Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год
Решение маслихата Костанайской области от 12 декабря 2007 года № 32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 24 декабря 2007 года № 3580
Во исполнение  Закона  Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года N 8-IV "О республиканском бюджете на 2008 год", а также подпунктом 1) пункта 1  статьи 6  Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 59031096,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2542765,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 302653,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29648,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 56156030,8 тысячи тенге;
2) затраты – 58959980,1 тысячи тенге;
3) операционное сальдо – 71116,7 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование – 789000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 836000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47000,0 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами – 76797,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 83450,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 6653,0 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета – -794680,3 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита бюджета) –
794680,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 изложен в редакции решения маслихата Костанайской области от 11.09.2008 N 50 ; от 11.04.2008. N 86 ; от 11.07.2008 N 107 , от 05.11.2008 N 129 .
2. Установить, что в бюджеты районов и городов в объеме 100 процентов зачисляются доходы, кроме доходов, которые зачисляются в областной бюджет:
плата за загрязнение окружающей среды;
сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
доходы от коммунальной собственности;
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения (интересы), полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступлениями в областной бюджет от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
В областной бюджет зачисляются поступления от продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности.

Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы Мәслихатының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы № 32 шешімі. Қостанай облысы Әділет департаментінде 2007 жылғы 24 желтоқсанда № 3580 тіркелді
"2008 жылға арналған республикалық бюджеті туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы № 8-ІV Заңын орындау үшін, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті 1- қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59031096,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2542765,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 302653,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29648,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 56156030,8 мың теңге;
2) шығындар – 58959980,1 мың теңге;
3) операциялық сальдо – 71116,7 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттеу – 789000,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 836000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47000,0 мың теңге;
5) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 76797,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 83450,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6653,0
мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профицит) - -794680,3 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру (бюджет профицитін пайдалану) – 794680,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2008.05.11 № 129 шешімі.
2. Аудандар және қалалар бюджеттеріне облыстық бюджетке аударылатын кірістерден басқа 100 пайыз көлеміндегі кірістер аударылатыны белгіленсін:
қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем төлеу;
облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автокөлік жолдарымен жүрген үшін жиындар;
облыстық маңызы бар жалпы пайдаланылуға арналған автокөлік жолдарының бұру жолағындағы сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем;
жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар айрықша қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
облыстық әкімдігінің шешімі бойынша құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншікке жататын мемлекеттік акциялар пакеттеріне түсетін дивиденттер;
облыстық коммуналдық меншікке кіретін заңды тұлғалардың қатысу үлесінің кірістері;
облыстық коммуналдық меншікті жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер);
уақытша бос бюджеттік ақшаларын депозиттерге орналастыруынан түскен сыйақылар (мүдделер);
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларын (жұмыстар, қызметтер) іске асырудан түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алулары өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, төлетулер;
облыстық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша облыстық бюджетке негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып табылады.
Облыстық коммуналдық меншікке жататын мемлекеттің қаржы активтерін сатудан алынатын түсімдер облыстық бюджетке аударылады.

развитие племенного животноводства - 216716,0 тысяч тенге;
повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ - 2558627,0 тысяч тенге;
субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям - 1363 тысяч тенге;
субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства - 302853,0 тысяч тенге.
2-7. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 – 2010 годы в сумме 677723,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 13800,0 тысяч тенге из них бюджетам районов и городов – 13800,0 тысяч тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 138533,0 тысяч тенге, из них бюджетам районов и городов – 138533,0 тысяч тенге;
внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования – 525390,0 тысяч тенге, из них по программам областного бюджета -20260,0 тысяч тенге бюджетам районов и городов – 505130,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.  <*>
Сноска. Абзац четвертый пункта 2-7 изменен решением маслихата Костанайской области от 11.04.2008 N 86 , пункт 2-7 в редакции решения маслихата Костанайской области от 05.11.2008 N 129 .
2-8. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 1320502,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.  <*>
Сноска. Пункт 2-8 изменен решением маслихата Костанайской области от 05.11.2008 N 129 .
2-9. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на обучение государственных служащих компьютерной грамотности в сумме 19044,0 тысяч тенге, из них бюджетам районов и городов - 19044,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту - 216716,0 мың теңге;
өсімдік шаруашылығы өнімділігінің түсімділігі мен сапасын арттыруға, Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін басымды дақылдар бойынша көктемгі-егіс және астық жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 2558627,0 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға - 1363 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруын субсидиялауға - 302853,0 мың теңге.
2-7. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 677723,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен қамтамасыз етуге - 13800,0 мың теңге, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне - 13800,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға – 138533,0 мың теңге, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне -138533,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесінде интерактивтік оқыту жүйесін енгізу – 525390,0 мың теңге, оның ішінде облыстық бюджет бағдарламалары бойынша - 20260,0 мың теңге, аудандар мен қалалар бюджеттеріне - 505130,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-7 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2008.11.05 № 129 шешімімен.
2-8. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды қалыптастыру және дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен облыстық бюджет бағдарламалары бойынша 1320502,0 мың теңге жалпы сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін.
Ескерту. 2-8 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2008.11.05 № 129 шешімімен.
2-9. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға республикалық бюджеттен 19044,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне -19044,0 мың теңге;.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

