Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Постановление акимата Жамбылской области от 25 апреля 2008 года N 119. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 06 июня 2008 года за номером 1691.Утратило силу Постановлением Акимата Жамбылской области от 02.09.2010 № 254
Сноска. Утратило силу Постановлением Акимата Жамбылской  области от 02.09.2010 № 254.
В соответствии со статьями 1 , 9-1 , 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг:
1) Назначение государственных пособий семьям, имеющих детей до 18 лет;
2) Назначение жилищной помощи.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Жамбылской области Б. Иманалиева.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                                     Б. Жексембин
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 апреля 2008 года N 119
Стандарт оказания государственной услуги по назначению
государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет 1. Общие положения
1. Определение государственной услуги: данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по назначению государственных пособий семьям имеющим детей до 18 лет.
2. Оказываемая государственная услуга частично автоматизирована.
3. Основанием для оказания государственной услуги является:  статья 6 Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" от 28 июня 2005 года и Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О Государственных пособиях семьям, имеющим детей".
4. Государственными учреждениями, предоставляющими данную услугу, являются отделы занятости и социальных программ акиматов районов и города Тараз согласно приложению N 1 к настоящему Стандарту.
5. Формой завершения государственной услуги является назначение пособия или отказ в назначении пособия.
6. Государственная услуга по назначению государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет, оказывается семьям с месячным среднедушевым доходом ниже установленной стоимости продовольственной корзины, установленной в области на соответствующий период.

Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімиятының 2008 жылғы 25 сәуірдегі N 119 қаулысы. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2008 жылы 06 маусымда 1691 нөмірімен тіркелді.Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2010 жылғы 02 қыркүйектегі № 254 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2010.09.02 № 254 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 1 , 9-1 , 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 , 2007 жылғы 30 маусымдағы Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы N 561 қаулыларына сәйкес, Жамбыл облысы әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің қоса берілген стандарттары бекітілсін:
1) 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау;
2) тұрғын үй көмегін тағайындау.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл облысы әкімінің орынбасары Б. Иманәлиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс Әкімі                         Б. Жексембин
Жамбыл облысы әкімиятының
2008 жылғы 25 сәуір N 119
қаулысымен бекітілген
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет: аталған стандарт 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау бойынша      мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет ішінара автоматтандырылған.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің негіздемесі болып мыналар табылады: Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңының 6 бабы және Қазақстан Республикасы үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі жүзеге асырудың кейбір шаралар туралы" N 1092 Қаулысы.
4. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік мекемелер осы Стандарттың N 1 қосымшасына сәйкес аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқтау нысаны жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту болып табылады.
6. 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет жан басына шаққандағы айлық табысы облыста тиісті кезеңге белгіленген азық-түлік себетін құнынан төмен отбасыларына көрсетіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы әкімиятының 2008.09.25 N 305 Қаулысымен.

7. Срок оказания услуги:
1) Срок оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документа в уполномоченный орган: 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении извещения: 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается в официальных источниках информации: в областных газетах "Ак жол" и "Знамя труда", а также на стендах, размещенных в залах ожидания отделов занятости и социальных программ акиматов районов и города Тараз, а также на веб-сайте: http://sobes.zhambyl.kz/.
10. График работы отделов занятости и социальных программ акиматов районов и города Тараз: ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, кроме выходных, обеденный перерыв с 13:00 до 14:00 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. В залах ожидания и кабинетах специалистов, осуществляющих прием документов и предоставление консультационных услуг, созданы необходимые условия для претендентов на пособие, работает справочно-диспетчерская служба, имеются стойки с образцами заполняемых документов и информацией о порядке предоставления социальной помощи, с целью создания условий ожидания, установлены сиденья для ожидающих граждан.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет необходимо предоставление следующих документов:
Заявление для назначения пособия на детей;
Копия свидетельства о рождении детей;
Копия документа удостоверяющего личность заявителя;
Копия документа подтверждающего место жительство семьи;
Сведения о составе семьи, по установленной форме;
Сведения о полученных доходах членов семей заявителя по прилагаемой форме, с документами, подтверждающими указанные доходы (о заработной плате, пенсии, пособии и так далее) и наличии личного подсобного хозяйства по установленным формам.
13. Формы необходимых документов выдаются в отделе занятости и социальных программ акимата районов и города Тараз.
14. Формы заявлений и заполненные бланки сдаются в соответствующих кабинетах отделов занятости и социальных программ акимата районов и города Тараз.
15. Документом, подтверждающим сдачу всех необходимые документы для получения государственной услуги, является корешок от бланка заявления с указанием даты приема и фамилии ответственного лица, принявшего документы.

