Об областном бюджете на 2008 год
Решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года N 3/14-IV. Зарегистрировано департаментом Южно-Казахстанской области 24 декабря 2007 года за N 1968. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 2 ноября 2009 года N 802-1
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 02.11.2009 N 802-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 146 858 487 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 15 489 801 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 404 488 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 130 964 198 тысяч тенге;
2) затраты - 146 055 008 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 803 479 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 4 865 072 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 2 199 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7 064 072 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 193 000 тысяч тенге;
6) профицит бюджета - 4 475 551 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета - - 4 475 551 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - решением Южно-Казахстанского областного маслихата N 11/130-IV от 5 ноября 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года).
2. Установить на 2008 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
в бюджеты районов (городов областного значения), кроме города Шымкент, Сайрамского и Сузакского районов - 50 процентов;
в бюджет города Шымкент - 24,3 процентов;
в бюджеты Сайрамского и Сузакского районов - 47,1 процентов;
в областной бюджет:
от районов (городов областного значения), кроме города Шымкент, Сайрамского и Сузакского районов - 50 процентов;
от города Шымкент - 75,7 процентов;
от Сайрамского и Сузакского районов -52,9 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Южно-Казахстанского областного маслихата N 9/115-IV от 5 сентября 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года);
3. Предусмотреть на 2008 год объемы бюджетного изъятия из бюджета города Шымкента в областной бюджет в сумме 419 861 тысячи тенге.
3-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в общей сумме 687 518 тысяч тенге, в том числе:
района Байдибек
9 003 тысяч тенге;
Казыгуртского района
75 тысяч тенге;
Мактааральского района
19 260 тысяч тенге;
Ордабасинского района
2 377 тысяч тенге;
Отырарского района
13 тысяч тенге;
Сарыагашского района
7 245 тысяч тенге;
Сузакского района
1 тысяч тенге;
Толебийского района
11 тысяч тенге;
Тюлькубасского района
3 562 тысяч тенге;
Шардаринского района
656 тысяч тенге;
города Кентау
2 тысяч тенге;
города Туркестан
2 тысяч тенге;
города Шымкент
645 311 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 3-1 с изменениями, внесенными решением Южно-Казахстанского областного маслихата N 6/83-IV от 11 апреля 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Пункт 3-2 исключен решением Южно-Казахстанского областного маслихата N 6/83-IV от 11 апреля 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года).

2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 3/14-IV шешімі. ОҚО Әділет департаментінде 2007 жылғы 24 желтоқсанында N 1968 тіркелді. Қолдану мерзімінің тоқтатылуына байланысты күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 2 қарашадағы N 802-1 хатымен
Ескерту. Қолдану мерзімінің тоқтатылуына байланысты күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.11.02 N 802-1 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі  Бюджет кодексі  және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңына  сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты  ШЕШТІ :
1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 146 858 487 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 15 489 801 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 404 488 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi - 130 964 198 мың теңге;
2) шығындар - 146 055 008 мың теңге;
3) операциялық сальдо -  803 479 мың теңге;
4) таза бюджеттiк кредит беру -  - 4 865 072 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер - 2 199 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 7 064 072 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо -
1 193 000 мың теңге:
6) бюджет профициті - 4 475 551 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану - - 4 475 551 мың теңге.;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.05.11 N 11/130-IV (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен.
2. 2008 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салықтың түсімдерінің жалпы сомасының бөлу нормативтерi:
Шымкент қаласынан Сайрам және Созақ аудандарынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 50 пайыз;
Шымкент қаласының бюджетіне - 24,3 пайыз;
Сайрам және Созақ аудандарының бюджеттеріне - 47,1 пайыз;
Облыстық бюджетке:
Шымкент қаласынан Сайрам және Созақ аудандарынан басқа аудандардан (қалалардан) облыстық бюджетке 50 пайыз;
Шымкент қаласынан - 75,7 пайыз болып белгіленсін.
Сайрам және Созақ аудандарының бюджеттеріне - 52,9 пайыз;
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.05.09 N 9/115-IV (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен.
3. Шымкент қаласының бюджетiнен облыстық бюджетке бюджеттiк алып қоюдың 2008 жылға арналған көлемi 419 861 мың теңге сомасында болып белгiленсiн.
3-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке жалпы сомасы 687 518 мың теңге нысаналы трансферттер қайтару қарастырылсын, оның ішінде:
Бәйдібек ауданынан
9 003
мың теңге;
Қазығұрт ауданынан
75
мың теңге;
Мақтарал ауданынан
19 260
мың теңге;
Ордабасы ауданынан
2 377
мың теңге;
Отырар ауданынан
13
мың теңге;
Сарыағаш ауданынан
7 245
мың теңге;
Созақ ауданынан
1
мың теңге;
Төлеби ауданынан
11
мың теңге;
Түлкібас ауданынан
3 562
мың теңге;
Шардара ауданынан
656
мың теңге;
Кентау қаласынан
2
мың теңге;
Түркістан қаласынан
2
мың теңге;
Шымкент қаласынан
645 311
мың теңге;
Ескерту. 3-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.11.04 N 6/83-IV (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен.
Ескерту. 3-2-тармақ   алып тасталды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.11.04.  N 6/83-IV (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен.