2-10. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства в сумме 132968,0 тысяч тенге, из них по программам областного бюджета – 38500,0 тысяч тенге бюджетам районов и городов - 94468,0 тысяч тенге. Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области. <*>
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Костанайской области от 05.11.2008 N 129 .
2-11. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 574000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. В абзац 1 пункта 2-11 внесено изменение - решением маслихата Костанайской области от 11.07.2008 N 107 .
2-12. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 1403000,0 тысяч тенге, в том числе:
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1305000,0 тысяч тенге;
на ремонт и реконструкцию инженерных сетей - 98000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-13. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 436000,0 тысяч тенге.
Распределение кредита осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-14. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 906771,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области. <*>
Сноска. Абзац первый пункта 2-14 изменен решением маслихата Костанайской области от 05.11.2008 N 129 .

2-10. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте электронды үкімет шеңберінде адами капиталын дамытуға республикалық бюджеттен 132968,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін, оның ішінде облыстық бюджет бағдарламалары бойынша - 38500,0 мың теңге, аудандар мен қалалар бюджеттеріне - 94468,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-10 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2008.11.05 № 129 шешімімен.
2-11. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға республикалық бюджеттен 574000,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-11 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2008.07.11 № 107 шешімімен.
2-12. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және қалыптастыруға республикалық бюджеттен 1403000,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және қалыптастыруға - 1305000,0 мың теңге;
инженерлік желілерін жөндеуге және қайта жаңғыртуға - 98000,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-13. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын-үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үйді салуға және сатып алуға сыйақының (қызықтырудың) нольдік мөлшерлеме бойынша республикалық бюджеттен 436000,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредит сомаларының түсімі қарастырылсын.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-14. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен 906771,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-14 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2008.11.05 № 129 шешімімен.

2-15. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в сумме 1415147,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области. <*>
Сноска. Абзац первый пункта 2-15 изменен решением маслихата Костанайской области от 11.07.2008 N 107 , от 05.11.2008 N 129 .
2-16. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения в сумме 311359,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-17. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 393578,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-18. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 800000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
2-19. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 1206769,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области. <*>
Сноска. Абзац первый пункта 2-19 изменен решением маслихата Костанайской области от 05.11.2008 N 129 .
2-20. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие объектов культуры в сумме 800000,0 тысяч тенге. <*>
Сноска. Пункт 2-20 в редакции решения маслихата Костанайской области от 05.11.2008 N 129 .
2-21. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 15675,0 тысяч тенге.

2-15. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен 1415147,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-15-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2008.07.11 № 107 ; 2008.11.05 № 129 шешімдерімен.
2-16. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен 311359,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-17. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте жылуэнергетикалық жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен 393578,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-18. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға республикалық бюджеттен 800000,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
2-19. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен 1206769,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін. Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 2-9, 2-10, 2-11, 2-12, 2-13, 2-14, 2-15, 2-16, 2-17, 2-18, 2-19 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2008.01.11 №  50 шешімімен; 2-19 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2008.11.05 № 129 шешімімен.
2-20. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте дамуға республикалық бюджеттен мәдениет нысандарын дамытуға 800000,0 мың теңге нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 2-20 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2008.11.05 № 129 шешімімен.
2-21. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік білім тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары оқушыларына стипендияны төлеуге республикалық бюджеттен 15675,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімі ескерілсін.
Ескерту. 2-20, 2-21-тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2008.07.11 № 107 шешімімен.

3. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городов, в сумме 10302968,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому - 415091,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому - 650879,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому - 975886,0 тысяч тенге;
Денисовскому - 492949,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому - 692425,0 тысяч тенге;
Житикаринскому - 688881,0 тысяч тенге;
Камыстинскому - 412374,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому - 584633,0 тысяч тенге;
Карасускому - 733947,0 тысяч тенге;
Костанайскому - 442231,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому - 694551,0 тысяч тенге;
Наурзумскому - 474077,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому - 564403,0 тысяч тенге;
Тарановскому - 404955,0 тысяч тенге;
Узункольскому - 607193,0 тысяч тенге;
Федоровскому - 580974,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку - 887519,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов, городов в областной бюджет в сумме 6846122,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная - 3583894,0 тысяч тенге;
города Лисаковска - 336068,0 тысяч тенге;
города Рудного - 2926160,0 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов городов областного значения в областной бюджет в сумме 87888,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 - решением маслихата Костанайской области от 11.01.2008 N 50 .
4-2. Установить, что местные исполнительные органы должны погасить долг перед областным бюджетом за ранее полученные бюджетные ссуды в 1998-1999 годах в сумме 47000,0 тысяч тенге, в том числе:
Тарановский район - 20000,0 тысяч тенге;
Узункольский район - 20000,0 тысяч тенге;
Федоровский район - 7000,0 тысяч тенге. <*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 - решением маслихата Костанайской области от 11.07.2008 N 107 ; пункт 4-2 в редакции решения маслихата Костанайской области от 05.11.2008 N 129 .
5. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования 211720,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт организаций образования – 121700,0 тысяч тенге;
на текущее содержание вновь вводимой средней школы в селе Кумкешу – 3087,0 тысяч тенге;
на выкуп здания детского сада в коммунальную собственность – 50000,0 тысяч тенге;
на проведение текущих ремонтных работ и укрепление материально-технической базы Мерекенской средней школы – 17000,0 тысяч тенге;
на текущее содержание пришкольного интерната в селе Караменды – 5690,0 тысяч тенге;

3. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 10302968,0 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Алтынсарин - 415091,0 мың теңге;
Амангелді - 650879,0 мың теңге;
Әулиекөл - 975886,0 мың теңге;
Денисов - 492949,0 мың теңге;
Жангелдин - 692425,0 мың теңге;
Жітіқара - 688881,0 мың теңге;
Қамысты - 412374,0 мың теңге;
Қарабалық - 584633,0 мың теңге;
Қарасу - 733947,0 мың теңге;
Қостанай - 442231,0 мың теңге;
Меңдіқара - 694551,0 мың теңге;
Науырзым - 474077,0 мың теңге;
Сарыкөл - 564403,0 мың теңге;
Таран - 404955,0 мың теңге;
Ұзынкөл - 607193,0 мың теңге;
Федоров - 580974,0 мың теңге;
Арқалық қаласына - 887519,0 мың теңге.
4. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың, қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке түсетін бюджеттік алынымдардың мөлшері 6846122,0 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Қостанай қаласы - 3583894,0 мың теңге;
Лисаков қаласы - 336068,0 мың теңге;
Рудный қаласы - 2926160,0 мың теңге.
4-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджетке облыстық маңыздағы аудандар, қалалар бюджеттерінен 87888,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қайтарылуы 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2008.01.11 № 50 шешімімен.
4-2. Жергілікті атқарушы органдар 1998-1999 жылдары алған бюджеттік несиелер үшін облыстық бюджет алдында 47000,0 мың теңге сомасындағы қарызды өтеуі тиіс екені белгіленсін, оның ішінде:
Таран ауданы – 20000,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданы – 20000,0 мың теңге;
Федоров ауданы – 7000,0 мың теңге.
Ескерту. 4-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2008.07.11 № 107 шешімімен; жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының - 2008.11.05 № 129 шешімімен.
5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер және дамытуға арналған трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 211720,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 121700,0 мың теңге;
Құмкешу селосындағы жаңадан енгізілетін орта мектепті ағымдағы ұстауға – 3087,0 мың теңге;
балабақша ғимаратын коммуналдық меншікке сатып алуға – 50000,0 мың теңге;
Мереке орта мектебінің ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізуге және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 17000,0 мың теңге;
Қарамеңді селосындағы мектеп жанындағы интернатты ағымдағы ұстауға – 5690,0 мың теңге;

на снос пристройки к школе сад № 5 в городе Костанае – 4600,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 201867,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунального хозяйства – 154200,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования объектов коммунального хозяйства – 25506,0 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 219236,0 тысячи тенге;
на функционирование систем водоснабжения – 21000,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов культуры – 10000,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Целина-2008" – 10055,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) – 15684,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт объектов коммунального хозяйства – 27272,0 тысячи тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 364730,0 тысяч тенге;
на завершение капитального ремонта здания аппарата акима Амангельдинского района – 5000,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь доходов – 38000,0 тысяч тенге;
на повышение квалификации государственных служащих – 6523,0 тысячи тенге;
на проведение отопительного сезона 2008-2009 годов – 87029,0 тысячи тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда – 5000,0 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 20405,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 140467,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 345118,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 224800,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1288344,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области. <*>
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Костанайской области от 11.04.2008 N 86 ; от 11.07.2008 N 107; от 05.11.2008 N 129 .
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2008 год в сумме 271524,0 тысяч тенге, в том числе:
на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера – 26700,0 тысяч тенге;
на неотложные затраты – 200000,0 тысяч тенге;
на исполнение обязательств по решениям судов – 44824,0 тысяч тенге. <*>
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Костанайской области от 11.04.2008 N 86 ; от 11.07.2008 N 107; от 05.11.2008 N 129 .