7. Қызмет көрсету мерзімі:
1) қажетті құжаттарды уәкілетті органға тапсырған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 10 жұмыс күні;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге кететін ең ұзақ уақыт: 30 минут;
3) хабарлама алған кезде кезек күтуге кететін ең ұзақ уақыт: 10 минут.
8. Қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат ақпараттың ресми көздерінде орналасады: облыстық "Ақ жол" және "Знамя труда" газеттерінде, сондай-ақ аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің күту залдарында орналасқан стенділерде, сондай-ақ http://sobes.zhambyl.kz/ веб-сайтында.
10. Аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің жұмыс кестесі: демалыс күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін. Алдын ала жазылу және қызметті жеделдетілген түрде ресімдеу көзделмеген.
11. Күту залы мен құжаттарды қабылдайтын және консультативтік қызмет көрсететін мамандардың кабинеттерінде жәрдемақы алуға үміткерлер үшін қажетті жағдайлар жасалған; анықтамалық-диспетчерлік қызмет жұмыс істейді, толтыратын құжаттардың үлгісі мен әлеуметтік көмек көрсету тәртібі туралы ақпарат қойылған тағандар бар, күту шарттарын құру мақсатында күтетін азаматтар үшін орындықтар қойылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыларды алу үшін мына құжаттарды тапсыру қажет:
Балаларға жәрдемақы тағайындау үшін өтініш;
Балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмесі;
Өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
Отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
Белгіленген нысан бойынша отбасының құрамы туралы мәлімет;
Өтініш иесі отбасы мүшелерінің көрсетілген табыстарды растайтын құжаттарымен бірге (жалақысы, зейнетақысы, жәрдемақысы туралы және тағы басқа) тапқан табыстары туралы берілген нысан бойынша және жеке қосалқы шаруа қожалығының бар-жоғы туралы белгіленген нысандағы мәлімет.
13. Қажетті құжаттардың нысаны аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінде беріледі.
14. Өтініш нысандары мен толтырылған бланкілер аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің тиісті кабинеттеріне тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат болып өтініш бланкісінен алынған қабылдау мерзімі мен құжатты қабылдаған жауапты адамның тегі көрсетілген түбіршек табылады.

16. Извещение о принятом решении по назначению пособия выдается в соответствующих кабинетах отдела занятости и социальных программ акиматов района и города Тараз нарочно или же направляется по почте.
17. Основанием для приостановления государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги является выявления фактов, при которых заявитель теряет право на получение государственных пособий на детей:
1) отсутствие необходимых документов;
2) превышение дохода;
3) предоставление неполных и недостоверных сведений, необходимых для назначения пособий.
3. Принципы работы
18. Отделы занятости и социальных программ акимата районов и города Тараз по отношению к претендентам на получение пособий должны руководствоваться следующими принципами работы: вежливость, предоставление исчерпывающей информации, об оказываемой государственной услуге, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением N 2 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы осуществляют:
Акиматы соответствующих районов и города Тараз.
22. Наименование государственного органа, либо номер кабинета должностного лица, которому подается жалоба:
Акиматы соответствующих районов и города Тараз.
23. Заявителю, непосредственно обратившемуся письменно к субъекту, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 23 в редакции, постановления акимата Жамбылской области от 25.09.2008 № 305 .
6. Контактная информация
24. Контактные данные (сайт, адрес электронной почты, график работы и приема, телефон) руководителей отделов, непосредственно оказывающих государственную услугу указаны в приложении N 1 к Стандарту.
Вышестоящие органы:
1) Акиматы соответствующих районов и города Тараз, данные которых указаны в приложении N 3 к настоящему Стандарту;

