О правилах по оказанию жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) на содержание жилья (кроме содержания индивидуального жилого дома) и на потребления коммунальных услуг
Решение маслихата Кордайского района Жамбылской области от 02 октября 2008 года N 10-8. Зарегистрировано Управлением юстиции Кордайского района Жамбылской области 10 ноября 2008 года за № 67. Утратило силу - решением Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 27 января 2009 года № 13-8
Сноска. Утратило силу - решением Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 27.01.2009 года № 13-8.
В соответствии с пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила по оказанию жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) на содержание жилья (кроме содержания индивидуального жилого дома) и на потребление коммунальных услуг.
2. Настоящее решение приобретает юридическую силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии         Секретарь
районного маслихата         районного маслихата
Е. Макулбаев                Т. Сугирбай
Утверждены решением
Кордайского районного маслихата
от 2 октября 2008 года № 10–8
Правила
по оказанию жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам)
на содержание жилья (кроме содержанияиндивидуального жилого
дома) и на потребление коммунальных услуг
Жилищная помощь малообеспеченным семьям (гражданам) на содержание жилья (кроме содержания индивидуального жилого дома) и на потребление коммунальных услуг–плата, предоставляемая государством малообеспеченным семьям (гражданам) на основе Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" для возмещения затрат по оплате содержания жилища (кроме содержания индивидуального жилого дома) и на потребление коммунальных услуг.
1. Порядок назначения и размеры жилищной помощи
малообеспеченным семьям (гражданам) на содержание жилья
(кроме содержания индивидуального жилого дома)
и на потребление коммунальных услуг
1. Жилищная помощь малообеспеченным семьям (гражданам) на содержание жилья (кроме содержания индивидуального жилого дома) и на потребление коммунальных услуг (далее-жилищная помощь) оказывается за счет средств местного бюджета один раз в год малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности и являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища.

Табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайды ұстауға (жеке үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтерді тұтынуға берілетін тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Ереже туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2008 жылғы 02 қазандағы N 10-8 Шешімі. Жамбыл облысы Қордай ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 10 қарашада 67 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 13-8 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2009.01.27 № 13-8 Шешімімен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабының 2 тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайды ұстауға (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтерді тұтынуға берілетін тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Ережесі бекітілсін.
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткеннен бастап заңды күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                  Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы               хатшысы
Е. Мақұлбаев                       Т. Сүгірбай
Қордай аудандық мәслихатының
2008 жылғы 2 қазандағы
№ 10-8 шешімімен бекітілген
Табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайды ұстауға
(жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтерді
тұтынуға берілетін тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Ереже
Табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайды ұстауға (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтерді тұтынуға берілетін тұрғын үй көмегі - табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайды ұстауға (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтерді тұтыну шығындарының орнын толтыру үшін Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының негізінде мемлекет тарапынан төленетін ақы.
1. Табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайды ұстауға
(жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтерді
тұтынуға берілетін тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі мен
мөлшері
1. Табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайды ұстауға (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтерді тұтынуға берілетін тұрғын үй көмегі (әрі қарай тұрғын үй көмегі) осы жерде тұрақты тұратын және тұрғын жайдың меншік иесі немесе жалдаушысы (қайта жалдаушы) болып табылатын табысы аз отбасыларына (азаматтарға) жылына бір рет жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылады.

2. Жилищная помощь назначается малообеспеченным семьям (гражданам), у которых месячный среднедушевой доход ниже установленной стоимости продовольственной корзины в размере двадцатикратных месячных расчетных показателей на содержание жилища (кроме содержания индивидуального жилого дома), в размере семидесятикратных месячных расчетных показателей, для проведения ремонтных работ объектов общего кондоминиума.
3. Для получения жилищной помощи необходимо предоставление документов в соответствии со "Стандартом оказания государственной услуги по назначению жилищной помощи", утвержденным постановлением акимата Жамбылской области от 25 апреля 2008 года № 119 (зарегистрировано департаментом юстиции Жамбылской области 06 июня 2008 года за номером 1691).
2. Порядок выплаты жилищной помощи малообеспеченным семьям
(гражданам) на содержание жилья (кроме содержания
индивидуального жилого дома) и на потребление коммунальных услуг
4. Выплата жилищной помощи производится за счет средств местного бюджета только в пределах сумм, предусмотренных районным бюджетом, через банки второго уровня или отделения почтовой связи.

2. Тұрғын үй көмегі орта есеппен жан басына шаққандағы айлық табыстары белгіленген азық-түлік себетінің құнынан төмен аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді тұтыну шығындарының орнын толтыру үшін жиырма еселенген айлық есептік көрсеткіш көлемінде және тұрғын жайды ұстауға (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) жалпыға ортақ кондоминиум объектілеріне жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін жетпіс еселенген айлық есептік көрсеткіш көлемінде тағайындалады.
3. Тұрғын үй көмегін алу үшін Жамбыл облысы әкімиятының 2008 жылғы 25 сәуіріндегі № 119 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартына" сәйкес құжаттар тапсырылуы қажет (Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2008 жылы 06 маусымда 1691 нөмірімен тіркелді).
2. Табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын жайды ұстауға
(жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтерді
тұтынуға берілетін тұрғын үй көмегін төлеу тәртібі
4. Тұрғын үй көмегінің төлеуі аудандық бюджет есебінен осы көмекті көрсетуге көзделген сома шегінде ғана, екінші деңгейдегі банкілер немесе пошта байланыс бөлімшелері арқылы жүзеге асырылады.