Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Степногорск
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2008 года № 4С-14/3. Зарегистрировано Управлением юстиции города Степногорска Акмолинской области 5 февраля 2009 года № 1-2-106. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 31 октября 2012 года № 5С-10/3
Сноска. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 31.10.2012 № 5С-10/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 08.09.2011 № 4С-43/3 (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии с подпунктами 11)14) пункта 1 статьи 6  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Степногорск.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 08.09.2011 № 4С-43/3 (вводится в действие со дня официального опубликования)
2. Признать утратившим силу решение Степногорского городского маслихата от 12 декабря 2007 года № 4С-3/5 «Об утверждении Правил оказания гражданам жилищной помощи на содержание жилища, услуг связи и оплату коммунальных услуг», (зарегистрированного в Региональном Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-20-80, опубликовано в газете «Престиж» № 3 от 17 января 2008 года).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня  государственной регистрации в Управлении юстиции города Степногорска и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель сессии
городского маслихата                       В.Казаков
Секретарь городского
маслихата                                  Г.Копеева
СОГЛАСОВАНО
Аким города
Степногорска                               А.Никишов
Утверждены решением
Степногорского городского
маслихата от 23 декабря
2008 года № 4С-14/3
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 08.09.2011 № 4С-43/3(вводится в действие со дня официального опубликования)
Правила
предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям
(гражданам) по городу Степногорск

Степногорск қаласы бойынша аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 4С-14/3 шешімі. Ақмола облысы Степногорск қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 5 ақпанда № 1-2-106 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 31 қазандағы № 5С-10/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012.10.31 № 5С-10/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2011.09.08 № 4С-43/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы” Заңының 6 бабының 1 тармағының 11)14) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі “Тұрғын үй қатынастары туралы” Заңының 97 бабына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса берілген Степногорск қаласы бойынша аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск  қалалық мәслихатының 2011.09.08 № 4С-43/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Степногорск қалалық мәслихатының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы № 4С-3/5 “Азаматтарға тұрғын-жайды ұстауға, байланыс және тұрғын үй коммуналдық қызметін төлеуге тұрғын үй көмегін беру ережесін бекіту туралы” шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Аймақтық тізілімінде № 1-20-80 тіркелген, № 3 “Престиж” газетінде 2008 жылғы 17 қаңтарда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Степногорск қаласының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген соң күшіне енеді және бұқаралық ақпарат құралдарында алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы                       В.Казаков
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                    Ғөпеева
КЕЛІСІЛДІ
Степногорск қаласының
әкімі                                      А.Никишов
Степногорск қалалық
мәслихатының 2008 жылғы
23 желтоқсандағы № 4С-14/3
шешімімен бекітілген
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск  қалалық мәслихатының 2011.09.08 № 4С-43/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Степногорск қаласы бойынша аз қамтылған
отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету
Ережесі

Настоящие Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Степногорск (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 «О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи», Стандартом государственной услуги «Назначение жилищной помощи», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
1. Общие положения
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в городе Степногорск, поселках Аксу, Заводской, Бестобе, Шантобе и селе Карабулак для возмещения затрат по оплате:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища, в порядке установленном законодательством в области связи;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется, как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья и потребления коммунальных услуг устанавливается в размере 12 процентов к совокупному доходу семьи (гражданина).
Оплата содержания жилища и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы площади производится на общих основаниях.

Осы Степногорск қаласы бойынша аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі (бұдан әрі - Ереже) «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына, «Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткенi үшiн абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 қаулысына, «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленген.
1. Жалпы ереже
1. Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен Степногорск қаласында, Ақсу, Заводской, Бестөбе, Шаңтөбе кенттерiнде және Қарабұлақ селосында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) ұсынылады:
жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға;
тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi тұтынуға;
байланыс саласындағы заңнамада белгiленген тәртiппен тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерiне;
жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысына ақы төлеуге берiледi.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегі, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған абоненттік төлемақының өсуіне байланысты бөлігіндегі телефон үшін байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, шығыстарының шектелген мөлшер және шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді тұтынуға ақы төлеуге шығуы мүмкін шығындар үлесінің шегі отбасының жиынтық табысының 12 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
Тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтыну белгiленген көлемнiң нормасынан жоғары болса, төлем жалпыға бiрдей негiзде жүргiзiледi.

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.04.2012  № 5С-4/4 (вводится в действие со дня официального опубликования)
2. За норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами, принимается 18 квадратных метров на человека. Для одиноко проживающих граждан за норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами, принимается 30 квадратных метров, но не менее площади однокомнатной квартиры.
Нормативы потребления коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, тепловая энергия, лифты, мусор) устанавливаются исходя из фактического потребления, но не более предельных величин согласно нормативным документам (Строительным нормам и правилам (СНиПам).
Тарифы на все коммунальные услуги и услуги связи и их изменения для расчета жилищной помощи предоставляются услугодателями.
3. «Жилищная помощь определяется, как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.
2. Назначение и выплата жилищной помощи
4. Жилищная помощь назначается ежеквартально малообеспеченным семьям (гражданам), за исключением семей (граждан), имеющих в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающих жилые помещения в наем (поднаем), а также семей, трудоспособные члены которых не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска», в качестве безработных (кроме осуществляющих уход за лицами, нуждающимися в уходе, осуществляющих уход за детьми – инвалидами в возрасте до 18 лет, получающих государственное социальное пособие по инвалидности III группы, работавших на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда (списки № 1,2), получающих специальное государственное пособие). Начисление производится за текущий квартал, при этом доходы семьи и расходы на коммунальные услуги учитываются за истекший квартал.
Жилищная помощь, проживающим в индивидуальном доме с печным отоплением, предоставляется 1 раз в год, при этом норма топлива берется единовременно.
Расход топлива на 1 квадратный метр учитывается в размере 49,75 килограмм в месяц, но не более пяти тонн угля на семью в год.
Для расчета стоимости угля использовать средние цены по городу, предоставляемые городским управлением статистики и информации по состоянию на последний месяц квартала, предшествующего кварталу расчета жилищной помощи.
Назначение жилищной помощи производится на полный текущий квартал.
При изменении тарифов на оплату содержания жилья и коммунальных услуг, изменении доходов семьи, уполномоченный орган по назначению и выплате жилищной помощи производит перерасчет ранее начисленной жилищной помощи.

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012.04.20 № 5С-4/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй алаңының нормасы бір адамға 18 шаршы метр көлемінде белгіленеді. Жалғыз тұратын азаматтарға өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй алаңының нормасы 30 шаршы метр көлемінде белгіленеді, бірақ бір бөлмелі пәтердің көлемінен кем болмауы тиіс.
Коммуналдық қызметтерді (сумен жабдықтау, газ, канализация, жылу энергиясы, лифт, қоқыс шығару) пайдалану нормативтері нақты пайдалану мөлшерімен белгіленеді және нормативтік құжаттарда белгіленген шегі көлемінен аспауы тиіс (құрылыстың нормалары мен ережелері (ҚНжЕ).
Тұрғын үй көмегін есептеуге барлық коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерінің тарифтерін және олардың өзгеруін қызмет көрсетушілер ұсынады.
3. Тұрғын үй көмегiн тағайындау және төлеу бойынша өкiлеттi орган болып «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi анықталды, бюджет қаражатын тарату бойынша өкiлеттi орган болып «Степногорск қаласының экономика және қаржы бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi анықталды.
2. Тұрғын үй көмегiн тағайындау және төлеу
4. Тұрғын үй көмегi аз қамсыздандырылған меншiгiнде бiр бiрлiктен көп тұрғын үйi (пәтер, үй) немесе тұрғын үйiн жалға «қосымша жалдауға) беретiн, сондай-ақ еңбекке жарамды, бiрақ жұмыс iстемейтiн, күндiзгi бөлiмде оқымайтын, әскер қатарында емес және «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiнде жұмыссыз ретiнде тiркелмеген мүшелерi бар отбасылардан (күтiм көрсетуге мұқтаж адамдардың күтiмiн жүзеге асыратындардан, 18 жасқа дейінгі жастағы мүгедек балаларға қызмет көрсететін тұлғалардан, III топ мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны алатын тұлғалардан, айрықша зиянды және аса ауыр еңбек жағдайындағы жұмыста, жер астылық және ашық тау жұмыстарында істейтін (№ 1 және № 2 тізім) мемлекеттік жәрдемақыны алатын тұлғалардан басқалары), басқа отбасыларға (азаматтарға) әр тоқсан сайын тағайындалады. Есептеулер ағымдағы тоқсанда жүргiзiледi, ал отбасының өткен тоқсандағы табыстары мен коммуналдық қызметтерiнiң шығындары есепке алынады.
Жергiлiктi жылу берiлетiн жекеменшiк үйлерде тұратын отбасыларға тұрғын үй көмегi жылына бiр рет ұсынылады, көмiр нормасы бiр рет алынады.
Отын шығыны айына 1 шаршы метрге 49,75 килограмм мөлшерi есепке алынады, алайда отбасына жылына бес тонна көмiрден аспауы керек.
Көмiрдiң құнын есептеу үшiн тұрғын үй көмегi есептелген алдыңғы тоқсандағы, тоқсанның соңғы айындағы жағдай бойынша қалалық ақпарат және статистика басқармасының ұсынған қала бойынша орташа баға пайдаланылады.
Тұрғын үй көмегi ағымдағы тоқсанға толық тағайындалады.
Отбасының табыстары, тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердiң төлемдерiнiң тарифтерi өзгерген кезде тұрғын үй көмегiн тағайындау және төлеу бойынша орган бұрын есептелген тұрғын үй көмегiне қайта есептеулер жүргiзедi.

