Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях"
Постановление акимата Костанайской области от 30 января 2008 года № 102. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 12 марта 2008 года № 3610. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 10 июня 2011 года № 253
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 10.06.2011 № 253.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", согласно постановлениям Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", и от 30 июня 2007 года № 561 "Об утверждении реестра государственных услуг , оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Стандарт оказания государственной услуги "Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима
СОГЛАСОВАНО
Утвержден
постановлением акимата
от 30 января 2008 года
№ 102
Стандарт оказания государственной услуги
"Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях"
1. Общие положения
1. Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях осуществляется с целью направления одиноких престарелых, инвалидов, инвалидов из числа психоневрологических больных, детей-инвалидов, нуждающихся по состоянию здоровья в постоянном постороннем уходе и медицинской помощи, в дома-интернаты для престарелых и инвалидов, профилированных в соответствии с возрастом, состоянием здоровья инвалидов, и включающих создание условий жизнедеятельности, обеспечение ухода, медицинское обслуживание, реабилитацию, социально-трудовую адаптацию, организацию отдыха и досуга.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизирована.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статьи 24 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан";
2) пунктов 2 , 8, 9 "Типовых Правил социального обслуживания в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года № 306-п "Об утверждении Типовых Правил социального обслуживания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3985);

"Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 102 қаулысы. Қостанай облысы Әділет департаментінде 2008 жылғы 12 наурызда № 3610 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2011 жылғы 10 маусымдағы № 253 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2011.06.10 № 253 қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулыларына орай Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
КЕЛІСІЛДІ
Әкімдіктің
2008 жылғы 30 қаңтардағы
№ 102 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету Стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу - денсаулық жағдайы бойынша өзге адамның үнемі күтімі мен медициналық қызмет көрсетуіне мұқтаж жалғызілікті қарттарға, мүгедектерге, психоневрологиялық аурулар қатарындағы мүгедектерге, мүгедек балаларға мүгедектердің жасына, денсаулығының жағдайына сәйкес бейімделген қарттар мен мүгедектерге арналған интернат үйлеріне оларды жіберу мақсатымен және оларға тіршілік ету жағдайларын туғызу, күтімен қамтамасыз ету, медициналық қызметтер көрсету, оңалту, әлеуметтік-еңбекпен бейімдеу, демалыс пен бос уақыттарын ұйымдастыру үшін құжаттарды ресімдеу.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы ;
2) "Әлеуметтік қызмет көрсету Үлгі Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы № 306-ө бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу № 3958 Тізілімінде тіркелген) бекітілген балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсету Үлгі Ережелерінің 2 , 8, 9-тармақтары негізінде көрсетіледі.

3) пунктов 2 , 8, 11, 12 "Типовых Правил социального обслуживания в государственных медико-социальных учреждениях и негосударственных медико-социальных организациях для престарелых и инвалидов общего типа", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года № 306-п "Об утверждении Типовых Правил социального обслуживания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3985);
4) пунктов 2 , 8, 9 "Типовых Правил социального обслуживания в психоневрологических медико-социальных учреждениях", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года № 306-п "Об утверждении Типовых Правил социального обслуживания" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3985).
4. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов (города областного значения) (далее Отделы). Полное наименование Отделов, их адреса и веб-сайты указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, получаемая заявителем: уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных медико-социальных учреждениях (далее ГМСУ).
6. Государственная услуга предоставляется на социальное обслуживание следующим физическим лицам (далее заявители):
1) в государственные медико-социальные учреждения для престарелых и инвалидов общего типа:
престарелым и инвалидам первой и второй группы (супружеским парам), нуждающимся по состоянию здоровья в постоянном постороннем уходе и медицинском обслуживании, но не имеющим близких совершеннолетних трудоспособных родственников, обязанных по законодательству их содержать и заботиться о них, а также имеющим близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы, или выехали на постоянное местожительство за пределы страны).
В исключительных случаях по решению Советов ветеранов, по делам инвалидов на проживание в ГМСУ могут быть приняты престарелые и инвалиды первой, второй группы, имеющие близких совершеннолетних трудоспособных родственников, совместное проживание с которыми по причине конфликтов невозможно.
Инвалиды, участники Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные к ним, принимаются в ГМСУ в первоочередном порядке, независимо от наличия близких совершеннолетних трудоспособных родственников, обязанных по законодательству их содержать и заботиться о них;

3) "Әлеуметтік қызмет көрсету Үлгі Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы № 306-ө бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу № 3958 Тізілімінде тіркелген) бекітілген қарттар мен жалпы үлгідегі мүгедектерге арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік ұйымдарда әлеуметтік қызмет көрсету Үлгі Ережелерінің 2 , 8, 11, 12-тармақтары ;
4) "Әлеуметтік қызмет көрсету Үлгі Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы № 306-ө бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу № 3958 Тізілімінде тіркелген) бекітілген психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсету Үлгі Ережелерінің 2 , 8, 9-тармақтары негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - Бөлімдер) арқылы көрсетіледі. Бөлімдердің толық атауы, олардың мекенжайлары мен веб-сайттары осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
5. Өтініш беруші алатын мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны (нәтижесі): мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (бұдан әрі - ММӘМ) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу.
мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемеге әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдама беру болып табылады.
6. Әлеуметтік қызмет көрсету үшін мемлекеттік қызмет мынадай жеке тұлғаларға беріледі (бұдан әрі - өтініш берушілер):
1) қарттар мен жалпы үлгідегі мүгедектерге арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде:
заңнама бойынша оларды күту мен оларға қамқорлық жасауға міндетті кәмелетке толған жұмысқа жарамды жақын туыстары жоқ, сондай-ақ объективтік себептер бойынша оларға үнемі көмек пен күтім қамтамасыз ете алмайтын (ұлғайған жасына орай бірінші, екінші топ мүгедектігі, онкологиялық, психикалық ауруы бар, бас бостандығынан айыру жерлерінде, немесе мемлекеттен тыс жерге тұрғылықты тұруға кеткен) жақын туыстары бар денсаулық жағдайы бойынша өзге адамның үнемі күтімі мен медициналық қызмет түрлеріне мұқтаж қарттар мен бірінші және екінші топтағы мүгедектерге (ерлі-зайыптыларға).
Ерекше жағдайларда Ардагерлер, мүгедектер істері жөніндегі кеңестерінің шешімі бойынша даулы себептерге байланысты бірге тұру мүмкін емес кәмелетке толған жұмысқа жарамды жақын туыстары бар қарттары мен бірінші, екінші топтағы мүгедектер ММӘМ тұруға қабылдану мүмкін.
Ұлы Отан соғысының мүгедектері, қатысушылары, сондай-ақ соларға теңестірілген тұлғалар, заңнама бойынша оларды күту мен оларға қамқорлық жасауға міндетті кәмелетке толған жұмысқа жарамды жақын туыстары бар болғанына қарамастан, бірінші кезекті тәртіпте ММӘМ қабылданады;

