Об областном бюджете на 2009 год
Решение маслихата Павлодарской области от 18 декабря 2008 года N 146/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 24 декабря 2008 года за N 3128. Утратило силу решением маслихата Павлодарской области от 16 февраля 2011 года N 352/32
Сноска. Утратило силу решением маслихата Павлодарской области от 16.02.2011 N 352/32.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 68157876 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15035969 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 370120 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4508 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 52747279 тысяч тенге;
2) затраты – 67734549 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -426164 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 426000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 852164 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 300920 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 300920 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 548571 тысяча тенге;
6) использование профицита бюджета – -548571 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Павлодарской области от 23.11.2009 N 252/19 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Установить на 2009 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и городов областного значения в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу и Павлодару - 100 процентов, городу Экибастузу – 18,6 процента;
по социальному налогу:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам - 100 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 24.07.2009 N 214/16; от 23.11.2009 N 252/19.
3. Установить на 2009 год распределение общей суммы поступлений от социального налога в областной бюджет из бюджетов городов Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в общей сумме 11726752 тысячи тенге, в том числе:
города Аксу -
74233 тысячи тенге;
города Павлодара -
11535822 тысячи тенге;
города Экибастуза -
116697 тысяч тенге.

2009 жылға арналған облыстық бюджет
Павлодар облыстық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 146/11 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 24 желтоқсанда N 3128 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2011 жылғы 16 ақпандағы N 352/32 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2011.02.16 N 352/32 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті басқару туралы" Заңының 6- бабы 1- тармағының 1)- тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75- бабының 2- тармағына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1- қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –68232217 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 15045726 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 341636 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 808 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 52844047 мың теңге;
2) шығындар – 67805484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -426164 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 426000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 852164 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 304326 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 304326 мың теңге;
5) бюджет профициті – 548571 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – -548571 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық мәслихатының 2009.04.22 N 191/15; 2009.07.24 N 214/16; 2009.08.29 N  226/17 шешімдерімен.
2. Облыстық маңызы бар қалалар мен аудандар бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2009 жылға мына көлемдерде үлестіру бекітілсін:
жеке табыс салығы бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Качиры, Лебяжі, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу және Павлодар қалаларына – 100 пайыз, Екібастұз қаласына – 63,6 пайыз;
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2009.07.24 N 214/16 шешімімен.
3. Ақсу, Павлодар, Екібастұз, қалалары бюджеттерінен облыстық бюджетке әлеуметтік салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2009 жылға үлестіру 100 пайыз болып белгіленсін.
4. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке жалпы сомасы 11726752 мың теңге бюджеттік алым көлемі ескерілсін, соның ішінде:
Ақсу қаласы -
74233 мың теңге;
Павлодар қаласы -
11535822 мың теңге;
Екібастұз қаласы -
116697 мың теңге.

5. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов, в общей сумме 9784119 тысяч тенге, в том числе:
Актогайского -
1020678 тысяч тенге;
Баянаульского -
1049780 тысяч тенге;
Железинского -
953867 тысяч тенге;
Иртышского -
1124354 тысячи тенге;
Качирского -
1102424 тысячи тенге;
Лебяжинского -
925327 тысяч тенге;
Майского -
641546 тысяч тенге;
Павлодарского -
1133054 тысячи тенге;
Успенского -
837727 тысяч тенге;
Щербактинского -
995362 тысячи тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2009 год, согласно приложению 3.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год на реализацию областной программы "Бұлақ" на 2007-2009 годы целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов областного значения в сумме 66800 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 22.04.2009 N 191/15; 24.07.2009 N 214/16.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов областного значения в следующих размерах:
170147 тысяч тенге – на содержание вводимых в 2008-2009 годах дошкольных мини-центров при общеобразовательных школах;
50800 тысяч тенге – на выплату жилищной помощи;
66922 тысяч тенге – на обучение студентов из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях;
14178 тысяч тенге – на выплату ежемесячной помощи студентам из малообеспеченных семей, обучающимся в высших учебных заведениях;
115000 тысяч тенге – на выполнение общественных работ в сфере занятости населения;
150000 тысяч тенге – на расширение сети дошкольных организаций города Павлодара;
290000 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог города Павлодара;
40000 тысяч тенге – на освещение улиц города Павлодара;
54600 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и обеспечение безопасности дорожного движения в городе Павлодаре;
30000 тысяч тенге – на капитальный ремонт детского сада г. Аксу;
2174000 тысяч тенге – на компенсацию потерь бюджетам городов в связи с изменением законодательства, в том числе:
города Павлодара - 1900000 тысяч тенге;
города Аксу – 259000 тысяч тенге;
Железинского района – 15000 тысяч тенге;
8100 тысяч тенге – на содержание вновь вводимого детского сада в селе Актогай Актогайского района.
19000 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и обеспечение санитарии населенных пунктов Качирского района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 22.04.2009 N 191/15; 24.07.2009 N 214/16; 29.08.2009 N 226/17; от 23.11.2009 N 252/19.

5. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жалпы сомасы 9784119 мың теңге болып ескерілсін, соның ішінде:
Ақтоғай -
1020678 мың теңге;
Баянауыл -
1049780 мың теңге;
Железин -
953867 мың теңге;
Ертіс -
1124354 мың теңге;
Качиры -
1102424 мың теңге;
Лебяжі -
925327 мың теңге;
Май -
641546 мың теңге;
Павлодар -
1133054 мың теңге;
Успен -
837727 мың теңге;
Шарбақты -
995362 мың теңге.
6. Бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуына және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған 2009 жылға арналған облыстық бюджетті бюджеттік бағдарламаларға бөлу арқылы дамытудың бюджеттік бағдарламалар тізбесі 2- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу үрдісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 3 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Облыстық маңызы бар қалалар мен аудандар бюджеттеріне 2007-2009 жылдарға арналған "Бұлақ" облыстық бағдарламасын іске асыру үшін 2009 жылға арналған облыстық бюджетте 66800 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2009.04.22 N 191/15; 2009.07.24 N 214/16 шешімдерімен.
9. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалар мен аудандар бюджеттеріне мына көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
177639 мың теңге –2008-2009 жылдары пайдалануға енгізілетін жалпы білім беретін мектептердің жанындағы мектепке дейінгі шағын орталықтарды ұстауға;
50800 мың теңге – тұрғын үй көмегін төлеуге;
66922 мың теңге – табысы аз отбасыларындағы студенттерді жоғары оқу орындарында оқытуға;
14178 мың теңге – жоғары оқу орындарында оқитын табысы аз отбасыларындағы студенттерге ай сайынғы көмек төлеуге;
115000 мың теңге – тұрғындарды жұмыспен қамту саласындағы қоғамдық жұмыстарды атқаруға;
150000 мың теңге – Павлодар қаласының мектепке дейінгі ұйымдарының желілерін кеңейтуге;
290000 мың теңге - Павлодар қаласының автомобиль жолдарын пайдалануды қамтамасыз етуге;
40000 мың теңге - Павлодар қаласының көшелерін жарықтандыруға;
Павлодар қаласын көркейту және жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды өткізуге – 54600 мың теңге;
Ақсу қаласындағы балабақшаны күрделі жөндеуге – 30000 мың теңге;
Заңнаманың өзгеруіне байланысты қалалар бюджеттеріне ысырапты өтеуге – 1120000 мың тенге, соның ішінде:
Павлодар қаласы – 1000000 мың теңге;
Ақсу қаласы – 120000 мың теңге;
Качиры ауданың елді мекендердін көркейту және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды өткізуге – 19000 мың тенге.

11-1. Установить на 2009 год объемы целевых трансфертов из республиканского бюджета, передаваемых по транзитным областным программам бюджетам районов и городов областного значения на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в следующих размерах:
4339007 тысяч тенге — на обеспечение занятости населения;
362763 тысяч тенге — на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Павлодарской области от 22.04.2009 N 191/15.
12. Установить на 2009 год объемы целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, передаваемых по транзитным областным программам бюджетам районов и городов областного значения в следующих размерах:
1287012 тысяч тенге – на строительство объектов образования;
594000 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда:
1205000 тысяч тенге – развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно - коммуникационной инфраструктуры;
1636056 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
462160 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры Щербактинского района.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 22.04.2009 N 191/15; от 23.11.2009. N 252/19.
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год 326000 тысяч тенге на кредитование бюджету города Павлодара на строительство и (или) приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Павлодарской области от 22.04.2009 N 191/15.
14. Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и городов областного значения определяется на основании постановления акимата области.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей полномочий местных исполнительных органов:
в области чрезвычайных ситуаций – 51778 тысяч тенге;
в области санитарно-эпидемиологического надзора – 832843 тысячи тенге.

11-1. 2009 жылға республикалық бюджеттен транзиттiк облыстық бағдарламалар бойынша облыстық маңызы бар қалалар мен аудандар бюджеттерiне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға берiлетiн нысаналы трансферттердiң көлемдерi мына мөлшерде белгiленсiн, соның ішінде:
халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге — 4339007 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құру бағдарламасын және жастар тәжірибесін кеңейтуге — 362763 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту мен толықтыру енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2009.04.22 N 191/15 шешімімен.
12. 2009 жылға республикалық бюджеттен облыстық маңызы бар қалалар мен аудандар бюджеттерiне транзиттiк облыстық бағдарламалар бойынша берiлетiн нысаналы ағымдағы трансферттердiң көлемдерi мына мөлшерде белгiленсiн:
білім беру объектілерінің құрылысына - 1287012 мың теңге;
мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына  және (немесе) сатып алуға - 594000 мың теңге;
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, көркейту және (немесе) сатып алу - 1205000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесiн дамытуға – 1671730 мың теңге;
Шарбақты ауданының көлiктiк инфрақұрылымын дамытуға- 466000 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2009.04.22 N 191/15 шешімімен.
13. Қазақстан Республикасындағы Тұрғын үй құрылысының  2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде сыйақының (мүдденiң) нөлдiк мөлшерлемесi бойынша тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Павлодар қаласының бюджетін кредиттеуге 326000 мың теңге ескерiлсiн.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 2009.04.22 N 191/15 шешімімен.
14. Облыстық маңызы бар қалалар мен аудандар бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттердің және нысаналы даму трансферттерінің көрсетілген сомасын үлестіру облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
15. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың өкілеттілігінің тапсырылуына байланысты республикалық бюджетке ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
төтенше жағдайлар саласында – 51778 мың теңге;
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау саласында – 832843 мың теңге.

026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
237 056
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
105 300
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
136 863
04
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
2 175 779
253
Управление здравоохранения области
107 283
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
107 283
261
Управление образования области
2 068 496
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 002 930
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
65 566
05
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
613 853
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
26 202
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
26 202
253
Управление здравоохранения области
18 644
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
13 945
060
Подготовка и переподготовка кадров
4 699
261
Управление образования области
569 007
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
93 659
060
Подготовка и переподготовка кадров
475 348
09
Прочие услуги в области образования
6 247 527
261
Управление образования области
2 290 693
001
Обеспечение деятельности Управления образования
48 378
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
24 323
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
36 698
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
183 703
008
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
274 695
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 277 972
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
78 691

026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне бiлiм беру саласында мемлекеттiк жүйенiң жаңа технологияларын енгiзуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
239 056
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
106 518
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
144 066
04
Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру
2 166 301
253
Облыс денсаулық сақтау басқармасы
107 283
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
107 283
261
Облыс бiлiм беру басқармасы
2 059 018
024
Техникалық және кәсiптік бiлiм беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 993 452
025
Орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру ұйымдарында мамандар даярлау
65 566
05
Мамандарды қайта даярлау және бiлiктiлiктерiн арттыру
590 980
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы iшкi iстер органы
26 458
007
Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау
26 458
253
Облыс денсаулық сақтау басқармасы
18 644
003
Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау
13 945
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
4 699
261
Облыс бiлiм беру басқармасы
545 878
010
Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау
96 659
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
449 219
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
6 395 547
261
Облыс бiлiм беру басқармасы
2 280 813
001
Бiлiм беру басқармасының қызметiн қамтамасыз ету
48 627
004
Бiлiм берудiң мемлекеттiк облыстық мекемелерiнде бiлiм беру жүйесiн ақпараттандыру
24 420
005
Бiлiм берудiң мемлекеттiк облыстық мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алу және жеткiзу
37 072
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс iс-шараларды және конкурстар өткiзу
184 003
008
Өңірлік жұмыспен қамту және қадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу
274 695
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 277 972
011
Балалар мен жеткiншектердiң психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
76 385

271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
02
Коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
02
Спорт
271
Управление строительства области
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
271
Управление строительства области
019
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
02
Водное хозяйство
271
Управление строительства области
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
09
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
014
Строительство и реконструкция автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13
Прочие
03
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции

271
Облыс құрылыс басқармасы
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
02
Коммуналдық шаруашылық
279
Облыс энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттер
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
02
Спорт
271
Облыс құрылыс басқармасы
034
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне  спорт объектiлерiн дамытуға бөлiнетiн нысаналы даму трансферттерi
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
019
Жылу-энергетикалық жүйенi дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне нысаналы даму трансферттерi
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
02
Су шаруашылығы
271
Облыс құрылыс басқармасы
029
Сумен жабдықтау жүйесiн дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берiлетiн нысаналы даму трансферттер
12
Көлiк және коммуникациялар
01
Автомобиль көлiгi
268
Облыс жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары басқармасы
007
Көлiк инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
09
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
268
Облыс жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлiк инфрақұрылымын дамыту
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қалалардың және елді-мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға, қайта берілетін нысаналы даму трансферттер
014
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендердің көшелерін салу және қайта құру
13
Басқалар
03
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
5
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм беру бөлiмi
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
09
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізудi ұйымдастыру