Қостанай қаласындағы N 5 мектеп-бақша жапсар жайын көшіруге – 4600,0 мың теңге;
білім беру нысандарын салуға және қайта жаңғыртуға – 201867,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 154200,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық нысандарының жұмыс етуін қамтамасыз етуге – 25506,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге және көгалдандыруға – 219236,0 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесінің жұмыс етуіне – 21000,0 мың теңге;
мәдениет нысандарын жөндеуге – 10000,0 мың теңге;
"Тың-2008" облыстық спартакиадасын өткізуге арналған іс-шараларға – 10055,0 мың теңге;
білім алуға байланысты шығыстарды ішінара өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранттары) – 15684,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық нысандарын ағымдағы жөндеуге – 27272,0 мың теңге;
автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге – 364730,0 мың теңге;
Амангелді ауданы әкімі аппараты ғимаратын күрделі жөндеуді аяқтауға – 5000,0 мың теңге;
кірістердің шығынын өтеуге - 38000,0 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруға - 6523,0 мың теңге;
2008-2009 жылдары жылыту маусымын өткізуге – 87029,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға – 5000,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 20405,0 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға – 140467,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 345118,0 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға – 224800,0 теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1288344,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2008.05.11 № 129 шешімімен.
6. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2008 жылға арналған резерві 271524,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға – 26700,0 мың теңге;
шұғыл шығындарға – 200000,0 мың теңге;
соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді атқаруға – 44824,0 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2008.11.05 № 129 шешімімен.

7. Утвердить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2007 года в размере 3 628 597,0 тысяч тенге.
8. Утвердить Перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.

7. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2007 жылдың 31 желтоқсанына 3 628 597,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетті дамытудың бюджеттік бағдарламалар Тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғы капиталын қалыптастыруға немесе көбейтуге бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлініп, 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2007 год, согласно приложению 3.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель второй сессии
Секретарь Костанайского областного маслихата
СОГЛАСОВАНО
Приложение 1
к решению маслихата
от 12 декабря 2007 года N 32  <*>
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 11.01.2008 N 50 ; от 11.04.2008 N 86 ; от 11.07.2008 N 107 ; от 05.11.2008 N 129 .
Областной бюджет на 2008 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ

9. 2007 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Екінші сессиясының төрағасы
Қостанай облыстық мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛДІ
Мәслихаттың
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 32 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2008.11.05 № 129 шешімімен.
2008 жылға арналған облыстық бюджет
Санат
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Өзгешелік
Ерекшелiгi
I.КІРІСТЕР

от 12 декабря 2007 года
N 32                  <*>
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Костанайского областного маслихата от 11.04.2008 N 86 .
Перечень
бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год
с разделением на бюджетные программы, направленные на
реализацию  бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на
формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОЕКТЫ
04
Образование
9
Прочие услуги в области образования

2007 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 32 шешіміне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2008.04.11 № 86 шешімімен.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға
және заңды тұлғалардың жарғы капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған
бюджеттік бағдарламаларға бөлініп, 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ЖОБАЛАР
04
Білім беру
9
Білім беру саласындағы басқа да қызметтер

261
Управление образования области
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
ИНВЕСТИЦИИ НА ФОРМИРОВАНИЕ И УВЕЛИЧЕНИЕ  УСТАВНОГО КАПИТАЛА ЮРИДИЧЕСКИХ ЛИЦ
13
Прочие
9
Прочие

261
Облыстың білім басқармасы
004
Облыстық мемлекеттік білім мекемелерінде  білім беру жүйесін ақпараттандыру
014
Электрондық үкіметінің шеңберінде адами капиталын дамытуға аудандар (облыстық маңыздағы қалалар) бюджеттеріне дамытуға арналған нысаналы трансферттер
116
Электронды үкімет шеңберінде адами капиталын дамыту
ЗАҢДЫ ТҰЛҒАЛАРДЫҢ ЖАРҒЫ КАПИТАЛЫН ҚҰРУҒА ЖӘНЕ ҰЛҒАЙТУҒА АРНАЛҒАН ИНВЕСТИЦИЯЛАР
13
Басқалар
9
Басқалар

257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3
к решению маслихата
от 12 декабря 2007 года N 32
Перечень
местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения местного бюджета на 2008 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение  лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 4
к решению маслихата
от 12 декабря 2007 года N  32 <*>

257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғы капиталын құру және ұлғайту
Мәслихаттың
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 32 шешіміне 3-қосымша
2008 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медикалық-санитарлық көмек көрсету
Амбулаторлық деңгейде халықтың жекелеген санаттарын емдеу құралдарымен және балалар және емдік тамақтанудың  мамандандырылған өнімдерімен қамтамасыз ету
Мәслихаттың
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 32 шешіміне 4-қосымша