вдоль улицы Кабанбай батыра по границе земель отведенных РГП "Жасыл Аймак" (санитарно-защитная зеленая зона города Астана);
западные границы проходят по оси  проспекта Кабанбай батыра.
Зона N 5
В зону N 5 входят промышленные районы, расположеные севернее железной дороги , далее район мясокомбината и район гольф клуба, а также территории района бывших сел Мичурино, Куйгенжар, Пригородное, Ильинка, Тельмана, Железнодорожный и Международный аэропорт.
Северные границы промышленной зоны проходят от железной дороги "Кокшетау-Астана", затем  на север до улицы Ондирис, по софиевской трассе до улицы N 69, далее до границы РГП "Жасыл - Аймак", затем на юго-восток по границе поселка Железнодорожный до железной дороги "Астана-Караганда";
восточные границы начинаются от железной дороги "Астана-Караганда", далее вдоль границ на юг по границе бывшего поселка Интернациональный до границы АО "Маман-Специалист";
южные границы начинаются от границ АО "Маман-Специалист" по границам реки Ишим, далее на север по границе поселка Промышленный до трассы Караганда-Астана и на запад до улицы N 124, затем на север по улице N 16, до железной дороги на запад до улицы Герцена, далее юг по улице Рагузова и улице Строителей и на запад по границе жилого массива Коктал к границам РГП "Жасыл-Аймак" на север до железной дороги "Астана-Кокшетау".
Зона N 6
Зона N 6 включает вкрапленные контуры РГП "Жасыл Аймак" по всей территории города (санитарно-защитная зеленая зона города Астаны).
Зона N 7
Зона N 7 включает вкрапленные контуры земель сельскохозяйственного использования, садоводческие массивы, кладбища и резервные земли по всей территории города.
Секретарь маслихата
города Астана
Приложение 1
к решению маслихата
города Астаны
от 9 февраля 2007 года
N 344/43-III
Схема зонирования территории города Астана для определения зон и поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность, сдаче государством землепользователями в аренду
(Cм бумажный вариант)
Приложение 2
к решению маслихата
города Астана
от 9 февраля 2007 года
N 344/43-III
Поправочные коэффициенты,
применяемые к базовой ставке платы за земельные участки
при их предоставлении в частную собственность,
при сдаче государством или государственными
землепользователями в аренду
NN
п/п
Наименование зоны
Интервал коэффициентов
1
Зона N 1

солтүстік-батыс шекаралары N 12 көшесінен N 63 көшесіне және N 24 көшенің бойымен Абылай хан даңғылына дейін өтеді.
N 4 аймақтың 5-ші бөлігі Интернациональный кентінің шекараларын қамтиды.
Солтүстік шекаралары N 4 аймақтың алтыншы бөлігінің Қабанбай батыр даңғылынан бастап N 23, N 3 көшелерінен Нұра-Есіл каналына дейін;
шығыс шекаралары Нұра-Есіл каналынан Қабанбай батыр даңғылына дейін;
оңтүстік шекаралары Қабанбай Батыр даңғылының бойымен "Жасыл-Аймақ" РМК жерлері шекарасына дейін (Астана қаласының санитарлық-қорғау жасыл аймағы);
батыс шекаралары Қабанбай батыр даңғылы бойымен өтеді.
N 5 аймақ
N 5 аймаққа темір жолдан солтүстікке орналасқан өнеркәсіп аудандары, ет комбинаты ауданы, гольф клубы ауданы, сонымен бірге бұрынғы Мичурин кенті, Күйгенжар, Пригородное, Ильинка, Тельман, Железнодорожный және Халықаралық аэропорт кіреді.
Өнеркәсіп аймақтарының солтүстік шекаралары "Астана-Көкшетау" темір жолынан, әрі қарай солтүстікке қарай Өндіріс көшесіне дейін, Софиев трассасының N 69 көшесіне дейін, "Жасыл-Аймақ" РМК шекараларына дейін, содан кейін оңтүстік-шығысқа Железнодорожный кенті шекарасы бойымен "Астана-Қарағанды" темір жолына дейін;
шығыс шекарасы "Астана-Қарағанды" темір жолынан басталып, Интернациональный кенті шекараларының бойымен оңтүстікке қарай, "Маман-специалист" АҚ шекараларына дейін қамтиды;
оңтүстік шекаралары "Маман-специалист" АҚ шекараларынан басталып, Есіл өзені шекараларымен, әрі қарай солтүстікке қарай Промышленный кенті шекараларымен, "Қарағанды-Астана" тас жолына дейін және батысқа N 124 көшесіне дейін, әрі қарай солтүстікке қарай N 16 көшесімен, темір жолға дейін, батысқа қарай Герцен көшесіне дейін, әрі қарай оңтүстікке Рагузова және Строитель көшелерінен, батысқа Көктал кенті шекарасымен "Жасыл-Аймақ" РМК шекараларына, солтүстікке қарай "Астана-Көкшетау" темір жолына дейін қамтиды.
N 6 аймақ
N 6 аймақ "Жасыл-Аймақ" РМК-сы қаланың барлық аумақтарында жанастырылған шектері кіреді (Астана қаласы санитарлық-қорғау жасыл аймағы).
N 7 аймақ
N 7 аймақ ауыл шаруашылығына пайдаланатын жерлердің жанастырылған шектері: саяжай алқаптары, зират және қала аумағы бойынша бос жерлер жатады.
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы
Астана қаласы мәслихатының
2007 жылғы 9 ақпандағы
344/43-III шешіміне
1 қосымша
Жер учаскелерін мемлекеттік меншіктен жеке меншікке
берілген кезде мемлекет немесе мемлекеттік жер
пайдаланушылар жалға берген кезде, олар үшін төлемақының
базалық төлем мөлшеріне келтірілетін түзету коэффициенттерін
және аймақтар шекарасын анықтау үшін Астана қаласы
аумақтарын аймақтарға бөлу схемасы
(Қағаз мәтініне қараңыз)
Астана қаласы мәслихатының
2007 жылғы 9 ақпандағы
344/43-III шешіміне
2 қосымша
Жер учаскелерін жеке меншікке берген кезде, мемлекет
немесе мемлекеттік жер пайдаланушылардың жалға беруі
кезіндегі жер учаскесіне төленетін төлемақылардың
базалық құндарына қолданылатын түзету коэффициенттері
NN
п/п
Аймақтардың атаулары
Коэффициенттер ара қашықтықтары
1
N 1 аймақ