Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Постановление акимата Жамбылской области от 25 апреля 2008 года N 125. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 06 июня 2008 года за номером 1688. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25 февраля 2010 года № 62
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25.02.2010 № 62.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года "Об административных процедурах", во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг, акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг:
1) Оформление актов на право частной собственности на земельный участок;
2) Оформление актов на право постоянного землепользования;
3) Оформление актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
4) Выдача справок о земельных участках;
5) Оформление актов на право временного землепользования.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Усенбаева Е.О.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                         Б. Жексембин
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 апреля 2008 года N 125
Стандарт оказания государственной услуги
Оформление акта на право частной собственности на земельный участок
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги при оформлении актов на право частной собственности на земельный участок.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании   статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
4. Государственную услугу при оформлении актов на право частной собственности на земельный участок предоставляют:
1) государственное учреждение "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" (далее Управление).
Место оказания услуги: город Тараз, улица Казыбек би, 26
Cайт: www.zhambyl.kz
2) государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата города Тараз" (далее отдел):
Место оказания услуги: город Тараз, улица Желтоксан, 24
Сайт: www.zhambyl.kz.

Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімиятының 2008 жылғы 25 сәуірдегі N 125 қаулысы. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2008 жылы 06 маусымда 1688 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2010 жылғы 25 ақпандағы № 62 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2010.02.25 №  62 Қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасын көтеру мақсатында, Жамбыл облысы әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметінің стандарттары бекітілсін:
1) Жер учаскесіне жеке меншік құқығына арналған актілерді ресімдеу;
2) Жерді тұрақты пайдалану құқығына актілерді ресімдеу;
3) Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу;
4) Уақытша жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу.
Ескерту. 1-тармақтың 3) тармақшасына өзгерту енгізілді - Жамбыл облысы әкімиятының 2008.09.25 N 305 Қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ө.Е. Үсенбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен сәттен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                         Б. Жексембин
Жамбыл облысы әкімиятының
2008 жылғы 25 сәуірдегі
N 125 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына арналған актілерді ресімдеу
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жер учаскесіне жеке меншік құқығына арналған актілерді ресімдеу барысында мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 2003 жылғы 20 маусымдағы 14-1 бабының негізінде жүзеге асырылады.
4. Жер учаскесіне жеке меншік құқығы актісін ресімдеу барысында мемлекеттік қызметті:
1) "Жамбыл облысы әкімиятының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай Басқарма) ұсынады.
Қызмет көрсету орны: Тараз қаласы. 2-ші бұрылыс Қазыбек би, 26. Сайт: www.zhambyl.kz
2) "Тараз қаласы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі. (әрі қарай бөлім):
Қызмет көрсету орны: Тараз қаласы, Желтоқсан 24
Сайт: www.zhambyl.kz.

5. Форма завершения оказываемой государственной услуги: оформление акта на право частной собственности на земельный участок, либо отказ в оформлении.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Жамбылской области от 25.09.2008 № 305 .
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги: 10 дней;
2) Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов: 30 минут;
3) Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги: 30 минут.
8. Акт на право частной собственности на земельный участок выдается бесплатно.
9. Полная информация о порядке государственной услуги располагается в официальных источниках информации: в областных газетах "Ак жол" и "Знамя труда", а также на стендах, размещенных в фойе Управления и Отдела, а также на веб-сайте: www.zhambyl.kz.
10. График работы Управления и Отдела: ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, кроме субботы и воскресенья, перерыв с 13:00 до 14:00 часов, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В кабинетах Отдела и Управления, осуществляющих прием документов и предоставление консультативных услуг, созданы все необходимые условия. Предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, для ожидания и подготовки необходимых документов. Имеются информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление;
2) копия удостоверения личности;
3) копия регистрационного номера налогоплательщика;
4) доверенность (для юридических лиц);
5) копия решения местного исполнительного органа о предоставлении права на земельный участок.
13. Место выдачи бланков - в кабинете N 203 Управления, в кабинете N 200 Отдела.
14. Документы сдаются ответственному лицу в кабинет N 203 по адресу: город Тараз, 2 переулок Казыбек би, 26, в кабинет N 200 отдела по адресу: город Тараз улица Желтоксан, 24.
15. Потребитель после сдачи всех документов, получает талон с указанием даты, регистрационного номера.
16. Выдача акта на право частной собственности на земельный участок осуществляется при личном посещении в кабинете N 205 Управления и в кабинете N 200 Отдела ответственных лиц, либо направляется по почте.
17. Основанием для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги является невозможность использования испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению.

