Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи для обеспечения дополнительного питания гражданам больных активным туберкулезом" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 11 декабря 2007 года N 1972. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 11 января 2008 года N 13-1-96. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 824
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17.07.2009 г. N 824
В соответствии со статьями 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи для обеспечения дополнительного питания гражданам больным активным туберкулезом" государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Сарсембаева А.З.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города
Утверждено
постановлением акимата
города Петропавловска
от 11 декабря 2007 года N 1972
Стандарт оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи для обеспечения дополнительного питания  гражданам больным активным туберкулезом"
1. Общие положения
1. Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 4 Правил оказания социальной помощи для обеспечения дополнительного питания гражданам больным активным туберкулезом, утвержденных постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 2 мая 2006 года N 89 (государственная регистрация от 18 мая 2006 года N 1623) "Назначение социальной помощи производится районными и городским отделами занятости социальных программ, согласно спискам, предоставляемым противотуберкулезными учреждениями области ежемесячно".

"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тамақпен қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1972 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 қаңтарда N 13-1-96 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 17 шілдеде N 824 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2009.07.17 N 824 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік ресімдер туралы" N 107 Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы"  N 558 , 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" мемлекеттік мекемесінің қоса берілген "Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тамақпен қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетуінің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Ә.З. Сәрсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Петропавл қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1972 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тамақпен қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу"
1. Негізгі ұғымдар
1.Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны-ішінара автоматтандырылған
3. Мемлекеттік қызмет Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тамақпен қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек көрсету Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2006 жылғы 2 мамырдағы "Әлеуметтік көмек тағайындауды облыстың туберкулезге қарсы мекемелерімен айсайынғы берілетін тізімге сәйкес аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері жүзеге асырады" N 89 қаулысымен бекітілген Ереженің 4 тармағы (мемлекеттік тіркеу 2006 жылғы 18 мамыр, N 1623) негізінде көрсетіледі.

4. Государственная услуга предоставляется Государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловск".
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги - уведомление.
6. Государственная услуга оказывается: гражданам, больным активным туберкулезом, состоящим на диспансерном учете в противотуберкулезных учреждениях.
7. Сроки оказания государственной услуги - не позднее тридцати календарных дней.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Место размещения стандарта оказания государственной услуги:
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35.
10. График работы: с понедельника по пятницу, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
11. Условия места предоставления услуги - зал ожидания, для людей с ограниченными возможностями - пандус, места для сидения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа, подтверждающего место жительства;
4) справка с противотуберкулезного учреждения, что стоит на диспансерном учете по активной группе.
Для назначения социальной помощи детям обращение производится одним из родителей, либо законным представителем (опекуном, попечителем, патронатным воспитателем) и документом удостоверяющего личность ребенка и документов, подтверждающих статус опекуна, попечителя, патронатного воспитателя).
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", график работы и приема: с понедельника по пятницу: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 10, N 11, N 12, телефоны: 34-45-70, 31-11-27.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1520
13. Все необходимые бланки заявлений находятся у специалиста приемной.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 11, N№12 .
15. После предъявления всех необходимых документов для получения государственной услуги, потребителю государственной услуги выдается талон с указанием даты принятия и срока исполнения.

4. Мемлекеттік қызметті "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны-хабарлама
6. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі: Туберкулезге қарсы мекемеде диспансерлік есепте тұрған белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтар.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері-күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты орналасқан орын:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда, 35 үй.
10. Жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін , түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
11. Қызмет көрсетілетін орынның шарттары-мүмкіндіктері шектеулі адамдарға күту залы-пандус, отыруға орындықтар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) туберкулезге қарсы мекемеден белсенді топта диспансерлік есепте тұрғаны туралы анықтама.
Балаларға әлеуметтік көмек тағайындау үшін ата-аналарының бірі немесе заңды өкілі (қамқоршысы, қорғаншысы, патронаттық тәрбиешісі) баланың жеке басын куәландыратын құжаттармен және қамқоршысы, қорғаншысы, патронаттық тәрбиешісі дәрежесін растайтын құжаттармен ата-аналарының бірі немесе заңды өкілі жүгінеді.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс және қабылдау кестесі: дүйсенбіден жұма аралығында (жұманы қоса)  сағат 9.00. -ден 18.00.-ге дейін, үзіліс сағат 13.00.-ден 14.00.-ке дейін, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35, N 10, N 11, N 12 кабинеттер, телефондар: 34-45-70, 31-11-27.
Ескерту. 12 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08  N 1520 қаулысымен
13. барлық қажетті өтініштер бланкісі қабылдау бөлімінің маманында бар.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне тапсырылады, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, 11, 12 кабинет.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға қабылданған күні және орындалу мерзімі көрсетілген талон беріледі.

