Об утверждении формы и Правил представления Расчета по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 603. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2008 года № 5428. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 21
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13.01.2012 № 21 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии со статьей 63 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» и статьей 18 Закона Республики Казахстан «Об обязательном социальном страховании» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые форму и Правила представления Расчета по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений (форма 201.00).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 января 2006 года № 25 «Об утверждении формы и правил представления Расчета по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4086, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 31 марта 2006 года № 56-57 (1036-1037));
2) приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 21 декабря 2006 года № 649 «О внесении изменений в приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 января 2006 года № 25 «Об утверждении формы и правил представления Расчета по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4526, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 6 марта 2007 года № 34 (1237)).
3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.

Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (қоса есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша есепті тапсыру нысаны мен Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 603 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5428 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 21 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.01.13 № 21 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 63-бабына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 1-тармағына және "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (қоса есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша есепті тапсыру нысаны мен Ережелері (201.00-нысан) бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша есепті тапсыру нысаны мен ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 23 қаңтардағы N 25 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4086 болып тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2006 жылы 31 наурызда  N 56-57 (1036-1037) жарияланған);
2) "Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша есепті тапсыру нысанымен ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 23 қаңтардағы N 25 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Салық комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 желтоқсандағы N 649 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4526 тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2007 жылы 6 наурызда N 34 (1237) жарияланған).
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті (Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2009 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Жамишев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Сапарбаев Б.М.
26 декабря 2008 года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 декабря 2008 года № 603
Правила
представления Расчета
по исчисленным, удержанным (начисленным) и
перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов;
начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений
(Форма 201.00)
1. Наименование раздела 1 исключено приказом Министра финансов РК от 31.12.2009 № 589 (порядок введения в действие см. п. 3).
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (далее – Налоговый кодекс) и Законами Республики Казахстан «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее – Закон о пенсионном обеспечении), «Об обязательном социальном страховании» (далее – Закон об обязательном социальном страховании).
Правила предусматривают порядок представления Расчета по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений согласно приложению к настоящим Правилам (далее – Расчет), предназначенного для исчисления, удержания (начисления) и перечисления в свою пользу сумм обязательных пенсионных взносов в накопительный пенсионный фонд (далее – обязательные пенсионные взносы), начисления и перечисления сумм социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования (далее – социальные отчисления) индивидуальными предпринимателями (за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских или фермерских хозяйств, на основе упрощенной декларации и патента), частными нотариусами, частными судебными исполнителями, адвокатами, а также индивидуальными предпринимателями и физическими лицами, применяющими специальный налоговый режим на основе разового талона в размерах, установленных Законом о пенсионном обеспечении, Законом об обязательном социальном страховании.
Расчет составляется в соответствии со статьей 24 Закона о пенсионном обеспечении и статьей 18 Закона об обязательном социальном страховании.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 06.09.2010 № 442 (вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 02.04.2010).
2. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.

4. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі                                  Б. Жәмішев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Б.М. Сапарбаев
2008 жылы 26 желтоқсанда
Қазақстан Республикасы
Қаржы министріні ң
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 603 бұйрығымен
бекітілген
Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған
(қоса есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік
аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша
Есепті тапсыру Ережелері
(201.00-нысан)
Ескерту. Бөлімнің атауы алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2009.12.31 № 589 бұйрығымен.
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі - Салық кодексі) және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" (бұдан әрі - Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заң), "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" (бұдан әрі – Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заң) Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді.
Ережелер Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңда, Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңда белгіленген мөлшерлерде жеке кәсіпкерлердің (оңайлатылған декларация және патент негізінде шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимдерiн қолданатындарды қоспағанда), жеке нотариустардың, жеке сот орындаушыларының, адвокаттардың, сондай-ақ біржолғы талон негізіндегі салық режимін қолданатын жеке кәсіпкерлер мен жеке тұлғалардың өз пайдасына жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын (бұдан әрі – міндетті зейнетақы жарналары) есептеуіне, ұсталған (қоса есептеуіне) және аударуына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдардың (бұдан әрі - әлеуметтік аударымдар) сомаларын есептеуіне және аударуына арналған осы Ережеге қосымшаға сәйкес Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (қоса есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша есепті (бұдан әрі - Есеп) тапсыру тәртібін көздейді.
Есеп Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 24-бабына және Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңның 18-бабына сәйкес жасалады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.06 N 442 Бұйрығымен.
2. Есепті толтыру кезінде түзетулерге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.

3. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Расчета не заполняются.
4. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе – заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе – заполняется в соответствии со статьей 68 Налогового кодекса .
5. Расчет подписывается вкладчиком (плательщиком) либо его представителем и заверяется печатью вкладчика (плательщика) либо его представителя, имеющего в установленных законодательством Республики Казахстан случаях печать со своим наименованием, в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Налогового кодекса .
6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе – составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается вкладчику (плательщику) с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением на бумажном носителе – вкладчик (плательщик) получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде - налогоплательщик получает уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности системой приема налоговой отчетности органов налоговой службы.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 31.12.2009 № 589 (порядок введения в действие см. п. 3).
7. При заполнении соответствующих строк Расчета индивидуальными предпринимателями, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан «О частном предпринимательстве» в виде совместного предпринимательства, указывается общая по всем участникам совместного предпринимательства сумма заявляемого дохода для исчисления обязательных пенсионных взносов, сумма дохода, для исчисления социальных отчислений, а также сумма обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, подлежащих перечислению.
2. Наименование раздела 2 исключено приказом Министра финансов РК от 31.12.2009 № 589 (порядок введения в действие см. п. 3).
8. В разделе «Общая информация о вкладчике (плательщике)» вкладчик (плательщик) указывает следующие данные:
1) РНН - регистрационный номер налогоплательщика. При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается регистрационный номер налогоплательщика - доверительного управляющего.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Расчета до 1 января 2012 года;
2) ИИН - индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика. При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика - доверительного управляющего.

3. Көрсеткіштер жоқ болған кезде Есептің тиісті торкөздері толтырылмайды.
4. Есепті жасаған кезде:
1) қағаз тасығышта – шарикті немесе қаламұшты қаламмен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әріптерімен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электрондық тасығышта – Салық кодексінің 68-бабына сәйкес толтырылады.
5. Есепке салымшы (төлеуші) немесе оның өкілі қол қояды және салымшының (төлеушінің) не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда Салық кодексінің 61-бабы 3-тармағына сәйкес өз атауы бар мөрі бар оның өкілінің мөрімен ку ә ландырылады .
6. Есепті тапсырған кезде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта - екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салымшыға (төлеушіге) қайтарылады;
2) хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы қағаз тасығышта - салымшы (төлеуші) хабарламаны пошта немесе өзге байланыс ұйымы арқылы алады;
3) салық төлеуші - салық қызметі органдарының салық есептілігін қабылдау жүйесімен салық есептілігінің қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы хабарламаны электронды түрде алады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.12.31 № 589 бұйрығымен.
7. Қызметiн "Жеке кәсiпкерлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде жүзеге асыратын жеке кәсiпкерлер Есептiң тиiстi жолдарын толтырған кезде бiрлескен кәсiпкерлiкке барлық қатысушылар бойынша мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеу үшін мәлімделген кіріс сомасы, әлеуметтiк аударымдарды есептеу үшiн мәлiмделетін кіріс сомасы, сондай-ақ аударуға жататын мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдардың сомасы көрсетіледi.
Ескерту. Бөлімнің атауы алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2009.12.31 № 589 бұйрығымен.
8. "Салымшы (төлеуші) туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салымшы (төлеуші) мынадай деректерді көрсетеді:
1) СТН - салық төлеушінің тіркеу нөмірі. Сенімді басқарушымен салық міндеттілігінің орындалуы кезіндегі жолда сенімді басқарушының - салық төлеушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарына дейін Есепті табыс ету кезінде міндетті толтырылуы тиіс;
2) ЖСН - салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі. Сенімді басқарушымен салық міндеттілігінің орындалуы кезіндегі жолда сенімді басқарушының - салық төлеушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.