16. Жәрдемақы тағайындау бойынша қабылданған шешім туралы хабарлама аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің тиісті кабинеттерінде қолма-қол беріледі немесе поштамен жіберіледі.
17. Өтініш иесі мемлекеттік мемлекеттік балалар жәрдемақысын алу құқығын жоғалтатын деректің анықталуы мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздеме болып табылады:
1) қажетті құжаттардың болмауы;
2) табыстың асып кетуі;
3) жәрдемақы тағайындауға қажетті мәліметтерді толық емес түрде және жалған мәліметтер беру.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері жәрдемақы алуға үміткерлерге қатысты төмендегідей қағидаттарды басшылыққа алулары тиіс: сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың N 2 қосымшасына сәйкес көрсетілетін сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетуді мыналар жүзеге асырады:
Тиісті аудандар мен Тараз қаласының әкімияттары.
22. Шағым берілетін мемлекеттік органның атауы не лауазымды адам кабинетінің нөмірі:
Тиісті аудандар мен Тараз қаласының әкімияттары.
23. Субъектіге тікелей жазбаша өтініш жасаған арыз берушіге тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Арыз-шағымдар Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртібі мен мерзімімде қаралады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы әкімиятының 2008.09.25 N 305 қаулысымен.
6. Байланыс ақпараты
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін бөлім басшыларының байланыс деректері (сайт, электрондық поштаның мекен-жайы, жұмыс және қабылдау кестесі, телефоны) Стандарттың N 1 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
Жоғары тұрған органдар:
1) Осы Стандарттың N 3 қосымшасына сәйкес тиісті аудандар мен Тараз қаласы әкімияттары;

2) Государственное учреждение "Управление занятости населения и социальных программ акимата Жамбылской области" город Тараз улица Карахана,1, телефон 459713, e-mail: taraz@enbek.kz.
Ежедневно с 9:00 до 19:00 часов, обеденный перерыв: с 13:00 до 15:00 часов. Дни приема начальника: вторник, четверг, пятница с 9:00 до 18:00 часов. Дни приема заместителя начальника: ежедневно с 9:00 до 18:00 часов.
25. Другая полезная информация для потребителя размещена на официальном сайте: http://sobes.zhambyl.kz/
Приложение N 1 к Стандарту
Отделы занятости и социальных программ районов и города Тараз
N
Наименование
Фамилия, имя, отчество
руководителя, график
работы и приема
Адрес,
номер
кабинета
Контактные
телефоны и
электронная
почта
1
Государственное учреждение (далее ГУ) "Отдел занятости и социальных программ Акимата города Тараз"
Сейдалина Косайкуль Сатыбалдиевна, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
город Тараз, улица Достоевского, 14 кабинет N 201
8-7262-345124,
342879 sobes-
taraz@mail.ru
2
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Байзакского района"
Абдрахманова Бахыткуль Ешенкуловна, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
село Сарыкемер улица Байзак батыра, 112 кабинет N 102
8-72637-21971, 22338 utzszn_baizak@topmail.kz
3
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Меркенского района"
Абылкасымов Шорман Тореханович, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
село Мерке, улица Исмаилова, 157 кабинет N 104
8-72632-22551, 21666 mozsp@mail.kz
4
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Т.Рыскуловского района"
Косалов Шардарбек Амрекулович, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
село Кулан, улица Жибек жолы, 83 кабинет N 204
8-72631-21281, 21644 TRS2008@topmail.kz
5
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Кордайского района"
Карамолдаева Баян Назкеевна, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
село Кордай, улица Белашова, 3 кабинет N 105
8-72636-21281, 21249 utzsnkorday@mail.kz
6
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Шуского района"

