О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года № 262 "Об утверждении Инструкции по размещению части средств банков во внутренние активы"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июня 2008 года № 91. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2008 года № 5296. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 апреля 2012 года № 172
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 262 "Об утверждении Инструкции по размещению части средств банков во внутренние активы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1189), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 октября 2000 года N 377 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 262 "Об утверждении Инструкции о порядке размещения части средств банков во внутренние активы" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1302), постановлением Правления Агентства от 25 октября 2004 года N 302 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 262 "Об утверждении Инструкции о порядке размещения части средств банков во внутренние активы" зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1189" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3221, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2005 г., N 9-13, ст. 43), постановлением Правления Агентства от 27 декабря 2004 года N 395 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 262 "Об утверждении Инструкции по размещению части средств банков во внутренние активы" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3408), постановлением Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), постановлением Правления Агентства от 25 января 2008 года N 8 "О внесении дополнения и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 262 "Об утверждении Инструкции по размещению части средств банков во внутренние активы" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 5150) следующие дополнения:
в Инструкции по размещению части средств банков во внутренние активы, утвержденной указанным постановлением:
пункт 3 после слов "общей суммы внутренних активов и обязательств банка" дополнить словами "с учетом просроченной задолженности, начисленного вознаграждения, дисконтов, премий, положительных/отрицательных корректировок";

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банктер қаражатының бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 2 маусымдағы N 262 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 30 маусымдағы N 91 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5296 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 172 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банктер қаражатының бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 2 маусымдағы N 262 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1189 тіркелген) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банктер қаражатының бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 2  маусымдағы N 262 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2000 жылғы 9 қазандағы N 377 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1302 тіркелген), Агенттік Басқармасының»"Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1189 тіркелген, "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банктер қаражатының бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 2 маусымдағы N 262 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 25 қазандағы N 302 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3221 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері Бюллетенінде 2005 ж., N 9-13, 43-құжатта жарияланған), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»"Банктер қаражатының бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 2 маусымдағы N 262 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 395 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3408 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының, кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»Банктер қаражатының бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 2 маусымдағы N 262 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 8 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5150 тіркелген) енгізілген өзгерістерімен  және толықтыруларымен бірге мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктер қаражатының бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру жөніндегі нұсқаулықта:
3-тармақ "айлық көлемi" деген сөздерден кейін "мерзімі өткен берешекті, есептелген сыйақыны, дисконттарды, сыйлықақыларды, оң/теріс түзетулерді ескеріп," деген сөздермен толықтырылсын;

после строки, порядковый номер 9, приложения 1 дополнить строками, порядковые номера 10, 11, следующего содержания:
"
10. Начисленное вознаграждение, дисконты, премии,
положительные/отрицательные корректировки справедливой
стоимости по внутренним активам
11. Просроченная задолженность по внутренним активам
";
после строки, порядковый номер 7, приложения 2 дополнить строками, порядковые номера 8, 9, следующего содержания:
"
8. Начисленное вознаграждение, дисконты, премии,
положительные/отрицательные корректировки
справедливой стоимости по внутренним и иным
обязательствам
9. Просроченная задолженность по внутренним и иным
обязательствам
";
после строки, порядковый номер 8814, приложения 3 дополнить строками, порядковые номера 8815, 8816, 8817, 8818, следующего содержания:
"
8815
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии,
положительные/отрицательные корректировки
справедливой стоимости по внутренним активам
8816
Просроченная задолженность по внутренним активам
8817
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии,
положительные/отрицательные корректировки
справедливой стоимости по внутренним и иным
обязательствам
8818
Просроченная задолженность по внутренним и иным
обязательствам
";
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департамент информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 1 июля 2008 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня".
5. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова

1-қосымшадағы реттік нөмірі 9-жолдан кейін мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 10, 11-жолдармен толықтырылсын:
"
10. Ішкі активтер бойынша есептелген сыйақы,
дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң/теріс
түзетулер
11. Ішкі активтер бойынша мерзімі өткен берешек
";
2-қосымшадағы реттік нөмірі 7-жолдан кейін мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 8, 9-жолдармен толықтырылсын:
"
8. Ішкі және өзге міндеттемелер бойынша есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң/теріс түзетулер
9. Ішкі және өзге міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешек
";
3-қосымшадағы реттік нөмірі 8814-жолдан кейін мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 8815, 8816, 8817, 8818-жолдармен толықтырылсын:
"
8815
Ішкі активтер бойынша есептелген сыйақы,
дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң/теріс
түзетулер
8816
Ішкі активтер бойынша мерзімі өткен берешек
8817
Ішкі және өзге міндеттемелер бойынша есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң/теріс түзетулер
8818
Ішкі және өзге міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешек
";
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сарсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А.Түсіпов) 2008 жылғы 1 шілдеге дейінгі мерзімде»Екінші деңгейдегі банктерден есептік-статистикалық ақпаратты жинақтау және өңдеу» автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйені жетілдіруді қамтамасыз етсін.
5. Агенттік Төрайымының Қызметі Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                Е. Бахмутова