Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Постановление Акимата города Астаны от 18 февраля 2008 года N 22-219п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 13 марта 2008 года N 501. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26 марта 2009 года N 06-285п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26.03.2009 N 06-285п
В соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - государственная услуга), предоставляемой Государственным учреждением "Департамент образования города Астаны" (далее - Департамент).
2. Департаменту обеспечить опубликование утвержденного стандарта государственной услуги в средствах массовой информации городского значения, в том числе ежегодно утверждаемых значений показателей качества и доступности;
в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и до 15 декабря каждого отчетного года обеспечить предоставление ежеквартальной и годовой отчетности по достижению целевых значений показателей качества и доступности в отдел мониторинга государственных услуг аппарата Акима города Астаны.
3. Департаменту обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима города Астаны Султанова Е.Х.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким               А. Мамин
Утвержден
постановлением
акимата города Астаны
от 18 февраля 2008 года
N 22-219п
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок оформления документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, через определение их под опеку (попечительство) или патронат.

"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 18 ақпандағы N 22-219қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 13 наурызда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 501 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 26 наурыздағы N 06-285қ қаулысымен
Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.03.26 N 06-285қ қаулысымен
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің»"Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын көтеру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Астана қаласының Білім департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) көрсететін "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) ұсынылған стандарты бекітілсін.
2. Департамент мемлекеттік қызмет көрсетудің бекітілген стандартын, оның ішінде жыл сайын бекітілетін көрсеткіштердің сапасы мен қол жетімділігін, қалалық маңызы бар бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды;
есептік тоқсаннан кейінгі айдың 10 жұлдызына және әрбір есеп беру жылының 15 желтоқсанына дейін Астана қаласы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметтер мониторингі бөліміне сапа көрсеткіштері мен қол жетімділігінің мақсатты мәндеріне қол жеткізу жөнінде тоқсан сайынғы және жылдық есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Департамент осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары Е.Х. Сұлтановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                          А. Мамин
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 18 ақпандағы
N 22-219қ қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Жетімдерді, ата-ана қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу"
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызмет жетім балаларды, ата-ана қамқорлығынсыз қалған балаларды оларды қорғаншылыққа, қамқоршылыққа немесе патронатқа белгілеу арқылы әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу тәртібін анықтайды.

2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 100 Закона Республики Казахстан "О браке и семье", статей 13 - 16 Закона Республики Казахстан "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей", подпункта 3 пункта 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 819 "Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года N 842 "Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат".
4. Государственную услугу оказывает отдел специального дополнительного образования и воспитательной работы Департамента.
Место оказания услуги: город Астана, улица Бейбитшилик 11, кабинет 723, телефон: 75-25-12.
Официальный сайт: www.astana.kz.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки-подтверждения о принятии решения о назначении либо об отказе в назначении пенсии или пособия уполномоченным государственным органом по назначению пенсий и пособий.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Рассмотрение документов в течение пятнадцати рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение десяти рабочих дней, справка-подтверждение оформляется в течение пяти рабочих дней, после чего выдается заявителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги не более 40 минут.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Полная информация о порядке государственной услуги располагается в официальных источниках информации, на стендах, расположенных в фойе Департамента, а также веб-сайте: www.astana.kz.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" Заңының 100-бабына , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Заңының 13 - 16-баптарына , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мүгедектігі бойынша асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және төлеуде жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 тамыздағы N 819 қаулысының 7 тармағының 3 тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы N 842 "Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы" қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті Департаменттің арнайы қосымша білім беру және тәрбие жұмыстары бөлімі көрсетеді.
Қызмет көрсету орны: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 723 кабинет, телефон 75-25-12.
Ресми сайт: www. astana.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып зейнетақы мен жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның зейнетақы мен жәрдемақы тағайындау не тағайындаудан бас тарту бойынша шешімі туралы растау анықтамасын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Құжаттарды қарастыру мерзімі он бес жұмыс күні ішінде:
1) ұсынылған құжаттарға сараптама өтініш тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүргізіледі, рұқсат беру анықтамасын рәсімдеу бес жұмыс күні ішінде рәсімделіп, одан кейін өтініш берушіге беріледі.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу, талон алу кезінде) кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 40 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 40 минуттан көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы ақпарат ресми ақпараттық көздерінде, Департамент фойесіндегі қабырғаларда, сондай-ақ www.astana.kz. веб-сайтында орналасқан.