2) "Жамбыл облысы әкімиятының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі, Тараз қаласы, Қарахан көшесінің 1, телефон 459713, e-mail: taraz@enbek.kz.
Күн сайын сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 15-00-ге дейін. Бастықтың қабылдау күндері: сейсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін. Бастық орынбасарының қабылдау күндері: күн сайын сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін.
25. Тұтынушыға басқа қажетті ақпараты http://sobes.zhambyl.kz/ ресми сайтында орналасқан.
Стандарттың N 1 қосымша
Аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
Атауы
Меңгерушінің аты-жөні, жұмыс және қабылдау кестесі
Мекен жай, кабинетінің нөмірі
Байланыс телефондар, электрондық пошта
1
"Тараз қаласы әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай ММ)
Сейдалина Қосайкул Сатыбалдықызы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Тараз қаласы, Достоевский көшесі, 14 кабинеті N 201
8-7262-345124, 342879 sobes-taraz@mail.ru
2
"Байзақ ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
Абдрахманова Бақыткүл Ешенқұлқызы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 112 кабинеті N 102
8-72637-21971, 22338 utzszn_baizak@topmail.kz
3
"Меркі ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
Абылқасымов Шорман Төреханұлы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Меркі ауылы, Исмаилов көшесі, 157 кабинеті N 104
8-72632-22551, 21666 mozsp@mail.kz
4
"Т.Рысқұлов ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
Қосалов Шардарбек Амреқұлұлы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 83 2 қабат кабинеті N 204
8-72631-21281, 21644 TRS2008@ topmail.kz
5
"Қордай ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
Қарамолдаева Баян Назкейқызы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Қордай ауылы, Белашов көшесі, 3 кабинеті N 105
8-72636-21281, 21249 utzsnkorday@mail.kz
6
"Шу ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ

Онласын Мейрбек Калмырзаевич, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
село Толе би, улица Балуан Шолака, 189 кабинет N 104
8-72638-31096, 31637 shuozsp@topmail.kz
7
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Таласского района"
Туралиева Роза Туралиевна, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
город Каратау, улица Конаева, 26 кабинет N 106
8-72644-61306, 61522 otzsp_karatau@mail.ru
8
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Сарысуского района"
Усембаев Болат Базарбаевич, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
город Жанатас, улица Жибек жолы, 53 кабинет N 102
8-72634-62806, 61680 dkz@mail.kz
9
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Жуалынского района"
Курмашев Карибай, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
село Бауыржан Момышулы, улица Жамбыла, 1 кабинет N 105

Оңласын Мейірбек Қалмырзаұлы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Төле би ауылы, Балуан Шолақ көшесі 189 кабинеті N 104
8-72638-31096, 31637 shuozsp@ topmail.kz
7
"Талас ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
Тұралиева Роза Тұралықызы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Қаратау қаласы, Қонаев көшесі, 26 кабинеті N 106
8-72644-61306, 61522 otzsp_karatau@mail.ru
8
"Сарысу ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
Усембаев Болат Базарбайұлы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Жанатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 53 кабинеті N 102
8-72634-62806, 61680 dkz@mail.kz
9
"Жуалы ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
Құрмашев Кәрібай, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Бауыржан Момышұлы ауылы, Жамбыл көшесі, 1 кабинеті N 105

8-72635-22276, 22150 juali_sobes@mail.ru
10
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Жамбылского района"
Несипбеков Нурлан Кудербаевич, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
село Аса, улица Абая, 123 кабинет N 201
8-72633-21756, 21182 asa_sobes@mail.ru
11
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Акимата Мойынкумского района"

8-72635-22276, 22150 juali_sobes@mail.ru
10
"Жамбыл ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
Несіпбеков Нұрлан Құдербайұлы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Аса ауылы, Абай көшесі, 123 кабинеті N 201
8-72633-21756, 21182 asa_sobes@mail.ru
11
"Мойынқұм ауданының әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ

Даниярова Жаксыгуль Мырзабаевна, график работы и приема: ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 18 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 14 00 часов.
село Мойынкум, улица Кошенова, 10 кабинет N 103
8-72642-24721,24893 ozsp_moinkum@ topmail.kz
Приложение N 2 к Стандарту
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