В соответствии с Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Расчета с 1 января 2012 года;
3) налоговый период – отчетный квартал, за который представляется Расчет (указывается арабскими цифрами);
4) Ф.И.О. вкладчика (плательщика).
Указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
5) вид Расчета.
Соответствующие ячейки отмечаются с учетом отнесения Расчета к видам налоговой отчетности, указанным в статье 63 Налогового кодекса ;
6) номер и дата уведомления.
Строки заполняются в случае представления вида Расчета, предусмотренного подпунктом 4) пункта 3 статьи 63 Налогового кодекса ;
7) категория вкладчика (плательщика):
Ячейки отмечаются, в случае если вкладчик (плательщик) относится к одной из категорий, указанной в строках А, В, С, D, E, F, G, H.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 31.12.2009 № 589 (порядок введения в действие см. п. 3); от 06.09.2010 № 442 (вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 02.04.2010).
9. В разделе «Исчисление обязательных пенсионных взносов»:
1) строки 201.00.001 I, 201.00.001 II, 201.00.001 III предназначены для отражения суммы заявляемого дохода за каждый месяц налогового периода.
Заявляемым доходом является доход, определяемый самостоятельно индивидуальным предпринимателем, адвокатом, частным судебным исполнителем и частным нотариусом, для исчисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды в свою пользу.
Строка 201.00.001 IV предназначена для отражения итоговой суммы заявляемого дохода за налоговый период, определяемой как сумма строк 201.00.001 I, 201.00.001 II, 201.00.001 III.
Строка 201.00.001 V предназначена для отражения итоговой суммы заявляемого дохода с начала года, определяемой как сумма строк 201.00.001 IV налогового периода и 201.00.001 V за предыдущий налоговый период текущего года;
2) строки 201.00.002 I, 201.00.002 II, 201.00.002 III предназначены для отражения суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащих перечислению в накопительный пенсионный фонд за каждый месяц налогового периода.
Строка 201.00.002 IV предназначена для отражения итоговой суммы обязательных пенсионных взносов за налоговый период, определяемой как сумма строк 201.00.002 I, 201.00.002 II, 201.00.002 III.
Строка 201.00.002 V предназначена для отражения итоговой суммы обязательных пенсионных взносов с начала года, определяемой как сумма строк 201.00.002 IV налогового периода и 201.00.002 V за предыдущий налоговый период текущего года.

«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Есепті табыс ету кезінде міндетті толтырылуы тиіс;
3) салық кезеңі – Есеп тапсырылатын есепті тоқсан (араб цифрларымен көрсетіледі);
4) салымшының (төлеушінің) аты-жөні.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
5) Есептің түрі.
Тиісті торкөздер Есепті Салық кодексінің 63-бабында көсетілген салық есептілігі түріне жатқызу ескеріле отырып, белгіленеді;
6) хабарламаның нөмірі мен күні.
Торкөздер Салық кодексінің 63-бабы 3-тармағының 4) тармақшасында көзделген Есеп түрін табыс еткен жағдайда толтырылады;
7) салымшының (төлеушінің) санаты.
Торкөздер егер салымшы (төлеуші) A, В, C, D, E, F, G, H жолдарында көрсетілген санаттардың біріне жататын жағдайда белгіленеді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.12.31 № 589; 2010.09.06 N 442 Бұйрықтарымен.
9. "Міндетті зейнетақы жарналарын есептеу" бөлімінде:
1) 201.00.001 I, 201.00.001 II, 201.00.001 III жолдары салық кезеңінің әрбір айы үшін мәлімделетін кіріс сомаларын көрсетуге арналған.
Мәлiмделетін табыс жинақтаушы зейнетақы қорларына өз пайдасына міндетті зейнетақы жарналарын есептеу үшін жеке кәсiпкер, адвокат, жеке сот орындаушылары және жеке нотариус дербес белгiлейтiн табыс болып табылады.
201.00.001 IV жолы 201.00.001 I, 201.00.001 II, 201.00.001 III жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезеңі үшін мәлiмделетін кірістің қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
201.00.001 V жолы салық кезеңінің 201.00.001 IV жолының және ағымдағы жылдың алдыңғы салық кезеңі үшін 201.00.001 V жолының сомасы ретiнде анықталатын жылдың басынан бастап мәлiмделетін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.06 N 442 Бұйрығымен.
2) 201.00.002 I, 201.00.002 II, 201.00.002 III жолдары салық кезеңінің әрбір айы үшін жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын көрсетуге арналған.
201.00.002 IV жолы 201.00.002 I, 201.00.002 II, 201.00.002 III жолдарының сомасы ретінде анықталатын салық кезеңі үшін міндетті зейнетақы жарналарының сомасын көрсетуге арналған.
201.00.002 V жолы салық кезеңінің 201.00.002 IV жолының және ағымдағы жылдың алдыңғы салық кезеңі үшін 201.00.002 V жолының сомасы ретінде айқындалатын жылдың басынан бастап міндетті зейнетақы жарналарының сомасын көрсетуге арналған.

