О районном бюджете на 2009 год
Решение 10 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2008 года N 6. Зарегистрировано Управлением юстиции Бухар-Жырауского района Карагандинской области 5 января 2009 года N 8-11-65. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо аппарата Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 06 апреля 2011 года № 1-10/83)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо аппарата Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 06.04.2011 № 1-10/83).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением Бухар Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 21.07.2009 N  7 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 3176347 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 652599 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1876 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 7683 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2514189 тысяч тенге;
2) затраты – 3199456 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20883 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 20883 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - минус 43992 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  439922 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 01.02.2009 N 5; от 23.04.2009 N 4; от 21.07.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009); от 04.09.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009); от 22.10.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009); от 23.11.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Установить на 2009 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 40 %;
2) по социальному налогу – 100 %.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).

2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар Жырау аудандық мәслихатының 10 сессиясының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 6 шешімі. Қарағанды облысы Бұқар Жырау ауданы Әділет басқармасында 2009 жылғы 5 қаңтарда N 8-11-65 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Бұқар Жырау аудандық мәслихаты аппаратының 2011 жылғы 06 сәуірдегі N 1-10/83 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Бұқар Жырау аудандық мәслихаты аппаратының 2011.04.06 N 1-10/83 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар Жырау аудандық мәслихатының 2008.07.21 N 7 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3176347 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 652599 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1876 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7683 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2514189 мың теңге;
2) шығындар - 3199456 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операция бойынша сальдо - 20883 мың теңге:
қаржылық активтерді алу – 20883 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – минус 43992 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру - 43992 мың теңге:
қарыздар түсімдері - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары - 36000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.02.01 N 5; 2009.04.23 N 4; 2009.07.21 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді); 2009.09.04 N 4(2009.01.01 бастап күшіне енеді); 2009.10.22 N 4 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.23 N 4 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2009 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 40 %;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 %.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді) шешімімен.

3. Учесть на 2009 год размер субвенции из областного бюджета в сумме 1858760 тысяч тенге.
4. Установить на 2009 год гражданским служащим здравоохранения, образования, культуры, спорта и архива, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Учесть в составе расходов районного бюджета на 2009 год целевые текущие трансферты в сумме 4377 тысяч тенге на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства.
6. Учесть в составе расходов районного бюджета на 2009 год целевые трансферты на разработку проектно-сметной документации на строительство основной школы на 200 ученических мест в с. Байкадам в сумме 12000 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете района на 2009 год расходы на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 21103 тысяч тенге, в том числе целевые текущие трансферты с республиканского бюджета в сумме 2900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009); от 22.10.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
8. Учесть в бюджете района на 2009 год расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 41487 тысяч тенге, в том числе целевые трансферты с республиканского бюджета в сумме 20186 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009); от 22.10.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
9. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты в сумме 11597 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 23.11.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
10. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты в сумме 9956 тысяч тенге на обеспечение функционирования автомобильных дорог.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 23.11.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
11. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты в сумме 58000 тысяч тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2006-2010 годы.

3. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 1858760 мың теңге сомасына ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт пен мұрағат азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін 2009 жылы жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.
5. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында заңнаманың өзгеруіне байланысты, жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға 4377 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында Байқадам селосында 200 оқушылық орынға негізгі мектеп құрылысына жоба-сметалық құжаттаманың әзірленуіне 12000 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер ескерілсін.
7. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 21103 мың теңге сомасында, соның ішінде, республикалық бюджеттен 2900 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді); 2009.10.22 N 4 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
8. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына тұрмыс шегі көлемінің өсуіне байланысты, мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 41487 мың теңге сомасында шығыстар, соның ішінде, республикалық бюджеттен 20186 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді); 2009.10.22 N 4 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
9. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау үшін шараларды жүзеге асыруға 11597 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.11.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді) шешімімен.
10. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен автожолдар қызметін қамтамасыз етуге 9956 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.11.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді) шешімімен.
11. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес, мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға 58000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

12. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты в сумме 7672 тысяч тенге на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 01.02.2009 N 5; от 23.04.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009); от 23.11.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
13. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые трансферты на развитие системы водоснабжения в сумме 84672 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета 5300 тысяч тенге, из областного бюджета 79372 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009); от 23.11.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
13-1. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты в сумме 391546 тысяч тенге на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
на капитальный и текущий ремонт объектов образования в рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 230092 тысяч тенге;
на капитальный и текущий ремонт объектов культуры за счет республиканского бюджета в сумме 80000 тысяч тенге;
на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 52924 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 28530 тысяч тенге.
13-2. Учесть в бюджете района на 2009 год средства на софинансирование стратегии занятости и переподготовки кадров за счет средств местного бюджета в сумме 12000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктами 13-1, 13-2 в соответствии с решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
14. исключен решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 22.10.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009).
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 4 (вводится в действие с 01.01.2009); от 22.10.2009 N 4(вводится в действие с 01.01.2009)..
15. Утвердить перечень текущих бюджетных программ районного бюджета на 2009 год согласно приложению 2.
16. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год согласно приложению 3.

12. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 7672 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.02.01 N 5; 2009.04.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді); 2009.11.23 N 4 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
13. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен сумен қамту жүйесінің дамуына 84672 мың теңге сомасында, соның ішінде, республикалық бюджеттен 5300 мың теңге, облыстық бюджеттен 79372 мың теңге сомасында ағымдағы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді); 2009.11.23 N 4 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді)  шешімдерімен.
13-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 391546 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру нысандарын күрделі және ағымдағы жөндеуге 230092 мың теңге сомасында;
мәдениет нысандарын күрделі және ағымдағы жөндеуге республикалық бюджет есебінен 80000 мың теңге сомасында,
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру төңірегінде кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтардың әлеуметтік жобаларын қаржыландыруға 52924 мың теңге сомасында;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар саясаты бағдарламасын кеңейтуге 28530 мың теңге сомасында.
13-2. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен қоса қаржыландыруды есепке алуға 12000 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 13-1, 13-2-тармақтарымен толықтырылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді) шешімімен.
14. алынып тасталды - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.10.22 N 4 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 4 (2009.01.01 бастап күшіне енеді); 2009.10.22 N 4 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
15. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізімі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізімі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

17. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год согласно приложению 4.
18. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год не подлежат секвестру расходы на выплату заработной платы, питание и медикаменты.
19. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2009 год согласно приложению 5.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Исполняющий обязанности
председателя сессии,
Секретарь Маслихата                        А. Джунуспеков
Приложение 1
к решению 10 сессии
Бухар-Жырауского
районного маслихата
от 19 декабря 2008 года N 6
Районный бюджет на 2009 год

17. 2009 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік
бағдарламаларының тізімі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. 2009 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында еңбекақы төлеуге, тағамдар мен дәрі-дәрмектерге шығыстар секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.
19. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің селолық округтер мен кенттерінің шығыстары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
20. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасының
міндеттерін атқарушы,
Мәслихат хатшысы                           А. Жүніспеков
Бұқар жырау аудандық мәслихатының
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
10 сессиясының N 6 шешіміне
1 қосымша
2009 жылға арналған аудандық бюджет

435
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
2929
5
Налог на игорный бизнес
136
02
Фиксированный налог
136
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
4638
1
Государственная пошлина
4638
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
2481
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1184
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
11
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
15
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию место жительства
857
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
15
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
20
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
55
2
Неналоговые поступления
1876
01
Доходы от государственной собственности
934
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
934
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
934
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
240
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
240
02
Поступления от реализации услуг,предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
240
06
Прочие неналоговые поступления
702
1
Прочие неналоговые поступления
702
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
702
3
Поступления от продажи основного капитала
7683
03
Продажа земли и нематериальных активов
7683
1
Продажа земли
7600
01
Поступления от продажи земельных участков
7600
2
Продажа нематериальных активов
83
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
83
4
Поступления трансфертов
2514189
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
2514189
2
Трансферты из областного бюджета
2514189
01
Целевые текущие трансферты

435
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
2929
5
Құмар ойын бизнеске салық
136
02
Тіркелген салық
136
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
4638
1
Мемлекеттік баж
4638
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
2481
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1184
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
11
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
15
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
857
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
15
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
20
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
55
2
Салықтық емес түсiмдер
1876
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
934
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
934
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
934
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
240
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
240
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
240
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
702
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
702
09
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
702
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
7683
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
7683
1
Жерді сату
7600
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
7600
2
Материалдық емес активтерді сату
83
02
Жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем
83
4
Трансферттердің түсімдері
2514189
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
2514189
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
2514189
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