2) в детские психоневрологические медико-социальные учреждения:
детям-инвалидам от 4 до 18 лет с психоневрологическими патологиями, нуждающихся по состоянию здоровья в постоянном постороннем уходе и медицинском обслуживании;
3) в психоневрологические медико-социальные учреждения:
инвалидов первой, второй группы старше восемнадцати лет с психоневрологическими патологиями, нуждающихся по состоянию здоровья в постоянном постороннем уходе и медицинском обслуживании.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) услуга оказывается в срок не более 30 календарных дней с момента регистрации, сданных заявителем документов, в случае отсутствия очередности в ГМСУ. Если имеется очередность в ГМСУ, заявление гражданина ставится на дополнительный контроль вплоть до окончательного его исполнения (выдачи направления);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при регистрации сдаваемых заявителем необходимых документов составляет не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги, не более 40 минут.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах Отделов и на стендах, расположенных в помещениях Отделов. Адреса и веб-сайты Отделов указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья), в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. Участники и инвалиды Великой Отечественной войны обслуживаются вне очереди.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях Отделов по месту жительства заявителя. Предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, для ожидания и подготовки необходимых документов. Имеются информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявителю необходимо представить следующие документы:
1) для приема в государственное медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа:
заявление;
удостоверение личности;
свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика;
свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
медицинская карта и выписка из амбулаторной карты;
пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста);
для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним - удостоверение, установленного образца;
для инвалидов - выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида (копия), выписка из справки об инвалидности (копия);

2) балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерге:
денсаулық жағдайы бойынша өзге адамдардың күтімі мен медициналық қызмет түрлеріне мұқтаж психоневрологиялық патологиясымен 4-тен 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
3) психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерге:
денсаулық жағдайы бойынша өзге адамдардың күтімі мен медициналық қызмет түрлеріне мұқтаж психоневрологиялық патологиясымен он сегіз жастан асқан бірінші, екінші топтағы мүгедектерге.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақытты шектеу мерзімі:
1) қызмет, ММӘМ кезектілік болмаған жағдайда, өтініш беруші тапсырған құжаттар тіркелінген кезден бастап 30 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде көрсетіледі. ММӘМ кезектілік бар болғанда, азаматтың арызы, оның соңғы орындалуын (жолдама беруін) қоса алғанға дейін, қосымша бақылауға қойылады;
2) өтініш беруші тапсыратын қажетті құжаттарды тіркегенде, кезекте күтудің барынша ұйғарымды уақыты 40 минуттан аспайтын уақытты құрайды;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алғанда кезекте күтудің барынша ұйғарымды уақыты 40 минуттан аспау.
8. Қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Бөлімдердің веб-сайттарында, және Бөлімдердің  үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады. Бөлімдердің мекенжайлары мен веб-сайттары осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету күн сайын (сенбі мен жексенбіден басқа) жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібінде, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне кезектен тыс қызмет көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі Бөлімдердің ғимараттарында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін, күту мен қажетті құжаттарды даярлау үшін қолайлы жағдайлар көзделген. Ақпараттық стендтер, қажетті құжаттарды толтыру үлгілері бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар тапсыру қажет:
1) қарттар мен жалпы үлгідегі мүгедектерге арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге қабылдау үшін:
өтініш;
жеке куәлік;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
әлеуметтік жеке код беру туралы куәлік;
медициналық карта және амбулаторлық картадан үзінді;
зейнеткерлік куәлік (зейнеткерлік жастағы тұлғалар үшін);
Ұлы Отан соғысына қатысушылар, мүгедектері және соларға теңестірілген тұлғалар үшін - белгіленген үлгідегі куәлігі;
мүгедектер үшін - мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді (көшірме), мүгедектік туралы анықтама (көшірме);

2) для приема в детские психоневрологические медико-социальные учреждения:
заявление родителей (законных представителей) ребенка или ходатайство медицинской организации;
свидетельство о рождении (для детей-инвалидов до 16 лет);
удостоверение личности (для детей-инвалидов старше 16 лет);
свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика;
свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида (копия), выписка из справки об инвалидности (копия);
медицинская карта и выписка из амбулаторной карты;
заключение психолого-медико-педагогической консультации;
3) для приема в психоневрологические медико-социальные учреждения:
заявление родителей (законных представителей) или ходатайство медицинской организации;
удостоверение личности;
свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика;
свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
медицинская карта и выписка из амбулаторной карты;
выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида (копия), выписка из справки об инвалидности (копия);
в случае признания инвалида недееспособным - решение суда о признании лица недееспособным.
13. Для получения государственной услуги необходимо заполнить заявление и медицинскую карту по формам, которые выдаются Отделами по месту жительства заявителей.
14. Заполненное заявителем заявление со всеми необходимыми документами сдается в Отдел по месту жительства. Адреса Отделов и их веб-сайты указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
15. Подтверждением, что заявитель сдал все необходимые документы, является талон с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего документы.
16. Доставка результата оказания услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем Отдела по месту жительства либо посредством почтового сообщения. Адреса Отделов указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
17. В предоставлении государственной услуги за счет средств бюджета может быть отказано в следующих случаях:
1) для приема в государственные медико-социальные учреждения для престарелых и инвалидов общего типа:
отсутствие у заявителя инвалидности 1, 2 группы;
если заявитель (кроме инвалидов 1, 2 группы) не достиг установленного законодательством пенсионного возраста;
наличие медицинских противопоказаний для социального обслуживания;
отсутствие заключения медицинского учреждения о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и медицинском обслуживании;
наличие у заявителей на социальное обслуживание в ГМСУ для престарелых и инвалидов общего типа близких совершеннолетних трудоспособных родственников, обязанных по законодательству их содержать и заботиться о них (за исключением случаев, когда близкие родственники по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы, или выехали на постоянное местожительство за пределы страны);

2) балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерге қабылдау үшін:
баланың ата-анасының (заңды өкілдерінің) өтініші немесе медициналық ұйымның қолдаухаты;
туу туралы куәлік (16 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін);
жеке куәлік (16 жастан асқан мүгедек балалар үшін);
салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
әлеуметтік жеке код беру туралы куәлігі;
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан алынған үзінді (көшірме), мүгедектік туралы анықтама (көшірме);
медициналық карта және амбулаторлық картадан үзінді;
психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы.
3) психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерге қабылдау үшін:
баланың ата-анасының (заңды өкілдерінің) өтініші немесе медициналық ұйымның қолдаухаты;
жеке куәлік;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
әлеуметтік жеке код беру туралы куәлігі;
медициналық карта және амбулаторлық картадан үзінді;
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан алынған үзінді (көшірме), мүгедектік туралы анықтама (көшірмесі);
мүгедекті жұмысқа жарамсыз деп таныған жағдайда - тұлғаны жұмысқа жарамсыз деп тану туралы соттың шешімі.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш берушілердің тұрғылықты жеріндегі Бөлімдер беретін нысан бойынша арыз бен медициналық картаны толтыру қажет.
14. Өтініш беруші толтырған арыз барлық қажетті құжаттармен тұрғылықты жеріндегі Бөлімге тапсырылады. Бөлімдердің мекенжайлары және веб-сайттары осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
15. Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні, тіркеу күні мен уақыты көрсетілген талон, өтініш беруші барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын дәлелдейді.
16. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу өтініш беруші тұрғылықты жеріндегі Бөлімге бару арқылы немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады. Бөлімдердің мекенжайлары осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік қызмет көрсетуден мына жағдайларда бас тартылу мүмкін:
1) қарттар мен жалпы үлгідегі мүгедектерге арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге қабылдау үшін:
өтініш берушінің 1, 2-топ мүгедектігі болмау;
егер өтініш беруші (1, 2-топтағы мүгедектерден басқа) заңнамамен белгіленген зейнеткерлік жасына жетпеген болса;
әлеуметтік қызмет көрсету үшін медициналық қарсы көрсеткіштері болу;
өзге адамның үнемі күтімі мен медициналық қызмет көрсету мұқтаждығы туралы медициналық мекеменің қорытындысы болмау;
қарттар мен жалпы үлгідегі мүгедектер үшін ММӘМ әлеуметтік қызмет көрсетілетін өтініш берушілердің, заңнама бойынша оларды күту мен оларға қамқорлық жасауға міндетті кәмелетке толған жұмысқа жарамды жақын туыстары бар, объективтік себептер бойынша жақын туыстар оларға үнемі көмек пен күтіммен қамтамасыз ете алмайтын жағдайлардан басқа (ұлғайған жасына орай бірінші, екінші топ мүгедектігі, онкологиялық, психикалық ауруы бар, бас бостандығынан айырылу жерлерінде, немесе мемлекеттен тыс жерге тұрғылықты тұруға кеткен) жақын туыстары болу;

отсутствие одного из документов, требуемых для приема на социальное обслуживание, согласно подпункту 1) пункта 12 настоящего Стандарта;
2) для приема в детские психоневрологические медико-социальные учреждения:
отсутствие у ребенка инвалидности;
отсутствие у ребенка-инвалида психоневрологических патологий;
отсутствие заключения медицинского учреждения о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и медицинском обслуживании;
наличие медицинских противопоказаний для социального обслуживания;
отсутствие одного из документов, требуемых для приема на социальное обслуживание, согласно подпункту 2) пункта 12 настоящего Стандарта;
3) для приема в психоневрологические медико-социальные учреждения:
отсутствие у заявителя инвалидности 1, 2 группы;
отсутствие у инвалида психоневрологических патологий;
отсутствие заключения медицинского учреждения о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и медицинском обслуживании;
наличие медицинских противопоказаний для социального обслуживания;
отсутствие одного из документов, требуемых для приема на социальное обслуживание, согласно подпункту 3) пункта 12 настоящего Стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность Отделов основывается на принципах:
соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) Отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах - акиматах районов (города областного значения). Адреса электронной почты акиматов районов (города областного значения) указаны в приложении 3 к настоящему Стандарту.
22. Жалобы подаются в устной или письменной форме по почте, или в электронном виде в акиматы районов (города областного значения). Адреса электронной почты акиматов районов (города областного значения) указаны в приложении 3 к настоящему Стандарту.

осы Стандарттың 12-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, әлеуметтік қызмет көрсетуге қабылдау үшін талап етілетін құжаттардың бірі болмау;
2) балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде қабылдау үшін:
баланың мүгедектігі болмау;
мүгедек балада психоневрологиялық патологиясы болмау;
өзге адамның үнемі күтімі мен медициналық қызмет көрсету мұқтаждығы туралы медициналық мекеменің қорытындысы болмау;
әлеуметтік қызмет көрсету үшін медициналық қарсы көрсеткіштері болу;
осы Стандарттың 12-тармағы 2) тармақшасына сәйкес, әлеуметтік қызмет көрсетуге қабылдау үшін талап етілетін құжаттардың бірі болмау;
3) психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде қабылдау үшін:
өтініш берушінің 1, 2-топ мүгедектігі болмау;
мүгедекте психоневрологиялық патологиясы болмау;
өзге адамның үнемі күтімі мен медициналық қызмет көрсету мұқтаждығы туралы медициналық мекеменің қорытындысы болмау;
әлеуметтік қызмет көрсету үшін медициналық қарсы көрсеткіштері болу;
осы Стандарттың 12-тармағы 3) тармақшасына сәйкес, әлеуметтік қызмет көрсетуге қабылдау үшін талап етілетін құжаттардың бірі болмау.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Бөлім қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты сақтау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлі және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылық;
6) белгіленген уақытта өтініш беруші алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Өтініш берушілерге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға көмекті жоғары тұрған мемлекеттік органдарда - аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдіктерінде алуға болады. Аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдіктерінің электрондық поштасының мекенжайлары осы Стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта бойынша немесе электронды түрде аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдіктеріне беріледі. Аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдіктерінің электрондық поштасының мекенжайлары осы Стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген.

23. Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан , подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
Принятие жалобы подтверждается выдачей заявителю талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, а также номера телефона, по которому можно узнать о ходе ее рассмотрения.
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) веб-сайт, адрес электронной почты, юридический адрес, телефон, графики приема граждан начальниками Отделов и их заместителями указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту;
2) веб-сайт, адрес электронной почты, место нахождения, телефоны акиматов районов (города областного значения) указаны в приложении 3 к настоящему Стандарту. Информация о графиках работы и приема акимов районов (города областного значения) и их заместителей размещается на информационных стендах, на государственном и русском языках, в помещениях зданий по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему Стандарту.
25. По вопросам предоставления государственной услуги заявитель может получить дополнительную информацию в государственном учреждении "Департамент координации занятости и социальных программ Костанайской области" (далее - Департамент).
Адрес Департамента: 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Касымканова, 34, адрес электронной почты social@kostanay.kz, oblsots@mail.ru, веб-сайт акима Костанайской области www.kostanay.kz электронные услуги - www.e.kostanay.kz, контактный телефон: 8 (7142) 500616.
Приложение 1
к Стандарту оказания государственной
услуги "Оформление документов для
инвалидов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях"
Контактные данные Отделов занятости
и социальных программ районов (города областного значения)
Наименование
Отделов
Юридический адрес,
номера телефонов
и графики приема
граждан начальниками  Отделов и их
заместителями
Веб-Сайт
Электрон-
ная почта
1
Государствен-
ное учреждение (далее ГУ) "Отдел занятости и социальных программ" акимата Алтынсаринского района
110101, Алтынсаринский район, село Убаганское улица Ленина, 4 номер телефона 8-(71445)-34-1-20, график приема граждан начальником: среда с 14.00 до 17.00 часов, график приема граждан заместителем начальника: понедельник с 9.00 до 12.00 часов
http://
altynsar.
kostanay.
kz/rus/
sobes_
ubaganskoe
@gcvp.kz
2
ГУ "Амангельдинский отдел занятости и социальных программ"
110200, Амангельдинский район, село Амангельды, улица Б.Майлина,18 номер телефона 8-(71440)-21-5-92 график приема граждан начальником: четверг с 14.00 до 18.00 часов график приема граждан заместителем начальника: понедельник, вторник, пятница с 14.00 до 18.00 часов
http://
amangeldy.
kostanay.
kz/
Sobes_
amаngeldy
@gcvp.kz
3
ГУ "Отдел занятости и социальных программ"
Аулиеколь-
ского района
110400, Аулиекольский
район, село  Аулиеколь,
улица Октябрьская, 24 номер телефона 8-(71453)-21-0-76 график приема граждан начальником: среда с 9.00 до 12.00 часов график приема граждан заместителем начальника: понедельник с 9.00 до 12.00 часов
http://
auliekol.
kostanai.
kz/
aulsots
@mail.ru
4
ГУ "Отдел занятости и социальных программ" Джангель-
динского района
110660, Джангельдинский район, поселок Торгай, улица Амангельды, 38 номер телефона 8-(71439)-21-5-60 график приема граждан начальником: среда с 15.00 до 18.00 часов график приема граждан заместителем начальника: пятница с 15.00 до 18.00 часов
http://
jangeldy.
kostanay.
kz/
djansots
@mail.ru
5
ГУ "Отдел занятости и социальных программ" Денисовского района
110500, Денисовский район, село Денисовка, улица Калинина 6 номер телефона 8-(71434)-9-13-44 график приема граждан начальником: пятница с 9.00 до 13.00 часов
http://
denisovka.
kostanay.
kz/
densots
@mail.ru
6
ГУ "Отдел занятости и социальных программ" Житикарин-
ского района
100701, Житикаринский район, город Житикара, улица Асанбаева, 51, номер телефона 8-(71435)-2-33-70, график приема граждан начальником: вторник с 9.00 до 13.00 часов график приема граждан заместителем начальника: среда с 9.00 до 13.00 часов
http://
zhitikara.
kostanai.
kz/
jitsots
@mail.ru
7
ГУ "Камыстинский районный отдел занятости и социальных программ"
110800, Камыстинский район, поселок Камысты, улица Ленина, 22 номер телефона 8-(71437)-21-8-49 график приема граждан начальником: понедельник и четверг с 14.00 до 18.00 часов график приема граждан заместителем начальника:
вторник и пятница с 14.00 до 18.00 часов
http://
www.
kamysti.
kostanai.
kz/
kamsots
@mail.ru
8
ГУ "Отдел занятости и социальных  программ" Карабалык-
ского района

23. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен берiлген өтiнiштер мiндеттi түрде қабылдануға, тiркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиiс.
Шағымды қабылдау, өтініш берушіге шағымды қабылдап алған адамның тегі, аты-жөні, күні мен уақыты көрсетілген, сондай-ақ оның қарау барысы туралы білуге болатын телефоны көрсетілген талон беріледі.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) веб-сайт, электрондық поштаның мекенжайы, заңды мекенжайы, телефоны, Бөлім бастықтарының және олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестелері осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген;
2) веб-сайт, электрондық поштаның мекенжайы, орналасқан жері, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдіктерінің телефондары осы Стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерінің және олардың орынбасарларының қабылдау мен жұмыс кестесі туралы ақпарат мемлекеттік және орыс тілдерінде осы Стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша ғимараттардың үй-жайларындағы ақпараттық стендтерде орналасқан.
25. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қосымша ақпаратты өтініш беруші «Қостанай облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесінде (бұдан  әрі - Департамент) алады.
Департаменттің мекенжайы: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Қасымқанов көшесі, 34, электрондық поштаның мекенжайы social@kostanay.kz, oblsots@mail. ru., Қостанай облысы әкімінің веб-сайты www.kostanay.kz электрондық қызметтер - www.e.kostanay.kz, байланыс телефоны: 8 (7142) 500616.
"Мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету Стандартына
1-қосымша
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
Бөлімдерінің байланыс деректері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекенжайы, телефондардың нөмірлері және Бөлімдердің
бастықтары мен олардың
орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестелері
Веб-Сайт
Электрон-
дық пошта
1
"Алтынсарин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі"  мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ММ)
110101, Алтынсарин ауданы,
Обаған селосы, Ленин көшесі, 4, телефон нөмірі 8-(71445)-34-1-20, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сәрсенбі сағат 14.00-ден 17.00-ге дейін, бастықтың орынбасарының азаматтарды қабылдау кестесі: дүйсенбі сағат 9.00-ден12.00-ге дейін
http://
altynsar.
kostanay.
kz/rus/
sobes_
ubagan-
skoe
@gcvp.kz
2
"Амангелді ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
110200, Амангелді ауданы, Амангелді селосы, Майлин көшесі, 18, телефон нөмірі 8-(71440)-21-5-92, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: бейсенбі сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін бастықтың
орынбасарының азаматтарды
қабылдау кестесі: дүйсенбі, сейсенбі, жұма сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін
http://
amangeldy
.kostanay
.kz/
Sobes_
amаngeldy
@gcvp.kz
3
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
110400, Әулиекөл ауданы,
Әулиекөл селосы, Октябрьский көшесі, 24, телефон нөмірі 8-(71453)-21-0-76, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сәрсенбі сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін бастықтың
орынбасарының азаматтарды
қабылдау кестесі: дүйсенбі сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін
http://
auliekol.
kostanai.
kz/
aulsots
@mail.ru
4
"Жангелдин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
110660, Жангелдин ауданы, Торғай кенті, Амангелді көшесі, 38, телефон нөмірі 8-(71439)-21-5-60, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сәрсенбі сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін бастықтың
орынбасарының азаматтарды
қабылдау кестесі: жұма сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін
http://
jangeldy.
kostanay.
kz/
djansots
@mail.ru
5
"Денисов ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
110500, Қостанай облысы, Денисов селосы, Калинин көшесі, 6, телефон нөмірі 8-(71434)-9-13-44, бастықтың азаматтарды
қабылдау кестесі: жұма сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін
http://
denisovka
.kostanay
.kz/
densots
@mail.ru
6
"Жітіқара ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
100701, Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, Асанбаев көшесі, 51, телефон нөмірі 8 (71435)-2-33-70, бастықтың азаматтарды
қабылдау кестесі: сейсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін бастықтың
орынбасарының азаматтарды
қабылдау кестесі: сәрсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін
http://
zhitikara
.kostanai
.kz/
jitsots
@mail.ru
7
"Қамысты аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
110800, Қамысты ауданы, Қамысты кенті, Ленин көшесі, 22, телефон нөмірі 8-(71437)-21-8-49, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: дүйсенбі және бейсенбі сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін бастықтың орынбасарының азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі және жұма сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін
http://
www.
kamysti.
kostanai.
kz/
kamsots
@mail.ru
8
"Қарабалық ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ

110900, Карабалыкский район, поселок Карабалык, улица Космонавтов, 16 номер телефона 8 (71441)-3-29-48 график приема граждан начальником: четверг с 9.00 до 12.00 часов, пятница с 15.00 до 18.00 часов график приема граждан заместителем начальника: среда с 9.00 до 13.00 часов
http://
www.
karabalyk.
kostanai.
kz/
karasots
@mail.ru
9
ГУ "Отдел занятости и социальных программ" Карасуского района
111000, Карасуский район, село Карасу,
улица А.Исакова, 68 номер телефона 8-(71452)-21-0-59 график приема граждан начальником
вторник и четверг с 10.00 до 12.00 часов и с 14.00 до 16.00 часов
http://
karasu.
kostanai.
kz/
karusots
@mail.ru
10
ГУ "Отдел занятости и социальных программ" Костанай-
ского района
111100, Костанайский район, поселок Затобольск, улица Казахская, 5 номер телефона 8-(71455)-2-12-95 график приема граждан начальником: среда с 14.00 до 17.30 часов график приема граждан заместителем начальника: пятница с 14.00 до 17.30 часов
http://
www.
kostregion.
kz/
Sobes_
zatobolsk
@gcvp.kz
11
ГУ "Отдел занятости и социальных  программ" Мендыкарин-
ского района
111300, Мендыкаринский район, село Боровское, улица Летунова, 7 номер телефона 8-(71443)-2-23-02, график приема граждан начальником: вторник и четверг с 9.00 до 12.00 часов
http://
mendikara.
kostanay.
kz/
Sobes_
borovskoi
@gcvp.kz
12
ГУ "Отдел занятости и социальных  программ" акимата Наурзумского района
111400, Наурзумский район, село Караменды улица Абая, 14 номер телефона 8-(71454)-2-17-87 график приема граждан начальником: вторник с 10.00 до 12.00 часов и с 15.00 до 17.00 часов
http://
naurzum.
kostanay.
kz/
sobes_
karamendy
@gcvp.kz
13
ГУ "Отдел занятости и социальных программ" Сарыкольского района
111600, Сарыкольский район, поселок Сарыколь, улица Ленина, 104 номер телефона 8-(71451)-21-9-48 график приема граждан начальником: вторник и пятница с 10.00 до 13.00 часов и с 14.00 до 16.00 часов график приема граждан заместителем начальника: понедельник и четверг с 10.00 до 13.00 часов и с 14.00 до 16.00 часов
http://
sarykol.
kostanay.
kz/
sarsots
@yandex.ru
14
ГУ "Отдел занятости и социальных  программ" Тарановского района
111700, Тарановский район, село Тарановское,  улица Калинина, 72 номер телефона 8-(71436)-3-67-08 график приема граждан начальником: среда с 9.00 до 13.00 часов график приема граждан заместителем начальника:  понедельник с 9.00 до 13.00 часов
http://
taran.kz/
zagita
@mail.ru
15
ГУ "Отдел занятости и социальных  программ" Узункольского района
111800, Узункольский район, село Узунколь, улица Аблайхана, 53 номер телефона 8-(71444)-2-16-33 график приема
граждан начальником: вторник с 9.00 до 12.00 часов и четверг с 14.00 до 18.00 часов график приема граждан заместителем начальника: понедельник с 9.00 до 13.00 часов и пятница с 14.00 до 18.00 часов
http://
uzunkol.
kostanay.
kz/
sobes_
uzunkol
@gcvp.kz
16
ГУ "Федоровский районный отдел занятости и социальных
программ"

