О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления акимата области
Постановление акимата Актюбинской области от 3 декабря 2008 года N 410. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 29 декабря 2008 года за N 3276. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 19 марта 2010 года № 90
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 19.03.2010 № 90.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах", статьями 27 и 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и в целях реализации постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении типового стандарта оказания государственной услуги", N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести следующие изменения и дополнения в некоторые постановления акимата области:
1) в постановление акимата области от 6 февраля 2008 года N 24 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг", зарегистрированное в ГУ "Департамент юстиции Актюбинской области" 6 марта 2008 года за N 3238 и опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник от 1 апреля 2008 года N 37-38:
в Стандартах оказания государственных услуг "Постановка на учет иностранных средств массовой информации", "Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью", "Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых", "Регистрация договора залога на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых", "Выдача справок безработным гражданам", "Выдача врачебного свидетельства о смерти" слова "департамент", "директор" заменить словами "управление", "начальник" в соответствующих падежах;
в Стандарте оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" пункты 10 и 15 изложить в новой редакции:
10. Выдача справок безработным осуществляется без предварительной записи ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
15. Документ, подтверждающий, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, не выдается, так как сдача документов не предусмотрена.
в Стандарте оказания государственной услуги "Выдача врачебного свидетельства о смерти" в пункте 4 подпункт 42) изложить в новой редакции:

Облыс әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысының әкімиятының 2008 жылғы 3 желтоқсандағы N 410 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2008 жылдың 29 желтоқсанда N 3276 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 90 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2010.03.19 № 90 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы N 107 Заңының 9-1 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 27, 37 баптарына сәйкес және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 , "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулыларын орындау мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыс әкімдігінің кейбір қаулыларына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Ақтөбе облысының әділет департаменті" ММ 2008 жылғы 6 наурызда N 3238 тіркелген 2008 жылғы 1 сәуірде "Актюбинский вестник" және "Ақтөбе" газеттерінің N 37-38 жарияланған "Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы" облыс әкімдігінің 2008 жылғы 6 ақпандағы N 24 қаулысында:
"Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою", "Миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге ) қою", "Барлауға, өндіруге және бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу", "Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу", "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру", "Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарында "департамент", "директор" деген сөздер тиісті септіктерде "басқарма", "бастық" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартында 10, 15 тармақтар мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
10. Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру алдын-ала жазбасыз күн сайын сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүргізіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат берілмейді, өйткені құжаттар тапсыру қарастырылмаған.
"Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартының 4 тармағындағы 42) тармақша мынадай жаңа редакцияда жазылсын:

42) ГККП "Шалкарская противотуберкулезная больница", Актюбинская область, г.Шалкар ул. Сеитова,33.
пункт 24 дополнить подпунктом 42) следующего содержания:
42) ГККП "Шалкарская противотуберкулезная больница", Актюбинская область, г.Шалкар ул. Сеитова,33, тел. 8-713-35-23-4-60.
приложения к стандартам оказания государственных услуг: "Таблица. Значения показателей качества и доступности", утвержденным вышеназванным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложениям 1-12 к настоящему постановлению.
2) в постановление акимата области от 4 апреля 2008 года N 99 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг", зарегистрированное в ГУ "Департамент юстиции Актюбинской области" 30 апреля 2008 года за N 3251 и опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник от 13 мая 2008 года N 56-57:
в Стандарте оказания государственной услуги: "Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" пункт 12 дополнить подпунктами 7) и 8) следующего содержания:
7) копия индивидуальной программы реабилитации инвалидов (ИПР);
8) заключение психолого-медико-педагогической консультации (ПМПК) для детей с ограниченными возможностями.
в Стандарте оказания государственной услуги: "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" пункт 6 изложить в новой редакции:

42) "Шалқар туберкулезге қарсы күрес ауруханасы" МКҚК, мекенжайы: Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Сейітов көшесі, 33.
24 тармақ мынадай мазмұндағы 42) тармақшамен толықтырылсын:
42) "Шалқар туберкулезге қарсы күрес ауруханасы" МКҚК, мекенжайы: Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Сейітов көшесі, 33, тел. 8-713-35-23-4-60
жоғарыда аталған қаулымен бекітілген "Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарына қосымшалар осы қаулыға 1-12 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2) "Ақтөбе облысының әділет департаменті" ММ 2008 жылғы 30 сәуірде N 3251 тіркелген 2008 жылғы 13 мамырда "Актюбинский вестник" және "Ақтөбе" газеттерінің N 56-57 жарияланған "Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы" облыс әкімдігінің 2008 жылғы 4 сәуірдегі N 99 қаулысында :
"Мүгедектерге үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартының 12 тармағы мынадай мазмұндағы 7), 8) тармақшалармен толықтырылсын:
7) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының көшірмесі (ОЖБ);
8) мүмкіндіктері шектеулі балалар үшін психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясының қорытындысы (ПМПК).
"Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартының 6 тармағы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:

6. Государственная услуга предоставляется участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941 – 1945 годов, ветеранам, бывшим военнослужащим, призванным в ряды Советской армии в годы Великой Отечественной войны и работникам органов внутренних дел, награжденных медалью "За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 годов", лицам, награжденных медалью "За Победу над Японией", а также военнослужащим Советской Армии, которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств дальнего зарубежья, вдовам (вдовцам) погибших воинов и умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941 – 1945 годов, воинам- афганцам, родителям и семьям погибших, без вести пропавших воинов-афганцев, семьям умерших воинов афганцев, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986 – 1989 годах, инвалидам других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лицам, проработавшим не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года.

6. Мемлекеттік қызмет 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне,"1941-1945жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен наградталған Ұлы Отан соғысы кезінде Совет Армиясының қатарына шақырылған бұрынғы әскери қызметшілері, ардагерлерге және ішкі істер органдары қызметкерлеріне, "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен наградталған тұлғаларға, сондай-ақ, бұрынғы КСР Одағының үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес алыс шетел мемлекеттері аумағында ұрыс қимылдарына қатысқан Совет Армиясының әскери қызметшілеріне, 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлердің, қайтыс болған қатысушылар мен мүгедектердің жесірлеріне (жесір ерлеріне), ауғандық жауынгерлерге, қаза тапқан, хабар-ошарсыз кеткен ауғандық жауынгерлердің ата-аналарына және отбасыларына, қайтыс болған ауғандық жауынгерлердің отбасыларына, 1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынаулардың мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы ҚСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс жасаған тұлғаларға ұсынылады.

в Стандарте оказания государственной услуги: "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" пункт 12 дополнить подпунктами 14) и 15) следующего содержания:
14) акт обследования условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка;
15) акт обследования условий жизни ребенка, над которым устанавливается опека (попечительство).
приложения к стандартам оказания государственных услуг: "Значения показателей качества и доступности", утвержденным вышеназванным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложениям 13-37 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области      Е.Сагиндиков
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 3 декабря 2008 года N 410
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Постановка на учет иностранных средств массовой информации"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение  показателя в отчетном году
1
2
3
4

"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартының 12 тармағы мынадай мазмұндағы 14), 15) тармақшалармен толықтырылсын:
14) баланы тәрбиелеуге тілек білдірген тұлғаның тұрмыс жағдайын зерттеу актісі;
15) қамқоршылыққа (қорғаншылыққа) алынатын баланың тұрмыс жағдайын зерттеу актісі.
жоғарыда аталған қаулымен бекітілген "Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарына қосымшалар осы қаулыға 13-37 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                     Е.Сағындықов
Облыс әкімдігінің
2008 жылғы 3 желтоқсандағы
N 410 қаулысына 1 қосымша
"Шетелдік бұқаралық ақпарат
құралдарын есепке қою"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4