Даниярова Жақсыгүл Мырзабайқызы, жұмыс және қабылдау кестесі: күн сайын (демалыс күндерін қоспағанда) сағат 09 00 -ден 18 00 -ге, түскі үзіліс сағат 13 00 -ден 14 00 -ге.
Мойынқұм ауылы, Көшенов көшесі, 10 кабинеті N 103
8-72642-24721, 24893 ozsp_moinkum@ topmail.kz
Стандарттың N 2 қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей удовлетворенных вежливостью персонала
98
100
98
Приложение N 3 к Стандарту
Контактные данные акиматов районов и города Тараз
N
Наименование
адрес
Контактные телефоны
и сайт
(электронная почта)
1
Акимат города Тараз
город Тараз, площадь Достык, 3
8-7262-454814 430846 www.gorakim.kz
2
Акимат Байзакского района
село Сарыкемер, улица Байзак батыра, 107
8-72637-21096, 21582 baizak_akimat@mail.ru
3
Акимат Меркенского района
село Мерке, улица Смайлова, 169
8-72632-21689, 21361 mozsp@mail.kz www.zhambul.kz
4
Акимат Турар Рыскуловского района
село Кулан, улица Жибек жолы, 75
8-72631-21600, 22342 www.T-Ryckulov.kz
5
Акимат Кордайского района
село Кордай, Толе би, 106
8-72636-21240, 21360 www.akimatkorday.kz
6
Акимат Шуского района
село Толе би, улица Толе би, 272
8-72638-32198, 31955 www.zhambulshu.kz
7
Акимат Талаского района
город Каратау, площадь Достык, 1
8-72644-62407, 60105 ekonomkaratau@mail.ru
8
Акимат Сарысуского района
город Жанатас, улица Бейбитшилик, 1
8-72634-61437, 63281 www.sarysu.kz
9
Акимат Жуалынского района
село Бауыржан Момышулы, улица Жамбыла, 12
8-72635-21500, 21573  www.new.zhualy.kz Jua_fin@tarnet.kz
10
Акимат Жамбылского района
село Аса, улица Абая, 123
8-72633-22328, 211535 www.zhambyl.kz marxraiy@mail.ru
11
Акимат Мойынкумского района
село Мойынкум, улица Амангельды, 147
8-72642-24155, 24487 Moinkum_akimat@mail.ru
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 апреля 2008 года N 119
Стандарт
оказания государственной услуги по назначению жилищной помощи 1. Общие положения
1. Государственная услуга: данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по назначению жилищной помощи .
2. Оказываемая государственная услуга не автоматизирована.
3. Основанием для оказания государственной услуги является  статья 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".
4. Государственными учреждениями, предоставляющими данную услугу являются отделы занятости и социальных программ акиматов районов и города Тараз согласно приложению N 1 к настоящему Стандарту.
5. Формой завершения государственной услуги является назначение жилищной помощи или отказе в назначении.
6. Государственная услуга оказывается лицам, постоянно проживающим в данной местности и являющимся собственниками или нанимателями (арендаторами) жилища.
7. Срок оказания услуги:
1) Срок оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов: 10 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: 30 минут;

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
98
100
98
Стандарттың N 3 қосымша
Аудандар мен Тараз қаласының әкімияттарының байланыс деректері
Атауы
Мекен жай
Байланыс телефондар және сайт (электрондық пошта)
1
Тараз қаласы әкімияты
Тараз қаласы, Достық алаңы, 3
8-7262-454814 430846 www.gorakim.kz
2
Байзақ ауданының әкімияты
Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 107
8-72637-21096 21582 baizak_akimat@mail.ru
3
Меркі ауданының әкімияты
Меркі ауылы, Исмаилов көшесі, 169
8-72632-21689 21361 mozsp@mail.kz www.zhambul.kz
4
Тұрар Рысқұлов ауданының әкімияты
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 75
8-72631-21600 22342 www.T-Ryckulov.kz
5
Қордай ауданының әкімияты
Қордай ауылы, Төле би көшесі, 106
8-72636-21240 21360 www.akimatkorday.kz
6
Шу ауданының әкімияты
Төле би ауылы, Төле би көшесі, 272
8-72638-32198 31955 www.zhambulshu.kz
7
Талас ауданының әкімияты
Қаратау қаласы, Достық алаңы, 1
8-72644-62407 60105 ekonomkaratau@mail.ru
8
Сарысу ауданының әкімияты
Жанатас қаласы, Бейбітшілік көшесі, 1
8-72634-61437 63281 www.sarysu.ku
9
Жуалы ауданының әкімияты
Бауыржан Момышұлы ауылы, Жамбыл көшесі 12
8-72635-21500 21573 www.new.zhualy.kz Jua_fin@tarnet.kz
10
Жамбыл ауданының әкімияты
Аса ауылы, Абай көшесі, 123
8-72633-22328 211535 www.zhambyl.kz marxraiy@mail.ru
11
Мойынқұм ауданының әкімияты
Мойынқұм ауылы, Амангелді көшесі, 147
8-72642-24155 24487 Moinkum_ akimat@mail.ru
Жамбыл облысы әкімиятының
2008 жылғы 25 сәуір N 119
қаулысымен бекітілген
Тұрғын үй көмегін тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет: аталған стандарт тұрғын үй көмегін тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің негіздемесі болып Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабы табылады.
4. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік мекеме болып осы Стандарттың N 1 қосымшасына сәйкес аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері табылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқтау нысаны тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет аталған жерде тұрақты тұрып жатқан және тұрғын үйдің меншік иесі немесе жалдаушысы (жалға алушысы) болып табылатын адамдарға көрсетіледі.
7. Қызмет көрсету мерзімі:
1) қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 10 күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге кететін ең ұзақ уақыт: 30 минут;