5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау түрі: Жер учаскесіне жеке меншік құқығына сәйкестендіру құжатын (мемлекеттік актіні) ресімдеу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді- Жамбыл облысы әкімиятының 2008.09.25 N 305 Қаулысымен.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуде қойылатын мерзімдік шектеулер:
1) Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 10 күн;
2) Құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге кететін уақыт: 30 минут;
3) Құжаттарды алу кезінде кезек күтуге кететін уақыттың шегі, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: 30 минут.
8. Жер учаскесіне жеке меншік құқығына акт тегін беріледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпарат ресми мәліметтер көздерінде: облыстық "Ақ жол", "Знамя труда" газеттерінде, басқарма және бөлімі фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ www.zhambyl.kz веб сайтында орналасады.
10. Басқарманың және бөлімінің жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі күндерінен басқа, күнделікті сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс мезгілі сағат 13-00 ден 14-00 ге дейін.
11. Басқарманың, бөлімнің күту залында және бөлмелерінде құжаттарды қабылдауды жүзеге асыру және кеңес беру қызметін ұсыну жағдайларының барлығы жасалған. Күту үшін және керекті құжаттардың дайындалуына мүмкіндігі шектелген адамдарға жағдайлар жасау қарастырылған. Керекті құжаттарды толтыруға арналған үлгілер, ақпараттық стендтер бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алуға керекті құжаттардың тізімі:
1) өтініш;
2) жеке куәлік көшірмесі;
3) Салық төлеушінің тіркелу нөмірінің көшірмесі;
4) Сенімхат, (заңды тұлға үшін);
5) жергілікті атқарушы органының жер учаскесіне құқық беру туралы шешімінің көшірмесі.
13. Бланктерді беру орны - Басқарманың N 203 бөлмесі, бөлімінің N 200 бөлмесі.
14. Құжаттар жауапты тұлғаға Басқарманың N 203 бөлмеде, мекен жайы: Тараз қаласы, Қазыбек би 2-ші бұрылыс, 26, Бөлімінің N 200 бөлмеде, мекен жайы: Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 24 тапсырылады.
15. Тұтынушы барлық құжаттарды тапсырған соң, тіркелген күні және номері көрсетілген талон алады.
16. Тұрақты жер пайдалану құқығына акт басқармасының N 205 бөлмеде, бөлімінің N 200 бөлмеде жауапты тұлғаның жеке қатысуымен беріледі немесе почта арқылы жіберіледі.
17. Сұралып отырған жер учаскесінің нысаналы мақсаты бойынша пайдаланудың мүмкін еместігі мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады.

3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуются Управление и Отдел по отношению к потребителю услуг:
1) вежливость;
2) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
4) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами .
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц Управления и Отдела, разъясняют и оказывают содействие в подготовке жалобы заместитель начальника Управления кабинет N 202 и Отдела кабинет N 204.
22. Жалоба подается на имя начальника Управления, кабинет N 200, начальника Отдела, кабинет N 202.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающего срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы, является талон.
6. Контактная информация
24. Контактные данные начальника управления:
Сайт: www.zhambyl.kz.
Адрес электронной почты: jer@taraz.kz
График работы: ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, кроме субботы и воскресенья, обеденный перерыв с 13:00 до 14:00 часов.
График приема: понедельник с 9:00 до 11:00 часов, среда с 9:00 до 13:00 часов.
Адрес: город Тараз, ул. 2 переулок Казыбек би N 26.
Телефон: 43-58-89
Контактные данные заместителя начальника Управления:
Сайт: www.zhambyl.kz.
Адрес электронной почты: jer@taraz.kz
График работы: ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, кроме субботы и воскресенья, обеденный перерыв с 13:00 до 14:00 часов.
График приема: вторник, четверг с 9:00 до 13:00 часов.
Адрес: город Тараз, ул. 2 переулок Казыбек би N 26.
Телефон: 43-58-87
Контактные данные начальника Отдела:
Адрес электронной почты: taraz gorzem@okey.kz
График работы: с 9:00 до 18:00 часов, кроме субботы и воскресенья.
График приема: ежедневно с 9:00 до 13:00 часов, кроме субботы и воскресенья.
Телефон: 43-54-77
Вышестоящий орган: государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылской области", город Тараз, ул. Абая N 125 телефон: 43-09-62.