5. Жилищная помощь назначается на основании заявления собственника или нанимателя (поднанимателя) жилья и прилагаемых к нему документов:
1) копии документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копии правоустанавливающего документа на жилище;
3) документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства заявителя (членов семьи) (адресная справка либо справка сельских или аульных акимов);
4) документов, подтверждающих доходы семьи;
5) сведений о роде деятельности членов семьи (копия справки об инвалидности, справка с места учебы, трудовой договор);
6) счетов на потребление коммунальных услуг за предыдущий квартал.
Семьи (граждане) имеющие право на компенсацию затрат на содержание жилого дома (жилого здания), кроме документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 5 предоставляют:
1) счет о размере целевого взноса на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
2) счет о размере ежемесячных взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, предъявляемый органом управления объекта кондоминиума, на основании сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией) утвержденной на общем собрании собственников и нанимателей (поднанимателей) квартир и заверенный печатью, подписью руководителя органа управления объекта кондоминиума
Семьи (граждане), имеющие право на получение компенсации расходов на оплату услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, кроме документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 5 предоставляют:
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копию договора на оказание услуг связи.
Семьи (граждане), имеющие право на компенсацию затрат арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, кроме документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 5, предоставляют счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом.
Копии документов предоставляются с подлинниками для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в этот же день.
При повторном обращении документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3) пункта 5 предоставляются при возникновении изменений.

5. Тұрғын үй көмегі тұрғын үй иесінің немесе жалға алушының (қосымша жалға алушының) өтініші мен қоса берілген құжаттардың негізінде тағайындалады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқықтылығын белгілейтін құжаттың көшірмесі;
3) тұрақты мекенжайы бойынша тіркелуін растайтын құжат (мекенжайының анықтамасы немесе селолық және ауылдық әкімдердің анықтамасы);
4) отбасы мүшелерінің табысын растайтын құжаттар;
5) отбасы мүшелерінің қызметі туралы мәліметтер (мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі, оқу орнынан анықтама, еңбек шарты);
6) өткен тоқсандағы коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар.
Тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығындарға өтемақы алуға құқығы бар отбасылар (азаматтар) 5 тармақта 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа келесілерді ұсынады:
1) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге арналған мақсатты жарнаның мөлшерi туралы шот;
2) жергiлiктi атқарушы органмен (тұрғын үй инспекциясымен) келiсiлген, пәтерлердiң меншiк иелерi мен жалға алушылардың (қосымша жалға алушылардың) жалпы жиналысында бекiтiлген кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеудiң жекелеген түрлерiн жүргiзуге арналған шығыстар сметасы негiзiнде кондоминиум объектісін басқару органы ұсынатын және мөрмен, кондоминиум объектісін басқару органы басшының қолымен расталған кондоминиум объектінің ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшерi туралы шот.
Телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының өсуіне байланысты бөлігінде байланыс қызметтерінің төлемдері шығындарына жәрдемақы алу құқығы бар отбасылар (азаматтар) 5 тармақтағы 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа келесілерді ұсынады:
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсету шартының көшірмесі.
Жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу төлемдері шығындарына жәрдемақы алу құқығы бар отбасылар (азаматтар) 5 тармақтағы 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа жергілікті атқарушы орган ұсынған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу төлемінің мөлшері туралы шотты ұсынады.
Құжаттардың көшірмесін салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасымен қоса ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге сол күні қайтарылады.
Қайта өтініш берген кезде 5 тармақтың 1),2),3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар өзгеріс туындаған жағдайда ұсынылады.

