О Правилах оказания социальной помощи нуждающимся гражданам, больным активным туберкулезом
Решение маслихата города Астаны от 9 июля 2008 года N 114/18-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 15 августа 2008 года N 540. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 250/36-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27.06.2014 № 250/36-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи нуждающимся гражданам, больным активным туберкулезом (далее - Правила).
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования, за исключением подпункта 2) пункта 6 Правил, который вводится в действие с 1 января 2009 года.
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным решением маслихата города Астаны от 18.09.2009 N 249/38-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
Председатель сессии
маслихата города Астаны                          С. Богатырев
Секретарь маслихата
города Астаны                                    В. Редкокашин
Утверждены
решением маслихата
города Астаны
от 09 июля 2008 года
N 114/18-IV
Правила
оказания социальной помощи нуждающимся гражданам,
больным активным туберкулезом
Настоящие Правила оказания социальной помощи нуждающимся гражданам, больным активным туберкулезом, являются одной из форм социальной поддержки граждан, больных туберкулезом.
1. Общие положения
1. Социальная помощь нуждающимся гражданам, больным активным туберкулезом (далее - Социальная помощь), предоставляется зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Астане гражданам, состоящим на диспансерном учете в Государственном учреждении "Противотуберкулезный диспансер города Астаны (далее - Противотуберкулезный диспансер).
Порядок оказания и виды Социальной помощи устанавливаются настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 1  с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 13.12.2010 № 411/54-IV (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года)

Белсенді туберкулезбен ауыратын мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету Қағидасы туралы
Астана қаласы мәслихатының 2008 жылғы 9 шілдедегі N 114/18-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 15 тамызда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 540 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 27.06.2014 № 250/36-V (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Шешімнің тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша «Ережесі», «Ереже», «Ереженің», «Ережеге» деген сөздер «Қағидасы», «Қағида», «Қағиданың», «Қағидаға» деген сөздермен ауыстырылды - Астана қаласы мәслихатының 27.03.2014 № 225/31-V (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік  Кодексіне және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Заңының 8 бабына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2009.09.18 N 249/38-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
1. Қоса берілген белсенді туберкулезбен ауыратын мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) бекітілсін.
2. 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілетін Қағиданың 6 тармағының 2) тармақшасынан басқа, осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Астана қаласы
мәслихатының сессия төрағасы                    С.Богатырев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                            В.Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 09 шілдедегі
N 114/18-IV шешімімен
бекітілген
Белсенді туберкулезбен ауыратын мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету қағидасы
Осы белсенді туберкулезбен ауыратын мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету қағидасы белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды әлеуметтік қолдаудың бір түрі болып табылады.
1. Жалпы қағидалар
1. Белсенді туберкулезбен ауыратын мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек (бұдан әрі - Әлеуметтік көмек) "Астана қаласының Туберкулезге қарсы диспансері" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі - Туберкулезге қарсы диспансер) диспансерлік есепте тұратын, Астана қаласында тіркелген және тұрақты тұратын азаматтарға беріледі.
Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі мен түрлері осы Қағидамен белгіленеді.
Ескерту. Өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2010.12.13 N 411/54-IV (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады) Шешімімен.

2. Источником финансирования Социальной помощи является бюджет города Астаны.
3. Социальная помощь предоставляется согласно бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Программа), администратором которой является Государственное учреждение "Управление занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Администратор), и в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на данные цели на соответствующий финансовый год.
4. В целях реализации Программы Администратор в соответствии с законодательством о государственных закупках определяет поставщиков услуг по оказанию Социальной помощи по видам (далее - Поставщики), заключает договоры о государственных закупках, в которых оговариваются обязательства сторон и условия их выполнения.
5. В случае снятия с регистрации в городе Астане или смерти получателя Социальной помощи предоставление Социальной помощи прекращается с месяца установления такового факта.
2. Порядок оказания Социальной помощи
6. Социальная помощь оказывается в виде обеспечения:
1) ежемесячными проездными билетами установленного образца для проезда в городском пассажирском транспорте (далее - проездные билеты);
2) продуктовыми наборами.
7. Для оказания Социальной помощи Противотуберкулезный диспансер ежемесячно составляет списки граждан, нуждающихся в оказании Социальной помощи (далее - Списки), с указанием вида помощи.
Нуждающимися в Социальной помощи признаются граждане, состоящие на диспансерном учете в Противотуберкулезном диспансере города Астаны и находящиеся на амбулаторном лечении.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 18.09.2009 N 249/38-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 28.05.2010 N 357/48-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 13.12.2010 № 411/54-IV (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года)
8. Исключен решением маслихата города Астаны от 18.09.2009 N 249/38-IV
9. Администратор совместно с Государственным учреждением "Управление здравоохранения города Астаны" (далее - Управление здравоохранения) и Противотуберкулезным диспансером ежегодно составляют перечень продуктовых наборов для оказания Социальной помощи.
10. Противотуберкулезный диспансер ежемесячно до 1 числа осуществляет прием проездных билетов и продуктовых наборов от Поставщиков.
11. Выдача проездных билетов и продуктовых наборов осуществляется Противотуберкулезным диспансером согласно Списку ежемесячно, не позднее 3 числа, лично получателям под роспись.