3. Жұмыс қағидалары
18. Басқарманың және бөлімінің тұтынушыға қатысты басшылыққа алған жұмыс қағидалары:
1) сыпайылылық;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы жан-жақты ақпарат;
3) тұтынушы құжаттарының құпия ақпараттарын қорғап, сақталуын қамтамасыз ету;
4) тұтынушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамсыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері сапа көрсеткіштерімен және стандартқа сәйкес бағаланады.
20. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мақсатты сапа көрсеткіштері және мемлекеттік қызметтің қол жетімділігі:
мемлекеттік орган жұмысымен бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетуші мекеме және басқа да субъектілерде, жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы тобымен бекітіледі.
5. Шағым беру тәртібі
21. Басқарманың және Бөлімінің уәкілетті лауазымды тұлғасының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым берудің тәртібін және шағымды дайындауға басқарма бастығының орынбасары N 202 бөлме және бөлімі бастығының орынбасары N 204 бөлме көмек көрсетеді.
22. Шағым басқарма бастығына, N 200 бөлме және бөлім бастығына N 202 бөлме жасалады.
23. Шағымның қабылданғанын және қаралу мерзімін және жасалған шағымға жауапты алу орнын, лауазымды тұлға туралы мәліметтерді көрсетуші құжат - талон болып табылады.
6. Байланыс ақпараттар
24. Басқарма бастығының байланыс көрсеткіштері:
Сайт: www.zhambyl.kz.
Электрондық пошта: jer@taraz.kz
Жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі күндерінен басқа, күнделікті сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс мезгілі сағат 13-00 ден 14-00 ге дейін.
Қабылдау кестесі: дүйсенбі сағат 9-00 ден 11-00 ге дейін, сәрсенбі сағат 9-00 ден 13-00 ге дейін.
Мекен жайы: Тараз қаласы 2-ші Қазыбек би бұрылысы N 26
Телефон: 43-58-89
Басқарма бастығының орынбасарының байланыс көрсеткіштері:
Сайт: www.zhambyl.kz.
Электрондық пошта: jer@taraz.kz
Жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі күндерінен басқа, күнделікті сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс мезгілі сағат 13-00 ден 14-00 ге дейін.
Қабылдау кестесі: сейсенбі, бейсенбі сағат 9-00 ден 13-00 ге дейін
Мекен - жайы: Тараз қаласы 2-ші Қазыбек би бұрылыс N 26.
Телефон: 43-58-87
Бөлім бастығының байланыс көрсеткіштері:
Электрондық пошта: taraz_gorzem@okey.kz
Жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі күндерінен басқа, күнделікті сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс мезгілі сағат 13-00 ден 14-00 ге дейін.
Телефон: 43-54-77.
Жоғарғы орган: "Жамбыл облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі, Тараз қаласы. Абай көшесі N 125 телефон 43-09-62.

