О минимальном размере уставного капитала заявителя на получение лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг и юридического лица, осуществляющего деятельность на рынке ценных бумаг на основании лицензии
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года № 197. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2008 года № 5461. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 168
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить минимальный размер уставного капитала для:
1) заявителя на получение лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами и для организации, осуществляющей на основании соответствующей лицензии инвестиционное управление пенсионными активами, в размере:
200 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 апреля 2009 года;
300 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2010 года;
2) заявителя на получение лицензии на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя и организаций, осуществляющих на основании соответствующей лицензии брокерскую и (или) дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя в размере:
70 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2009 года;
140 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2010 года;
3) заявителя на получение лицензии на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности без права ведения счетов клиентов и организаций, осуществляющих на основании соответствующей лицензии брокерскую и (или) дилерскую деятельность без права ведения счетов клиентов в размере:

Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға өтініш берушінің және лицензия негізінде бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның жарғылық капиталының барынша төмен мөлшері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 197 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5461 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 168 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 02 шілдедегі Заңының 46-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар үшін жарғылық капиталының барынша төмен мөлшері белгіленсін:
1) зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші үшін және тиісті лицензия негізінде зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшін мынадай мөлшерде:
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 200 000 еселік мөлшерінде – 2009 жылғы 1 сәуірден бастап;
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 300 000 еселік мөлшерінде – 2010 жылғы 1 шілдеден бастап;
2) номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші және тиісті лицензия негізінде номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін мынадай мөлшерде:
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 70 000 еселік мөлшерінде – 2009 жылғы 1 шілдеден бастап;
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 140 000 еселік мөлшерінде – 2010 жылғы 1 шілдеден бастап;
3) клиенттердің шоттарын жүргізу құқығынсыз брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші және тиісті лицензия негізінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін мынадай мөлшерде:

60 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2009 года;
100 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2010 года;
4) заявителя на получение лицензии на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем и организаций, осуществляющих на основании соответствующей лицензии деятельность по управлению инвестиционным портфелем в размере:
70 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2009 года;
140 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2010 года;
5) организации, совмещающей осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя с деятельностью по управлению инвестиционным портфелем, в размере:
100 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2009 года;
200 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 июля 2010 года;
6) заявителя на получение лицензии на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, и организаций, осуществляющих на основании соответствующей лицензии деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, в размере:
60 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 апреля 2009 года;
70 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 января 2010 года;
7) заявителя на получение лицензии на осуществление деятельности по организации торговли ценными бумагами и иными финансовыми инструментами, и организаций, осуществляющих на основании соответствующей лицензии деятельность по организации торговли ценными бумагами и иными финансовыми инструментами, в размере 140 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, - с 1 декабря 2009 года;

Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 60 000 еселік мөлшерінде – 2009 жылғы 1 шілдеден бастап;
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 100 000 еселік мөлшерінде – 2010 жылғы 1 шілдеден бастап;
4) инвестициялық портфельді басқару жөнінде қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші және инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті тиісті лицензия негізінде жүзеге асыратын ұйымдар үшін мынадай мөлшерде:
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 70 000 еселік мөлшерінде – 2009 жылғы 1 шілдеден бастап;
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 140 000 еселік мөлшерінде – 2010 жылғы 1 шілдеден бастап;
5) номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметпен қоса атқаратын ұйымдар үшін мынадай мөлшерде:
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 100 000 еселік мөлшерінде – 2009 жылғы 1 шілдеден бастап;
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 200 000 еселік мөлшерінде – 2010 жылғы 1 шілдеден бастап;
6) бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші және тиісті лицензия негізінде бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін мынадай мөлшерде:
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 60 000 еселік мөлшерінде – 2009 жылғы 1 сәуірден бастап;
Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 70 000 еселік мөлшерінде – 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап;
7) бағалы қағаздармен және өзге де қаржы құралдарымен сауданы ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші және тиісті лицензия негізінде бағалы қағаздармен және өзге де қаржы құралдарымен сауданы ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 140 000 еселік мөлшерінде – 2009 жылғы 1 желтоқсаннан бастап;

8) заявителя на получение лицензии на осуществление трансфер-агентской деятельности в размере 100 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года № 152 "О минимальном размере уставного капитала для заявителя на получение лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами и для организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4769).
4. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, организатора торгов, организаций, осуществляющих профессиональную деятельность на рынке ценных бумаг, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                                 Е. Бахмутова

8) трансфер-агент қызметін жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші үшін Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 100 еселік мөлшерінде.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күндік мерзімде қолданысқа енгізіледі.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші үшін және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшін жарғылық капиталдың барынша төмен мөлшері туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы № 152 ( Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4769 тіркелген ) қаулысының күші жойылсын.
4. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сауда-саттықты ұйымдастырушыларға, бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
5. Агенттіктің Төрайым қызметі (А. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                       Е. Бахмутова