10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 09.00 часов до 19.00 часов.
Прием документов осуществляется с 09.00 часов до 13.00 часов.
Для получения государственной услуги предварительная запись и ускорение обслуживания не осуществляется.
11. Государственная услуга оказывается в кабинете отдела специального дополнительного образования и воспитательной работы Департамента, город Астана, улица Бейбитшилик 11, кабинет 723.
При входе в здание Департамента образования установлен пропускной пункт по документу, удостоверяющему личность.
В фойе и кабинете имеется информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения документа подтверждающего опекунство (попечительство) представляются:
заявление физического лица на имя директора Департамента о своем желании быть опекуном (попечителем), или патронатным воспитателем, оформляется в произвольной форме;
согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), патронатным воспитателем, состоит в браке;
оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), патронатным воспитателем, состоит в браке;
медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем), патронатным воспитателем согласно приложению N 4 к настоящему стандарту;
медицинское заключение о состоянии здоровья супруга, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), патронатным воспитателем, состоит в браке согласно приложению N 4 к настоящему стандарту;
нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
характеристика заявителя, выданная с места работы;
справка с места работы;
справка о заработной плате;
справка с места жительства (информационная справка Департамента жилья);
копия домовой книги;
свидетельство о заключении брака (копия);
справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).
А также, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство), патронатным воспитателям, администрация детского учреждения или Департамент образования представляют следующие документы:
акт обследования условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка над которым устанавливается опека (попечительство), патронат;
согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
свидетельство о рождении ребенка, выдаваемое детским учреждением;
медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка, выдаваемая детским учреждением;
документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
документ об образовании ребенка;
пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
сведения о братьях и сестрах и их местонахождении.

10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу және қызмет көрсетуді жеделдету жүзеге асырылмайды.
11. Мемлекеттік қызмет Департаменттің арнайы қосымша білім беру және тәрбие жұмыстары бөлімінде көрсетіледі, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 723 кабинет.
Департамент ғимаратына кіре берісте жеке басын куәландыратын құжат бойынша өткізу пункті орналасқан.
Фойеде және кабинетте толтырылған бланк үлгілері қойылған ақпараттық қабырға бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Қорғаншылықты (қамқоршылықты) растайтын құжатты алу үшін ұсынылады:
департамент директорына атына қорғаншылықты (қамқоршылықты) немесе патронаттық тәрбиеші болуға өзінің ниеті туралы жеке тұлғаның өтініші еркін түрде жазылады;
қорғаншылықты (қамқоршылықты) патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдірген тұлға некеде болған жағдайда жұбайының (зайыбының) нотариалдық расталған келісімі;
қорғаншылықты (қамқоршылықты) патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдірген тұлға некеде болған жағдайда өтініш берушінің жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
осы стандарттың N 4-қосымшасына сәйкес қорғаншылықты (қамқоршылықты) патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдірген тұлғаның денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
осы стандарттың N 4-қосымшасына сәйкес қорғаншылықты (қамқоршылықты) патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдірген тұлға некеде болған жағдайда жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
өтініш беруші некеде болмаған жағдайда нотариалды расталған анықтама;
өтініш берушінің өмірбаяны, еркін түрде жазылады;
өтініш берушіге жұмыс орнынан берілген мінездеме;
жұмыс орнынан анықтама;
еңбек ақысы туралы анықтама;
мекенжайынан анықтама (Тұрғын үй департаментінің ақпараттық анықтамасы);
үй кітабының көшірмесі;
неке қию туралы куәлік (көшірмесі);
өтініш беруші мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Сондай-ақ, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа), патронат тәрбиешілерге берілетін әр балаға балалар мекемесінің әкімшілігі немесе Білім департаменті мынадай құжаттарды тапсырады:
баланы тәрбиелеуге талаптанатын тұлғаның тұрмыс жағдайларын тексеру акті;
мектеп әкімшілігі растаған баланың келісімі (бала 10 жастан үлкен болған жағдайда);
балалар мекемесі ұсынатын баланың туу туралы куәлігі;
балалар мекемесі ұсынатын баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді көшірме;
ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктерінің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда N 4 нысандағы анықтама және бала ата-ана қамқорын жоғалтқанын растайтын басқа да құжаттар);
баланың білімі туралы құжаттар;
зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттерді өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың тұратын жерлері туралы анықтама.