5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
90
90
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 апреля 2008 года N 125
Стандарт оказания государственной услуги
Оформление актов на право постоянного землепользования
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги при оформлении актов на право постоянного землепользования.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
4. Государственную услугу при оформлении актов на право постоянного землепользования предоставляют:
1) Государственное учреждение "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" (далее Управление).
Место оказания услуги: город Тараз, 2 переулок Казыбек би, 26.
Сайт: www.zhambyl.kz.
2) Государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата города Тараз" (далее отдел):
Место оказания услуги: город Тараз, ул. Желтоксан 24
Сайт: www.zhambul.kz:
5. Форма завершения государственной услуги: оформление идентификационного (государственного акта) документа на право постоянного землепользования либо отказ в оформлении.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жамбылской области № 305 от 25.09.2008.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) Сроки оказания государственной услуги: 10 дней;
2) Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов: 30 минут;
3) Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги: 30 минут.
8. Акт на право постоянного землепользования выдается бесплатно.
9. Полная информация о порядке государственной услуги располагается в официальных источниках информации: в областных газетах "Ак жол" и "Знамя труда", на стендах, расположенных в фойе Управления и Отдела, а также на веб-сайте: www.zhambyl.kz.
10. График работы Управления и Отдела: ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, кроме субботы и воскресенья, обеденный перерыв с 13:00 до 14:00 часов, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В кабинетах Отдела и Управления, осуществляющих прием документов и предоставление консультативных услуг, созданы все необходимые условия. Предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, для ожидания и подготовки необходимых документов. Имеются информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов.

