О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение Мангистауского областного маслихата N 6/85 от 10 июля 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области N 2018 от 14 июля 2008 года.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уточнения Республиканского бюджета на 2008 год" областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1993, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 22 декабря 2007 года N 216; решение областного маслихата от 12 февраля 2008 года N 4/45 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2000, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 04 марта 2008 года N 37; решение областного маслихата от 16 мая 2008 года N 5/68 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2012, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 17 мая 2008 года N 78-79;) следующие изменения:
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 40 478 224 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 333 739 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 003 915 тысяч тенге;
доходам от продажи основного капитала - 3 320 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 17 137 250 тысяч тенге;
2) затраты - 39 164 410 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 1 313 814 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 1 017 126 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 250 078 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 232 952 тысячи тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 009 810 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 1 071 000 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 61 190 тысяч тенге;

"2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2008 жылғы 10 шілдедегі N 6/85 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 14 шілдеде N 2018 тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы және " Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне 2008 жылға арналған республикалық бюджетті нақтылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы " заңдарына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 1993 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2007 жылғы 22 желтоқсандағы N 216 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 12 ақпандағы N 4/45 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2000 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 04 наурыздағы N 37 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 16 мамырдағы N 5/68 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2012 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2007 жылғы 17 мамырдың N 76 санында жарияланған) мына өзгерістер енгізілсін:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 40 478 224 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 333 739 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1 003 915 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 320 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 17 137 250 мың теңге;
2) шығындар - 39 164 410 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1 313 814 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 1 017 126 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1 250 078 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 232 952 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 1 009 810 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 1 071 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 61 190 мың теңге;

6) дефицит (профицит) бюджета - 713 122 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 713 122 тысячи тенге.
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строке "городу Актау" - цифры "20,8 процента" заменить цифрами "18,5 процента";
в строке "городу Жанаозен" - цифры "65,6 процента" заменить цифрами "69,7 процента";
в подпункте 3-1):
в строке "Бейнеускому району" цифры "96,5 процента" заменить цифрами "100 процентов";
в строке "городу Актау" - цифры "20,8 процента" заменить цифрами "95,8 процента";
в строке "городу Жанаозен" - цифры "65,6 процента" заменить цифрами "69,7 процента";
в пункте 5-3:
цифры "338 717" заменить цифрами "336 310";
цифры "7 213" заменить цифрами "4 806";
в пункте 5-4:
цифры "2 319 000" заменить цифрами "2 609 000";
цифры "447 000" заменить цифрами "737 000";
в пункте 5-6:
цифры "8 747 055" заменить цифрами "8 207 037";
цифры "2 535 791" заменить цифрами "2 030 397";
цифры "473 561" заменить цифрами "438 937";
в пункте 5-7:
цифры "983 606" заменить цифрами "1 121 029";
цифры "48 000" заменить цифрами "185 773";
цифры "239 604" заменить цифрами "239 254";
в пункте 5-8:
цифры "483 712" заменить цифрами "371 218";
цифры "320 000" заменить цифрами "181 906";
цифры "3 410" заменить цифрами "29 010";
абзац четвертый пункта 6 изложить в следующей редакции:
"на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 10 000 тенге";
в пункте 8:
цифры "255 000" заменить цифрами "267 352";
приложения 1, 7, 8, 9, 10, 11 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 7, 8, 9, 10, 11 настоящего решения.

6) бюджет тапшылығы (профициті) - 713 122 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 713 122 мың теңге.
2-тармақта:
1) тармақшада:
"Ақтау қаласына" жолындағы - "20,8 пайыз" саны "18,5 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "65,6 пайыз" саны "69,7 пайыз" санымен ауыстырылсын;
3-1) тармақшада:
"Бейнеу ауданына" жолындағы "96,5 пайыз" саны "100 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Ақтау қаласына" жолындағы - "20,8 пайыз" саны "95,8 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "65,6 пайыз" саны "69,7 пайыз" санымен ауыстырылсын;
5-3 тармағында:
"338 717" саны "336 310" санымен ауыстырылсын;
"7 213" саны "4 806" санымен ауыстырылсын;
5-4 тармағында:
"2 319 000" саны "2 609 000" санымен ауыстырылсын;
"447 000" саны "737 000" санымен ауыстырылсын;
5-6 тармағында:
"8 747 055" саны "8 207 037" санымен ауыстырылсын;
"2 535 791" саны "2 030 397" санымен ауыстырылсын;
"473 561" саны "438 937" санымен ауыстырылсын;
5-7 тармағында:
"983 606" саны "1 121 029" санымен ауыстырылсын;
"48 000" саны "185 773" санымен ауыстырылсын;
"239 604" саны "239 254" санымен ауыстырылсын;
5-8 тармағында:
"483 712" саны "371 218" санымен ауыстырылсын;
"320 000" саны "181 906" санымен ауыстырылсын;
"3 410" саны "29 010" санымен ауыстырылсын;
6-тармақтағы төртінші абзац келесі мазмұнда жазылсын:
"ауылдық (селолық) елді мекендерде және қалалардың әкімшілік бағынысты аумағында орналаспаған поселкелерде жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отындарды сатып алуға 10 000 теңге көлемінде".
8 тармақта:
"255 000" саны "267 352" санымен ауыстырылсын;
аталған шешімге 1, 7, 8, 9, 10, 11 қосымшалар осы шешімнің 1, 7, 8, 9, 10, 11 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.