13. Для получения государственной услуги бланки выдаются специалистами отдела специального дополнительного образования и воспитательной работы Департамента, согласно приложениям N 2 , 3, 4 к настоящему стандарту.
14. Государственная услуга осуществляется в кабинетах специалистами отдела специального дополнительного образования и воспитательной работы Департамента.
15. Уполномоченный сотрудник, принявший документы, сообщает заявителю в устном порядке о получении всех необходимых документов и дате получения им исполненной услуги.
16. Выдача документов осуществляется сотрудником отдела специального дополнительного образования и воспитательной работы Департамента ежедневно на основании принятых документов.
Выдача документов посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Документы выдаются при личном посещении.
В случаях, если заявитель не обратился за получением документов в срок, Департамент осуществляет бессрочное хранение рассмотренных документов.
17. Департаментом в представлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а также:
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов уполномоченный государственный орган по назначению пенсий и пособий направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом потребителя.
3. Принципы нашей работы
18. Деятельность Департамента основывается на принципах:
1) соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан;
2) противостояния проявлениям коррупции;
3) беспрекословного соблюдения государственной и трудовой дисциплины;
4) предоставления полной информации об оказываемой государственной услуге;
5) недопущения нарушения прав и свобод потребителей;
6) недопущения бюрократизма и волокиты при рассмотрении заявлений;
7) сохранности информации о содержании документов потребителей;
8) обеспечения конфиденциальности документов;
9) обеспечения сохранности неполученных в установленном периоде документов;
10) корректности и вежливости.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением N 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования

13. Мемлекеттік қызметті алу үшін осы стандарттың N 2 ,   3 4 қосымшаларына сәйкес бланкісін Департаменттің арнайы қосымша білім беру және тәрбие жұмыстары бөлімінің мамандары береді.
14. Мемлекеттік қызмет кабинеттерде Департаменттің арнайы қосымша білім беру және тәрбие жұмыстары бөлімі қызметкерлері тарапынан көрсетіледі.
15. Құжатты қабылдаған уәкілетті қызметкер өтініш берушіге ауызша түрде барлық қажетті құжаттарды алғаны және олардың орындалған қызметті алатын күні туралы хабарлайды.
16. Құжаттарды беруді Департаменттің арнайы қосымша білім беру және тәрбие жұмыстары бөлімінің қызметкері қабылданған құжаттар негізінде күнделікті жүзеге асырады.
Құжаттар беру электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Құжаттар жеке барғанда беріледі.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде хабарласпаған жағдайда, Департамент қаралған құжаттардың мерзімсіз сақталуын жүзеге асырады.
17. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы ұсынбаған жағдайда, Департамент мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Департамент қызметі:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;
2) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
3) мемлекеттік және еңбек тәртібін бұлжытпай сақтау;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) тұтынушылардың құқықтары мен бостандықтарын бұзуға жол бермеу;
6) өтініштерді қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға жол бермеу;
7) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты сақтау;
8) құжаттардың құпиялылығын қамтамасыз ету;
9) белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
10) сыпайы және әдепті болу қағидаларына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың N 1 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі

21. При необходимости обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к директору Департамента (телефон 8 (7172) 75-26-33, электронная почта: astana_do@mail.ru
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу письменно заместителю Акима города Астаны.
22. Жалоба принимается в письменном виде, по почте либо нарочно через канцелярию Департамента, по адресу: город Астана, улица Бейбитшилик, 11, кабинет 718, в рабочие дни.
23. Потребителю, непосредственно обратившемуся письменно, возвращается второй экземпляр обращения (жалобы) с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего обращение.
Рассмотрение жалоб, поступивших в Департамент образования, осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по месту расположения Департамента, в кабинете 723, либо в канцелярии.
Жалобы, поданные в порядке, установленным законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. Прием потребителей осуществляется в соответствии с установленным графиком работы Департамента:
1) Директор Департамента:
Адрес: город Астана, улица Бейбитшилик, 11, кабинет 709, телефон 8 (7172) 75-26-33;
Адрес электронной почты: astana_do@mail.ru
График работы: ежедневно с 09.00 до 19.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 15.00.
Прием по личным вопросам: понедельник с 17.00 до 19.00 часов, кроме праздничных дней.
2) Заместитель директора Департамента:
Адрес: город Астана, улица Бейбитшилик, 11, кабинет 716, телефон 8 (7172) 75-27-20.
Адрес электронной почты: astana_do@mail.ru
График работы: ежедневно с 09.00 до 19.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 15.00.
Прием по личным вопросам: среда с 17.00 до 19.00 часов, кроме праздничных дней.
3) Заместитель акима города Астаны:
Адрес: город Астана, улица Бейбитшилик 11, кабинет 225, телефон 8 (7172) 75-21-47.
Адрес электронной почты: akimat 225@mail.ru
Прием по личным вопросам: понедельник с 16.00 до 18.00 часов, кроме праздничных дней.
25. Дополнительные услуги не оказываются.
Приложение N 1
к стандарту оказания
государственной услуги
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану қажеттілігі кезінде талап етуші Департамент басшысына шағымдана алады (телефон: 8 (7172) 75-26-33, электрондық почта: astana_do@mail.ru)
Талап етуші қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары тұрған органның қарауын қажет етсе Астана қаласы әкімінің орынбасарына жазбаша шағым хат жолдауына болады.
22. Шағым жазбаша түрде поштамен немесе Департаменттің кеңсесі арқылы қолма-қол мына мекен-жай бойынша жұмыс күндері қабылданады: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 718 кабинет.
23. Тікелей жазбаша өтініш жасаған тұтынушыға тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген екінші данасы қайтарылады.
Білім департаментіне келіп түскен шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген тәртіп пен мерзімде жүзеге асырылады.
Берілген шағымға жауапты не шағымды қарастыру барысы туралы ақпаратты Департамент орналасқан мекен-жай бойынша 723-ші кабинеттен, не канцеляриядан алуға болады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген шағым міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.
6. Байланысу ақпараты
24. Тұтынушыларды қабылдау Департамент жұмысының белгіленген тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
1) Департамент директоры:
Мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 709 кабинет, телефон 8 (7172) 75-26-33;
Электрондық почта мекен-жайы: astana_do@mail.ru.
Жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа, күнделікті сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Жеке мәселелер бойынша қабылдау: мерекелік күндерден басқа, дүйсенбі күні сағат 17.00-ден сағат 19.00-ге дейін.
2) Департамент директорының орынбасары:
Мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 716 кабинет, телефон 8 (7172) 75-27-20;
Электрондық почта мекен-жайы: astana_do@mail.ru.
Жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа, күнделікті сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Жеке мәселелер бойынша қабылдау: мерекелік күндерден басқа, сәрсенбі күні сағат 17.00-ден сағат 19.00-ге дейін.
3) Астана қаласы әкімінің орынбасары:
Мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 225 кабинет, телефон 8 (7172) 75-21-47;
Электрондық почта мекен-жайы: akimat 225@mail.ru.
Жеке мәселелер бойынша қабылдау: мерекелік күндерден басқа, дүйсенбі күні сағат 16.00-ден сағат 18.00-ге дейін.
25. Қосымша қызметтер көрсетілмейді.
Мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
N 1 қосымша
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік мәні
Көрсеткіштіңкелесі жыл-
дағы нысана-
лы мәні
Көрсеткіштің
есіптік жылдағы
ағымдағы мәні

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных
существующим сроками
обжалования
-
-
25
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
85
65
53
Примечание: Показатели рассчитываются в соответствии с модельными
методическими рекомендациями по определению показателей стандартов
государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам государственной службы.
Приложение N 2
к стандарту оказания
государственной услуги
Образец
Выписка из приложения
к постановлению акима города Астаны
город Астана                   N _________ от "____" ______ 200__ года
Об установлении опеки и попечительства
над несовершеннолетними детьми,
оставшихся без попечения родителей
В соответствии со статьями 104 и 105 Закона Республики Казахстан
"О браке и семье", на основании заявления (Ф.И.О.) ____________________
и документов Государственного учреждения "Департамент образования города
Астаны" аким города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Установить опеку и попечительство над несовершеннолетними детьми,
оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
N
п/п
Опекун
(попечитель)
Опекаемый
Основание
оформления опеки
и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения
опека (попечительство).
Директор Департамента
образования города Астаны _____________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение N 3
к стандарту оказания
государственной услуги
Образец
Типовой Договор
о передаче ребенка (детей) на воспитание под патронат
город Астана                                            N______________
1. Орган опеки и попечительства, действующий на основании статьи
100 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье",
в лице директора Департамента образования города Астаны (Ф.И.О)__________
и гражданин (Ф.И.О.)____________, удостоверение личности N_______________,
выдан___________________, уроженец(-ка)___________________.
проживающей по адресу: ______________________________ далее именуемые -
патронатный воспитатель (патронатная семья), заключили настоящий договор
о нижеследующем:
Предмет договора
2. Орган опеки и попечительства передает на воспитание патронатному
воспитателю (патронатной семье) ________________________________________,
а патронатный воспитатель (патронатная семья) принимает на воспитание под
патронат (в патронатную семью) ребенка (детей)__________________________
________________________________________________________________________
и обязуется создать необходимые жилищно-бытовые условия для проживания,
воспитания и обучения, а также физического, психического, нравственного
и духовного развития.