007
Повышение квалификации государственных служащих
002
Создание информационных систем
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
003
Аппараты местных органов
007
Повышение квалификации государственных служащих
02
Финансовая деятельность
452
Отдел финансов района (города областного значения)
001
Обеспечение деятельности Отдела финансов
003
Аппараты местных органов
007
Повышение квалификации государственных служащих
002
Создание информационных систем
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества поступившего в коммунальную собственность
05
Планирование и статистическая деятельность
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
001
Обеспечение деятельности Отдела экономики и бюджетного планирования
003
Аппараты местных органов
007
Повышение квалификации государственных служащих
002
Создание информационных систем
2
Оборона
01
Военные нужды
122
Аппарат акима района (города областного значения)
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
122
Аппарат акима района (города областного значения)
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
100
Мероприятия по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
01
Правоохранительная деятельность
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4
Образование
01
Дошкольное воспитание и обучение
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
02
Начальное,основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе,города районного значения, поселка, аула(села), аульного (сельского) округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)

007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
002
Ақпараттық жүйелер құру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
003
Жергілікті органдардың аппараттары
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
02
Қаржылық қызмет
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
001
Қаржы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003
Жергілікті органдардың аппараттары
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
002
Ақпараттық жүйелер құру
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
05
Жоспарлау және статистикалық қызмет
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
001
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімнің қызметін қамтамасыз ету
003
Жергілікті органдардың аппараттары
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
002
Ақпараттық жүйелер құру
2
Қорғаныс
01
Әскери мұқтаждар
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
100
Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс-шаралар
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
01
Құқық қорғау қызметi
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
021
Елді мекендерде, жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
4
Бiлiм беру
01
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі

004
Общеобразовательное обучение
105
Школы, гимназии, лицеи, профильные школы начального, основного среднего и общего среднего образования, школы - детские сады
005
Дополнительное образование для детей
09
Прочие услуги в области образования
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
016
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
027
За счет трансфертов из республиканского бюджета
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
02
Социальная помощь
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
002
Программа занятости
100
Общественные работы
101
Профессиональная подготовка и переподготовка безработных
102
Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения
103
Расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
005
Государственная адресная социальная помощь
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
006
Жилищная помощь
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
001
Обеспечение деятельности отдела занятости и социальных программ
003
Аппараты местных органов
007
Повышение квалификации государственных служащих
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

004
Жалпы білім беру
105
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мектептер, гимназиялар, лицейлер, бейіндік мектептер, мектеп-балабақшалар
005
Балалар үшін қосымша білім беру
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
027
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
02
Әлеуметтiк көмек
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
100
Қоғамдық жұмыстар
101
Жұмыссыздарды кәсіптік даярлау және қайта даярлау
102
Халықты жұмыспен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар
103
Республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейту
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
006
Тұрғын үй көмегі
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
001
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003
Жергілікті органдардың аппараттары
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
001
Обеспечение деятельности отдела сельского хозяйства
003
Аппараты местных органов
007
Повышение квалификации государственных служащих
002
Создание информационных систем
06
Земельные отношения
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
001
Обеспечение деятельности отдела земельных отношений
003
Аппараты местных органов
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
005
Создание информационных систем
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
027
За счет трансфертов из республиканского бюджета
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
008
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
027
За счет трансфертов из республиканского бюджета
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
001
Обеспечение деятельности отдела строительства, архитектуры и градостроительства
003
Аппараты местных органов
007
Повышение квалификации государственных служащих
002
Создание информационных систем
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
015
За счет средств местного бюджета
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
015
За счет средств местного бюджета
13
Прочие
03
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)

453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық бөлімі
001
Ауыл шаруашылығы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003
Жергілікті органдардың аппараттары
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
002
Ақпараттық жүйелер құру
06
Жер қатынастары
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
001
Жер қатынастары бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003
Жергілікті органдардың аппараттары
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
005
Ақпараттық жүйелер құру
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
027
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
027
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
001
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003
Жергілікті органдардың аппараттары
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
002
Ақпараттық жүйелер құру
12
Көлiк және коммуникация
01
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
13
Басқалар
03
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі