Об отдельных видах социальной помощи социально-защищаемым категориям граждан
Постановление акимата Мангистауской области от 28 февраля 2008 года N 164. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 марта 2008 года N 2007. Утратило силу - постановлением аппарата акима Мангистауской области от 12 апреля 2010 года № 144
Сноска. Утратило силу - постановлением аппарата акима Мангистауской области от 12.04.2010 № 144.
В соответствии с Законами Республики Казахстан " О местном государственном управлении в Республике Казахстан", " О льготах и социальной защите  участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", " О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" в целях улучшения уровня и качества жизни социально-защищаемых категорий граждан, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень отдельных видов социальной помощи(далее - Помощь)социально-защищаемым категориям граждан, периодичность выплаты согласно приложению 1.
2. Признать утратившими силу постановления акимата Мангистауской области согласно приложению 2.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Абдрахманова М.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области    К. Кушербаев
СОГЛАСОВАНО:
Абдрахманов М.М.
Сахимов А.У.
Бектурганов Е.
Нургалиева Х.Х.
Директор Департамента экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области
________________
"____" __________200_ года
Альбекова М.Б.
Директор Департамента финансам
и бюджетного планирования
Мангистауской области
________________
"____" __________200_ года
Калмуратова Г.М.
Директор Департамента координации
занятости и социальных программ
Мангистауской области
______________
"____" __________200_г.
Приложение 1
к постановлению Акимата
от 28 февраля 2008 года N 164
Перечень отдельных видов социальной помощи
социально-защищаемым категориям граждан, периодичность выплаты
N Виды социальной
помощи
Категории
граждан
Предель-
ные
размеры
социаль-
ной
помощи
Перио-дичность
1
Ежеквартальная
социальная помощь
Участники и
инвалиды Великой
Отечественной войны
1,5 МРП
1 раз
в квартал
Лица, приравненные
по льготам и
гарантиям к
участникам
Великой Отечест-
венной войны
1,5 МРП
1 раз
в квартал
Лица, приравненные
по льготам и
гарантиям к
инвалидам Великой
Отечественной войны
1,5 МРП
1 раз
в квартал
Вдовы участников
Великой Отечест-
венной войны,
не вступившие в
повторный брак
1,5 МРП
1 раз
в квартал
Получатели государ-
ственных социальных
пособий по
инвалидности
1,5 МРП
1 раз
в квартал
Получатели государ-
ственных социальных
пособий по возрасту
1,5 МРП
1 раз
в квартал
Получатели государ-
ственных социальных
пособий по потере
кормильца
(на детей)
1,5 МРП
1 раз
в квартал
2
Жилищная помощь
Участники и
инвалиды Великой
Отечественной войны
1 МРП
ежеме-
сячно
Лица, приравненные
по льготам и гаран-
тиям к участникам
Великой Отечест-
венной войны
1 МРП
ежеме-
сячно
Лица, приравненные
по льготам и
гарантиям к
инвалидам Великой
Отечественной войны
1 МРП
ежеме-
сячно
Вдовы участников
Великой Отечест-
венной войны, не
вступившие в
повторный брак
1 МРП
ежеме-
сячно
Получатели
государственных
социальных пособий
по инвалидности
1 МРП
ежеме-
сячно
Одинокие
пенсионеры
1 МРП
ежеме-
сячно
3
Социальная помощь
детям инвалидам,
воспитывающимся и
обучающимся на
дому
Дети инвалиды с
детства, воспиты-
вающиеся и
обучающиеся на дому
5 МРП
ежеме-
сячно
4
Социальная помощь
в честь государ-
ственных празд-
ников Республики
Казахстан и
знаменательных дат
Участники и инвалиды
Великой Отечест-
венной войны
30.000
тенге
ко Дню
Победы
Военнослужащие,
ставшие инвалидами
при прохождении
воинской службы
в Афганистане
25.000
тенге
ко Дню
Победы
Военнослужащие,
принимавшие участие
в боевых действиях
в Афганистане
20.000
тенге
ко Дню
Победы
Лица, принимавшие
участие в ликвида-
ции последствий
катастрофы на
Чернобыльской АЭС
и лица, ставшие
инвалидами, вслед-
ствие катастрофы
на Чернобыльской
АЭС
20.000
тенге
ко Дню
Победы
Вдовы участников
Великой Отечест-
венной войны, не
вступившие в
повторный брак
3 МРП
ко Дню
Победы
Иные категории из
числа лиц, прирав-
ненных по льготам
и гарантиям к
инвалидам Великой
Отечественной войны
3 МРП
ко Дню
Победы
Иные категории из
числа лиц, прирав-
ненных по льготам
и гарантиям к
участникам Великой
Отечественной войны
2  МРП
ко Дню
Победы
Лица, награжденные
орденами и медалями
за самоотверженный
труд и безупречную
воинскую службу в
годы Великой
Отечественной войны
3 МРП
ко Дню
Победы
Лица, проработавшие
(прослужившие) не
менее 6 месяцев с
22 июня 1941 года
по 9 мая 1945 года
и не награжденные
орденами и медалями
за самоотверженный
труд и безупречную
воинскую службу в
тылу в годы Великой
Отечественной войны
2 МРП
ко Дню
Победы
Семьи военнослужащих,
погибших (пропавших
без вести) или
умерших вследствие
ранения, контузии,
увечья, заболевания,
полученных в период
боевых действий в
Афганистане
10.000
ко Дню
Победы
Одинокие пенсионеры,
старше 70 лет
2 МРП
ко Дню
пожилых
людей
(1
октября)
Инвалиды все групп,
инвалиды с детства,
дети-инвалиды до
16 лет
2 МРП
ко Дню
инвалидов
(второе
воскре-
сенье
октября)
Получатели государ-
ственных социальных
пособий по потере
кормильца (на детей)
2 МРП
ко Дню
Респу-
блики
Казахстан
(25
октября)
Условные сокращения:
МРП - месячный расчетный показатель
АЭС - атомная электростанция
Приложение 2
к постановлению акимата
от ______ 2007 года ___
Перечень утративших силу
Постановлений Акимата Мангистауской области

Азаматтардың әлеуметтік қорғалатын санаттарына әлеуметтік көмектердің жекелеген түрлері туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 28 ақпандағы N 164 қаулысы. Маңғыстау облыстық Әділет департаментінде 2008 жылғы 28 наурызда N 2007 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімі аппаратының 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 144 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімі аппаратының 2010.04.12 № 144 қаулысымен.
2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" , 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" , 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, халықтың әлеуметтік қорғалатын санаттарының өмір сұру деңгейі мен сапасын арттыру мақсатында, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтардың әлеуметтік қорғалатын санаттарына әлеуметтік көмектердің жекелеген түрлерінің (бұдан әрі -Көмек) тізілімі, төлемдердің мерзімділігі 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. 2 Қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М. әбдірахмановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі      Қ. Көшербаев
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2008 жылғы 28 қаңтардағы
N 164 қаулысына 1 қосымша
Азаматтардың әлеуметтік қорғалатын санаттарына
әлеуметтік көмектердің жекелеген түрлерінің тізілімі,
төлемдердің мерзімділігі
N Әлеуметтік көмектің түрлері А заматтардың санаттары Әлеуметтік көмектің шекті мөлшері Мерзімділігі
1.
Тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
1,5 АЕК
тоқсанына 1 рет
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар
1,5 АЕК
тоқсанына 1 рет
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар
1,5 АЕК
тоқсанына 1 рет
Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлері
1,5АЕК
тоқсанына 1 рет
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1,5 АЕК
тоқсанына 1 рет
Жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1,5 АЕК
тоқсанына 1 рет
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар (балаларға)
1,5 АЕК
тоқсанына 1 рет
2
Әлеуметтік
көмек
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
1 АЕК
ай сайын
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар
1 АЕК
ай сайын
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар
1 АЕК
ай сайын
Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлері
1 АЕК
ай сайын
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1 АЕК
ай сайын
Жалғызілікті зейнеткерлер
1 АЕК
ай сайын
3
Үйден оқып және тәрбиеленетін бала кезден мүгедек балаларға әлеуметтік көмек
Үйден оқып және тәрбиеленетін бала кезден мүгедек балалар
5 АЕК
ай сайын
4
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік мекемелері мен атаулы күндер құрметіне әлеуметтік көмек
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
30.000 теңге
Ұлы Жеңіс күніне
Ауғанстанда әскери қызметін өтеу кезінде мүгедек болған әскери қызметшілер
25.000 теңге
Ұлы Жеңіс күніне
Ауғанстанда әскери қимылдарға қатысқан әскери қызметшілер
20.000 теңге
Ұлы Жеңіс күніне
Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысқан және Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарынан мүгедек болған адамдар
20.000 теңге
Ұлы Жеңіс күніне
Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлері
3 АЕК
Ұлы Жеңіс күніне
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдардың басқа да санаттары
3 АЕК
Ұлы Жеңіс күніне
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттары
2 АЕК
Ұлы Жеңіс күніне
Ұлы Отан соғысы жылдары жаңқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін орден, медальдарімен марапатталған адамдар
3 АЕК
Ұлы Жеңіс күніне
1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес жұмыс істегендер (қызмет еткендер) және тылдағы жаңқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін орден, медальдарімен марапатталған адамдар
2 АЕК
Ұлы Жеңіс күніне
Ауғанстандағы ұрыс қимылдары кезінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасы
10 000 теңге
Ұлы Жеңіс күніне
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлер
2 АЕК
қарттар күніне
(1 қазан)
Барлық топтағы мүгедектер, бала кезден мүгедектер, мүгедек - балалар
2 АЕК
Мүгедектер күніне (қазанның екінші жексенбісі)
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар (балаларға)
2 АЕК
Қазақстан Республикасының күніне (25 қазан)
Шартты қысқартулар:
АЕК - айлық есептік көрсеткіш
АЭС - атомдық электр стансасы
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2008 жылғы 28 қаңтардағы
N 164 қаулысына 2 қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің күшін жойған қаулыларының
Тізілімі

1. Постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2006 года N 92 "Об использовании целевых текущих трансфертов из областного бюджета 2006 года районным и городским бюджетам на выплату единовременной помощи оралманам, переселившимся в Мангистаускую область вне "квоты иммиграции оралманов" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Мангистауской области 12 мая 2006 года за N 1944).
2. Постановление акимата Мангистауской области от 30 марта 2006 года N 118 "О целевых текущих трансфертах из областного бюджета 2006 года бюджетам городов и районов" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Мангистауской области 12 мая 2006 года за N 1945).
3.Постановление акимата Мангистауской области от 26 февраля 2007 года N 65 "О целевых текущих трансфертах из областного бюджета на 2007 год бюджетам городов и районов" (зарегистрировано в департаменте юстиции Мангистауской области 29 марта 2007 года за N 1968).
4. Постановление акимата Мангистауской области от 26 февраля 2007 года N 66 "Об использовании целевых текущих трансфертов из областного бюджета 2007 года районным и городским бюджетам на выплату единовременной помощи оралманам, переселившимся в Мангистаускую область вне "квоты иммиграции оралманов" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Мангистауской области 29 марта 2007 года за N 1967).
5. Постановление акимата Мангистауской области от 28 октября 2007 года N 365 "О выплате социальной помощи в связи с повышением цен на хлеб и основные продукты питания отдельным категориям социально-уязвимых слоев населения" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Мангистауской области 6 ноября 2007 года за N 1984).

1. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2006 жылғы 30 наурыздағы N 92 Маңғыстау облысына "Оралмандардың көші-қон квотасынан" тыс қоныстанған оралмандарға берілетін бір жолғы көмекке 2006 жылғы облыстық бюджеттен аудан мен қалалардың бюджеттеріне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1944 санымен тіркелген).
2. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2006 жылғы 30 наурыздағы N 118 "Қалалар мен аудандар бюджеттеріне 2006 жылға арналған облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1945 санымен тіркелген).
3. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2007 жылғы 26 ақпандағы N 65 "Қалалар мен аудандар бюджеттеріне 2007 жылға арналған облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1968 санымен тіркелген).
4. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2007 жылғы 26 ақпандағы N 66«Маңғыстау облысына "Оралмандардың көші-қон квотасынан" тыс қоныстанған оралмандарға берілетін бір жолғы көмекке 2007 жылға облыстық бюджеттен аудан мен қалалардың бюджеттеріне бөлінген ағымдағы нысаналы транферттерді пайдалану туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1967 санымен тіркелген).
5. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2007 жылғы 28 қазандағы N 365 "Нанға және тамақтың негізгі өнімдеріне бағаның көтерілуіне байланысты халықтың әлеуметтік-осал жіктерінің жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек төлеу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1984 санымен тіркелген).