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении извещения: 10 минут.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается в официальных источниках информации: в областных газетах "Ак жол" и "Знамя труда", а также на стендах, размещенных в залах ожидания отделов занятости и социальных программ акиматов районов и города Тараз, а также на веб-сайте: http://sobes.zhambyl.kz/.
10. График работы отделов занятости и социальных программ акиматов районов и города Тараз: ежедневно с 9:00 до 18:00 часов, кроме выходных, обеденный перерыв с 13:00 до 14:00 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. В зале ожидания и кабинетах специалистов, осуществляющих прием документов и предоставление консультационных услуг, созданы необходимые условия для претендентов на жилищную помощь; работает справочно-диспетчерская служба, имеется стойки с образцами заполняемых документов и информацией о порядке предоставления жилищной помощи, с целью создания условий ожидания установлены сиденья для ожидающих граждан.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения жилищной помощи необходимо ежеквартально предоставление следующих документов:
Заявление установленного образца;
Сведения о составе семьи, которое подтверждается копией документа подтверждающего место регистрации (книга регистрации);
Сведения о полученных доходах членов семей заявителя по прилагаемой форме, с документами, подтверждающими указанные доходы (о заработной плате, пенсии, пособии и так далее) и другие заявленные доходы;
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства;
Документы на право владение жилой площадью или подтверждающие факт аренды жилья;
Документы, подтверждающие расходы семьи на оплату коммунальных услуг.
13. Формы необходимых документов выдаются в отделах занятости социальных программ акиматов районов и города Тараз.
14. Формы заявлений и заполненные бланки сдаются в соответствующих кабинетах отделов занятости социальных программ акиматов районов и города Тараз.
15. Документом, подтверждающим сдачу всех необходимые документы для получения государственной услуги, является корешок от бланка заявления с указанием даты приема и фамилии ответственного лица, принявшего документы.
16. Извещение о принятом решение по назначению пособия выдается в соответствующих кабинетах отделов занятости социальных программ акиматов районов и города Тараз нарочно или же направляется по почте.

3) хабарлама алған кезде кезек күтуге кететін ең ұзақ уақыт: 10 минут.
8. Қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат ақпараттың ресми көздерінде орналасады: облыстық "Ақ жол" және "Знамя труда" газеттерінде, сондай-ақ аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің күту залдарында орналасқан стенділерде, сондай-ақ http://sobes.zhambyl.kz/ веб-сайтында.
10. Аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің жұмыс кестесі: демалыс күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін. Алдын ала жазылу және қызметті жеделдетілген түрде ресімдеу көзделмеген.
11. Күту залы мен құжаттарды қабылдайтын және консультативтік қызмет көрсететін мамандардың кабинеттерінде тұрғын үй көмегін алуға үміткерлер үшін қажетті жағдайлар жасалған; анықтамалық-диспетчерлік қызмет жұмыс істейді, толтыратын құжаттардың үлгісі мен тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі туралы ақпарат қойылған тағандар бар, күту шарттарын құру мақсатында күтетін азаматтар үшін орындықтар қойылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тұрғын үй көмегін алу үшін тоқсан сайын мына құжаттарды тапсыру қажет:
Белгіленген үлгідегі өтініш;
Тіркеу орнын растайтын құжат көшірмесімен (тіркеу кітабы) расталатын отбасы құрамы туралы мәлімет;
өтініш иесі отбасы мүшелерінің көрсетілген табыстарды растайтын құжаттарымен бірге (жалақысы, зейнетақысы, жәрдемақысы туралы және тағы басқа) тапқан табыстары туралы берілген нысан бойынша мәлімет және басқа да ұсынылған табыстар.
Жеке қосалқы шаруа қожалығының бар-жоғы туралы мәлімет;
Тұрғын алаңын иемдену құқығын немесе тұрғын үйді жалға алу дерегін растайтын құжаттар;
Отбасының коммуналдық қызметтерге төлемінің шығыстарын растайтын құжаттар.
13. Қажетті құжаттардың нысаны аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінде беріледі.
14. Өтініш нысандары мен толтырылған бланкілер аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің тиісті кабинеттеріне тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат болып өтініш бланкісінен алынған қабылдау мерзімі мен құжатты қабылдаған жауапты адамның тегі көрсетілген түбіршек табылады.
16. Жәрдемақы тағайындау бойынша қабылданған шешім туралы хабарлама аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің тиісті кабинеттерінде қолма-қол беріледі немесе поштамен жіберіледі.