543 114 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
662 000 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
283 433 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
47 820 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города);
781 397 тысяч тенге - на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования;
2 625 887 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт дорог районного значения (улиц города);
98 390 тысяч тенге - на компенсацию потерь местным бюджетам в связи с увеличением минимального размера заработной платы;
3 099 142 тысяч тенге - текущие трансферты из областного бюджета, в том числе по:
департаменту координации занятости и социальных программ области - 40 479 тысяч тенге;
департаменту энергетики и коммунального хозяйства области - 2 562 441 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области;
департаменту образования области - 127 978 тысяч тенге;
управлению архитектуры и градостроительства области - 366 700 тысяч тенге;
управлению внутренней политики области - 1 544 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Южно-Казахстанского областного маслихата N 6/83-IV от 11 апреля 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года);
N 7/92-IV от 17 июня 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года); N 9/115-IV от 5 сентября 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года); N 11/130-IV от 5 ноября 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
164 668 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
21 395 тысяч тенге - на обучение государственных служащих компьютерной грамотности;
17 787 317 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
467 442 тысяч тенге - на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы;
1 918 000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы;

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 543 114 мың теңге;
ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға - 662 000 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 283 433 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге - 781 397 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге – 2 625 887 мың теңге;
жалақының ең төменгі мөлшерінің ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға -98 390 мың теңге;
облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер - 3 099 142 мың теңге, оның ішінде:
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі жөндеуден өткізуге - 47 820 мың теңге;
облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті бойынша - 40 479 мың теңге;
облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық департаменті бойынша - 2 562 441 мың теңге;
Бұл сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
облыстық білім департаменті бойынша - 127 978 мың теңге.
облыстық сәулет және қала құрылысы басқармасы бойынша - 366 700 мың теңге;
облыстық ішкі саясат басқармасы бойынша - 1 544 мың теңге;
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.11.04 N 6/83-IV , 2008.17.06 N 7/92-IV , 2008.05.09 N 9/115-IV , 2008.05.11 N 11/130-IV (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімдерімен.
6. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде дамуға берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 164 668 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға - 21 395 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға - 17 787  317 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына - 467 442 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1 918 000 мың теңге;

2 636 032 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
40 082 тысяч тенге - на развитие объектов охраны окружающей среды;
107 602 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
2 491 635 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
354 983 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Южно-Казахстанского областного маслихата N 6/83-IV от 11 апреля 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года); N 7/92-I от 17 июня 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года); N 9/115-IV от 5 сентября 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года); N 11/130-IV от 5 ноября 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года).
6-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год 699 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов (городов областного значения) по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы.
Распределение указанной суммы бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 решением Южно-Казахстанского областного маслихата N 4/53-IV от 29 января 2008 г.(вводится в действие с 1 января 2008 года)
7. Утвердить резерв акимата области на 2008 год в сумме     2 557 348 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Южно-Казахстанского областного маслихата N 4/53-IV от 29 января 2008 г. (вводится в действие с 1 января 2008 года); N 7/92-IV от 17 июня 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года); N 9/115-IV от 5 сентября 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года); N 11/130-IV от 5 ноября 2008 года (вводится в действие с 1 января 2008 года).
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и инвестиционных программ и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.

сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 2 636 032 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамытуға - 40 082 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 107 602 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға - 2 491 635 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 354 983 мың теңге;
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.11.04 N 6/83-IV , 2008.17.06 N 7/92-IV , 2008.05.09 N 9/115-IV , 2008.05.11 N 11/130-IV (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімдерімен.
6-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және сатып алуға нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша кредит беруге 699 000 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген соманы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.29.01  N 4/53-IV  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен.
7. Облыс әкімдігінің 2008 жылға арналған резервi - 2 557 348 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.29.01 N 4/53-IV , 2008.17.06 N 7/92-IV , 2008.05.09 N 9/115-IV , 2008.05.11 N 11/130-IV (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) Шешімдерімен.
8. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттi дамытудың бюджеттік бағдарламаларының тiзбесi бюджеттік инвестициялық жобаларды және инвестициялық бағдарламаларды iске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталатын бюджеттiк бағдарламаларға бөлiне отырып, 2-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2008 год, согласно приложению 3.
10. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 31 декабря 2008 года в размере 736 300 тысяч тенге.
11. Установить на 2008 год повышенные на 25 процентов оклады (тарифные ставки) специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности в организациях финансируемых из областного бюджета, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. 2008 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 3-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
10. 2008 жылғы 31 желтоқсанға облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 736 300 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
11. 2008 жылға облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда ауылды жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға ұлғайтылған айлықтар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету