Об утверждении формы акта ввода системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года N 184. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2009 года N 5472. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 142
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 8-1 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан» Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый акт ввода системы управления базы данных кредитных историй в соответствии с приложением к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каракулова Д.Ш.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения кредитных бюро, Объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана».
4. Службе Председателя Агентства (А. Кенже) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова
«Согласовано»
Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Председатель Есекеев К.Б.
___________________________
(подпись, дата, гербовая печать)
Утвержден
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 28 ноября 2008 года № 184
Акт
ввода системы управления базы данных кредитных историй
в эксплуатацию кредитного бюро _______________________________
(наименование кредитного бюро)
________________________                         ____________________
место составления                              дата составления

Кредиттік тарихтың деректер базасын басқару жүйесін пайдалануға беру актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 184 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 5 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5472 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 142 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңының 8-1-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес қоса берілген кредиттік тарихтың деректер базасын басқару жүйесін пайдалануға беру актісі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржы ұйымдарын қадағалау департаменті (Д.Ш. Қарақұлова):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны кредиттік бюроларға, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне жіберсін.
4. Агенттік Төрайымының қызметі (А. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                        Е. Бахмутова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және байланыс агенттігі
Төраға Қ.Б. Есекеев
___________________________
(қолы, күні, елтаңбалық мөр )
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2008 жылғы
28 қарашадағы N 184 қаулысымен
бекітілді
_______________________________________
(кредиттік бюроның атауы)
кредиттік бюросының кредиттік тарихтардың деректер
базасын басқару жүйесін пайдалануға беру актісі
_______________________                      ____________________
жасалған орны                                жасалған күні

В соответствии с пунктом 4 статьи 8-1 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (далее - Закон) создана комиссия в следующем составе:
представители государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (указать должность, фамилию, имя, при наличии - отчество):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
представители государственного уполномоченного органа, осуществляющего реализацию государственной политики и государственное регулирование в сфере информатизации (указать должность, фамилию, имя, при наличии - отчество):
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
______________________________________________________________________,
которая составила настоящий акт ввода системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию кредитного бюро ___________________.
(наименование)
В работе комиссии участвуют представители кредитного бюро
(указать должность, фамилию, имя, при наличии - отчество):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Информация относительно заключенных договорах о предоставлении
информации с поставщиками информации, указанными в подпунктах 1) и 2)
пункта 1 статьи 18 Закона :
Наименование
поставщика
информации
Номер
договора
и дата
заключения
Результат
тестирования
Пояснения к
результату
тестирования
1
Банки
1.1
2
Организации,
осуществляющие
отдельные виды
банковских операций
2.1
3
Индивидуальный
предприниматель или
юридическое лицо,
реализующие товары и
услуги в кредит либо
предоставляющие
отсрочки платежей,
систематизированные
признаки которых
определяются
Правительством
Республики Казахстан
3.1
4
Всего (количество)
Организация информационного процесса по формированию кредитных
историй:
Описание системы управления базы данных кредитных историй:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Результаты тестирования информационного процесса с поставщиками
информации, заключившими договор о представлении информации:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Краткое содержание пояснений представителей кредитного бюро:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Комиссия проверила технические и иные документы, договоры о
предоставлении информации с поставщиками информации, указанными в
подпунктах 1) и 2) пункта 1 статьи 18 Закона , кредитного бюро
________________________, обследовала его системы управления базы данных
(наименование)
кредитных историй и иных объектов, предназначенных для организации
информационного процесса по формированию кредитных историй и установила,
что данное кредитное бюро ____________________ к вводу системы управления
готово/неготово
базы данных кредитных историй в эксплуатацию.
Кредитным бюро предъявлены следующие документы, касающиеся организации информационного процесса по формированию кредитных историй, системы управления базы данных кредитных историй и тестирования информационного процесса, которые приложены к акту комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт составлен в трех экземплярах и по одному экземпляру передан:
государственному органу по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций;
государственному уполномоченному органу, осуществляющему реализацию
государственной политики и государственное регулирование в сфере
информатизации;
кредитному бюро.
Члены комиссии (фамилия, имя, при наличии - отчество, подпись и
дата подписания):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Представители кредитного бюро (фамилия, имя, при наличии -
отчество, подпись и дата подписания):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Руководитель кредитного бюро (фамилия, имя, при наличии - отчество,
подпись и дата подписания):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________

"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-Заң) 8-1-бабының 4-тармағына сәйкес комиссия мынадай құрамда құрылды:
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі мемлекеттік органның өкілдері (лауазымы, фамилиясы, аты, бар болса әкесінің аты көрсетілсін):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
ақпараттандыру саласында мемлекеттiк саясатты iске асыруды және мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын уәкілеттi мемлекеттiк орган өкілдері (лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты көрсетілсін) :
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
және ол ____________________________кредиттік бюросының кредиттік
(атауы)
тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін пайдалануға беру актісін жасады.
Комиссия жұмысында кредиттік бюроның өкілдері қатысады (лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты көрсетілсін):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Заңның 18-бабының 1-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген ақпаратты жеткізушілермен ақпаратты беру туралы жасалған шарттарға қатысты ақпарат:
N
Ақпаратты берушілердің атауы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Тестілеу нәтижелері
Тестілеу нәтижесіне түсініктеме
1
Банктер
1.1
2
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
2.1
3
Жүйелендiрiлген белгiлерiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын, тауарларды және көрсетілетiн қызметтердi кредитке өткiзетiн не төлемдердiң мерзiмiн ұзартатын жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға
3.1
4
Барлығы (саны)
Кредиттік тарихтарды қалыптастыру бойынша ақпараттық процесті ұйымдастыру:
Кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін сипаттау:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ақпаратты беру туралы шарт жасаған ақпаратты жеткізушілермен ақпараттық процесті тестілеу нәтижелері:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Кредиттік бюро өкілдері түсіндірмелерінің қысқаша мазмұны:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Комиссия ________________________ кредиттік бюросының
(атауы)
техникалық және өзге құжаттарын, Заңның 18-бабының 1-тармағының 1) және 2) тармақшасында көрсетілген ақпаратты берушілермен ақпаратты беру туралы шарттарды тексерді, кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін және кредиттік тарихтарды қалыптастыру бойынша ақпараттық процесті ұйымдастыруға арналған өзге объектілерді зерттеді және осы кредиттік бюро к редиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін пайдалануға беруге ________________ екендігін белгіледі.                                 дайын /дайын емес
Кредиттік бюро мынадай кредиттік тарихтарды қалыптастыру бойынша ақпараттық процесті ұйымдастыруға, кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесіне және ақпараттық процесті тестілеуге қатысты комиссия актісіне қоса берілген құжаттарды ұсынды:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Акт үш данада жасалған және бір данадан берілді:
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі мемлекеттік органға;
ақпарат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік уәкілетті органға ;
кредиттік бюроға.
Комиссия мүшелері (тегі, аты, бар болса – әкесінің аты, қолы және қол қойған күні):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Кредиттік бюроның өкілдері (тегі, аты, бар болса – әкесінің аты, қолы және қол қойған күні):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Кредиттік бюро басшысы (тегі, аты, бар болса – әкесінің аты, қолы және қол қойылған күні):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________