4.4. Шағымданудың
қазіргі мерзімі қа-
нағаттандырған тұ-
тынушылар % (үлесі)
-
-
25
5. Әдептілігі
5.1. Қызметкерлердің
әдептілігі қанағат-
тандырған тұтыну-
шылар % (үлесі)
85
65
53
Ескерту: Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсыныстарға сәйкес есептеледі.
Мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
N 2 қосымша
Үлгі
Астана қаласы әкімінің қаулысына қосымшадан
үзінді көшірме
Астана қаласы №                    N_____200__жығы "___" _________
Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған,
кәмелетке толмаған балаларға
қорғаншылық пен қамқоршылық
белгілеу туралы
"Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 104 және 105 баптарына сәйкес, (Т.А.Ә.)_________________өтініші және "Астана қаласының Білім департаменті" мемлекеттік мекемесінің құжаттары негізінде Астана қаласының әкімі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық пен қамқоршылық белгіленсін.
N
р/с
Қорғаншы (қамқоршы)
Қамқорлыққа алынушы
Қорғаншылық пен
қамқоршылықты ре-
сімдеудің негізі
1.
Т.А.Ә.
балалардың аты -жөні,
туған жылдары, (қорған-
шы)
Астана қаласы Білім
департаментінің директоры            ___________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
Мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
N 3 қосымша
Үлгі
Баланы (балаларды) патронатқа тәрбиелеуге берудің
тұрпатты шарты
Астана қаласы №                                     N ______________
1. "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 100-бабы негізінде, қорғаншы және қамқоршы органы атынан әрекет ететін Астана қаласы Білім департаменті директоры (Т.А.Ә) ________________мен азамат/ша (Т.А.Ә) ______________,____________берген жеке куәлігі N ________________,___________________ қаласында туып-өскен. __________________________________________________мекенжайында тұратын бұдан әрі - патронат тәрбиеші (патронат отбасы) деп аталады, төмендегілер туралы осы шартты жасасты:
Шарт мәні
2. Қорғаншы және қамқоршы органы баланы (балаларды) кәмелет жасына толғанға дейін_____________________________________________
(Т.А.Ә., т.ж., туу туралы куәлігінің N және күні)
патронат тәрбиешіге (патронат отбасыға) ___________________________ тәрбиелеуге береді, ал патронат тәрбиеші (патронат отбасы) патронатқа (патронат отбасына) тәрбиелеуге алады және оның тұруына, тәрбиеленуі мен оқуына, сондай-ақ дене, психикалық, адамгершілік және рухани дамуы үшін қажетті тұрғын үй-тұрмыстық жағдайлар жасауға міндеттенеді.