2. Астана қаласының бюджеті Әлеуметтік көмекті қаржыландырудың көзі болып табылады.
3. Әлеуметтік көмек әкімшісі "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Әкімші) болып табылатын және осы мақсатқа қала бюджетінде қарастырылған қаражаттар шегінде тиісті қаржылық жылға "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасына сәйкес (бұдан әрі - Бағдарлама) беріледі.
4. Әкімші бағдарламаны іске асыру мақсатында мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаларға сәйкес Әлеуметтік көмек көрсетудің түрлері бойынша қызмет жеткізушілерді (бұдан әрі - Жеткізушілер) анықтайды, тараптардың міндеттері мен оларды орындаудың шарттары айтылатын мемлекеттік сатып алу туралы шарттар жасалады.
5. Әлеуметтік көмекті беру Әлеуметтік көмек алушы Астана қаласында тіркеуден шыққан жағдайда немесе қайтыс болғанда осы айғақтар анықталған айдан бастап тоқтатылады.
2. Әлеуметтік көмек көрсетудің тәртібі
6. Әлеуметтік көмек:
1) қалалық жолаушылар көлігінде белгіленген үлгідегі ай сайынғы жол жүру билеттері (бұдан әрі - жол жүру билеті):
2) азық-түлік жиынтығымен қамтамасыз ету түрінде ұсынылады.
7. Әлеуметтік көмек көрсету үшін Туберкулезге қарсы диспансері ай сайын көмектің түрін көрсетіп Әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтардың тізімін (бұдан әрі - Тізім) жасайды.
Әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтар деп Астана қаласының Туберкулезге қарсы диспансерінде диспансерлік есепте тұрған және амбулаторлық емделудегі азаматтар деп танылсын.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2009.09.18 N 249/38-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.05.28 N 357/48-ІV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.13 N 411/54-IV (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады) Шешімдерімен.
8. алынып тасталды - Астана қаласы мәслихатының 2009.09.18  N 249/38-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
9. Әкімші "Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен Туберкулезге қарсы диспансерімен бірлесіп жыл сайын Әлеуметтік көмек көрсету үшін азық-түлік жиынтығының тізімін жасайды.
10. Туберкулезге қарсы диспансер ай сайын 1-не дейін Жеткізушілерден жол жүру билеттері мен азық-түлік жиынтығын қабылдауды жүзеге асырады.
11. Жол жүру билеттері мен азық-түлік жиынтығын беру Тізімге сәйкес ай сайын әр айдың 3-нен кешіктірмей алушының жеке қолымен Туберкулезге қарсы диспансері жүзеге асырады.

12. В случае, если получатель Социальной помощи, включенный в Список, по уважительным причинам не получил Социальную помощь в текущем месяце, Социальная помощь выдается в следующем месяце.
13. При утере проездного билета получателем Социальной помощи Противотуберкулезным диспансером составляется соответствующий акт с представлением его копии Администратору.
14. Использованные проездные билеты хранятся в Противотуберкулезном диспансере в течение трех лет.
15. Противотуберкулезный диспансер ежемесячно, до 3 числа месяца, следующего за отчетным, предоставляет Администратору Списки получателей Социальной помощи, согласованные с Управлением здравоохранения, с указанием фамилии, имени, отчества, номера удостоверения личности (паспорта), адреса регистрации и фактического проживания, контактного телефона, номера использованного проездного билета и отметки о получении Социальной помощи.

12. Егер Тізімге енгізілген Әлеуметтік көмек алушы дәлелді себептер бойынша ағымдағы жылы Әлеуметтік көмекті алмаған жағдайда, Әлеуметтік көмек келесі айда беріледі.
13. Әлеуметтік көмек алушы жол жүру билетін жоғалтқан жағдайда, Туберкулезге қарсы диспансері тиісті акті жасап, оның көшірмесін әкімшіге ұсынады.
14. Пайдаланған жол жүру билеттері үш жыл ішінде Туберкулезге қарсы диспансер де сақталады.
15. Туберкулезге қарсы диспансері ай сайын есепті келесі айдың 3-не дейін Әкімшіге Денсаулық сақтау басқармасымен келісілген, алушының тегі, аты, әкесінің атын, жеке куәлігінің (паспорттың) нөмірін, тіркелімі және нақты тұрып жатқан жері бойынша мекен-жайын, байланыс телефонын, пайдаланған жол жүру билетінің нөмірі мен Әлеуметтік көмек алу туралы белгісін көрсетіп Әлеуметтік көмек алушылардың тізімін ұсынады.