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.04.2012 № 5С-4/4 (вводится в действие со дня официального опубликования)
6. Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Зерендинского района» в течение десяти календарных дней со дня принятия документов от заявителя рассматривает и выносит решение о назначении жилищной помощи или об отказе в назначении.
Уведомление о назначении или об отказе в назначении осуществляется посредством личного посещения при обращении в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Зерендинского района», либо посредством почтового сообщения.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.04.2012 № 5С-4/4 (вводится в действие со дня официального опубликования)
6-1. Государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска» выносится решение об отказе в назначении жилищной помощи в случаях если:
1) оплата на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем не превышает предельно допустимый уровень расходов семьи на эти цели 12
2) собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилья предоставлены недостоверные сведения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением  Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.04.2012  № 5С-4/4 (вводится в действие со дня официального опубликования)
7. В случае возникновения сомнения в достоверности информации уполномоченный орган по назначению и выплате жилищной помощи обращается в органы, уполномоченные производить проверки. При представлении в уполномоченный орган по назначению и выплате жилищной помощи заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, собственник (наниматель) и поднаниматель жилья возвращает незаконно полученную сумму в добровольном порядке, а в случае отказа в судебном порядке.
8. Жилищная помощь устанавливается в виде денежных выплат. Выплата жилищной помощи производится ежемесячно (при наличии права) по мере финансирования уполномоченным органом по распределению бюджетных средств.
Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется уполномоченным органом через Банки второго уровня. Согласно личного заявления претендента жилищной помощи выплата жилищной помощи производится поставщикам коммунальных услуг и услуг связи. Компенсация затрат на капитальный ремонт жилья, компенсация затрат за стоимость топлива (угля) зачисляется на личные счета заявителей в Банках второго уровня.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012.04.20 № 5С-4/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Өтініш берушіден құжаттарды қабылдап алғаннан кейін «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі он күнтізбелік күн ішінде қарастырып тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді шығарады.
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы немесе бас тарту туралы хабарлама «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жүгінген кезде тікелей өзі баруы немесе пошталық хабарлама арқылы.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012.04.20 № 5С-4/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. Тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған төлемдер, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерi үшiн, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу отбасының осы мақсаттарға белгілеген 12 пайыз шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінен аспайтын болса «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі тұрғын үй көмегін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012.04.20 № 5С-4/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ұсынылған ақпараттың сенiмдiлiгiне күдiк туындаған жағдайда тұрғын үй көмегiн тағайындау және төлеу бойынша өкiлеттi орган тексерiс жүргiзуге өкiлеттi органдарға жiбередi. Тұрғын үй көмегiн тағайындау және төлеу бойынша өкiлеттi органға заңсыз немесе жоғары тұрғын үй көмегiн тағайындалуына әкелген әдейi жалған мәлiметтер берiлсе заңсыз тағайындалған соманы меншiк иесi (жалға алушы) өз еркiмен қайтарады, ал ол бас тартқан жағдайда сот арқылы қайтарылады.
8. Тұрғын үй көмегi ақшалай төлемдер түрiнде анықталады. Тұрғын үй көмегi төлемдерi бюджеттiк қаражатты бөлу бойынша өкiлеттi органның қаржыландыруына қарай ай сайын (құқығы болған кезде) жүргiзiледi.
Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегi төлемдерiн өкiлеттi орган екiншi деңгейлi банктер арқылы жүзеге асырады. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткердiң жеке өтiнiшiне сәйкес тұрғын үй көмегi төлемдерi коммуналдық қызметтердi жеткiзушiлерге жiберiледi. Тұрғын үйдi күрделi жөндеу шығындарына өтемақы және отын (көмiр) құнының шығындарына өтемақы өтiнiш берушiлердiң екiншi деңгейлi банктердегi шоттарына аударылады.

3. Исчисление совокупного дохода семьи
(гражданина), претендующего на получение жилищной помощи
9. Совокупный доход семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, исчисляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска» за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи на основании Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 «Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.04.2012 № 5С-4/4 (вводится в действие со дня официального опубликования)

3. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер азаматтардың
(отбасылардың) жиынтық табысын есептеу
9. «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы табыстарынан Қазақстан Республикасы құрылыс және тұрғын үй коммуналдық шаруашылық істері бойынша Агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 «Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы» Бұйрығы негізінде есептеледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012.04.20 № 5С-4/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.