О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июня 2002 года N 386 "Об утверждении Инструкции по организации несения службы, обеспечения охраны подозреваемых и обвиняемых, содержащихся в изоляторах временного содержания"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 октября 2008 года N 375. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 ноября 2008 года № 5351. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 марта 2017 года № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 09.03.2017 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Во исполнение поручения Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, в целях приведения правоприменительной практики Республики Казахстан в соответствие с международными стандартами справедливого судопроизводства, для исключения фактов нахождения подсудимых за решеткой при рассмотрении судами уголовных дел, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июня 2002 года № 386 "Об утверждении Инструкции по организации несения службы, обеспечения охраны подозреваемых и обвиняемых, содержащихся в изоляторах временного содержания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1878, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2003 года, № 5-6, ст. 789, c дополнениями, внесенными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 марта 2004 года № 161 "О внесении дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июня 2002 года № 386 "Об утверждении Инструкции по организации несения службы, обеспечению охраны подозреваемых и обвиняемых, содержащихся в изоляторах временного содержания", зарегистрированным за № 2783) следующие изменения:
в Инструкции по организации несения службы, обеспечения охраны подозреваемых и обвиняемых, содержащихся в изоляторах временного содержания, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту слова "Главных управлений внутренних дел городов Астаны, Алматы, Главных управлений внутренних дел - Управлений внутренних дел областей, Управлений внутренних дел на транспорте", "Главные управления внутренних дел городов Астаны, Алматы, Главные управления внутренних дел - Управления внутренних дел областей, Управления внутренних дел на транспорте", "Главных управлениях внутренних дел городов Астаны, Алматы, Главных управлениях внутренних дел - Управлениях внутренних дел областей, Управлениях внутренних дел на транспорте" заменить соответственно словами "департаментов внутренних дел областей, городов Астаны, Алматы и на транспорте", "департаменты внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны и на транспорте", "департаментах внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны и на транспорте";
в абзаце первом пункта 57 слова "металлическим заграждением" заменить словами "сборно-разборной конструкцией";
в приложении 2 слова "Главному управлению" заменить словом "Департаменту".

"Қызмет атқаруды, уақытша ұстау изоляторында ұсталатын сезіктілер мен айыпталушыларды күзету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 1 маусымдағы N 386 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2008 жылғы 09 қазандағы N 375 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 3 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5351 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 9 наурыздағы № 166 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 09.03.2017 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмасын орындау үшін, соттардың қылмыстық істерді қарау кезінде сотталушылардың тордың арғы жағында болу фактілерін болдырмау үшін Қазақстан Республикасының құқық қолдану практикасын әділ сот жүргізудің халықаралық стандарттарына сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қызмет атқаруды, уақытша ұстау изоляторларында ұсталатын сезіктілер мен айыпталушыларды күзету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 1 маусымдағы N 386 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1878 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл N 5-6, 789-құжат, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2783 болып тіркелген "Қызмет атқаруды, уақытша ұстау изоляторларында ұсталатын сезіктілер мен айыпталушыларды күзету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 1 маусымдағы N 386 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 4 наурыздағы N 161 бұйрығымен енгізілген толықтыруларымен) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уақытша ұстау изоляторларында қызмет атқаруды және сезіктілер мен айыпталушыларды күзетуді қамтамасыз етуді, ұстау тәртібі және ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта:
бүкіл мәтін бойынша "Астана, Алматы қалаларының Ішкі істер бас басқармалары, облыстардағы Ішкі істер бас басқармалары - Ішкі істер басқармаларының, Көліктегі Ішкі істер бас басқармасының", "Астана, Алматы қалаларының Ішкі істер бас басқармасы, облыстардың Ішкі істер бас басқармасы – Ішкі істер басқармасы, көліктегі Ішкі істер басқармасы", "Астана, Алматы қалаларының Ішкі істер бас басқармаларында, облыстардағы Ішкі істер бас басқармаларында – Ішкі істер басқармаларында, Көліктегі Ішкі істер бас басқармаларында" деген сөздер тиісінше "Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінің", "Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттері", "Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
57-тармақтың бірінші абзацында "(металл кедергі)" деген сөздер "(құрастырмалы-жиналмалы конструкциялармен)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-қосымшадағы "бас басқармасы" деген сөздер "департаменті" деген сөзбен ауыстырылсын.

2. Комитету административной полиции (Оразалиев М.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Оразалиев М.М.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Б. Мухамеджанов
"Согласовано"
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
_________ Р. Тусупбеков
13 октября 2008 г.
"Согласовано"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
___________ А. Дерновой
10 октября 2008 г.

2. Әкімшілік полиция комитеті (М.М. Оразалиев) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өтуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (М.М. Оразалиев) жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Мұхаметжанов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
___________Р. Түсіпбеков
2008 жылғы 13 қазан
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
______________А. Дерновой
2008 жылғы 10 қазан