Об утверждении стандарта государственной услуги, оказываемой государственными учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 25 июня 2008 года N 786/16. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 21 июля 2008 года N 119. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 19 июня 2009 года N 842/12.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 19 июня 2009 года N 842/12.
В соответствии со статьей 9-1  Закона  Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 558  "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги",  N 561  "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", в целях качественного предоставления государственных услуг акимат города Павлодара  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить стандарт государственной услуги, оказываемой государственным учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Павлодара":
"Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда" согласно приложению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Крук О. П.
Аким города Павлодара                      Б. Демеуов
Приложение
утверждено постановлением
акимата города Павлодара
от 25 июня 2008 года N 786/16
Стандарт
оказания государственной услуги
"Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье
из государственного жилищного фонда"
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее-стандарт) определяет порядок постановки на учет и очередности граждан города Павлодара, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда. Жилища из государственного жилищного фонда предоставляются в пользование нуждающимся в жилье гражданам, постоянно проживающим в населенном пункте (независимо от срока проживания) и относящимся к малоимущим социально защищаемым слоям населения, а также государственным служащим, работникам бюджетных организаций, военнослужащим и лицам, занимающим государственные выборные должности.
2. Государственная услуга частично автоматизированная.

"Павлодар қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің стандартын бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімиятының 2008 жылғы 25 маусымдағы N 786/16 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 21 шілдеде N 119 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 19 маусымдағы N 842/12 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.06.19 N 842/12 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, сапалы мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Павлодар қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызметтің:
қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды кезекке және есепке қою" стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары О. П. Крукке жүктелсін.
Павлодар қаласының әкімі                   Б. Демеуов
Қосымша
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 25 маусымдағы
N 786/16 қаулысымен бекітілді
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және кезектілігі"
1. Жалпы ереже
1.Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж Павлодар қаласының азаматтарын есепке қою және кезектілігі тәртібін анықтайды. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж, осы елді мекенде тұрақты тұратын (тұру мерзіміне қарамастан) және халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын табысы аз топтарына жататын азаматтарға, сондай-ақ мемлекеттік қызметшілерге, бюджеттік ұйымдардың қызметкерлеріне, әскери қызметшілерге және сайланбалы мемлекеттік лауазымды тұлғалардың пайдалануына беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет ішінара автоматтандырылған.

3. Государственная услуга оказывается на основании статей 71 - 74  Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях",  постановления Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1292 "О порядке предоставления, найма и эксплуатации жилищ из государственного жилищного фонда".
4. Государственную услугу оказывает сектор учета и очередности граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Павлодара" (далее – Отдел), расположенный по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 220, адрес электронной почты - e-mail: EleRavKus@ mail.ru.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Павлодарского городского акимата от 16.02.2009 N 213/3 .
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача уведомления о постановке на учет и очередность для получения жилья из государственного жилищного фонда с указанием порядкового номера очередности, либо об отказе в постановке на учет и очередность.
6. Государственная услуга оказывается следующим физическим лицам:
1) Социально защищаемые слои населения (11 категорий граждан), а именно:
инвалиды и участники Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные к ним;
инвалиды 1 и 2 групп (за исключением лиц, ставших инвалидами в результате совершенного ими преступления);
семьи, имеющие или воспитывающие детей инвалидов;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом в установленном законодательством порядке;
пенсионеры по возрасту;
дети-сироты, не достигшие двадцати лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на военную службу возвраст продлевается на срок прохождения срочной военной службы;
оралманы;
лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
многодетные семьи;
семьи лиц, погибших при исполнении госудаственных или общественных обязанностей, воинской службы, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка;
неполные семьи.
2) государственные служащие, работники бюджетных организаций, военнослужащие и лица, занимающие государственные выборные должности.
7. Сроки оказывания государственной услуги с момента сдачи гражданином необходимых документов для получения государственной услуги составляет 30 календарных дней:
1) рассмотрение заявлений граждан необходимых документов - 15 календарных дней. В ходе рассмотрения заявлений проверяются полнота и достоверность представленных документов (регистрация места жительства, наличие либо отсутствие жилья на праве собственности, отнесение гражданина к категориям лиц, имеющих право на предоставление жилья из государственного жилищного фонда).

3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 71-74-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді тапсыру, жалға беру және пайдалану туралы" N 1292 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті Кривенко көшесі, 25, N 220 кабинет, мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" (бұдан әрі - Бөлім) мемлекеттік мекемесі мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезек секторы көрсетеді, электрондық поштаның мекенжайы - "e-mail: EleRavKus@ mail.ru.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.02.16. N 213/3 қаулысымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі олардың тізімдегі кезектілік номерін көрсете отырып, мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруге есепке қою және кезектілігі туралы немесе есепке және кезекке қоюдан бас тарту туралы хабарлама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет келесі жеке тұлғаларға көрсетіледі:
1) халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын топтары (азаматтардың 11 санаты), атап айтқанда:
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары, сондай-ақ соларға теңестірілген адамдар;
1 және 2 топтағы мүгедектер (өздері жасаған қылмыс салдарынан мүгедек болған адамдарды қоспағанда);
мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасылары;
заңмен белгіленген тәртіппен бекітілетін аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерімен ауыратын адамдар;
жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
кәмелет жасқа толғанға дейін ата-аналарынан айырылған жиырма жасқа жетпеген жетім балалар. Мұндай тұлғалар әскери қызметке шақырылған кезде жасы шұғыл әскери қызметтен өту мерзіміне ұзартылады;
оралмандар;
экологиялық зілзалалар, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйінен айырылған тұлғалар;
көп балалы отбасылар;
мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерін, әскери қызметін орындау кезінде, адам өмірін құтқару кезінде, құқық тәртібін қорғау кезінде қаза тапқан тұлғалардың отбасылары;
толық емес отбасылар.
2) мемлекеттік қызметшілер, бюджеттік ұйымдардың қызметкерлері, әскери қызметкерлер және мемлекеттік сайланбалы лауазымдағы тұлғалар.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қажетті құжаттарды
тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 30 күнтізбелік күнді құрайды:
1) азаматтардың өтініштерін және қажетті құжаттарын қарау - 15 күнтізбелік күн. Өтінішті қарау барысында ұсынылған құжаттардың дұрыстығы және толықтығы тексеріледі (тұрақты тұратын орнын тіркеу, меншік құқығында тұрғын үйдің болуы немесе болмауы, азаматтың мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруге құқық беретін тұлғалар санатына жатуы).

2) по результатам рассмотрения представленных документов, сформированное личное дело выносится на рассмотрение жилищной комиссии. Заседания жилищной комиссии проводятся не реже одного раза в месяц. Жилищной комиссией выносится окончательное решение о постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда. На основании решения, вынесенного жилищной комиссией, гражданам предоставляется уведомление о постановке их на учет и очередность для получения жилья из государственного жилищного фонда, либо об отказе в постановке на учет.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Павлодарского городского акимата от 16.02.2009 N 213/3 .
3) Максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов на рассмотрение составляет не более 30 минут.
Максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении уведомления о постановке на учет и очередность для получения жилья из государственного жилищного фона, либо об отказе в постановке на учет и очередность - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги на стендах расположена в фойе Отдела, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, 1-ый этаж , а также на веб- сайте: www.pavlodar-city.kz.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Павлодарского городского акимата от 16.02.2009 N 213/3 .
10. Государственная услуга предоставляется в понедельник, вторник, среду, четверг, за исключением пятницы, субботы, воскресенья и праздничных дней. Прием документов осуществляется с 9.30 часов до 12.30  часов, за исключением пятницы, субботы, воскресенья и праздничных дней. Для оказания государственной услуги предварительная запись либо ускоренное обслуживание не осуществляется.
11. Государственная услуга оказывается в кабинете сектор учета и очередности граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда Отдела, город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 212.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Павлодарского городского акимата от 16.02.2009 N 213/3 .
Ветераны Великой Отечественной войны обслуживаются вне очереди.
Для оказания государственной услуги созданы следующие условия: здание оборудовано пандусами, в коридоре размещен информационный стенд, холл на втором этаже оборудован посадочными местами, имеется зал ожидания, отвечающий санитарно-гигиеническим и противопожарным требованиям.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для постановки на учет и очередность граждан необходимо заполнить заявление о постановке на учет по форме, установленной Отделом, и предоставить следующие документы:

2) ұсынылған құжаттарды қарау нәтижесі бойынша, азаматтардың қалыптасқан жеке ісі тұрғын үй комиссиясының карауына шығарылады. Тұрғын үй комиссиясының отырысы кемінде айына бір рет өткізіледі. Тұрғын үй комиссиясының отырысында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және кезектілігі туралы соңғы шешім шығарылады. Тұрғын үй комиссиясының шығарған шешімі негізінде азаматтарға мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруге есепке қою және кезектілігі немесе есепке және кезекке қоюдан бас тарту туралы хабарлама ұсынылады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.02.16. N 213/3 қаулысымен.
3) Өтінішті және қажетті құжаттарды қарауға тапсыру кезінде кезек күтуге барынша берілген 30 минуттан көп емес уақытты құрайды.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алу үшін есепке қою және кезектілігі туралы немесе есепке және кезекке қоюдан бас тарту туралы ескерту алу кезінде кезек күтуге барынша берілген уақыт - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, 1 – ші қабат мекенжайындағы Бөлім фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ, веб-сайтта: www.pavlodar-city.kz орналасқан.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.02.16. N 213/3 қаулысымен.
10. Мемлекеттік қызмет жұма, сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі күндері көрсетіледі, жұма, сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.30-дан сағат 12. 30 -ға дейін ұсынылады. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін алдын-ала жазылу не болмаса жедел қызмет көрсету жүзеге асырылмайды.
11. Мемлекеттік қызмет Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 212 кабинетте Бөлімнің мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезек секторының кабинетінде көрсетіледі.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.02.16. N 213/3 қаулысымен.
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне кезектен тыс қызмет көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мынадай жағдайлар жасалған: ғимарат пандустармен қамтамасыз етілген, дәлізде ақпараттық бұрыштама орналасқан, екінші қабаттағы холл отыратын орындармен жабдықталған, санитарлық-гигиеналық және өртке қарсы талаптарға сай күту алаңы бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Азаматтарды есепке қою және тізімге қою үшін Бөлімде белгіленген нысан бойынша есепке қою туралы өтінішті толтыру және мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:

1) заявление о постановке на учет по форме, установленной Отделом, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 215 (с 9:00 до 18:00);
2) удостоверение личности Потребителя и членов его семьи (оригинал, копия), при отсутствии данного документа можно получить справку по месту регистрации по адресу: Центр обслуживания населения города Павлодара, улица Павлова, 48 (с 9:00 до 20:00);
3) свидетельство о браке (о расторжении, о смерти) при наличии таковых (копия, оригинал). При его отсутствии данный документ можно получить по месту регистрации по адресу: Центр обслуживания населения города Павлодара, ул. Павлова, 48 (с 9:00 до 20:00);
3) справку, подтверждающую принадлежность заявителя к социально защищаемым гражданам, которая выдается государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25 кабинет N 305 (с 9:00 до 18:00);
5) сведения о доходах за последние 12 месяцев перед обращением для социально - защищаемых граждан (справка о заработной плате, копия документа, подтверждающего получение пенсии, пособий, справка о регистрации заявителя в качестве безработного), которые выдаются в государственном центре по выплате пенсии и пособий по адресу: город Павлодар, улица Ак. Сатпаева, 44, государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" по адресу: город Павлодар, ул. Кривенко, 25 кабинет N 305 (с 9:00 до 18:00) или по месту работы.
6) для государственных служащих, работников бюджетных организаций, военнослужащих необходима справка с места работы (службы).
7) книга регистрации граждан (оригинал, копия), которую можно получить по адресу: город Павлодар улица Павлова, 48 Центр обслуживания населения (с 9:00 до 20:00);
8) справку об отсутствии у заявителя и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности и содержащую сведения о произведенных отчуждениях принадлежащего жилья за последние пять лет, которая выдается по месту регистрации по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, Центр обслуживания населения города Павлодара (с 9:00 до 20:00);
9) справку государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания, предоставляющую право на дополнительную жилую комнату.
13. Выдача форм заявлений осуществляется по адресу: город Павлодар улица Кривенко, 25, кабинет N 212 (с 9:30 до 12:30);
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалистам Отдела по адресу: город Павлодар улица Кривенко, 25, кабинет N 212 (с 9:30 до 12:30).

1) Бөлімде белгіленген нысан бойынша есепке қою туралы өтініш, мына мекенжай бойынша: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 215 кабинет (сағат 9.00-ден сағат 18-ге дейін);
2) Тұтынушының және оның отбасының жеке тұлғасын куәландыратын құжат (түпнұсқа, көшірме), егер бұл құжат болмаған жағдайда оны Павлов көшесі, 48 мекенжайы бойынша Павлодар қаласы халыққа қызмет көрсету орталығында тіркеу орны бойынша алуға болады (сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін);
3) бар болса неке туралы куәлік (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы) (көшірмесі). Мұндай құжат болмаған жағдайда оны Павлов көшесі, 48, Павлодар қаласы халыққа қызмет көрсету орталығы мекенжайы бойынша тіркеу орнынан алуға болады (сағат 9.00-ден сағат 20.00 - ге дейін);
4) Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 305 кабинет "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі беретін халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтарына жататынын айқындайтын анықтама (сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін);
5) Павлодар қаласы ак. Сәтбаев көшесі, 44 мекен-жайы бойынша зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығында Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 305 кабинет (сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін) "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі беретін өтінер алдындағы соңғы 12 айдағы табысы туралы анықтама (жалақы туралы анықтама, зейнетақыны, жәрдемақыны алуын дәлелдейтін құжат көшірмесі, өтініш иесінің жұмысын ретінде тіркеуі туралы анықтама;
6) мемлекеттік қызметшілер, бюджеттік ұйым қызметкерлері, әскери қызметшілер үшін жұмыс орнына (қызметінен) анықтама;
7) азаматтардың тіркеу кітабы (түпнұсқа, көшірме), оны Павлов көшесі, 48, Павлодар қаласы халыққа қызмет көрсету орталығы мекенжайы бойынша алуға болады (сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін);
8) өтініш иесінде және онымен тұрақты тұратын әр отбасы мүшесінің атында соңғы бес жыл ішінде жылжымайтын мүлігі барын, жоғын анықтайтын анықтама қағаз және тіркелген мүлікті сатуын айқындауын құрайтын анықтама тіркелген жері бойынша келесі мекенжайларда беріледі: Павлов көшесі, 48; Павлодар қаласы халыққа қызмет көрсету орталығы (сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін);
9) қосымша тұрғын бөлмеге құқылы отбасында ауыр сырқат түрімен ауыратын адамның болуы туралы мемлекеттік денсаулық сақтау мекемесінен анықтама.
13. Өтініш нысанын беру Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 212 кабинет мекенжайда жүзеге асырылады (сағат 9.30-дан сағат 12.30-ға дейін).
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті өтініштер мен басқа да құжаттар Кривенко, 25 көшесі, N 212 кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Бөлім мамандарына тапсырылады (сағат 9.30-дан сағат 12.30-ға дейін).

15. После сдачи всех необходимых документов, потребитель получает второй экземпляр заявления, подтверждающий представление документов, с указанием даты и фамилии исполнителя, принявшего документ.
16. Доставка результатов оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении или посредством почтовой связи.
Выдача уведомлений о постановке на учет граждан, нуждающихся в выделении жилья из государственного жилищного фонда, посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат (уведомление) оказания государственной услуги выдается специалистами Отдела по адресу: город Павлодар улица Кривенко, 25, кабинет N 220 (с 9:00 до 18:00).
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является предоставление неполного пакета документов.
В постановке на учет для предоставления жилища из государственного жилищного фонда заявителю может быть отказано в случае:
1) не проживания в данном населенном пункте;
2) не соответствия заявляемой категории;
3) превышения совокупного месячного дохода, установленного законодательством, на каждого члена семьи за последние двенадцать месяцев перед обращением;
4) наличия в собственности заявителя или супруга недвижимого имущества;
5) если гражданин стал нуждающимся в результате преднамеренного ухудшения своих жилищных условий в течение последних пяти лет путем:
обмена жилого помещения;
отчуждения пригодного для проживания жилища, принадлежавшего ему на праве собственности, независимо от того, в том же или другом населенном пункте Республики Казахстан оно находилось;
разрушения или порчи жилища по его вине;
выезда из жилища, при проживании в котором он не был нуждающимся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда;
вселения других лиц, кроме супруга, несовершеннолетних и нетрудоспособных детей, а также нетрудоспособных родителей.
3. Принципы работы
18. Деятельность Отдела основывается на принципах:
1) соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан;
2) противостояния проявлениям коррупции;
3) беспрекословного соблюдения государственной и трудовой дисциплины;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации об оказываемой государственной услуги;
5) недопущения нарушения прав и свобод потребителей;
6) недопущение бюрократизма и волокиты при рассмотрении заявлений;
7) сохранности информации о содержании документов потребителей;
8) обеспечение конфиденциальности документов;
9) обеспечение сохранности неполученных в установленном периоде документов;
10) корректности и вежливости.
4. Результаты работы

15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін, тұтынушы құжаттарды тапсырғанын дәлелдейтін өтініштің екінші данасын, көрсетілген күнмен және құжат қабылдаушы атқарушысының тегі растайтын құжатты алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы өзі келгенде немесе пошталық байланыс арқылы жеткізіледі.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою туралы хабарландыру электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы қорытындысы (хабарлама) Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 220 кабинет мекенжайы бойынша Бөлім мамандарымен беріледі(сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін).
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін толық емес құжаттар пакетін ұсыну негіз болып табылады.
Өтініш иесіне мынадай жағдайларда:
1) осы елді мекенде тұрақты тұрмаса;
2) талап етілетін санатқа сай келмесе;
3) өтінер алдында соңғы он екі айда отбасының әрбір мүшесіне шаққандағы заңмен белгіленген жиынтық айлық табысынан асса;
4) өтініші берушінің немесе жұбайының меншігінде жылжымайтын мүлік болса;
5) егер азамат соңғы бес жылдың ішінде өзінің тұрғын үй жағдайларын:
тұрғын үй-жайын ауыстыру;
Қазақстан Республикасының осы немесе басқа елді мекенінде орналасуына қарамастан оған меншік құқығымен тиесілі тұруға жарамды үйін алу;
оның кiнәсi бойынша тұрғын үйдi бұзу немесе бүлдіру;
онда өмір сүріп мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйді алуға мұқтаж болмай тұрғын үйiнен кетуi;
жұбайынан, кәмелет жасқа толмаған және еңбекке жарамсыз балаларды, сондай-ақ, еңбекке жарамсыз ата-аналардан басқа бөтен тұлғаларды тұрғызу жолымен қасақана нашарлатудың нәтижесінде мұқтаж болса.
3. Жұмыс қағидалары
18. Бөлімінің қызметі:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;
2) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
3) мемлекеттік және еңбек тәртібін бұлжытпай сақтау;
4) көрсетілген мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) тұтынушылардың құқықтары мен бостандықтарын бұзуға жол бермеу;
6) өтініштерді қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға жол бермеу;
7) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпарат сақтау;
8) құжаттардың құпиялығын қамтамасыз ету;
9) белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
10) сыпайы және әдепті болу қағидаларына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижесі

19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Отдела, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: государственное учреждение (далее - ГУ) "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинет N 220, телефон: 32-02-42, факс: 32-04-66 e-mail: EleRavKus@ mail.ru.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением Павлодарского городского акимата от 16.02.2009 N 213/3 .
22.Жалоба подается на имя заместителя акима города Павлодара, курирующего Отдел, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32-55-05, либо в вышестоящий орган.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по адресу: города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинет N 315 телефон 32-55-05.
6. Контактная информация
24. Прием граждан осуществляет в соответствии  с установленным графиком работы Отдела.
1) Начальник Отдела:
Адрес: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 504, телефон 32-04-06.
График работы: ежедневно с 09. 00 до 18.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 14.00.
Прием по личным вопросам: понедельник с 16.00 до 18.00.
2) Заместитель начальника:
Адрес: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 224, телефон 32-05-65 .
График работы: ежедневно с 09. 00 до 18.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 14.00.
Прием по личным вопросам: четверг с 17.00. до 19.00 .
Дополнительная услуга не оказывается.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными постановлением Павлодарского городского акимата от 16.02.2009 N 213/3 .

19. Азаматтарға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Бөлім жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы және қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәні арнайы құрылған жұмыс тобымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға көмек көрсету Кривенко көшесі, 25, N 220 кабинет, телефоны: 32-04-06, факс: 32-04-66, e-mail: EleRavKus@ mail.ru, "Павлодар қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі - ММ) мекенжай бойынша түсіндіріледі.
Ескерту. 21 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.02.16. N 213/3 қаулысымен.
22. Шағым Бөлімге жетекшілік ететін Павлодар қаласы әкімі орынбасарының атына немесе жоғары тұрған органға Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, 32-55-13 телефон мекенжай бойынша беріледі.
23.Шағым қабылданғанын және жауапты алуды растайтын құжат - талон болып табылады. Шағымды қарастыру барысы туралы мына мекенжай бойынша: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, 315 кабинет., 32-55-05 телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Азаматтарды қабылдау Бөлімнің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады:
1) Бөлім бастығы:
Мекенжай: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 224 кабинет, телефоны: 32-05-65.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00 -ден 18.00 -ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00- ге дейін.
Жеке сұрақтар бойынша қабылдау: дүйсенбі күні сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін
2) Бөлім бастығының орынбасары:
Мекенжай: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 511 кабинет, телефоны: 32-00-58.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00 -ден 18.00 -ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Жеке сұрақтар бойынша қабылдау: бейсенбі күні сағат 17.00-ден 19.00-ге дейін.
25. Қосымша қызмет көрсетілмейді.
Ескерту. 24 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.02.16. N 213/3 қаулысымен.