Строки 201.00.002 VI, 201.00.002 VII, 201.00.002 VIII заполняются лицами, отметившими ячейку 7Е.
Строки 201.00.002 VI, 201.00.002 VII, 201.00.002 VIII предназначены для отражения даты истечения тридцати дней, на которые приобретались разовые талоны.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 06.09.2010 № 442 (вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 02.04.2010).
10. В разделе «Социальные отчисления»:
1) строки 201.00.003 I, 201.00.003 II, 201.00.003 III предназначены для отражения суммы дохода, применяемого для исчисления социальных отчислений в каждом месяце налогового периода.
Строка 201.00.003 IV предназначена для отражения итоговой суммы дохода за налоговый период, определяемой как сумма строк 201.00.003 I, 201.00.003 II, 201.00.003 III.
Строка 201.00.003 V предназначена для отражения итоговой суммы дохода с начала года, определяемой как сумма строк 201.00.003 IV налогового периода и 201.00.003 V за предыдущий налоговый период текущего года;
2) строки 201.00.004 I, 201.00.004 II, 201.00.004 III предназначены для отражения суммы социальных отчислений за каждый месяц налогового периода.
Строка 201.00.004 IV предназначена для отражения итоговой суммы социальных отчислений за налоговый период, определяемой как сумма строк 201.00.004 I, 201.00.004 II, 201.00.004 III.
Строка 201.00.004 V предназначена для отражения итоговой суммы социальных отчислений с начала года, определяемой как сумма строк 201.00.004 IV налогового периода и 201.00.004 V за предыдущий налоговый период текущего года.
11. В разделе «Ответственность вкладчика (плательщика)»:
1) в поле «Ф.И.О. вкладчика (плательщика)» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) вкладчика (плательщика), в соответствии с документами, удостоверяющими личность;
2) дата подачи Расчета.
Указывается дата представления Расчета в налоговый орган;
3) код налогового органа.
Указывается код налогового органа – бенефициара по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по месту нахождения (жительства) вкладчика (плательщика), утвержденный уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет;
4) в поле «Ф.И.О. должностного лица, принявшего Расчет» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника налогового органа, принявшего Расчет;
5) дата приема Расчета.
Указывается дата представления Расчета в соответствии с пунктом 2 статьи 584 Налогового кодекса и статьей 3 Закона о введении;

201.00.002 VI, 201.00.002 VII, 201.00.002 VIII жолдарын 7Е ұяшығын белгілеген тұлғалар толтырады.
201.00.002 VI, 201.00.002 VII, 201.00.002 VIII жолдары бір жолғы талондар сатып алынған отыз күннің бітетін күнді көрсетуге арналған.
10. "Әлеуметтік аударымдар" бөлімінде:
1) 201.00.003 I, 201.00.003 II, 201.00.003 III жолы салық кезеңінің әр айында әлеуметтік аударымдарды есептеу үшін қолданылатын табыс сомасын көрсетуге арналған.
201.00.003 IV жолы 201.00.003 I, 201.00.003 II, 201.00.003 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын салық кезеңі үшін табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
201.00.003 V жолы ағымдағы жылдың салық кезеңінің 201.00.003 IV және алдыңғы салық кезеңінің 201.00.003 V жолдарының сомасы ретінде айқындалатын жылдың басынан бастап табыстың қорытынды сомасын көрсетуге арналған;
2) 201.00.004 I, 201.00.004 II, 201.00.004 III жолдары салық кезеңінің әр айы үшін әлеуметтік аударымдар сомасын көрсетуге арналған.
201.00.004 IV жолы 201.00.004 I, 201.00.004 II, 201.00.004 III жолдарының сомасы ретінде айқындалатын салық кезеңі үшін әлеуметтік аударымдардың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
201.00.004 V жолы ағымдағы жылдың салық кезеңінің 201.00.004 IV және алдыңғы салық кезеңінің 201.00.004 V жолдарының сомасы ретінде айқындалатын жылдың басынан бастап әлеуметтік аударымдардың қорытынды сомасын көрсетуге арналған.
11. "Салымшының (төлеушінің) жауапкершiлiгi" бөлімінде:
1) "Салымшының (төлеушінің) аты-жөні" жолында жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес салымшының (төлеушінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
2) Есепті беру күні.
Есепті салық органына берудің күні көрсетіледі;
3) салық органының коды.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен салымшының (төлеушінің) орналасқан (тұрғылықты) орны бойынша салық органының – міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша бенефициарының коды көрсетіледі.
4) "Есепті қабылдаған лауазымды тұлғаның аты-жөні" жолында Есепті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі.
5) Есепті қабылдау күні.
Салық кодексінің 584-бабы 2-тармағына және Енгізу туралы заңның 3-бабына сәйкес Есепті тапсыру күні көрсетіледі.