3. Передача ребенка (детей) патронатному воспитателю (патронатной
семье) оформляется решением органа опеки и попечительства.
Ребенок, достигший 10-летнего возраста, передается на воспитание
под патронат патронатному воспитателю (патронатной семье) с его письменного
согласия, которое является неотъемлемой частью настоящего договора.
Права и обязанности сторон
4. Права и обязанности органа опеки и попечительства:
осуществляет контроль за содержанием и воспитанием ребенка, состоянием его здоровья, управлением его имуществом;
рекомендует формы и методы обучения и воспитания;
передает патронатному воспитателю (патронатной семье) следующие документы:
свидетельство о рождении;
медицинскую справку о состоянии здоровья и выписку из истории болезни ребенка;
документ об образовании;
документы о родителях (копии свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справку о болезни, розыске родителей или иных случаях отсутствия родительского попечения);
справку о наличии братьев или сестер и их место нахождения;
опись имущества, принадлежащего ребенку, и сведения о лицах, отвечающих за его сохранность;
документы о закреплении ранее занимаемой жилой площади за несовершеннолетним;
копию решения суда о взыскании алиментов, а также документы, подтверждающие право на пособие, пенсию и другие социальные выплаты;
документ о наличии счета, открытого на имя ребенка (детей) в банковском учреждении;
иные документы.
5. Орган опеки и попечительства через департаменты (управления) и отделы образования обязуется перечислять ежемесячно, не позднее 15 числа предыдущего месяца, на банковские счета патронатного воспитателя (патронатной семьи) денежные средства, исходящие из установленных норм материального обеспечения в соответствии с Правилами.
6. Права и обязанности патронатного воспитателя (патронатной семьи):
определяет способы воспитания ребенка (детей) с учетом его (их) мнения и рекомендаций органов опеки и попечительства;
выбирает образовательное учреждение и формы обучения;
обеспечивает условия для получения ребенком (детьми) соответствующего образования;
обеспечивает сохранность, переданных патронатному воспитателю (патронатной семье) документов на ребенка (детей);
воспитывает ребенка (детей), заботится о его здоровье, физическом, психическом, нравственном и духовном развитии в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
извещает орган опеки и попечительства о возникновении неблагоприятных условий для содержания, воспитания и образования ребенка (детей).
7. Настоящий договор заключен сроком до________________ года и вступает в силу с момента подписания.

3. Баланы (балаларды) патронат тәрбиешіге (патронат отбасына) беру қорғаншылық пен қамқоршылық органы шешімімен ресімделеді.
10 жасқа толған бала патронат тәрбиешіге (патронат отбасына) патронатқа тәрбиелеуге оның жазбаша келісімімен беріледі, бұл осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Қорғаншы және қамқоршы органының құқықтары мен міндеттері:
баланың күтілуі мен тәрбиеленуіне, денсаулық жағдайына, оның мүлкін басқаруға бақылауды жүзеге асырады;
оқыту және тәрбиелеудің нысандары мен әдістерін ұсынады;
патронат тәрбиешіге (патронат отбасына) мынадай құжаттарды табыс етеді:
туу туралы куәлік;
баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және ауруы тарихынан үзінді көшірме;
білімі туралы құжат;
ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, соттың үкімі немесе шешімі, ауруы, ата-анасының іздестірілуі немесе ата-ана қамқорлығы болмаған өзге жағдайлар туралы анықтама);
аға-інілері немесе апа-қарындастарының болуы және олардың тұратын орны туралы анықтама;
балаға тиесілі мүліктің тізімдемесі және оның сақталуы үшін жауапты тұлғалар туралы мәліметтер;
кәмелетке толмаған балаға бұрын тұрған тұрғын үй ауданын бекіту туралы құжаттар;
алименттерді өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі, сондай-ақ жәрдемақыға, зейнетақыға және басқа әлеуметтік төлемдер құқығын растайтын құжаттар;
банк мекемесінде баланың (балалардың) атына ашылған шоттың болуы туралы құжат;
өзге де құжаттар.
5. Қорғаншы және қамқоршы органы білім департаменттері (басқармалары) және бөлімдері арқылы ай сайын алдыңғы айдың 15 кешіктірілмей, патронат тәрбиешінің (патронат отбасының) банк шотына ережеге сәйкес бекітілген материалдық қамтамасыз ету нормаларынан шығатын ақшалай қаражаттарды аударуға міндеттенеді.
6. Патронат тәрбиешінің (патронат отбасының) құқықтары мен міндеттері:
Баланы (балаларды) оның (олардың) пікірі мен қорғаншы және қамқоршы органдарының ұсыныстарын ескере отырып, тәрбиелеу тәсілдерін анықтайды;
Білім беру мекемесін және оқыту нысандарын таңдайды;
Баланың (балалардың) тиісті білім алуы үшін жағдайларды қамтамасыз етеді;
Патронат тәрбиешіге (патронат отбасыға) берілген баланың (балалардың) құжаттарының сақталуын қамтамасыз етеді;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес баланы (балаларды) оның денсаулығын, дене, психикалық, адамгершілік және рухани дамуына қамқорлық жасайды;
Баланы (балаларды) күтуге, тәрбиелеу мен білім алуына қолайсыз жағдайлардың пайда болуы туралы қорғаншы және қамқоршы органына хабарлайды.
7. Осы шарт ______________ жылға дейін мерзімге жасалған және қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді.