110900, Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті,  Космонавтов көшесі, 16, телефон нөмірі 8 (71441)-3-29-48, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: бейсенбі сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін, жұма сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін бастықтың орынбасарының азаматтарды қабылдау кестесі: сәрсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін
http://
www.
karabalyk
.kostanai
.kz/
karasots
@mail.ru
9
"Қарасу ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111000, Қарасу ауданы, Қарасу селосы, А. Исаков көшесі, 68, телефон нөмірі 8 (71452)-21-0-59, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі және бейсенбі сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін және сағат 14.00-ден 16.00-ге дейін
http://
karasu.
kostanai.
kz/
karusots
@mail.ru
10
"Қостанай ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111100, Қостанай ауданы, Затобол кенті, Казахская көшесі, 5, телефон нөмірі 8-(71455)-2-12-95, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сәрсенбі сағат 14.00-ден 7.30-ға дейін бастықтың орынбасарының азаматтарды қабылдау кестесі: жұма сағат 14.00-ден 17.30-ға дейін
http://
www.kost-
region.
kz/
Sobes_
zatobolsk
@gcvp.kz
11
"Мендіқара ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111300, Мендіқара ауданы, Боровской селосы, Летунов көшесі, 7, телефон нөмірі 8-(71443)-2-23-02 бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі және бейсенбі сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін
http://
mendikara
.kostanay
.kz/
Sobes_
borovskoi
@gcvp.kz
12
"Науырзым ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111400, Науырзым ауданы, Қараменді селосы, Абай көшесі, 14, телефон нөмірі 8-(71454)-2-17-87 бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі сағат 10.00-ден 12.00-ге және сағат 15.00-ден 17.00-ге дейін
http://
naurzum.
kostanay.
kz/
sobes_
karamendy
@gcvp.kz
13
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111600, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кенті, Ленин көшесі, 104, телефон нөмірі 8-(71451)-21-9-48 бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі және жұма сағат 10.00-ден 13.00-ге дейін және сағат 14.00-ден 16.00-ге дейін бастықтың орынбасарының  азаматтарды қабылдау кестесі: дүйсенбі және бейсенбі сағат 10.00-ден 13.00-ге және сағат 14.00-ден 16.00-ге дейін
http://
sarykol.
kostanay.
kz/
sarsots
@yandex.
ru
14
"Таран ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111700, Таран ауданы, Таран селосы, Калинин көшесі, 72, телефон нөмірі 8-(71436)-3-67-08 бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сәрсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін бастықтың  орынбасарының  азаматтарды қабылдау кестесі: дүйсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге  дейін
http://
taran.
kz/
zagita
@mail.ru
15
"Ұзынкөл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111800, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл селосы, Абылайхан көшесі, 53, телефон нөмірі 8-(71444)-2-16-33 бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі сағат 9.00-ден 12.00-ге дейін және бейсенбі сағат  14.00-ден 18.00-ге дейін бастықтың орынбасарының  азаматтарды қабылдау кестесі: дүйсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге және жұма сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін
http://
uzunkol.
kostanay.
kz/
sobes_
uzunkol
@gcvp.kz
16
"Федоров аудандық  жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ

111900, Федоровский район, село Федоровка,   улица  Красноармейская, 53, номер телефона 8-(71442)-21-9-96, график приема граждан начальником: понедельник, вторник, среда с 9.00 до 18.00 часов
http://
fedorovka.
kostanay.
kz/
fedsots
@mail.ru
17
ГУ "Аркалыкский го родской отдел занятости и  социальных программ"
110300, город Аркалык, проспект  Абая, 62 номер телефона 8-(71430)-7-09-12 график приема граждан начальником: среда, четверг с 16.00 до 17.00 часов график приема граждан заместителем начальника: вторник, пятница с 16.00 до 17.00 часов
http://
www.
arkalyk.
kz/
sobes_
arkalyk
@gcvp.kz
18
ГУ "Отдел занятости и социальных программ" акимата  города Костаная
110000, город Костанай, улица  Касымканова, 36 номер телефона 8-(7142)-50-08-26 график приема граждан начальником: вторник, среда, четверг с 9.00 до 13.00 часов, график приема граждан заместителем начальника: вторник, среда, четверг с 9.00 до 13.00 часов
http://
www.
kostanay.
info/
gorsob
@mail.ru
19
ГУ "Отдел занятости и социальных программ"  города Лисаковска
111200, город Лисаковск, 4 микрорайон, дом 37 А номер телефона 8-(71433)-3-21-71 график приема граждан начальником: четверг с 9.00 до 13.00 часов график приема граждан заместителем начальника: вторник с 9.00 до 13.00 часов
http://
www.
lsk.kz/
lissoc
@mail.ru
20
ГУ "Рудненский городской отдел занятости исоциальных  программ"
111500, город  Рудный, улица Пионерская, 21 номер телефона 8-(71431)-4-40-75 график приема граждан начальником: среда с 10.00 до 13.00 часов график приема граждан заместителем начальника: понедельник, вторник, среда с 9.00 до 13.00 часов
http://
www.
rudny.kz/
rudsots
@mail.ru
Приложение 2
к Стандарту оказания государственной
услуги "Оформление документов для
инвалидов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