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
90
90
Жамбыл облысы әкімиятының
2008 жылғы 25 сәуірдегі
N 125 қаулысымен бекітілген
Жерді тұрақты пайдалану құқығына актілерді ресімдеу барысында көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт тұрақты жер пайдалану құқығы актісін ресімдеу барысында мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 2003 жылғы 20 маусымдағы 14-1 бабының негізінде жүзеге асырылады.
4. Жер учаскесі туралы анықтама беру барысында мемлекеттік қызметті:
1) "Жамбыл облысы әкімиятының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай Басқарма) ұсынады.
Қызмет көрсету орны: Тараз қаласы. 2-ші бұрылыс Қазыбек би, 26.
Сайт: www.zhambyl.kz.
2) "Тараз қаласы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі. (әрі қарай Бөлім):
Қызмет көрсету орны: Тараз қаласы. Желтоқсан 24
Сайт: www.zhambyl.kz.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау түрі:
Тұрақты жер пайдалану құқығына сәйкестендіру құжатын (мемлекеттік актіні) рәсімдеу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Жамбыл облысы әкімиятының 2008.09.25 N 305 Қаулысымен.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуде қойылатын мерзімдік шектеулер:
1) Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 10 күн;
2) Құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге кететін уақыт: 30 минут;
3) Құжаттарды алу кезінде кезек күтуге кететін уақыттың шегі, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: 30 минут.
8. Тұрақты жер пайдалану құқығына акт тегін беріледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпарат ресми мәліметтер көздерінде: облыстық "Ақ жол", "Знамя труда" газеттерінде, басқарма және бөлім фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ www.zhambyl.kz веб сайтында орналасады.
10. Басқарманың және Бөлімінің жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі күндерінен басқа, күнделікті сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс мезгілі сағат 13-00 ден 14-00 ге дейін.
11. Басқарманың және бөлімнің күту залында және бөлмелерінде құжаттарды қабылдауды жүзеге асыру және кеңес беру қызметін ұсыну жағдайларының барлығы жасалған. Күту үшін және керекті құжаттардың дайындалуына мүмкіндігі шектелген адамдарға жағдайлар жасау қарастырылған. Керекті құжаттарды толтыруға арналған үлгілер, ақпараттық стендтер бар.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление;
2) копия удостоверения личности;
3) копия регистрационного номера налогоплательщика;
4) доверенность (для юридических лиц);
5) решениие местного исполнительного органа о предоставлении права на земельный участок.
13. Место выдачи бланков - в кабинете N 203 Управления, в кабинете N 200 Отдела.
14. Документы сдаются ответственному лицу в кабинет N 203 по адресу: город Тараз, 2 переулок Казыбек би, 26, в кабинет N 200 Отдела по адресу: город Тараз улица Желтоксан, 24.
15. Потребитель после сдачи всех документов, получает талон с указанием даты, регистрационного номера.
16. Выдача акта осуществляется при личном посещении в кабинете N 205 Управления и в кабинете N 200 Отдела ответственных лиц, либо направляется по почте.
17. В случае выявления ошибок в оформлении документов (исправление, подчеркивание и т.д.), Управление и отдел земельных отношений с письменным указанием причин отказа в течение 1 дня после получения пакета документов возвращает их.
Сноска. Пункт 17 в редакции, постановления акимата Жамбылской области № 305 от 25.09.2008.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуются Управление и Отдел по отношению к потребителю услуг:
1) вежливость;
2) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
4) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц Управления и Отдела, разъясняют и оказывают содействие в подготовке жалобы заместитель начальника Управления кабинет N 202. и Отдела кабинет N 204.
22. Жалоба подается на имя начальника Управления, кабинет N 200, начальника Отдела, кабинет N 204.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающего срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы, является талон.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алуға керекті құжаттардың тізімі:
1) өтініш;
2) жеке куәлік көшірмесі;
3) Салық төлеушінің тіркелу нөмірінің көшірмесі;
4) Сенімхат, (заңды тұлға үшін);
5) жергілікті атқарушы органының жер учаскесіне құқық беру туралы шешімінің көшірмесі.
13. Бланктерді беру орны - Басқарманың N 203 бөлмесі, бөлімінің N 200 бөлмесі.
14. Құжаттар жауапты тұлғаға Басқарманың N 203 бөлмеде, мекен жайы: Тараз қаласы, Қазыбек би 2-ші бұрылыс,26, Бөлімінің N 200 бөлмеде, мекен жайы: Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 24 тапсырылады.
15. Тұтынушы барлық құжаттарды тапсырған соң, тіркелген күні және номері көрсетілген талон алады.
16. Тұрақты жер пайдалану құқығына акт басқармасының N 205 бөлмеде, бөлімінің N 200 бөлмеде жауапты тұлғаның жеке қатысуымен беріледі немесе почта арқылы жіберіледі.
17. Құжаттарды рәсімдеуде қателер (түзетулер, өшірулер және т.б.) анықталған жағдайда, Басқарма және жер қатынастар бөлімі құжаттар пакетіналғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оларды бас тарту себебі көрсетілген жазбаша негіздемемен бірге қайтарады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы әкімиятының 2008.09.25 N 305 қаулысымен.
3. Жұмыс қағидалары
18. Басқарманың тұтынушыға қатысты басшылыққа алған жұмыс қағидалары:
1) сыпайылылық;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы жан-жақты ақпарат;
3) тұтынушы құжаттарының құпия ақпараттарын қорғап, сақталуын қамтамасыз ету;
4) тұтынушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамсыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері сапа көрсеткіштерімен және Стандартқа сәйкес бағаланады.
20. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мақсатты сапа көрсеткіштері және мемлекеттік қызметтің қол жетімділігі:
мемлекеттік орган жұмысымен бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетуші мекеме және басқа да субъектілерде, жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы тобымен бекітіледі.
5. Шағым беру тәртібі
21. Басқарманың және Бөлімінің уәкілетті лауазымды тұлғасының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым берудің тәртібін және шағымды дайындауға басқарма бастығының орынбасары N 202 бөлме және бөлімі бастығының орынбасары N 204 бөлме көмек көрсетеді.
22. Шағым басқарма бастығына, N 200 бөлме және бөлім бастығына N 202 бөлме жасалады.
23. Шағымның қабылданғанын және қаралу мерзімін және жасалған шағымға жауапты алу орнын, лауазымды тұлға туралы мәліметтерді көрсетуші құжат - талон болып табылады.

25. Другая полезная информация для потребителя размещена на официальном сайте: www.zhambyl.kz.
Приложение
к Стандарту оказания
государственной услуги
Значения показателей качества и доступности
государственной услуги
Показатели качества и доступности
Нормативное Значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставлени услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
90
80

25. Тұтынушыға арналған керекті пайдалы ақпараттар www.zhambyl.kz сайтында таратылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарттарына қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылығы
1.1. құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті көрсету оқиғаларының % (үлесі)
100
90
80

5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
90
90
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 апреля 2008 года N 125
Стандарт оказания государственной услуги
Оформление актов на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги при оформлении актов на право постоянного землепользования.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании  статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
4. Государственную услугу при оформлении актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) предоставляют:
1) Государственное учреждение "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" (далее Управление).
Место оказания услуги: город Тараз, 2 переулок Казыбек би, 26.
Сайт: www.zhambyl.kz
2) Государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата города Тараз" (далее Отдел):
Место оказания услуги: город Тараз, улица Желтоксан, 24.
Сайт: www.zhambyl.kz.
5. Форма завершения государственной услуги: оформление идентификационного (государственного акта) документа на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) либо отказ в оформлении.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 25.09.2008 № 305 .
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) Сроки оказания государственной услуги: 10 календарных дней;
2) Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов: 30 минут;
3) Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги: 30 минут.
8. Акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) выдается бесплатно.
9. Полная информация о порядке государственной услуги располагается в официальных источниках информации: в областных газетах "Ак жол" и "Знамя труда", на стендах, расположенных в фойе Управления и Отдела, а также на веб-сайте: www.zhambyl.kz.
10. График работы Управления и Отдела: ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, кроме субботы и воскресенья, обеденный перерыв с 13:00 до 14:00 часов, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В залах ожидания и в кабинетах Управления и Отдела, осуществляющих прием документов и предоставление консультативных услуг, созданы все необходимые условия. Предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, для ожидания и подготовки необходимых документов. Имеются информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов.

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
90
90
Жамбыл облысы әкімиятының
2008 жылғы 25 сәуірдегі
N 125 қаулысымен бекітілген
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу барысында көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарты
1.Жалпы ережелер
1. Осы стандарт уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу барысында мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 2003 жылғы 20 маусымдағы 14-1 бабының негізінде жүзеге асырылады.
4 . Жер учаскесі туралы анықтама беру барысында мемлекеттік қызметті:
1) "Жамбыл облысы әкімиятының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай Басқарма) ұсынады.
Қызмет көрсету орны: Тараз қаласы. 2-ші бұрылыс Қазыбек би, 26.
Сайт: www.zhambyl.kz.
2) "Тараз қаласы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі. (әрі қарай Бөлім):
Қызмет көрсету орны: Тараз қаласы. Желтоқсан 24
Сайт: www.zhambyl.kz
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау түрі: Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына      сәйкестендіру құжатын (мемлекеттік актіні) ресімдеу.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуде қойылатын мерзімдік шектеулер:
1) Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 10 күнтізбелік күн;
2) Құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуге кететін уақыт: 30 минут;
3) Құжаттарды алу кезінде кезек күтуге кететін уақыттың шегі, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: 30 минут.
8. Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акт тегін беріледі.
Ескерту. Стандарттың атауына, 1, 5 және 8 тармақтарына өзгерту енгізілді - Жамбыл облысы әкімиятының 2008.09.25 N 305 қаулысымен.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпарат ресми мәліметтер көздерінде: облыстық "Ақ жол", "Знамя труда" газеттерінде, басқарма және бөлім фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ www.zhambyl.kz веб сайтында орналасады.
10. Басқарманың және бөлімінің жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі күндерінен басқа, күнделікті сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс мезгілі сағат 13-00 ден 14-00 ге дейін.
11. Басқарманың және бөлімнің күту залында және бөлмелерінде құжаттарды қабылдауды жүзеге асыру және кеңес беру қызметін ұсыну жағдайларының барлығы жасалған. Күту үшін және керекті құжаттардың дайындалуына мүмкіндігі шектелген адамдарға жағдайлар жасау қарастырылған. Керекті құжаттарды толтыруға арналған үлгілер, ақпараттық стендтер бар.