8. Срок действия настоящего договора может быть продлен по взаимному согласию сторон за один месяц до его истечения.
9. Споры, возникающие между сторонами в процессе исполнения настоящего договора, рассматриваются сторонами в срок 10 дней после их возникновения в целях выработки согласованного решения, а при не достижении соглашения передаются на разрешение в суд.
Досрочное расторжение договора
10. Настоящий договор может быть расторгнут досрочно:
по инициативе патронатного воспитателя (патронатной семьи) при наличии уважительных причин (болезни, отсутствия взаимопонимания с ребенком (детьми), изменений семейного или имущественного положения);
по инициативе органа опеки и попечительства, в случаях возникновения у патронатного воспитателя (патронатной семьи) неблагоприятных условий для содержания, воспитания и образования ребенка (детей), или в случае возвращения ребенка (детей) родителям, или в случае усыновления ребенка (детей).
11. Договор составлен в двух экземплярах, каждый из которых имеет одинаковую юридическую силу.
12. При невыполнении условий настоящего договора стороны вправе его расторгнуть (указать условия расторжения договора).
Орган опеки и попечительства              Патронатный воспитатель
(патронатная семья)
Департамент образования города Астаны      Ф.И.О. _______________
адрес ________________________             адрес_________________
РНН                                        РНН
ИИК                                        л/счет
БИК
_______________ подпись                    _____________ подпись
Приложение N 4
к стандарту оказания
государственной услуги
Образец для физического лица
Отдел специального дополнительного образования
и воспитательной работы
Департамента образования города Астаны
Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О._________________________________________________
Год рождения___________________________________________
Домашний адрес_________________________________________
Психиатр_______________________________________________
Нарколог_______________________________________________
Дерматовенеролог_______________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки__________________________
Терапевт_______________________________________________
Заключение_____________________________________________

8. Осы шарттың қолданылу мерзімі тараптардың өзара келісімі бойынша оның аяқталуына дейін бір айға ұзартылуы мүмкін.
9. Осы шарт талаптарын орындау барысында тараптар арасында туындаған дауларды тараптар келісілген шешімге келу мақсатында олар пайда болғаннан кейін 10 күн мерзімде қарайды, ал келісімге қол жеткізілмеген жағдайда шешілуге сотқа жіберіледі.
Шарттың мерзімінен бұрын бұзылуы
10. Осы шарт:
негізгі себептер (ауру, баламен (балалармен) өзара түсініспеушілік отбасы немесе мүліктік жағдайының өзгеруі) болған жағдайда патронат тәрбиешінің (патронат отбасының) бастамасы бойынша;
патронат тәрбиешіде (патронат отбасыда) баланы (балаларды) күтуде, тәрбиелеу мен білім алуға қолайсыз жағдайлар туған жағдайда немесе баланы (балаларды) ата-анасына қайтарған жағдайда немесе баланы (балаларды) асырап алған жағдайда қорғаншы және қамқоршы органының бастамасы бойынша мерзімінен бұрын бұзылуы мүмкін.
11. Шарт әрқайсысының бірдей заңды күші бар екі данада жасалған.
12. Осы шарттың талаптары орындалмаған жағдайда тараптар оны бұзуға құқылы (шартты бұзу жағдайлары көрсетілсін).
Қорғаншы және қамқоршы органы      Патронат тәрбиеші (патронат отбасы)
Астана қаласы Білім департаменті   Т.А.Ә.__________________________
__________көшесі,__, тел._______   Тұратын мекен-жайы______________
СТН_____________________________   СТН_____________________________
ЖИК_____________________________   ж/шоты__________________________
ББК_____________________________
_________________________қолы      ____________________________қолы
Мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
N 4 қосымша
Жеке тұлға үшін үлгі
Астана қаласы Білім департаментінің
арнайы қосымша білім беру және тәрбие жұмыстары бөлімі
Жолдама
Қамқоршының (асырап алушының) денсаулығы туралы қорытынды
Т.А.Ә.______________________________________________________________
Туған жылы__________________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________________
Психиатр____________________________________________________________
Нарколог____________________________________________________________
Тері-жыныс аурулары дәрігері________________________________________
Көкірек қуысының рентгеноскопиясы___________________________________
Терапевт____________________________________________________________
Қорытынды___________________________________________________________