О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 3 марта 2004 года N 3-1-618п "Об утверждении Правил оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан"
Постановление Акимата города Астаны от 28 февраля 2008 года N 23-266п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 28 марта 2008 года N 513. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 22 ноября 2010 года N 23-1097п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 22.11.2010 N 23-1097п
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", решением маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года N 16/4-IV "Об утверждении Правил оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 3 марта 2004 года N 3-1-618п "Об утверждении Правил оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 марта 2004 года за N 321, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 10 апреля 2004 года, N 47; "Вечерняя Астана" от 8 апреля 2004 года, N 40), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 8 августа 2006 года N 23-698п "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 3 марта 2004 года N 3-1-618п "Об утверждении Правил оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 сентября 2006 года за N 448, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 5 октября 2006 года, N 151; "Вечерняя Астана" от 26 сентября 2006 года, N 164) следующие изменения:
в преамбуле слова ", решениями Акмолинского городского маслихата от 18 сентября 1996 года "О звании "Почетный гражданин города Астаны", маслихата города Астаны от 26 мая 2005 года N 143/18-III "О Перечне категорий граждан, нуждающихся в оказании социальной помощи за счет средств бюджета города Астаны" исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы "Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасын бекіту" туралы N 3-1-618қ қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 28 ақпандағы N 23-266қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 28 наурызда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 513 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 22 қарашадағы N 23-1097қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.11.22 N 23-1097қ қаулысымен
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулы 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы " Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы " Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі заңдарына, "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидалары туралы" Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы N 16/4-IV шешіміне сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 3-1-618қ қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 26 наурызда N 321 болып тіркелген, "Астана хабары" газетінің 2004 жылғы 10 сәуірдегі N 47 нөмірінде; "Вечерняя Астана" газетінің 2004 жылғы 8 сәуірдегі N 40 нөмірінде жарияланған) "Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 3-1-618қ қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 8 тамыздағы N 23-698қ қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 15 қыркүйекте N 448 болып тіркелген, "Астана хабары" газетінің 2006 жылғы 5 қазандағы N 151 нөмірінде; "Вечерняя Астана" газетінің 2006 жылғы 26 қыркүйектегі N 164 нөмірінде жарияланған) енгізілген өзгерістер және толықтырулармен мынадай өзгерістер енгізілсін:
преамбуладағы ", Ақмола қалалық мәслихатының 1996 жылғы 18 қыркүйектегі "Астана қаласының құрметті азаматы" атағы туралы", Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 26 мамырдағы N 143/18-ІІІ "Астана қаласы бюджетінің қаражаты есебінен азаматтардың әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізімі туралы" шешімдеріне" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" обеспечить выполнение Программы "Социальная поддержка инвалидов" (далее - Программа) в соответствии с Правилами.";
в Правилах оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан, утвержденных вышеуказанным постановлением:
в преамбуле слова ", решениями Акмолинского городского маслихата от 18 сентября 1996 года "О звании "Почетный гражданин города Астаны", маслихата города Астаны от 26 мая 2005 года N 143/18-III "О перечне категорий граждан, нуждающихся в оказании социальной помощи за счет средств бюджета города Астаны" исключить;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Социальная поддержка в виде денежных выплат оказывается на сопровождение инвалидов первой группы по зрению.";
в пункте 2:
слово "программ" заменить словом "программы";
слова "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", исключить;
слова "(далее - Программы)" заменить словами "(далее - Программа)";
в пункте 3 слово "Программ" заменить словом "Программы";
в пункте 4 слова "и списков почетных граждан, предоставляемых маслихатом города Астаны," исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Социальная поддержка лиц, указанных в пункте 1 настоящих Правил, осуществляется ежемесячно путем перечисления денежных средств на лицевые или карт-счета получателей в отделениях банков города Астаны в размере двух месячных расчетных показателей, установленных законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 5-1 слова "Лица, указанные в подпункте 1) пункта 1" заменить словами "Лица, указанные в пункте 1";
в пункте 6 слово "Программ" заменить словом "Программы".
2. Отменить постановление акимата города Астаны от 13 декабря 2007 года N 23-1194п "О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 3 марта 2004 года N 3-1-618п "Об утверждении Правил оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима города Астаны Кожагапанова Е.Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2008 года.
Аким                        А. Мамин

"2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі Қағидаға сәйкес "Мүгедектерді әлеуметтік қолдау" бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) орындалуын қамтамасыз етсін.";
жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету қағидасында:
преамбуладағы ", Ақмола қалалық мәслихатының 1996 жылғы 18 қыркүйектегі "Астана қаласының құрметті азаматы" атағы туралы", Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 26 мамырдағы N 143/18-ІІІ "Астана қаласы бюджетінің қаражаты есебінен азаматтардың әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізімі туралы" шешімдеріне" деген сөздер алынып тасталсын:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақшалай төлемдер түріндегі әлеуметтік қолдау көзі көрмейтін бірінші топтағы мүгедектерді ертіп жүруге көрсетіледі.";
2-тармақта:
"Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер"," деген сөздер алынып тасталсын;
бағдарламаларының (бұдан әрі - Бағдарламалар)" деген сөздер "бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "Бағдарламаларды" деген сөз "Бағдарламаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақтағы "мен Астана қаласы мәслихаты берген құрметті азаматтардың тізімдері" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«"5. Осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген адамдарды әлеуметтік қолдау ай сайын, ақшалай қаражатты Астана қаласы банктерінің бөлімшелеріндегі алушылардың дербес немесе карт-шоттарына аудару арқылы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүзеге асырылады.";
5-1-тармақтағы "1-тармағы 1-тармақшасында" деген сөздер "1-тармағында" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "Бағдарламаларды" деген сөз "Бағдарламаны" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 23-1194қ "Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 3-1-618қ қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысының күші жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Т. Қожағапановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                             А. Мамин