16. Способ оказания услуги - личное посещение. Для назначения социальной помощи детям обращение производится одним из родителей, либо законным представителем (опекуном, попечителем, патронатным воспитателем) и документом удостоверяющего личность ребенка и документов, подтверждающих статус опекуна, попечителя, патронатнго воспитателя).
Конечный результат оказания услуги выдается по адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинеты N 11, N 12 .
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 08.09.2008 N 1520
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является предоставление заведомо ложных сведений и недостоверные сведения документов.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которым руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг:
получение полной и подробной информации о порядке предоставления услуги;
вежливость, ответственность и профессионализм;
бесплатное получение заявления, установленного образца и прилагаемых к нему бланков;
получение уведомления о принятом решении, в случае отказа в уведомлении будут указаны причины отказа.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, которые указаны в приложении к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить: Государственное учреждение " Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
22. Жалоба подается:
начальнику или заместителю начальника государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, N 28, телефоны: 34-47-18, 34-08-01, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz;
вышестоящие организации;
суд.
23. Документ, подтверждающий принятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу: талон о принятии обращения, журнал регистрации обращений граждан. Место получения ответа на жалобу - Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.

16. Қызмет көрсетудің тәсілі - жеке баруы. Балаларға әлеуметтік көмек тағайындау үшін   ата-аналарының бірі немесе заңды өкілі (қамқоршысы, қорғаншысы, патронаттық тәрбиешісі) баланың жеке басын куәландыратын құжаттармен және қамқоршысы, қорғаншысы, патронаттық тәрбиешісі дәрежесін растайтын құжаттармен ата-аналарының бірі немесе заңды өкілі жүгінеді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі мына мекенжай бойынша беріледі: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35, N 11, N 12 кабинеттер.
Ескерту. 16 тармақшаға өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.09.08  N 1520 қаулысымен
17. Жалған мәліметтер және анық емес мәліметтер беру мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату үшін  негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
қызметті көрсету тәртібі туралы толық және нақты ақпарат алу;
мамандардың сыпайылығы, жауапкершілігі және кәсібилігі;
белгіленген үлгідегі өтініштерді және оған қоса берілетін бланкілерді тегін алу;
шешім қабылдағаны туралы хабарлама алу, қабыл алынбаған жағдайда хабарламада қабылдамаудың себептері көрсетіледі.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшада көрсетілген сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін алуға болады: "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.
22. Шағым беріледі:
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына немесе орынбасарына, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24, N 28 кабинеттер, телефондары: 34-47-18, 34-08-01, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz;
Жоғарыда тұрған ұйымға;
сот.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды қарастыратын құжат: өтініштерін қабылдау туралы талон, азаматтардың өтініштерін тіркеу журналы. Шағымға жауап алатын орын - "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.

6. Контактная информация
24. Начальник государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 24, телефон: 34-47-18, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
Заместитель начальника государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", адрес: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Казахстанской правды, 35, кабинет N 28, телефон 34-08-01, адрес электронной почты: gu_pavl@mail.online.kz.
25. Информация для потребителя о дополнительных услугах - возможность получения социальной помощи для обеспечения дополнительного питания гражданам больным активным туберкулезом.

6. Байланыс ақпараты
24. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 24 кабинет, телефоны: 34-47-18, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.
"Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 35 үй, N 28 кабинет, телефоны: 34-08-01, электрондық почтаның адресі:gu pavl@mail.online.kz.
25. Тұтынушы үшін қосымша қызметтер туралы ақпарат- белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тамақпен қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек алу мүмкіндігі.