111900, Федоров ауданы, Федоров селосы, Красноармейский көшесі,  53, телефон нөмірі 8-(71442)-21-9-96, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: дүйсенбі,  сейсенбі, сәрсенбі сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
http://
fedorovka
.kostanay
.kz/
fedsots
@mail.ru
17
"Арқалық қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
110300, Арқалық қаласы, Абай даңғылы, 62,телефон нөмірі 8-(71430)-7-09-12, бастықтың азаматтарды
қабылдау кестесі: сәрсенбі, бейсенбі сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін бастықтың орынбасарының азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі, жұма сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін
http://
www.
arkalyk.
kz/
sobes_
arkalyk
@gcvp.kz
18
"Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
110000, Қостанай қаласы, Қасымқанов көшесі,  36, телефон нөмірі  8-(7142)-50-08-26, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін бастықтың орынбасарының азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін
http://
www.
kostanay.
info/
gorsob
@mail.ru
19
"Лисаков қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111200, Лисаков қаласы, 4 ағын аудан, 37А»үй, телефон нөмірі 8-(71433)-3-21-71, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: бейсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін бастықтың  орынбасарының азаматтарды қабылдау кестесі: сейсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін
http://
www.lsk.
kz/
lissoc
@mail.ru
20
"Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама-
лар бөлімі" ММ
111500, Рудный қаласы, Пионерский көшесі,  21, телефон нөмірі  8-(71431)-4-40-75, бастықтың азаматтарды қабылдау кестесі: сәрсенбі сағат 10.00-ден 13.00-ге дейін бастықтың орынбасарының азаматтарды қабылдау кестесі: дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін
http://
www.
rudny.kz/
rudsots
@mail.ru
"Мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету Стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштердің маңызы
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік
маңызы
Келесі жылы көрсеткіш-
тің нысаналы маңызы
Есептік жылы көрсеткіш-
тің ағымдағы
маңызы
1
2
3
4

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
88
90
89
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
89
90
88
Приложение 3
к Стандарту оказания государственной
услуги "Оформление документов для
инвалидов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях"
Контактные данные акиматов
районов (города областного значения)
Наимено-
вание акиматов  районов (города област-
ного значения)
Место нахождения и
номера телефонов
Веб-Сайт
Элект-
ронная
почта
1
Акимат Алтынса-
ринского района
110101, Алтынсаринский район, село Убаганское улица Ленина, 4 номер  телефона 8-(71445)-34-1-78
http://
altynsar.
kostanay.
kz/rus/
altynsar
@kostanay.
kz
2
Акимат Аманге-
льдинского района
110200, Амангельдинский район, село Амангельды, улица Б.Майлина,19 номер телефона 8-(71440)-21-4-00
http://
amangeldy.
kostanay.
kz/
amangeldy
@kostanay.
kz
3
Акимат Аулие-
кольс-
кого района
110400, Аулиекольский район, село Аулиеколь, улица 1 Мая дом 44 номер телефона 8-(71453)-21-0-33
http://
auliekol.
kostanai.
kz/
auliekol
@kostanay.
kz
4
Акимат   Джанге-
льдин-
ского  района
110660, Джангельдинский район, поселок  Торгай, улица Алтынсарина, 4 номер телефона 8-(71439)-21-1-07
http://
jangeldy.
kostanay.
kz/
jangeldy
@kostanay.
kz
5
Акимат Денисов-
ского района
110500, Денисовский район, село Денисовка, улица Калинина, 5 номер телефона 8-(71434)-9-15-01
http://
denisovka.
kostanay.
kz/
denisovka
@kostanay.
kz
6
Акимат Житикаринского района
100701, Житикаринский район, город Житикара, 6 микрорайон дом 65 номер телефона 8-(71435)-2-00-02
http://
zhitikara.
kostanai.
kz/
zhitikara
@kostanay.
kz
7
Акимат Камыс-
тинского района
110800, Камыстинский район, поселок Камысты, улица Ержанова дом 61 номер телефона 8-(71437)-21-7-44
http://
www.
kamysti.
kostanai.
kz/
kamysty
@kostanay.
kz
8
Акимат Караба-
лыкского района
110900, Карабалыкский район, поселок  Карабалык, улица Космонавтов, 31 номер телефона 8(71441)-3-35-70
http://
www.
karabalyk.
kostanai.
kz/
karabalyk
@kostanay.
kz
9
Акимат Карасу-
ского района
111000, Карасуский район, село Карасу, улица А.Исакова, 73 номер телефона 8-(71452)-21-2-80
http://
karasu.
kostanai.
kz/
karasu
@kostanay.
kz
10
Акимат Костана-
йского района
111100, Костанайский район, поселок Затобольск, улица Калинина, 65 номер телефона 8-(71455)-2-12-05
http://
www.
kostre-
gion.kz/
kost_
region
@kostanay.
kz
11
Акимат Мендыка-
ринского  района
111300, Мендыкаринский район, село Боровское, улица Королева, 5 номер телефона 8-(71443)-2-16-06
http://
mendikara.
kostanay.
kz/
mendikara
@kostanay.
kz
12
Акимат  Наурзум-
ского района
111400, Наурзумский район, село Караменды улица Жанибека, 1 номер телефона 8-(71454)-2-14-85
http://
naurzum.
kostanay.
kz/
naurzum
@kostanay.
kz
13
Акимат Сарыко-
льского района

4.4. Тұтынушылар шағым беру мерзіміне
қанағат ету % (үлесі)
88
90
89
5. Сыпайылық
5.1. Тұтынушылардың
персоналдың сыпайылығына қанағат ету % (үлесі)
89
90
88
"Мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету Стандартына
3-қосымша
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың)
әкімдіктерінің  байланыс деректері
N
Аудандар-
дың  (облыстық маңызы бар
қалалар-
дың) әкім-
діктерінің атауы
Орналасқан жері мен телефондардың нөмірлері
Веб-Сайт
Электрон-
дық пошта
1
Алтынсарин ауданының әкімдігі
110101, Алтынсарин ауданы, Обаған селосы, Ленин көшесі, 4, телефон нөмірі 8-(71445)-34-1-78
http://
altynsar.
kostanay.
kz/rus/
altynsar
@kostanay
.kz
2
Амангелді ауданының әкімдігі
110200, Амангелді ауданы, Амангелді селосы, Б. Майлин көшесі, 19, телефон нөмірі 8-(71440)-21-4-00
http://
amangeldy.
kostanay.
kz/
amangeldy
@kostanay
.kz
3
Әулиекөл ауданының әкімдігі
110400, Әулиекөл ауданы, Әулиекөл селосы, 1 Май көшесі, 44 үй, телефон нөмірі 8-(71453)-21-0-33
http://
auliekol.
kostanai.
kz/
auliekol
@kostanay
.kz
4
Жангелдин ауданының әкімдігі
110660, Жангелдин ауданы, Торғай кенті, Алтынсарин көшесі, 4, телефон нөмірі 8-(71439)-21-1-07
http://
jangeldy.
kostanay.
kz/
jangeldy
@kostanay
.kz
5
Денисов ауданының әкімдігі
110500, Қостанай облысы, Денисов селосы, Калинин көшесі, 5, телефон нөмірі 8-(71434)-9-15-01
http://
denisovka.
kostanay.
kz/
denisovka
@kostanay
.kz
6
Жітіқара ауданының әкімдігі
100701, Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, 6 шағын аудан, 65 үй, телефон нөмірі 8 (71435)-2-00-02
http://
zhitikara.
kostanai.
kz/
zhitikara
@kostanay
.kz
7
Қамысты ауданының әкімдігі
110800, Қамысты ауданы, Қамысты кенті, Ержанов көшесі, 61 үй, телефон нөмірі 8-(71437)-21-7-44
http://
www.
kamysti.
kostanai.
kz/
kamysty
@kostanay
.kz
8
Қарабалық ауданының әкімдігі
110900, Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавтов көшесі, 31, телефон нөмірі 8 (71441)-3-35-70
http://
www.
karabalyk.
kostanai.
kz/
karabalyk
@kostanay
.kz
9
Қарасу ауданының әкімдігі
111000, Қарасу ауданы, Қарасу  селосы, А. Исаков көшесі, 73, телефон нөмірі 8(71452)-21-2-80
http://
karasu.
kostanai.
kz/
karasu
@kostanay
.kz
10
Қостанай ауданының әкімдігі
111100, Қостанай ауданы, Затобол кенті, Калинин көшесі, 65, телефон нөмірі 8-(71455)-2-12-05
http://
www.
kostregion.
kz/
kost_
region
@kostanay
.kz
11
Мендіқара ауданының әкімдігі
111300, Мендіқара ауданы, Боровской селосы, Королев көшесі, 5, телефон нөмірі 8-(71443)-2-16-06
http://
mendikara.
kostanay.
kz/
mendikara
@kostanay
.kz
12
Науырзым ауданының әкімдігі
111400, Науырзым ауданы, Қараменді селосы, Жәнібек көшесі, 1, телефон нөмірі 8-(71454)-2-14-85
http://
naurzum.
kostanay.
kz/
naurzum
@kostanay
.kz
13
Сарыкөл ауданының әкімдігі

111600, Сарыкольский район, поселок Сарыколь, улица Ленина, 72 номер телефона 8-(71451)-21-7-90
http://
sarykol.
kostanay.
kz/
sarykol
@kostanay.
kz
14
Акимат Таранов-
ского района
111700, Тарановский район, село арановское, улица Калинина, 60 номер телефона  8-(71436)-3-71-45
http://
taran.kz/
taranovka
@kostanay.
kz
15
Акимат Узунко-
льского района
111800, Узункольский район, село зунколь, улица Мусрепова, 14 номер телефона 8-(71444)-2-13-90
http://
uzunkol.
kostanay.
kz/
uzunkol
@kostanay.
kz
16
Акимат Федоров-
ского района
111900, Федоровский район, село Федоровка, улица Калинина, 53, номер телефона 8-(71442)-2-13-04
http://
fedorovka.
kostanay.
kz/
fedorovka
@kostanay.
kz
17
Акимат города Аркалыка
110300, город Аркалык, проспект Абая, 29 номер телефона -(71430)-7-12-00
http://
www.
arkalyk.
kz/
arkalyk
@kostanay.
kz
18
Акимат города Костаная
110000, город Костанай,  улица Пушкина 98, номер телефона 8-(7142)-57-57-65
http://
www.
kostanay.
info/
gorakimat
@kostanay.
kz
19
Акимат  города  Лисаков-
ска
111200, город Лисаковск, улица Мира,32 номер телефона 8-(71433)-3-45-76
http://
www.lsk.
kz/
lisakovsk
@kostanay.
kz
20
Акимат города Рудного
111500,город Рудный, улица Ленина 93,номер телефона 8-(71431)- 4-53-31
http://
www.rudny.
kz/
rudny
@kostanay.
kz

111600, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кенті, Ленин көшесі, 72, телефон нөмірі 8-(71451)-21-7-90
http://
sarykol.
kostanay.
kz/
sarykol
@kostanay
.kz
14
Таран ауданының әкімдігі
111700, Таран ауданы, Таран селосы, Калинин көшесі, 60, телефон нөмірі 8-(71436)-3-71-45
http://
taran.kz/
taranovka
@kostanay
.kz
15
Ұзынкөл ауданының әкімдігі
111800, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл селосы, Мүсірепов көшесі, 14, телефон нөмірі 8-(71444)-2-13-90
http://
uzunkol.
kostanay.
kz/
uzunkol
@kostanay
.kz
16
Федоров ауданының әкімдігі
111900, Федоров ауданы, Федоров селосы, Калинин көшесі, 53, телефон нөмірі 8-(71442)-2-13-04
http://
fedorovka.
kostanay.
kz/
fedorovka
@kostanay
.kz
17
Арқалық қаласының әкімдігі
110300, Арқалық қаласы, Абай даңғылы, 29, телефон нөмірі 8-(71430)-7-12-00
http://
www.
arkalyk.
kz/
arkalyk
@kostanay
.kz
18
Қостанай қаласының әкімдігі
110000, Қостанай қаласы, Пушкин көшесі, 98, телефон нөмірі 8-(7142)-57-57-65
http://
www.
kostanay.
info/
gorakimat
@kostanay
.kz
19
Лисаков қаласының әкімдігі
111200, Лисаков қаласы, Мира көшесі, 32, телефон нөмірі 8-(71433)-3-45-76
http://
www.lsk.
kz/
lisakovsk
@kostanay
.kz
20
Рудный қаласының әкімдігі
111500, Рудный қаласы, Ленин көшесі, 93, телефон нөмірі 8-(71431)-4-53-31
http://
www.
rudny.
kz/
rudny
@kostanay
.kz