17. Основанием для приостановления государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги является выявления фактов, при которых заявитель теряет право на получение жилищной помощи:
не представление необходимых документов;
превышение дохода;
установление фактов сокрытия дохода.
3. Принципы работы
18. Отделы занятости и социальных программ акиматов районов и города Тараз по отношению к претендентам на получение жилищной помощи должны руководствоваться следующими принципами работы: вежливость, предоставление исчерпывающей информации, об оказываемой государственной услуге, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением N 2 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Наименование государственного органа, либо номер кабинета должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы:
Акиматы соответствующих районов и города Тараз.
22. Наименование государственного органа, либо номер кабинета должностного лица, которому подается жалоба:
Акиматы соответствующих районов и города Тараз.
23. При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
6. Контактная информация
24. Контактные данные (сайт, адрес электронной почты, график работы и приема, телефон) руководителей отделов, непосредственно оказывающих государственную услугу указаны в приложении N 1 к Стандарту.
Вышестоящие органы:
1) Акиматы соответствующих районов и города Тараз, данные которых указаны в приложении N 3 к настоящему Стандарту;
2) Государственное учреждение "Департамент занятости населения и социальных программ акимата Жамбылской области" город Тараз улица Карахана 1, телефон 459713, e-mail: taraz@enbek.kz.

17. Өтініш иесі тұрғын үй көмегін алу құқығын жоғалтатын деректердің анықталуы мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздеме болып табылады:
қажетті құжаттарды тапсырмау;
табыстың асып кетуі;
табысты жасыру дерегінің анықталуы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Аудандар мен Тараз қаласы әкімияттарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері тұрғын үй күмегін алуға үміткерлерге қатысты төмендегідей қағидаттарды басшылыққа алулары тиіс: сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың N 2 қосымшасына сәйкес көрсетілетін сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға жәрдем көрсететін мемлекеттік органның атауы не лауазымды адам кабинетінің нөмірі:
Тиісті аудандар мен Тараз қаласының әкімияттары.
22. Шағым берілетін мемлекеттік органның атауы не лауазымды адам кабинетінің нөмірі:
Тиісті аудандар мен Тараз қаласының әкімияттары.
23. Субъектіге тікелей жазбаша өтініш жасаған арыз берушіге тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Арыз-шағымдар Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртібі мен мерзімімде қаралады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда жазылды, Жамбыл облысы әкімиятының 25.09.2008 жылғы № 305 қаулысымен.
6. Байланыс ақпараты
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін бөлім басшыларының байланыс деректері (сайт, электрондық поштаның мекен-жайы, жұмыс және қабылдау кестесі, телефоны) Стандартты N 1 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
Жоғары тұрған органдар:
1) Осы Стандарттың N 3 қосымшасына сәйкес тиісті аудандар мен Тараз қаласы әкімияттары;
2) "Жамбыл облысы әкімиятының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі, Тараз қаласы, Қарахан көшесінің 1, телефон 459713, e-mail: taraz@enbek.kz.